De Olympische Spelen Groote stormschade in Limburg DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1928 eiIIIdew 4 1^—Mi-■ •V NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Zaterdag; heeft boven een deel van Zuid-Limburg een zware storm gewoed, die deed denken aan een cycloon. Vooral In de omgeving van Tegelen is de schade zeer groot. l.ink» geven wü een kijkje op de ernstig bescha digde klciwaren-fabriek „Tiglia" te Tegelen. Verschillende droogloodsen werden totaal in elkaar gedrukt. Rechts het Openlucht-Theater, waar ook niet veel van is overgebleven. Dinsdag ontstond brand in de vuurwerkfabriek van de firma Kat te Leiden. Alles brandde tot den grond toe, totaal af. Te Nieuw-Einde bij Heerlerheidc is Zondag de nieuwe R.-K. kerk plechtig ingewijd. De Z. E. Pater Lazarist J. Rijnen draagt het Allerheiligste naar de nieuwe kerk. De eerste Hollander B. Duyker gaat door de finish, na het geheele parcours van 165 K.AL te hebben afgelegd. Dinsdagmorgen heeft H. AL de Koningin met Z. K. H. Prins Hendrik en Prinses Juliana een bezoek gebracht aan het Olympisch Stadion, ter bijwoning der turndemonstraties. Een kijkje op den Koninklijken stoet op het Van Tuylplein. Anoükas (Uthauen) start als eerste voor den Olympische» wegwedstrijd. De start en finish waren aan de Hembrug. Pfl,^T„ee^he B?inister van Buitenlandsche Zaken is afgetreden. H« wordt weer Roemeensch gezant in Londen Margery Hure te Parijs is de eerste vrouw, die zich aan de glasschilderskunst wijdt. Haar geschilderde kerkramen gaan de geheele wereld door. De bekende uitspanning „De oude geleerde man" te Ben- nebroek zal worden gesloopt terwille van het verkeer. Ook de mooie oude boom (omtrek 3.50 M.) moet vallen. Bh Hammei op Long-Island, in de nabijheid van New-Vork, den nacht van Zaterdag op Zondag werd Noord- Beleren door een orkaan geteisterd. Tc Bamberg werd ioor millioenen schade aangericht. Een feesthal in het Volkspark te Bamberg, die geheel vernield werd. stortte een trein van den Long-Island-spoorweg in het water, daar een draaibrug geopend was. Gelukkig is niemand gedood. 20 passagiers echter liepen verwondingen op.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5