1t#üTANDPASTA 9 W#425&75c.p.tube DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 2 Middengewicht Zwaar gewicht Dr. H. NANNING's SCHERMEN Equipe-wedstriid sabel De finale De derde ronde De laatste ronde DE RUITER WEDSTRIJDEN Goede prestaties onder Hollandsche deelnemers op het le onderdeel De dressuur Sportüevend publiek en uitstekende regeling Olympische Spelen Olympische Meditaties WIELRENNEN. DAMMEN DUIVENSPORT CRICKET Haarlem Gomb. V.V.B. Comb. Zwemmen GEMENGD NIEUWS Een pers delict De vijftigduizendste Enschedeër Huldiging van Sjef van Dongen te Arnhem minuut gaat Bissett in korten rechtschen I stoot tegen de kaak, in schuin opgaande j richting. Hij is spoedig weer op de been, maar kan niet voorkomen dat Orlandi tel- j kens met hoekstooten de kaak opnieuw treft, j Daarom laat de referee ophouden en geeft Orlandi de partij. Aangezien Hernandes, Chili, zich terugtrekt, wint Berggrenn, Zwe den, zonder strijd. Nu vangt Hermanek, Tsjecho-Slowaak en Henderson, Noord-Amerikaan, het midden gewicht aan.-(72.574). De eerste ronde ver loopt zeer voorzichtig, op te grooten afstand maar in de tweede voelt men zich thuis en de kalme Amerikaan wint ook de derde. Maar de uitslag is voor Hermanek. Mallin, Engeland en Curi, Argentinië. Zij geven een goede partij in de eerste ronde. De tweede is minder, de derde een worstel partij, Mallin wint. Zweden is door Kjallander, Italië door Toscani vertegenwoordigd in de volgende partij. Aanpakken denkt Kjallander. Maar Dp afstand zit de rechterhand van den link- jchen Italiaan hem in den weg. Schitterend k hun spel niet, maar zij hangen althans riet op elkaar. De Zweed blijft meestal in aanval, maar Toscani ontvangt de beslissing. Steyart (België) en Chase (Ierland) boksen de laatste kwart-finale middengewicht. Zij boksen ijverig op afsand. Steyart wint met gering verschil. De zwaargewichten Sörsdal (Noorwegen) en Kalatchatz (Noord-Amerika) beginnen de kwart-finale in hun gewicht. In de eerste ronde reeds velt Sörsdal den Noord-Ame rikaan met een rechten hoekstoot tegen de kaak. reinigt mond en tanden. Voor den equipe-wedstrijd op sabel gingen vanmiddag 1 uur de finales. In deze eind- wedstrijden haden zich geplaatst: Hongarijë, Italië Duitschland en Polen. De eerste ronde bracht Polen tegen Hon garije en Duitschland tegen Italië op de loo- pers. Laatstgenoemde partij werd door Ma joor A. E. W. de Jong berecht. Polen trok met: Laskowski, Zabielski Segda en Marecki. De Hongaarsche ploeg bestond uit Petschau- er, Rady, Garai, Gombos. Duitschland zond Casmir Moos, Halber- stadt en H. Thomson op den loop terwijl Italië met Merzi,Anselmi, Sarocchi en Bini trok. Na de eerste ronde van beide ontmoetingen stonden zoowel Hongarije als Italië met 40 onderscheidenlijk op Polen en Duitsch land voor. De tweede ronde kwam er niet veel wijzi ging in de krachtsverhouding. Op de helft van den wedstrijd leidde Italië met 8 op Duitschland, terwijl door winstpartij van Zabielski op Carai de Polen een stand van 1—7 in hun nadeel konden verkrijgen. De derde ronde bracht op den eenen looper een Duitsche overwinning. Casmir kon na melijk den Italiaan Sarocchi met 53 tou cheeren, zoodat deze derde ronde met een voorsprong van 111 voor Italië eindigde. Ook de Polen konden nog een winstpuntje in deze derde ronde binnenhalen door een overwinning van Marecki met 52 en der Hongaar Rady. Stand 10—2 voor Hongarije. Vierde ronde: De Italianen verloren in de laatste ronde nog slechts 1 partij nl. wederom door Sa rocchi, die van Thomson met 45 het on derspit moest delven. De Italianen wonnen dus wel op overtuigende wijze. Alleen Sa rocchi verloor twee partijen. De Hongaren zetten op den anderen looper hun reeks winstpartijen zonder onderbreking voort, zoodat ook Polen evenals de Duitschers een gevoelige nederlaag leden. De resultaten dezer twee eerste beslissings wedstrijden waren: Hongarije won met 14 winstpartijen en 41 ontvangen treffers van Polen met 2 tegen 74. Italië won met 14 winstpartijen en 31 ont vangen treffers van Duitschland met 2 tegen 77. In de tweede ronde van deze finale zal het dus tusschen Hangarije en Italië om den eersten prijs gaan en tusschen Polen en Duitschland om de derde plaats. De grootste belangstelling concentreerde zich bij den wedstrijd Itaiië-Hongarije. Daar werd een mooie sabel wedstrijd tegemoet ge zien tuschen twee equipes die van vrijwel gelijke kracht waren met de Hongaren als favoriet, omdat deze de meest gevreesde sa belschermers van Europa genoemd worden. Onder leiding van den Belg Paul Anspach stelden de equipes zich als volgt samen: Italië met Marzi, Bini, Pulitl en Anselmi; Hongarije met Tersztyanszky Combos, Pet- schauer en Gkykais. Het begon met een Hongaarsche neder laag De gevreesde Tersztyanszky verloor met 25 tegen Marzi. Daarop volgden echter twee winstpartijen voor Hongarijë. Zoowel Bini als Puiiti verloren onderscheidenlijk met 25 en 05 op Gombos en Petschauer. De vierde beurt werd echter een Italiaansche zege omdat Anselmi met 53 van Glykais won: zoodat na de eerste ronde de stand met 22 gelijk was. Intusschen nam ook de andere ontmoeting een aanvang. Duitsch land trok met dezelfde equipe als tegen Italië terwijl de Polen twee nieuwe krachten op den looper brachten, zoodat hun ploeg be stond uit Friedrich, Laskowski, Matecki en Papée. i De eerste ronde liep hier ook afwisselend af. Zoowel Duitschland als Polen won 2 par tijen. Casmir en Halverstadt verloren beiden met 25 van Friedrich en Malecki, terwijl Moos en Thomson met 54 en 53 van Las kowski en Papee wonnen. Op den anderen looper in de hoofdpartij konden de Hongaren in de tweede ronde een voorsprong van 5 tegen 3 boeken. Gom bos, Petschauer en Glylaars wonnen n.l. met 54, 54 en 53 van de Italianen Marzi, Bind en Puiiti, terwijl Anselmi daarentegen den Hongaar Terstyanszky een 53 neder laag toebracht. De ontmoeting DuitschlandPolen stond na de 2 ronde 35 in het voordeel van Polen. De derde ronde van den tweeden beslis singswedstrijd liepen de Hongaren een flink stuk uit, zoodat zij na afloop dezer ronde met 8 tegen 4 de leiding hadden. Het waren Tersztynsky, Gombos en Petschauer, die hier voor zorgden door 54, 51, en 53 over winningen op MarZi, Ansolma en Puiiti. Al leen Glykars verloor één partij, n.l. tegen Bini met 2—5. In den anderen kamp deelden in deze 3e ronde de Polen en Duitschers de eer met winstpartijen van Friedrich en laskowski 53, en 54 op Halberstadt en Thomson en van de Duitschers Casmir en Moos met 15—5 52 en 5—4 op Matocki en Papee, zoodat de 6tand daar werd Polen 7 tegen Duitschland 5 winstpartijen. In de laatste ronde haalden de Italianen flink den achterstand in. Drie winstpartijen werden hun deel. Zoowel ï»rsztvansky, Gom bos als Glykais moesten met 35, 25, 25 van Bini, Puiiti en Marzi de meerderheid er kennen, terwijl de laatste partij op dezen looper met een zege voor Petshauer met 52 op Anselmi eindigde. Hongarije werd dus winnaar met 9 tegen 7. Evenals in de eerste ronde werkten de Po len met de Duitschers gelijk op. Casmir en Halberstadt wonnen beiden met 53 van Pa pee en laskowski, terwijl Friedrich en Matoc ki met 52 en 54 van Moos en Thomson wonnen, zoodat hier de Polen zegevierend met 97 uit den strijd kwamen. Voor den derden beslissingswedstrijd ver schenen geen equipes meer op de loopers. De Polen gaven hun party tegen Italië gewon nen en de Duitschers, die evenmin als de Polen nog kans op een overwining zagen, ver schaften den Hongaren een papieren over winning. De einduitslag luidt als volgt: 1. Olympisch kampioen, Hongarije met 4 winstpunten. 2. Italië met 2 winstpunten. 3. Polen met 2 winstpunten. 4. Duitschland met 0 winstpunten. Hedenmorgen reeds te 8 uur, werd voort gegaan met beproeving op dressuur van de paarden, die aan den samengestelden rui- terwedstrijd deelnemen. Dank zij de mildere temperatuur en het yroolyk zonnetje was de belangstelling gcoo- ter dan de eerste dag. Niet weinig droeg daartoe bij de belangstelling van de zyde van H. M. de Koningin, die omstreeks 10 uur met Z. K. H. Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana per auto arriveerde, om dit onderdeel van de ruiterspelen in hoogst eigen pesoon zelve te volgen. De burgemeester was de Koningin tot aan de grens der gemeente tegemoet gereden, en begeleidde haar ook op het veld. De volgende heeren van het gevolg wer den door ons opgemerkt: vice-admiraal Bau- duin, maj. de Jonge van Ellemeet. kapitein van Kesteren en eenige hofdames. Het voorgebrachte materieel scheen ons over het geheel genomen beter dan den vo- rigen middag. Ook nu blonk een Holland- sche deelnemer n.l. luitenant Pahud de Mor- tanges, boven zijn mede-concurrenten uit. Direct na hem dient genoemd te worden de Duitsche deelnemer Lt. R. Lippert op Flucht, die daar ook in de gemiddelde Mas sificatie door de vijf juryleen als tweede uitkwam. Daarop volgde de Deensche Capt. C. H. Gundelach, op Beaty, die een schitte rend parcours reed. Bijzonder slecht reed de Italiaansche Capt. C. Cerboneschi op Derna, die in totaal nog geen 100 punten kon halen op een maxi mum van 309. 's Middags twee uur ving het 3e en laat ste gedeelte aan, waarbü de publieke be langstelling zoo mogelük nog grooter was dan 's morgens. Reeds voor een uur ver drongen de menschen zich voor de toegan gen om toch maar van een goed plaatsje verzekerd te zijn. Capt. Colander die op King als eerste de manege betrad reed een fraai parcours, waabij de volgende, de Amerikaansche Capt. T. Carr op Verdun Belle wel heel scherp afstak. De vosruin weigerde vele malen en zal ongetwüfeld niet hoog geklasseerd wor den. Een extra woord mag wel gewijd wor den aan de Hilversumsche politie die buiten het sportpark voor een zeer goede regeling zorg doeg en in een speciaal ingericht auto park de vele motorrijtuigen deed parkeeren. De uitslag van het 2e gedeelte dressuur dat 's morgens plaats had is als volgt: 1. Luitenant C. Pahud de Montanges, Ne derland, 237.82 punten. 2.Lt. C. H Lippert, Duitschland, 236.62 punten. 3. Kapt. C. H. Gundelach. Denemarken, 233,14 punten. 4. Kapt. K. Lekarsky, Bulgarije, 22.02 punten. 5. Comm. R. de Ribaupierre, Zwitserland, 204.20 punten. 6. Lt. B. Ording, Noorwegen, 200 98 punten 7. Kapt. F. Denissde Rivoyre. Frankrijk, 199.32 punten. 8. Lt. N. Kettner, Zweden. 197.66 punten. 9. Kapt. J. Charous, Tschecho Slowakije, 192.44 punten. 10. Kapt. N. von Cseh, Hongarije, 189.70 punten. 11. Comm. Ch. P. George. Amerika, 159.28 punten. 12. Kapt. J. Cavanillaz, Spanje, 154.56 p. 13. Kapt. M. Antoniewivz, Polen, 144.50 punten. 14. Lt. L de Jonghe, België, 138.38 punten 15. Kapt. C. Cerboneschi, Italië, 99.04 punten. Als we aan het einde van dezen tweeden dag der ruiterwedstrijden die het eerste ge deelte van den samengestelden ruiterwed- strijd afsluiten, onze gedachten den vrijen teugel laten over het in deze twee dagen gebodene, dan dienen we allereerst te me- moreeren, de goede presatie onzer Holland sche deelnemers. Die waren werkeyk boven ieders verwach ting. Dit mag evenwel niet de meening doen opvatten dat ze er nu al zijn en dat Hol land op dit nummer groote kans op de eerste plaats heeft. Daarvoor is nog heel wat anders noodig. Doch gedachtig aan het spreekwoord: „een goed begin is het halve werk", stemt dit resultaat toch zeker tot voldoening. Het tweede gedeelte van den samengestelden ruiterwedstryd begint he den (Vrijdagmorgen) reeds te vyf uur. Ge vraagd wordt dan de uithoudingsproef be staande uit drie wegparcoursen van res pectievelijk 7, 15 en 2 K.M. en twee terrein- ritten te weten een steeple van 4 K.M. op de Crailosche heide en een Gross Country in de omgeving van de Lage Vuursche, afstand 8 K.M. Voor deze onderdeelen zijn resp. te beha len maximum aantal punten 200, 200, 200, 500 en 700. Vooral by de laatste proeven we gen de te maken fouten zwaar en kunnen zelfs uitsluiting tengevolge hebben even als zulks mogelijk is bij het derde en laat ste onderdeel, het springcoucours te Am sterdam, waarvoor in totaal 200 punten te behalen zijn. Het spreekt vanzelf, dat met een dergelijk programma voor den boeg na dit eerste gedeelte, nog geen victorie ge kraaid kan worden. Toch is de waardeering van deze dressuur hooger dan bijv. in 1924 te Parys. De Fede ration Internationale equesstre heeft dan ook het maximum aantal te bereiken pun ten voor dressuur van 200 op 300 gebracht tc- :n dat van het springconcours van 300 op 200. Wat ons op deze dagen ten zeerste getrof fen heeft was de groote belangstelling van het publiek, dat bovendien zijn groote spor tiviteit toonde door bij elke fraaie presta tie ongeacht den persoon dor welke ze ver richt werd, met luid applaus te beloonen. Niet het meest gold de belangstelling na tuurlijk onze eigen Hollandsche ruiters, die zich iangzamerhand in een zekere populari teit mogen verheugen, en die tot dusverre de hoog gespannen verwachtingen niet be schaamd hebben. Reeds bij de intrede in de manege werden ze met applaus verwel komd en alsdan gedurende de elf minuten dat de deelnemers hun rijkunst demonstree- ren, de gemoederen noodgedwongen in rust moesten gehouden worden, dan brak bij het einde een applaus als de opluchting van een opgekropt gemoed los, ter loving van de vertoonde oefeningen. Heel duideiyk kwam dit uit bij Ct. de Kruyff Jr. hedenmiddag, die thans op Va-t'en reed; wyi zijn eigen paard, niet in conditie was. Waren dus de verrichtingen der Hollan ders zeer voldoende, niet van alle deelne mende landen kan dit getuigd worden. Wat de Italianen betreft, moeten we mededeelen, dat de minder goede prestaties hunnerzijds meer een gevolg is van een principieel. De Italiaan namelijk redeneert, dat bij een jacht een springpaard de dressuur z.i. een onbelangrijk onderdeel is en eigenlijk geheel van het programma behoorde geschrapt te worden. Van dit standpunt uitgaande komen hun prestaties in de dressuur begrijperiyker- wijs in een geheel ander licht te staan. Over de verdere deelnemers merken we op, dat de Duitschers en Bulgaren met goed ingereden paarden verschenen en als gevolg daarvan ook een goed figuur sloegen. Ame rika heeft er van gemaakt „the best of it", Zweden en Noorwegen was voldoende en Bel gië en Spanje zijn onder de minder goeden te rangschikken. Van de Duitschers had Neumann een weinig pech maar daarente gen wist Lippert met Flucht zich hedenmor gen tweede te plaatsen, terwijl ook kapt. Feyerabend Alpenrose verdienstelijk reed. Thans een enkel woord over de regeling. Dit onderdeel mag bijzonder goed verzorgd heeten en de algemeene indruk, die ons van verschillende zijden, zoowel van deelnemers als perscollega's en officials ter oore kwam was uitstekend. Het publiek had steeds een goed overzicht over de menege en tal van autoriteiten, te veel om op te noemen zelfs, volgden met groote aandacht en interesse het vertoonde. Bovendien verzorgt majoor Couvee, geholpen door een staf ijverige me dewerkers, het administratieve gedeelte, waardoor kort na den afloop deelnemers zoowel als juryleden en pers in het bezit ge steld werden van met de cyclostyle vervaar digde uitslagen weergevende de beoordeeling van ieder jurylid afzonderlijk, alsmede het totaal en het berekende gemiddelde. Indien ook de volgende dagen dit onderdeel even goed verzorgd wordt, als zulks tot dusverre geschiedt, dan kan iedereen tevreden zijn. De uitslag van het derde gedeelte van den dres- suurproef luidt als volgt: 1. Kapt. de Kruyff Jr.. Holland, 251.26 punten; 2. Lt. E. Johansen, Noorwegen, 224.56 punten; 3. Capt. W. Feyerabend, Duitsch land, 222.0 punten; 4. Capt. S. Colliander, Zweden, 290.92 p.; 5. Capt. E. Semoff, Bulga rije, 215.88 p.; 6. Lt. Col. W. Gerber, Zwitser land, 206.40 p.; 7. Lt. F. Stateeny, Tsjecho- Slowakye, 189.76 p.; 8. Comm. O. Binder, Hongarije, 167.42 p.; 9. Comm. E. M. Lon- ginSpindler, Frankryk, 166.38 p.; 10. Capt. G. Valenzano, Italië, 145.52 p.; 11. Capt. F. Carr, Amerika, 137.52 p.; 12. Capt. A. So maio Paricio, Spanje, 94.44 p.; 13. Lt. Col. G. Br. de Rommel, Polen, 90.22 p.; 14. Lt. G. van Derton, België, 66.66 punten. De uitslag van de geheele dressuur geeft thans de volgende rangorde; 1. Capt. de Kruyff, Va-t' en 251.26; 2. Lt. Pahud de Mortanges Marcroix, 237.82; 3. Lt. R. Lippert, Flucht, 236.62; 4. Capt. C. H. Gundelach, 233.14; 5. Lt. v. d. Voorst van Eyp, 224.60; 6. Lt. E. Johansen, 224.56; 7. Capt. K. Lekarsky, 222.02; 8. Capt. W. Feye rabend, 22.02; 9. Comm. Stortcheff, Bulga- rye, 221.78; 10. Lt. A. Qvist, Noorwegen, 221.14; 11. Capt. S. Colliander, 220.92; 12. Capt S. Semoff, 15.88; 13. Comm. Neumann, Duitschland, 203.42; 14. Lt. Col. W. Gerber, 206.40; 15. Comm. R. de Ribaupierre, 204.20; 16. Lt. B. Ording, 200.98 punten. In het landenklassement bezet Holland thans de eerste plaats, wijl onze Olympische ruiters resp. een, twee en vijf geklasseerd zijn. Hier is de verdere volgorde: 1. Holland, 713.68; 2. Duitschland 667.04; 3. Bulgarije 659.68; 4. Noorwegen 646.68; 5. Zweden 607.56; 6. Zwitserland 595.06; 7. Tsje- cho-Slowakije 574.788. Frankrijk 558.90; 9. Hongarije 514.36; 10. Ver. Staten 457.88; 11. Spanje 426.40; 12. Polen 419.42; 13. Italië 383.36; 14. België 367.06. PLAATSKAARTEN VOOR ZATERDAG EN ZONDAG Over de beschikbare plaatsen voor de rui terspelen op Zaterdag en Zondag 11 en 12 Augustus doen onjuiste berichten de ronde. Het Plaatskaartenbureau verzoekt daarom het volgende bekend te maken: Voor Zaterdag en Zondag zijn eere- en marathontribune uitverkocht. Voor Zaterdag zyn nog een voldoend aan tal plaatsen zijvakken Zuidertribune en staanplaatsen verkrijgbaar, die thans zonder toewijzing aan de loketten gebouw Heeren gracht 466, ingang Spiegelstraat 6, tot Vrij dagmiddag 4 uur worden afgegeven. Zaterdag om 12 uur gaan de loketten van het Stadion open, waar de rest van de kaar ten verkocht worden. Hoewel een groot aantal plaatsen verkocht zijn ,mag worden aangenomen, dat gegadig den een plaats zullen vinden. Voor Zondag geschiedt de distributie op de gewone wijze. Staanplaatsen zyn hiervoor in voldoende mate aanwezig. Deze zullen benevens een event, restantje zijvakken des Zondags aan de loketten van het Stadion verkocht wor den vanaf 12 uur. XXIII Wie had ooit durven bevroeden, toen ik voor zooveel jaren als 'n onaanzienlük, mis- schien huilerig wicht, in een ouderwetsche schommel wieg werd gedeponeerd, dat ik op rüperen leeftüd nog eens het buitengewone voorrecht mocht genieten in de onmiddeliyke nabijheid te geraken van de Zweedsche dy nastie. Zoo werd de 9de Augustus mijn groote dag! Ik bevond me in 't Zwemstadion, toen plots de geheele gemeente opstond, het hoofd ontblootte, wantdaar kwamen zij. Prin sen, prinsessen, Kroonprins Olav van Noot. wegen, met groot gevolg. Ook militairen na men plaats, militairen in hemelsblauw met blinkende zilveren streepen. Eerbiedig tra den zü nader, vlakbij, wat! tot op een meter van Uw onderdanigen scribent. Ook onze Prins Gemaal werd verwelkomd door majoor Scharroo. Welk 'n eenvoud en democratische ge dachte lag overigens in dit eenvoudige tafe reeltje. Gewone menschenkinderen in hun extase, toen kort daarop de 400 M. begon, waarin hun groote zoon Arne Borgbich startklaar maakte. Nauwkeurig observeerde ik hen; zag hun rotsvast vertrouwen, toen hun Arne direct uitzwom; hun toenemende vrees toen het verschil kleiner werd en de toestand steeds hacheiyker. Diep, diep ge troffen zagen zü het oogenblik, waarop het pleit werd beslechten de vliegende Zweed half-bewusteloos en uitgeput op het droge werd gesjord. Diep, diep geschokt za gen zij hun landgenoot onder de bekwame handen van masseurs weer spoedig op de been gebracht. Doch even groot was later hun geestdrift voor den kranigen Argentijn, Zorilla, voor diens bewonderenswaardige prestatie. Maar het meest amuseerde hen de geweldige geestdrift van Zorilla's landgenoo- ten, die alle cordons verbraken, hem kusten en op de schouwers heschen. Jammer, heel jammer, dat wij even later onze Marie Baron niet als de 200 M.-repre- sentante aan de Zweedsche familie konden voorstellen. Doch zeker zullen de prinsessen en prinsen een prachtigen indruk hebben meegenomen van het Hollandsche sportman schap. Want nauwelijks was de Rotterdam- sche weer op het droge, of zij stapte op de nieuwe kampioene toe, Hilde Schrader, en schudde haar loyaal en recht hartelyk de hand. Een land kan ook in kleine hoedanigheden groot zyn! SEE SAW INTERNATIONAAL OM DEN GROOTEN PRIJS VAN DEN HAAG Maizarac wint den sprint in 13 sec. Leenev. Dük winnen de tandemraces in II 1/5 sec. Engeland wint de landen achtervolgingsrace Woensdagavond vonden op de Rijswyksche wielerbaan de belangrijkste wielersport ge beurtenissen plaats met het verrijden van den Grooten Prijs van den Haag. Deze wedstrijden, welke een reprise werden van de Olympische Spelen waren dus veel belangrijker dan de beroemde Grand Prix de Paris, daar op Rijswijk alle landen ter wereld hun vertegenwoordigers zonden. De uitschrijving der wedstryden is als volgt: Groote Prijs van den Haag, sprint 800 M. le prijs Sjerp van den grooten prijs, plus beker of gouden medaille en kunstvoorwerp ter waarde van 100. 2e prijs. Kunstvoorwerp ter waarde van 60.plus medaille; 3e prijs Kunstvoorwerp ter waarde van 30.plus medaille. Internationale tandem-wedstrijd over 1200 Meter. le prys. Kunstvoorwerp ter waarde van f 80.—; 2e prijs. Kunstvoorwerp ter waarde van f 60.—; 3e prijs. Kunstvoorwerp ter waarde van f 40.—. Landen inhaal-race: le prys. Kunstvoorwerp ter waarde van 100.—; 2e prijs. Kunstvoorwerp ter waarde van 60.—; 3e prijs. Kunstvoorwerp ter waarde van 40.—. Uitgezonderd de 1 K. M. tydrace, dus het zelfde programma als dat der Olympische Spelen, alleen met dit verschil dat in alle nummers veel meer deelnemers startten, daar bij de Olympische wielerwedstrijden in elk nummer maar een vertegenwoordiger de kans van het land mag verdedigen. Begonnen wordt met de voorstellingsron de en ryden successieveiyk: Oostenryk, A. ScheffesF. Durika; Amerika, J. Standez en D. Gray, vervolgens Engeland: J. Sibbit, S. Cosens, F. Wyld, P. Wyld, C. Chambers, E. Keridge, M. Southal, F. Southal en L..Wyld, daarna Zwitserland met de rijders: Knaben- hans, Moor, Tas, T. Vogt, Giigez, Soder, Fich- ler, de beurt is thans aan Canada: Houting, W. Peder, L. OlderLaporte, vervolgens Po len met L. Turowski, S. Podgorski en G. Korzutski,. De eer is thans aan de Deen W. Talck Hansen, die met een krans omhan gen zijn eere-rondje rydt en als nieuwe wereldkampioen in de inhaal-race een extra applaus verwekt. Een oorverdaovend gehuil stijgt op wanneer het „Wien Neerlands Bloed" weerklinkt ter eere van de Holland sche tandempaar Leenev. Dijk als nieuwe wereld kampioenen. Hierna namen de wedstryden een aan vang. Wedstrijd nummer 1 om den groo ten prys van den Haag over 800 Meter. De nos. 1 komen in de demi-finales, le serie: Wijld, Engeland 13.8 sec. 2. Lorje, Holland, 2e serie 1. Gray, Australië,13.2, 2. Kress, Holland, 3. Schaffer, Oostenrijk, 3e serie. 1. Falch Hansen, Denemarken 13.2. 2a Py- nenburg, Holland, v. wiel. 4e serie: 1. Kos- zutski, Polen 13.4, 2. Sibbet, Engeland, 3. v. d. Leur, Holland, 5e serie 1. W. Knaben- haus Zwitserland, 13.6. 2. W. Peder, Ca nada, 3. Krens, Holland. 6e serie. Mazai- rac, Holland 13.4, 2. Wyld, Engeland w. achter 7e serie J. Stander, Australië, 13, 2. Podgorski, Polen 3. Moor, Zwitserl. 8e serie Hier rijdt Hoevens in plaats van Bosch v. Drakensteyn, welke hedenavond ten palei- ze der Koningin te gast is. le is C. Cham bers, Engeland, 13.2. 2. Hovens, Holland, 1 banddikte achter. 9e serie. Hier toont de Hollander v. d. Horst, die in de plaats van den oud-wereldkampioen Peeters rydt, zyn kunnen; van <1 en start af neemt hij den kop en weet voor Cozens, Engeland en Turowski Polen in den tijd van 13.4 te eindigen. In de demi-finale komen de Hollanders Mazairac en v. d. Horst uit. le demi-finale: de nos. 1 komen in de finale: 1. W. Talck Hansen, Denemarken 13 3/5; 2. Gray, Australië; 3. v. d. Horst, Holland, ver achter. 2e demi-finale: Mazairac, Holland, de Engelschman Chamber en de Pool Tosut- zky komen in de baan Er wordt niet ge balanceerd en Mazairac zit drie; bij het luiden der bel schiet de Hollander naar voren om met een flinken voorsprong door de finish te gaan, tijd 12 1/5 sec.; tweede werd Chambers, Engeland. 3e demi-finale: 1. Standen, Australië, 12 4/5 sec; 2. Wys, Engeland; 3. Knaben- haus, Zwitserland. Mazairac heeft den mooisten tyd gemaakt 12 1/5 sec. In de finale komen W. Talch Hansen. Denemarken; Mazairac, Holland en den Australiër Standen. Finale sprint 800 M. om den Grooten Prys van Den Haag. Een staaltje van stil staan wordt door allen getoond, in een matig tempo is de volgorde door 1ste baan Australië, Holland, Denemarken By het luiden der bel, zet Hansen de spurt in, gevolgd door Standen en Mazairac; by het ingaan der laatste bocht liggen alle drie naast elkander en het schynt dat Hansen gehinderd wordt door Standen; hij gaat on der protest als nummer drie door de finish. Uitslag: 1. Mazairac, Holland 13 sec.; 2. Standen, Australië; 3. Talch Hansen, De nemarken, onder protest. Tandemrace over 1200 Meter. De Nos. 1 ko men in de finale. le Serie: Hier startten de Olympische kam pioenen van Dijk en B. Leene en worden on bedreigd 1 in den tijd van 12 2/5, tweede het paar Kossutski en Podgorski, Polen. 2e Serie: Hier ontbreekt Frankrijk, thans verschijnen aan de start M. de Leur en N. Krom, Holland, en J. Sibbit en Chambers, Engeland, tyd ll 3/5. 3e Serie: Het geannonceerde paar Falch Hansen en Maranino verschynen niet, de vermoedelijke reden is dat 't protest van den Deen inzake het hinderen der laatste sprint niet is toegewezen. De Hollandsche kleur wordt verdedigd door W. Krens en Krijnen, die tegen de Oostenrijkers Schaffer en Du- sika uitkomen. Ook hier zegevieren de buitenlanders in den tijd van 13 sec. Finale tandemrace tusschen HollandEn geland, Oostenrijk respectievelijk; Deene v. Dyk—Sibit Chambers en Schaffers—Dusika. Nadat alle drie van plaats onderling verwis selen, weet Holland bij het ingaan der laatste bocht naar voren te komen en te eindigen als nummer één, tijd 11 1*5 sec., tweede wordt Engeland, derde Oostenryk. Achtervolgingswedstryd over maximum 4 K.M. (10 ronden). In de eerste serie ontbreken de landen Australië, Chili en Argentinië. Het gaat thans tusschen Engeland dat met N. G. SonthalL. A. Wyld, H. Wyld en P. Wyld rijdt, en Holland II vertegenwoordigd door S. Hoe vensW. KrijnenJ. GoverseP. v. d. Reydt. De Hollanders hebben hier niets in te bren gen en weten de Engelschen te winnen in den tyd van 5 min. 12 4/5 sec, achterstand Hol land 185 meter. 2e Serie: Zwitserland tegen Holland I. (Olympisch team), bestaande uit J. Maas, Hoevens, P. v. d. Horst en J. Pijnenburg. De Zwitsersch zyn G. Moor, H. Gilger, F. Soder en Knabenhans. Als het startschot weerklinkt vliegen de oranjetruien als razenden over de baan en beginnen spoedig terrein te winnen. Na 5 ronde zyn zij plm. 100 meter ingeloopen. Als nog 1 ronde te rijden is zijn de Zwitsers ingehaald en wordt deze course uitgereden in 4 min. 54 1/5 sec. Hierna volgt de finale vervolgingsrace over 4 K.M. tusschen EngelandHolland (Olym pisch team) en Zwitserland als snelste 2de. Uitslag: Engeland tyd 5 min. 4 1/5 sec.. (Zie team hierboven). 2. Holland. 80 meter achter. 3. Zwitserland, ver achter. Om negen uur zyn de wedstryden geëin digd. MATCH J. W. VAN DARTELEN— B. H. M. STEVENS. Hieronder laten wij volgen de eerste partij uit de match tusschen de heeren J. W. van Dartelen (ex-kampioen van Haarlem van den Nederl. Dambond) en B. H. M. Stevens (kampioen van Haarlem van den Nederl. R.K. Dambond) gespeeld op 6 Augustus jl. te Haarlem. Wit: J. W. van Dartelen. Zwart: B, H. M. Stevens. 1. 32—28, 16—21; 2. 31—26, 11—16; 3. 37—32, 18—23; 4. 36—31, 12—18; 5. 35—30, 20—24; 6. 40—35, 17—22; 7. 26—17, 22—11; 8. 31—27, 7—12; 9.45—40, 11—17; 10. 50—45, 14—20; 11. 30—25, I—7; 12. 25—14, 9—20; 13. 41—37, 4r-9; 14. 46—41, 10—14; 15. 41—36, 5—10; 16. 37—31, 17—21; 17. 42—37, 7—11; 18. 47—42, 2—7; (21—26 was de zet); 19. 31— 26, 24—29; 20, 26—17, 11—31; 21. 36—27 7—11; 22. 33—24, 20—29; 23. 35—30 II—17; 24. 39—33, 17—21; 25. 33—24, 1420? Fout, hoewel aan schijfverlies niet meer te ontkomen was 26. 3731,2029; 27. 27—22, 18—36; 28. 32—27, 23—32; 29. 34—5,12—17; 30.5—46,21—32; 31. 46—11 6 17; 32. 42—37, 17—22; 33. 30—24, 16—21; 34. 48—42, 21—26; 35. 44—39, 8—12; 36. 39—34, 12—17; 37. 40—35, 22—27; 38. 45—40, 9—14; 39. 43—39, 3—8; 40. 39—33, 8—12; 41. 34—30, 12— 18; 42. 40—34, 26—31; 43. 37—26, 27—32; 44. 38—27, 36—41; 45. 42—37,41—21; 46. 4943 Juist op tijd 2127; 47. 4338, 17—22; 48. 34—29, 13—19; 49. 24—13, 18—9; 50. 30—24, 9—13; 51. 35—30, 13— 18; 52. 30—25, 14—19 Zwart 18—23 geeft nog eenige kans op remise 53. 24—13, 18—9; 54. 25—20, 15—24 55. 29—20. Zwart geeft op OM HET NATIONAAL KAM PIOENSCHAP Maandagavond a.s. vangt in het clublo kaal der „Haarlemsche Damvclub" de der de ronde van den nationalen kampioenswed strijd (hoofd klasse-afdeeling) tevens voor wedstrijd voor den meestertitel aan. In deze ronde spelen tegen elkander Groep I. P. G. van EngelenP. Mollema Chr. F. VisseJ. P. van Eijk. P. H. Meure is vrij. Groep II. J. van BerkumJ. van Looij. Aebe de JongD. Wielenga. J. B. Sluiter Jr. is vrij. Om de clubkampioenschappi „Haarlemsche Damclt en ub" der De wedstrijd om het clubkampioenschap der 3de klasse der „Haarlemsche Damclub" begint thans z'n einde te naderen. In deze afdeelihg gelukte het aan P. G. M. Ottolini beslag te leggen op den kampioenstitel. De strijd in deze klasse was dit jaar wel bijzonder hevig, wat haar oorzaak vindt in 't feit dat deze afdeeling meerendeels uit jonge spelers bestaat, welke elkander eiken duim breed gronds betwisten. Daarom moet het voor den veteraan Ottolini Sr. wel een groote voldoening zijn dat hij, niettegenstaande z'n ouderdom, toch de baas bleef over de jongere generatie. De stand dezer afdeeling luidt thans P. G. M. Ottolini Sr. 17 n 5 1 27 1.59 Joh. Fabel 16 8 7 1 23 1.44 A. Kooreman 15 38 4 3 20 1.33 J. v. d. Kodde n 54 2 14 1.27 W. Bosman 16 70 3 20 1.25 F. W. de Pater 17 10 1 6 2t 1.24 J. H. Reedijk 15 6 6 3 18 1.20 J. Roland Kuijk 16 83 5 19 1,19 J. Willemse 13 62 5 14 1.08 H. van Lunenburg Jr. 14 54 5 14 1.00 C. J. Roest 14 70 7 14 1.00 P. A. Nooij 13 52 6 13 0.92 J. L. Versteeg 16 70 9 14 0.88 G. Eising 13 42 7 ïo 0.77 F. Moerbeek 15 3 2 10 8 0.53 Jac. Fr. v. Garderen 17 1 5 11 7 0.41 J. H. Verbeek 10 2 o 8 4 0.40 H. J. H. Nessen 13 1 2 10 4 0.31 Naar de 2de klasse promoveeren thans definitief Ottolini en Fabel. Alleen Koore man en v/d. Kodde hebben nog kans te pro moveeren, doch dan moet Kooreman min stens 3 punten uit de resteerende 2 partijen en v/d. Kodde 9 punten uit 6 partijen halen. VEREENIGING VAN POSTDUIVEN- HOUDERS „DE BONTE DUIF" TE HAARLEM Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 5 Aug. een wedvlucht vanaf Soignies, afstand 204 K.M., waaraan werd deelgenomen met 80 duiven, los 9 uur. De prijzen werden als volgt behaald J. J. v. Staveren ie, 2e J. Hartel 3e, 8e, xoe, 12e, 14e P. Brakel 4e J. J. Lasschuit 5e G. ten Bosch 6e, 15e F. J. Lourenburg 7e, ge, 13e, 16e P. J. Leurs 11e. Eerste duif te x uur 31 min., met een snel heid van 743 meters per minuut, laatste prijs- winner te 1 uur 40 min. .HAARLEMS AMSTERDAMSCH KWARTIER" Bovengenoemde Vereeniging hield Zon dag een wedvlucht van Soignies afstand 204 K.M. Los 9 uur. Wind N.O. De prijzen wer den als volgt behaald C. Koning iste, W. der Kinderen 2e, 5e, 7e, 14e, 15e, 18e 19e; J. H. Hart 3e J. J. Hart 4e, 6e, 8e, 9e, 10e H. Kinjet xxe F. v. Kleef 12e J. F. Ter horst 13e, 16e, 17e, 20e. Eerstgetoonde duif 1 uur 30 m. 55 sec. Laatste prijsw. de Vogel 1 uur 40 min. Tevens werd een kasvlucht gehouden van hetzelfde station waarvan de uitslag als volgt was C. Koning ie W. der Kinderen 2e J. H. Hart 3e J. J. Hart 4e H. Kinjet 5e F. v. Kleef 6e J. F. Terhorst7e Joh. de Droog 8e S. Heitlager 9e J. B. Hand- graaf 10e P. v. d. Veen xxe J. Joon 12e H. de Droog 13e H. F. Flos 14e G. Meu- lenbroek 15e D. Radsma 16e A. v. Ton geren 17e. Deze return vond Donderdag plaats. Ook nu batte V.V.V. eerst en vooral dank zy den gebrs. Maas, bereikte zij 'n behoorlijk totaal. Totaal 147. M. Maas 30, W. Maas 63 (3 zessen) en extra's 14. Vooral de stand voor het laatste wicket, n.l. 52 runs, hielp nog goed aan dit to taal mede. Bowlingcyfers: Misset 135, de la Mar 635, de Noo 013, Kleefstra 134 en Visser 116. Evenals Dinsdag bleef Haarlem ook nu weer onder dit totaal. Thans kwamen er weer 5 runs aan te kort. Totaal 142. Visser 22, de la Mar 52, Tekelenburg 14, De Koe 12 en extra's 17. Bwlingcijfers: Meyer 230, M. Maas 2— 20, Cuypers 433, Dijburg 019 en Wes. sels 025. Haarlem verliest dus met 5 runs op de le innings. DE FREE FORESTERS SLAAN EEN VERSTERKT P. W. MET INNINGS Het team der Free Foresters, dat morgen en Zondag hier tegen het Ned. Elftal speelt, won te Enschede van een versterkt P. W. met innings en 19 runs. P. W. scoorde 176 en 111. De Free Foresters" maakten in de le innings 306 runs. Het zwemfeest van „De Delft" op a.s. Zon dag 12 Aug. belooft een groot succes te zui len worden. Niet minder dan acht verschil lende landen zullen op diverse wedstryden uitkomen, en gezien de verrichtingen-tijdens de Olympiade kunnen we spreken van een sportgebeuren, zooals wellicht nimmer m'eer te Haarlem zal worden vertoond. Het nummer schoonspringen alleen is een gang naar de zweminrichting waard, want onder de beste springers bevindt zich ook de Olympische kampioen Desjardin, die buiten gewone staaltjes van durf en fraaie spron gen laat zien. Ook de zwemnummers zijn door zwemmers als Kojac, Caufen, Whynt, allen Amerikanen buitengewoon aantrekke lijk. De voorverkoop is van dien aard, dat vermoedelijk op Zondag geen kaart meer te verkrijgen is. Zy, die deze wedstrijden willen bijwonen, zorgen spoedig zich van 'n plaats- bewys te voorzien aan de adressen welke op de biljetten zyn vermeld. Het zwemfeest vangt aan namiddags te 1 uur. De burgemeester van Brakel en Poede- royen heeft bij den Officier van Justitie een aanklacht ingediend tegen de redactie van de „N. Haagsehe Crt.", omdat de schrijver van de artikelen over „De Schoolstryd te Aalst" op 2 en 4 Juli opzettelijk zijn eer en goeden naam zou hebben aangerand. De burgemeester acht zich beleedigd door de zinsneden, waarin gezegd wordt, „dat hij zijn macht misbruikt om het burgers lastig te maken": „de burgerlijke vryheid is een kostbaar goed, dat niet door dorpspoten taten geschonden mag worden" „Onbe trouwbare inlichtingen door den burgemees ter verstrekt" en „Het antwoord, dat de burgemeester gaf, stond echter met de wgar- heid op gespannen voet". De schrijver van de artikelen heeft, zoo meldt de redactie, natuurlijk erkend, dat hy niet veel moois van den burgemeester heeft verteld, maar even natuurlijk en geheel te goeder trouw ontkend dat hij de bedoeling had den burgemeester In zijn eer en goeden naam aan te randen en dan nog wel op- zettelyk. De eenige bedoeling was en is om door publicatie een einde te maken aan de tegen werking, welke de ouders te Aalst van amb telijke zyde ondervinden bij hun poging or/ een Christelijke school te stichten. Te Enschedé is Woensdag de vyftigdui- zendste inwoner geboren. De neiging om Sjef van Dongen in Arn hem te huldigen schynt algemeen, verneemt de „Msb." Er is een comité gevormd be staande uit wethouder J. W. H. M. Meyer, de dames Ric Donders en. M. Hanlo, de hee ren dr. Oudemans, mr. S. Tromp Meesters, H. M. Heppel-Hesselirik, J. van 't Hooft en N. J. Kouwenhoven. Het comité zat nog worden uitgebreid. De bedoeling is een spon tane huldiging optocht, défilé, enz. ge paard te .doen gaan met de aanbieding van een huldeblijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10