'4V- ;r' Het Athletiek-lournooi Zeilen Moderne Vijfkamp Gymnastiek Zwemmen Roeien Scher men Wielre nnen Krachtsport Ruiterspelen Kunst-Tournooi. Olympische Voorspelen TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 13 AUGUSTUS 1928 BLADZUDE 3 l^ifeTugeiaojl. Bantamgewicht Vedergewicht Lichtgewicht VOETBAL R. K. F. Algemeene Vergadering GYMNASTIEK Haarl. R.K. Gymnastiek-ver. „Ursus" Athletiek 100 M. 200 M. 400 M. 800 M. 1500 M. 5000 M. 10.000 M. 110 M. horden 400 M. horden 3000 M. hindernis 4 X 100 M. estafette 4 X 400 M. estafette Kogelstooten Kogelslingeren Discuswerpen Speerwerpen Hoogspringen Verspringen Hinkstap- sprong Polsstokhoog Marathonloop Tienkamp 100 M. dames 800 M. dames 4 X 100 M. es'fette dames Hoogspringen dames Discuswerpen dames Olympisch kampioen Amsterdam 1928 Naaml-and P. Williams, Canada P. Williams. Canada R. Barhutti, Amerika D. O. R. Lowe. Engeland H. E. Larva. Finland V. Ritola. Finland P. L. Nurmi, Finland <3. Atkinsnn. Zuid-Afrika D. Lord BurghW. Engel T. A. Loukola. Finland Amerika. Amerika. J. Kuck, Amerika p. O'Caliaghan, Ierland C. Houser. Amerika E. H. Lundqvist, Zweden P. King, Amerika E. Ham, Amerika M. Oda. Japan S. W. Carr. Amerika EI Ouafi. Frankrijk P. J. Yrjöla. Finland E. Pobinson. Amerika L. Radke. Duitschland Canada. Catherwood, Canada H. Konopacka. Polen Tijd of Afstand of Punten Tweeden Naam Land Derden Naam Land 10Vs sec. 21 Vs sec. 47*/i sec. 1 min. 51sec Olymp Pecord, 3 min. 53'sec 14 min. 38 sec. 30 min.lS'/ssec. Olvmp. record 14'A sec. 53s/-, sec. 0 min. 21'/s sec Olymp. record 41 sec. 3 min. 141/s sec. 15,87 M. W. en O! ree. 51.3Q M. 47.32 M. 66.00 M. Olymn. record 1.94 M. 7.73 M. Olvmp. record 15.21 M. 4.20 M. Olymn. record 2 uur 32 min. 57 sec. 8.053.290 Wereldrecord 12'/* sec. 2 min.16'/» sec Wereldrecord 48"k sec. Wereldrecord 1.59 M. Wereldrecord 39.62 M. Wereldrecord J. E. London, Engeland. W Rangeley. Engeland. I. Ball. Canada. E. Byhlên, Zweden. Ladoumêgue. Frankrijk, P. L. Nurmi. Finland. V. Ritola, Finland. J. Anderson, Amerika. F. J. Cuhel. Amerika. P. L. Nurmi, Finland. Duitschland. Duitschland. H. Brix, Amerika. O. SkO'd, Zweden. A. L. Kivi, Finland. B. Szepes, Hongarije. B. Hedges. Amerika. S. P. Ca tor, Haiti. Casay, Amerika. W. Droegemulier, Amer. La Piaza, Chili. A. C. Jarvinen. Finland. F Posenfeld. Canada. K. Hitomi. Japan. Amerika. C. Gisolf, Nederland. (1.56 M.1. L. Copeland, Amerika. O. Lammers, Duitschland. H. Körnig. Duitschland. J. Biichner. Duitschland, P. Engelhardt, DuitschD"-' E. Purie, Finland. E. Wide, Zweden. E. Wide, Zweden. J. Collier, Amerika. M. Taylor. Amerika. O. Anderson, Finland. Engeland. Canada. E Hirschfeld, Duitschland E. Black, Amerika. J. Corson, Amerika. O. Sunde, Noorwegen C. Menard. Frankrijk A. Bates, Amerika. V. Tuulos, Finland. Mc Oinnes, Amerika. Martiialnen, Finland. K. Doherty, Amerika Ev Smith, Canada. I.' K. Oentzel. Zweder Duitschland. Wiley, Amerika. R. Svedberg, Zweden Olympisch kaïnpioen Amsterdam 1928 Tweeden Derden Naam Land Naam Land Naam Land S. A. Thofelt, Zweden. Lindman, Zweden. H. Kabl. Duitschland. Damesturnen (Driekamp) Landentournooi Persoonlijke overwinningen Rek Brug Springen a-a -* a-a a a Nederland. Zwitserland. O. Miez, Zwitserland. Miez, Zwitserland. Vacha. Tsjecho Slovakije. Mack, Zwitserland. Italië. Tscheeho Slowakije. H. Hanggi. Zwitserland. Neri, Italië. Primozic, Yougo Slavië. Loffler, Tsjecho Slovakije. Engeland. Yougo Slavië. L. Stukelj, Yougo Slavië. Mack. Zwitserland. Haenggi, Zwitserland. Dergane, Yougo Slavië. Dames: 400 M. vrije slag 200 M. schoolslag I X 100 M. estafette 100 M. rug. 100 M. vrija slag. Torenspringen. Schoonspringen Waterpolo: Heeren: .500 M. vrije slag 200 M. schooslag 100 M. rugslag 400 M. vrije slag t X 200 M. estafette 100 M. vrije slag. Torenspringen. Schoonspringen M. Norelius, Amerika 5 m. 42,2 s. W.- en O.-rec. Schrader, Duitschland 3 min. 12 3/5 sec., Amerika 4 min,,47,3/5 sec. Olvm. ree. M. Brauo, Nederland- 1 min. 22 seé. Osipowiek, Amerika. 1 min. 11 sec., Olymp. Ree. Plnkston, Amerika. Meany (Amerika) Duitschland' Arne Borg,' Zweden 19 m. 51,4 s. Olymp. ree. Tsuruta, Japan 2 min. 48 4/5 sec. OI. rèc. Kojac, Amerika 1 min. 8 1/5 sec. Zorrilla (Argentinië) 5 min. 1 3/5 sec. Olym. ree. Amerika 9 min. 36 1/5 sec. Olym. ree. J. Weissmiiller, Amerika 58 3/5 sec. Desjardins, Amerika. Desjardirts, Amerika M> Braun, Nederland M, Baron, Nederland Engeland Oaratht. Amerika. Coleman, Amerika, Poynton (Amerika) Hongarije A. Charlton, Australië Rademacher, Duitschland Laufer, Amerika Charlton (Australië) Japan V Barany, Hongarije. Stmaika, Egypte. Gaiitzcn, Amerika J. Me Kim, Amerika Miihe, Duitschland Zuid-Afrika Cooper, Engeland. y.,. Cooper, Engeland. Sjökvlst, Zweden. Coleman (Amerika) Frankrijk C. Crabbe, Amerika Iidefonso, Philippijnen Wyatt, Amerika Arne Borg, Zweden Canada Takaishi, Japan. Galitzen, Amerika. Simaika, Egypte Skiff Australië, (Pearce). Amerika. Engeland. Duitschland. Engeland. Amerika. Zwitseland. Frankrijk. België. Dubbele scull Amerika. Canada. Oostenrijk. Vier zonder stuurman Engeland. Amerika. Italië. Italië. Zwitserland. Polen. Acht Amerika. Engeland. Canada. tl n\'o -ll ■ts :.- r. 'itr. aal 'T 3} 'W Olympisch kampioen Amsterdam 1928 Tweeden Derden Naam. Land. Naam. Land. Naam. Land. Achtmeteriachten 12 voetsjollen Noorwegen („Norma" Prins Olaf). Frankrijk (L'Aile IV). Zweden (A. G. Thorell). Denemarken. Nederland („Hollandia"). k Noorwegen. Estland. Zweden; Finland. Floret (Person. Heeren) Floret (Person. Dames) Italië Gaudin, Frankrijk Mayer, Duitschland Italië Gaudin, Frankrijk Hongarije Tersztyanszky, Hongarije. Frankrijk Casmir, Duitschland Freeman, Engeland Frankrijk Buchard. Frankrijk Italië Petschauer, Hongarije. Argentinië Gaudini, Italië Oelkers, Duitschlam Portugal Calnan, Amerika. Polen Binl, Italië. 1 K.M. tegen het horloge 4 K.M. Achtervolging Falck Hansen Denemarken 1 min. H'/s sec. R. Beaufraud Frankrijk 13V5 sec. Italië 4 min. 6*/s sec. Nederland ll'/« sec. H. Hansen Denemarken 4 uur 47 min. 18 sec, Denemarken 15 uur 9 min. 14 sec. Bosch van Drakesteyn, Nederland. A. Maizairac, Nederland. Nederland. Engeland. Soutball Engeland. Engeland. Gray, Australië. Falck Hansen, Denemarker Engeland. Duitschland. Carlson. Zweder Zweden. Gewichtheffen: Vedergewicht Lichtgewicht Midden A gewicht Midden B gewicht Zwaargewicht Vrij worstelen: Midden A gewicht Midden B gewicht Midden C gewicht Zwaargewicht Grleksch Romelnsch worstelen: Bantamgewicht Vedergewicht Lichtgewicht Midden A gewicht Midden B gewicht Zwaargewicht Boksen: Viieggewicht Bantamgewicht Vedergewicht Lichtgewicht Lichtmiddengewicht Mlddengewichi Middenzwaargewicht Zwaargewicht F. Andrysek, Oostenrijk. 287.5. K. Helbig, Duitschland. 322.5. F. Roger. Frankrijk. 355.50. E. S. M. Nosseir, Egypte. 355. J. Strassberger, Duitschl. 372.50. K. Makinen, Finland. A. Morrison, Amerika. O. Kapp, Estland. A. J. Haavisto, Finland. E, Kyburz, Zwitserland. T. S. Sjoestedt, Zweden. J, C. Riclithoff, Zweden. K. Leucht, Duitschland. V. Wali, Estland. L. Keresztes, Hongarije. V. A. Kokkinen, Finland. S. Moustafa, Egypte. J. R. Svensson, Zweden. A. Kocsis, Hongarije Tamagnini, Italië Van Klaveren, Nederland Orlandi, Italië Morgan, N.-Zeeland, Toscani, Italië Avendano, Argentinië Jurado, Argentinië P. GabettI Italië. 282.5. H. Haas. Oostenrijk. 322.5. C. Gal'imbertï, Italië. 332.50. L. Hostln,- Frankrijk. 352.50. A. Lu haar, Estland. 360. C. Spapen, België. A. Pihlajamaki, Finland. Ch. Pacome, Frankrijk. L. Appleton, Amerika. D. Stockton, Canada. A. Boegii, Zwitserland. A. Sihvola, Finland. J. Maudr, Tschechosiowak E. Malmberg, Zweden. E. Sperling, Duitschland. L, Papp, Hongarije. A. Rueger, Duitschland. H. E. Nystroem, Finland. A. Apell, Frankrijk Daley, Amerika Peralta, Argentinië Halaiko, Amerika Landini, Argentinië Hermanek, Tschecoslow. Pistulla, Duitschland Ramm, Zweden H. Wölpert, Duitschland. 282.5. F. Arnout, Frankrijk. 302.5. A. Scheffer, Nederland. 327.50. J. Verheyen, Nederland. 337.50. J. Skobla, Tschechosiow. 357.50. J. Trifonou, Canada. J. Minder, Zwitserland. E. A. Leine, Finland. M. Letchford, Canada. S. Rabin, Engeland. H. Lefebvre, Frankrijk E. Dame. Frankrijk. G. Gozzf, Italië. G. Guagiia, Italië. E. V. Vesterlund, Finland. A. Kusnets. Estland. O. Pellinen, Finland. G. Gebring, Duitschland. C. Cavagnoii, Italië Isaacs, Zuid-Afrika Devine, Amerika Berggren, Zweden Smillie, Canada Steyaert, België Miljon, Nederland Michaelsen, Denemarken Dressuurproef (Landenklassement) Dressuurproef (Pers, prestaties) Samengestelde wedstrijd (Landenklassement) Samengestelde wedstrijd (Persoonlijke prestaties). Zwaarhindernis (Landenklassement) Zwaarhindernis (Persoonlijke prestaties). Duitschland Freiherr von Langen, Duitschland Nederland Lult. Pahud de Mortanges, Nederland Spanje Kapt. Ventura, T sehecho-Slowakije Zweden Comm. Lesange, Frankrijk Polen Kap. de Kruyff, Nederland Polen Luit. Bertran, Frankrijk Nederland Ragnac Olsen, Zweden Noorwegen Comm. Neumann. Duitschland Zweden Comm. Kuhn, Zwitserland 1 Architectuur (Ontwerpen) Architectuur Stedebouw kundig) i... Literatuur (Lyriek) Literatuur (Dramatiek) Literatuur (Episch) Muziek (Zangcomposities) Muziek (Comp. voor instru ment) Muziek (Comp. v. orkest) Schilderkunst (Schilderijen) Schilderkunst (Teekening.). Schilderkunst (Grafische kunst) Beeldhouwkunst Beeldhouwkunst (Relief). J. Wils, Nederland Olympisch Stadion, llensel, Duitschland Stadion Neurenberg. Wierzinsky-Polen. niet toegekend. Dr. F. Mezö. Hongarije. niet toegekend. niet toegekend, niet toegekend. Is. Israëls, Nederland. J. Jacoby, Luxemburg. W. Nicholson, Engeland. P. Landowsky, Frankrijk. E. Grienauer. Oostenrijk. Rasmussen, Denemarken. J. Lambert, Frankrijk. R. Binding, Duitschland. L. de Besis, Italië. E. Weiss, Duitschland. niet toegekend. niet toegekend, niet toegekend. Mme L. Knight, Engeland. A. Virot, Frankrijk. C. Moos, Zwitserland. M. Martin, Zwitserland. C. J. v.d. Hoef, Nederland. Lambert, Frankrijk. M. LSnger, Duitschland. J. Weltzer, Deenemarken. niet toegekend. C. en M. Scharten-Antlnk. Nederland. niet toegekend. niet toegekend. R. Simonsen, Denemarken. W. Klemm, Duitschland. M. Skoczylas, Polen. M. Feidbauer, Duitschland. R. Sintenius, Duitschland. E. Scharff, Duitschland. Uruguay. Argentinië. Italië. Hockey Britsch Indië. Nederland. Duitschland. populaire Egyptenaar, was volgens punten- aantal nummer één geworden en Desjar dins twee. Echter wordt door elk jurylid nog aangegeven welke plaats zij aan een springer toekennen. Nu vonden drie jury leden dat Desjardins één moest zijn en twee Simaika; zoodoende struikelde op deze twee de wijze van beoordeelen de Egyptenaar. Op zichzelf is zoo'n geval natuurlijk al ver velend, maar wanneer en nu nog bij komt dat de rectficatie pas komt nadat de cere monie al verricht is, dan is dit meer dan erg. Waar schulit hier de oorzaak van de fout, bü de jury of bij den megafonist? Naar ons weten is een dergelijk geval op een Olympiade nog nooit voorgekomen. Geen wonder dat het publiek dan' ook op luide wijze van zijn afkeuring blijk gaf. Nu ik toch eenmaal aan het kankeren ben, zal ik nog even doorgaan. Steeds weer ergeren we ons aan de wijze waarop de céré monie protocolaire wordt verricht. Nu gis teren liep het feitelijk de spuigaten uit; de resultaten van twee dagen waren opge spaard, zoodat toen om ongeveer vijf uur met de ceremoniën werd aangevangen, het bijna kwart voor zes was toen de laatste vlag in top ging. Regelmatig werden de drie kleine vlagge tjes in top geheschen en dan zette een on gelukkig muziekkorpsje het een of ander volkslied in. Dat was dan het indrukwek kende van de cermonie. Het laatst ging de Hollandsche vlag in top, het geheele Stadion zong uit volle borst mede. Na afloop hiervan werd Zus Braun door den N. Z. B. met een krans gehuldigd, waarna andere bloemstukken volgden. Het was verbazend leuk voor grootvader Braun, dat hij getuige kon zijn van de huldiging van zijn kleindochter. Als slot van de wedstrijden werd een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tus- schen het Ned. zevental en een Belgiseh- Fransche combinatie. De wedstrijd eindigde in een groote overwinning der Nederlanders. Om ongeveer half zeven was het Stadion ontruimd en toen we nog eens even rond keken, zagen we, dat de wedstrijden feitelijk net op tijd waren afgeloopen. De betonnen bak is al reeds erg aan het verzakken; al minstens 40 c.M. is de bak aan de finish gezakt. Het uithoudingsvermogen van het bassin was dus wel juist berekend. Alles behoort nu weer tot het verleden en Holland mag trotsch zijn op de prestaties van zijn zwemsters. Bravo Marietjes! r Iympische Meditaties XXIV Het cijfer 11 staat in kwaden reuk. Dit als uitgangspunt kiezend, moest den llen Augustus een ongeluksdag zijn voor ons volk, hetgeen een oude heer ons bevestigde, waarmede wij Zaterdag onze kansen in den electrisehen trein wikten en wogen. Doch mét alle respect voor 'smahs leeftijd, konden wij toch een glimlach niet onderdrukken bij zulk bijgeloof. En dat de oude heer ongelijk had, bewees het onvergetelijke succes van dien middag. Een geselecteerd publiek gaf acte de pré- sence In het Olympisch ovaal en na de tal- looze teleurstellingen heeft dezen middag een onvergetelijken indruk gemaakt. Zoo zal onbetwist den llen Augustus met gulden letters in onze sport-annalen worden opge- teekend. Want werden er niet vier Olympische Kam pioenen uitgeroepen; 'speelde de muzikale kapel niet vier keer onze hymne en ontplooi de zich niet evenveel malen onze vaderland- sche driekleur? Toen barstte de menigte los in een lange, spontane ovatie; uitte zich eindelijk de geest drift, die reeds zoolang gehunkerd had uit haar kluisters te worden verlost. En zeker zal 't onze Koninklijke Familie getroffen heb ben, niet in het minst de Koningin-Moeder, die zichtbaar getroffen was, Ijoe het Holland sche volk metz ijn vertegenwoordigers mee leeft, en zonder in wanstaltige heldenveree- ring te vervallen, de inspanning en top-pres- taties weet te waardeeren. Na de ruiterfeesten zijn wij huiswaarts ge keerd, na een middag van intens genot en met een juichend hart. Onze hoogste verlan gens zijn bevredigd. Zouden wij daarom niet namens onze ge heele natie spreken, als wij- hier een eerbie dig saluut brengen aan de kampioenen? Daarom: Hulde aan Zus Braun! Hulde aan de ruiteréquipe! Hulde aan Pahud de Mortanges! Hulde aan Van Klaveren! Voor. deze kranige vertegenwoordigers van de Hollandsche sportbeweging een driewerf hoera! SEE-SAW. In Den Bosch is gisteren de algemeene vergadering van de R. K. F. gehouden. De opkomst was zeer matig, schrijft ..De Maandagmorgen". Na een welkomstwoord van den voorzitter, Mr. D. Schretlen, werden de notulen gelezen, die aanleiding gaven tot eenige opmerkingen. De heer Van den Dobbelsteen vond dat de bemoeienissen met de juniores in het bisdom 's-Bosch veel grooter waren dan het verslag vermeldde. De heer Kruijvër van den D.H.V.B. vroeg een tijdiger publicatie van het Jaarverslag en miste het financieel verslag van hét afge loopen jaar. De heer Van Veen vroeg naderen uitleg, waarom de R. K. F. niet vertegenwoordigd was op de congressen van de U. I. O. C. E. F- te Parijs en Praag, waarna een heele dis cussie volgde over de internationale Unie. De meeste leden vonden, dat van de R. K. F. een krachtig streven dient uit te gaan, om de internationale sportverhoudingen van Ka tholieke bondeh beter en vollediger te rege len. Men pleitte voor de stichting van éên internationaal Katholiek Sportbureau in Holland, omdat hier beter dan elders, de vroeger vijandelijke landen in een rustiger sfeer konden confereeren. Verschillende leden spraken den wensch uit, dat de Federatie bij verhindering van een afgevaardigde naai- de vergadering van de U. I. o. C. E. P. tijdig een plaatsvervan ger zal aanwijzen, zoodat de R. K. F, op die vergaderingen niet meer ontbreke. De begrooting voor 1928-'29 werd vastge steld sluitend op inkomsten en uitgaaven tot een som van 7350. Bij de rondvraag drukte de heer de Grood uit de onwenschelijkheid om het secretariaat van de R. K. F. met dat van het redacteur schap van de Sportillustratie verbonden te houden, gaarne zag hij de S. I. als een eigen onderneming georganiseerd. De heer Van Veen pleitte er voor om bij wedstrijden van hét R. K. P.-elftal tegen buitenlanders (in het buitenland, de elf talcommissie gelegenheid te geven de wed- strljoen bij te wonen. De heer v. d. Dobbelsteen vroeg inlichtin gen over den stand in het Bredasche dio cees. Rector Braakman informeerde naar een verhouding xusschen R. K. F. en de inter- dioc> sane jeugdcommissie. De heer Smits vroeg aan het bestuur der R. K. F. de toe zegging om zich te doen geiden overal en bij alle gel'genheden waar z' lks wenschelfjk was; de federatie moet 7.i. meer actief op treden naar buiten, in bi.men- en buiten- Ie nd, en toonen dat ze er is en wat betee- kent. Overal waar de belangen dit meebren gen, moet de federatie zich laten hooren. ■In cfti verband wijst o.a. op de rede van pater Molkenboer op ue Limburgsche Stu dieweek. De heer Kruijvër gaf een verklaring van zijn heengaan als bestuurslid van de R. K. F.; hij vröeg verschillende inlichtingen over moeilijkheden en misverstanden bij gelegen heid van den wedstrijd van het R. K. F.- elïtal in Wenlo, in welk debat zich ook de heer Putter mengde. Tenslotte informeerde de heer Van Blar- eum naar de samenstelling en de persoons wisselingen in het federatiebureau. De voorzitter beantwoordde de verschil lende vragen, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. Na de vergadering bood het bestuur aan het scheidende bestuurslid, de heer Putter, een diner. aan. De heer Van Blarcum vroeg inlichtingen over de gepubliceerde uitkomsten van de Missiewedstrijden. Hel financieel verslag, dat inmiddels werd overgelegd, werd pas aan het einde der ver gadering besproken. De kascommissie bracht verslag uit en stelde voor, den penningmeester voor het ge voerde beheer te déchargeeren;. De heer v. d. Dobbelsteen ais lid der kas commissie, wees op de noodzakelijkheid van alle uitgaven door gespecificeerde bescheiden gedekt te zien, wenschte de hooge declaraties of rekeningen te voorzien van het fiat der financieel? commissie alvorens zij werden voldaan en wenschte de vertegenwoordiging van de federatie nader te zien geregeld. Over dit punt ontstonden langdurige be sprekingen die hiermee eindigen, dat, voor zoover mogelijk met een en ander rekening zal worden gehouden. In de kascommissie voor het volgend jaar werden benoemd de heeren Kockelmans en Smeets, beiden van den R.K.L.V.B. De Commissie van Beroep werd in haar geheel herkozen. Naar aanleiding van de ingediende voor stellen van de Technische Sectie werden korte besprekingen gevoerd. Een voorstel om art. 81 zoodanig te wijzigen om bij 'n gelijk aantal winstpunten van de hoogste geplaat ste elftallen in een competitie, beslissings wedstrijden te laten spelen, werd na prae- advies van het bestuur aangenomen met al gemeene stemmen. Daarentegen koii een voorstel dat een wijziging voorstelde op art. 81 in dien zin om de oommissie van beroep verplichtend voor te schrijven in een beroepskwestie mondeling te hooren, geen meerderheid ver werven. Evenwel zal van de clubs voortaan eenwaarborgsom van 50 gevraagd worden ter bestrijding van de onkosten, als ze in be roep komen. Het bestuur was voor de diocesen Roer mond, 's-Bosch en Utrecht herkozen. Voor Haarlem nemen zitting de heeren F. v. Veen en H. N. Smits, zulks ter vervanging van de heeren H. Putter en Kruyver, die hadden be dankt. Het financieel verslag was daarna een punt van langdurige besprekingen. De heeren Dentjes, Van Veen, Kruyrer, Putter en de Grood tal van inlichtingen, die naar genoegen werden beantwoord. Het financieel verslag werd daarna goedge keurd. Secretariaat: Vooruitgangstraat 79. Ziezoo! De vacanties zijn voor het grootste gedeelte voorbij en er is nu geen enkele aan leiding meer om met het bezoek van de oefenavonden te wachten. Daar is trouwens geen reden voor! Het dit seizoen af te werken programma is tamelijk vol. Voor de heeren is er nog een demonstratie bijgekomen, waarvoor hard gewerkt moet worden. De uitnoodiging voor dat optreden is zeer zeker een eervolle, terwijl daaraan tevens een flinke propaganda verbonden kan worden. Met dat doel voor oogen, werkt ieder na tuurlijk voor twee! De dames, die niet zoo'n uitgebreide agenda bezitten, besteden alle aandacht voor de komende Bondswedstrijden, 't Zou wat wezen, als zij nu eens zorgden voor een „Ursus"-zege! De jongens- en meisjes-afdeelingen begin nen weer op den gewonen tijd. Van een onzer leden ontvingen we dezer dagen een fraaie ganglamp, die onder de „Ursus" leden en donateurs een eigenaar of eigenares moet vinden. Aan den gever na tuurlijk onzen dank! De voorwaarden waar op een kans gewaagd kan worden, zullen spoedig bekend gemaakt worden. Ten slotte nog: Let od No. 11702 (één-één- zeuven-nul-twee)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7