Sport en Wedstrijden TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 13 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 4 CRICKET Nederlandsch XIFree Foresters Plum Warner over de M. C. G.-tour DAMMEN D. H. V. B. ZWEMMEN Internationale Zwemwedstri j den ATHLETIEK GEMENGD NIEUWS Relletjes van werkeloozen Een draw Evenals het vorig jaar is de wedstrijd tusschen het Nederlandsch XI en de Free Foresters in een draw geëindigd. Dit re sultaat is wel eenigszins teleurstellend; im mers Johnston was met een heel wat zwak kere ploeg dan verleden jaar hier gekomen «n na den fraaien wedstrijd tegen M.C.C hadden we op een overwinning gerekend. Op het laatste moment was A. Schill verhinderd. Hiervoor speelde Bouwmeester mee. Bij de Free Foresters speelde Tonny Kessler inplaats van Keigwin. T. de Beus won den toss en ging batten. Hij opende zelf met W. Glerum op het bow len van Vidler en Glover. Het bowlen was zeer zuiver, vooral Vid- ler's gevarieerde off- en legbreaks leverden voor de batsmen moeilijkheden op. W. Gle rum bepaalde zich dan ook tot verdedigen, terwijl de Beus de minder goed gepitchte ballen onherroepelijk naar de boundary joeg. Op 29 kwam de scheiding, toen Glerum op Glover achter het wicket gevangen werd. Hij had nog niet gescoord! Met Van Bueren in, zette de Beus zijn innings op denzelfden voet voort. Speciaal eenige zeer harde glan ces naar leg trokken de aandacht. Jammer dat hij op 49 door 'n laag blijvenden bal van Vidler verrast werd, waardoor aan zijn aan trekkelijke innings een einde kwam (40). Groot was de teleurstelling toen hierop zoowei Van Manen (door Grimston gebow- led) als Van Bueren (door Pattison gevangen voor 11) uitgingen (463). Ook Wim v. d. Bosch maakte het niet lang. Na slechts 8 runs aan de score toegevoegd te hebben, velde Vidler zijn midstump. Er waren nu 5 van de beste wickets neer voor slechts 85 runs en het zag er donker voor de Hollan ders uit. Gelukkig wisten Neuerburg en Maas de situatie te redden. Neuerburg speelde weer zijn bekende saaie spel, wat onder deze omstandigheden hoogst nuttig was Maas had niet over geluk te klagen. Een paar maal plaatste hij gelukkig en ook vlogen de ballen zoo nu en dan akelig dicht langs zijn stumps. Mede door het uitstekend'fielden der Engelschen steeg de score zeer langzaam. Het was voor de toeschouwers een vrij ver velende vertooning; Neuerburg scoorde met een snelheid van 20 runs per uur! Eindelijk op 150 ging Maas uit; hij gaf 'n wilded zwaai op een bal van goede lengte wat tot gevolg had, dat zijn palen over de grond lagen (6150). G. Bouwmeester, die zoo juist uit den Haag gearriveerd was, kon na een paar ballen het paviljoen weer opzoeken, daar hij door Pattison op ge lukkige wijze gestompt werd. Toen M. Jansen na een paar harde slagen door een uitstekende off-break van de lefthandbowler Hickley gebowled werd (8159) leek het einde nabij Jan Koeleman dacht er echter anders over. Met opgestroopte mouwen trok hij naar het wicket en reeds in de eerste over noteerden we twee harde vieren recht vooruit. Neuerburg hield nog steeds eiken bal met kaarsrecht bat tegen. Zoo nu en dan verraste hij met een slap slagje naar leg. Koeleman liet het niet bij die twee vieren. Steeds harder ging hij slaan en alles langs den grond. Het was een lust om te zien. Hij wist zelfs de 200 op het bord te brengen. Op 216 deed Pattison zijn derden vang ach ter het wicket (Koeleman 40). Rincker gaf een paar aardige slagen naar extra cover, maar werd daarna spoedig gebowld. Totaal 225. Neuerburg bleef met een onbetaalbaar 43 not out. Vidler had uitstekend gebowled (769). De andere bowlers brachten onze batsmen zelden in groote moeilijkheden. Om vier uur ruim trokken Johnston en Glover op het bowlen van Koeleman en Rincker naar de wickets. Het openingspaar viel als slachtoffer van Koeleman Glover door een goede vang van Glerum in de slips (221). Pattison en Grimston wisten de score vrij snel op te voeren, waar door de Bens zich genoodzaakt zag Max Jansen en Maas te laten bowlen. Nadat Grimston Jansen over de open tribune had geslagen en Pattison door Neuerburg gemist was, deed Jansen een goeden vang op eigen bowlen (Pattison een uitstekende 23). Even later verdween Sanderson op dezelfde wijze (461). Bighell gaf toen Morrison een tijd lang steun. Koeleman en Rincker werden weer aangezet. Nadat Max Jansen den bal weer van Rincker had overgenomen, deed hij zijn derden vang op eigen bowlen (Bignell 18). Even later boekte Maas zijn eerste succes (6102). Met Frazer in zette Grim ston zijn fraaie, levendige innings voort. Op 133 zag hij zijn partner verdwijnen, die voor een rechten bal van Rincker kroop. Tonny Kessler en Morrison hielden tot half zeven stand. Er waren toen 146 runs, waar van Morrison 67 n.o. Zondagochtend werd pas om tien minu ten voor half twaalf weer begonnen (waarom twintig minuten te laat, vooral nu het toch al té bezien was of er nog een beslissing zou komen). Kessler en Grimston speelden zeer kalm. De eerste gaf een paar mooie glances en hoeken naar leg en de laatste was blijkbaar bang zijn century niet te zullen halen. Hij riskeerde niets meer. Toen Gle rum Kessler zeer mooi in de slips ving voor een uitstekende 22, was de innings der Fo resters gauw afgeloopen. Glerum deed zijn derden vang in de slips en de laatste man werd met den eersten bal door Jansen gecleand. Het totaal was toen 195, zoodat Holland een voorsprong had van 30 runs op de eerste innings. Grimston bleef met een fraaie 85 not out. Het was jammer, dat hij zijn hon derd niet kon voltooien. Het fielden der Hollanders was Zater dagmiddag slap, maar den volgenden mor gen uitstekend. Speciaal Glerum en Max Jansen blonken uit. Max Jansen had de fraaie cijfers 571. Hij had uitstekend gebowled, maar had niet over gelukte kla gen. Rincker (151) had echter wel beter verdiend. Koeleman bowlde eveneens goed (236), terwijl de Engelschen op Maas zijn groote variatie ook niet veel uitrichtten. (118 in 11 overs). Het batten der Hollanders in de tweede innings was veel beter dan den eersten keer. Het was o.i. ontactisch om Neuerburg te laten openen. De eenigste kans op een Hol- landsche overwinning was snel een paar honderd runs maken. Zoo dachten de andere batsmen er ook over. Van Manen begon direct zeer viij te spe.en en in een goed half uur had hij, op zeer fraaie wijze 51 runs 1 p- gescoord (162). Ook de Bens, die Neuer burg uitrunde voor een zeer langzame 21 stond direct zeer hard te slaan en we kregen van hem en Ma# Jansen een exhibition van prima cricket. Alle slagen werden in de perfectie uitgevoerd. Een schitterende catch van Vidler in de slips, deed Max Jansen voor een harche 20 retiraeren (3114). Ge lukkig kwam wan Bueren in hei Nederlandsch elftal ook eens los. Na een schuchter begin, gaf hij eenige van zijn bekende harde off- drives en met de Bens als partner vloog de scone omhoog. Het publiek leefde enthousiast mee en bij iedere boundery (er werden er in de Hollandsche tweede innings ruim 30 geslagen) werd er hard geklapt. Maar ook het goede bowlen van Vidler en uits-ekende f.elden der Engeischen wierd geapprecieerd. De Bens (34) en van Bueren (37) brachten het tot 185, waarna Wim v. d. Bosch (20, waaronder 4 vieren) de 200 opbracht. Op 202 bowlde Vidler hem. De volgende bal was. Koeleman te machtig en één over later werd Maas voor 13 door Huckley gevangen. Hierna brachten Bouwmeester en Glerum het tot 224, waarop de Bens met nog 2 /z uur speeltijd de innitigs sloot. De Engelschen moesten nu 255 tunJ maken om te winnen. De eerste bats gin gen voor de runs, maar toen de stand spoedig 440 was (vooral door goed bowlen van Koeleman) trachtte men verder den tijd uit te spelen. Johnston en Bignell slaagden hierin wonder wel. Hoe veel veranderingen de Bens ook in den aanval bracht, niets baatte. Het prikken der Engelschen was voor het publiek vei velend om te zien, maar er bleef Johnston niets anders over. Om kwart over zes (er zou tot half zeven gespeeld wor den), werd Bignell achter het wicket gevan gen voor een zeet geduldige 46. Toen Vidler spoedig hierop door Jansen gebowled werd (6132) begon het nog even te spannen, maar Frazer en Johnston speelden kalm den tijd uit. Johnston, die geopend had, bleef met een onberispelijke 56 not out. Hij redde zijn partij voor een groote nederlaag. Zoo eindigt dus deze wedstrijd in een draw. De volledige scores luidden lste innings Nederlandsch Elftal A. M. J. de Beus, bowled, Vidler 40 W. Glerum, c. Pattison, b. Glover 0 P. Lammerts van Bueren, c. Pattison, b. Vidler 11 Mr. H. van Maneh, bowled, Grimston 1 Jhr.W.v.d. Bosch, bowled, Vidler 8 A. Maas, bowled, Vidler 45 Ir. E. Neuerburg, not out 43 Ir. G. Bouwmeester, st. Pattison,b. Vidler 0 M. Jansen, bowled, Hickley 5 Mr. J J. Koeleman, c. Pattison, b. Vidler 40 F. J.W. Rincker, bowled, Vidler 8 Extra's 24 Totaal 225 Bowlingcijfers H. P. Glover, 1—33; J. L. F. Vidler, 769 G. S. Grimston, 140 A. V. Hick ley, 130 Col. A. C. Johnston, 010 Maj. G. N. Bignell, 0—19. lste innings Free Foresters L. Col. A. C. Johnston, bowled, Koe leman 7 Capt. H. P. Glover, c. Glerum, b. Koe leman 9 H. C. Pattison, c. and b., M. Jansen 23 G. S. Grimston, not out 85 J. B.Sanderson, c. and o., M.Jansen 0 Maj. G. N. Bignell, c. and b., M. Jansen 18 J. L. F. Vidler, bowled, A. Maas 1 C. E. Frazer, 1. b. w., Rincker 8 Mr. H. A. J. Kessler. c. Glerum, b. W, v. d. Bosch 22 K. B. Stanley, c. Glerum, b. M. Jansen 11 A. N. Hickley, bowled, M. Jansen 0 Extra's 11 Totaal 195 Bowlingcijfers F. J. W. Rincker, 1—51 Mr. J. J. Koe-, leman, 2—36 M. Jansen, 571 A. Maas 1—18 Jhr. W. v. d. Bosch, 1—8. 2de innings Nederlandsch Elftal Ir. E. Neuerburg, run out 21 Mr. H. van Manen, c. Glover, b. Vidler 51 A. M. J. de Beus, 1. b. w., Vidler 34 M. Jansen, c. Vidler, b. Bignell, 20 P. L. van Bueren, bowled, Vidler 37 Jhr. W.v. d. Bosch, bowled, Vidler 20 A. Maas, c. Hickley, b. Vidler 13 Mr. J. J. Koeleman, bowled, Vidler 0 Ir. G. Bouwmeester, not out 4 W. Glerum, not out 11 F. J.W. Rincker, did net bat Extra's 13 Totaal 224 for 8 w. Bowlingcijfers Maj. G. N. Bignell, 2—66 J. L. S. Vidler, 594 G. S. Grimston, 051. 2de innings Free Foresters Lt. Col. A. L. Johnston, not out 56 Capt.H. P. Glover, l.b.w., Koeleman 2 H. C. Pattison, c. van Manen, b. Rincker 18 G. S. Grimston, bowled, Koeleman 0 J.B.Sanderson, bowled Koeleman 2 Maj. G. N. Bignell. c. de Beus, b. W. v. d. Bosch 46 J. L. F. Vidler, bowled, M. Jansen 5 C. E. Frazer, not out 3 Mr. H. A. J. Kessler, K. B. Stanley, A. N. Hickley, did not bat. Extra's 4 Totaal 137 for 6. Bowlingcijfers F. J. W. Rincker, 1—31 Mr. J. J. Koe leman, 334 M. Jansen, 132 A. Maas, 013 Jhr. W. v. d. Bosch, 123. Plum Warner schrijft in het groote Engel- sche Sportblad „The Cricketer" een zeer interessant artikel over de tour van de M.C.C. naar Holland. Allereerst beschrijft hij de groote belang stelling, die er in Holland bestaat voor het Engelsche cricket. „De groote dagbladen geven geregeld de uitslagen en scores van de belangrijke cricketwedstrijden in Enge land en velen vroegen mij zeer belangstel lend welke spelers het volgend jaar voor Engeland naar Australië zullen gaan," schrijft de sympathieke M.C.C.-captain. Buiten gewoon verrast was Warner in de Corin thian een foto van Stevens op zes-jarigen leeftijd te vinden. „Maar niet alleen de belangstelling voor cricket viel mee, maar ook het spelpeil stond veel hooger dan verwacht werd. Wel werden alle wedstrijden door ons gewonnen, maar de tegenstand (speciaal in de match tegen het Nederlandsch Elftal) was (het sterke amateurelftal van ons in aanmerking genomen) groot," zoo lezen wij verder. Warner ziet de toekomst van het cricket in Holland dan ook hoopvol tegemoet. Wat de persoonlijke prestaties betreft, prijst Warner in de eerste plaats Tony de Beus, den eminenten wicketkeeper en uit stekend batsman. Verder roemt hij zeer de harde driver W. v. d. Bosch en G:erum, die z.i. hun jeugd in aanmerking genomen (ze zijn resp. zeventien en zestien -aar oud) first class batsmen kunnen worden. Neuer burg wordt met een paar erge prikmachines in Engeland vergeleken en A. Schill wordt een „sound batsman" genoemd. Het deed Warner veel genoegen C. J. Posthuma te ontmoeten (hij spreekt van de W. C. Grace van Holland) en noemt zijn zoon een goed bat. Van de bowlers beschouwt Warner Koe leman de beste. Zelfs vergelijkt hij hem met Tyldesley. Naast hem roemt hij Rincker en Max Jansen. Het fielden der Hollanders was over het algemeen goed en het uitzetten van het veld uitstekend. Alleen over het runnen was de groote spelkenner minder te spreken. Z.i. werden er veel te veel risico's genomen. Na nog zijn groote tevredenheid over de velden hier geuit te hebben (speciatl be schrijft hij de schitterende achtergrond van de Hout aan de Spanjaardslaan!), eindigt Warner met zijn dank uit te brengen over de gastvrijheid en de uitstekende ontvangst de M.C.C. in Holland bereid. In zijn herin nering zal de toer naar ons land steeds één der prettigste blijven, die hij ooit gemaakt heeft. Dit is wel de grootste lof, die Warner onze spelers en organisatoren kan geven! ALBION—R. C. H. R. C. H. wint met 27 runs. Niettegenstaande R. C. H. met invallers voor Kuyt, Spoor, Krom, Hellingnm e.a. verscheen, is het haar ten slotte toch ge lukt Albion de puntjes te onfutselen. De Zaansche terreinknecht welke immer als umpire fungeert, bleef z'n traditie ge trouw en gaf o.a. Segenus en Blankensteijn zeer onjuist uit. R. C. H. bat eerst en weet een totaal van 93 te bereiken, waarvan H. de Jong met 12 en J. Paape 14 heel goed gespeeld hebben. P. Dik met 22 speelde niet geheel kansloos, doch bleek weer voor de bowlers een furie te zijn, J. de Graaf 11 en G. Kamoen 10 kwamen eveneens in de dubbele cijfers. De Engelschman W. E. Kaine had het meeste succes met den bal en nam 5 voor 34, J. v. d. Stadt 0—16, P. Kluijver 2—20 en Rukland 2 v. 16. Albion brengt het dank zij schitterend bowlen van L. v. d. Meij slechtstot 66, v. d. Stadt 16 en C. v. Orden 16 kwamen in de dubbele cijfers. Laatstgenoemde trachtte weer door harde slagen het totaal op te drijven, doch wan neer hij achtereenvolgens een 4 een 6 en een 4 geslagen heeft, zet capt. Segenus zeêr juist W. Kleijn aan met een paar lastige ballen, weet hij spoedig 3 wickets te ver overen (alle drie caught) J. de Graaf was er niet zoo goed in als we wel gewend zijn van hem. niettegenstaande wist hij 2 wic kets te veroveren voor 19 runs waarmede hfj zijn 50 voor dit seizoen volmaakt. Ze ker een goede prestatie voor zoo'n jeugdig speler. L. v. d. Meij bowlde 4 voor 19, W. Kleijn 3—12. Albion waagt nog een kansje op de 2e innings, doch als er 1 wicket neer is voer 38 runs, zien zij van hun poging af. J. Blankensteijn 10, J. Segerus en H. de Jong beiden met 13 not out. Kluijver 110, Kaine 010, Stuurman 0 10, Ruhland 06. R. C. H. wint dus deze wedstrijd met 27 runs op de le innings. DISTRICT H. EN O. VAN DEN NED. R. K. DAMBOND DE WEDSTRIJDEN OM HET PERSOON LIJK KAMPIOENSCHAP De wedstrijden zijn thans ten einde. De uitslagen van de laats uitgespeelde, af gebroken partijen zijn als volgt N. v. d. BergG. Rump 11 B. StevensA. Masteling 11 H. RumpN. v. d. Berg 11 G. RumpC. Stijnman 20 Deze laatste partijen verliepen in een tame lijke spanning, daar het den strijd om de derde plaats gold. Het gelukte den oud kampioen, G. Rump, deze plaats te bemach tigen. Hieronder laten wij den eindstand volgen, waarin tevens de clubnaam vermeld staat, van iederen deelnemer. 1. B. H. Stevens, St. Bavo 16 pnt. 2. J. Klein, D. J. D 14 3. G. Rump, S. D. 0 12 4. H. Rump, S. D. O 11 5. C. Stijnman, T. E. P 11 6. P. Mul, S. D. 0 11 7. J. Smit, D. J. D 9 8. N. v. d. Berg, T. E. P 10 9. A. Schiering, S.D.O 10 10. A. Masteling, T. E. P 4 11. J. Draayer, St. Bavo 2 DISTRICTS LEDENVERGADERING Op Vrijdag 24 Augustus aanstaande, zal deze geannonceerde vergadering plaats heb ben, in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede. Door het bedanken van eenige bestuursleden, zal er een nieuwe electie plaats vinden. Het belangrijkste punt van de agenda is wel de bespreking over de club competitie. Het voornemen bestaat, hierin een aanmerkelijke verandering te brengen. DISTRICT HAARLEM JUNIOREN Uitslag wedstrijd Haarlemsche Junioren elftal tegen „De Meer" A. Junioren is 71 voor de Haarlemsche Junioren. Alzoo een gunstig resultaat. Verslag van den wedstrijd volgt morgen. De competitieleider P. P. SMIT, Atjehstraat 12, Haalem. Demonstraties van buitenlandsche cracks S. v. d. Meer (H.V.G.B.) kampioen HaarL Zwembond 100 M. vrije slag en schoonspringen D. W. S. estafette wisselslag kamp. H. Z. B. Door de enorme voorbereiding van het be stuur en de diverse commissies was het gis termiddag stampvol in de inrichting aan de Houtvaart. Verschillende verhoogingen en tribunes waren aangebracht, zoodat een re cord aantal toeschouwers deze wedstrijden bijwoonde. Het was jammer voor de organisatoren van dit internationaal zwemfeest, dat van inter nationale wedstrijden niet veel is gekomen. Doordat Zondagmiddag in het Stadion door H. M. de Koningin persoonlijk de eer ste en tweede prijzen uitgereikt werden, wa ren de buitenlandsche prijswinnaars ver plicht om weer vroegtijdig in Amsterdam 3 zijn. We kunnen niet genoeg apprecleeren dat de Amerikaansche, Australische en Ca- nadeesche ploegen toch naar Haarlem waren gekomen. Het verwonderde ons daarom, dat de Nederlandsche zwemsters, die ook hun medewerking hadden toegezegd, niet versche nen. Het was jammer, maar aan één kant kunnen we het ons wel indenken. Om ongeveer half twee opende de voorzit ter van De Delft, de heer Van Luijken, dit zwemfeest en heette alle aanwezigen harte lijk welkom en hoopte, dat de toeschouwers met volle teugen van het gebodene zouden genieten. Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen. Als eerste nummer kwamen de adspiranten-meisjes aan den start. Onder de jeugdige Delftlanen waren aardige zwemstertjes, vooral de jongedame Schwiff zwom heel aardig. Wanneer er on der deskundige leiding geoefend wordt, kan hiervan nog veel gemaakt worden. In het volgende nummer 50 M. voor dames Delftleden wist mej. van Teggelen met een forsche crawlslag den eersten prijs te win nen. Ook hier zal de training nog de noo- dige correcties moeten aanbrengen. Als volgend nummer komen de Delft-hee- ren aan den start, de strijd was spannend en met den vrij goeden tijd van 34.6 sec. werd Heerkens Thijssen eerste. Ook de an dere deelnemers wisten een behoorlijk figuur te maken, vooral v. d. Meulen en Hinze zwommen een goede baan. Dan kwam het eersté nummer van het in ternationaal programma aan de beurt, de 200 M. schoolslag. Tegelijkertijd dat gestart zou worden, kwam de Amerikaansche inva sie. De ploeg met haar leiders en Johnny Weissmuller veroorzaakte een heele bewe ging in de inrichting. Na eenige besprekin gen werd besloten, dat de buitenlandsche zwemmers een demonstratie zouden geven. Eerst werd nog de serie schoolslag afgewerkt. Korpushoek (R.Z.C.), Kooij (H.V.G.B.), C. Vrugt (D.W.R.) starten in de eerste serie. Direct na den start zet Korpushoek een flinken gang er in en weet al op de eerste 50 M. een voorsprong te nemen, dan volgen Vrugt en Kooij. Korpushoek weet steeds meer uit te loopen, terwijl Vrugt en Kooij een harden strijd voeren om de tweede en derde plaats. In de laatste baan weet Vrugt zich door een mooien eindspurt tweede te plaatsen. Hierna nemen de demonstraties een aan vang. Allereerst een schoolslag-demonstratie van W. Spence (Canada), Blankenbergen (Amerika) en Wijss (Zwitserland), allen zwommen een mooien wijdgespreiden school slag, maar over 't algemeen vonden wij hun zwemmen niet beter dan dat van Korpus hoek. Misschien dat bij wedstrijdzwemmen de armslag van Spence productievér is. Johnny Weissmuller maakte zich nu klaar om het publiek een indruk te geven van zijn kunnen. Na eenige grimassen bij den start, ging hij te water en trok op zijn gemak een baantje van 75 M. Doordat hier niet op zijn snelst werd getrokken, kon het publiek de fraaie zwemwijze van Weissmuller terdege bewonderen. Zijn mooie lange soepele arm slag was een lust om te zien, snel wrikten zijn beenen en in dit wrikken is wel een groot gedeelte van zijn snelheid te zoeken. De zwemliefhebbers hebben hiervan kunnen genieten. Na zijn baantje zwemmen zorgde Weiss muller voor het komische gedeelte, en gaf een nummer „trickswimming". Vervolgens gaf Miss Hofman een demon stratie schoolslag. Deze demonstratie kon ons minder bekoren, we zien liever onze Hollandsche dames trekken. Daarna kwamen de vrije slag zwemsters aan de beurt; hierin was een buitengewoon fraaie bezetting. De dames Mc. Kim, Ga- rathy, Osipowick, gaven een schitterende demonstratie. Fraaie crawlslagen kregen we te zien, vooral Miss Osipowick zwom keurig een korte snelle crawl, miss Mc. Kimm daarentegen zwom een lange, soepele crawl. Een verbazend aardige demonstratie was die van de 3 Amerikaansche rugzwemmers Wyatt, Kojac, Young, die een voorgift van 50 meter gaven aan de jongste Amerikaan Robert Kibbs, 'n zoontje van een der trainers Het was een aardig gezicht dit baantje. De rugzwemmers zwommen allen keurig, soepel en fraai was de uitvoering van hun rug- crawl. Als besluit der zwemdemonstraties zwom men de Amerikanen Samson, Ruddy en Crabbe een baantje 200 M. Schitterend werd er door alle drie gezwommen. Opvallend was de korte slag van Ruddy en de soepele lange slag van Samson; Crabbe zwom een stijl hier juist tusschen in. Het laatste nummer der demonstratie was schoonspringen door miss Pinkston en de heeren Desjardins, Galitsen en Colbath. Wat door deze dame en heeren werd vertoond, was buitengewoon fraai. De schroefduik van Desjardin was keurig. Colbath zorgde voor het amusante gedeelte. Wat deze voor din gen op de plank demonstreerde was buiten gewoon, vooral de lucht-salto, gevolgd door salto op de plank was enorm. Het publiek heeft kunnen genieten van het fraais door de Amerikanen getoond. De snel heid hebben we gemist, maar de slagen kon den we nu beter beoordeelen dan op de Olympische Spelen. Het was mooi, De Delft hulde voor het gebodene. Na deze demonstraties werd weer voort gang gemaakt met de afwerking van het programma. Als eerste nummer kwam de da mes 100 M. vrije slag aan de beurt. Door dat de andere Hollandsche dames niet op kwamen, trok mej. v. Spaendonck tegen miss Davey (Australië). De jeugdige Zignea- dame gaf uitstekend partij en was slechts eenige meters achter. Bravo! Van dezé dame kan Zignea nog plezier beleven. Hierna volgde de 200 M. schoolslag dames, die een gemakkelijke overwinning werd voor mej. v. Norden. Tweede werd mej. Bongert- man (Zignea), die zich op dezen voor haar onbekenden afstand uitstekend weerde. 3de werd miss D. Thomson (Australië), haar zwemmen was zeer loom. De eerste werkelijke internationale wed strijd was de 100 M. vrije slag heeren. De strijd ging hier voornamelijk tusschen Bourne (Canada) en Boast (Australië). Beide zwom men een mooie rugcrawl en betwistten el kaar heftig lken centimeter, in de laatste meters wist mr. Boast echter een kleinen voorsprong te verkrijgen. Brandenburg (D. W.R.) was ver achter en maakte een zeer slechten tijd. Ook de 400 M. vrije slag was een mooie race. In de eerste serie startten Charlton (Australië), Ault (Canada), Bourne (Cana da) en Spence (Canada). Charlton wist na tuurlijk deze serie te winnen en zwom met zijn bekenden langen slag de geheele baan uit, met als zwaarsten tegenstander Ault, die eenige meters achterstand noteerde. In de volgende serie startten Braam en De Man; dit werd een nek aan nek race. Tot op ongeveer 300 M. bleven de tegenstanders gelijk, dan zet De Man een flinken spurt en wint met ongeveer 8 M. voorsprong. Tevens klopte hij met zijn tijd den Canadees Ault r». werd dus in het nummer tweede. In het volgend nummer 100 M. vrije slag heeren werd een spannenden strijd gestre den tusschen Schouw, v. d. Meer en Ban- nenbag. Op de eerste 50 M. weten Schouw en v. d. Meer een kleinen voorsprong te ne mén, in den eindspurt weet Bannenberg ech ter weer bij te komen, met gering verschil werd aangetikt. De jury besliste, dat Ban nenberg één was, S. v. d. Meer twee en Schouw drie. S. v. d. Meer behaalde hier mede het kampioenschap van den Haarlem- schen Zwembond. In het schoonspringen heeren behaalde de Canadees Philips den eersten prijs, terwijl S. v. d. Meer het genoegen smaakte om Da vidson te kloppen, Ook hiermede behaalde de H. V. G. B.'er het kampioenschap van Haarlem. In den 4 maal 50 M. wisselslag estafette had de estafette ploeg van Zignea een „swim- over". De heeren 4 maal 100 M. vrije slag esta fette gaf een mooie race. Canada was één en dan volgde A. Z. en als derde arriveerde H. V. G. B. De wisselslag-estafette heeren werd een mooie overwinning voor de Waterratten, die hiermede het kampioenschap van den H. Z. B. behaalden. De A. Z.-ploeg werd tweede en de ploeg der feestgevende vereeniging telde als derde aan. De H.' v. G. B.-estafette was niet uitgekomen in verband met de vooraf gaande 4 maal 100 M., waarin de zelfde zwemmers uitkwamen. Hiermede waren wij aan het eind gekomen van het zwemprogramma. Tot besluit werd nog een polowedstrijd tusschen een H. P. C.- team een een combinatie gehouden. De wed strijd werd een gemakkelijke overwinning voor H. P. C. De Delft kan met voldoening op dit ge slaagd zwemfeest terug zién. De organisatie was goed, het badpersoneel onder leiding van' den heer Wapstra heeft voor de vlotte af werking veel bijgedragen. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer Van Luijken met eenige toepasselijke woorden de prijzen aan de winnaars uit. De volledige uitslagen luiden als volgt; 29 M. vrije slag, meisjes tot 14 jaar. Le den D. D.: 1. B. Scharff, 27.2 sec.; 2. G. Booij 28.6 sec.; 3. R. Bakker, 29.4 sec. 50 M. vrije slag heeren-leden D. D.: van Teggelen, 44.4 sec.; 2. B. Fortgens, 49.2 sec.; 3. S. Stammes 50.6 sec. 50 M. vrije slag heeren-leden D. D.: 1. F. Heerkens Thijssen, 34.6 sec.; 2. W. J. v. d. Meulen. 35 sec.; 3. P. A. Hinse, 36.6 sec. 200 M. schoolslag, heeren. Internationaal. I. L. Korpershoek, R. Z. C., 3 min. 35.4 sec.; 2. C. Vrugt, D. W. R„ 3 min. 15 sec.; 3. H. Kooij, H. V. G. B„ 3 min. 19.8 sec. 100 M. vrije slag dames. Internationaal. 1. Miss Davey, Australië, 1 min. 22.4 sec.; 2.- R. v. Spaendonck, Zignea, 1 min. 28.6 sec. 200 M schoolslag, dames, internationaal. 1. G. van Norden, U. Z. C. 3 min. 33.2; sec. 2. P. Bongertman, Zignea, 3 min. 45 sec.; 3. D. Thompson, Australië, 3 min. 58.4 sec. 400 M. vrije slag heeren, internationaal. 1. Charlton, Australië, 5 min. 40 seb.; 2. D. de Man, U. Z. C„ 5 min. 43.10 sec.; 3. W. Spence, Canada, 5 min. 44.8 sec. 100 M. rugslag heeren.. Internationaal. 1. Mr. Boast, Australië, 1 min. 20.4 sec.; 2. M. Bourne, Canada, 1 min. 20.6 sec.; 3. J. Bran denburg, D. W. R., 1 min. 43.2 sec 100 M. riigslag dames. Internationaal. Miss B. Mealing (demonstratie). 100 M. vrije slag heeren. Nationaal.' 1. P. Bannenberg, A. Z., 1 min. 9 sec.; 2. S. v. d. Meer, H. V. G. B., 1 min. 9.2 sec.; 3 J. Schouw, H. V. G. B., 1 min. 9.4 sec. Schoonspringen heeren. Internationaal. 1. A. H. Phillips, Canada, 57.2 p.; 2. S. v. d. Meer, H. V. G. B., 48.25 p.; 3. E. Davidson, Het IJ, 45.42 p. 4 maal 50 M. wisselslag dames, nationaal. (Kampioenschap H. Z. R.)Zignea („swimm .pver"). 4 maal 50 M. wisselslag heeren. Nationaal. (Kampioenschap H. Z. B.)1. D. W. R., 2 min. 26.2 sec. (C. Vrugt, A. H. de Bruijn, A. Liezenberg en J. Brandenburg)2. A. Z„ 2 min. 30 sec. (Ambachtsheer, Bannenberg, v. Voorst en Koper)3. De Delft, 2 min. 45 sec. (Heerkens Thijssen, J. v. Hinse, P. Hinse en R. van Deursen). 4 maal 100 M. vrije slag heeren. Interna tionaal. 1. Canada, 4 min. 44.6 sec. (Bourne, Charlton, Spence, Ault; 2. A. Z., 4 min. 56.2 sec. (Ambachtsheer, Köper, v. Voorst, Bannenberg)3. H. V. G. B„ P. v. Ommeren, J. Schouw, S. v. d. Meer, W. Hi- larius). (Wordt voortgezet) Internationale kampen bij „Pro Patria" Amerika wint den wegwedstrijd dwars door Rotterdam. Haarlem wint den wisselbeker en twee andere bekers Zooals alle jaren organiseerde de Rot- terdamsche Athletiekver. „Pro Patria" we derom dit jaar groote internationale wedstrij den. Het heeft het bestuur van bovenge noemde vereeniging mogen gelukken de me dewerking van vele buitenlandsche Olym piade-deelnemers te kunnen verkrijgen. ,De volgende landen hadden een of meer dere represetanten gezonden: Argentinië, Chili, Duitschland, Zwitserland, Ver. Sta ten van Amerika. Het zijn haast alle athleten die op de Olympische Spelen het niet verder dan hun serie konden brengen. Wij hebben het dan ook bij P.P. na de 8ste Olympiade te Paup gehouden hier wel eens beter gezien wat de prestaties betreft. De sterren onder de athle ten starten op het oogenblik liever in Frank rijk of Engeland dan deel te nemen aan een wedstrijd in Holland. Als hoofdnummer vond wedloop dwars door Rotterdam plaats over een afstand van plm. 16 K.M. Hier hadden ingeschreven naast 14 Hollanders, vijf Ame rikanen en twee Belgen. Ook hier missen wij de Duitschers, die trouw alle jaren present waren, en de over winning wisten te behalen. Voor den eerst aankomenden Nederlander heeft de heer van Irsen een wisselbeker beschikbaar ge steld. De houders der laatste jaren ziln 1925— 1926 Sprong, D.O.S. R'dam, 1926-'27 Kemp, D.O.S.. Rotterdam, 19271928 C. Peters, Trekvogels. De Nederlandsche vereeniging die op deze wedstrijden de meeste punten behaalt, komt in het bezit van de Miss Blanche wissel beker houdster 1927 „Haarlemsche Athle- tiekvereeniging „Haarlem". Begonnen wordt met 400 meter hardloopen (intern.) wereldrecord Liddell Engeland 47.6 sec. Nederl. record A. Paulen 49 sec. De nummers 1 en 2 snelste tweeden worden voor de finale geplaatst. le serie C. v. d. Does, Blauw-Wit, 53 3/5. 2. Nieuwland 54 4/5 sec. 2e serie, P. Raad, Den Haag, 54 1/3 sec. 2 Blok P. P. 54 4/5 sec. 3e serie, W. Geurts, Den Haag, 55 sec. 2 v. Meerbeek. België 56 sec. 4e serie, Pelomaekers, België 56 sec. 2. Smit Den Haag 57 sec. 5e serie, Paulen, Haarlem 54 sec. 2. Jan sen, Amsterdam, 54 4/5 sec. 6e serie. Prins Spint, 54, Alex Harming Chili 55 sec. Demi finales 400 meter harloopen, 1 en 2 komen in de finale. le serie, 1. Paulen, Haarlem 53 1/5 sec. 2. Geurts V.L. 50 4/5 sec. 2e serie 1. Prins, Blauw-Wit, 54 2/5. 2. Does BI.-Wit zelfden tijd. Finale 400 Meter. Paulen. Haarlem tijd 51 2/5 sec. Prins BI. Wit tijd 52 4/5 sec. Geurt V. L. 100 meter Hardloopen. (Imitatie) wereld record Paddock U.S.A. 10.4 Nederl. record M. v. d. Berg 10.6 sec. le serie 1 Mac. Cue Amerika 11 3/5. 2. Oscar Aloarda Chili 11 4/5 sec. 2e serie, 1 v. de Berge Haarlem 11 1/5 sec. 2. de Boer, Te Werve 11 2/5 sec. 3e serie 1. H. Broos Eindhoven 11 4/5. 2. Costello, U S.A. 12 sec. Deze zes loopers komen direct in de finale. Finale 100 meter. Na een start, waarbiji Broos te vroeg weg gaat, wordt terug gescho ten, de tweede is correcter, alle zes gaan ge lijk af. midden op de baan is Broos voor, een nek aan nek race volgt tusschen hem en v. d Berge, die in de laatste meters iets naar voren schiet en met borstdikte weet te winnen. Beslissing. 1. v. d. Berge. Haarlem 11 sec. 2. H. Broos, Eindhoven 11 1/5 sec. 3. Hannes de Boer 11 1/5 sec. 110 meter Horden. (Imitatie) internatio naal wereldrecord Weightman-Smith. 2. Afrika 14 6 sec. Nederl. record O. van Rap- pard, Holland 15.5 sec. le serie. 1. Ugarte Chili 15 4/5 sec. 2. Kaan Haarlem 16, de Argentijn Vallamis wordt gedisqualificeerd 2e serie. 1. Spel BI. Wit 17 sec. 2. v. Leeu wen P.P. 17 1/5 sec. Finale 110 meter horden. 1. Ugarte, Chili 15 4/5. 2. Spel 16 2/5 sec. 3. van Leeuwen. 4. Kaan, geen tijd. 800 meter Hardloopen internationaal. Ned. record Paulen 1 min. 58Wereld record Beizer Duitschland 1 min. 51.6 sec. Hier loopt de Haarlemmer A. Moogerwerf mede, verder de Olvmpiade-man Zeegers en eenige Amerikanen. Zeegers neemt de kop en weet die een 600 meter lang te behouden. Op den voet gevolgd door de Argentijn S. Dengra Als d-nie man loopt Haarlemmer Hooger- werf. Bij het luiden der bel gaat Hooeerwerf naar voren en weet met 1/5 sec. voor Zeegers als nummer l door de finish te gaan. Uitslag is: 1. Hoogerwerf Haarlem 2 min. 3 3/5. 2. A. Zeegers A.V.a.C. Amsterdam 2 min. 3 4/5 sec., 3e is de Argentijn S. Dengra. geen tijd. Inmiddels wordt het publiek met het ver loop van den wedstrijd dwars door Rotter dam op de hoogte gehouden en blijkt dat bij den eersten controlepost de Amerikaan James Denigan den kop heeft gevolgd door ziin landgenoot Clarince de la Mar en den Hollander Peters, de vijfde looper is Sprong. Holland. Bij den tweeden controlepost is de volgorde James Denigan 150 meter voor den Berg Moes. Hierna volgt een ploeg van Amerika nen Clarence de la Mar, William Ageg, en Sprong Inmiddels zijn de loopers het SDarta Stadion genaderf en spurt de Amerikaan James Denigan met 450 meter voorsprong binnen tijd 1 uur 2 min. 12 sec., de Mar U.S. A. 1 uur 3 m. 45 4/5 wordt tweede, 3. is de Belg Moes 1 uur 3 m. 58 sec., de Hollander Sprong volgt hierna. Beslissing Speerwerpen nationaali De Amsterdamsch politieman Knol vestigt 'n nieuw Nederlandsch record met een worp van 54.17 M. Oud record J. v. d. Linden 52.94. Meerburg, Leiden, wordt tweedemet 46 07 M. Huybers, Feijenoord, is drie met 40 26 M. Estafette 4 maal 400 meter internationaal. In de eerste serie starten Haarlem I, de Trekvagels 1 en Pro Patria II. Haarlem wint deze serie, tijd 46 2/5, met de volgende ploeg: A. v. d. Zee, A. Benz van Welzenes en v. d. Berge; tweede wordt Trekvogels I, tijd 47 2/5. Tweede serie, (walk over) 1 Vlug en Lenig 47 1/5, 2. Pro Patria I 50 4/5. Beslissing. 1 Haarlem 44 4/5, 2 Vlug en Lenig 46 sec. 3. Pro Patria 2e ploeg hierboven van Haarlem. 3000 meter snelwandelen (internationaal). 1. A. Schwab, Zwitserland, 14 min. 3/5 sec. 2. S. Bogaerdt Pro Patris 14 min. 25 sec. 3. Ekkers. Te Werve en M. Engelman wor den gedisqualiceerd de derde prijs komt thans in handen van T. Engelman. Polsstok hoogspringen (Internationaal). De Haarlemmer v. d. Zee probeert Let Ned. record te breken doch blijft c.M. er onder. Hij ziet toch kans één te worden met een sprong van 3 M. 59 2. E. Baltes, Duitschland 2. M. 50 3. v. d. Most „Pro Patria" Rotter dam 335 M. 300 M. hardloopen (internationaal). 1. Langenus België 9 m. 25 3/2 sec. 2. de Lathouer België 9 m. 13 sec. 3. A. Wolf Vlug en Lenig, geen tijd. 2000 meter Relais (nationaal). Ook hiervoor is een beker beschikbaar ge steld. Deze is reeds 2 maal achter elkaar ge wonnen door A. V. 1923 te A'dam. Thans legt Haarlem er beslag op. Met de loopers Paulen, v. d. Berge, Welsenes, Hoogerwerf weeten zij den tijd te maken van 4 m. 13 3/5. De volgende bekers werden gewonnen door: Haarlem Miss Blanche beker, met 16 punten als Nederlandsche Club die de meeste punten veroverde. Voorwaarts beker uitgeloofd door het dag blad- Voorwaarts voor de estafette 4 x 100, ge wonnen door Haarlem. Vollebregt beker voor polshoogspringen eveneens voor Haarlem, de heer v. d. Zee wist deze in de wacht te sleepen. Van Irsen beker gewonnen door Sprong als eerste aankomende Nederlander in de loop door Rotterdam. Philijs Bros Ltd. beker uitgeloofd voor het nummer 20Q0 M. relais, gewonnen door Haarlem. Donderdagavond en Vrijdagavond zijn door de werkeoozen te Amsterdam, die bij de werk verschaffing in Drente het werk gestaalak hebben en daardoor teruggezonden zijn, be toogingen door de stad gehouden. Onder gezang en hevig lawaai zijn zij naar het stadhuis getrokken, waar zij een onder houd met den wethouder voor den maat- schappelijken steun wenschten, ten einde dezen zoo mogelijk te bewegen hen toch voor steun in aanmerking te doen komen. Hun is dat onderhoud toegestaan. Daarna zijn zij verder door de stad getrokken. Het luidruchtige troepje groeide steeds aan en werd hoe langer hoe meer een volks oploop. waarom de begeleidende politie op het Rembrandtplein aan het relletje een einde maakte door den troep uiteen te jagen, waabij van den gummistok gebruik gemaakt werd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8