Folkloristisch feest te Amsterdam Vliegramp te Heerlen DINSDAG 14 AUGUSTUS 1928 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een eigenaardig- vliegongeval, waarbij bü toeval de piloot Joe Brown niet gewond werd, bad te Los Angelos plaats. De piloot was door een vergissing tegen de electrische spoor- leiding gevlogen, welke over een lengte van 1.5 K.M. omvergehaald werd. Foto van bet ongeval. Op het kasteel Doorwerth, waar het legermuseum gevestigd is, werd door Generaal van Ever- dingen het vaandel van de op geheven hoofdcursus uit Breda aan den directeur van het mu seum Kol. Höver overhandigd. Een verschrikkelijke brand verwoestte Donderdagmiddag het marktplaatsje Luhe in do Oberpfalz. Met groote snelheid breidde n.I. een brandje in een van de hoofdstraten zich uit, waardoor niet minder dan 80 huizen in asch werden gelegd. Kijkje op het verwoeste Luhe. De Amerikaansche uitvinder Thomas Edison in den tuin van Eastmans landhuis, waar deze met het oog op de a.s. verkie zingen geïnterviewd wordt. Zondag zijn op de Nenijto te Rotterdam twee luchtballons opgelaten. Er zouden vier ballons de lucht ingaan, maar het dreigende weer belette dat. De opstijging der ballons van boven uit gezien. Op de RUswijksche wielerbaan is Zondagmiddag een ern stig ongeluk gebeurd. De motorrijder Lans vloog in volle vaart tegen de balustrade en kwam ruim twintig meter verder tusschen het publiek terecht, waardoor hy zelf een hersenschudding en twee der toeschouwers hoofd- en been wonden bekwamen. Op de foto ziet men het gat, waar hij de ballustrade raakte. Zaterdag arriveerde te Rotterdam aan het bootenhuis van de Kon. Roei- en Zeilvcreeniging de Maas aan de Veerhaven, de Pontioniers van de Fahrverein Zurich, welke mannen van Zurich af tot aan Rotterdam met de boot geroeid hebben. De roeiers aan de riemen. De vliegramp te Heerlen. De foto hierboven is genomen nadat het toestel omgekeerd en de piloot er onder uit was gehaald. Ter gelegenheid van den Eucharistischcn congresdag te Oss, werd een op tocht gehouden, waaraan door tal van R.-K. verecnigingen uit het dekenaat werd deelgenomen. Overzicht van de groote openluchtvergadering. De Folkloristische optocht te Amsterdam. Ook uit Zeeland was een groep ge komen. Voorhistorische dracht met de toenmaals in gebruik zijnde calèche. Zaterdag werd te Amsterdam in verband met de Olympische Spelen een Folkloristisch feest gehouden, waaraan een optocht was verbonden. De ope ning van den stoet. De stichters van Venlo, Valuas en zijn gemalin. De vorige week is de groote opslagplaats van machines en onderdeden van de firma Foeth aan den Zuiddijk te Zaandam geheel door brand verwoest. Overzicht van de ruïne. De gemoedelijke Noordhollandsche vrouwtjes munten nigt uit in sierlijkheid van dracht, maar maken met haar typische strooien hoedjes toch indruk. De plechtige uitvaart en begrafenis van Mgr. Alf. Ariëns had Zaterdag 11 Augustus te Maarsen plaats onder groote belangstelling van familieleden en vrienden. Foto tijdens de plechtigheden in de kerk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 12