■We Het 40-jarig Priesterfeest van Mgr. H. J. M. Taskin rWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 16 AUGUSTUS' 1928 BLADZIJDE 1 Ook Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent en de Pauselijke Internuntius tegenwoordig Mgr. Taskin benoemd tot Protonotarius Apostolicus Zilveren Priester-jubile Pastoor B. van Leeuwen Priesterjubilea in de hoofdstad km Dinsdagavond De heete Augustuszon blakerde de roode daken van de Sleutelstad, toen Mgr. H. J. M. Taskin te ongeveer kwart voor zeven uur Dinsdag met den electrischen trein uit Den Haag de universiteitsstad binnenreed en ver welkomd werd door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, zijn beide secretarissen, de Hoog eerw. heer kanunnik van Noort, de professo ren van Warmond, de deputaties van de War- mondsche studenten en de neomysteri en ten laatste door de Warmondsche feestcommissie. Door een zestal rijtuigen voorafgegaan reed de Jubilaris met Mgr. J. D. J. Aengenent en kanunnik van Noort naar Warmond, waar hij bil het Warmonder Hek onder zeer groote belangstelling door de plaatselijke harmonie „St. Mathias", die vergezeld was van een 25- tal ruiters, verwelkomd werd. Onder gejuich en gejubel reden de hooge bezoekers Warmond binnen, waar de Z.eerw. heer Pastoor A. J. Oudejans in welgekozen woorden namens zijn parochianen een woord van hartelijk welkom richtte tot den jubilaris. Ook burgemeester van Schölvinck uitte nog een woord van gelukwensch. Warmond in feeststemming- Een ware zegetoent was het voor Bisschop en President door het druk bevlagde dorp, waar aan weerszijden van de straten de ge heele bevolking hen enthousiast toejuichte. Voor de St. Nicolaasschool gekomen, waar de kinderen opgesteld stonden, werd den ju bilaris, nadat aan de eindelooze toejuichingen een einde was gekomen, de gecalligrafeerde tekst van het welkomstlied aangeboden. Daarna schalde uit honderden kelen het welkomstlied den jubilaris tegen. Het was 'n ontroerend en onvergetelijk oogenblik voor den praeses. Door een smaakvol versierde eerepoort. Vóór het seminarie opgericht, reed de stoet 't voorplein op, waar de jubilaris door de stu denten, zijn familieleden en eenige vrienden, geestelijken, werd ontvangen. Prof. Groenen sprak hierna namens pro fessoren en studenten een kort maar harte lijk welkomstwoord Eer. jubelend „Io Vivat" klonk den jubilaris tegen, terwijl een tweede voor den bisschop werd aangeheven. Te ongeveer half negen werd in de mooi versierde kapel een plechtig Lof door den praeses gecelebreerd. Na het souper besloot een muziekuitvoering door het studentenkorps in de versierde feest zaal den eersten avond. Véór den aanvang der muziek echter hield Z. D. H. de Bisschop tot den jubilaris een korte toespraak. Z. D. H» deelde mede, de onderscheiding van Protonotarius Apostolicus aangevraagd te hebben, doch wegens omstan digheden was de officieele benoeming nog niet gekomen. Toch wenschte Mgr. dit reeds bekend te maken, daar hij verwachtte, dat het officieele bericht niet lang zou uitblijven. Een enthousiast applaus volgde op deze woorden. Woensdag Te half acht las Z. D. H. de Bisschop een H. Mis met algemeene H. Communie der stu denten tot intentie van den praeses. Na het gezamenlijk ontbijt ving te half elf de Plechtige Hoogmis met Pontificale assis tentie van Z. D. H. den Bisschop aan. Assis tentie verrichtten: prof. Verhaar en Nolet, resp. sub-diaken en diaken; troondiakens wa ren kanunnik van Dam en kanunnik dr. Vla ming; de lagere assistenties werden door eenige studenten verricht. Het geheele kapit tel was voorts aanwezig. Door de Schola Cantorum werd de „Missa" van J. Karskens, student, uitgevoerd. Mgr. Taskin Protonotarius Apostolicus. Na de plechtige Hoogmis werd onder groote vreugde bekend gemaakt, dat het officieele bericht van de benoeming var. Mgr. Taskin tot protonotarius apostolicui was binnengekomen. Het Taskinfonds. Onder de om 1 uur gehouden receptie voor de studenten in de versierde recrea tiezaal, waarbij het studentenkorps haar medewerking verleende, wérd de opbrengst voor het Taskinfonds bekend gemaakt. De geestelijkheid van het bisdom Haarlem wilde Mgr. Taskin een geschenk geven ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterfeest.. Doch Mgr. Taskin weigerde voor zich per soonlijk alles beslist. Hij kwam echter op de gedachte een fonds te stichten, voor het studeeren van onbemiddelde priesterstuden ten. Het comité, bestaande uit Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Prof. Beijssens. Utrecht, Prof. Groenen, den Hoogeerw. heer van Noort. pastoor v. d. Pavoordt, rector Braak man en kapelaan J. Boon, belast met het samenbrengen van gelden voor dit mooie fonds, is hierin uitstekend geslaagd. Door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent werd aan den Praeses namens de geheele geestelijkheid de som van f 30.000 aange boden. Dc receptie. Van twee tót half vier had de receptie plaats. De jubilaris stond in stralend pur per, omgeven van zijn familieleden in zijn met bloemstukken versierde kamer. Alle inwoners van Warmond, geestelijken van heinde en verre, stroomden voor het seminarie samen. Auto's reden af en aan. Op het einde van de receptie mocht de Praeses de geiukwenschen van den Pause lijken internutius Z. Exc. Mgr. Schioppa, oie intusschen aangekomen was, in ont vangst nemen. Zeer vele geschenken heeft de jubilaris ontvangen, o.a. een prachtig, zeer goed ge lijkend schilderij, voorstellende Mgr. Taskin vol ornaat door den heer J. Jos van Grieken te Vogelenzang geschilderd, een mijter, een ring van de neomysten, prachtige bloem stukken enz. Te 4 uur ving het Plechtig Danklof met Te Deum aan. Vóór het Lof had nog een treffende plechtigheid plaats. Met eenige ceremonies zette Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent den President den mijter op en deed den ring aan zijn vinger. Mgr. Taskin deed hierna zijn eerste Pon tificale lof! Aan het diner, dat te 5 uur aanving, was door ongeveer 55 genoodigden plaats geno men, terwijl tevens alle studenten aanzaten. Bij het binnentreden van den Hoogeerw. jubilaris zongen allen het welkomstlied. Tijdens het diner werd door het Sym- phonieorkest en de Schola Cantorum eenige muzieknummers uitgevoerd. paarse zelfverloochening gekleurd. Door een logische verdeeling weden nu 5 vakken verkregen, die ieder gelegenheid ga ven tot het uitbeelden van evenzoovele zij den van de priestertaak. Als meest authentieke, en tevens meest vol ledige beschrijving van de taak des pries ters werd genomen die, welke het Pontifi cale Romanum geeft bij de H. Priesterwij ding, alsde Bisschop den wijdeling- het he- mel-en-aade-omvattende van het ambt uit legt: Sacerdotem oportet offerre, benedicere, praess, praedicare et baptizare De priester moet offeren, zegenen, besturen het Evange lie verkondigen, en doopen. Het volgend middelpunt van het geheel, waarop zich alles richt, is de plaats voor den Hoogeerw. jubiliaris en zijn Doorluchtigen Gast. Van daaruit gezien ook loopt de tekst en de reeks tableaux, de volgorde van het Pontificale volgend: „Sacerdotem, oportet.... offerre, benedicere, enz. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem en oud-professor te Warmond, heeft door zijn tegenwoordigheid den feest dag nog grooter luister bijgezet. Dinsdagavond te ruim 7 uur arriveerde Pastoor Van Leeuwen aan het station der H.S.M. Hillegom. Vele belangstellenden waren daar aanwezig- Ter verwelkoming waren aanwezig: het Feestcomité alsmede de Zeereerw. Heer Pastoor Krcok van St. Martinus. De Jubilaris was vergezeld van den Zeer eerw. Pater Zoetemelk. Na een korre felici tatie werd plaats genomen in een drietal gereedstaande auto's, waarna via de Pastoors laan-Weerssteinstraat gereden werd naar de kerk. Blijde lubelden inmiddels de klokken en de stroom van belangstellenden groeide gestadig aan. Langzaam naderden de auto's, die voor het kerkplein stopten. De Pastoor steeg uit, evenals de leden van het Feest comité. Langs het middenschip der kerk stonden aan beide zijden de lieve bruidjes geschaard met lauwertakken in de handjes. Het orgel speelde en door allen (de kerk was stampvol) werd op de wijze van „Aan IJ, o Koning der Eeuwen" een Welkomstlied toegezongen. Blijkbaar zeer getroffen knielde de Pastoor eenige oogenblikken voor het Allerheiligste, terwijl meerdere H. H. Geestelijken in het Priesterkoor hadden plaats genomen. De Weleerw. Heer Kapelaan Verhaar hield nu vanaf den kansel de volgende toe spraak „Zeereerwaarde Jubilaris, Zeereerw. Heeren, beminde Geloovigen 1 We staan op den vooravond van een gewichtigen dag 25 jaar is het geleden, dat de Bisschop U, zeereerw. Jubilaris, al de genaden van het Tantum Ergo van Kornmuller en de Priester-Cantate van Dobbelstein. Na het Evangelie beklom de Zeereerw. Heer van der Salm uit Delft den kansel voor het houden van de feestpredicatie. De gewijde redenaar wees op het Evangelie van dezen Hoogen Feestdag, hoe Maria, de zuster van Lazarus door Jesus zelf wordt geprezen en verdedigd Maria heeft het beste deel verkoren. Dan gaat de redenaar voort en toont aan, hoe deze woorden nog veel meer van toepassing zijn op Maria, de Moeder van Jesus, die met Hem op de nauw ste wijze is verbonden geweest vanaf Zune Geboorte tot Zijn Kruisdood. Dit woord vindt mede zijn toepassing op hem, die door Gods goedheid het H. Pries terschap mocht ontvangen ook hij heeft het beste deel verkoren. Op de beide semenaries wordt zijn roeping door zijn studie reeds aangekondigd en bij de H. Wijding aanvaard. Met volle recht mag hij dan jubelen de Heer is voortaan mijn erfdeel. Deze gedachte werkt de gewijde redenaar verder uit. ,,Er is dus innig verband tusschen Maria en het Priesterschap en het leven van den Priester is de voortzetting van dat van Jesus, vandaar ook de ïefde van den geloovige voor zijn Priesters en de haat van anderen. Geheel verklaarbaar is dan ook heden uw jubel en enthousiasme, nu uw Herder 25 jaar in lief en leed den Meester volgde en het gezang der Kerk heden „Gaudeamus omnes" la ten we allen ons verheugen is, alleszins gepast. Danken we heden God op de beste wijze door ons te vereenigen bij het H. Misoffer met den Jubileerenden Priester, die het beste deel van zijn leven in uw midden arbeidde en smeeken we God, dat Hij hem nog vele vruchtbare priesterjaren schenke. Amen." Aanbieding cadeaux Te half 2 waren in het Patronaatsgebouw aanwezig de Feestcommissie, de zangers, af gevaardigden van alle corporaties in Hille gom (liefdadigheidsvereenigingen, vakver- eenigingen, sportvereenigingen etc.) Burge meester J. H. M. Balvers (waarnemend), Wethouder P. de Vreugd e.a. Na een paar minuten nam de heer J. C. Groot het woord. Spr. wees er op, dat hij sprak namens het Feestcomité en het Kerk bestuur. Thans, aldus spr. is u aan een mijl paal van uw leven. Vijf en twintig jaar is u geweest als tweede Christusfiguur en naas onzen gelukwensch spreken we den wensch uit, dat het Zilver, dat u thans kroont eenmaal in Goud verkeere. Dank brengen we u, voor het vele, dat u werkte in de 7 jaar, die u bij ons waart en rusteloos is uw geest en onver moeid voor het Godshuis en alles wat het heil uwer geloovigen betreft. We hebben gemeend, u een stoffelijk bewijs onzer hulde te moeten geven en collecteerden.... In dit geval was dat zeer gemakkelijk ieder, rijk De plechtige Hoogmis in de kapel van Warmond, bij het 40-jarig priesterjubileum van Mgr. H. J. M. Taskin. links de troon van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. edelgeborene te Lisse, niet-katholiek, aan het comité verlof gaf, bij hem zooveel groen te snijden, als men maar noodig had. Daarvoor een bizonder woord van dank. Het feest is uitmuntend geslaagd en zal lang in de herinnering van alle parochianen van St. Joseph voortleven. Te half 8 werd een plechtig Sluitingslof door den Jubilaris gecelebreerd. De kerk was weder tjokvol. Diaken was thans de Weleerw. heer J. Wortel van Langeraar, oud-Kapelaan der parochie, Sub-diaken Kap. Schoenma ker van St. Martinus terwijl Ceremoniaris was de Eerw. heer Berkhout. Het 40-jarig priesterfeest van Mgr. H. J. M. Taskin. Een groepfoto van Mgr. Taskin. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, genoodigden en studenten van het groot-seminarie. De feestdag, welke in alle deelen volkomen geslaagd genoemd mag worden, werd beslo ten door een door de studenten opgevoerd tooneelstuk, getiteld „De Triomf van Sint Thomas" van Henri Ghéon ,dat te 8 uur In de feestzaal werd opgevoerd. De aankleeding van het tooneel, door de studenten eigenhandig vervaardigd, en het spel ontlokten allen 'n warm applaus en was een waardig slot van de feestviering. Het lijkt ons vermeldenswaard iets over de buitengewoon mooie zaalversiering te schrijven. De leidende gedachte van de versiering is geweest de aanleiding zelf van dit feest: tiet 40-jarig priesterschap van den President. Daarom werd de hoofdtoon der versiering ge zocht in de kleur, waarin mystieke Middel eeuwers een symbool vonden van het Pries terschap, het purperrood der liefde, door Pn Jubilaris met Z, D. H, Mgr. J. D. J. Aengenent voor den ingang van het seminarie. het H. Priesterschap schonk. Toen heeft uw hart gejubeld van dankbaarheid, voor de genade, U geschonken maar die genade bood ook een toekomst om de gaven van uw groote ziel te ontplooien. Vijf en twin tig jaar is sinds verloopen en naar best vermogen heeft u die idealen nagestreefd en verwezenlijkt. Daarom, om uwe groote gaven te eeren niet alleen, maar ook om u te bedanken voor uwe bijzondere werk kracht daarom heerscht hier thans groote vreugde en jubel. Wij weten, dat u bij uwe thuiskomst het feest het liefst m allen een voud en met dank aan God wilde vieren. Maar ons hart, dat zoo warm voor u klopt, heeft uiting willen geven aan zijn dank baarheid en deze geheele voorbereiding, deze versiering moge ti de 'overtuiging geven van onze aanhankelijkheid en dank baarheid jegens u. Waart gij hier niet benoemd geworden als Pastoor, zeer waar schijnlijk hadden we met dit schoone Godshuis, onze scholen, het Zusterhuis. Dit alles getuigt van uwe liefde voor uw parochianen en als uiting onzer dankbaar heid willen we u heden huldigen. Wij danken God in de eerste plaats, dat Hij ons u als Herder schonk wij zullen opgaan tot de H. Tafel om God dank te zeggen voor wat wij van u en in u moch ten ontvangen. Dat is de stemming, die ons bezielt bij uw thuiskomst. Moge die ge voelens ook door dit Feest bestendigd blijven moge het God behagen u nog vele jaren in ons'midden te laten en zegene Hij geheel uw volgend leven. Geve Hij, dat wij uw wijze lessen ter harte blijven nemen en in ons leven vruchtbaar maken. Ik verzoek u thans het Plechtig Openings- Lof te willen celebreeren." De Jubilaris deed nu het Plechtig Lof, waarbij als Diaken fungeerde kap. D. Schoen- maker van St. Martinus, als sub-diaken Pater Zoetemelk, als Ceremoniarius de Eerw. Heer Berkhout. Na het Lof werd nog een feest lied gezongen, waarmede de vooravond van den grooten dag werd afgesloten. De Woensdag werd begonnen met een Alg. H. Communie van vrijwel de geheele parochie Te half elf ving de Plechtige Hoogmis aan. Het ruime kerkgebouw was haast te klein. Zoodra de Geestelijkheid aan het Hoogaltaar verscheen werd een Feestlied gezongen op de wijze van „Aan U, o Koning der Eeuwen". Hierna begon de solemneele Mis. De Zeer eerw. Feesteling werd daarbij geassisteerd als volgt Agens de Zeereerw. Heer Pastoor Krook van St. Martinus, Diaken de Weleerw. Heer H. J. M. Nieuwenhutzen te Den Haag eerste Kapelaan der Parochie, Sub-Diaken de Weleerw. Heer G. J. Morsch te Zaandam, oud-Kapelaan der Parochie, Ceremoniar us Pater Zoetemelk. In het Priesterkoor hadden meerdere Zeereerw. Heeren plaats genomen, terwijl onmiddellijk achter de communiebank de familie zich bevond. Het zangkoor voerde uit de Missa „Lauda Sion" van Hub. Cuijpers, of arm wilde gaarne iets bijdragen voor u uiP dankbaarheid. Hier ziet u een bedrag aan goud (meer dan f 4000) gebruik het naar uw goeddunken en moge gij nog jaren in ons midden zijn. (Daverend applaus). Daarna sprak de heer J. H. M, Balvers. Deze feliciteert den Pastoor namens B. en W. met zijn 25-jarig Priesterschap en brengt naast dank aan God, mede hartelijk dank aan den Jubilaris, omdat alles wat deze deed Zeker in het waarachtig beiang is der Ge meente. (Applaus). Hierna zong het Zangkoor nogmaals de mooie Priestercantate. Kapelaan Verhaar bood nu (ter tijdsbe sparing) diverse cadeaux aan van vereeni- gingen en particulieren. Het waren bloem stukken, paramenten, serviezen, zilver, vazen, een rijk Sacramentsvaandel, een schitterende Bidstoél enz. enz De Jubilaris nam nu zelf het woord. Spr. zal bedanken op zijn manier.Hij zal niet vol ledig zijn, dat kan ook niet. Spr. had een droom het was maanlicht en aanhoudend kwam hem voor den geest ik, ik ik,Toen heeft hij 8 dagen gezeten (gelach 1)in het Retraitehuis, daar was het licht der zon, n.l. dat der Goddelijke genade daar be greep hij, dat het ik glad verkeerd was alleen het soli Deo gloria heeft zin. Alles wat spr. deed was het werk van Hem, die hem leidde door alle moeilijkheden. God dus alleen de eer en de opperste dank. Gisteren en van daag verkeert spr. in een droom en de groote blijken van waardeering voor zijn werk voe ren hem weder tot God met dank en dat in de eerste plaats. Dank breng ik ook aan u, aan het comité en voor de groote gave. Veel cen ten heeft spr. geteld, maar met gouden tien tjes gaat het gauwer 1 Ik dacht, dat ik hier alles afgevischt had, maar ik vergiste me klaarblijkelijk. De zangers zullen er het meeste pleizier van hebben, want het groot ste gedeelte der som komt aan het orgel fonds 1 Het laatst, maar niet het slechtst be doeld breng ik dank aan B. en W. der ge meente, niet alleen voor hun tegenwoordig heid, maar vooral voor de waardeerende woorden. (Daverend applaus.) Hierna kreeg ieder gelegenheid, den Ju bilaris persoonlijk de hand te drukken en de schitterende geschenken te bewonderen, waarna de Receptie voortging. Honderden maakten hiervan gebruik, zoowel Geestelij ken, als autoriteiten, parochianen als anderen. Des avonds werd tot sluiting een Pontifi caal Lof gecelebreerd met Te Deum, waarna een Feestlied op de wijze „Oosrenrijksch Volkslied". Ons verslag zou onvolledig zijn, indien we niet een enkel woord van lof en waardeering spraken over de versiering, zoowel van de Kerk als ervoor en in het: Patronaat. Niet minder dan drie fraaie eerepoorten prijkten voor de Pastorie en de Kerk. In de kerk do mineerden hortensia met asperages en schit terende palmen. Het Hoofdaltaar was getooid met uitsluitend rose dahlia's en palmen, de zijaltaren met roode dahlia's. Vermeld dient te worden, dat een Hoog- Na het.Magnificat beklom de Pastoor den kansel en hield de volgende toespraak „Wij vervullen voor Christus een Gezant schap". Ik begrijp, dat u een enkel woord van mij verlangt. Ik zal dat tot u spreken, al zal het mij zwaar 'vallen, mijn gevoel te be- heerschen. Moge mijn tekst in de eerste plaats van toepassing zijn op St. Paulus, die haar neerschreef, zij geldt mede voor alle priesters. Ten slotte geldt zij ook voor mij, die door Gods goedheid mede geroepen werd tot het H. Priesterschap, zonder eenige verdienste van mijnen kant. Mij is het ge geven geworden, 25 jaren te arbeiden als Priester in den wijngaard des Heeten. Dezen dag moet ik dus beschouwen als een geschenk van den Gever aller gaven op de eerste plaats, maar gij hebt hem gemaakt tot een onver- getelijken. Het is, alsof het geen werkelijkheid is, als ben- ik in een droom. Gisteravond werd ik ontvangen in een stampvolle kerk, schreed langs een gansche rij van lieve bruid jes en toen ik aan het altaar kwam kon ik de schitterende versiering van het Godshuis in oogenschouw nemen. Toen kwam die Hoog mis van hedenmorgen de kerk weer tot de nok gevuld Geen drukte op straat heb ik gewenscht, maar een gebed, een H. Com munie te mijner intentie en gij deedt zulks hedenmorgen in zoo grooten getale. Dan volgde gezang en bij de officieele huldiging een macht van geschenken Bij de receptie ontving ik mijn naam in gouden letteren geschrevenZooveel hulde heb ik waarlijk niet verdiend. Maar ook gij moet gedacht hebben aan mijn tekst 25 jaar Gezant van Christus, daarom zijt gij gekomen met uw huldeblijk. Mijne kinderen zijt ge allen en ik dank u allen hartelijk; u allen van de armste weduwe tot den beter gesitueerde, die uw offer geschonken hebt verkondigt openlijk, dat ik u mijn hartelijksten dank bracht. Het feest is wel geslaagd, u hebt er bijna een hemelsch Feest van gemaakt. Ik ga sluiten, maar ik vraag van u vandaag op den Feestdag der Lieve Vrouwe nog van u een klein gebed je, opdat eens mijn naam geschreven sta met gouden letteren in het boek des Levens,als ik, eenmaal gezant-van-Christus-af zijnde, sta voor Zijn Rechterstoel. Amen. In de hoofdstad zijn gisteren niet minder dan vier priesterjubilea gevierd, van welke zelfs drie ter eere van een gouden priester feest. Rector P. L. Dessens Het St. Elisabethsgesticht was vol feest vreugde en de bewoners hebben hun hoog achting voor den sympathieken jubileerenden rector, die zijn gouden priesterfeest herdacht, onomwonden getoond. In de schitterend versierde kapel droeg de jubilaris des morgens te negen uur een plechtige H. Mis op. Als presbyter assistens fungeerde Pastoor Melchers, diaken was Ka pelaan Mol, subdiaken Pater de Leeuw S.J., terwijl de bediening van ceremoniarius werd vervuld door den Weleerw. pater de Kuyper s. J. Voor in de kapel hadden plaats genomen de naaste familieleden van den jubilaris, on der wie twee eerw. Zusters, alsmede de ver tegenwoordigers van het college van Regen ten, de heeren v. Ogtrop en Ign. Bunker. Het zangkoor der Zusters van het Gesticht zong voor den aanvang van het H. Misoffer het Veni Creator en voerde op zeer verdien stelijke wijze de vierstemmige missa in ho- norem Stellae Maris van P. Griesbacher uit, gevolgd door het vier-stemmige Tantum Ergo van Halier en het Laudate Dominum van Franssen. Na de plechtigheid werd een feestlied gezongen. De jubilaris hield na het Evangelie een toespraak tot de zeer talrijke aanwezigen op den tekst van Ps. 83—11: „Een dag in uwen voorhof, o Heer, is beter dan duizend andere". In de pastorie werd daarna reeds gelegen heid gegeven den gouden jubilaris te compli menteeren. De president van het college van Regenten, de heer v. Ogtrop, herinnerde aan den immer nog zoo vurigen priesterijver van Rector Dessens, waardoor den bewoonsters van het St. Elisabethsgesticht veel troost ge werd. Het bestuur ls met de Zusters en de verpleegden grooten dank verschuldigd aan dezen rector, met wien steeds zoo goed door iedereen kon worden samengewerkt in de 17 jaren, dat hij hier zijn krachten geeft. Spr. die mede de felicitaties overbracht van de aanwezige leden van het college bood ten slotte een stoffelijk blijk van waardeering aan. Ook de Moeder-Overste, dé Zusters en tal van verpleegden, wenschten hun rector geluk met zijn gouden feest, terwijl mede ter be groeting aanwezig waren verschillende eerw. heeren geestelijken, onder wie de pastoor van Zandvoort, de Zeereerw. heer M. C. M. Bohl, in wiens parochie Rector Dessens verschil lende jaren kapelaan was. Zeer velen zijn nog in den loop van den. dag gekomen om persoonlijk hun geiukwen schen aan te bieden. Pastoor J. F. Graal Ook in de St. Vincentiuskerk aan de Jacob van Lennepkade te Amsterdam was het feest ter eere van het gouden priesterjubileum van pastoor J. F. Graaf. Des morgens droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op met assi stentie. Voor de H. Mis zong het zangkoor het „Veni Creator" van v. Tol, waarna het op voortreffelijke wijze de „Missa in honorem sancti Clementis Mariae Hoffbauer" van Van Goller uitvoerde. De plechtigheid werd besloten met het zingen van de priester-cantate van Haagh C.ss.R. Des middags recipieerde de Eerw. jubilaris in het patronaatsgebouw in de Kanaalstraat, waar vele parochianen hem kwamen geiuk wenschen. Namens allen werd hem bij deze gelegen heid een feestgave aangeboden door den heer C. Rault. voorzitter van de huldigings commissie, die een couvert overhandigde, welks inhoud zal dienen voor den aankoop van een stel glas-in-lood ramen voor de kerk. Des avonds celebreerde de jubilaris een plechtig Lof, waaronder de Weleerw. heer W. Bosch, kapelaan der St. Willibrorduskerk buiten de Veste, de feestpredikatie hield. Pastoor L. P. Stolk De Zeereerw. Heer L P. Stolk, Pastoor der parochie van de H. Catharina, heeft on der groote belangstelling zijner parochianen, die het fraai versierde kerkgebouw geheel vulden, zijn gouden priesterfeest gevierd. Des avonds te voren reeds celebreerde da Zeereerw. jubilaris, na door een stoet van bruidjes en koorknapen de kerk te zijn bin nengeleid. een plechtig Lof, waaronder kape laan C. Berkemeijer, den jubileerenden her der. namens de parochianen geluk wenschte. Later in den avond heeft de heer F. T. Everard, oudste kerkmeester in een feestelij ke bijeenkomst in een der zalen van de pas torie, het geschenk der parochie aangeboden, bestaande in een som gelds, voor de electrl- sche verlichting der kerk. Om half elf gistermorgen droeg de Zeer eerw. jubilaris aan het met bloemen getooide hoofdaltaar, een plechtige H. Mis op, geas sisteerd door den Zeereerw. Heer Th. Beu kers, pastoor te Leiden en oud-kapelaan der parochie, als presbyter-assistent» en door den Zeereerw. Heer A. Boks, benoemd pastoor van de kerk van O. L. Vr. van Lourdes en door c!en Zeereerw. Pater Heggelman O. Corm. beide neven van den jubilaris, resp. als diaken en sub-diaken. Des middags kwamen afgevaardigden van vereenigingen en een groot aantal parochi anen, den jubileerenden herder, die onder de H. Mis ontroerd had dank gebracht voor de hem betoonde hulde, geiukwenschen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5