Esperanten-Congres" te Tilburg Rozenfeest te Lottum fflsss: NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT In het Crista! Palace werden wielerwedstrijden gebonden waarbij sterke staaltjes van rijkunst werden vertoond. Ome foto toont een wielrijder die met groote snelheid rondpeddelt, echter niet op rijn zadel doch op het staar. Een tweede staat op zijn hoofd op het zadel. De zaken van den jjsco-man gaan ook niet altijd op rolletjes. We zien hem hier althans van een bootje gebruik maken om zijn klanten te bedienen. Te Amsterdam is de jaarlijksche bloemenversieringswedstrijd van 't Koggeschip weer gehouden. Een kijkje op een der gevelversieringen. De Internationale congressisten van den R.-K. Esperantenbond werden Maandag offcieel door den burgemeester van Tilburg op het raadhuis aldaar ontvangen. De Hertog en de Hertogin van York bezochten dezer dagen Stirling (Schotland), waar zij hartelijk werden ontvangen. Onze foto toont den Hertog tijdens de inspectie. Te Lottum (L.) is Maandag het jaarlijksche rozenfeest gehouden. Het feest is weer schitterend geslaagd. Het s.s. „Monte Cervantes" van de Hamburg-Zuid-Amerikaljjn, met 1500 touristen aan boord, is tusschen de Noorsche Fjorden lek gevaren. De Kynologenciub „Zeist en Orhstreken" hield Zondag in park Tivolt te Utrecht een jubileum-kampioenstentoonstelling voor honden van alia rassen- Op 11 Augustus, den 150en ge boortedag van den tnrnvader Jahn, werd op de Hasenheide in Berlijn een gedenksteen onthuld. In het midden burgemeester Böss, daarnaast Ludwig Jahn uit Chicago, neef van Jahn, met zijn vrouw. In den ouderdom van 71 jaren is in Baden-Weiler overleden Groothertog Friedrich II van Baden. Hierbij een foto van den overleden Hertog. Volgens het testament van den gestorven aanvoerder der Kroa- tenparti) Raditsch zal Dr. Trumbitsch de opvolger worden van den leider der Kroatische Boerenpartij. De feestelijkheden na de «ipu blikeinsehe regeertng in Dtritseh- land op 11 Augustus. Rijkspre sident Hindenburg loopt lang* de troepen. Naast hem de Rjjka- weerminister Gröner.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8