Gemengd Nieuws Sport en Wedstrijden 3K Doodt elke mug! sproeit met v ELCK WAT WILS DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 1 Een Ned. consul en zijn echtgenoote door bandieten ontvoerd Van 9 meter hoogte gevallen Ernstige val Ongeluk bij de Zuiderzeewerken Een gevaarlijk nummer De wereld wil bedrogen worden mm* mam ,nm TENNIS Internationale Tenniswed strijden op de Zandvoortsche Tennisbanen DRANKBESTRIJDING Internationale Congressen Trekjes No. 563 Concours van koetswerken der K.N.A.C. te Noordwijk aan Zee TANDHEELKUNDIGE KLINIEK KERKNIEUWS Retraiten der R.K. Studenten f lx - '*r"\ Een Reuter-telegram uit Athene ci.d. 17 Augustus, meldt, dat de vice-consul der Nederlanden te Saloniki en zijn echtgenoote door bandieten te Grevajia zijn gevangenen genomen. Bijzonderheden ontbreken. De vice-consul is vrijgelaten, doch voor zijn echtgenoote wordt een losprijs van 500.000 drachmen geëischt. Uit Berlijn meldt men daaromtrent nog aan het „Hbld.": Nadat eerst kortgeleden in Griekenland twee bekende politici door een rooversbende gevangen zijn genomen, is thans andermaal een drieste ontvoering gepleegd. De correspondent van het „Berliner Tage- blat" te Athene meldt, dat de consul der Nederlanden te Saloniki, de heer Joh. Nico- lescu, met zijn echtgenoote gisternacht in de nabijheid van Grevena door roovers zijn overvallen en meegesleurd. De heer Nico- lescu werd korten tijd later weer in vrijheid gesteld, maar de roovers hielden mevrouw Nicolescu als gijzelaarster gevangen, eisch- ten een losgeld van een half millioen drach men, dat binnen drie dagen moest worden betaad. Is het geld dan nog niet in hun be zit, dan zullen zij hun slachtoffer dooden. Te Leiden is op de Mare het 2-jarig zoon tje van den heer M. uit een raam van de tweede verdieping van een hoogte van 9 meter op straat gevallen. Het knaapje kreeg een schedelbreuk en brak een been en is in zorgwekkenden toestand naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. We zien slechts een zwarte figuur, kun nen verder niet onderscheiden. Weer komt de figuur naar voren, weer een vlammetje als van een luciferDe pijpen van de broek vatten vlam. en in een oogwenk zien we als het ware een groote brandende fakkel boven op den toren staan. Een angstig gilletje weerklinkt; dan duikt de fakkel naar beneden, en komt sissend in het water terecht, waar de vlammen natuur lijk spoedig gedoofd zijn. Als we de figuur uit het water zien krui pen, ontdekken we. dat het trainer Meygen is, die, als we goed hebben verstaan, het nummer brandende toorts had uitgevoerd! Naar het ons voorkomt: een vrij gevaarlijk nummertje! Gisteren zijn tijdens het verrichten van werkzaamheden aan het gebouw Angeren- stein te Arnhem twee metselaars van een steiger gevallen en met zeer ernstige verwon dingen naar het gemeentelijk ziekenhuis overgebracht. Bü den gemaalput te Medemblik kreeg een der werklieden een machine-deel op zijn been, dat nagenoeg geheel verbrijzeld werd. De man is zoo spoedig mogelijk naar het O. L. Vr. Ziekenhuis te Amsterdam ver voerd. 't Is gebeurd Donderdagavond, zoo vertelt het „Centr." in de zweminrichting aan de Liesbosch te Jutfaas na afloop van de di verse wedstrijden. Het begint reeds te donkeren, en de polo spelers hebben een deel van den wedstrijd ten einde kunnen brengen door de verlich ting van het naastbijgelegen kermisterrein. Plots ziet men iemand den 10 metertoren beklimmen. Scherp teekent zijn figuur zich af tegen het helle licht van eên der carrous- sels. Boven op den toren ontdoet hij zich van zijn kleeding, en stort daarop benzine. Dan trekt hij het pak weer aan, gaat rechtop staan op den rand van,den toren, een vlam metje als van een lucifer is te zien, dan duikt de figuur in het bassin. Nieuwsgierig hebben velen dit tooneeltje gadegeslagen, zonder te weten wat het te be- teekenen heeft. En nadat de megafoon eenige onverstaan bare woorden over het water heeft geslin gerd, blijven overal groepen en groepjes menschen staan. Ook in de omgeving van den toren is men druk aan 't gesticuleeren. De zwemmeester rent heen en weer. figu ren schuifelen over de tribune, men weet niet wat er zal gebeuren. Na lang wachten zien we ten slotte weer een figuur den hoogen toren beklimmen. Weer ontdoet hij zich van zijn kleeren, weer wordt een hoeveelheid vloeistof er overheen gegoten, en weer trekt hij het pak aan. 't Moet dezer dagen heusch gebeurd zijn op een marktdag in een onzer Noord-Bra- bantsche steden, vertelt het „Huisgezin". 'n Marktkoopman, van wiens uiterlijk we alleen hebben onthouden, dat hij een gezel- liggebogen neus op zijn gezicht exploiteerde, prees met-trommelvlies-sarrende krijtstem zijn waren aan. Wat zijn waren waren, vraagt u? Ik zal 't u zeggen. Op een bouwvallig tafeltje vóór hem lagen, naar schatting, een paar hon derd kleine fleschjes, waarin kleine, grijze balletjes zaten. En als we nu even luisteren naar wat de man vertelt weten we meteen, waarvoor de balletjes dienen moeten. „Nooit meer oorlog, menschen, nooit meer oorlog! Ja, ze schreeuwen het in alle lan den; ze schreeuwen het zóó hard, dat je in een dusdanige vredelievende stemming komt. dat je al de schreeuwers wel door mekaar zoudt willen rammelen. Ik wil je maar zeg gen. menschen, dat je met veel geschreeuw niks bereikt. Niks! Maar, menschen, ik heb ook een leus: ik zeg: Nooit meer tandpijn! Weg met alle kiespijn! Voorgoed! En meer zeg ik niet! Ik hou geen conferenties, die dagenlang duren en de Sijmen betalen moet, ik kom met mijn spullen direct tot het volk, tot de lijdende menschheid. En nu mijn tooverkruid! Allee, ik wil het met een voorbeeld aan- toonen. Is er iemand onder u, menschen, die „krepeert" van kies- of tandpijn. Voor uit, voor den dag er mee!" Er ontstaat beweging in de menschen- massa. Een jongeman van buiten treedt naar vo ren. „Hebt u kiespijn," vraagt de koopman. „Als 'n paard, meneer!" luidt het ant woord uit den strammen mond. „Ha, zoo, kom hier, waar zit de pijn?" De jongen wijst de plek en de koopman neemt uit een geopend fleschje een balletje en legt dit tegen de pijnlijke kies van den lijder. Als verwacht men een wonder, dringen de omstanders om den kiespijnlijder. Maar er schijnt ook zoo iets als een won der te gebeuren, want de jonge boer ver klaart ineens, dat alle pijn weg is. Verdwe nen. De omstanders staan perplex en de men- schenkennende koopman gnuift. Wat nu gebeurt ligt voor de hand. In een minimum van tijd zijn nagenoeg alle flesch jes a raison van één kwartje per stuk in andere handen overgegaan. Als de koopman zijn spullen weer bijeen- pakt om te vertrekken, komt de jongen met wien het „wor.der" gebeurde, bij hem. „Meneer," fluistert ie, pijnlijk en verlegen. „Wat wenscht u?" vraagt de man. „De pijn is erger dan straks meneer', verklaart de stakkerd. „Natuurlijk, beste kerel", zegt de koopman, „uw kies was ook erg aangedaan. Steek een ander watje in je mond. Op m'n woord, dan ben je er vast af. En anders kom je volgenden keer weer bij me terug, dan ben ik er weer. 'n Oogenblik later vinden we den koopman in een apothekerswinkel „Juffrouw", vraagt ie, „hebt u misschien iets afdoends tegen kiespijn?" „Kiespijnwatjes, meneer." „Goed, geef me een tube. Die pijn is niet ui: te houden en wat die kerels op de markt verkoopen is toch niets waard." „Afzetterij, meneer." „Juist, juffrouw! Maar de wereld wil be drogen zijn, nietwaar?" „Dat is 't, meneer De opening van het Nationaal Kegelconcours. Het bestuur van den H. K. B. poseert voor onzen fotograaf. t Het echtpaar Vermeljs—Timmer, Lange Heerenvest te Haarlem, hoopt 21 Augustus a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. Zooals we reeds schreven worden de wed strijden op de Zandvoortsche Tennisbanen niet zoo druk gespeeld. Maar daar de be kende krachten weer trouw hun inschrij vingsbiljet hebben ingevuld, staat het spel van den eersten dag af reeds op hoog peil. De einduitslagen van Zaterdag en Zondag beloven daarom nu reeds interessant werk te geven. Eerste ronde Dames Enkel spel: Mej. A. Vlieger sl. mej. Eberwien, 64, 64; mej. T. Enthoven sl. mej. E. Dunker, 62, 63; mej. S. Josselin de Jong sl. mej. C. Jonker, 6—3, 6i; mevr. Wetselaar sl. mej. A. Wolters, 6o, 61; mej. J. Redeker sl. mej. Fabius 61, 61; mej. Dekker sl. mevr. Krijn, 63. 62; mej. L. Schut w.o.; mevr. E. Eilers sl. mej. T. Bunker 6—3, 6—2; mevr. Elhorst sl. mevr. Menso 2—6, 6—1, 6—3. Tweede ronde Mej. A. Vlieger sl. mej. T. Enthoven 9—7, 64; mej. S. Josselin de Jong sl. mevr. Wetselaar 97,75; mej. J. Redeker sl. mej. Dekker, 61, 64; mej. J. Reker sl. mej. Schut 7—5, 4—6. 6—4; mevr. Elhorst sl. mevr. Eilers 64, 62. Uitzonderingsklasse halve eindstrijd Mevr. Van Gulick sl. mej. S. Josselin de Jong 7—5, 1—6, 6—1. Eerste ronde Dames Dubbelspel: Mej. A. Vlieger en mej. A. Wolters sl. mej. L. Schut en mej. Crone 68, 64, 64; mevr. Eilers en mevr. Wet selaar w. o.; mej. J. Redeker en mej. S. Jos selin de Jon sl. mej. C. Jonker en mevr. Menso 61, 64. Halve eindstrijd Mej. A. Vlieger en mej. A. Wolters sl. mevr. Eilers en mevr. Wetselaar 60, 63; mej. J. Redeker en mej. Josselin de Jong sl. mevr. Elhorst Dekker' en mej. Philips 6—2, 6—3. Uitzonderingsklasse Mevr. Van Gulick en mevr. Straub si. mej. A. Wolters 6—3, 6—1. Eerste ronde Heeren Enkelspel: E. Nielsen sl. E. Ver- bunt 6—15—7, 6—3; H. Blaisse sl. Dr. L. de Beaufort 60, 60; W. Schumacher sl. E. J- Verroen 63, 16, 61; Modlich sl. H. Blom 6—1, 4—1, 7—5; L. Krijn w. o.; A. Hollen kamp sl. A. Mijnarend 6—0, 119; 6—2; M. Weil sl. L. Enthoven 75, 60; W. van Gulick sl. L. van Putten 75. 75; E. Slag hek sl. Van Renesse 6—4, 60; W. Hauss sl. N.N. 6-1. 6-3; Binnendijk sl. E. Keus 6-2. 6-1; W. van Rompu sl. Jopie Optimist 6—0. 6—1: J. Rooyaards w.o.; H. Kiene sl. P. C. Faber 75, 64; J. Scherr sl. Jopie Wanhoop 6—3, 6—0; A. Schoute sl. G. Vermeulen 6—4, 6—3. Tweede ronde: E. Verbunt sl. H. Blaisse 6_o, 7—5; Modlich sl. W. Schumacher 6—0, 6—1; A. Hollenkamp sl. L. Krijn 6—2. 6—2; W. van Gulick sl. M. Weil 7—5, 6—1; W. Hauss sl. E. Slaghek 6—1, 6—2; W. van Rompu sl. Binnendijk 26, 61, 61: H. Kiene sl. J. Rooaards 46. 63, 63; A. Schoute sl. J. Scherr 61, 75. Afdeeling A. Eindronde: E. Verbunt sl. Modlich 6—2, 6—3. Afdeeling B: W. van Gulick sl. A. Hollen kamp 61, 61. Afdeeling C: W. van Rompu sl. W. Hauss 10—8, 6—2. Afdeeling D: A. Schoute sl. H. Kiene 6—4, 6—3. Uitzonderingsklasse: Verbunt sl. C. Koop man 64, 6—1; H. Eilers sl. Van Gulick 16, 6—0, 6—2; Knottenbelt sl. Rompu 10—8, 6—1: Ai. Wetselaar w.o. Halve eindstrijd: Knottenbelt sl. M. Wet selaar 64, 75, 86. Deze wedstrijd stond op zeer hoog peil en had alle belangstelling, een belangstelling die verdiend was, van het geheele publiek. Heerendubbelspel. Eerste Ronde: T. El horst en W. Kern sl. Jopie Wanhoop en Jo pie Optimist 61, 62; H. Blom en Van Renesse sl. H. Blaisse en Dr. Van Rentereg- hem 63, 108; A. Hollenkamp en E. Niel sen sl. J. Jacobs en Binnendijk 6—4, 64; J. Scherr en A. Keuss sl. H. Kiene en Van Put ten 63, 64; W. Schumacher en W. Hauss sl. N. N. en De Vlaming 63,62; W. van Rompu en W. van Gulick sl. W. Meyer en M. Weijl 60, 60; E. Verbunt en E. Slaghek sl. J. Maas en Van der Weijden 61, 60; Modlich en V. d. Meijlen sl. Faber en N.N. w. o. Tweede ronde: A. Hollenkamp en E. Niel sen sl. J. Scherr en A. Keuss 64, 68, 62; W. van Rompu en W. van Gulick sl. W. Schumacher en W. Hauss 61, 64; E. Ver bunt en E. Slaghek sl. Modlich en Van der Meijlen 26, 75, 7—5. Uitzonderingsronde: Hollenkamp en Niel sen, winnaars afdeeling B w. o.; Van Gulick en Rompu winnaars van afdeeling C, sl. R. Wybrants en Faber 62, 6—1; Wetselaar en Eilers sl. Verbunt en Slaghek, winnaars van afdeeling D 63, 108. Deze wedstrijden zijn kwart eind wedstrij den. Eerste ronde Gemengd dubbelspel. Mej. M. Peet en W. van Gulick sl. mej. A. de Vlieger en A. Hollenkamp 61, 61. A. Wolters en van der Smit w. o. Mevr. Menso en E. Verbunt sl. mevr. Kern Laan en Kern 75, 67. Mej. Fabius en Jopie Optimist w. o Mej Redeker en H. Blom sl. mej. Jensing en J. Scherr 61, 64. Mej. Schut en Binnendijk sl. mej. T. Ent hoven en L. Enthoven 60, 62. Mej. S. Josselin de Jong en A. Schoute w. o. Mevr. Elhorst en Elhorst w. o. Tweede ronde Winnaars afdeeling A. Mej. H. Peet en W. van Gulick sl. mej. A. Wolters en v. d. Smit 46, 60, 75. Winnaars afdeeling B. Mevr. Menso en E. Verbunt sl. mej. Fa bius en Jopie Optimist 60, 60. Winnaars afdeeling C. Mej. Redeker en H. Blom sl. mej. Schut en Binnendijk 75, 36, 6—3. Winnaars afdeeling D. Mevr. Elhorst en Elhorst sl. mej. S. Josse lin de Jong en A. Schoute 75, 57, 6—2. Uitzonderingsronde Mevr. Straub en W. Ladeinus sl. mevr. Menso en E. Verbunt 75, 63. De halve eindwedstrijden worden grooten- deels Zaterdagmiddag gespeeld, terwijl de eindwedstrijden op Zondag zullen vallen. nier, dat ze voor het publiek goed te bezich tigen zijn. Er zal een schitterende collectie koetswer ken te bewonderen zijn. Bij de luxe-koets- werken treffen wij onder de inschrijvingen niet minder dan 11 koetswerken aan van de firma Van Rijswijk te 's-Gravenhage, dan volgt van onze Nederlandsche koetswerkbou wers Schutter Van Bakel met 3 koets werken. De Belgische carrossier d'Ieteren komt echter met niet minder dan 7 ver schillende koetsen uit. Verder volgen Saout- chic (F), Farina (I), Sala (I). Duval (Fj, Labourdette (F). Villars (F), Ruttiken (F), Hofkens (B), Zschau (Leipzig), Glaser (Bres den), Renaudin (F), Erdmann Rossi (Ber lijn). Vervolgens volgt hier een overzicht der 31 verschillende automobielmerken, die tentoon gesteld zullen worden: Amilcar, Auburn, Austin, Cadillac, Chrys ler, Citroen, Cottin et Desgouttes, Delahaye, Elcar, Essex, Excelsior, Fiat, Graham-Paige, Horch, Hudson, Hupmobile, Isotta-Fraschini, Itala, La Buire, La Salle, Lambda, La Licor- ne, Lancia, Lincoln, Lorraine-Dietrich, Mar- mon, Mercedes-Benz, Minerva, Nash, Packard. Panhard et Levassor, Steyr. Evenals vorige jaren, zal hier op het K. N. A. C. koetswerk-concours weer het neusje van den zalm op autokoetswerkgebied te be wonderen zijn. De eerste merken van Ameri- kaansche en Europeesche constructie behoo- ren onder de inschrijvingen en ook de be kende Nederlandsche koetsbouwers, die steeds zooveel succes op het concours der K. N. A. C. mochten oogsten, laten zich dit jaar niet onbetuigd. De leden der K. N. A. C. hebben op 'ver toon van hun lidmaatschapskaart 1928 vrijen toegang met één dame. Het geheele terrein, dat bestaat uit de ge meentelijke auto-parkeerplaats en aangren zend terrein, zal gedurende het concours op Zaterdag 18 Aug. worden afgesloten door op 2 Meter hoogte gespannen zeilen. de gele bus met zwarten band De Katholieke Internationale Vereeni- ging tegen het Alcoholisme houdt van 18 tot 21 Augustus te Antwerpen een interna tionaal congres. Niet zoozeer bedoeld voor de massa als wel voor de leiders der Katholieke Drank bestrijding in de verschillende landen, zal dit congres wederom punten in bespreking nemen, die voor de leiding vooral van belang zullen zijn. 4 Behalve de huishoudelijke vergaderingen, waarin besproken zal worden de stand der Beweging in de verschillende landen en mid- Gewetensgeld We lezen in Ons lijfblad, (Slechts zelden lees je 't niet,) Hoe telkens de Rijksschatkist Hen extra fooitje ziet. In duizentallen Wordt dan t)e burgerij gemeld, Hoeveel weer werd Ontvangen nieuw gewetensgeld. Maar ook in And're vormen, O, „zoete" daden-biecht, Wordt 't Lastige geweten Zoo vaak in slaap gewiegd. Bekijk maar eens Het leven, Dat daar zoo razend snelt, Haast ied're dag Ontmoet je Geheim „gewetensgeld." Wanneer een Oude zondaar, In 't laatste levensjaar, Daar peinzend, Langzaam voortschrijdt In somber, bang gestaar.. En aan een Onbekende Van barre jeugd vertelt, Dan stort hij Oók een brokje Van zijn gewetensgeld. Een dronkaard, Die, na jaren Van huiselijk verdriet, Opeens het Leven anders. Met fermer oog beziet En 's Zaterdags Bij moeder Getrouw zijn loon uittelt.. Zoo'n man Betaalt blijmoedig Ook zijn gewetensgeld. Als 't kind. Gestraft door moeder. Niet koppig huilt en mort, Integendeel Gehoorzaam, Beleefd, gedienstig wordt... Totdat aan 't oog Der moeder Die zoete traan ontwelt Dan heeft die Vrouw ontvangen Een blij gewetensgeld. Een gierigaard, Die later, Als maag're Hein hem wenkt, Een groot deel van Zijn schatten Aan zieken, armen schenkt...., Betaalt, omdat op de gemeentelijke terreinen aan den Noord-Bonlevard, op Zaterdag 18 Augustus Ongeveer 100 koetswerken zijn ingeschre ven voor het concours der K.N.A.C., dat he denmiddag om half drie uur te Noordwijk plaats heeft. De inschrijving voor deelname aan het concours voor koetswerken te Noordwijk werd op 9 Augustus gesloten. Hoewel dit jaar voor 't eerst dit concours op een ander ter rein gehouden zal worden, is ook thans het succes volkomen verzekerd door het groote aantal inschrijvingen. Het huidige terrein op den Noord-Boulevard, tegenover het Palace Hotel, biedt plaatsruimte voor een ruime op stelling van 100 automobielen en tot ver ever dit getal zijn ook inschrijvingen binnen ge komen. De Sportcommissie kan echter in de ge geven omstandigheden onmogelijk meer dan 100 wagens plaatsen op een zoodanige ma- Het denken Aan 't nabestaan hem kwelt, (Misschien met Bloedend harte Zijn zwaar gewetensgeld. Een winkelier, Die knoeide Met maten en gewicht, En ook met Kwaliteiten De hand wel heeft gelicht. Maar dan naar Het royale Verdacht-vlug overhelt Hij offert in Elk zakje Tien gram gewetensgeld. CENTRALE Kenaupark 26A Telefoon 12644 SPREEKUREN van 9-11 en 1 tot 2. Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN Spreekuur delen beraamd zullen worden, om st eds krachtiger de onthoudingsidee te propagee- ren, zullen op Maandag 20 Augustus als zeer belangrijke onderwerpen worden be handeld „Onthouding en moderne genotzupht", door Pater Maas S. J. (Alken) en „Onthouding en de arbeid in de Katho lieke Missies", door Pater Lubachs, M.S.S. C. C. (Ginneken). Dit laatste onderwerp is gekozen naar aanleiding van de vele vragen, die er binnen komen, naar middelen, om in verschillende missiegebieden ook iets te doen tegen het alcoholisme, dat in sommige streken veel slachtoffers maakt en het Missiewerk sterk belemmert. Van 20 tot 25 Augustus vindt het 19e Internationaal Congres tegen het alcoho lisme plaats, dat bedoeld is voor de drank bestrijders van alle gezindten. Het program vermeldt o.a. besprekingen omtrent het alcoholvraagstuk van genees kundig standpunt. Het argument der per soonlijke vrijheid in den strijd tegen den alcohol wordt onder de loep genomen en de verschillende systemen die in de onder scheidene landen bestaan. Ook het jeugdvraagstuk krijgt uitvoerige bespreking. Afzonderlijke besprekingen worden gewijd aan de wetgeving met betrekking tot het alcoholvraagstuk in de verschillende landen, bijzonder voor wat Amerika betreft, terwijl sport en alcohol en justitie en alcohol even eens op het program staan. Voorzitter van het Katholiek Internatio naal Congres is Z. Exc. Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck. '«s Het Centr. Bureau van Sobriëtas te 's Her togenbosch geeft gaarne inlichtingen aan hen, die zulks wenschen omtrent deze congressen. De Federatie Sobriëtas zal op beide con gressen vertegenwoordigd zijn, terwijl er ook verschillende Diocesane Bonden eenige af gevaardigden zenden. De retraiten voor de R.-K. Studenten wor den dit Jaar gehouden te Vught in het re traitehuis Loyola, en wel de eerste van Dins dag 4 September tot Vrijdag 7 September: de tweede van Donderdag 20 tot Zondag 23 September. WU publiceeren hierboven nog eens het nieuwe uitbreidingsplan van Velsen, ontworpen door den heer Brader, directeur van Openbare Werken. Wij hebben er vroeger uitvoerig over geschreven. Een dief, die Aan de armen Der rechters is ontsnapt; Die jaren Veilig leefde Van wat hij had gegapt, Én zich op 't laatst Vrijwillig Bij de politie meldt Al is ie Straal-gesjochten. Hij stort gewetensgeld. Het heertje. Dat een nachtje Heel zwaar geboemeld heeft En 's morgens Zich onzeker Naar vrouwlief dan begeeft En met een Gouden armband Zijn schat tevreden stelt Dat heertje heeft Geen koopje Aek zijn gewetensgeld. Een vrouw, die Héél het huw'lijk Haar man mishandelt, plaagt, Hem steeds de Huid maar vol scheldt En niets van hem verdraagt. Maar later Bij zijn lijkbaar Zoowat in tranen smelt Zij huichelt, óf...... Stort vloeibaar En heet gewetensgeld, - De man, die Bij de zorgen Voor 't zwaar te winnen brood. Ook nog zijn Arme ouders Trouw bijstaat in hun nood, Betaalt, hoé ook Het leven Met al zijn last hem kwelt, Waarachtig, Eerlijk, edel En licht gewétensgeld. Och. mochten Alle menschen Iri 't wereldje van schijn, Met hun Gewetenspenning Nog eens wat vlugger zijn. Want éénmaal, Als hierboven Het vonnis is geveld, Dan helpen Geen miljoenen Meer aan gewetensgeld. O. IC.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9