DE TOEKOMST VAN OOSTENRIJK -mm: Telegraphisch Weerbericht BBS BUREAUXNASSAULAAN49 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN MAANDAG 20 AUGUSTUS 1928 TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16931 1: 1 «JUUU. "T ONGEVAL. aangifte moet. op straffe van verlies van alle rechten, geschieden uiterlijk driemaal vier en twintig uren na Drama te Hilversum Een boekhandelaar doodt zijn kantoorbediendeen slaat daarna de hand aan zichzelf Een vrouw in het water gegooid Het ernstige vliegongeluk te Heerlen Hassell zet zijn vlucht over den Oceaan voort De bliksem ingeslagen Door het hemelvuur getroffen Ongeval bij het rangeeren De mijnramp in Zuid-Limburg Brand te Helmond Twee rangeerders door den trein gedood Verkeersongevallen Het onderwijsfonds voor de binnenvaart Kinderverlamming Een gezin te Budel vergiftigd Doodelijke val Voornaamste Nieuws Naar de Missie Over den kop geslagen Nieuwe Kapelaans Kennemerlands bosschen Jammerlijk verdronken J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Uitslaande brand aan den Schoterweg Drie woningen door het vuur verwoest Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMS» COURANT ADVERTEIMTIEN 35 ct.p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. t 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruilbet. Bij conlracl belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschcn den tekst 60 ct. per regel. Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekermgsvoorwaarden f 001111 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door fylZft ud een ongeval met fOiif) verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; 1/ UU." doodelfjken afloop; l&niU.' bij verlies van een hand, ff OC oij verlies van een ffcn bü 'n breuk van f *0 een voet of een oog; 1 luü.~ duim of wijsvinger; 1 oil.'" been of arm; I rcU.' tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen bij verlies v. eer anderen vinger. door Bondskanselier Mgr. Dr. Ignaz Seipel. (Auteursrecht voor Nederland bij de N. Haarl. Courant) Tot de eigendommelijkheden van het nieuwe, na den oorlog geschapen Oosten- .•ijk behoort, dat men zich voortdurend over ie toekomst van dit land het hoofd breekt. Dit geschiedt merkwaardigerwijze meer bui ten Oostenrijk, dan in het land zelf. Wij nebben in 1922 getracht aan deze eenzijdig heid in het deelnemen over onze toekomst jen einde te maken, De veelbesproken „op lossing der Oostenrijksche kwestie" had de uitgesproken bedoeling den nabuur duidelijk te maken, dat Oostenrijk van nu af niet enkel een object van de politiek van ande ren zou zijn, maar zijne toekomst, binnen de grenzen van het onder de bestaande om standigheden bereikbare, zelf mede zou be palen. De omstandigheid, dat Oostenrijk natuur lijk op den bodem der verdragen moest blijven staan, niet alleen door het land zelf, maar ook door den Volkenbond In het leven geroepen, voor het, geval 't de hulp van deze instelling noodig had, hetwelk nadrukkelijk in het eerste der Geneefsche protocollen van 1922 werd verklaard, was voor de oppo sitie tegen de toenmalige regeering en voor velen in het buitenland eene welkome ge legenheid, om van het opgeven der Oosten rijksche vrijheid te spreken. Het Oostenrijk sche volk dacht er echter anders over. Het had den toestand, waarin het door de ver anderingen geraakt was, die feitelijk dade lijk na het einde van den oorlog voltrokken en later door het verdrag van St. Germain formeel gesanctionneerd werd, nooit als vrij heid gevoeld. Maar het had voor het geweld gebukt en de onderteekening, die zijne ver tegenwoordigers onder het genoemde ver drag gezet hadden, als ernstig beschouwd en als bindend erkend. Daarbij komt, dat dit volk een grooten afschuw van den oorlog heeft, weinig of liever totaal geen geloof in het eventueel succes bü een nieuwen oorlog, wanneer die door anderd grooten mocht worden begonnen. Daarentegen evenwel een onwankelbaar vertrouwen, dat vroeg of laat het politieke en economische beleid de over hand zou krügen. Daarom ging het In 1922 en ook nu om niets anders dan te kun nen leven en het geliefde vaderland niet te verliezen. Gelukte dat, dan was de toe komst verzekerd, al wist het volk dan ook niet precies hoe deze toekomst er uit zou zien. WÜ, Oostenrijkers, zijn noch als onge voelig, noch als terughoudend te beschou wen, wanneer wü niet eiken dag in het openbaar de ontwikkeling onzer toekomst demonstreeren. Wü hebben alleen geen tijd voor dit werk van profeten en glimlachen medelüdend wanneer anderen zich daaraan wagen. Met deze gegevens heb ik de kern van onze politiek gekenschetst, wü voeren geen politiek van verwüt. Het zou tüdverlies zün aan te toonen, of ons door de verdrags bepalingen bü het einde van den oorlog on recht aangedaan was. Twee feiten zijn on aanvechtbaar: ten eerste, dat het zelfbe- stemmingsrecht der volken tegenover ons niet Is in acht genomen of zooals zelfs de hardnekkigste verdedigers der verdragen toegeven beperkt is geworden; ten tweede, dat het tegenwoordige Oostenrük niet om wille van nationale, geographische, econo mische of historische overwegingen In het leven werd geroepen, maar uitsluitend om wille van politieke overwegingen. Dat Oos tenrijk geen natuurlüke, geographische een heid, geen afgerond economisch gebied is, daaraan behoeven geen woorden te worden verspild. Dat Oostenrijk niet door de ont leding van een conglomeraat van reeds vroeger zelfstandig gewezen staten in zün weer zelfstandig wordende deelen ontstaan is, schünt voor menigeen nieuw te zün. De Duitsche Alpenlanden van het oude Oosten rijk waren in afwüking van Bohemen en Hongarüe, nooit een staatkundige eenheid,' maar steeds een deel van een grooter geheel, meestentüds zelfs gelüktüdig deel van twee groote politieke vormingen, van het Duitsch- Romeinsche Rijk en later van wat daarvoor In de plaats kwam, den Duitschen bond eenerzüds en anderzüds het Habsburgsche rijk, dat de landen om den Midden-Donau omvatte. Wü maken deze feiten niet tot een uitgangspunt van eischen. Wü brengen ze alleen in herinnering, opdat men niet het andere feit over het hoofd ziet of tracht te verbloemen, dat Ooster.-rük zuiver op gron den van Europeesche politiek In het leven werd geroepen. Het logische gevolg van de erkenning van dit feit Is, dat de toekomst van Oostenrük meer dan die van een ande ren staat van de belangen en de ont wikkeling der geheele Europeesche politiek afhankelük zal zün. Ook zü» voor wie de oorzaak hiervan niet zoo geheel duidelük Is. voelen den samen hang Instinctief en juist daarom zün zü telkens opnieuw met het probleem van Oos- tenrük's toekomst bezig. Voor de Oosten rijkers zelf schuilt hierin een zeker gevaar. Zij voelen zich gevleid, dat hun toekomst het object van veler belangstelling is en zü wanen de groote verandering in Europa, die Oos tenrük een nieuwe plaats zal aanwijzen, des te naderbij, hoe meer er over gesproken wordt. De terugslag laat gemeenlyk niet lang op zich wachten. Het is de ontmoedi ging, dat de verandering niet zoo spoedig komt, als ze wönschen. In werkelijkheid zün voor deze ontmoediging geen termen aan wezig, wanneer we den tüd van afwachten niet ongebruikt voorbij laten gaan. Hoe zich het toekomstige Europa ook moge ontwikkelen, wü zullen er getuige van zijn en de voordeelen genieten, die een betere indeeling zal bieden. In het nieuwe Europa, of in dat groote gebied van 't nieuwe Europa, dat een politieke of economische eenheid vormt, en waarin wü onze definitieve toe komst zullen moeten opbouwen, zullen wij zooveel beteekenen als wij aan waarde voor dien opbouw inbrengen. Hoe wü ons dan ook in uren van nadenken de toekomst van Oostenrijk voorstellen, in de dagen, waarin we handelend moeten optreden, moeten wü actieve Oostenrijksche politiek voeren, d.w.z. een politiek, waarbij alle krachten zün gericht op de cultureele, politieke .en economische ontplooiing van het land. Zondagmorgen te ongeveer 12 uur heeft zich ie Hilversum een drama afgespeeld, dat twee slachtoffers ten gevolge heeft gehad. Toen de 45-jarige F. W. S. boekhandelaar, wonende in de Havenstraat te Hilversum en zijn 22-jarige kantoorbediende mej. J. W. Kooring, wonende Kerkbrink Zondagmorgen de kerk uitkwamen namen zij een taxi die hen naar de Hollandsche Rading zou Drengen. Op den Eikbosscherweg, ter hoogte van het Hoogt van het Kruis klonk plotseling een revolverschot. De chauffeur stopte onmiddellijk en vond het meisje, ba dende in haar bloed, door een kogel In de hartstreek doodelük getroffen De heer S. richtte daarop de revolver op zichzelf. Een kogel miste en kwam in het chassis van den auto terecht, een tweede kogel trof hem In de hartstreek. Enkele minuten later gaf hü den geest. De ^ijlings ontboden geneesheeren dr. Berg en dr. Wessel konden slechts den dood bü beide slachtoffers constateeren. De lüken zijn naar het lijkenhuis op de Algemeene Begraafplaats overgebracht De heer S. was gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. Zaterdagavond heeft een man, naar schatting 65 jaar oud, een 47-jarige vrouw In het water van de Ranonkelkade te Am sterdam gegooid. De vrouw, K. de J., staat ln de buurt, aan den overkant van het IJ, bekend als een spiritusdrinkster, die zich in den regel op straat niet behoorlijk ge draagt. De man greep de vrouw beet en wierp haar in het water. Een bloemenkoopman uit de buurt wist echter de vrouw te red den. Per auto-brancard van den Genees kundigen Dienst is zij naar een gasthuis ge bracht. Intusschen had de dader zich uit de voeten gemaakt. Een vijfde slachtoffer Zondag is in het ziekenhuis te Heerlen aan de bij het ernstig vliegongeluk beko men verwondingen overleden de i.et- Custers. Hiermede heeft dit ongeluk zün vijfde slachtoffer opgeëischt. Reuter meldt uit Cochrane, Ontario: De vlieger Bert Hassell, vergezeld van zijn vriend Cramer is weder opgestegen om zijn tocht via Groenland naar Stockholm voort te zetten. De intocht van den Zeereerw. Heer I'astoor A. H. M. J. Homulle te VelsenNoord, bij zyn zilveren priesterfeest. Te Oldenlamer (Fr.) Is de woning en auto garage van J. de Hoop door het inslaan van den bliksem afgebrand. Dezer dagen ontlastte zich boven de omge ving van Nijmegen een hevig onweer, waar- bü de woning van den heër B. te Malden door den bliksem werd getroffen. Het hemel vuur sloeg pannen en gebinten van het dak en vernielde de electrische verlichting, wierp de vrouw des huizes en een kind tegen den grond en verliet weer de woning zonder brand te veroorzaken. In de omgeving van de getroffen woning zijn alle electrische aansluitingen enz. ver nield. Te Amsterdam is op het Weesperpoortsta- tion bü het rangeeren een personenrütuig af- gestooten, waardoor dit rijtuig doorredende tegen de loopbrug aan het begin van het 'perron liep. De brug werd ontzet, terwül het onderstel van het personenrütuig ook schade kreeg. s Persoonlüke ongelukken kwamen niet voor. Daar gebleken is, dat de Directie der Staatsmünen zich niet bevoegd acht om zonder toestemming van den Minister een rapport over de oorzaak van het massa-onge luk op Staatsmyn Hendrik aan de vakbonden en de pers te verstrekken, heeft de Alg. Ned. Münwerkersbond zich thans tot den Minister van Waterstaat gewend met een adres, waarin verzocht wordt om de Directie der Staatsmij nen en Staatstoezicht te machtigen den vak bonden, wier leden bü deze ramp betrokken zün, een afschrift der rapporten te verstrek ken. Verder wordt er in dit adres op gewezen, dat bü het plaats gevonden onderzoek geen vertegenwoordigers der vakbonden zün toe gelaten en ook de arbeiderscontroleurs van den Ned. Mijnwerkersbond de rapporten niet hebben ontvangen of inzage daarvan hebben verkregen. In de opslagplaatsen van J. A. Carp's Ga- renfabrieken te Helmond is Zaterdagmiddag brand uitgebroken. De voorraad klosjes brandde geheel uit. Ongeveer twee scheepsladingen afgewerkte klosjes zijn een prooi der vlammen geworden benevens enkele machines. Daar de voorraadplaats niet by de fabrie ken ligt, hebben deze laatste niet geleden. Alles was op beurspolis verzekerd. Op de spoorlijn nabü den overweg aan de Binnenwatersloot teDelft heeft naar het „N. v. d. D." meldt, in den nacht van Za terdag op Zondag een droevig ongeluk plaats gehad. De rangeerders J. L. van Okkenburg en G. de Niet waren omstreeks twee uur bezig met het rangeeren van eenige goederenwa gons. Zij bevonden zich op één der hor' - sporen en hebben vermoedelijk niet be merkt, dat uit de richting Den Haag een goederentrein naderde. Zij werden door de f f,1 V V y Het versierde hoogaltaar in de St. Agatha-kerk bij het zilveren priesterfeest van dén Iloogeerw. Heer J. M. Lucas sen, te Beverwijk ;-s locomotief gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat beiden zwaar werden verminkt. De N. kreeg een schedelfractuur, terwijl van Van O. een been geheel werd afgere den. Laatstgenoemde bekwam bovendien nog een gebroken arm en een hoofdwonde. Nadat dr. Wassink de eerste hulp had ver leend, zijn beiden naar het gasthuis ver voerd, alwaar zij eenigen tüd later aan de bekomen verwondingen zijn overleden. Van O. was 40 jaar, gehuwd en vader van drie kinderen. De N„ 34 jaar oud, laat eeu weduwe achter. Een tragische bijzonderheid is nog, dat eenigen tijd geleden een broer van Van O. op dezelfde ongelukkige wyze om het leven is gekomen. AUTOBOTSING De arbeider J. v. d. P. aan den Kruisweg te Haarlemmermeer botste met zijn vracht auto, wegens een defect aan de stuurinrich ting, tegen een boom. v. d. P. werd daarbij in- en uitwendig vrij ernstig verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroe pen. Hy werd per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. De vrachtauto werd door de botsing deerlijk gehavend. KIND DOOR EEN TREIN AANGEREDEN Terwijl de trein, die ongeveer 9 uur uit Aalsmeer vertrokken was, den onbewaakten overweg nabij Sloterweg-Noord passeerde, werd een op de rails aldaar spelend 3-jarig zoontje van den arbeider v. D. door de loco motief gegrepen. Doordat de trein aan deze halte moest stoppen, was de snelheid niet zoo groot. De machinist remde uit alle macht, maar kon toch niet verhinderen dat het kind, door een der onderdeelen van de machine werd gegrepen. Gelukkig was de verwonding aan het hoofd, die het kind hierbij opliep, niet heel ernstig. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. AUTO VERBRAND Een luxe-auto, afkomstig uit Amsterdam, kreeg op den Hoofdweg te Nieuw-Vennep ,,pech". Terwijl de auto naar een garage werd gesleept, vloog plotseling de motor in brand. In korten tijd werd het motorrijtuig geheel door het vuur vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Voorhout De heer L„ bakker alhier, kwam met zijn auto op de Teylingslaan ln botsing met een langs den weg stilstaanden auto, doordat hij te ver moest uithalen om de overriding van een de straat overstekend kind te voorko men. Alles liep nu zonder persoonlijke ongeluk ken af, beide auto's waren beschadigd. Een 5-jarig kindje, dat midden op den weg in de Hoofdstraat speelde werd door een wielrijder overreden en zoodanig aan het hoofd verwond, dat verbinding door de Eerw. Zusters noodig was. Te Santpoort Zondagmiddag reden een heer en dame per fiets door Santpoort. Zü kwamen plot seling te vallen doordat de sturen elkander raakten. Oogenschijnlijk bekwamen zij geen letsel, zij zouden juist weer gaan rijden, toen de dame ineenzakte. Na eenigen tijd kwam zij weer bij en vervolgde haar weg. Aan boord van het Instructie-vaartuig Prins Hendrik van het onderwüsfonds voor de binnenvaart werd Zaterdag een vergadering gehouden van de advies.com missie voor het L. O. aan schipperskin deren, bestaande uit vertegenwoordigers van de onderwyzersorganisaties in 1923 door het onderwijsfonds voor binnenvaart ingesteld. Deze vergadering, die onder voorzitter schap stond van den heer S. J. van Efferen, werd o.a. bijgewoond door den heer J. van der Molen, lid van de voor korten tijd in gestelde ministerieele commissie voor het L. O. aan schipperskinderen. De secretaris der commissie, de heer G. de Jong, bracht verslag uit van de stap pen, die het onderwijsfonds voor de bin nenvaart op advies der commissie heeft ondernomen. Hij deelde mede, dat het in 1923 door de commissie opgestelde advies aan de regeering, dat de goedkeuring had van alle onderwijze organisaties en alle bedrijfsorganisaties op één na en dat even eens aanvaard is. door de besturen van de gemeenten in welke schlppersscholen of klassen zün gevestigd in hetzelfde jaar aan de regeering is voorgelegd. Tot nu toe heeft de regeering hierin geen beslissing genomen. Op desbetreffende vra. j gen werd geantwoord, dat de minister voor de samenstelling van de commissie tot regeling van het L. O. aan schipperskin deren geen overleg heeft gepleegd met of advies heeft gevraagd aan het Onderwijs-' fonds voor de binnenvaart, over de door dit fonds ingestelde adviescommissie. De commissie achtte evenwel de instelling der ministerieele commissie een belangrijk feit. Zij had bijzondere aandacht voor de be voegdheid, welke de ministerieele com missie heeft advies en voorlichting te vragen aan deskundigen. De commissie van advies acht het wen- schelijk, wanneer eventueel advies ge vraagd wordt aan de onderwijzers-orga nisaties of aan het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, dit advies in een commissie te behandelen en zoo mogelijk tot een ge zamenlijk concept te komen, zooals ook in 1923 mogelük is gebleken. In de gemeente Sleen heeft zich het ze vende geval van besmettelijke kinderverlam ming voorgedaan. In totaal zün dus ln de afgeloopen week in Drenthe 11 gevallen van de gevreesde kinderziekte voorgeko men. Te Budel is het gezin van den landbouwer L„ bestaande uit man, vrotfw en vier kinde ren, na het nuttigen van worst ernstig on gesteld geworden. De kinderen klagen over hevige pijnen in den buik. Een ontboden geneesheer heeft vergif tigingsveschynselen geconstateerd. Vermoedelijk bevonden zich in de worst paratyphus -bacillen. Te Arnhem heeft een 78-jarig heer uit De venter, die zyn zoon van de boot had ge haald en te Arnhem in Café Royal wilde te- lefoneeren, in de meening dat hij naar de telefooncel ging, de deur geopend van den kelder. Hij is in den kelder gevallen en zoodanig gewond, dat hü na eenige oogen- blikken is overleden. Verschenen is het voorloopig rapport van het Rijksbureau voor ontwatering inzake de afwatering van het Westelijk deel van Noord Brabant. Een vertegenwoordiging van de luisteraars is benoemd in het bestuur van den K.R.O. De boycot van .Tapansche waren in Ned. Indië. Nabij den overweg te Delft zijn twee ran geerders door den trein gedood. Te Hilversum heeft de boekhandelaar F. W. S. zijn kantoorjuffrouw doodgeschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Kellogg's afreis naar Europa voor de onder teekening van het Anti-oorlogs-pact. Stresemann's komst naar Parüs en kans op belangrijke onderhandelingen. De Duitsche sociaal-democratische minis ters behouden hun portefeuille. Nieuwe onderhandelingen tusschcn Polen en Litauen. Ahmed Zogoe, de president van Albanië, wil koning worden. Berging van een gezonken Engelsche duik boot. Den 18en September zullen per s.s. Bos koop naar de missie van Curagao vertrek ken twee Zusters uit het Gasthuis te Breda n.l. Zuster Vincentia, die wykverpleegster was te Clinge en Terhole en Zuster Fidelia). De zusters van Roosendaal (Pensionaat) zün voornemens een nieuwe missiestatie aan te nemen op het eiland St. Barthelemy by Curagao en te Albina op Suriname. De zusters van Oudenbosch zijn aange zocht zich op een tweede missiestatie van Suriname, te vestigen, Op dat verzoek zal worden ingegaan. Aneta seint uit Batavia: Een vliegtuig, behoorend bü Hr. Ms. krui ser „Sumatra" is bü oefenvluchten tusschen Krawang en het eiland Edam over den kop geslagen. Het toestel is zwaar beschadigd. De inzittenden zijn ongedeerd. Tot kapelaan aan de parochie van den H. Joseph te Haarlem is benoemd de Weleerw. heer Th. Loomans, die kapelaan was aan de parochie van het H. Hart van Jezus te 's-Gravenhage. Tot kapelaan te Bloemendaal is be noemd de Weleerw. heer H. Roelvink, die kapelaan was te Heemskerk. Het mooie bosch van Caprera te Bloe mendaal zal dezen winter voorgoed voor het publiek worden afgesloten. Een ge deelte ervan, aan den Brederodeweg by den Duinlustweg, zal als bouwterrein in exploi tatie komen. Een verlies voor Bloemendaal en voor de geheele streek. Gistermiddag te 'circa half zes, heeft te IJmuiden aan het zeestrand nabij paal 57 een droevig ongeval plaats gehad. De 24-jarige ongehuwde arbeider E. L., wonende Trompstraat 46, afkomstig uit Winschoten, was zwemmende te ver in zee gegaan, en kon, tengevolge van den stroom niet terug naar het strand komen. Aanwe zigen op het strand, die dit bespeurden, stelden alle pogingen in het werk om den jongeman te redden, hetgeen niet gelukte, zoodat hü jammerlijk verdronk. Gister avond was zyn lyk nog niet aangespoeld. Barometerstand 9 uur v.m. 752. Achteruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 8.45. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bildt hedenmorgen kwart voor tien aan alle posten: Weest op uw hoede! Hoogste barometerstand 767.9 te Jan Mayen Laagste barometerstand 794.9 te Malinhead Verwachting: Stormachtige, tot krachtigen later afnemenden Z. W. tot W. wind, zwaar bewolkt met tijdelyke opklaringen, regen buien met kans op onweer, koeler. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er in het perceel Schoterweg 26, omstreeks kwart over 11, brand uitgebroken, welke spoedig het karakter kreeg van een zwa- reh brand. In dit perceel zijn verschillende zaken gehuisvest, n.l. een sigarenwinkel van den heer H. van Bessem, een leerhandel van den heer J. Kroskinski, een houthandel van den heer W. Niedorp en een uitdragerü van mevr. Th. Leising-Engelsman, aan wie het perceel in eigendom toebehoort. De brand is ontstaan in den sigarenwin kel en ontdekt door den heer C. Hooge- boom, Schoterweg 13 rood, die waarnam, dat tusschen toonbank en kachel vuur aanwezig was. De staf van de brandweer was aanwezig. Met eenige slangen op de waterleiding is het vuur gebluscht. Het tramverkeer in de richting Schoten ondervond drie kwartier vertraging. Op het terrein van den brand was de commissaris van politie te Haarlem aan wezig. Omstreeks 2 uur was het vuur gebluscht. De brand is vermoedelük ontstaan in de buurt van de kachel. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De parochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad, prachtig versierd ter gelegenheid van het zilveren priesterfeest*, van den Zereerw. Heer pastoor C. M. Wouterlood te Beverwijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1