VAN rWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 20 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 1 Concours van Koetswerken HONKBAL Haarlem wint voor den vierden keer WIELRENNEN De wereldkampioen schappen Internationale sportspelen voor doof-stommen CRICKET 2e KLAS N.C.B. R.C.H—Ajax (A) PAARDENSPORT Duindigt VOETBAL R. K. F. Z. F. C.- Haarlem 4—3 Zilveren Bal N. V. B. HeraclesE.D.O. 32 Het terrein van V. S. V. Op den Noord-Boulevard te Noordwijk aan Zee werd 1.1. Zaterdag een concours voor koetswerken gehouden, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandsche Automo- bielclub. Er was veel animo, ruim honderd deel nemers hadden ingeschreven. Door dc K. N. A. C. was een gouden me daille beschikbaar gesteld voor den fabri kant van het beste koetswerk geheel in Nederland vervaardigd. Een boute mengeling van koopers, nieuws gierigen en belanghebbenden toonde haar belangstelling voor dit concours dat door tamelijk goed weer werd begunstigd. De Jury bestaande uit de heeren W. Lain- ton-Goodman. A. E. Storm de Grave, A. Bij 't Vuur, en Fr. de Wolf, kende de volgende prijzen toe. Afdeeling I klasse A. Open koetswerk, lste prijs Isotta Frosehini, van mevr. A. E. Eckbracht, Wassenaar. 2e Prijs: Excelsior van B. T. van Rijs wijk en Zn., 's-Cravenhage. Afdeeling I klasse B. Gesloten koetswerk, lste Prijs Excelsior van B. T. van Rijswijk en Zn., 's-Gravenhage. 2e Prijs: Minerva van G. J. van der Wansem. den Haag. 3e Prijs: Packard, eig. als eerste. Afdeeling I klasse C. Koetswerken type transformable met ten hoogste 4 zitplaat sen. lste Prijs: Packard, van mevr. F. Vinck, Sch eveningcn. 2c Prijs: Excelsior van W. I. Tio, Den Har g. 3e Prijs: Hudson van W. G. J. Eschausier Dn Haag. Afdeeling I Klasse D. Koetswerken type transformable met meer dan 4 zitplaat sen. lste Prijs: Mercedes van B. T. van Rijs wijk en Zn.. Den Haag. 2c Prijs: Mercedes-Benz van Paul Deutz, Ar.sterdam. 3e Prijs: Minerva van Amsterdamsche Rij tuig-Maatschappij. Amsterdam. Afdeeling' I, Klasse E. Koetswerken ty pe Weymann. I te Prijs: Itala van H. A. Oostra, Rot te lam. Afdeeling XI. Klasse A. Automobielen tot een catalogus prijs van ƒ3000.—. lste Prijs: Fiat 509 van J. Leonard Lt ig. Amsterdam. "e Prijs: Essex van de N. V. Alg. Garage en lutomobielmij te Den Haag. 'e Prijs: Mathis, van de Amsterdamsche Rijtuig-Maatschappij, Amsterdam. Afdeeling II. Klasse B. Automobielen tot eencatalogusprijs van 3000—5000. lste Prijs: Fiat 520 van J. Leonard Lang. 2e Prijs: Hudson der N. V. Alg. Garage en Automobielmi)., Den Haag. 3e Prijs: Nash der N. V. H. Englebert Co s Autohandel, Den Haag. Afdeeling II. Klasse C. Automobielen tot een catalogusprijs van 500—7500. lste Prijs: Stoeuver, der N. V. Ned. Techn. Handelsvereniging Greve en Co., "s-Gra venhage. 2e Prijs: Steyr, van de N. V. Ingenieurs kantoor Jh. Haersolte en Co., Den Haag. 3e Prijs: Hupmobile,' N.V. Haagsche Automobiel-Maatschappij, Den Haag. Afdeeling II. Klasse D. Automobielen tot een catalogusprijs van 7500—10.000. lste Prijs: Mercedes Benz van de Mer cedes-Benz Automobiel-Maatschappij,Am sterdam. 2e Prijs: Graham Faige der N. V. Gebr. Nefkens, Automobiel-Maatschappij, Utrecht. 3e Prijs: Auburn, van G. E. van der Werff Jr., Amsterdam. Afdeeling II. Klasse E. Automobielen tot een catalogusprijs van 10.000 tot 12.500. lste Prijs: Cadillac der N.V. Haagsche Automobiel Mij.. Den Haag. 2e Prijs: La Salle van Th. Wijlacker. 3e Prijs: Lorraine Dietrich N. V. Auto mobiel Mij. v.h. C. Houttuin en Co., Am- hem. Afdeeling n klasse L. Automobielen tot een catalogusprijs boven f 13.500. lste Prijs: Cadillac van L. D. Baron van der Goes van Dirxland, 's-Gravenhage. 2e Prijs: Hirch, der N. V. Auto Palace, 's-Gravenhage. 3e Prijs: Lincoln, Jhr. Limbach, Haar lem. De gouden medaille voor Ned. koetswerk werd wederom toegekend aan de fa. B. T. van Rijswijk en Zn., den Haag. waar zoo goed als iedere foutbal terecht komt, begrensd door een sloot, die niet te overspringen is. Een ontelbaar aantal malen is de bal in of over die sloot gegaan, meerdere malen heeft de scheidsrechter zelfs moeten stoppen, omdat alle ballen weg waren. Eenige malen was een reserve speler van Z.R.C. zoo goed zich in zijn bad pak te kleeden, door de sloot te waden en de ballen op te halen. Later was hij echter zoo goed niet meer en bleven de ballen waar zij neerkwamen. In de negende innings moest zelfs een bal van Haarlem het doorspelen mogelijk maken. Bransen genoot de eer dezen belangrijken wedstrijd met een flinken tik te openen. Hij sloeg den bal echter hoog en werd onver biddelijk gevangen. Beets en Vrugt krijgen ieder vier wijd en een flinke tik van Smit maakt dat zij binnen kunnen komen. Smit zelf raakt uit als hij probeert het thuis- honk te stelen. In de tweede innings raken Akkerman, Bransen en Beets allen door een vangbal uit. Cats en de Bock komen binnen. In die twee beurten haalt Z.R.C. slechts twee punten, zoodat Haarlem van de tweede innings al de leiding had. Hoewel van den wedstrijd, die van groot belang was voor de bezetting van de onderste plaats, verwacht was dat hij zeer spannend zou zijn, was er van spanning in 't geheel geen sprake. Haarlem speelt nooit haar beste spel tegen zwakke tegenstanders. De zen middag volstond zij met een klein tikje beter te spelen dan de tegenpartij, zoodat zij den voorsprong niet behield. Smit heeft dezen middag talrijke slacht offers gemaakt. Sommigen door hun drie slag te geven, natuurlijk alleen mogelijk door het goede vangen van C. Hunik, cn meerderen door zijn aangooien uit het mid denveld naar Vrugt op het eerste honk. Jammer is het dat Hunik den afstand thuis- honk tweede honk niet snel genoeg gooit, an ders waren stellig bij het tweede honk ook wel slachtoffers gevallen. In de zesde en zevende innings liep de overwinning van Haarlem groot gevaar. Het veldwerk was dien tijd nogal gebrekkig en negen Z.R.C.'ers kwamen in die twee beurten binnen, waar tegenover Haarlem slechts één run maakte. De hierdoor ontstane spanning duurde echter maar kort, want in de achtste innings vergrootte Haarlem zijn voorsprong weer met vijf runs. In de negende beurt demonstreerden Cats en vele anderen duidelijk hun on voldoende kennis der spelregels. De bal was eerder op het tweede henk dan Cats, dus wandelde Cats het veld af naar de zit plaats zijner medespelers. Na een ingefluis terde waarschuwing wandelde hij echter ook weer terug naar het tweede honk. Pro testen van Z.R.C. hielpen niet. De scheids rechter gaf Cats in, want het eerste honk was niet bezet, zoodat Cats keus tusschen twee honken had en dus uitgetikt had moe ten worden. Het einde van den nogal saaien wedstrijd kwam met de volgende cijfers: Haarlem: 2 2 3 3 4 0 1 5 2 is 22 Z.R.C.: 2 0 0 2 0 5 4 0 1 is 14 Alleen door een wonder kan Z.R.C. zich nu nog van de onderste plaats redden. Het moet nu nog spelen tegen Ajax, Blauw Wit en Quick. Die hebben echter alle drie nog kans op de eerste plaats, zoodat ze niet ge wonnen zttllen geven. En alleen als Z.R.C. al e drie wedstrijden won kon het nog het puntenaantal van Haarlem bereiken. Verliest het er echter slechts een, dan is het onherroe pelijk als laatste aangewezen. De twee wedstrijden HaarlemZ.R.C. en Z.R.C.Haarlem zijn dit seizoen samen vijf keer vastgesteld. Zaterdagmiddag is er eindelijk een einde aan gekomen. De Nederlandsche Honkbalbond had voor goede leiding gezorgd. De heeren Bleesing van Quick en Smit van Ajax waren scheids rechters, terwijl de competitieleider in hoogst eigen persoon de scorekaart bijhield. Jam mer dat hij in de derde innings een punt te weinig voor Haarlem heeft genoteerd. Het terrein van Z.R.C. ligt in een ver schrikkelijk verren uithoek van Amster dam. Het wordt bovendien aan twee kanten, Snoek in de Stayers-finale. Michard sprintkampioen. De Hagenaar Snoek is er Zaterdagavond in geslaagd voor Linart zijn serie te winnen. De officieele uitslag der eerste serie luidt: 1. Snoek (Nederland), 1 uur 26 minuten en 19 4/5 sec.; 2. Linart (België) ruim een kwart bac^f 3. Möller (Duitschland), 4. Bartos (Hongarije). In de tweede serie zegevierde de Fransch- man Breau; tweede werd Sawall (Duisch- land), terwijl de Zwitser Lauppi de derde plaats bezette. Aangezien de tijd van den Zwitser sneller is dan van Möller, zal eerst genoemde to de finale starten. Over het verloop van de sprintwedstrfj- den schrijft de Maandagmorgen nog: Het verloop der verschillende series toon de direct, dat de beide Fransche kampioe nen in schitterende conditie waren. Moes kops had niet veel moeite in zijn eerste serie. Het leek er tenminste niet op, dat hij zich bepaald inspande. De tweede serie was voor den snellen Zwitser Kauffmann, die Degraeve en Ditmer achter zich liet. De Duitsche sprinters Engel en Oszmella brachten het niet tot de demi-finale. Zij bleken een klasse minder te zijn dan hun concurrent voor de tweede plaats, die ten slotte door den Franschman Foucheuxwerd bezet. Moeskops scheen na de kwart-finale niet in dien vorm te zijn, als men verwacht had. Algemeen vond m<pi de verrichtingen van den Hollander teleurstellend. In de de mi-finale had Moeskops als tegenstander zijn ouderen concurrent Kaufmann. De Zwitser gaf zich ten volle en verschalkte Moeskops tweemaal met een lange spurt. Kaufmann werd hierna door Michard en Foucheux geklopt en eindigde daarmede als derde. De strijd om de derde plaats werd dus in het voordeel van Kaufmann beslist. Nu Moeskops de finale zich moest ontgaan, toonde hij zich niet geheel fit meer in deze beslissingsrit. Kaufmann nam na veel geba- lanceer de leiding. In de tweede bocht be gint de Zwitser reeds een tempo in te zet ten, met Moeskops aan zijn wiel. Dan de marreert de Zwitser op het rechte eind ech ter plotseling zóó snel, dat de Hollander het niet houden kan en zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Michard won met een band dikte van Foucheux en hiermede het wereldkampioen schap. De beide Fransche rivalen werden door het publiek hartelijk toegejuicht. De einduitslag luidt: 1 Michard. Frank rijk, 2 Foucheux, Frankrijk, 3 Kaufman, Zwitserland. 4 Moeskops, Nederland. Michard, de kampioen, is dus niet over- traind geweest, zooals sommige krantenbe richten het deden voorkomen. Voor de zwemwedstrijden bestond vrij groote belangstelling. De diverse wedstrijden werden afgewis seld met reddingsdemonstraties en water polo. De uitslagen waren als volgt: 100 meter vrij slag voor heeren: 1 Ruiscli- ke Duitschland) in 1 m. 9 15 sec.. 2 Tal- mone. Frankrijk, in 1 m. 10 3/5 sec., 3 Rummland (Duitschland) in 1 m. 231/5 s. 100 Meter rugzwemmen voor heeren: 1 Gehring (Duitschland) in 1 m. 35 3/5 sec., 2 Rehbaum (Duitschland) in 1 min. 35 3/5 sec.. 3 Walther (Nederland) in 1 m. 49 2/5 s. Schoonspringen1. Sachsenweger (Duitsch land) met 94 pnt., 2 Reens (Nederland) met 41 pnt., 3 Both (Nederland) met 39 pnt. 100 Meter schoolslag voor heeren: 1 Seitz (Duitschland) in 1 m. 30 1 5 sec., 2 Heintze (Duitschland) in 1 m. 35 4/5 sec., 3 Burge (Engeland) in 1 m. 37 4/5 sec. 200 M. schoolslag voor heeren: 1- Seitz (Duitschland) in 3 min. 27 sec., 2. Heintze (Duitschland) in 3 m. 31 sec., 3 Rummland (Duitschland) in 3 min. 37 1/5 sec. 4 maal 100 M. vrije estafette voor hee ren: 1 Duitschland in 5 min. 27 sec., 2 Frankrijk in 6 min. 27 sec., 3 Nederland in 7 min. 114/5 sec. 3 maal 100 M. wisselslag voor heeren: 1 Duitschland in 4 min. 27 sec., 2 Frank rijk in 5 min. 3 1.5 sec. De voetbalwedstrijden. EngelandBelgië Nederland—Frankr ijk 12—0 3—2 DE CRICKETUITSLAGEN le klasse R. en YV.—Haarlem. Gewonnen door Haarlem met 9 runs op de le innings. V.R.A.Phoenix. Gewonnen door V. R- A. met 62 runs op de le innings. ("Nog 3 wickets, in handen") Phoenix le innings 129 (K. v. Dael 48, Ph. Greimering 29") v. d. Chijs 5—27, Rlnc- ker 446. V.R.A. le innings 191 voor 7 Mr. G. Ham burger 58, M. Hartog 29 n.o.J Greimering 4—84. H.C.C. I—V.O.C. Gewonnen door H.C.C. met 62 runs op de le innings. V.O.C. le innings 119 J. Ruychaver 25, G. de Bruyn 27 J M. Jansen 4—34, C. Feith 2—1. H.C.C. le innings 181 fH. v. Manen 86 J East 5—53, Gibb 5—74. V.O.C. 2e innings 64 voor 5 ("opgegeven door H.C.C.De Bryn 24 n.o. Const. Feith 4—30. 2e klasse Noord V.R.A. II—R. en YV. II Gewonnen door R. en W met innings en 3 runs. V.R.A. 24 en 34. R. en W. 61. 4 R.C.H.Ajax (A) Gewonnen door R- C.H. met 4 wickets. Ajax 73 en 82. R.C.H. 68 en 91 voor 6. R.C.H. wint met 4 wickets en 4 runs Voor dezen wedstrijd was R.C.H. op een enkelen speler na volledig. Dank zij tevens het mooie weer hebben we een dag vol emo ties beleefd. Was Ajax in de eerste innings de gelukkige, R.C.H. deed niet onder en wist dank zij fraai cricket van Hellingman, Segerius, Blankensteyn en de Graaf (laatst genoemde tevens met bowlen) ten slotte de puntjes in de wacht te sleepen. Ajax bat eerst en al heel spoedig is Du Bois het slachtoffer van Hellingman als Krom op meer dan keurige wijze hem uit- vangt. Ten Have en Oudheusden blijken bij Ajax alleen iets van batten verstand te hebben, beiden komen resp. met 16 en 29 in de dubbele cijfers. De Graaf bowlde weer als we van hem gewend zijn en z'n cijfers 5 voor 23 zeggen genoeg. Hellingmanden de Jong namen de andere wickets. Segerius vangt op formidable wijze de Munnik uit, waarmede tevens een einde aan Ajax-innings kwam, voor een totaal van 73. R.C.H. opent met Segerius en Blanken steyn en op een totaal van 2 geeft Segerius een kans welke niet onbenut blijft. H. de Jong wordt met den volgenden bal gebowld, zoodat het er donker gaat uitzien, vooral als 2 runs later Blankensteyn op een mislukten slag wordt uitgevangeri. De Graaf met N.N. op de mat brengen echter wat opluchting. Het runnen is al heel goed en op 30 komt eerst de scheiding als de Graaf een vuurpijl geeft. N.N. ziet dan Hellingman (3) en Krom (o) verdwijnen, alvorens hij zelf gebowld wordt voor een nuttige 13. Kleijn speelt heel voorzichtig verder terwijl Kamoen (14) direct begint te hitten, waar- het resultaat is dat hij in 3 slagen 14 runs scoort waaronder 2 zessen. Kleijn blijft ten slotte met 10 not out daar de staart zich verder niet roert. Het totaal werd slechts 68. 't Bowlen van Oudheusden viel niet zoo erg op en v. d. Bosch zocht 't wicket veelal een 2 meter naar de off-side. Met nog 2(4 uur speeltijd probeert R.C.H. 't nogmaals en stuurt Ajax nog eens in. Ten Have scoort er lustig op los en du Bois tracht daarentegen alleen z'n wicket op te houden, wat hem tenslotte niet ge lukte als de Jong hem met een schitterenden break-bal bowlt. Oudheusden biedt nog even tegenstand alvorens Kamoen he:h netjes inpikt. Als dan de Jong door middel van N.N. ten Have uit gevangen krijgt volgt een geweldige collapse. Van 4 voor 57 wordt het plotseling 8 voor 58 waar vooral de Graaf de schuldige van bleek te zijn door achter eenvolgens de wickets van de Wijs, de Mun nik en Vunderink (alle drie caught) te ne men. Martens scoort hierna een snelle 12 waarop het Ajax-totaal ten slotte nog 82 bedraagt. De Graaf met 7 voor 10 was hier de man, terwijl de Jong met 3 voor 29 heel verdienstelijk bowlde. R.C.H. moest nu in 5 kwartier 88 runs scoren om te winnen hetgeen dank zij uitstekend batten en runnen is gelukt. Hellingman 47 was al erg goed op dreef en scoorde onder andere 2 zessen waarmee hij tevens R.C.H. in veilige haven bracht. Blankensteijn en de Graaf openden en al direct komen de eerste runs als Blanken- stéyn een paar goede off slagen laat zien. Beiden worden op een totaal van 13 gebowld. Hellingman scoort er direct goed op losen Kamoen tracht eveneens met harde slagen dc score te doen stijgen hij brengt het nu echter niet verder dan Kuijt is ook spoe dig verdwenen evenals N.N. Segerius houdt Hellingman nu op verdienstelijken wijze ge zelschap en de score vliegt de lucht in eerst op 75 wordt Segerius achter het wicket ge vangen voor een soliede 15. Met .de Jong op de mat laat Hellingman zien wat hij nog vermag. Na eerst een zes geslagen te hebben voegt hij er nu nog 2 vieren aan toe. Als de telegraaf 83 aanwijst jaagt hij de 2e zes over de boundary waarmede hij tevens R.C.H. in veilige haven bracht. De Jong voegt hier nog enkele runs aan toe waarop Ajax op geeft. 't R.C.H.-totaal voor 6 wickets be droeg 91. Zoodat zij hun laatsten thuiswed strijd winnen met vier wickets en vier runs. Sportspelen voor doofstommen te Amsterdam. Moment uit den voe.tba Iwedstrijd Tsjecho- SlowaküeOostenrijk. De doofstommen maken zich met handgebaar verstaanbaar. Onder vrij groote belangstelling van het publiek zijn Zondag te Duindigt courses ge houden. De geboden sport was goed. De uitslagen luiden: Marathonsprijs prijzendraverij 3e en 4e klasse, afstand 2000 M.: 1. Quadraat 2000 M. eig. stal En Avant (D. Pronk) tijd 3 m. 12 een vijfde sec.; 2. Quick G. 2080 M. eig. A. Honigvoort (W. H. Geerssen). Estafetteprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 2000 M.: 1. Noma B 2100 M. eig. J. Kruithof Sr. (Kruithof Jr.) tijd 3 m. 10 vier vijfde sec.; .2. Quick G. 2040 M. eig. A. Honigvoort (W. H. Geerssen). Augustusprlis, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder: 1. Clairefontaine, eig. W. Joshems (Brache- laer 63 y, K.G.) tijd 1 m. 8 4/5 sec,; 2. La Pretentaine, eig. mevr. A. v. YVieringen (A. van Wieringen 57 li K.G.) Stadionprljs, handicap, le klasse, afstand 2000 M. 1. Tourterelle 2070 M. eig. W. Pleyzier (C. D. Ockhorst) tijd 3 m. 9 1/5 sec..; 2. Wa- tinfried 2020 M. eig. E. Maathuis (J. Kruit hof Jr.) Arenaprijs, verhoopsdraverij 2e x 3e klasse, afstand 2100 M. 1. Lord V, 2000 M. eig. Th. Gielen (W. G. Feersen) tijd 3 m. 7 4 5 sec.; 2. Present H 2050 M. eig. stad C (J. M. v. d. Berg). Oogstmaand-prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, afstand 1800 M. 1. Pommand eig. J. Jochems (Brackelaere) tijd 1 m. 59 3/5 sec.; 2. Cassand eig. M. J. v. d. Velde (Lulie 69 K. G.) Commandeur YVorld's Champion prijs, handicap le klasse, afstand 2000 M., inge schreven 16, uitgekomen 9 deelnemers: 1. Roset 2080 M.. eig. stal En Avant (J. Vr;i- landt) tijd 3 m. 5 drie vlifde sec.; 2. New- bold 2100 M., eig. J. YV. Schuyl (W. H. Schuyl). Tot besluit van haar feesten ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan houdt „De Meer" jubileumwedstrijden. Deelnemers zijn R.K.T.V.V., Tilburg, A.R. C. Alkmaar, T.Y.B.B. Haarlem, De Ploeg, Soest, P.V.C. Utrecht, H.B.C. Heemstede. In de eere afdeeling komen uit de kam pioen der R.K.F. YVllskracht, Amsterdam, de Meer*I, ASD, RK.T.V.V. Tilburg, P.C.V. Utrecht. Het resultaat van den eersten Zondag is als volgt: Eere afdeeling: de Meer IWilskracht I 4—2, 2e afdeeling: de Meer 3—A.R.C. I 33. 3e afdeeling: de Meer 4A.R.C. 2 4—3. noemen, waarin ook twee of meer genees kundigen zitting hebben, welke aan genoem den Bond rapport heeft uit te brengen over het vraagstuk der geneeskundige spelkeu- ring van voetballers in zijn vollen omvang", werd z. h. s. aangenomen. Door afdeeling I was een voorstel inge diend, om de uitbreiding der derde klasse plaats te doen vinden in het seizoen 1928/29 en in verband daarmede den gedregadeerden derde-klarsers een plaats te geven in de uit gebreide derde klasse-competitie. Op verzoek van het bondsbestuurd weid dit voorstel aangehouden, ten einde het bondsbestuur de gelegaoheid te geven de practische uitwerking van dit voorstel nader onder het oog te zien. Het verzoek van afd. I om D. O. S. bij keuze te doen promoveeren naar de derde klasse, werd gewijzigd in dezen zin, dat het bondsbestuur werd opgedragen de promo tie van D. O. S. nader te overwegen. Door afd. IV was een voorstel ingediend, luidende als volgt: „Ingaande seizoen 1928/29, dus vanaf 1 Juni 1928, worden, in afwachting van de uitspraak der commissie inzake de Ondernemingselftallen, geene ver- eenigingen meer tot den N. V. B. toegelaten, welke den naam dragen van of ontleeiien aan eene onderneming, die in het handels register als zoodanig ingeschreven is." Dit voorstel werd goedgekeurd. Naar aanleiding van het door de alge- meene vergadering van afdeeling III inge diende voorstel 0111 de Bond vergadering in hare oude samenstelling te herstellen, met inachtneming van de stemverhouding in de 1 afdeelingsvergadering, merkte de voorzitter 1 op, dat de huidige samenstelling van de j Bondsvergadering in de practijk gebleken is 1 beter te werken dan toen de oude samen- stelling bestond en allerlei clubbelangetjes aan de orde werden gesteld. Het voorstel in stemming gebracht, werd bij groote meerderheid van stemmen ver worpen. Door afd. II was het verzoek aan het be stuur van den N. V. B. ingediend, om maat regelen te treffen, waardoor de ontvangsten der aangesloten vereenigingen aan een re gelmatige controle worden onderworpen; of schoon in principe niet onsympathiek tegen over het voorstel staande, meende de voor zitter om financieeie redenen aanneming van dit voorstel te moeten ontraden. In vele gevallen wordt een controle gehouden, doch men kan geen georganiseerd accountants- onderzoeg vanwege den N. V. B. verlangen. Het voorstel werd niet ondersteund en der halve geacht te zijn verworpen. Na rondvraag werd de bondsvergadering, welke inmiddels was verloopen gesloten. Het is een verrassend begin als reeds bin nen de minuut in zuiver buitenspelpositie Freese Heracles de leiding geeft. Direct daar op kopt de linksbinnen van E.D.O. schitte rend in. echter zonder succes. Heracles neemt het spel in handen en Freese vangt schitterend op en schiet ineens in, 2—0. Van den aftrap af schiet Steffens tegen de lat. Van nu af golft het spel op en neer, doch Heracles maakt meer gebruik van de kan sen en ten derden male scoort Freese en He racles leidt met 30. Na de rust is E. D. O. direct in den aanval en op gelukkige wijze ontsnapt het Heracles-doel ternauwernood aan een doorboring. Ongeveer 10 minuten na rust maakt de linksbinnen van E. D. O. het zoozeer verdiende tegenpunt. E. D. O. speelt steeds beter en Steffens brengt den stand op 32. De doorbraken van Heracles zijn uiterst gevaarlijk. De tijd verstrijkt zonder dat E. D. O. kans ziet gelijk te maken. Ondanks het warme weer was het een vlugge en goede wedstrijd met tal van spannende momenten. De wedstrijden om den Zilveren Bal zul len worden gespeeld op de Zondagen 25 Aug., 2 en 9 September as. De onderstaande clubs hebben ingeschre ven: Excelsior, Feyenoord. Sparta en V. O. C. (Rotterdam). Hermes-D. V. S. (Schie dam), Willem II (Tilburg), H. B. S.. V. U. C.. A. D. O. en H. V. V.. (Den Haag). Voor den eersten Zondag zijn vrijgeloot Willem II en H. V. V. Het wedstrijdpro gramma luidt als volgt: Zondag 26 Augustus. A: 11.— u. V.O.C.—H.D.V.S. (J. Hazeu). B.: 12.30 u. H. B. S.Excelsior (L. Cas- teleyn). C.: 2 u. SpdrtaA. D. O. (J. Muttters). D: 3.30 u. Feyenoord—V. U. C. (W. Ey- mers). Zondag 2 September. E.: 11 u. Willem II—H. V. V. (Mr. E. G. van Bisselick). F.: 12.30 u. Winn. C—Winn. B. (J. Hazeu). G.: 2 u. Winn. A—Winn. D (W. Eymers). H.: 3.30 u. Winn. E—Winn. F. (L. Cas-' teleyn). Zondag 9 September. 2.30 u. eindstrijd: Winnaar G.Winnaar H. (H. A. Tromp). Knielend het Nederlandsch doofstommen-elftal; staande het Fransche team, De onzen wonnen den wedstrijd met 3S. JAARVERGADERING N. V. B. Onder voorzitterschap van ir. Keps, is Za terdag en Zondag te Arnhem, de N. V. B.- vergadering gehouden. Harry Denis, de aanvoerder van het Ned. Elftal, werd, in verband met zijn 50 inter nationale wedstrijden, tot eere-lid van den bond benoemd. Het voorstel van den heer Asmann Jr. c.s.. luidende: „De Bondsvergadering van den N. V. B. besluite aan het bestuur van dien bond op te dragen, eene commissie te be- E.D.O. speelde in Almelo een vriendschap- pelijken wedstrijd. Terwijl in Haarlem meer malen weinig publiek komt bil vriendschap pelijke wedstrijden, komt er daar juist veel; circa 4000 toeschouwers hebben daar genoten van een goeden wedstrijd. Geheel onverdiend verloor E.D.O.. een gelijk spel was een betere verhouding, zoodat de volgende week als Heracles op bezoek komt. bij een op revan che belust E.D.O., een spannende wedstrijd te wachten is. Onder leiding van den heer Janssen stellen de volgende elftallen zich op: Heracles. Faber Smit, Edelein Post, Sreese, Eendjen Schippers, v. d. Kolk, G. Freese, Sehlosser, Henze H. Oomen. N. N., Steffens. Tanis. Dona C. v. d. Laan. J. Perukel. Swart Boeree Kuil Meenhorst E.D.O. Om den Zilver"" ""esterkerfc Dc vco:bereidingen van seizoen 1928/ 1929 brengen reeds nu, L— Augustus, ver schillende elftallen in het veld en zoo trok ken de roodbroeken Zondag naar Zaandam voor den eersten wedstrijd in de. halve com petitie met de vereenigingen Spartaan, Hil versum en Z. F. C. om den Zilveren Wes- terkerk. Wanneer men zoo Haarlem vele jaren in zijn verrichtingen heeft gevolgd, zijn de verwachtingen omtrent een wedstrijd in een temperatuur als gisteren, niet al te hoog gespannen, maar wanneer de roodbroeken ooit verrassend zijn begonnen, dan was het Zondag in Zaandam. Na de serieuze trainings.avonden bleek er een prettig enthousiasme en een goeden geest in het team. wat het beste mag doen verwachten voor het komende seizoen. Van Z. F. C. werd met een roeven goal ver loren, waarbij Haarlem met den stand 22, een strafschop had gemist en wanneer het met schieten even had willen lukken, zou de overwinning niet zijn uitgebleven. Laat men het elftal in deze opstelling nog eenige wed strijden spelen, dan kan met vertrouwen aan le competitie worden begonnen. De opstelling der elftallen was: Z. F. C. Kuiper Rep, Van 't Ksar. B'.eijenberg. v. d. Ing, Bakker. Wezel, Hoogmoed. Breeuwêr. Steens, Melick Polanen, Snooy, Huisman, Oldenburg, De Geus, Molenaar, Van Daalen, Dik, Goedhart Torringa, Hoeben HAARLEM Haarlem brengt den bal aan het rollen en onderneemt de eerste aanvallen, waarbij Huisman, na een hoekschop, juist naast het doel schiet. De linkervleugel van Z. F. C. blijkt gevaarlijk te zijn en Breeuwer kopt poedig een voorzet van Melick langs Hoe ben: 10. Dezelfde speler vergroot den voorsprong tot 20, als de Haarlem-verdediging stopt voor buitenspel. Haarlem komt dan flink op zetten en goed combineerend gaat het op het Z. F. C.-doel af, waar door het harde veld zuiver schieten lastig blijkt. Na handig spel van Oldenburg, verkleint Snooy den achterstand tot 21 en, nadat enkele kansen zijn gemist, plaatst een ach terspeler van Z. F. C. den bal uit een voor zet van De Geus in eigen doel. Haarlem speelt enthousiast verder en is enigen tijd sterker. De druk op het Z. F. C.- doel is groot en een strafschop wegens hands, geeft Haarlem een goede kans om de leiding te nemen, maar het schot van Molenaar wordt gestopt. Een snelle uitval van Z. F. C. en Breeuwer maakt er 32 van. Polanen schiet even later 'hard tn, maar een seconde voor dat de bal de doellijn pas- eert, wordt voor rust gefloten. Rust 32. De tweede helft begint met aanvallen der roodbroeken en na eenige minuten maakt Polanen gelijk 33. De strijd gaat dan gelijk op en wanneer Hoeben te vroeg uitloopt, maakt Breeuwer zijn 4e doelpunt.: 43. Tot het einde blijft het spannen, maar ge scoord wordt er niet meer. Breeuwer kreeg tegen het einde weer last van zijn knie en viel uit. Intusschen mag Haarlem met tevreden heidheid op dezen eersten wedstrijd terug- Wij vernemen, dat nu V.3.V. eerste klasser ir geworden, aan een der lengte-zijden van zijn terrein een tribune zal gebouwd wor den. Men zal den N. V. B. verzot ken dan pas een wedstrijd voor V. S. V. op eigen terrein vast te stellen, als de tribune gereed is'. Men hoopt dat dit kort na den invang van het seizoen het geval zal zijp.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5