Stadsni.eu Electriciteit Maria-Stichting Stoizuigerhuis MAERTENS Barteljorl^tr. 16 Tel. No. 10756 EERSTE BLAD - DINSDAG 21 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 2 Heringa Wuthrich, Haarl« Agenda 22 Augui Brutale inbraak te Bloemendaal Vrijwillige Burgerwacht Opleiding en tewerkstelling van Bakers voor on- en minvermogenden Bezoek van buitenlanders Gevallen Een schip voor Argentinië te water gelaten BURGERLIJKE stand Beëedigd iAuto op de Zandvoortsche laan tegen een boom gereden Gemeentelijke Dienst Lichamelijke Opvoeding R. K. Kamer - Centrale „Haarlem" Gemeentelijke Avonschool voor Handelsonderwijs Examens Lichaamsoefeningen M. O. Examens Hoofdakte Een „Frans Hals" ontdekt te Edinburg. Bekroning De naam „Den Helder" Installatie ZeerEerw. Heer Pastoor J. de Vlieger Verkeersongevallen Aanrijding op de Schoterweg De „roode auto" Üranjevereeniging „Zuid Schalkwijk" Gevonden Dieren en Voorwerpen lederen m i d d a g van 2-3 uur Polikliniek SANTPOORT BLOEMENDAAL LAATSTE NIEUWS Een woedende stier Mr. P. J. Bijleveld Ernstig ongeluk te Nieuw -Milligên Venizelos over de Grieksche verkiezingen Japansch bezoek De vloot - overeenkomst tusschen Engeland en Frankrijk Apex Slolïuicjers f 90- DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Iöf%6 8 77 V8 Ing. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Bevolkings bureau half 9 uur Haarl. Inkoop Com binatie 8 uur R.-K. Stucadoorspatroons. St. Josephsgezellenvereeniging, Jansstraat 59 Zaal voor de gezellen gesloten. Repetitie Harmonie „Utile Dulci" Zijlsingel (ingang Brouwerskade) H. K. B., Tempeliersstraat 35 van 2 uur n.m. tot 12 uur n.m. Kegelconcours. Luxor-Theater. Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Groote Markt 7 uur en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. 2. 3. Pastorale 4. Carillon 5. Toccata Jac. Bonset Th. Dubois Van Zondag op Maandag is in de tijde lijk onbewoonde villa van den heer C. H. Laan, genaamd Beau Regard, aan den Mid den Duin en Daalscheweg ingebroken. De villa was wat ramen en vensters betrof ge sloten met houten luiken. De inbreker heeft kans gezien om aan den achterkant van de villa een luik van de provisiekamer te ver breken, om zoo binnen te komen. Vele ka mers en kasten werden opengebroken en belangrijk beschadigd. De chauffeur van de familie L. die het eerste de inbraak ontdekte, gaf hiervan on middellijk kennis aan de politie, die spoedig ter plaatse was en een onderzoek instelde. Aangezien de familie L. momenteel in het buitenland vertoeft, is tot heden niet be kend wat er ontvreemd is. De familie is van de inbraak in kennis gesteld. De familie had verzuimd van haar afwezigheid ken nis te geven aan de politie. Deze kennisge ving is echter zeer aan te bevelen, aange zien dan door de politie op de onbewoonde villa's extra wordt gelet. De afdeeling rijwielbrigade maakte Zon dag 19 Augustus een oefeningstocht per rij wiel naar Alkmaar. Om 9 uur werd van de verzamelplaats, de Cavallerie-Kazerne, afge reden. In Santpoort werd de brigade in tweeën gesplitst. De eene groep reed over Beverwijk naar Heiloo en de andere groep over Uitgeest naar Heiloo; de laatste had eer den vijand te overvallen en gevangen ii nemen. Het was voor de rijwielbrigade een prettig' en gezellige dag. Na in Heiloo den inwendige; mensch versterkt te hebben, reeds men on der vroolijk gezang terug naar Haarlem. De geheele oefening stond onder be", van den heer H. Scholte, vaandrig van d] afdeeling. Zooals bekend is, worden door de Com- nissie voor de Zuigelingenbescherming en Kraamverzorging in Noord-Holland reeds gedurende eenige aren bakers opgeleid, die in de huizen der kraamv ouwen niet alleen moeder en kind helpen, maar ook voor de huishouding moeten zorgen. De Commissie is tot deze opleiding overgegaan, omdat de hulp n het kraambed, vooral op het platteland, en dan nog het meest in de gezinnen der arbeiders, ten eenenmale on voldoende was. De pogingen, reeds vroeger aangewend, om in dezen misstand verbetering re brengen, n.l. door opleiding van kraam verpleegsters en kraamverzorgsters, moesten falen wegens de geringe financieele draag kracht van het genoemde deel der bevol king. Ook het systeem van Wijk-kraamver- pleging of Wijk-kraamverzorging, zooals dat in sommige steden met succes wordt toegepast, was onbruikbaar voor het platte land met zijn vaak geringe plaatselijke geboortecijfers. Na geslaagd examen ontvangen de door de Commissie opgeleide bakers een diploma en insigne een en ander naar voorschriften vanwege de Staats-Commissie inzake kraam hulp. Ongeveer 48 bakers zijn nu opgeleid en te werk gesteld; doch door huwelijk, ver trek en andere oorzaken moei elk iaat op voldoende wijze worden gezorgd voor nieu wen toevoer, ook omdat het aantal nog veel te klem is, zoodat de opleiding met kracht zal moeten doorgaan. Intusschen is een niet geringe moeilijk heid gebleken. Ten einde te zorgen, dat het doel, door de Commissie gesteld, om n.l. iuist de minderbedeelden aan goede kraamver zorging te helpen, niet teloor gaat. zijn reeds verschillende mogelijkheden over wogen, die hier op neerkomen, dat de baker evenals de wijkverpleegster in vasten dienst is van vereenigingen of van gemeenten of wellicht van onze Commissie, terwijl voor de gezinnen, welke niets of minder dan een bepaald ranef kunnen betalen wordt bijge past door gemeente of armbesturen of uit andere bronnen. Vóór mtusschen tot de uitwerking van eenig stelsel kan worden overgegaan, en vóór zelfs een bepaalde keuze uit verschillende stelsels kan worden gedaan, is het noodig, dat de Commissie eenige gegevens erlangt. Daarom heeft zij een vragenlijst aan de gemeentebesturen rondgezonden, waarin ver schillende inlichtingen gevraagd worden. Zaterdagmorgen werd Haarlem bezoc door een groep leden der Academie van In ternationaal Recht. Zij brachten een be zoek aan het Frans Halsmuseum, waar zij door den heer Gratama werden rondgeleid. Daarna werd een excursie gemaakt naar IJmuiden ter bezichtiging van den sluis bouw. Een gedeelte der buitenlandsche gas ten bracht ook een bezoek aan de Kathe drale kerk St. Bavo. De Vereeniging voor Vreemdelingenver keer had de leiding bij het bezoek. Op het stadhuis werden de buitenlandsche geleerden ontvangen door Mr. J. N. J. C. Heerkens Thijssen, waarnemend, burgemeester, die verschillende inlichtingen over het stadhuis gaf. Bij het uitwijken voor een tram had gis terenmiddag 4 uur op het Houtplein een fietsrijder, met een kleinen jongen achter zich, het ongeluk te vallen met het gevolg dat de jongen zoo hevig op de steenen 1 smakte, dat hij- een bloedende hoofdwond bekwam. In .een café binnengebracht werd de jongen verbonden. Van de werf „Vooruit" te Spaarndam is net goed gevolg te water gelaten de stalen teelichter „Areferre 21" met afmetingen lang 55 M., breedte 10.80 x 3.56 M., groot onge veer 1050_ton. Het schip wordt gebouwd voor Tng. Geboren: 17 Augustus. 2d. van A. C. VrijaldenhovenDelver. d. van A. Kue- nenv. Bodegraven. 18 Augustus, z. van A. H. Zonneveld—Kuiper. d. van A. Hes selsVeen. z. van P. j. H. Verhoeven Dreijer. z. van M. J. CreemersSchelvis. d. van B. S. v. SchalkBeemer. d. van E. W. de Geus—Hausmann. z. van E. Gosewehr—de Graaf. 19 Augustus, z. van G. KempsJonas. z. van A. H. Gose wehrv. Dijk. z. van A. ZwartPardon. z. van A. A. v. Tongerenv. Dijk. 20 Augustus, d. van A. E. v. Delden—Koks. z. van M. G. Steenkistv. Duuren. Overleden: 18 Augustus. G. C. de Braai- Wijkhuizen, 56 j., M. v. Heemskerkstraat. C. H. WagenaarKreber, 70 j„ Eindenhout- straat. M. C. de Graaff, 62 j„ Zijlstraat. De heer J. G. Kuijten, Badhuisstraat 9, is beëedigd als makelaar in roerende goede ren. De inzittenden in beschonken toestand Op de Zandvoortschelaan werd des nachts lom 2 uur een auto aangetroffen, waarin zich drie heeren bevonden. Morpheus had ach blijkbaar over hen ontfermd, want zij ^liepen gedrieën den slaap des vrédes. De auto was dank zij het goed besturen van dit gapende trio, tegen een boom opgereden, net het gevolg, dat de voorkast was inge drukt en de ruiten verslinterd waren. Toen le politie daar ter plaatse een onderzoek in stelde, bleek, dat deze drie jongelui te diep |in het glaasje gekeken hadden en dienten gevolge In een minder helderen roestand |varen. Bovendien had een hunner, een ken nis van een auto-eigenaar, van een zijner vrienden een voltreffer op zijn oog geïncas seerd, zoodat hij niets dan sterretjes zag en blijkbaar ook zijn stuur niet meer. Hij raak- fe dus van den weg af en ramde een boom van een paar decimeter dik. Wie nu die I knoekinspiraties gekregen had en daaraan j gevolg had gegeven, is nog een raadsel. Het is een wd'nder, dat de heeren er nog lop dergelijke wijze afgekomen zijn. In het tfjdvak 115 Augustus zijn in de| gemeentelijke zweminrichtingen 23928 bader genomen verdeeld als volgt: Kleverlaan. Abonné's 2749 mannenl 2851 vrouwen; 35 ets. baden 269 mannen, 25if vrouwen; 10 ets. baden 1009 mannen, 95! vrouwen; Vereenigingsbaden 55 mannen, 4j vrouwen. Totaal 4082 mannen, 4110 vrouwen. Houtvaart. Abonné's 1148 mannej 827 vrouwen; 25 ets. baden 81 mannen, vrouwen; 10 ets. baden 387 mannen, 2! vrouwen; Vereenigingsbaden 98 mannl 108 vrouwen; Kostelooze baden 6856 manr| 5876 vrouwen. Totaal 8570 mannen, 7166 vrouwen. De eerste vergadering van de Kamer-Cen- Itrale Haarlem, welke in het teeken zal staan Ivan de naderende groote verkieizingen van |1929, zal gehouden worden in gebouw „St. ïavo" te Haarlem op Zaterdag 20 Dctober |a.s., n.m. 2 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, notulen, ingekomen stukken; Mededeelingen omtrent Schaepmanfonds; 3. Behandeling ontwerp Program 1929, met [de daarbij behoorende voorstellen en amen- Idementen; 4. Behandeling ingekomen voor- Istellen v. d. Partijraad; 5. Rondvraag en I sluiting. De uiterste datum, waarop amendementen I betreffende het program bij den secretaris van de Centrale kunnen worden ingediend is de 13e October a.s. v.m. 10 uur. De agenda voor de vergadering van den [Partijraad zal ten spoedigste worden toe gezonden. Een nieuwe vergadering van de Kamer- iCentrale zal moeten plaats vinden, ten einde |ook deze agenda te kunnen behandelen. Deze vergadering is vastgesteld op Zater- i dag 17 Nov. a.s. n.m. 2 uur in het gebouw ..St. Bavo" te Haarlem. Na gehouden toelatingsexamen zijn door B. en W. tot de Handelsavondschool toege laten: Tot de le klasse: Maria C. C. Boerkoel, Johanna W. Brinkman, W. J. Bijster, Ida E. Dansen, J. Otter, Uli Rudolphy, Eliza beth M. H. Doornebos, J. Kollerle, A. Mok, Judith G. Mok, J. Nachtegeller, A. Sala, H Snoeck, C. Aarts, E. J. F. van Abbevé, F. H. Bloemendal, Greta J. Boeree, B. H. Bolsen- broek, L. Bouterse, Cornelia J. Bragt, A Buys, J. A. F. Cappelle, Rikje van Deelen, F. A. Dekker, Jantje Eelman, A. J. Fortgens, Marie L. Gleisberg, W. Groeneveld, P. ter jak, Geertruida van Halst, C. J. Hansen, van der Hoest, Helena J. Holswilder, Hu- ;tina Hoomeman, Wilhelmina van der it, J. A. van Huis, A. de Jong, Helena in, Clara Kistemaker, J. W. Kleinhout, letje Klingers, N. Kollerie, Hendrika W. ■man, Johanna J. Kramer, Francisca J. Catharina C. Lichtenveldt, Wilhel- J. Th. E. Loman, J. F. M. Lourenburg, ,je Luijten, H. J. Meusink, H. F. Möh- F- A. Muller, Henriette C. J. Oom, a Pardoen, Wilhelmina A. Philippo, >fjer, W. A. Radsma. A. M. Reedijk, van Reissen, C. J. Schreuder, P. R. ■1st, B. Snoeck, Maria C. Stadt, P. A. e, A. A. Stuur, Treresia M. van Uden, ina van der Velden, J. Verkes, W. H. [es, Berendina C. Voordendag, H. Vos, Vosse, G. van der Werff en Cornelia Zurk. it de 2e klasse: Maria M. Bruis, J. A. lof, F. H. Germans, G. J. van 't Hoen- [aal. H. Th. Keller, W. H. Tesselaar en ink. de 3de klasse: Elize P. Kaptijn, F. Nicolai en Maria E. H. Puts, lessen vangen 3 September aanstaande ■onds om 7 uur weer aan. Van de leerlingen, die den vervolgeursuJ voor Engelsch volgden, hebben er zes deel genomen aan het examen voor het Mercuri- us-diploma Engclsche Handelscorresponden tie, waarvan er vier zijn geslaagd, namelijk de heeren C J. Groenendal, G. B. van 't Land, G. van Loon en F. J. Luitjes. HAARLEM, 20 Aug Geëxamineerd 9 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: M. J. Pelgrim en R Postma, beiden te Amsterdam en G. N. Rinkel te Haarlem. HAARLEM, 20 Aug. Geëxamineerd 7 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: H. van Zijl, W. J. M. Hagenaars en L. M. Ver haar, allen te Amsterdam. Een onderzoek met x-stralen, geleid op aanwijzingen van dr. A. Martin de Wild te Den Haag, heeft aan het licht gebracht dat een aan Frans Hals toegeschreven schilde rij in de nationale galerij van Schotland te Edinburg inderdaad een werk van dezen meester is. Het was een portret van een gebaard man die een breeden roodfluweelen hoed droeg en een wijnglas in zün rechter hand hield. Op een gravure van van de Velde naar een portret van Verdonck dat met dit schilderij groote overeenkomst ver toonde, draagt de man evenwel geen hoed, terwijl hij in zijn hand het kaakbeen houdt. Nadat de Röntgen-foto's volgens de „Tel." uitgewezen hadden dat hoed en wijnglas van later datum waren heeft dr. de Wild de overschildering verwijderd waarna de oor spronkelijk schilderij voor den dag kwam. Het Frans Hals-monogram bleek nu ook echt te zijn. Het werk dateert waarschijn lijk van ongeveer 1620. Op den internationalen Zangwedstrijd van de liedertafel „Crescendo" te 's.Gra. verhage behaalde in de afdeeling uitmun. tendheid mannenkoren het koor „Proza en Poëzie", alhier, den derden prijs. Door den Commissaris der Koningin in Noord-Holland is een circulaire gericht aan de gemeentebesturen en de Gezondheids- commissiën in Noord-Holland, waarin na mens den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw verzocht wordt, voor taan weer den naam „Den Helder" te ge bruiken, daar „Helder" naamsverwarring geeft met „Heiden" (Limburg). De nieuwe pastoor der Spaarne-kerk, de Zeereerw. Heer J. de Vlieger, zal in het Lof van Zondagavond 7 uur door den Hoogeerw. Heer deken L. A. A. M. Westerwoudt wor den geïnstalleerd. Zondag 26 Augustus a.s., des middags van half twee tot vier uur is er voor de paro chianen gelegenheid in de pastorie om met tien nieuwen pastoor kennis temaken. Door een luik getroffen Gisteren reed de 34-jarige J. V. B„ wo nende Spaamhovenweg 48, per fiets op den Rijksstraatweg. Toen hem een autobus pas seerde, raakte hiervan een noodiuik los, dat B. trof en daar in de wielen van de fiets verward raakte. B. liep lichte schaafwonden op. Zijn rijwiel werd geheel vernield. Gistermorgen werd op den Schoterweg de heer de Haan door de tram aangereden. Hij werd door de treeplank geraakt en kwam dientengevolge te vallen, waarna hij door den Ongevallendienst naar het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" werd vervoerd. Het bleek, dat hij inwendige kneuzingen en enkele schaafwonden had bekomen. Aan de besturen der locale kiesvereeni- gingen in den Rijkskieskring Haarlem is door de R. K. Kamer-Centrale Haarlem het volgende schrijven gezonden: Wij vragen thans uw bijzondere aandacht voor eene zeer belangrijke zaak. Het is ons namelijk bekend, dat de S. D. A. P. blijkbaar reeds de verkiezings-actie heeft ingezet. Met den zoogenaamden „roode auto" wor den propaganda-ritten gemaakt, gedurende welke propagandamateriaal vooral ten plattelande wordt uitgestrooid. Wh hebben nog geen Partij-Bureau, zoo dat de zoo zeer gewensehte bestrijding der roode propaganda niet in grooten stijl kan geschieden. Wij richten echter tot u het dringend verzoek, ons direct te berichten, wanneer „de roode auto" ten uwent verschijnt, welke brochures worden rond gedeeld en welke belangstelling door het publiek hieraan gegeven. Wij zullen dan trachten tegen-maatrege len te nemen. Heden hield de Oranjevereeniging „Zuid- Schalkwijk" haar jaarlij ksch volksfeest op het terrein van den heer C. Petri te Zuid- Schalkwijk gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Het bestuur had zooveel moge lijk gedaan om dit jaar van het volksfeest iets bijzonders te maken. Daarvoor was een nieuwe dansvloer aangelegd, terwijl bh de vermakelijkheden zooveel mogelijk voor vari atie gezorgd w&s. Om circa 9 uur had de op tocht van honderd kinderen naar het feest terrein plaats, nadat men om kwart vóór negen voor de boerderij „Spaamhout" ver zameld had. Hierna werd een aanvang genomen met de kinderspelen o.a. hardloopen, paalloopen, wagentje rijden, enz. enz. Ijverige commis sieleden zorgden voor een vluggen en vlotten afloop der verschillende nummers. Om half elf had het ringrhden op de fiets voor jongens boven 16 jaar en om elf uur het ringrijden voor jongens tot en met 10 jr.ar plaats. Het was een komisch gezicht, wanneer één der ringrijders in al te grooten ijver van zijn fiets afgleed en op hardhandige wijze met den grond kennis maakte. Er waren in den ochtend al veel. belangstellenden, waar onder wh den heer H. N. Hartgerink, eere voorzitter der vereeniging. opmerkten. Terug te bekomen bij: L. van Krimpen, Oostvest 70, beenbesche.mers; Politiebureau, Smedestraat, ceintuur; M. Kroon, Nagtzaam- straat 51; ceintuur; A. Beun, Hodsonstraat 11, door met kopjes; J. F. Doodenhuis, Hee- renweg 305, herdershond: K. Koek, Linden- straat 9, sportkousen; Cappel, Iepenlaan 3, crtfze kat; Wenke, Atjehstraat 16, grijswitte kat. Ker.nel „Fauna". Politiebureau Smede straat, lorgnet in étui; Idem, idem, porte feuille met teekeningen; Idem, idem, dames- rhwiel; G. Maas, Zijl weg 68, tusschen IK— 2K uur n.m., rhwielbelastingmerk; A. Voogd, Duvenvoordestraat 17, idem in étui; G. Vis ser, le Zuidpolderstraat 8, kinderschoentje; I Politiebureau, Smedestraat, haarspeldje en j sleuteltje; A. F. van Riet, Van 't Hoffstraat 111, taschje m. i.; J. Rosemalen, Ged. Vol dersgracht 43a, idem; H. Boers, Saenredam- straat 4 D, idem (kinder-); L. Lok, Soen- redamstraat 58, zweep; G. M. Kaptein, Schagchelstraat 17 rd., zwempak; H. v. Bre- derode, Donkere Spaarne 6, zak boonen.. Terug te bekomen bh J. Wullings, Pijnboomstraat 104, gouden broche met steen; A. Hagen, Emostraat 2, kerkboekje; Bureau van Politie, Smede straat, ceintuur; A. v. d. Hoeven, Burgwal 63, koperen 5 H.G. gewicht; J. Oudhof, Schreveliusstraat 27, gele hond met hals band; H. Mijnders, Van Marumstraat 45, hond (Malth. leeuwtje)Bur. van Politie, Smedestraat, paar dameshandschoenen en een witte glacé dameshandschoen; Gose wehr, Lange Annastraat 1 rood, zwarte kat; Bakkers, Vooruitgangstr. 15, zwarte kat; Derksen, Van 't Hofstraat90, kin dermantel; G. van Til, Jansstraat S, me daillon met portretten; Wobels, J. de Breukstraat 49, rood mutsje; W. J. Smink, Olmenstraat 7, damesdireotoir; Bur. van Pol., Smedestraat, jongensportemonnaie; M. Hameteman, Jan Steenstraat 7, groene rugzak; J. van Zonneveld, Tuinstraat la, Kinderzangkoor In de parochie Drie huis—Velsen heeft men plannen gemaakt voor een R. K. Kinderzangkoor. Als voorloopige datum van oprichting Is bepaald 1 September. Concert in het Bloemendaalsche Bosch De reeks concerten van de H. O. V. in het Bloemendaalsche Bosch is Maandagavond op een waardige wijze besloten met een uitgezocht programma. De belangstelling was buitengewoon groot, nog grooter dan de vorige malen. Het weer was uitstekend, al deed het ruischen der boomen nu en dan afbreuk aan de teere strhkmuziek. Het warm applaus bewees, hoe ingenomen het publiek was met de vertolking van de ver schillende nummers. Het programma bestond uit Krijgsmarsch van Mendelssohn, ouverture van Rossini, Walzer Manola van Waldteufel, Ballet muziek Rosamunde, van Schubert, „Le Donino noir" van Auber, Valse triste, van Sibelius en Ballet „Sylvia" van Delibes. M. L. Baale t In den ouderdom van ruim 77 jaren is in St. Joannes de Deo te Haar lem overleden de heer M. L. Baale, vroeger directeur van het Postkantoor te Hillegom. Na zijn pensioneering vestigde de heer Baale zich te Bloemendaal in het park Bosch en Duin, van welke bouwvereeniging hij commissaris was. HOEK VAN HOLLAND, 21 Augustus. Gis teravond viel een uit het land van den land bouwer H. losgebroken stier de beide arbei ders v. D. vader en zoon aan. De zoon kreeg een steekwonde in het been en kon worden verbonden. De vader werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. AMSTERDAM, 21 Aug. Naar wij ver nemen, koestert de president van het ge rechtshof alhier, mr. P. J. Bijleveld, 't voor* nemen, zijn ambt binnen afzienbaren tijd neer te leggen. DEVENTER, 21 Aug. Gisteravond heeft de adjunct-inspecteur van politie, de heer M. E. Keizer uit Deventer, een ernstig ongeluk gehad, toen hij, per motorrijwiel van Soest komende, Nieuw-Milligen passeerde. De heer Keizer reed door het springen van den voor band tegen een boom en werd zwaar gewond. Met een hersenschudding, een wonde aan den neus en andere kwetsuren is hij in het zie kenhuis te Apeldoorn opgenomen. LONDEN, 21 Augustus De Atheen'sche correspondent van de Daily Telegraph heeft gisteren een onderhoud gehad met Venize los, waarin deze verklaarde dat hjj met de resultaten van de algemeene verkiezingen haeer dan tevreden is en groote verwachtin gen voor de toekomst van Griekenland koestert. Het land is eensgezind en kan bij een doel bewust bewind een der welvarendste staten worden. Het Grieksche volk heeft bij de verkiezingen hem en het Republikeinsche stelsel van zijn vertrouwen doen blijken. Voorts verklaarde Venizelos te hopen, dat het parlement in December de laatste hand zal kunnen leggen aan het voorstel vxn wet inzake de instelling van een Senaat en dat spoedig daarna de beide wetgevende licha men kunnen bijeenkomen om den nieuwen president der Republiek te kiezen. Hij geloofde, dat thans ook de royalistische leiders zich niet meer aan de erkenning der Republiek kunnen onttrekken. BATAVIA, 21 Aug. (Aneta V. D.) De oud-minister van Financiën van Japan, de heer Inouye, de President van de K. v. K. de heer Isaka en de directeur van de Eerste Bank Kano zijn te Batavia aangekomen. Het doel van de reis is een rondreis door Neder- landsch-Indië. NEW YORK, 21 Aug, (V. D.) President Coolidge heeft opnieuw een onderhoud ge had met den chef van de admiraliteit, ad miraal Hughes, over den door de vlootover- eenkomst tusschen Engeland en Frankrijk onstanen toestand. Volgens „International News Service" wordt in officieele kringen onderzocht of déze vlootovereenkomst beteekent, dat Jn dringen de gevallen de Engelsche en Fransche land en zeestrijdkrachten zullen samenwerlten. Naar verluidt, zal de regeering te Washing ton in Londen nadere bijzonderheden be treffende de overeenkomst gevraagd hebben, Het schijnt, dat president Coolidge het staatsdepartement heeft verzocht geen ver dere stappen te doen voor zijn terugkeer van zijn zomerverblijf naar Washingthon. (N i e t - O f f i c i e e I) 448e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 Aug. I92S. 3e Klasse 2e Lllst. Hooge prijzen: 15605 1500.— 2321 3980 ƒ1000 1814 ƒ400.— 2740 19891 ƒ200 7054 12433 13^94 14327 14518 20567 100.— Prijzen van 45.—. 44 128 226 229 259 277 407 474 618 636 666 672 757 864 915 1045 1091 1126 1138 1167 1215 1267 1272 1360 1369 1385 1393 1457 1532 15891593 1687 1827 1838 1S57 1956 1989 1995 2008 2025 2038 2056 2128 2164 2185 2248 2326 2338 23S0 2562 2669 2575 2834 2S46 2899 2906 2954 2989 2996 2997 3037 3071 3111 3138 3170 3195 3203 3222 3272 3334 3428 3474 3519 3602 3761 3809 3868 3S94 4016 4033 4082 4086 4102 41S0 4314 4332 44.54 4457 4460 4496 4544 458! 4697 4699 4761 4910 4933 4960 5053 5181 5234 5364 5365 5391 5409 5456 5522 5551 5658 5679 5759 5792 5840 5893 5946 5949 5990 6079 6107 6223 6395 6415 6527 6648 6650 6667 6696 6697 6756 6790 6867 6880 6912 6920 6940 6947 6981 7171 7198 7206 7357 7430 7561 7585 7605 7643 7695 7725 7744 78*48 7914 8014 8114 8179 8222 8245 8251 8341 8377 8407 8498 8563 8600 8686 8736 8819 8825 8839 8932 8980 8992 9060 9091 9093 9129 9137 9191 .9193 9223 9330 9361 9456 9580 9702 98.31 9832 9837 9858 9876 9941 10023 10064 10081 10224 10306 10339 10419 10429 10500 10501 10687 10771 10925 10969 10980 11021 11085 11099 11105 11136 11155 11168 11179 11319 11377 11412 11538 11572 11643 11730 11745 11787 11815 11870 11956 11971 11992 12008 12044 12103 12112 12173 12212 12246 12277 122S1 12291 12292 12299 12309 12383 12390 12411 12504 12526 12563 12571 12579 12587 12621 12642 12647 12739 12790 12793 12886 12927 12983 13038 13313 13346 13458 13464 13531 13601 13606 13636 13675 13688 13698 13718 13966 14002 14047 14117 14124 14142 14160 14215 14263 14288 14307 14347 14376 14420 14459 14519 14562 14656 14660 14665 14674 14686 14687 14733 14759 14816 14853 14984 15010 15045 15196 15254 15272 15318 15344 15380 15400 15541 15626 157S7 15797 15838 15851 15889 15S91 15893 15923 15930 15942 15992 16059 16155 16164 16212 16228 16232 16238 16293 16381 163S9 16423 16429 16459 16460 16475 16478 16560 16615 16616 16620 16637 16641 16730 16828 16907 16918 16956 16978 16980 16986 17016 17094 17105 17162 17176 17182 17190 17193 17292 17345 17406 17457 17538 17556 17563 17600 17614 17617 17632 17736 17846 17863 17865 17866 17885 17896 17964 17979 17998 1802-1 18044 18147 18171 I8I85 18217 18259 18280 18308 18322 18350 18394 18408 184S6 18488 18507 18566 18592 18595 18628 18748 18769 18774 18930 18972 19004 19082 19107 19133 19146 19261 19315 19348 19450 '9538 19581 19624 19641 19654 19671 19673 19785 19836 i9844 19860 19865 19908 19927 19983 20011 20066 20094 20160 20175 20191 20262 2C280 20298 20318 20363 20405 20427 20460 20475 20491 20538 20558 20559 20565 20574 20582 20599 20686 20694 20700 20747 20794 20807 20947 20962 16 437 885 1224 1537 1943 2075 2513 2934 3120 3424 3875 4302 4571 5050 5433 5804 6203 6690 6Ö13 7215 7719 8209 8522 8872 9131 9475 9883 MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 21 AUGUSTUS. Koersen Heden opening 5% Nederland 1919 &*>k Nederland 1918 l K Nederl. 1911 6% N.-Indië 1923 D 4» N.Ind. 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Oert. Handel kdj. Resc. Dito Industrieën. Marg. Urne Nederl. Kunstzijde Maecubee Holt Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenlan Anaconda 08. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Handelsondern. Comp.comm. du Llège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Perlak Rubber. A'dam Rubber Dell Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Silau V. I. O. O. Allied Xntercontin Rubber Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoomb Kou Paketvaart Mij Nederland Rotterd Lloyd Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pret. Suiker. H. V A.... Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Paui Kansas City South Erie Rallx Prolongatie.. 102 \&IW' 101V1B 55 Vu 264 261 167* 166-7 178i 1 1781 179*1 1791 Hei co 232-3 432 429 188 187 215 - 751 7601 748 755-e 138 149 148 223/16 4 1550 187* - 1581 1 424* 4241 210 1 442 442* 85 239 235 175 1 168 67 189 289 1004 101 136' 136 71 •107/1# 76* 73 1. 87 226 192* 185* 202* 6' 36 714 711 3994 «11* 168* 1531" 549* 548 435 436i 1514 189 J 537* 538| 146*1 194" 193 38 37F/g 504 54* 4 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2