TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 27 AUGUSTUS 1928 BLADZIJDE 2 Zilveren Bal Andere uitslagen E.D.O.Heracles 50 Scheidsrechter-tomooi om den Dr. v. Zeist-beker H. F. C.Robur 52 Leidsch N. V. B.-Elftal— V.S.V. I 2-3 Haarlem—Hilversum 27 Kennemers- Allen Weerbaar 4—1 Kinheim IStormvogels II 2-1- CRICKET De uitslagen van Zondag Rood en Wit II kampioen der geheele 2de klasse Haarlem II—Albion V. V. V. - CombinatieLeft- landers Elftal ATHLETIEK HaarlemscheHaagsche Politie le rondee V.O.C.—Helmes D.V.S. 2—0 H3.S.Excelsior 33 H. B. S. wint na loting. SpartaA. D. O. 01 FeyenoordV. U. O. 43 A. R. O. L.-BEKER A. F. C—R. C. H. 0—4 ZeeburgiaD. E. O. 21 H. F. C.—Robur 52 Z A C—V V A ft—0 Blauw-WitR. C. H. 01 Sneek: SneekMSC 12 Hengelo: GoltoTubantia 31 Apeldoorn: AGOWAjax 55 Utrecht: UWWilhelmina 3—8 Utrecht: Velox't Gooi 13 Middelburg: ZeelandiaMESVO 21 Vllssingen: VlissingenMiddelburg 20 Tilburg: NO ADGo Ahead 12 Dilsseldorf: UnionRoermond 60 Bergen-op-Zoom: Dosko— S.V.XV. 3—3 Haarlem: EDOHeracles 50 Haarlem: Haarlem —Hilversum 2 -7 Breda: HKI—Bredania 42 Leiden: LVB XI—Haarl. V. B. XI 2—4 Leiden: Leidsche NVB XI—VSV 2—3 GoudaGoudaOlympia 26 Gouda: GSV—DONK 5—2 Eindhoven: PSV—Ensch. Boys 5—1 Op het steeds beter wordende terrein en de thans keurige accommodatie waarover reeds eerder in dit blad is geschreven, ontving E.D.O., Heracles uit Almelo, waar verleden week met 32 werd verloren. E.D.O. heeft wel revanche genomen en met niet minder dan met 50 werd Heracles ingemaakt. Duidelijk viel ook hier weer op, hoe geheel anders een vriendschappelijke wedstrijd in het Oosten evenals in het Zuiden wordt op gevat. Van het begin tot eind werd er in een uiterst snel tempo gespeeld en de steeds grooter wordende achterstand had er niet den minsten invloed op. E.D.O. moest zich geheel geven, wilden het zich de vurige Heraclieden van het lijf houden; voeg daarbij dat E.D.O. eveneens een goeden wedstrijd speelde, dan kan men daaruit concludeeren dat het een wedstrijd was van de goeden soort. Spannend, van het begin tot het eind. Bij het in het veld komen werd v. d. Hurk door den voorzitter, den Heer Steenkist gehuldigd ter gelegenheid dat hij 121/» jaar voor het eerste elftal speelt. Onder leiding van den heer Twisterling stellen de volgende elftallen zich op Heracles: Fabels Smit Broedersen Heintjes Freeze Sr. Slosser J Schippers, v. d. Kolk, Freeze Jr., Kamp, Hinsen. V. d. Hurk, Perukel, Steffens, Tanis, Swart. C. v. d. Laan Dinkla Perukel Boere Kuil Meenhorst E.D.O.: Hoewel Heracles aftrapt is de eerste aanval voor E.D.O., welke op de backs stuit. Heracles speelt direct vurig, maar ook goed, en het is opmerkelijk hoe weinig tijd de spelers noodig hebben om een schot te lossen. Een schot van Freeze kan Meenhorst ter nauwernood wegwerken. Behendig speelt Perukel den bal vrij voor Tanis welke hoog over schiet. Er komt dan een periode dat de achterhoede van E.D.O. het zwaar te ver antwoorden krijgt en moeite heeft om zich staande te houden. E.D.O. herstelt zich dan en E.D.O. speelt verbluffend goed, echter laat de afwerking van de aanvallen wel wat te wenschen over, waardoor voor- loopig succes uitblijft. Tanis zorgt dan voor een oogenblik hilariteit als hij tevergeefs naar een bal springt en daardoor over het hek duikelt. Nadat Steffens nog voor open doel weet over te trappen, schiet Tanis een voorzet van Perukel ineens in 10. Kort hierop weet Tanis weer een voorzet van Perukel te benutten, waarmee de stand op 20 komt. Hoe vurig Heracles ook speelt, het kan maar niet de E.D.O.-defensie door boren. Zelfs weet Dinkla met een kopbal er 30 van te maken. De tweede helft be gint met een overwicht van Heracles. Meen horst keert op een uitstekende manier een schot v. Kamp. Direct hierop is het Heracles- doel in gevaar als Fabel met moeite een bal van Perukel tracht te verwerken. Hoewel hij het schot wel stopt, kan Tanis de bal bereiken en kansloos voor Fabel brengt hij de stand op 40. Geen oogenblik verslapt de strijd. Herac- cles houdt vol, cnianksde tegenspoed. Zeer zeker verdiende j de eer te redden. De nederlaag wordt rooter. Steffens brengt de stand op 50. Freeze is inmiddels uitge vallen en wordt vervangen. Meenhorst welke schitterend heeft gespeeld, maakt dan een enkel foutje als hij een bal tusschen zijn beenen door laat glippen, echter het mocht niet, de bal kwam tegen den paal en zoo was ook deze kans aan Heracles ont glipt. Dan fluit den heer Twisterling, welke goed voldeed het einde. De volgende week gaat E.D.O. naar Vitesse en dan begint het seizoen. Zooals E.D.O. nu heeft gespeeld gaat E.D.O. ongetwijfeld een goed seizoen tegemoet, maar dan moet ook tegen oogen- schijnlijk zwakkere clubs met hetzelfde elan gespeeld worden als tegen Heracles. De Haarlemsche arbiters de sterksten Den Haarlemschen scheidsrechters viel dit maal de eer te beurt bovengenoemd tornooi te mogen organiseeren, waarin zij, met be hulp van de B. V. C. Bloemendaal, die haar terrein beschikbaar stelde, tot genoegen van de Amsterdamsche, Rotterdamsche en Utrechtsche arbiters, uitstekend is geslaagd. Het vele werk dat de heeren zich tijdens de afgeloopen week hebben getroost, werd daarmede echter niet alleen beloond. Bij de genoegdoening haar talrijken gasten een aan- genamen dag te hebben bezorgd, wisten de Haarlemsche fluitisten bovendien zegevie rend uit den strijd te komen, waarmede zij beslag legden op den genoemden beker. Verleden jaar was deze n.l. eveneens ge wonnen en tweemaal achtereen was vol doende. Een bekend scheidsrechter heeft eens ge zegd, dat een goed fluitist op voetbalgebied het spel zelf terdege onder de knie moet hebben. Over de juistheid van die bewering valt misschien te twisten, doch Indien de man gelijk heeft, behoeven de voetballers van Haarlem en omstreken zich over hun wed strijdleiders zeker niet bezorgd te maken. Luyken, Mollema. Bergisch, Parson en vooral Hogendoom hebben zich bijzonder on derscheiden. Gezegd dient dat de Haarlem mers bij hun goede spel mede een goede hand van raden hadden. Zij lootten n.l. eerst tegen Rotterdam dat minder sterk bleek dan het elftal der hoofdstedelingen, welke ploeg tamelijk ongelukkig na verlenging met 24 van de Utrechtenaren verloor. Haarlem won zelf den eersten wedstrijd van het Rotter damsche elftal met 21. Nadat op het tweede veld de verliezers ronde, welke door Amsterdam met 32 van Rotterdam werd gewonnen, was aangevan gen, gingen Haarlem en Utrecht elkaar op het groote veld in den eindstrijd bekampen. De Haarlemmers wonnen dezen wedstrijd met niet minder dan 102. In den aanvang van den strijd zou men een dergelijken uitslag onmogelijk hebben kunnen voorspellen. De partijen wogen zeer goed tegen elkaar op en het initiatief ging eigenlijk het meest van Utrecht uit. Met een mooi doelpunt van Hogendoom, een half uur na den aanvang, was echter het ijs gebroken. Dezelfde speler maakte voor de rust nog twee goals en Parson een. Hierna scoorde Utrecht tegen, waarmede echter de gasten hun meeste kruit verscho ten hadden. De tweede helft was zeer eenzijdig en het slot werd dan ook dat van de bekende nachthaan. Parson was nu het meest productief. Hij fokte er nog 3 en Bergisch 2, waarna Hogendoom ook nog eens aan bod kwam. Zoowaar maakte ook Utrecht nog een goal en werd de einduitslag dus 102. Tegen het einde wilden enkele Utrechte naren er den brui aan geven, omdat de scheidsrechter hen beleedigd zou hebben, welke arbiter zich op zijn beurt beleedigd had gevoeld in verband met het feit, dat de heeren een strafschop expresselijk niet wil den benutten. Ja onder heeren collega's wordt de kwestie van den al of niet te benutten strafschop nog wat ingewikkelder. Gelukkig was het na dit incidentje spoedig tijd. Kiplekker trokken de heeren hierop naar „De Kroon", waar een diner en de prijsuit reiking plaats vond. Hieronder volgt het Haarlemsche elftal: Schrijnders, v. Straten, J. Luijken, Bom, Mollema, Smink, Boeree, Bergisch, Hogendoom, Parson, Faardebek. De uitslagen luiden dus: HaarlemRotterdam 21 A'dam—Utrecht 24 Na verlenging Verliezersronde: A'dam—R'dam 32 Finale: Haarlem—Utrecht 102 Waar wij het verslag van onzen eigen medewerker niet tijdig genoeg ontvingen, ontleenen wij het onderstaande aan „De Maandagmorgen". De derde wedstrijd van dit toumooi bracht binnen de minuut door een snellen H.F.C.-aanval een doelpunt van Lamp. 1—0. Gemimen tijd ging het spel gelijk op, totdat Lamp wederom, doch nu via den' paal, doelpuntte, 2—0. Hierna was Robur het meest In den aan. val, doch voor doel was men de kluts kwijt, zoodat de internationaal Van der Meulen gemakkelijk werk had. Bij een uitval an H.F.C. doelpuntte Lamp voor de derde maal op fraaie wijze met een kopbal, zoo dat H.F.C. met 30 leidde. Na de hervatting had Robur niets in te brengen en scoorde H.F.C. op vrij gemak kelijke wijze 40. Veel moois bood deze wedstrijd niet vanwege het spanninglooze slappe spel, dat af en toe onderbroken werd door het goede verdedigen van Van der Meulen. Eindelijk toen Robur een aan. val van links opzette, slaagde Tiethof er in v. d. Meulen met een lagen kopbal hot na kijken te geven. 4—1. Dit doelpunt gaf Ro. bur een meetje moed, waardoor er wat meer spanning kwam. Van der Meulen werd dan ook weer aan het werk gezet, doch liet zich niet gemakkelijk verschalken. Toen echter Nikkels een voorzet naar Molenaar gaf. was v. d. Meulen er niet gauw genoeg by om te stoppen en de stand was 42. Van de verslapping van Veiocitas maa':''e H.F.C. gebruik om door Renesse te doel punten. 52. Uitslagen van Beker- en Vriendschappe. ïyke wedstryden. Ter gelegenheid van het 25-jarig Jubileum van den Leidschen Voetbalbond speelde V. S. V. I een opluisteringswedstryd tegen een Leidsch N. V. B.-elftal, welke in een 32 overwinning voor V. S. V. eindigde. Bij V. S. V. zagen wij in de voorhoede medespelen den R. C. H.-speler de Koning, welke voor V. S. V. een belangryke aanwinst zal blijken te zijn. Genoemde speler beschikt over een goede balcontróle en wist verschei dene malen zijne tegenstanders op gemakke- ïyke wyze te passeeren, terwyi hij Heyerman in de gelegenheid stelde verschillende goede schoten op het vijandeiyk doel te lossen, waarvan deze een dankbaar gebruik maakte. Jammer was het, dat Heijerman dezen mid dag niet byster gelukkig met zyn schoten was. Ze gingen danrook meestal naast of over, wat niet belette dat hy na de rust, toen het Leidsch N. V. B.-elftal een 2—0 voorsprong had, met een onhoudbaar schot voor V. S. V. I het eerste doelpunt maakte. De middenlinie van V. S. V. bleek wel het zwakste deel van 't elftal te zijn, wat groo- tendeels hieraan geweten moet worden, dat Wey en Bruidschaar op het appel ontbraken. Op de linksbackplaats ontbrak Van de Griendt, waarvoor de gewezen Stormveld- speler Heiligers inviel, welke speler lang niet onverdienstelijk speelde. Het Leidsche elftal speelde een heel aardigen wedstrijd en den geheelen wedstrijd ging het spel gelijk op, vooral de rechtsbinnen en de midhalf tra den by dit elftal op den voorgrond. Over het spel het volgende: Precies vier uur laat de scheidsrechter beginnen en stelt V. S. V. zich als volgt op: v. d. Wint, v. d. Pieterman, Heiligers, Böhm, Wey, Klein, Koning, de Koning, Heijerman, Horeman, Hillekamp. Leiden wint den toss en verkiest tegen den zeer weinigen wind in te beginnen. Het be gin is een beurtelings verkennen van het terrein aan beide zyden. Allengs komt er meer teekening ln het spel en zien wy de V. S. V. voorhoede eenlge goede aanvallen op het Leidsche doel ondernemen. Aan den anderen kant zit de Leidsche voorhoede ook lang niet stil en v. d. Wint krijgt dan eenige harde schoten te verwerken, wat hy naar be- hooren doet. Na ongeveer twintig minuten haeft het Leidsche elftal succes uit een voorzet van rechts welke een schermutseling voor het V. S. V. doel teweegbrengt, waaruit de Leidsche linksbinnen doelpunt 10. Direct daarop zien wy V. S. V. weder ten aanval trekken. Koning werkt den bal mooi vry, geeft den bal over aan den vrijstaanden Heyerman, doch zyn schot faalt. Een voor zet van Horeman ondergaat hetzelfde lot. Dan probeert Hillekamp het met een corner. Deze fraai genomen, wordt door de Koning juist overgekopt, waarna de scheidsrechter weldra rusten blaast. Na de rust krijgen wy vooreerst een groot overwicht der Leidenaars, die dan onder groot gejuich der toeschouwers een tweede doel punt maken. 20. Dan worden eindelijk de bordjes verhangen. Het Leidsche elftal raakt door zü'n te groote krachtsinspanning zoo goed als uitgespeeld, terwijl V S. V. er een schepje opgooit. Vooral Hillekamp doet thans meer van zich spreken en breekt verschei dene malen goed door. Toch komt het eer ste doelpunt van V. S. V. uit een voorzet van rechts, die Heyerman onhoudbaar in schiet 21. Nadat Van de Wint nog een zeker doelpunt voorkomt, volgen weer een reeks aanvallen van V. S. V., waarvan de Koning er een benut. 22. Vervolgens wordt het een strijd op de Leidsche helft. Koning en Horeman loopen zoo nu en dan door alles heen, maar succes biyft nog uit, totdat Koning weer een bal geheel vrij maakt en op het juiste oogenblik naar de Koning plaatst, die de kans niet mist. 23. Met dezen stand komt het einde. Na afloop van den wedstrijd overhandigde de voorzitter van den Leidschen Voetbal bond met eenige toepasseiyke woorden den voor dezen wedstryd uitgeloofden beker aan den aanvoerder van V. S. V., terwyi de Jubi- leerende bond een fraai bloemstuk van V. S. V. ln ontvangst te nemen had Om de Zilveren Westerkerk Als tweede tegenstander in de halve com petitie om de zilveren Westerkerk, ont moette Haarlem Zonag de sterke eerste klasser Hilversum, waarvan met flinke cy- fers werd verloren. Na het goede spel tegen Z. F. C. in Zaandam, viel het spel van Haarlem niet mee. Het drukkend warme weer was nu wel niet uitermate voor voetbal geschikt, maar voor Hilversum bleek dat geen beletsel om er een tempo in te houden alsof het een competitie-wedstryd gold met de daaraan blijkbaar verbanden felheid. Haarlem hield tot rust nog goed vol, maar in de tweede helft was Hilversum èn te sterk èn te fel voor het Haarlem-team. De oefenwedstrij den tegen een paar sterke eerste klassers hebben intusschen aangetoond waar in het Haarlem-elftal nog verbeteringen moeiten worden aangebracht alvorens de competitie wedstrijden aanvangen. Onder leiding van scheidsrechter Robbé stalt Haarlem zich op met Hoeben, Torringa, Goedhart, Dik, Van Daalen, Moolenaars, De Geus, Oldenburg, Huismans Snooy, Podanen. Hilversum dringt na den aftrap tot het Haarlem-doel door, waar Torringa den aan val onderbreekt. By den eersten Haarlem- aanval krygt Polanen een kans maar zyn schot gaat naast. Wanneer na 5 minuten de verdediging van Hilversum ontactisch den bcV terugspeelt profiteert! Huismans hiervan zeer handig om Haarlem de lei ding te geven, 10. Hilversum is dan ster ker en uit een voorzet van rechts schiet de linksbuiten den bal kalm in, 11. De lange spil der bezoekers doet veel werk en biykt een kmcht van beteekenis voor zijn team. Moolenaars valt even uit in welke periode de bezoekers een buitenspel doelpunt ma ken, dat toegekend wordt. De Haarlem-ver dediging beging hierbij de fout om te wachten op een fluitsignaal dat echter uit bleef, 12. Oldenburg maakt dan echter een keurig doelpunt, waardoor rust komt met 22. Na de hervatting zetten de be zoekers er alles op om de leiding te her nemen en spoedig slagen zy in deze po gingen, 23. Haarlem is dan in de min derheid en Hilversum voert geleidelijk de score op tot 27. Onhoudbaar waren al deae doelpunten intusschen nieü'. Oldenburg en Torringa raken geblesseerd, wat het verband in het Haarlem-elftal niet bevor derde en pogingen om de Haarlem-score te verhoogen mislukten. Met een verdiende maar geflatteerde overwinning voor Hilver sum komt het einde. Zondag speelden de Kennemers een oefen, partytje tegen A.W. uit Bussum. Direct een aardige wedstryd met beide partyen om beurten aanvallend. Wanneer Naberman eens goed afgeeft aan van 't Hof, schiet deze juist in keepers handen. Even later doet hy het beter en na goed doorzetten geeft hy den Kennemers de leiding (1—0). De Kennemers hebben hier evenwel niet veel pleizier van, want de rechtsbinnen der gasten m&akt direct on. houdbaar geiyk [1—1). De Kennemers zyn dan in de meerderheid, doch eerst even voor de rust weet Groot eenvoorzte van v. d. Berg te benutten (2I), waarmee gerust Na de rust direct wederom een geani meerd partijtje en Naberman benut spoe dig een fraaie pass van Groot (31). Een strafschop wenscht Kluft niet te benutten, doch 10 minuten voor time weet Naberman een fraai vierde doelpunt te maken (41). De Bussumers komen nu geweldig opzet ten, doch de K.-achterhoede weet van geen wijken en weet doelpunten te voorltomen. Het einde komt met een 4l-zege voor de Kennemers. Scheidsrechter Beauchampel leidde keu. rig. Op het Kinheim-terrein speelden boven- genoeftide clubs gisteren een vriendschap- pelijken wedstrijd onder leiding van scheids rechter Lindhout. De IJmuidenaren ver schenen feitelijk niet met hun 2de elftal, doch met een combinatie, waarin o.a. v. d. Velde uit het eerste elftal ook een plaatsje had ge vonden. Op de mid-voor plaats speelde een adspirant, die werkelijk blijk gaf het voetbal len wel te zullen leeren. Na den aftrap domineerden aanvankelijk de Stormvogels. De buitenspelers hadden nog al vrij spel en het was vooral de links buiten, die af en toe gevaarlijk doorbrak. Het Kinheim-achtertrio stond echter z'n mannetje. Keeper Grapendaal had dan ook nog niet moeten visschen, ware het niet, dat hij een schot van den Stormvogels-rechts buiten verkeerd beoordeeld had (oi). Kinheim pakte nu de zaken beter aan, met als gevolg, dat de strijd meer gelijk op ging. Langen tijd hield de Stormvogels- verdediging stand, maar na een goed half uur wist de 'Kinheim-linksbinnen na stevig doorzetten gelijk te maken (ii). Dit moedigde Kinheim aan en een halve minuut voor half-time scoorde zyn mid- voor (2i). Zij nog vermeld, dat een Storm vogels-doelpunt geannuleerd was. In de tweede helft is Kinheim het meest in den aanval geweest. Tal van goede kan sen werden echter „om zeep" gebracht en een paar maal redde een Stormvogels-been op het nippertje. Het was vooral de Kinheim- linksbinnen, die een paar haast niet te mis sen kansen onbenut liet. Pas tegen het einde deed Stormvogels een paar serieuze pogingen voor den gelijk maker, doch keeper Grapendaal was niet te vermurwen. Kinheim won dus met 2i. le Klasse H.C.C. IQuick (H.) Gewonnen door H.C.C. met 110 runs op de le innings. H.C.C. le innings 183 voor 7, gesloten. E. A. J. Schill 48: C. Feith 45. Blok 3—31. Quick le Innings 73. J. Collard 34. Mr J. Koeleman 425; Ir. Fokker 315; C. Feith 2—11. Quick 2e innings 40 voor 4, gestaakt. O. Cleveringa 21 M. Jansen 2—11, mr. J. Koeleman 215. V.R.A.Hilv. C.C. Gewonnen door V.R. A. met 161 runs op de le innings. V.R.A. le Innings 234 voor 9 gesloten, W. Wlttebol 102, Cremers 356. Hilv. C.C. le innings 73, H. v. Booven 30, mr. G. Hamburger 33, v. d. Chys 315, Rincker 228. Hilversum 2e innings 18 voor. 2 v. d. Chys 1—5, W. Glerum 1—13. 2e Klasse Noord V.R.A. II—V.V.V. II Gewonnen door V.V.V. met 17 runs op de le innings V.V.A. 80 en 103 voor 3 (opgegeven door V.R.A.) V.R.A. 63 Haarlem IIAlbion Gewonnen door Haarlem met innings en 16 runs. Albion 70 en 47. Haarlem 133. Kampioens-competitie 2e Klasse West KampongR. en W. n Gewonnen door R. en W. met 153 runs op de le innings. R. en W. 230. Kampong 77. Rood en Wit heeft op formidabele wyze het kampioenschap gewonnen door 'n groote overwinning op Kampong. Op de goede bow lers Stenger en Lubbers werd een totaal ge maakt van 230 voor 7 wickets. Hiervan had C. van Houten een geduldige, nuttige 36, Kruseman een snelle 17, J. van Baasbank een buitengewoon schitterende 71, Davidson 24, A. van Baasbank 14, H. van den Berg een zeer harde 30 not ^ut en Droste 14 not out. De bowlingcyfers waren natuuriyk allesbe halve goed: Stenger 262, Lubbers 148, Kramer 3—33, van der Pol 1—40, ir. Haima van der Wall 015, van Ryn 022. Zelden zal er op het Kampongveld zulk goed bat ten te zien zyn geweest. Kampong stond voor de onmogeiyke taak om 230 runs te scoren of 3)4 uur tyd uit te spelen. Op de dit keer matige bowlery van Rood en Wit werd slechts een totaal gescoord van 77 rans, waarvan Van Heel 17 en mr. Pik 19. Bowlingcyfers: Adriaans 2—19, Droste 320 en Van Houten 417. Rood en Wit n won dus met 153 runs. Na het schitterende spel, door dit jonge elftal gedurende dit seizoen vertoond, geloo- ven wtt, dat Rood en Wit de toekomst met groot vertrouwen tegemoet kan gaan. Haarlem n behaalde gisteren een innings overwinning van Albion, dank zy goed bow len van de la Mar. Haarlem wint den toss en gaat fielden. Het totaal van Albion wordt 70. K. v. Hou ten 12, de Winter 17. Bowlingcyfers: de la Mar 4 voor 19, A. Blok 30 voor 19; Ausburg 2 voor 13. Haarlem scoort Zeèman 133, waarvan Bies- haar 54, de la Mar 14, Susburg 28. Voor Albion bowled P. Kluiver 6 voor 36. Het totaal in de tweede inning van Albion wordt slechts 47; aangezien geen der Alblon- batsmen de le'g-breaks van de la Mar kon bespelen. Genoemde speler bowlde dan ook 6 voor 27. Blok nam 2 voor 8 en Misset 2 voor 5. zy nog vermeld dat deze wedstryd 'werd gespeeld op het fraaie veld van het Kenne- mer Lyceum. VISSER* Bovengenoemde wedstryd werd Zaterdag middag gespeeld op het terrein van V. V. V. aan de Kruislaan. Het Lefthandersteam, hetwelk op het laat ste moment moest worden aangevuld met drie rigthanders, gaat eerst fielden, op wel ker aanval V. V. V. 115 maakt. Hiervan had M. Maas 26, N. Slag 14, E. Kromman 20 en Bowlingcijfers: Kost 4 voor 27, Droste 1 voor 25, Blok 2 voor 26,-de la Mar 3 voor 4. Brossois 30. Het Lefthandersteam zat voor 31 aan den kant, dank zij Jeuken die met 8 voor 6 een ware slachting onder de batsmen hield. Ver der nam Brossois 2 voor 17. Het Lefthanderselftal verloor dus met 84 runs op de le Innings. VISSER. Dc Z. H. A. B.-Kampioenschap- pen en voorwedstrijden voor de kampioenschappen van Neder land. 3 Nederlandsche Dames records verbeterd. Mej. A. Mal- lon (Gouda) verbetert het Ned. record 800 M. hardloopen. Begunstigd door uitstekend athletiek-weer en vooral des middags onder veel belangstel ling, werden gisteren te Gouda bovengenoem de wedstryden gehouden. Men heeft kunnen genieten van uitstekende sport, want niet minder dan 3 prestaties werden er geleverd, die de bestaande Nederl. records overtroffen. Op het nummer 800 M. dames legde mej. A. Mallon (Gouda), niet alleen beslag op het kampioenschap van den Z. H. A. B. (met grooten voorsprong op de record-houdster mej. A. van Noort), doch liep tevens 9 seconden onder het bestaande Nederl. record en bracht dit van 2 min. 46.2 sec. op 2 min. 37.2 sec. Met groot enthousiasme werd haar pres tatie beloond. Mej. Michaelis (den Haag) wierp den discus 30.15 M., wat 6.31 M. boven het record is, het welk met 23.84 M. op naam staat van mej. Kolthof, terwyl de 100 M. hardloopen dames er eveneens aan moest gelooven. Mej. L. Aengenendt (Den Haag) liep dezen afstand in 12,9 sec. Het record stond op naam van mej. N. Groos (Den Haag) met 13,1 sec. Over het algemeen waren de prestaties uit nemend en werden tal van prestaties geboekt, waarby de G. A. K. nog ver ten achter is. De pry zen werden na afloop uitgereikt door den wethouder K. R. van Staal, nadat de vice- voorzitter van de K. N. A. U., de heer W. A. Deenen, den G. A. K. en de vereeniging Olympia voor de groote medewerking dank had betuigd en op het groote nut van de te Gouda aan te leggen sintelbaan had ge wezen. De uitvoerige uitslagen volgen hieronder, waarby wy opmerken, dat de nummers 1 kampioen zijn van den Z. H. A. B„ terwyl de nos. 1, 2 en 3 deel mogen nemen aan de kam pioenschappen van Nederland, op 1 en 2 Sep tember a.s. te Enschedé. HEEREN: Kogelstooten: 1. L. v. d. Waart, Zwaluwen, Den Haag, 11.16 M.; 2. J. Swagerman, Te Werve, Den Haag, 10.37 M.; 3. I. Coiyn, Vlug en Lenig, Den Haag, 9.58 M.; 4. T. v. d. Linden, D.F.C., Dordrecht, 9.34 M.; 5. J. Smit, O.D.I., Rotter dam, 9.24 M.; 6. G. Vogelaar, T.H.O.R., Gou derak, 9.18 M. Finale: 1. L. v. d. Waard, 11.58 M.; 2. J. Swagerman, 10.87 M.; 3. I. Coiyn, 9.58 M. Hoogspringen met aanloop: 1. H. G. Tnesingh, V. en L„ Den Haag, 1.78 M.; 2. I. Coiyn, V. en L„ 1.68 M.; 3. P. Nieuw- lande Feyenoord, 1.68 M. (na overspringen). Polsstok-vèrpsringen 1. A. den Heyer, Zwaluwen, 7.48 M.; 2. T. v. d. Linden, D. F. C., 7.48 M. (na oversprin gen); 3. B. Smink, D. O. S., Schoonhoven, 7.20 M. Speerwerpen: 1. S. Meerburg, U. V. S., Leiden, 50.23 M.; 2. L. Looij, Feyenoord, Rotterdam, 44.81 M.; 3. H. Kuip, V. en L„ Den Haag, 42.23 M.; 4. P. Hulbers, Feijenoord, 41.24 M.; 5. A. Radder, T.H.O.R., 41,20 M.; 6. H. Thesing, V. en L., 38.98 M.; 7. J. Pool, Zwaluwen, 38.92 M. Finale: 1. S. Meerburg, 50.23 M.; 2. L. Looy 44.81 M.; 3. H. Kuip, 42.23 M. Verspringen met aanloop. 1. H. de Boer, Te Werve, Den Haag, 6.80 M.; 2. A. van Leeu wen, Pro Patrla, Rotterdam, 6.46 M.; 3. G. J. van Raad, V. en L., Den Haag, 6.39 M.; 4. Chr. Wiezer, Olympia, Gouda, 6.14 M.; 5. T. v. d. Linden, D. F. C., Dordrecht, 6.09 M.; 6. J. Swagerman, Te Werve, 6.04 M.; 7. H. A. Bonte, Donar, Leiden, 5.87 M.; J. G. Krijgs man, V. en L., 5.65 M. Finale: 1. H. de Boer, 6.80 M.; 2. G. J. van Raad, 6.49 M.; 3. A .van Leeuwen, 6.46 M. Verspringen zonder aanloop: 1. D. Prins, Graaf Willem 2, Den Haag, 2.75 M.; 2. J. G. Krijgsman, V. en L„ 2.55 M.; 3. T. v. d. Linden, D. F C., Dordrecht, 2.48 M. Tkicnicwprnpn 1. L. v. d. Waard, Zwaluwen, 32.08 M.; 2. G. J. van Raad, V. en L., 31.43 M.; 3. I. Co- lijn, V. en L., 31.27 M.; 4. H. G. Thesingh, V. en L., 30.88 M.; 5. J. Swagerman, Te Werve, 30.42 M.; 6. J. Oskam, T.H.O.R., 26.12 M. Finale: 1. L. v. d Waard, 33 M.; 2. G. J. van Raad, 31.43 M.; 3. I. Coiyn, 31.27 M. 100 M. hardloopen: 1ste serie: 1. H. C. Schoonheim, V. en L., 11,8 sec.; 2. J. Jansen, Feyenoord; 3. J. Arends, V. en L. 2de serie: 1. R. O vervliet, Trekvogels, 13 sec.; 2. W. F. Briel, V. en L.; 3. A. Kasbergen, T.H.O.R. 3de serie: H. de Boer, Te Werve, 11,6 sec. 2. J. J. Both, V. en L.; 3. I. Coiyn, V. en L. 4de serie; 1. D. K. Prins, V. en L., 12,2 sec.; 2. A. Buttler, Donar; 3 A. Lieshout, V. en L. Halve beslissing. 1ste serie: 1. H. C. Schoon heim, 11,5 sec.; 2. J. Jansen, 11,6; 3. R. Over- vliet, Trekvogels. 2de serie; 1. J. J. Both, V. en L., 11,6 sec.; 2. H. de Boer, Te Werve, 11,6; 3. I. Coiyn, V. en L. Finale: 1. H. de Boer, 115 sec.; 2. H. C. Schoonheim, 11,3 sec. 3. J. J. Both, 11,4 sec.; 4. R. Overvliet. 400 M. hardloopen: lste serie: 1. W. Geurts, V. en L., 54.6 sec.; 2. P. Nieuwland, Feyenoord, 55.2 sec.; 2de serie: 1. P. M. Beijen, T.H.O.R., 55.1 sec.; 2. P. Huyebers, Feyenoord, 56.8 sec.; 3de serie: 1. D. Prins, Gr. Willem 2, 58.2 sec.; 2. J. G. Krijgsman? V. en L., 58.5 sec.; 4de serie: J. Smit, V. en L„ 57.4 sec.; 2. J. Beyer- bergen van Henegouwen, Gr. Willem 2, 58.4 sec.; 5de serie: 1. L. Looy, Feyenoord, 58.5 sec.; 2. J. Altink, Pro Patrla, 60 sec.; 6de serie: 1. J. Blok, Pro Patrla, 58 sec.; 2. D. J. Schotborgh, Olympia, 58.4 sec. Halve beslissing: lste serie: 1. P. Nieuwland, 57.2 sec.; 2. J. Smit, 57.6 sec.; 2de serie: 1. W. Geurts, 56.4 sec.; 2. L. Looy, 57.9 sec. Finale: 1. W. Geurts, 54.1 sec.; 2. P. Nieuwland, 56.4 sec.; 3. J. Smit; 4. L. Looy. 200 M. Ilardtoopcn: lste serie: 1. J. Jansen, Feijenoord, 24.8 sec.; 2. A. Lieshout, V. en L., 25.3 sec.; 2de serie: 1. H. C. Schoonheim, V. en L„ 24.9 sec.; 2. G: Bylstra, V. en L., 25 sec.; 3de serie: 1. J. van Tongeren, Pro Patria, 25.8 sec.; 2. Chr. Wiezer, Olympia, 26.8 sec.; 4de serie: 1. J. J. Both, V. en L., 24.3 sec.; 2. R. Over vliet, Trekvogels, 24.3 sec. Halve beslissing: lste serie: 1. G. Bylstra, 24.2 sec.; 2. H. C. Schoonheim, 24.4 sec.; 2de serie: 1. J. van Tongeren, 23.8 sec.; 2. J. J. Both, 24.2 sec. Finale: 1. J. van Tongeren, 23.8 sec.; 2. H. C. Schoonheim, 24.2 sec.; 3. G. Bylstra; 4. J. j. Both. 800 M. hardloopen: 1. F. C. du Hen, D.F.C., 2 min. 6.6 sec.; 2. A. Boer, T.H.OR., 2 min. 8.1 sec.; 3. C. Wink, Feyenoord. 1500 M. Hardloopen: 1. F. C. du Hen, D.F.C., 4 min, 28.4 sec.; 2. P. Tlmmers, D.F.C., 4 min. 29.6 sec.; 3. K. van Coesant, D.H.C.; 4. H. Büff, Pro Patrla. 5000 51. Hardloopen: 1. J. Wolf, V. en L., 16 mtó. 50.8 sec.; 2. D. van Ieperen, D.O.S., 17 min. 8 sec; 3. A. Overdam, D.O.S.; 4. P. Warnar, Sparta, Delft. 4 X 100 51. Estafette: lste serie: V. en L., 47.4 sec.; 2. Trekvogels, 47.6 sec.; 3. T.H.O.R.; 2de serie: 1. V. en L. 2, 46.6 sec.; 2. Pro Patria 47.3 sec.; 3. Olym pia; 4. Donar. Finale 1. V. en L. 46 sec.; 2. Pro Patria 46.8 sec.; 3. Trekvogels; 4. V. en L. 2. 4 X 400 M. Estafette: 1. Feyenoord, 3 min. 42.8 sec.; 2. V. en L.; 3. Olympia. 10.000 M. Hardloopen: 1. C. C. Peters, Trekvogels, 35 min. 30.2 sec.; 2. A. Groeneweg. Pro Patria, 35 min. 35 sec.; 3. P. van Leenen, D.O.S.; 4. E. Rooi- akkers, D.H.C.; 5. J. de Pauw, DO.S. DAMES. 100 5L Hardloopen: lste serie: M. Brlejer, Brunhilde, Lelden, 14 sec.; 2. G. Hoogendoom, Nieuw Brunhilde; 3. J. SlobbeMallon; 2de serie: 1. L. Aen genendt, Hygiëa, 14 sec.; 2. A. Shel, Brun hilde; 3. L. van Schaick, Nieuw Brunhilde. Finale: 1. L. Aengenendt, 12.9 sec. (nieuw Nederl. record); 2. M. Brlejer; 3. G. Hoogendoom; 4. J. SlobbeMallon. Hoogspringen: 1. L. Gisolf, Hygiëa, 1.48 M.; 2. J. Slobbe— Mallon, Quick, 1.38 M.; 2. N. Mür, Hygiëa, 1.33 M. Speerwerpen: 1. D. Coelingh, Te Werve, 26.80 M.; 2. H. C. Michaelis, Te Werve, 22.85 M.; 3. Wiezer Mallon, Quick, 21.65 M.; 4. A. Lindner, Brun hilde, 15.3? M. 800 M. hardloopen: 1. A. J. Mallon, Quick, Gouda, 2 min. 27.2 sec. (nieuw Nederlandsch record)2. A. van Noort, Brunhilde; 3. M. Duchateau, Te Werve. Discuswerpen: 1. H. C. Michaelis, Te Werve, 30,15 M. (nieuw Nederlandsch record)2. N. Mür, Hy- gi^,, 23,28 M.; 3. Wiezer-Mallon, 21 M. Verspringen met aanloop: 1. M. Brlejer, Brunhilde, 5.98 M.; 2. L. Aen genendt, Hygiëa, 5.01 M.; 3. W. Hamerslag, Hygiëa, 4.81 M. Estafette 4 X 100 meter: 1. Hygiëa, 54.8 sec.; 2. Brunhilde; 3. Quick, Gouda; 4. Nieuw Brunhilde. Den Haag wint met 102 tegen Haarlem 92 Yt punt. Mohr van Haarlem wint den Driekamp voor veteranen Na eenige jaren de gast te zyn geweest van R. C. H„ viel dit jaar aan „Haarlem" de eer te beurt onzen Stedel. Politie-athle- ten voor een dag gastvrijheid te verleenen in den jaarlijkschen strijd tegen hunne Haagsche collega's. En wederom moest Haarlem het onderspit delven, al bedroeg het verschil dan ook geen 35 punten zooals in 1927, toen Den Haag de overwinning be haalde met 115 tegen 80 punten. Overigens moeten wij onderschrijven het geen door ons by de vorige ontmoeting op 23 Juli 1927 reeds werd opgemerkt: „Wil de Haarlemsche politie na de vele nederlagen haar zustervereeniging uit Den Haag nog eens overwinnen, dan zal er serieuzer ge oefend dienen te worden. Athletiek is een mooie en nuttige sport, vooral voor politie mannen, maar ze vereischt veel oefening om de resultaten eenigszins op te voeren". En dat het aan eenige regelmatige training ook dezen keer heeft ontbroken, bewijzen de wei nige vorderingen. Alleen het nummer kogel stooten toonde eenigen vooruitgang. Van de training by de Haarlemsche Politie en vooral de omstandigheid of dit uitsluitend in hun vrijen tyd moet geschieden, weten we niets af, wel echter is ons bekend, dat de Am sterdamsche Politie autoriteiten voor sport beoefening verschillende faciliteiten verlee nen en vooral athletiek wordt er by goede vorderingen, zeer hoog aangeslagen en vaak den betrokkene als „Dienst" aangerekend. Om nu terug te keeren tot den wedstrijd van Zaterdag j.l., Is het wel teekenend voor de sterkte van de Haagsche ploeg, dat zij alle loopnummers wist te winnen, verder zegevierden de gasten bij de nummers ver springen, polshoog en speerwerpen, terwijl bij het hoogspringen de eer met een Haar lemmer moest worden gedeeld. Bijzondere prestaties waren naar onze meening: de 1C0 M. In 12.3 sec., een versprong van 6.18 M. en de 1500 M. in circa 4 m. 50 sec. Zooals ge zegd, werd het nummer kogelstooten een eclatante overwinning voor de Haarlemsche ploeg, waarby een worp van ongeveer 10 M. lang niet slecht is, maar toch moeten op de werpnummers in 't algemeen betere resul taten zijn te bereiken, vooral als men ln aanmerking neemt de vele flinke jonge ke rels die het Haarlemsche corps telt! Een vergelyking van het beste resultaat op elk nummer in het vorige jaar en dit jaar, geeft het volgende verschil te zien. 100 M.: 1927 13 1/5 sec.; 1928 12 3/10 sec. 400 M.: 1927 60 2/5 sec.; 1928 60 2/5 sec. 1500 M.: 1927: 5 min. 8 3/5 sec.; 1928 4 min. 49 7/10 sec. 4 maal 100 M.: 50 4/5 sec.; 1928 50 1/5 sec. Hoogspringen; 1927 1.50 M.; 1928 1.60 M. Verspringen: 1927 5.80 M.; 1928 6.18 M. Polshoog: 1927 2.80 M.; 1928 2.70 M. Speerwerpen: 1927 38.62 M.; 1928 39.11 M. Discuswerpen: 1927 31.42 M.; 1928 29.42 M. Kogelstooten: 1927 9.34 M.; 1928 9.91 M. De veteraan Mohr maakte voor Haarlem veel goed door de veteranendriekamp te win nen. zyn resultaten waren; 100 M. in 13Y, sec.; het verspringen met 5.17 M. en een discusworp van 24.51 M. Eenige leden van de H. A. V. „Haarlem" luisterden de wedstrijden op met een demon stratie op verschillende nummers. Zoo won v. Welsenes de 100 M. in 11% sec., met Benz, v. d. Zee en Nooy in deze volgorde achter hem. Het verspringen was eveneens voor v. Welsenes met een sprong van 7.04 M., ge volgd door v. Musscher met 6.86 M. en Nooy met 6.81 M. De 1500 M. werd gewonnen door Klaasse in 4 min. 27 1/10 sec., met Brandenburg en Peper op resp. de tweede en derde plaats. De ploeg: ErlingsRinkel—Benzv. Welse nes won van den ploeg: v. d. Zeev. Mus scherNooy—Langendam met 45 2/5 tegen 45 4/5 sec. Na afloop reikte de commissaris, de heer Tencklnck met eenige hartelijke woorden de prijzen, w.o. den f raaien wisselbeker, uitge loofd door den heer W. Dyserlnck, aan de resp. winnaars uit. Het Haarlemsche Politie Muziekkorps ver leende als gewoonlijk zyn onmisbare mede werking. De gedetailleerde uitslag luidt: 100 M.: 1. J. M. de Vreede, Den Haag, 12.3 sec.; 2. P. J. Bros, Haarlem, 13 sec; 3. A. Be rentsen, Haarlem, 13.1 sec.; 4. Japlnga, Den Haag, 13.2 sec.; 5. J. Jongkind, Haarlem; 6. H. Meersma, Den Haag. 400 M.: 1. J. Noordeloos, Den Haag, 60.4 see.; 2. P. J. Bros, Haarlem, 60.7 sec.; 3. J. Muusse, Haarlem; 4. Wijmenga, Den Haag; 5. H. de Vries, Haarlem; 6. P. Keur, Den Haag. 1500 M.: 1. J. Noordeloos, Den Haag, 4 m. 49.7 sec.; 2. PI. de Vries, Haarlem; 3. J. Muusse, Haarlem; 4. A. Leliaert, Den Haag; 5. H. Kieft, Haarlem; 6. C. Schuttelnhelm, Den Haag. 4 maal 100 M.: 1. Den Haag, 50.2 sec. Estafette: 2. Haarlem, 50.4 sec. Hoogspringen: 1. a. Berentsen, Haarlem, 1.60 M.; 2. J. Mulder, Den Haag, 1.60 M.; 3. J. M. de Vreede, Den Haag, 1.50 M.; 4. J. Muusse, Haarlem, 1.45 M.; 5. M. Spek, Haar lem, 1.45 M.; 6. Japinga, Den Haag, 1.30 M. Verspringen: 1. J. m. de Vreede, Den Haag, 6.18 M.; 2. j. Mulder, Den Haag, 6.10 M.; 3. Jaginga, Den Haag, 5.79 M.; 4. J. Jong- kind, Haarlem, 5.44 M.; 5. M. Spek, 5.44 M.; 6. H. J. Moor, Haarlem, 5.17 M. Polshoog: 1. J. Mulder, Den Haag, 2.70 M.; 2. Siemers, Haarlem, 2.60 M.; 3. P. Keur, Den Haag, 2.50 M.; 4. H. Kieft, Haarlem, 2.40 M.; 5. H. Meérsma, Den Haag, 2.30 M.; 6. J. Jongkind, Haarlem. Speerwerpen: 1. A. v. Eyken. Den Haag, 39.11 M.; 2. J. Noordeloos, Den Haag, 32.84 M.; 3. M. J. Kok, Den Haag, 32.05 M.; 4. J. Sluik, Haarlem, 31.14 M.; 5. B. Tenbroek, Haarlem, 30.37 M.; 6. J. Valkenier, Haar lem, 27.60 M. Discuswerpen: 1. A. Berentsen, Haarlem, 29.42 M.; 2. A. v. Eyken, Den Haag, 29.39 M.; 3. P. Keur, Den Haag, 26.43 M.; 4. H. Kieft, Haarlem, 25.41 M.; 5. H. J. Mohr, Haarlem, 24.51 M.; 6. W. v. Delden, Den Haag, 23.78 M. Kogelstooten: 1. P. J. Bros. Haarlem, 9.91 M.; 2. M. Spek, Haarlem, 9.66 M.; 3. Wal- brecht, Haarlem, 9.62 M.; 4. A. v. Eijken, Den Haag, 8.99 M.; 5. M. J. Kok, Den Haag, 8.70 M.; 6. H. Sauting, Den Haag, 8.35 M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6