Stadsnieuws Uitslag Volksspelen Telegraphisch Weerbericht Heringa Wuthrich, Haarlem Exlde batterijen - Ook reparaties Stofzuigerliuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 10756 4pex Klop-Veeg-Stofzuigers f175' EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Pers-jubileum September Agenda Agenda 3 September Mast doorgebroken R.-K. Mannenkoor Beverwijk Apotheekdienst Gaat Haarlem's Bisschop verhuizen Goed bloembollenseizoen Muzikale wandeling Begin van brand De twee inbraken te Bennebroek Inbraken te Heemstede Luxor-Theater Rembrandt-Theater Een klem maar keurig bloemencorso GOUD, ZILVER UURWERKEN Is. KAN, Barteljorisstraat, h. Krocht KOWINGINNEFEESTEN Autobus-concessie Verkeersongevallen Aanrijding in de Gr. Houtstraat Botsing van twee motorrijtuigen Ernstig ongeluk Auto-ongeval te Santpoort H. LIDUINA Haarlemsche Orkestvereeniging Vergadering van Koninginnedag R. K. V. Zwaluwen. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". BENNEBROEK IJMUIDEN LAATSTE NIEUWS Het hersteMe Koningschap in Albanië Een trein geplunderd in Mexico Autobussen in botsing Arrestaties wegens spionage Botsing tusschen grenswactó en smokkelaars De nieuwe koning van Albanië Het Kellogg-pact TANDHEELKUNDIGE KLINIEK MARKTNIEUWS Pobson S. F, Co. Ltd. Grimsby. R. K. COÖPERATIEVE TUINDERSV. „KENNEMERLAND" i j»: Vandaag herdenkt de heer L. J. M. Hazel- Kt, waarnemend hoofdredacteur van „De Maasbode", zijn zilveren jubileum als jour nalist. Die geheele kwarteeuw is de jubilaris verbonden geweest aan het orgaan, dat hem nu ziet feest vieren, een in het journalis tenvak weinig voorkomend verschijnsel. Vijf- en-twintig jaar is de heer Hazelzet „de Maas bode" trouw gebleven, heeft het Rotterdam- sche blad nog als enkel avondblad van wel rumoerige faam, maar van verder weinig be- teekenis buiten de Rottestad, gekend; heeft daarop mede de stichting van het ochtend blad en de omzetting van plaatselijk in groot landelijk orgaan, tot het groote Katholieke dagblad van Nederland, helpen bevorderen. Dat heeft ontzaglijke inspanning gekost. Na het aftreden van rector Thompson was de scherpzinnige en bezadigde heer Hazelzet de aangewezen leider gedurende een lang interregnum. Tijdens het hoofdredacteurs schap van den tweeden geestelijken redactie chef, rector van Reijsen, was dezelfde heer Hazelzet diens rechterhand en plaatsvervanger en na den dood van den betreurden rector ging de jubilaris van vandaag van zelf spre kend weer op den stoel van den hoofdredac teur zitten. Wü gelooven, dat zijn titel nog altijd ge bleven is „waarnemend", dat is dus „tijde lijk". Maar 't gaat er mee als met sommige belastingen en accijnzen, die bij invoering als „tijdelijk" worden aangekondigd, maar den fiscus zoo goed bevallen, dat zij vaster groeien dan welke definitieve heffingen ook. Het gebruik doet de zaken op juiste waarde schatten. En onze feestvierende collega van heden heeft door zijn beproefde trouw aan het blad, dat hem dierbaar is, aan de heilige Roomsche beginselen, aan de ons allen dier baar Roomsche journalistiek, zich onmisbaar gemaakt. „Saevis tranquillus in undis"; al tijd kalm, ook al spookt het op zee, kon zijn wapenspreuk zijn. Door zijn bezadigd en te vens scherp oordeel heeft hij als stille werker in die kwarteeuw journalistiek zich de waar deering van zijn collega's en de dankbaar heid van de groote schaar Maasbode-lezers verworven. Ad muitos annos! St. Josephsgezellenvereeniging Jans straat 59 12 tot 2 uur half 7 tot 10 uur geopend 3 tot half 10 uur verplichte opkomst 8 uur Spaarkas. Theeschenkerij Houtrust half 5 uur Matinée. Luxor-Theater Groote Houtstraat om 8 uur Bioscoopvoorstelling (alleen voor volwassenen). Rembrandt-Theater Groote Markt om 7 uur en kwart over 9 uur Bioscoopvoor- stelingen. Alleen voor volwassenen. Gistermiddag is van een zandschip, dat bij de firma Verheul en Zn., zandhandel, in het Spaarne lag, een mast dwars door midden gebroken. Er kwamen gelukkig geen persoon lijke ongelukken voor. Zondagmorgen zal het R.-K. Mannenkoor onder de Hoogmis in de kerk van de A. Aga- th uitvoeren de Missa in Honorem Sanctissi- mae Trinitatis. Deze Missa zal ook door het koor in Duitschland gezongen worden. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur R. K. Be- volkings-Bureau 8 uur Tooneelclub R. K. Vrouwenbond. St. Josephsgezellenvereeniging Jans straat 59 810 uur Clubavond dam club. Rembrandt-Theater Groote Markt om 7 uur en kwart over 9 uur Bioscoop voorstellingen (Alleen voor volwassenen). Lnxor-Theater Groote Houtstraat om 8 uur Bioscoopvoorstelling (Alleen voor volwasenen). De Zondag- en nachtdienst der Apotheken wordt deze week waargenomen door: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596 en de firma Begemann en Snsltjes, Jans straat 27, Tel. 10043. Onder bovenstaand opschrift bevatte de „Tel." de volgende „primeur": „Naar wij vernemen, bestaan er plannen voor het vestigen van 'n nieuw gebouw naast de kathedraal St. Bavo aan de Leidsche Vaart alhier. Haarlems bisschop zou dan zijn intrek nemen in dat huis en zoodoende dicht bij de kathedraal komen te wonen, hetgeen voor het bijwonen en verrichten der officieele plechtigheden een groot gemak wezen zou. Het tegenwoordig bisschoppelijk paleis aan de Nieuwe Gracht was wel in de nabijheid gelegen der vroegere hoofdkerk van Haarlem, de St. Jozefskerk in de Jansstraat, maar se dert de nieuwe '-athedraal gebouwd werd, woont de bisschop wel zeer ver van zijn kathedraal af." Hoewel wij reeds vermoedden, dat dit be richt tot het rijk der fabelen verwezen moest worden, hebben wij te bevoegder plaatse in lichtingen ingewonnen. En daarbij bleek ons, dat inderdaad het bericht totaal onjuist is. De „Tel." heeft misschien de bekende plan nen, om in verre toekomst een priestercon- vict te bouwen nabij de kathedraal, voor plannen voor den bouw van een nieuw bis schoppelijk paleis aangezien. Of men aan de overzijde ook goed inge licht is! Het seizoen 1928 is voor de bloembollen- kweekers boven veler verwachting goed afge- loopen, meldt het „Kweekersblad". Niet al. leen zijn de prijzen veel hooger geworden, dan de kweekers durfden verwachten, doch alles ging vlot weg. Dit Belooft 'n goed be gin voor het volgend jaa- Naar aanleiding van de op het muziek concours te Assendelft behaalde successen, zal de St. Josephs Harmonie Maandagavond een muzikalen rondgang door de gemeente maken. De afmarsch is bepaald op Maandag avond acht uur vanaf het K. S. A.-gebouw. Gisteravond omstreeks kwart voor negen !s in de pettenmakerij van de firma Lippits, Groote Houtstraat 25, een begin van brand ontstaan .doordat men een lucifer in een lompenkistje had geworpen. Een klein ge deelte van de vloer is verbrand, terwijl te vens het vloerzeil verbrand is. Door een inwoonster is het vuurtje met een emmer water gebluscht. De brandweer was aanwezig, doch behoefde ««a die.ist te doen. De dader geeft een teeken van leven Naar wij vernemen, heeft de dader, die in het begin dezer week des nachts bij den heer v. d. Loo, aan den Rijksstraatweg, in gebroken heeft, en een som van 500. verduisterd, de coupons, die op naam van den heer v. d. Loo stonden, naar hem terug gezonden. Het postmerk draagt het stempel Amster dam. In de afgeloopen nachten is alhier op drie verschillende plaatsen ingebroken. Bij den heer N., wonende aan den Heerenweg is men door een keukenraam binnengekomen. Het geheele huis is doorzocht. De dieven hebben zich tegoed gedaan aan verschillende eet- en drinkwaren en hebben een flinke hoeveel heid gouden en zilveren sieraden buit ge maakt. Bij den heer T., aan de Van Merlenlaan heeft men aan de achterzijde een deur ge forceerd. Doordat in de hal de deur toegang gevende tot het overige gedeelte van het huis goed was gesloten is men niet verder kunnen komen. Vermoedelijk is aldaar niets ontvreemd. Bij den heer Van den H., wonende Nico- laas Beetsstraat heeft men zich door ver breking van een glasruit aan de achterzijde den toegang verschaft. Ook daar is de wo ning doorzocht, doch is nog niet kunnen blij ken of er iets wordt vermist. Van alle drie perceelen waren de bewoners afwezig, zoodat eerst na thuiskomst van de bewoners zal kunnen worden vastgesteld of iets is ont vreemd. Het was ook in het Luxor-Theater wel te merken, dat het gisteren Koninginnedag was. De zaal was tenminste slecht bezet, terwijl het programma in razend tempo werd afge draaid. Na een interessante revue, vermeldde het programma als eerste hoofdnummer „Opoffering of de tragedie van een kind". Het is de geschiedenis van een zevenjarigen jongen, die, tegen zijn zin, met zijn broer naar de cadettenschool wordt gestuurd. De broer, de verwaandheid in persoon, maakt zich aan diefstal schuldig. Als dit ontdekt wordt, neemt de ander de schuld vrijwillig op zich. Dientengevolge wordt hij ontslagen. Wanneer hij door een ongeval zwaar ge wond wordt,bekent de ander het feit gepleegd te hebben. Ofschoon de hoofdvertolker zijn best deed, om zoo goed mogelijk zijn rol te spelen, bleef het nog echt maakwerk. Men kon bij het spelen der verschillende scènes voortdurend zeggen „Nu moet hij dit, en nu weer dat doen." Het natuurlijke was er heelemaal uit. Zijn broer, hoewel hij niet zoo'n zware taak had, speelde in zijn rol van „tüchtige, stramme Militar" heel wat beter. Het Luxor-nieuws geeft weer verschillende aardige opname van de gebeurtenissen der week. Het hoofdnum mer na de pauze is van heel wat beter gehalte De film, getiteld Der Rastelbinder (de ketel lapper), is bewerkt naar de gelijknamige operette van Franz Lehar. We krijgen in teressante kijkjes over bewoners, zeden en gewoonten van Slowakije. Pfefferkorn goed gespeeld door Louis Treumann, zorgde voor de komische noot in deze eenigszins tragische geschiedenis. Wegens een revue scène,welke geheel overbodig werd ingelascht alleen voor volwassenen. Maurits Vigeven zingt op verdienstelijke wijze eenige liederen. Het Luxor-orkest zorgde voor haar bekende muzikale illustratie. Een bij uitstek romantische film ging op Koninginnedag voor 't eerst in 't Groote- Markt-theater voor een uitverkocht huis. En 't zal wel vol blijven van de week, want het knappe spel van Harry Liedtke trekt, en in „Dragonerliebchen" treedt hij, en met hem Maria Paudler, in tal van contrasteerende situaties met kracht en smaak op. Overigens munt de film meer uit door nauwgezette en bijwijlen vindingrijke regie dan door ver rassenden inhoud. Toch, al zou de intrigue schamel lijken, indien wij ze navertelden, toch is de ontwikkeling zoo frisch en pittig, dat men geboeid blijft tot 't eind. Enkele détails dwingen ons, bijwoning door onvol- wassenen te ontraden. Van 't bijprogram noemen we een mooie natuurfilm uit 't Zwarte Woud, en den twee- acter „De Tennisduivel," waarin de glo rieuze Van Bibber weer eens zegepraalt door zijn heerlijke onhandigheid. En niet te vergeten het tooneelnummer; de Junetro's, die op 't punt van equiiibristische acrobatiek toppunten leveren. Het Kleverpark was op Koninginnedag gedurende vele uren nog stiller dan anders, heel goed was de afloop der kinderfeesten te merken. Tal van ouders zochten met hun kinderen vermoeid het „home" weer op. Ook in de avonduren gingen velen naar 't Bloemendaalsche kermisterrein. Er was evenwel ook uitwisseling van ons buurdorp. De kinderen der Velserstraat hebben zich dapper geweerd en onder leiding der ouders een keurigen avondoptocht georganiseerd. De stoet opende met een kabouter, die een kruiwagen met bloemen voortduwde. Achter hem kwamen een tiental „Hollanders" met groen en bloemen, versierd. Heel keurig was daaraan de vorm van een auto gegeven. Oud-Hollandsche kleederdrachten, een grijs aard, een clown, een cowboy waren natuur getrouw nagebootst als chauffeurs en reizi gers. Verder verhoogden lampions de illusie van een avond-kinderfeest. De tocht van ging van begin Kleverpark, toen Velserstraat naar Kleverlaan en terug. ,6N vertrouwd adres ZEER VEEL GEZOCHT TE VELSEN De viering van den Koninginnedag is dit maal schitterender geslaagd dan ooit. Des morgens werd een groot feest gegeven voor alle Velsensche kinderen, ongeveer een 1000- tal. Het jonge volkje werd met allerlei spelen zooals zakloopen, balloopen, balgooien enz. beziggehouden en onthaald op versnape ringen. Een incidentje kwam haast de feest vreugde verstoren. De groote luidspreker, die voor de muziek zorgde, was geplaatst onder een afdak om hem tegen eventueelen regenval te beschutten. Eenige personen kwamen op het denkbeeld, het instrument boven op het afdak te plaatsen. Ze klommen er met z'n drieën bovenop, met het gevolg dat het getimmerte, dat op dit gewicht niet berekend was met de drie man en den luid spreker naar beneden kwamen. Niemand bekwam eenig letsel, zelfs de luidspreker kwam er goed af. Des middags werd de traditioneele ring- stekerij gehouden, georganiseerd door de Ringrijderij-Vereeniging „de Prins", waar aan 35 paren deelnamen. De belangstelling was enorm. De uitslag van dezen wedstrijd was i Dames le prijs Mej. W. Kuiper, 2e pr. mej. S. Spanjaard, 3e pr. mej. M. Dikstaal, 4e pr. mej. A. ten Brink, 5e pr. mevrouw Meijer, 6e pr. mevr. v. Gameren. Mej. Spanjaard won tevens het gouden zweepje voor het grootste aantal achter elkaar gestoken ringen. Heeren le pr. J. v. d. Sluis, 2e pr. J. B. A. Koster Jr., 3e pr. C. van Splunter, 4e pr. P. Koster, 5e pr. C. Limbach, 6e pr. S. Heuvel. De heer J. B. A. Koster Jr. won de rij zweep voor het grootst aantal achter elkaar gestoken ringen. Aan de behendigheidswedstrijd voor auto's welke in de pauze van het ringsteken werd gehouden, namen 28 rijders deel. De eerste prijs werd gewonnen door den heer A. v. d. Ploeg met 9 strafpunten, 2e pr. H. van Game ren, 10 strafp., 3e pr. A. Vermeer, 11 strafp., 4e pr. H. H. Meijer, 21 strafp. na loting met W. v. Heijst, die met evc nve:l strafpunten den 5en prijs verkreeg, 6e pr. J. v. d. Windt met 21% strafp. De prijzen zoowel voor ringsteken als autorijden bestenden uit fraaie luxevoor- werpen. Een schitterend vuurwerk, dat duizenden op de been bracht, was het slot van dezen welgeslaagden feestdag. in Haarlemmermeer Onder begunstiging van prachtig weder hebben Vrijdag vele ingezetenen van Haar lemmermeer den verjaardag van H.M. de Koningin op waardige wijze gevierd. Reeds vroeg in den morgen leverden de verschil lende feesterreinen met de omgeving een recht gezelligen aanblik op, wijl uit tal van woningen de vaderlandsche driekleur wap perde en het oranjezonnetje, dat op zoo'n dag bijzonder aangenaam aandoet, zich slechts bij tusschenpoozen even schuilhield. Te Hoofddorp was het ook dit jaar met het organiseeren van een Koninginnefeest zooals men dit in vroeger jaren in 't centrum van de Meer gewoon was, niet geloopen, zoo men dit gewenscht had. Toch was er eenige levendigheid waar te nemen, doordat de heer Dengerink, hoofd van de bijzondere school, met medewerking van ouders, schoolbestuur en particulieren eenige aardige kinderspelen heeft doen houden. Door de pas opgerichte voetbalclub „Eer lijk ter overwinning" werd 's avonds op het gemeentelijk sportterrein een gecostumeer- de voetbalwedstrijd gehouden, waarbij men Zich kostelijk vermaakte. Te Nieaw-Vennep was het Oranje-Comité evenals vorige jaren met een keurig samengesteld programma voor den dag ge komen. De regeling van het feest was bij de daarvoor geconstitueerde commissie, onder voorzitterschap van den heer J. A. van Arkel, in goede handen, zoodat met aller krachtige medewerking het feest schitterend is van stapel geloopen. 's Morgens te 9 uur kwam de commissie in café-Nijssen bijeen, alwaar de wethouder van onderwijs, de heer Knaap, een openings rede hield en de heer van Arkel een woord van dank bracht voor de van de zijde van het gemeentebestuur betoonde belangstel ling. Hierna werd met de schoolkinderen, die met vlaggen en oranjesjerpen waren getooid, met de muziek van Hoofddorps Fanfare korps „Excelsior" voorop een optocht door het dorp gemaakt, door vele groote en kleine belangstellenden gevolgd. Altijd iets in drukwekkends al die vroolijke kinder gezichtjes, stralend van blijdschap als een teeken, dat de feestvreugde er in zat. Na terugkeer werden de kinderen op versnaperingen onthaald en op het feest terrein hoogst spannende kinderfeesten ge houden, waarvoor fraaie prijsjes beschikbaar waren gesteld. Al de spelletjes kwamen goed tot z'n recht en het was den kleinen aan te zien, dat ze naar hartelust genoten. 's Middags hadden verschillende volks spelen plaats, zooals ringrijden op de fiets voor dames en heeren, de traditioneele ringrijderij met tweewielige rijtuigen hem den race stoelendans mastklimmen hard- loopen met hindernissen en auto-ringsteken. Er was veel animo voor al deze spelen, die bijzonder in den smaak vielen bij het pu bliek. Er heerschte den geheelen dag een prettige en recht feestelijke stemming, ook langs den weg in 't dorp, waar in de poffer tjeskraam en andere tenten goede zaken werden gemaakt. Het feest werd besloten met een schit teren^ vuurwerk. In Vijfhuizen werd 's avonds vanwege de vereeniging „Pro Rege" in de Gereformeerde Kerk een feestelijke bijeenkomst gehouden, waarin als sprekers optreden Ds. Diemer en de heer A. C. Brörens. Muziek en zang wisselden het gesprokene af. In de Badhoevebuurt nabij Sloten werden onder groote belangstelling kinder- en volks spelen gehouden, opgeluisterd door muziek. Het feestterrein nabij den Sloterweg al daar zag er keurig uit en bood voor velen een prachtige gelegenheid om zich naar hartelust te amuseeren. De organisatie was in goede handen, zoodat de verschillende wed strijden vlot en uitstekend verliepen. Nabij Aalsmeer werd op een door den heer P. Biesheuvel beschikbaar gesteld en tot feestterrein ingericht stuk land een kinder feest gehouden, vanwege de Christelijke Oranievereeniging uit Aalsmeer en naaste omgeving. TE IJMUIDEN Het Koninginefeest. Als van ouds werd dit feest geopend reeds des morgens te 7 uur met het geven van koraalmuzieik op het Willemsplein, door de leden van het Ghr. Fanfarekorps „Wilhelmina". Te half negen werden alle kinderen die zich in groepen voor de scholen van Oud-IJmuiden hadden opgesteld, door het fanfarekorps „Wilhel mina" afgehaald en geleid naar het Wil lemsplein. Hier werden door de kinderen eenige vaderlandssche liederen gezongen, terwijl in de muziektent door de Harm.ver. Concordia, dir. Sam Vlessing, de zang met muziek werd begeleid. Van het Willemsplein gingen de kinderen in optocht en met mu ziek der beide genoemde muziekvereenigin- gen naar het feestterrein gelegen achter het Station. Op dit feestterrein werden door de kinderen allerlei spelletjes gedaan zooals: zakloopen, tonrijden, turfrapen enz., waar mede aardige prijsjes te winnen waren. Ver der werden allen kinderen eenige versnape ringen aangeboden. Des middags van 46 urn: werd door de Harmoniever. Concordia een concert gege ven in de muziektent in het Park Velser- beek. Doordat er geen volksspelen werden gehouden, was oud en jong bij dit concert vertegenwoordigd. Des avonds te 7 uur vertrokken de leden der Tumvereeniging „Olympia" in optocht van het Willemsplein met muziek voorop naar het feestterrein, om aldaar een uit voering te geven. Deze uitvoering, welke be gunstigd werd door het mooie weer, be stond uit Gymnastiek- en Athletiek-oefenin- gen en is schitterend geslaagd. Daarna had te 10 uur een fakkeloptocht plaats vanaf het feestterrein naar het Wil lemsplein. Het middelpunt van den stoet vormde een praalwagen waarop de jonge leden van Olympia gezeten waren, voorstel lende een zuil bekroond door het lichtende symbool der vereeniging. Ged. Raamgracht. Mastklimmen: le prijs: Jan van Wijk; 2e prijs: Ant. v. d. Huust; 3e prijs: Joop de Graaf; 4e prijs: A. J. Koster; 5e prijs: Adr. Hessing; 6e prijs: E. Weers; 7e—12e prijs troostprijzen. Hindernisloopen: le prijs: Th. Theuvenet; 2e prijs: G. v. d. Haak; 3e prijs: Joh. Run haar; 4e prijs: Fr. Misset; 5e prijs: H. v. d. Haak; 6e prijs: G. v. d. Matten; 7e prijs: M. Molenkamp; 8e prijs: J. Lijnzaad; 9e prijs: E. Timmerman; 10e prijs: Hugo Schol ten; 11e prijs: Alb. Reedijk; 12e prijs: Theo Koelemijer; 13e prijs: Joh. Misset; 14e prijs: Jaap Nieuwenbrug; 15e prijs: Adr. Hessing; 16e30e prijs: troostprijzen. Uitslag Volksspelen Ged. Oude Gracht: Turfrapen meisjes: 1. G. Akkers; 2. A. Meijer; 3. G. v. Zahlen; 4. M. Tussink; 5. T. van Halst; 6. G. Terol. Troostprijzen: M. Bakker; Korvinus; B. Wassenaar. Estafetteloop voor ouderen: 1. D. Sweerts; 2. T. van Tetering; 3. G. Lamp. 2. A. van Tetering; P. van Tetering! W. Lamp. 3. M. Nelissen; P. Mul; Boderwes. 4. J. v. Riemsdijk; N. Huijboom; E. v. d. Pol. 5. P. Kok; J. Kok; Mulders. Estafetteloop Jongens: 1. J. Boot; M. Steven; N. Areraard. 2. H. Zomerdijk; F. Koenekoop; C. Hirs. 3. J. Spijkers; J. v. Huis; S. Schrama. 4. P. Harm; R. Knol; M. Huyboom. 5. H. Warmerdam; P. Kramer; L. Scheidier. 6. P. v. Meel; P. Stokman... J. v. Meel. 7. C. Jasper; H. v. d Vlist... C van Om meren 8. J. Schuit; J. de Vreugd; D. in 't Veld. Turfrapen jongens: 1. J. de Bie; 2. M. Geurtz; 3. R. Knol; 4. M. Huis in 't Veld; 5. J. van Hirs; 6. L. Scheidier; 7. P. Kramer. (Troostprijs). Nog zijn ten slotte de volgende geschen ken binnengekomen voor de Volksspelen: H. Th. J. A. Coebergh, Ged. Oude Gracht, boekwerk. A. Peddemors, Kruisweg 2 doozen en 1 speldenkussen." N. N. 2 Edammer kaasjes. Firma W. Engelgeer, Groote Markt 31, hangklokje met garantie. W. Alphenaar, Kruisweg, muziekboek. Guil. Vélu, Gr. Houtstraat, bretels en sokkenophouders. Gebr. Korstjens, Barteljorisstraat, 3 inkt kokers. Th.J. Meyer, Kruisweg, uil-tabakspot, gezondheidspijp. G. M. Oord, Gr. Houtstraat, muziek stukken. Het Centrumcomité brengt thans allen Haarlemschen Winkeliers aan het slot dezer verantwoordingen hartelijkst dank voor de bijzonder mooie en praktische prijzen, welke zij te onzer beschikking hebben gesteld en zeer zeker ook aan de firma J. T. Mathot, voor de keurige étalage. Een adres van chauffeurs Het bestuur van de Nederlandsche Unie van Chauffeurs en Overig Automobielperso- neel, aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders, gevestigd aan den Heem raadsingel 323, te Rotterdam, heeft de eer het volgende onder de aandacht van Uwen raad te brengen Waar te verwachten is, dat door uwen raad eerlang een beslissing zal worden genomen betreffende het aanwijzen van den conces sionaris, wien het recht zal worden gegeven onder de voorwaarden, door Uwen raad te stellen de autobusverbindingen voor de bui tenwijken te Haarlem te exploiteeren, meent adressant uwen raad te mogen herinneren aan het adres, hetwelk hij Uwen raad dd. 7 Fe bruari deed toekomen. Adressant meent er daarom thans mede te kunnen volstaan, het in bovenbedoeld adres gedane verzoek te herhalen, n.l. in de bepa lingen, verbonden aan het uitgeven van de concessie tot het exploiteeren van de Haar- lemsche stadautobuslijnen op te nemen de voorwaarde, dat de loonen en arbeidsvoor waarden van het personeel, in dienst van den concessionaris (voor zoover met betrekking tot de exploitatie stadautobuslijnen) aan de goedkeuring van B. en W. zijn onderworpen en in overleg met de betrokken landelijke vakorganisaties moeten worden vastgesteld Gistermiddag is een 66-jarige dame in de Groote Houtstraat door een wielrijder aan gereden. Zij kwam te vallen, met als gevolg, dat zij het neusbeen brak. Na in de Cinema Palace door den Ongevallendienst verbonden te zijn, is zij naar het St. Elisabeth's Gast huis overgebracht. Gisteravdnd omstreeks 8 uur vloog op den hoek OranjestraatOranjeboomstraat, een motorwielrijder, die de laatste straat kwam uitrijden, tegen een auto aan. De motorrijder sloeg over den kop, en moest naar zijn wo ning weggedragen worden. Gistermorgen, omstreeks kwart voor tien, is op den Rijksstraatweg, nabij de R.K. Kerk, de 11-jarige G. W., toen hij spelenderwijs den weg overstak, door een autobus aange reden. Ofschoon de bestuurder door krachtig remmen nog een aanrijding trachtte te voorkomen, werd de jongen door de autobus gegrepen. Hij kwam te vallen, met het ge volg, dat de autobus over hem heen reed. Nadat hij naar de pastorie der R.-K. Kerk was overgebracht, constateerde men daar géén uiterlijke verwondingen. Hij bloedde echter uit zijn neus. Hij is naar het St. Eli sabeth's Gosthuis overgebracht. De bestuur der treft geen schuld. Het vierjarig kind van den heer Jac. U. wilde Donderdagmiddag de straat overste ken en werd door een auto aangereden De kleine bekwam een gebroken beentje en eën lichte hersenschudding. De ijlings ontboden geneesheer verleende de eerste hulp en achtte den toestand niet levensgevaarlijk, pea chauffeur treft geen schuld. ZONDAG, 1ste Zondag van de maand. De H.H. Missen om 7, 8%, 9y, (Hoogmis) en om 11%. Na de Hoogmis Te Deum. Half 1 Cate chismus. 7 uur plechtig Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. MAANDAG, 's avonds half 8 Lof ter eere van de H. Liduina. Half 9 H. Familie. WOENSDAG, 's middags om 12 uur Cate chismus voor kinderen van openbare scholen. DONDERDAG. Namiddags van 4-5 biecht- hooren voor kinderen. Ook biechthooren van 5-7 uur. Half 9 H. Familie. VRIJDAG. 1ste Vrijdag. 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt. 7 uur gezongen H. Mis, 8 uur generale H. Communie voor de schoolkinderen. Half 8 uur Lof. ZATERDAG, 8 Sept. Feest van Maria Ge boorte. 7 uur gezongen H. Mis met generale H. Communie van de leden der H. Familie. N.B. Het aantal leden van ons Kruimel fonds begint de 2000 te naderen! Op één dag, den 24sten Augustus, 'n historischen datum is het cijfer met honderd tegelijk gestegen, zoodat wij nu reeds 1850 leden tellen. Wie zou zich daar niet bij willen aansluiten? Laat u door familieleden of vrienden, Pa rochianen .van Sint Liduina, opgeven als lid van het Kruimelfonds! Muziekuitvoering in den Hout op Zondag 2 September 1928 des middags te half drie. onder leiding van Marinus Adam. 1 Triumfmarsch Auvray Jubelouverture v. Weber Wals uit Der Rosenkavalier R. Strauss Ballet de l'opera Gioconda Ponchielli Ouverture „Rienzi" R. Wagner Albumblad R. Wagner Der Trompetter v. Sackingen Nessler- Nikisch (De trompetsolo door den heer de Vries). Donderdagmiddag om 5 uur hield boven gemelde vereeniging een buitengewone be stuursvergadering in een der turnzalen van Restaurant Brinkmann op de Groote Markt. Na het openingswoord van den voorzitter, deelt deze mede, dat de vergadering opzette lijk belegd is om door wijziging van de sta tuten verlenging van den duur der vereeni ging te bereiken. Artikel 10, waarin bepaald wordt, dat'de vereeniging is aangegaan voor het tijdperk van 29 jaren, te rekenen vanaf den dag der oprichting, nJ. 31 Augustus 1899, zal derhalve geschrapt moeten worden. Om de mogelijkheid uit te sluiten, dat bij het verstrijken van dit t'ijdperk weer een nieuw tijdperk van 29 jaar moet worden aange gaan, besluit men den duur voor een onbe- perkten tijd te bepalen. Dit voorstel wordt met algetneene stemmen aangenomen. De voorzitter zegt toe, dat men ten spoedigste maatregelen in betrekking tot deze statutenwijziging zal nemen. Nadat nog de notulen van deze bijeen komst zijn voorgelezen, sluit de voorzitter de vergadering. Secretaris J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. De Boottocht Voor den boottocht van morgen naar Gou da, zijn aan het secretariaat tot hedenavond kaarten verkrijgbaar, teyens worden ze in de Gezellenvereeniging verkrijgbaar gesteld van 8io uur. Mochten er nog kaarten over zijn dan wor den deze nog verkrijgbaar gesteld morgen ochtend te 8 uur aan de boot. De prijs is f 1.50. Vertrek te 8 uur van het Zuider Buiten Spaarne. Allen wensch ik veel plezier en een gunstig succes voor de Zwalu wen. We hebben goed weer, zooals onze ge woonte is. JOOP. Secretaris H. v. Turnhout, K. v. Man- derstraat 88 Hedenavond van 78 contributie-betalen in de R. K. Mil. Vereeniging, Zoetestraat. Maandagavond 8% uur elftalcommissie vergadering ten huize van den heer Slenders, Scheepmakersdijk. De trainingsavonden zijn afgeloopen, over het algemeen is er uitstekend geoefend en wij kunnen het komend seizoen met ver trouwen tegemoet zien. De 1.1, Woensdagavond gehouden wedstrij den voor junioren zijn uitstekend geslaagd. Er is met veel animo gekampt om een prijs te bemachtigen. Van Dam plaatste zich in den vierkamp No. 1. Bravo Kees. De clubavonden zullen eind September een aanvang nemen. Ook dit jaar worden zij weer op Donderdagavond gehouden. Wedstrijden voor morgen Het spel gaat beginnen! Na eenige maanden zomerrust zal morgen het bruine monster weer rollen aan den Rijks straatweg. Het programma luidt: T.Y.B.B. 1—Wilskracht 1 (A'dam) 2% uur De Meer 2—T.Y.B.B. 2 12% uur De Meer 4—T.Y.B.B. 3 12% uur T.Y.B.B. 5Concordia 3 4 1/4 uur HENK. R. K. Volksbond. Maandag 3 September ber a.s. houdt de R. K. Volksbond haar eerste ledenvergadering na den zomer. De agenda vermeldt o. m ingekomen stukken o. a. de bedevaart naar Lourdes, personeele belasting, voorziening vacature comité-lid Herwonnen Levenskracht en comité-lid Hulp in Nood; monument Pas toors. Feestconcert.. Gisteravond is ter gele genheid van Koninginnedag een feestcon cert gehouden op den Viersprong, in den tuin van den heer De Nis van Meerkerken. Het plaatselijk muziekkorps „Kunst na Arbeid", dirigent de heer A. Pusch, en de Chr. zangvereeniging „Bennebroek", direc teur de heer H. J. Arisz, hebben hier met succes gezorgd, dat ofschoon de Oranje feesten den 19en en 20en September gehou den worden, de echte Koninginnedag-stem ming des avonds in Bennebroek heerschte. De zanguitvoering, natuurlijk uit nationale liederen bestaande, door koperen muziek voortreffelijk begeleid, was keurig, in alle deelen verzorgd. Daar, zooals wij op Koninginnedag gewoon zijn, het weer zich uitstekend hield, was de belangstelling voor de muziek, die steeds een gunstig onthaal vindt in Bennebroek, zeer groot. Eng. Stoomtrawler aangekocht. Don derdag arriveerde alhier in de Visschers- haven de Engelsche stoomtrawler Elm G. Y. 890 welk schip door den heer J. v. d. Made te Grimsby (Engeland) is aangekocht. Het schip heeft een inhoud van 66 netto tons en is gebouwd in het jaar 1899 Ge van; het behoorde het laatst toe Hoogste Barometerstand 768.1 m.M. te De Bildt. Laagste Barometerstand 748.5 m.M. te Ingö. Zwakke tot matigen, n. tot o. wind, meest licht tot htilf bewolkt, waarschijnlijk nog droog weer, iets warmer overdag. LONDEN, 1 Sept. Naar de „Morning Post" van bevoegde zö'de verneemt, zijn de berichten, volgens welke de mogendheden te Tirana, in verband met de wijziging van den staatsvorm stappen hebben gedaan althans wat Groot-Brittannië betreft, niet juist. De proclamaties van Achmed Zoga tot koning van Albanië, wordt in Engeland als 'n binnen- landsche aangelegenheid beschouwd. Negen bewakets gedood. Soldaten die in den staat Morelos een pas- sagierstrein bewaakten werden neergescho ten en gedood, met uitzondering van één en de pasagiers uitgeplunderd. Men gelooft, dat de wacht niet meer dan 10 man sterk was. De passagiers werden op 'n rij geplaatst en van al hun kostbaarheden beroofd, doch geen hunner werd letsel toegebracht. Daarna sta ken de roovers den trein in brand. LONDEN, 1 September. Omtrent den ban dieten-overval op een trein in Mexico wordt gemeld, dat na onderzoek blijkt dat van de tien bewakers van den trein er negen gedood werden. Verscheidene leden van het trein personeel werden gewond. Ook uit andere deelen van het land werdes bandieten-overvallen gemeld. Ofschoon df bandieten op verschillende plaatsen met ver liezen werden teruggeslagen, zoeken vele boe ren hun toevlucht in de door de regeerings- troepen bewaakte steden. LONDEN, 1 September. Vrijdagavond zf# te Glasgow twee autobussen met elkaar ié botsing gekomen. Beide voertuigen werden grootendeels vernield. Negentien personeü werden gewond, van wie een groot aantal ernstig. WARSCHAU, 1 Sept. In het Poolsch- Russisch grensgebied, in de nabijheid van Wilna, werden Vrijdag 18 personen wegens spionnage ten gunste van Sovjet-Rusland gearresteerd. Op de gearresteerden werden documenten en brieven gevonden, uit welke blijkt, dal zij in Russischen dienst stonden. Vier dooden WILNA, 1 September. Nabij Iubenca aan de PoolschRussische grens is het Vrijdag tusschen een bende smokkelaars en de Rus. sische grenswacht tot een botsing gekomen, welke leidde tot een hevig vuurgevecht, dat twee uur duurde. In dit gevecht werden 4 personen gedood en 67 ernstig gewond. Des ondanks gelukte het den smokkelaars to ontkomen en hun dooden en gewoncfSl mede te nemen. TIRANA, 1 September In de heden morgen gehouden zitting van de National» Vergad. werden de voorstellen aangaande het uitroepen van Achmed Zogu tot koning van Albanië goedgekeurd. Een delegatie uit de vergadering zal zich onmiddellijk naar Achmed Zogu begeven, om hem de Kroon aan te bieden. Om vijf uur hedenmiddag zal Achmed Zogu zich naar de Nationale Ver gadering begeven, waar hij den eed zal af leggen. Ter gelegenheid van de kroning zul len groote volksfeesten plaats hebben. Thans twee en dertig onderteekenaars. PARIJS, 1 September. De ochtendbla den melden uit Washington, dat zeven lan den, n.l. Zwitserland, Nederland, Panama, Joegoslavië, Uruguay, Finland en Luxemburg het staatsdepartement bericht hebben ge zonden dat zfj het anti-oorlogsverdrag zullen teekenen. Het totaal aantal leden, dat het pact reeds geteekend heeft of zich tot onder- teekening bereid verklaard heeft is hierdoor gestegen tot twee en dertig. CENTRALE Kenaupark 26A Telefoon 12644 SPREEKUREN van 9-11 en 1 tot 2. Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN Spreekuu Prijsnoteering van 31 Aug. Frambozen per kg. 5565 ct. bessen per kg. 7080 ct.doppers per pond 1015 ct. groentjes per pond 812 ct. raspers 1822 ct. capucijnders br. per pond 1420 ct. capucijnders wit per pond 1014 ct.smj- boonen per kg. 20—32 ct. trosboonen per pond 3040 ct. spercieboonen z.dr. per kg. 2433 ct. spercieboonen m.dr. per kg* 2128 ct. dikke boonen per kg. 15j tomaten per kg. 1015 sp nazie per kist 5060 ct. sla per kist 75too ct. postelein per kist 3060 andijvie 3555.ct* r/JaP~ stelen per bos prei per bos radijs per bos rabarber per bos 35 ct. selderie per bos 24 ct. pieterselie per bos wortelen per boe 815 ct. bloemkool te soort per 100 ia15 ct. bloemkool 2e soort per 100 7 te roode kool per too 68 groene kool per 100 aan f 5 komkommers per 100 f a—7*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2