TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE 4 In Santpoort Te BloenigecXo- OVERVEEN. lil Zandvoort Te Beverwijk Te Spaarndam Tijdens de reveille in den morgen van Konin ginnedag trok het Politie-muziekko het paleis van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent te Haarlem, waar het Wien N voor de Bloed werd gespeeld. naat. Ook Hierna werd op het terrein de lunch ge bruikt. In den namiddag trad voor de kin. deren op het trio Luwoe, dat met een ge heel nieuw repertoire de jeugd aangenaam bezig wist te houden. De grootste attractie voor de kinderen begon te 4 uur. Door de zorgen van het co mité kon aan elk kind een verrassing wor den uitgereikt. Hiermede verstreek ruim een uur en tegen half zes trok het gezel, schap zingend naar huis .om daar geest driftig te verhalen van het dagje buiten doorgebracht. Ook elders was gezorgd, dat de jeugd werd beziggehouden. Op het R. C. H.-terrein hadden van half drie tot half zes de kinderspelen plaats. De heer S. Hooy. leeraar lichamelijke opvoe ding, had hier de leiding. Het deelnemen aan deze spelen was toegelaten tot den leeftijd van 17 jaar. Het was een geweldig programma, dat hier moest worden afgewerkt. Niet minder dan 41 nummers. Het comité en den leider komen hiervoor alle eer toe. Er was groote belangstelling en evenals elders werkte ook hier het mooie zomerweer tot het welslagen mee. In den vroegen avond werd op het Pre toria- en Soendaplein muziek ten gehoore gebracht, terwijl een muzikale rondwande ling door verschillende straten de feeststem ming gaande hield. De goed georganiseerde Koninginnedag in Schoten, die op de verschillende uren van den dag allerlei attracties bood, werd geslo ten met een schitterend vuurwerk op het gemeentelijk Sportterrein aan de V. Nes straat bij den Rijksweg. Hier was voor een buitengewoon rijk pro gramma gezorgd. Het tekstboekje vermeldde ruim veertig nummers. Deze stille zomeravond van den laatsten Augustus was wel bijzonder voor vuurwerk geschikt. De duizenden toeschouwers, die dit altijd weer mooie schouwspel volgden, heb ben van den kleurrijken vonkenregen, het bengaalsch vuur, de spattende raketten, enz. genoten, getuige den luiden bijval die bij de vele fraaie nummers uit de menigte telkens en telkens weer opsteeg. In Haarlem-Noord is op waardige en schitterende wijze de geboortedag van H.M. de Koningin herdacht. Onder goede weersgesteldheid en uitste kende regeling verliepen hier de feesten. In verband met de vele verslagen der fees ten uit den omtrek, volstaan wij met alleen de uitslagen der spelen te vermelden. Kinderspelen: Blokjesrapen. Ie Prijs To me Nijssen. 2e pr. Kees Tromp, 3e pr. Piet Nijssèn, 4e pr. Adri Koot. 5e pr. Annie Hee remans. 6e pr. Adri van Markenstein, 7e pr. Rietje van Putten. Vogelgooien: le prijs J. Meinders. 2e prijs H. Martens. 3e. pr. F. Martens, 4e pr. F. Delbrück, 5e pr. A. de Graaf, 6e pr. K. Kort- houwer. Hoepelwedstrijd meisjes: 1. G. Wesselman, 2. Jo Engelhard, 3. S. Spanjaard. 4. Mien- tje de Haan. Idem jongens: le pr-s F. Martens. 2e Dirk Böhm, 3e Nico Zonneveld, 4e Arie Maar schalk. Ezelstaarten, le pr. Keetje Korsman. 2e Jans Bohm, 3e Marie v. Egmond. 5e Gretha Hoenderdos, 4e Marie Heeremans, 6e Pietje Heeremans. Wedloop met hindernissen: ie pr. Gerrit van Egmond, 2e pr. B. Graman, 3e pr. Jan Bol. Behendigheidswedstrijd meisjes 12—13 jaar: le pr. Gerrie Schoon, 2e Jo Uitendaal, 3e Coba Zonneveld. 4e Adri Evers. Idem 1011 jaar: le pr. Lena Slebos, 2e pr. Marie Heeremans, 3e Nelly Rutte, 4e Truus Nijssen. Hoogspringenle pr. D. v. d. Putten, 2e L. Maas, 3e J. v. d. Putten. De middaguren werden besteed voor volks spelen, waar o.a. Boegsprietvechten. kinder- wagerisrace, mastklimmen en touwtje sprin gen. Hieronder volgt van deze spelen de uitslag: Speerwerpen per rijwiel (dames) le prijs Cor Slebos, 2e A. Vossen, 3e Mej. Wigchert. Idem heeren: le pr. P. Nijssen, 2e L. Ger- rits. 3e J. Maarschalk. Boegsprietvechten: le pr. Jo Boon, 2e C. Hoogzaad, 3e Jan Duin. Touwtjesspringen (dames) le pr. A. An- tonioli, 2e M. Wigchert, 3e Mej. Barg. Muilloopen: le pr. Marie Maarschalk, 2e Mej. Hoogeveen. 3e Anie Nijssen. Kindèrwagênrace (dames) le pr. Mej. Dam, 2e Mej. Blokland. Idem Heeren: le pr. L. Uitendaal, 2e A. Blansjaar. De vereeniging „Koninginnedag" mds om haar werk tevreden zijn; de Koninghius en ten van gisteren zijn prachtig geslaag het minst heeft daartoe medegewerkator schitterende weer, dat zich in alle opzican over de feestcommissie en de feestvieren ontfermd heeft. Reeds Donderdagavond vi 8 den de feestelijkheden ingeluid met een ésf lagewedstrijd. waaraan door 53 winkeliers Bloemendaal en Overveen werd deel ge.e. men. Voor dezen wedstrijd was veel Tde gemaakt, zoodat wij prachtige staaltjes }es étaleerkunst te zien kregen. Het pi'ge- bleef niet in gebreke, de fraai geëta; vitrines te bewonderen en daarover zijr ning uit te spreken, door middel v: invullen van een stembiljet voor d' blieksprijs. Voor de jeugd was er ook attractie, n.l. het zoeken van verbo; ters. Uit deze 61 gezochte en gevoi ters moesten 2 zinnen samengestek Om ruim 10 uur werd de uitslag Aller- etalagewedstrijd in hotel Vreebu^seste10- gemaakt. De jury bestond uit de uur Lof de Middenstandscentrale voor H£te- omstreken, n.l. de heeren J. J. n half 8 Th. E. Joustra en G. J. Veldwijk telit«0reikt L. W. Kuiper te Velsen en E. H. H H. te Zandvoort. m kwart Alvorens de uitslag bekend te m het woord gevoerd door den heer /mbidding man. die dank bracht aan den juOt 't ver- regelingscommissie en de Midderialf acht Bloemendaal, en hulde aan de Bloof en ge- sche winkeliers. theek. De mededingers waren verdeeld plechtige pen. Creator: De publieksprijs, een zilveren pi toegekend aan den heer Th. J. de Vuur ge- ger te Overveen, die bewezen had. ds Lof en vleesch en vetwaren toch nog smal artistiek te etaleeren is. Van 7 Groep I'iligste le prijs: J. Balm, med. van Blo.°ver" Bloei; 2e prijs: H. Franken Jr., Overve11*0. prijs Th. W. de Vries, Overveen; 4e pi v. d. Ham, Bloemendaal.' 'le- Groep II: le prijs J. A. Boskamp, med. van 't Gem. bestuur; 2e prijs Gebr. Beekman, Bloemen daal; 3e prijs J. Bos-van den Ende, Bloemen daal; 3e prijs: C. de Jong, Overveen. Groep III: le prijs: W. Beunder, zilv. lauwerkrans; 2e prijs Gebr. van Riesen, Bloemendaal; 3e prijs Gebr. Koebrugge, Bloemendaal; 4e prijs K. Ouwejan, Bloemendaal. De 2e, 3e en 4e prijs bestonden resp. uit verg. zilveren, zilveren en bronzen medailles. Reedslang voor het programma van gis teren een aanvang nam, was een groot aan tal feestgangers op het feestterrein aanwezig. Ruim half 10 werden de feestelijkheden geopend met een feestrede van den burge meester van Bloemendaal. Na den burgemeester nam de heer A. E. Beekman, voorzitter van de feestcommissie het woord, die dank bracht aan allen, die hun krachten en hun offers gegeven hadden opdat het feest goed zoude slagen, waarna, der traditie getrouw, door den voorzitter van Bloemendaals Bloei, ditmaal Mr. F. D. J. Theyse het woord gevoerd werd. Alle drie sprekers werden met applaus en fanfares be loond. Na afloop van dit officieel gedeelte open den de kermisvermakelijkheden hun tenten en weldra werd er gedraaid, gezweefd, ge schommeld, geschoten, gelijntrekt, gevischt en wat er al meer te doen was. „Sursum" blies er lustig op los en Mr. Hubert Korvera's Ge zelschap trok veel publiek met zijn schitte rende werkzaamheden op acrobatiek-, gym nastiek en athletiekgebied. Etenstijd bracht eenige minder drukke kwartiertjes. Maar de middaguren brachten zwermen naar 't feestterrein. Ook de wedstrijden en volksspelen moch ten zich in de belangstelling van honderden en honderden verheugen, 't Programma ver meldde eenige nieuwe nummers, zooals wa- tertournooi en olifantenraces. Beide nummers gaven vaak aanleiding tot uitbundige vroo- lijkheid, evenals het tonsteken, dat steeds een geliefd nummer op het programma blijft. Maar ook het gemoedelijke „waschophangen" en het barbaarsche poponthoofden hadden veel bekijks. Hier volgen de uitslagen van de verschil lende wedstrijden: Waschophangen: 1. A. Lindeman; 2. B. Hezemans; 3. B. Bakker. Turfrapen: 1. J. Batenburg; 2. A. Boel houwer; 3. Th. Poelgeest. Olifantenraces: 1. A. v. d. Werf, W. Hel- geman en H. Sengers; 2. G. Alink, G. Res ting en W. v. d. Werff; 3. G. Cornelisse, B. Voerman en P. Bersee. Stroopoponthoofden1. H. Cassee; 2. J. Kievit; 3. M. Timmer. Watertournooi: 1. J.*Hilgeman; 2. J. Schuit 3. T. van Kleef. Zakloopen: L C. Heisbergen; 2. J. Timmer, 3. F. Cassee. Tonsteken; 1. G. B. van 't Land; 2. C. van Kampen; 3. Fr. Bakker. Tijdens de volksspelen werden op het voetbalveld, naast het feestterrein, door le den van de Ver. voor Jeugdwerk, volksdan sen uitgevoerd, welke waren ingestudeerd door den heer H. v.d. Wateren. Met dit num mer heeft de feestcommissie zeer veel succes gehad. De verschillende dansen werden cor rect uitgevoerd en de groote belangstelling hiervoor was dan ook welverdiend. Ook de burgemeester toonde voor deze dansen zeer veel interesse. Avondfeesten. Ook deze zijn schitterend verloopen. Den geheelen avond heerschte een geweldige drukte. Hoe vol het terrein was, kon men tijdens het vuurwerk constateeren, als de helle verlichting een kijkje gunde op de duizendkoppige menigte. Precies half 11 schoot de eerste vuurpijl de lucht in, weldra gevolgd door bommen, zwermpotten en lichtkogels. De grootere stukken deden het zeer goed. met uitzonde ring van het slotstuk, dat eenigszins mis- lukte. 'Na 't vuurwerk had een ware exodus ™LS' •'•■"Toch bleven nog velen om het slui- de schuld af j.e wacbten en om rT- ontvangs- de rmlddat^ ^ggf. en an^jevoien. ->nen Heden na „r te maken „Te Deum' ter gt - legenheid vai.hebben w,-clag van onze geëer biedigde Koning.. de t lederen Zondag is na de Hoogmis in de Pastorie gelegenheid zich te doen inschrij ven in de Broederschappen van den Allerh. Rozenkrans en van de Geloovige Zielen, als ook overledenen te doen inschrijven op de doodceel dezer Broederschap, 's Avonds om half 8 Lof ter eere van 't H. Sacrament met Rozenhoedje voor de overledenen. Lied no. 43. DINSDAG-avond om half 8 Zielen-lof met Rozenhoedje voor de overleden en Ingeschre ven leden van de Broederschap tot Lafenis der Gel. Zielen. DONDERDAG-avond van 6half 8 biecht- hooren en om half 8 Mariacongregatie. VRIJDAG eerste Vrijdag der maand, toe gewijd aan de vereering van 't Goddelijk Hart van Jezus 's Morgens om half 7 wordt de H. Communie uitgereikt. Om 7 uur gez. H- Mis waarna korte acte van eereboete, 's avonds om half 8 Lof met gebeden ter eëre van pet H. Hart. ZATERDAG van half 12 tot half 1 biecht- hooren voor de kinderen van de hoogste klassen, 's Avonds van 59 uur gelegenheid! om te biechten om half 8 Maria-lof met Rozenhoedje. Lied no. 55. N.B. De directeur van ons Zangkoor maakt bekend, dat hij gaarne eeftige meerdere flinke krachten voor het Mannenkoor zou aanne men vooral noodzakelijk voor de uitvoering van meerstemmige muziek. Prijswinners werden: 1. J. Deelissen in 52 sec.; 2. G. H. Peters, 55 sec.; 3. H. Wallet, 76 sec.; 4. Corn. Bijl 90 sec.; 5. W. Zorge 1 min. 40 sec.; 6. G. Visser; 7. G. v. Tongeren; 8. A. Menschen. Om half 3 had een concert plaats in de kerk aan den Koedieflaan, wat plaats had in samenwerking met den Kunstkring „Heemstede," en waaraan medewerkte mevr. Hél.'éne LudolphGeysen (zang), de heer A. Engels, orgel en de heer G. Beths. viool. He t programma werd geopend met het Wilhelmus (orgel), waarna Aria uit Der Mess as (Ich weisz, das mein Erlöser Lebet), van vG. F. Handel, zang en orgel. Vervolgens Concert E-dur, van J. S. Bach; Allegro, Adagio Allegro assai voor viool en orgel. Daarna zong mevr. Ludolph nog „Stille zijn" van G. M. G. Brucken Foch; Gelukkig Vaderla nd en Koninginnelied. Daarna Praludium van Max Reger en als slot Finale van César Franck. Kunstkring Heemstede had zeker een ge lukkige keus gedaan en hare medewerkers, en al was het kerkgebouw niet geheel ge vuld, de aanwezigen hebben volop genoten. In de avonduren is alles op de been. II jt kermist errein is te klein om allen te bergen. Van 8 tot 10 uur gaf de Harminie St. Mi chael een concert op het Raadhuisplein, ^"lier was de belangstelling zeer groot. Een Tonnetje steken bij de Koninginnefeesten te Bloemendaal. •'-der deel volgt de Tlnvrnonie Een r DM, tfie van 8 uur af een muzikale wande- j ter 'eu, aakte door het dorp, vrat al-W n j ZATERttractie is. 68 uur. Vif ii werd de dag officieel gesio- j ZONDA&en fraai vuurwerk, ook bijgewoond j e duizenden belangstellenden, die j n te... uitstekend gezicht hebben op liet ikenspel en het applaus na eik groot j Z(-mmer vooral was algemeen. Euct^og lang bleef een feestelijke stemming erschen. 7 ut' mili, 7 jo: V( ZONDAG. Eucharistische dag; aanbidding tot 3 uur. Onder de H.H. Missen collecte voor de kerk. DONDERDAG te kwart over 8 gezongen maandstond voor A. C. Bosman—Walterfang. Van 46 uur gelegenheid om te biechten. VRIJDAG. Te half 8 gezongen H. Mis. 's Avonds te half 8 Lof. ZATERDAG. Feestdag van Maria Geboorte. Te half 8 gezongen H. Mis. 's Avonds te half 8 Lof- hau svalleerd. Dat de K nandige verrichtingen ID AAL. bleek wel uit het gelach e.. ver in het bosch weerklank voi?u®n "a1 Behalve het fanfarecorps „Excelsior" ver leende oofc het harmoniecorps van Meer en Bosch zijn welwillende medewerking. Wedstrijd op het houten paard voor hee- en: (21 deeln.): le prijs kapstok, C. Bouwens ij2e prijs, rookstel. Wies Balm; 3e prijs, ^'tabakspot, Ab. Balm; 4e prijs, lepeldrager, G. Klomp. Ringrijden op los paard (17 deeln)le prijs hanglamp, Dirk Corver; 2e prijs, bloemtafel met POfc> A. Pauwels; 3e prijs, taartsehep, Mej. Gijzenberg; 4e prijs, eau de colognespuit, P. Wortel. Bovendien werd voor het mooiste costuum in dezen wedstrijd een extra prijs toegekend aan den heer Dirk Corver. De uitslag der verloting is als volgt: No. 3 een schemerlamp; no. 136 een schemerlamp N. 86 een eau de colognespuit; no. 144'n pop- li penwagen en no. 177 een theekast. \Oe voorz. der feestcommissie, de heerTiggel- pre'an, reikte vervolgens de toegekende prijzen V00It, met een toepasselijk speechje. a-s'Daarna liet „Crescendo" zich nog eens hoo- i onder leiding van zijn directeur den >r Dekker en vervolgens het Spaarndams- ge"smengd Koor, onder leiding van den heer Zwaan. Te 10 ure werd op de Rietpol een voor itterend vuurwerk afgestoken, als een '.rdig slot van het uitstekend geslaagde ïinginnefeest. De commissie heeft waarlijk van haar werk en wij hopen van ganscher ^rte dat zij dit feest nog vele jaren moge ;rhalen. van; af tot uu m 't Zette 's morgens al goed in. Mooi weer, dat is altijd van grootebeteekenis op zoo'n dag als deze. Wij zijn gewend, dat velen hun extra vacantiedag buiten de stad doorbren gen en dan in de eerste plaats naar Zand voort trekken. Toch viel het dagbezoek tegen. Andere jaren is 't veel drukker geweest. Koninginnefeest te Velsen. Een. foto van het ringrijden. Te bpaarndam werd op Koninginnedag een optocht door het dorp gehouden. Hierboven een onderdeel uit den stoet. Om ruim 12 uur waren de spelen afgeloo- pen en werd op het kermisterrein de draai molen bestormd, waar elk kind gratis twee ritten mocht draaien. Op dit miniatuur-kermisje heerschte dan ook spoedig een gezellige drukte. Om half 3 begonnen de Volkspelen in Groenendaal, waarvoor enorme belangstel ling was, niet enkel van het publiek maar ook van de deelnemers. Het eerste nummer was gecostumeerd Ringsteken op de fiets, voor meisjes en jon gens. Hiervoor waren 32 deelnemers. Vooral de dames hadden veel werk van hun cos tuum gemaakt en de jury had geen gemak kelijke taak, deze te beoordeelen. Voor de mooiste costumes werden de prij zen als volgt toegekend, le prijs Nelly Carpentier; 2e pr. Truus v. Breemen; 3e prijs H. Carpentier; 4e prijs, Henny Baars; 5e prijs Henk Hooreman. Ringsteken: 1. N. Sloof; 2. Annie Eckaar; 3. J. Schutter; 4. Frans v. Breemen: 5. Mies Marsman; 6. H. Hooreman; 7. Annie Steen ken, 8. Annie Baars. Hardloopen met hindernissen was een aardige attractie over 2 u M. hooge schut ting, door ton, over schutting en onder een zeil door, en denzelfden weg terug. Hiervoor waren 36 deelnemers. Na 'n feilen kamp bleven er ten slotte 3 winners over, die elk een geldprijs ontvingen. Een stroopop onthoofden voor dames (ge blinddoekt) bleek gemakelijker gezegd dan gedaan. Alida Kres bleek de eenigste van de 23 deelneemsters, die kans zag het hoofd er af te steken. Met slaan werd no. 2 Mej. Truus v. Bree men. 3. Mies Marsman. De groote attractie was touwtrekken. Zit tende op een ton zonder bodem moesten de deelnemers zich aan een touw over een 7 M. langen paal trekken, die lag over de sloot in Groendaal. Was het touw wat strak ge spannen dan kon het, maar liet men het even vieren, dan ging de persoon in quaestie met even zijdelingsche beweging onherroe pelijk in het circa 1 M. diepe water. Eenige duizenden toeschouwers woonden de vertooning bij, en als soms na van de baan afgelegd te hebben de ruiter te water ging, steeg een luid gejuich op. Som migen maakten er een extra pretje van, door een zwemdemonstratie te houden. Een troost voor hen was, dat een nat pak toch een gulden opleverde. Dat er overal in den omtrek groote feesten waren met vermakelijkheden en vuurwerk, zal ons natuurlijk geen voordeel gedaan heb ben. De aubade van den trans van den wa tertoren zal goed geslaagd zijn, daar tot ver achter in het dorp de klanken der gewijde en vaderlandsche liederen werden rondge dragen. Voor de voetbalwedstrijden der schoolelf tallen bestond bij de jeugd een groote be langstelling natuurlijk. Op het Z. V. V.-ter- rein werd geweldig gekampt, zelfs wel een beetje te vurig, zoodat de heer Rouffaer geen gemakkelijke taak had, wat het geheel, de heer J. Steetskamp, die scheidsrechter was, wat de spelonderdeelen betrof. Voor de volksspelen hadden zich bijna 600 kinderen aangegeven. 't Terrein aan de Herestraat bood een gezelligen aanblik. Maar wie de feestterrei nen in de omliggende plaatsen heeft bezocht, zal hier op dezen dag wel eenige attracties gemist hebben. Nu zorgde de Zandvoortsche Muziekkapel voor de noodige opwekking en het klank houdend gedeelte was nu beter verzorgd dan andere jaren, daar er een tribune voor de Z. M. K.-mannen was opgericht. De spelen hadden een vlot verloop. De behendigheidsspelen wezen zelf de overwin naars aan. Bij de vaardigheidsspelen werd op tijd geloopen en dat werd niet altijd even goed begrepen. Als men 't van zijn makkertje won, dan was men nog geen win naar. De leiders ondervonden de medewer king van den aannemer Siegers, die het ter rein in orde had gebracht. Terstond was hij steeds bereid aan verlangens van commissie of juryleden tegemoet te komen. De heer Rouffaer reikte den beker uit aan den captain van het elftal van de Wilhel- minaschool. De fruitmand was 't tweede over- winningsbewijs. De tweede prijs, eveneens een fruitmand, kwam aan het elftal van school C. Des avonds bracht de fakkeloptocht hon derden op straat. Ook 't vuurwerk slaagde goed. 't Waren mooie stukken en bijzonder gunstig was het weer.' Toch was daarna de drukte spoedig afge- loopen. Opmerkelijk was het, dat zoo weinig vlag- gedoek uitgezet was. Zelfs op den watertoren en de scholen misten we de driekleur, toen er onze aandacht op gevestigd werd. De viering van den verjaardag van H.M. de Koningin is zooals alle jaren ook ditmaal weer met opgewektheid gevoerd. Reeds 's morgens te 8 uur, toen de feestdag werd ingezet met koraalmuziek vanaf den trans van den Wijkertoren, lokte het traditioneele Oranjezonnetje talrijke toeschouwers naar de omgeving van de Kerkstraat. De prach tige zomermorgen maakte het verblijf op den torenomloop to een bijzonder genoe gen en schitterend ontrolde zich voor het oog het schoone panorama van Kennemer- land's landouwen en nijvere industrieplaat sen. Klokslag 8 uur .klonk vanaf den toren trans het Wilhelmus door een 15-tal leden van de Beverwij ksche Harmoniekapel. Dank zij den gunstigen wind kwam de muziek heel goed tot haar recht. Na het volkslied werden nog enkele koralen ge speeld. O-a. Bach's „Nun danket allen Gott" en „Alleen aan God zij eer." Het program ma werd besloten met het„Wien Neêrlandsch Bloed." Te 9 uur vond voor het Raadhuis de ge bruikelijke aubade plaats. Op het bordes hadden met het gemeentebestuur o.a. de Hoofdbestuurs- en bestuursleden van de vereeniging „Koninginnedag" plaatsgeno men. Door de leerlingen der verschillende scholen werden onder directie van den heer D. van Veen en met begeleiding van de Be- verwijksche Harmonie kapel, achtereenvol gens gezongen: „Hollands vlag, „Wij leven vrij," en het „Wilhelmus". Burgemeester Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, dankte voor de aan H.M. de Koningin door deze aubade gebrachte hulde. Zeer vele belangstellenden woonden deze aubade bij. Na afloop der aubade maakten de school kinderen een wandeling door de gemeente. Voorafgegaan door de Beverwijksche Har moniekapel werd door Breestraat, Begijne straat, Kloosterstraat, Baanstraat, Zeestraat Dr. Schuijtstraat, Scheybeecklaan en Von dellaan naar het weiland tegenover huize „Scheybeeck" gemarcheerd. Hier werden kinderspelen gehouden, waaraan door de jeugd met enthousiasme werd deelgenomen. Vervolgens werden de kinderen aangenaam beziggehouden door den Illusionist-goochelaar professor Hanry en door Arido van Hemert's oud-Holland- sche poppenkast. Als men weet, dat allé kin deren nog rijkelijk van versnaperingen voor zien werden, dan is het begrijpelijk, dat de jeugd zich opperbest amuseerde. Inmiddels bracht de Beverwijksche Har moniekapel de feeststemming er in door het maken van een muzikale wandeling. Des namiddags om 2 uur werd op het Schoolplein door jongens van 1216 jaar het watersteekspel beoefend. Tot groot ver maak van de talrijke toeschouwers liep me nige deelnemer een nat pak op. De jongelui lieten zich hierdoor echter niet afschrikken en herhaalden hardnekkig hun pogingen om den ring te steken zonder daarbij een stortbad te moeten ondergaan. Op denzelfden tijd werd in de Breestraat het Ringsteken per rijwiel voor meisjes ge houden, waarvoor eveneens groote belang stelling bestond. Het mastklimmen, een der vaste pro grammanummers van den Koninginnedag, zonder dit „folkloristisch" vermaak zou een Beverwijksche Koninginnedag eenvou dig ondenkbaar zijn, trok enorme belang stelling. Ditmaal was de paal op de Meer straat opgericht. Tot groot vermaak van het publiek waren reeds ettelijke pogingen van de klimmers, om in de paal te komen, mis lukt, alvorens het aan een hunner gelukte den eersten prijs uit de mast te halen. De voornaamste prijzen werden achtereenvol gens bemachtigd door G. Rooymans, J. Lustig, en H. Hendrikse. Een der mooiste onderdeelen van het pro gramma was wel de Gymnastiekdemonstra- tie, welke des namiddags van 3.305 uur op het weiland tegenover Huize „Schey beeck" werd gegeven. Te 3.15 stelden de deelnemers, allen leden van de Beverwijk sche Gymnastiekvereeniging „Turnlust", Zich op, waarna vanaf het Meerensteinplein naar „Scheybeeck" werd gemarcheerd. Aan den kop van den stoet had zich wederom de Beverwijksche Harmoniekapel geplaatst,die zich dezen dag wel onvermoeibaar toonde. Rondom het weiland had zich een enorme menschenmassa opgesteld, die met groote belangstelling de verrichtingen van „Turn lust" gadesloeg. Onder algemeene leiding van den heer B. J. Wicland Los werd ach tereenvolgens keurig werk geleverd in de programmanummers Vrije oefeningen da mes, springen heeren, toestelturnen voor dames, heeren en jongens enz. Een welver diend applaus oogstten de volksdansen van de meisjes en het knotszwaaien door de da mes. Als altijd vormden de verrichtingen van de heeren voor het hoogrek ook thans weer de clou van het afwisselende program en het pubikk werd niet moede de vele „reu zenzwaaien" met'dankbaar applaus te beloo- ncn. Voor „Turnlust" was het een succes volle middag, die tevens een goede pro paganda voor de gymnastiek beteekende. Des avonds van 8 tot 9.30 uur concer teerde de Beverwijksche Harmonie kapel in de muziektent op het Schoolplein. Velen hebben van dit concert genoten. De Harmo niekapel gaf een afwisselend programma, waarvoor de luisteraars zich zeer erkentelijk betoonden. Het schitterende weder had duizenden naar de Meerkade gelokt, waar precies te half 11 het vuurwerk, geleverd door de be kende pyro-technische fabriek A. J. Kat te Leiden een .aanvang nam. Het programma bevatte de gebruikelijke nummers, die alle uitstekend tot hun recht kwamen. Toen de slot-decoratie, voorstellend o.a. de beeltenis van H.M. de Koningin, met het zoo geliefde bombardement uiteen was gespat verspreid de de duizendkoppige menigte zich in de Breestraat, waar de pret tot laat in den nacht werd voortgezet. De zweefmolen op de Meerstraat bleek 'n groote attractie te zijn. Over het algemeen kon worden geconstateerd, dat het in Bever wijk tijdens den Koninginnedag niet zoo overstelpend druk is geweest als andere ja ren wel het geval placht te zijn. De omstan digheid, dat ook te Velsen-Noo:d ditmaal feesten waren georganiseerd met als slot een vuurwerk, bleek op het bezoek aan Be verwijk onmiskenbaar van invloed te zijn, terwijl ook de Vrijdag niet de geschikste dag is voor de tuindersbevolking uit de omge ving om feest te vieren. De producten toch moeten worden geoogst en naar de veiling worden gebracht. De groentenveilingen vonden dan ook gewoon doorgang. Niettegenstaande dat alles is de Koningin nedag te Beverwijk met opgewektheid ge vierd en als uitstekend geslaagd te beschou wen. Voor zoover ons op het oogenblik be kend is hebben zich geen ernstige ongere geldheden voorgedaan. Begunstigd door buitengewoon mooi zomer weer werd alhier Vrijdag het Koninginnefeest gevierd. Een oogenblik in den morgen dreig de de feestvreugde verstoord te zullen wor den door dreigende regenbuien, doch zoover is het gelukkig niet gekomen, 's Morgens oni 8 uur zag men al verschillende kinderen op weg naar de school, getooid met oranjesjerpen en vlaggetjes. Om half negen was het voor de schoolkinderen verzamelen bij de school op de Pol.- In optocht ging het dc*)r het dorp, voorafgegaan door de muziekvereeniging „Crescendo" en begeleid door het onderwij zend personeel en verschillende dames en heeren, die zich daarvoor vrijwillig beschik baar hadden gesteld. Daarna had, onder lei ding van den heer Zuidweg, hoofd der school alhier, een kinderaubade plaats, welke onder groote belangstelling zeer mooi werd uitge voerd. Onder de aanwezigen merkten wij op den waarn. burgemeester van Haarlem, den heer mr. Heerkens Thijssen, mevr. Heerkens Thijssen, den gemeente-secretaris van Haar lem, mr. Wesstra en mevr. Wesstra. De ver schillende liederen, welke ten gehoore wer den gebracht, waren: Wilhelmus, Het Kro ningslied van 1898, Een Hollandsch Lied, Marschlied en Wien Neerlandsch Bloed. Ver volgens werden de kinderspelen gehouden. Tijdens het houden der kinderspelen zorgde „Crescendo" voor de noodige afwisseling, door toepasselijke liederen te spelen. Daarna werd de poppenkast vertoond, die zoowel bij de kleintjes als bij de grooteren veel succes oogste. Na den middag werd begonnen met een optocht van versierde fietsen, wagens, enz. Ook deze mocht zich in een groote belangstel ling verheugen. Voorafgegaan door „Crescen do" werd het dorp doorgeti-okken. Er waren mooie voorstellingen bij. De prijzen vielen te beurt aan: Olympiade, le prijs, schemerlamp; Wagen met witte meisjes, 2e prijs, Stilleven; Het Firmament, 3e prijs, étui lepeltjes; Kabouter tjes, 4e prijs, Eaudecolognespuit; Vliegmachi ne. 5e prijs, lepeldrager. Daarna werden de volgende wedstrijden gehouden: Ringrijden voor dames: 35 deelneemsters: le prijs fruitschaal, Beb van Steijnen; 2e prijs, klokje, M. Dijkman; 3e prijs, stoffer met. blik, A. Ruijgvoom; 4e prijs, lepeldrager, J. Hartendorp. Behendigheidswedstrijden voor dames: 26 deelneemsters: le prijs, étui lepels, J. Harten dorp; 2e prijs, boter- en kaasmes, G. Bont; 3e prijs, zilverbeursje, Jo van Steijnen; 4e prijs, lepeldrager, A. Ooms. Ringrijden voor heeren, 52 deelnemers: le prijs, sigarendoos, G. Balm; 2e prijs, rook- standaard, J. Heeremans; 3e prijs, inktstel, C. Hartendorp; 4e prijs, klokje. A. J\ Bouwens Een kükjé op de kinderspelen tc Heemstede ter gelegenheid van Koninginnedag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8