DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSGHE COURANT MAANDAG 3 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Wedstrijd om den A. R. O. L.- beker R.C.H.—Z.A.C. 31 Haarlem-de Spartaan 3—0 De Vries Torringa, Goedhart, Wallerbekerwedstrij d te Bloemendaal R.C.H. IISchoten 16 ATHLETIEK De Ned. Kampioenschappen te Enschedé De Juniorendag van Alliance Totaal Wedstrijden om de „Prins Hendrik"-beker R.K. Athletiekclub „Excelsior" DAMMEN Het Olympisch tournooi De Ned. R.K. Dambond WATERPOLO H.P.C. II-De Zijl II 3-3 KAATSEN DUIVENSPORT Wedvlucht Harwich (Enge land) nationaal op Zondag 7 October a.s. £F.C. wint in den eindstrijd tegen E.C.H. Reeds om 12 uur bond H.F.C, den strijd aan tegen Zeeburgia. Belangstelling was uit den aard der zaak nog niet al te groot. Onder leiding van scheidsrechter Katoen zien wij H.F.C. zich aldus opstellen: v, d. Meulen Weber Wamsteker Jongeneel v. d. Lee Lamp de Ruyter Reydon v. Renesse Miezerus v. d. Berg Al dadelijk ontwikkelt zich een vlug spel, waarbij de Amsterdammers geenszins in de minderheid zijn. Integendeel, doelman v. d. Meulen wordt danig aan het werk gezet, doch het blijkt dat deze al bijzonder z'n dag heeft. Herhaaldelijk ontlokt zijn fraai verdedigen luid applaus. Een prachtkans doet dan Zee burgia verloren gaan wanneer de midvoor hoog overschiet. Slechts kort is er gespeeld wanneer H.F.C. de leiding weet te nemen door toedoen van Renesse, (10). Dit schijnt Zeeburgia te prikkelen want geweldig komen de Amsterdammers opzetten, doch H.F.C.'s verdediging met naast v. d. Meulen, Jongeneel en Wamsteker aan het hoofd weten alle gévaar te voorkomen, v Een gevaarlijk oogenblik voor het H.F.C.- doel loopt gelukkig af voor de H.F.C.'ers, doordat de bal aan den verkeerden kant van den paal naast rolt. Een vrije trap op het H. F. C.-doel levert niets op, evenmin als een hoekschop aan de andere zijde. Nog even verdeeld spel en dan is het eerste half uur om. Direct na de hervatting zitten de Amsterdammers met den bal voor het H.F.C.-doel, doch het loopt op hoekschop uit die niets oplevert. De Ruyter onderneemt enkele vlugge rushes terwijl "ook de vleugel Miezerus, v. d. Berg goed werk laat zien. Na ongeveer 8 minuten spelens is het wederom v. Renesse die H.F.C.'s voorsprong vergroot (2—0) na goed werk van v. d. Berg. Enthousiast spelen beide partijen verder. H.F.C. om de voorsprong te behouden, Zee- burig» om op te halen. Voorloopig blijft aan weerszijden de verdediging den aanval de baas. Vermelding vooral dient de wijze waarop v. d. Meulen al vallend een goed schot nog juist uit z'n doel wist te wippen. Toch boeken de- Amsterdammers eindelijk succes. De linkervleugel gaat er vlug van door. Een voorzet volgt waarbij de rechts binnen handig en voor v. d. Meulen onhoud baar inkopt. (21). Spoedig hierop is het tijd en heeft H.F.C. welverdiend gewonnen. Zeeburgia heeft echter de overwinning geenszins cadeau gegeven. Het geheele HF.C.-elftal speelde een goede wedstrijd. Hierna volgde de wedstrijd R.C.H.-Z.A.C. waar R.C.H. zegevierend hieruit te voorschijn trad zou dus de eindstrijd R C.H.-H.F.C. volgen. Te voren echter, om den vermoeiden eerst wat rust te geven had een demonstratie plaats van pushbal Wij zullen hier niet nader over uitweiden, Alleen komt het ons voor dat deze soort wedstrijden het publiek slechts kort zullen boeien. Daarna kwam R.CH. in het veld tegen de Oostelijke kampioenen onder leiding van scheidsrechter Boekman. R.C.H. kwam uit met: Kos van Es Krom de Vos Ruis Muller Hanse Geutskens Verkerk Nachtegeller Brugman. Z.A.C. met: Koeslag pouters Bakhuis v. Bom Hollander Bakker Derboven Mooy Oosting Postma Waaier f Vanaf den aftrap zit er onmiddellijk gang in het spel en vooral R.C.H. begint goed. We liswaar moet Kos het eerste schot behan delen doch dan zetten de Haarlemmers een offensief in dat dikwijls veel gevaar oplevert voor 't ZA.C.-doel. Als Brugman een goede kans krijgt om een voorzet te geven plaatst hij het leder achter de voorhoede voor het doel zoodat daarmede 'n kans om te scoren verloren gaat. R.C.H. blijft voorloopig wat meer in den aanval doch kan 't doel nog niet vinden. Meerdere schoten van Verkerk es. gaan juist over of naast het doel en een te ver opdringen wordt dan noodlottig als Bak huis plotseling doorbreekt en een hard schot op Kos inzendt, dat deze wel stopt doch onvoldoende wergwerkt en de toeloopende linksbinnen slechts voor het intrappen heeft. Ondanks dezen achterstand pakken de R.C. H'ers nog eens flink aan en het gelukt Ver kerk om een door Geutskens toegespeelden bal ineens hard in te schieten. Met gelijken 1—1 stand wordt dan gedraaid. Na de rust heeft R.C.H. het nadeel van den wind en ZA.C. is direct even in de meer derheid. Een paar comers krijgen de Zwolle naren te nemen doch de achterhoede weet zich staande te houden Herhaaldelijk wordt Brugman daarna aan het werk gezet en meerdere goede voorzetten volgen van zijn voet. Ook Hanse geeft nu en dan goede voor zetten doch kreeg ook nu weer veel te weinig te doen. Het achterblijven van Geutskens was daaraan niet vreemd. Plotseling krijgt Ver werk den bal van rechts goed toegespeeld en met een goed gericht schot geeft hij R.C H d? leiding Nachtegeller krijgt daarna den bai geheel vrij voor doel doch zijn schot faalt. De Zwollenaren werken hard om gelijk te maken, dringen geweldig op, hetgeen hun op een derde doelpunt komt te staan als Brug man met Verkerk samen door de verdediging heenloopen en de laatste no. 3. in het Zwol- sche net deponeert, daarmede de hattrek verrichtend. De tijd is inmiddels zoover verstreken, dat van ophalen voor Z.A.C. geen sprake .meer kan zijn hoewel Bakhuis er in de ia..„ste halve minuut nog in slaagde om mee een van grooten afstand gelost schot den achter stand te verkleinen. Er behoeft niet meer af getrapt te worden zoodat R. C. H. zich met H. F. C. in de finale gewerkt heeft. Alvorens aan de finale wordt begonnen worden de aanwezigen op het A. F. C.-terrein vergast op een demonstratie Pushbal, die naar onze meening niet de waardeering ge noot welke de organisators van het tournooi zich daar van voorgesteld zullen hebben. Na «en uur ongeveer gepushbald te hébben kwam... toen de elftallen van H.F.C. en R. C. H. in het veld. R. C. H. als in den eersten wedstrijd met: Van der Meulen Wamsteker, Renesse Jongeneel, Van der Lee Marchant de Ruyter Miezerus, Reydo Lamp van den Berg Ook nu weer heeft R. C. H. den aftrap doch de H.F.C.'ers nemen onmiddellijk het initiatief tot den aanval en Krom c.s. hebben groote moeite zich staande te houden. Eenige corners zijn het resultaat van dit overwicht van H. F. C. doch Kos weet zijn doel op sollede wijze schoon te houden. Hij stopt o.m. een schot van Miezerus van dichtbij meester- "k. Een rush van Verkerk na een center ?,n Brugman leverde bijna een doelpunt op. Reeds had Verkerk v. d. Meulen gepasseerd en rolde den bal nagenoeg op de doellijn toen Renesse juist nog bijtijds kwam om hem weg te trappen. Aan den anderen kant lukte het beter toen Reydon den bal onder schepte en in zijn eentje op Kos afging welke laatste door tijdig uitloopen welicht de si- tiuatie nog had kunnen redden doch thans moest toezien dat Reydon hem met bal en al passeerde H. F. C. blijft dan geruimen tijd in den aanval doch het schieten is niet van dien aard dat het direct gevaar oplevert. Met 10 in het voordeel van H. F. C. wordt gedraaid. De tweede helft is H. F. C. ook weer het meest in den aanval geweest. Krom wilde blijkbaar het spel forceeren beging daar bij o.l. de fout om te ver op te dringen het geen tenslotte zijn uitwerking niet miste, De Ruyter kreeg den bal toegespeeld en zonder het te kunnen verhinderen werd Krom ge passeerd en met een vrij veld voor zich lever de het geen moeite meer op om Reydon in de gelegenheid te stellen om het tweede doelpunt te scoren. R. C. H. raakte toen zichtbaar uitgespeeld. De zooveel zwaardere wedstrijd tegen Z. A .C. en de kortere rust periode zullen daaraan wel niet vreemd ge weest zijn. Hoe het zij, H. F. C. zag kans om door toedoen van v. d. Berg den stand op 30 te brengen terwijl R. C. H. daar geen enkel doelpunt tegenover wist te stellen. Als tenslotte scheidsrechter van Gessel tijd fluit heeft H.F.C. verdiend gewonnen. Direct na afloop worden de prijzen uitge loofd en kan de aanvoerder van H.F.C. den A.R.O.L.-beker in ontvangst nemen, benevens een gouden draagmedaille voor de spelers van het winnende elftal R.C.H. kreeg den door het Handelsblad uit geloofden beker als eigendom, terwijl Z.A.C. en Zeeburgia elk een zilveren medaille ont vingen. Vriendelijke woorden werden gesproken door de diverse vertegenwoordigers en daar mede was het tournooi, dat ook nu weer schitterend geslaagd mag heeten ten einde. In elk geval is zoowel voor R.C.H. als voor H.F.C. gebleken dat deze clubs voor het a.s. seizoen kunnen borgen op 'n behoorlijk elftal waarmede met 'n gerust gevoel de compe titie aangevangen kan worden. Om de Zilveren Westerkerk. Na de wedstrijden tegen de eerste klas- sers Z. F. C. en Hilversum, ontmoette Haar lem Zondag als laatste tegenstander in de halve competitie om den Zilveren Wester kerk het aan het einde van het vorig sei zoen naar de tweede klasse gedegradeerde Spartaan, waartegen Haarlem vroeger in de eerste klasse, reeds meermalen den strijd had aangebonden. Waar de Spartaan het a.s. seizoen tot de tegenstanders der roodbroeken .in de tweede klasse zal behooren, werd deze wedstrijd met belangstelling tegemoet gezien. Het Haarlem-elftal was na de vorige wed strijden eenigszins gewijzigd en kwam on der leiding van scheidsrechter Henneberke, als volgt aan den start: Dik, Van Daalen, Huisman, B. Kammeyer, De Geus, Oldenburg, Snooy Polanen. De bezoekers zijn aanmerkelijk sterker, maar blijken niet te beschikken over goede schutters en zelfs wanneer De Vries is uit- geloopen wordt tegen den paal geschoten. Haarlem neemt het spel dan in handen en ondanks het voor voetbal nog te warme weer wordt uitstekend gespeeld. Na 20 minuten spelen, geeft De Geus Haarlem de leiding: 1—0. De Spartaan is dan in de minderheid en na een aanvankelijk missen scoort Snooy dan via een Spartaan-speler, een tweede doelpunt voor Haarlem 2—0. Een fraai doel punt van De Geus wordt den wegens buiten spel geannuleerd. Rust 2—0. In de tweede helft doet de temperatuur zich meer gelden en wordt er minderder goed gespeeld dan voor de rust. De voor hoeden aan beide kanten missen eenige gemakkelijke kansen, al krijgt de Vries nog wel gelegenheid zijn capaciteiten te toonen. Tien minuten voor het einde brengt Snooy den stand op 3—0, met welken stand ook het einde komt. Alcmaria Victrix, V. V. A., W. F. C. en Bloemendaal. verschenen op deze wonder- mooien Zondag in 't veld om te kampen om den fraaien beker, geschonken door den heer Waller ter gelegenheid van Eloemen- daais 25-jarig jubileum. De Alkmaarders, met hun uitstekende spelers ais Elfering, Reitsma en Bos. had den met V. V. A. niet zooveel moeite al is dan ook de 61 uitslag wel wat geflatteerd. V. V. A. is met zijn spelersmateriaal er schijnbaar ook niet op vooruitgegaan, of schoon het den meerendeels jongeren spelers niet aan enthousiasme ontbrak. Het met 3 invallers spelende Bloemendaal zag geen kans zich tegen W. P. C. te hand haven, zoodat de beker alvast naar elders vertrekt. Het begin was voor de witten wel bemoe digend, want na eenige vinnige aanvallen van W. F. C., gelukt het H. de Jong na een doorbraak Bloemendaal de leiding te ver schaffen. Spoedig echter wisten de hardwerkende Wormerveerders de partijen op gelijken voet te brengen. Over het algemeen is het spelpeil niet bijzonder hoog, vooral in de Bloemendaal-voorhoede wordt Sunter erg gemist. Nog voor rust nemen de gasten de leiding. Na de thee is het weer W. F. C. dat het eerst voor Beijk verschijnt en met groote moeite weet hij eenige gevaarlijke schoten onschadelijk te maken. Toch kan hij niet verhinderen dat de rechtsbinnen van dichtbij cr 31 van maakt. Nu beginnen de written iets harder te werken en het W. F. C.-doel komt meermalen in gevaar. Bakker brengt eenig leven in de witte voorhoede en na een schermutseling scoort Kopjes Niemann via den paal. De laatste minuten zijn geheel voor de witten, maar het is vooral Dletz die steeds den weg naar het doel verspert. Met een 3—2 overwinning komen de gasten uit den strijd, zoodat Alcmaria en W. F. C. zich In de finale plaatsen. Bloemendaal zal in de aanstaande competitie-wedstrijden ongetwijfeld met meer geestdrift moeten spelen. De voetbalver. „Schoten" zal de Zonda gen die ons nog resten voor de aanvang van de competitie benutten tot het spelen van vriendschappelijke Wedstrijden. Zoo speelden jl. Zondag Schoten I tegen R. C. H. II aan den Middenweg en won welverdiend met 61. Voorwaar een goed begin. Het elftal speelde heel goed al konden wij het gemis van Geurts (die in Tilburg vertoeft) danig voelen. Maar binnenkort zal hij ons elftal weer completeeren. Het 3e elftal speelde tegen „Droste" en won met 75. Het 4e elftal speelde op het weer keurige Scihoten- terrein tegen een combinatie van E. H, S. en won ook met 40. Alleen Schoten II moest de meerderheid erkennen van D. I. O. I kampioen H. V. B. en wel met 53. Maar het dient direct gezegd: de Schotenploeg kan beter. Over den wedstrijd het volgende: Schoten n loopt hard van stapel en ma ken binnenkort 2 doelpunten. Maar de Dio- voorhoede zet er alles op en maakt even voor rust gelijk 22. Na de thee, (geef maar Ranja met dit weer) is Dio meer aanval lend en neemt de leiding, 23. Maar spoe dig maakt Putten gelijk, 3—3. Dio voegt er nog 2 goals aan toe en wint verdiend met 35. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld. Scheidsrechter Eijk- hoff leidde goed. Onder voor athletiek wel wat te koud weer, vond Zaterdagavond het eerste ge deelte der kampioenschappen plaats. Onge veer 500 toeschouwers woonden Zaterdag avond deze wedstrijden bij. De verschillende nummers waren zeer slecht bezet. Voor 3500 M. snelwandelen starten slechts twee athle- ten. Evenzoo telde 't nummer kogelslingeren twee deelnemers. Dit beteekent toch geen groote animo. De organisatie lied hier en daar nog al wat te wenschen over. Voor het discuswer pen was bijv. geen ring aanwezig, waaruit reglementair geworpen moet worden. De athletiek als zoodanis wordt hier in het Oos ten nog te veel als een gemoedelijk onder onsje beschouwd. Eventueele recordverbeteringen zouden niet kunnen worden erkend. Het meetma- teriaal voldeed niet aan de voorgeschreven eischen, niettegenstaande de organisatoren eenige weken geleden nog op deze onderdee- len gewezen is geworden. Voor de Haarlem mers was alleen Eijsker vertegenwoordigd. De overige Haarlemmers behoeven geen spijt te hebben deze dure reis niet gemaakt te hebben. Men weet in Holland zeker nog niet, dat de prestaties behaald op de kam pioenschappen gelden als een maatstaf voor het buitenland. Op zoo'n baan met zeer slechte bochten, is het eenvoudig onmogelijk om goede prestaties te leveren. Kampioen schappen behooren nu eenmaal gehouden te worden op de beste baan en waar de beste athleten wonen. Begonnen werd met 10.000 M. hardloopen: Kampioen 1927 A. Klaase 34 min 49.6 sec. Ned. record A. Klaase 34 min. 25.3 sec. 1. Gerbrands A. V. A. O., Amsterdam, 34 min. 26.4 sec.; 2. A. Groeneweg, ProPatria, Rotterdam, 35 min. 14.5 sec.; 3. A. A. Wolf, Vlug en Lenig, Den Haag, 600 M. achter. Evenals het vorige jaar won Thesingk het kampioenschap hoogspringen. Bührman en Kamstra hebben niet meegesprongen. Kampioen 1927 H. Thesingh 1.77. Ned. re cord F. Bührman 1.81 M. 1. H. Thesingh, Vlug en Lenig 1.76 M. 2. W. Peeters, P. E. C. (Zwolle), 1.71; 3. W. Hofman, Groningen 1926, 1.66 M. ,De 100 M. hardloopen bracht de drie snel ste loopers, Broos, De Boer, en Schoonheim te samen in een serie. Twee loopers werden geplaatst, waardoor de finale niet uit de snelste loopers kon bestaan. Eerste serie: 1. P. Slikker, G. A. C. Gro ningen, in 11.5 sec.; 2. A, Kok, Blauw-Wit Amsterdam, in 11.6 sec. Tweede serie: 1. W. Peters, P. E. C. Zwolle in 11.6 sec.; 2. J. J. Both, V. E. L. Den Haag, in 12 sec. Derde serie: 1. H. Broos, P. S. V. Eindho ven in 11.1 sec.; 2. H. de Boer, te Werve Den Haag, in 11.7 sec. De 1500 M. hardloopen was zonder strijd voor J. Zeegers. 1. J. Zeegers, 4 min. 24.2 sec.; 2. G. Roos, A. V. A. C., Amsterdma, 4 min. 28.2 sec.; 3. H. Willemsen, Sparta, Delft. Discuswerpen. Kampioen 1927 J. Selman, 36.155 M. Ned. Record H. G. Bakker, 40.71 Meter. .1. G. Postma, A. P. S. V. Amsterdam, 39.01 M.; 2. G. Eijsker, H. A. V. Haarlem, 38.15 M; 3. J. Selman, A. V. „1923" Amster dam, 34.96 M. 400 M. hardloopen. Eerste serie tweedeel nemers. 1. G. A. J. Hoitiak, Tubantia, in 60 sec.; 2. H. A. Broos, P. S. V., Eindhoven, in 60.1 sec. Tweede serie: 1: D. Geurts, V. en L., in 52.0; 2. J. Prins, Blauw-Wit, in 54.2 sec. Polstokverspringen. 1. G. Lamora, P. S. V. Einhoven, met 9.06)4 M.; 2. H. Roos, Z. R. C. met 8.64 M.; 3. Th. Heeg, Sparta Delft, met 8.17 M. Kogelslingeren. Kampioen 1927 H. Kamer beek, 44.34 M. Ned. record: H. Kamerbeek 44.27 M. 1. H. Kamerbeek, 44,27 M.; 2. J. Nollen, P. S. V. Eindhoven, 27.40 M. Kamerbeek verbeterde hiermede het Ned. record. Van erkenning kan geen sprake zijn, wegens het niet aanwezig zijn van den werp- ring. Verspringen zonder aanloop. 1. J. Ras, K. N. A. V., 3 M.; 2. W. Krons- horst, Sparta Delft, 2.90 M.; 3. W. Peters, P. E. C. Zwolle, 2.85 M. Verspringen met aanloop voor dames. 1. Mej. M. Biejer, Brunhüde, met 5.32)4 M. (Nieuw Ned. Record); 2. Mej. E. Aenge- nendt, Hygiëa Den Haag, met 5.05 'A M.; 3. Mej. W. Hamerslag, Hygiëa Den Haag, met 4.73 M. Zondagmorgen. Onder schitterend weer werden Zondag morgen een drietal nummers afgewerkt. Slechts 3 deelnemers verschenen aan den start voor het nummer 10.000 M. snelwan delen. Gubbels won onbedreigd in 51 min. en 15 sec. Tweede werd S. Bogaert ook van Pro Patria, Rotterdam, in 51 min. 36 3/5 sec. Kogelstooten werd gewonnen na spannen- den strijd door Kamerbeek. Een ongeldige worp van Eijsker was aanmerkelijk verder dan den verste- van Kamerbeek. Kampioen 1927: H. Kamerbeek, P. S. V. Eindhoven, 12 56 M. Ned. Record H. Kamer beek, 13.19- m. 1. H. Kamerbeek, 12.74 M.; 2. G. Eijsker, H. A. V. Haarlem, 12.67 M.; 3. J. Nollen, P. S. V. Eindhoven, 11.94 M. Hoogspringen met aanloop werd een zeer gemakkelijke zege voor de recordhoudster Mej. L. Gisolf, met 1.54 M. Zij was eenig- ste deelneemster voor dit nummer. Zondagmiddag. Vijf Ned. records verbeterd. 800 M. hard loopen voor dames door Mej. Mallon. Speer werpen voor dames door mej. R. Simmelink. Hink-stap-sprong door W. Peeters. 5000 M. hardloopen door J. Zeegers. Discuswerpen door mej. Michalis. Een verrassing was het, dat Spel gedeci deerd geklopt werd door twee Friezen, in den goeden tijd van 16.2 sec. Met goede leiding zullen deze mensehen 't zeker ver brengen. Eerste serie: L. Spel, Blauw-Wit, 16.4 sec.; 2. Th. Heeg, Sparta Dronrijp, 17.2 sec. Tweede serie: 1. C. Ras K. N. A. V., 17 sec.; 2. A. v. Leeuwen, Pro Patria, Rotter dam, 17.6 sec. Britstra werd niet geplaatst. Finale: 1. O. Ras, K. N. A. V., 16.2 sec.; 2. Th. Heeg, Sparta Dronrijp, 16.6 sec. 3. L. Spel, Blauw-Wit. Polstokhoogspringen. 1. Pasma, U. D. I., 3.43 M.; 2. Hazelhof, Donar Leiden, 3.23 M.; 3. Beringer, A. V. Twente, 3.08 M. Verspringen met aanloop, Heeren. Kampioen 1927: H. de Boer 7.30 M. Ned. record: H. de Boer 7.38 M. 1. H. de Boer 6.96 M.; 2. W. Peeters, 6.93 M.; 3. S. Swagerman, Te Werve, 6.55 M. Mej. H. C. Michaelis verbeterde belangrijk het Ned. record discuswerpen met een worp van 31.43 M. Mej. D. Wevers van de A. V. Twente werd tweede, met 25.59 M. 200 M. hardloopen was ook al niet sterk bezet. Drie series met negen deelnemers. Broos startte niet. Eerste serie: 1. P. Slikker, G. A. C., Gro ningen, 23.1 sec.; 2. S. Noom, 1928 .Alkmaar, 24.6 see. Both van V. en L. viel vlak voor de finish. Tweede serie: 1. H. C. Schoonheim, V. en L„ 23.4 sec.; 2. J. v. Maasen, A. V. W. Arn hem, 23.6 sec. Derde serie: 1. G. Bijlstra, V. en L., 23.3 sec.; 2. C. Maters, Vitesse, Arnhem. De finale werd gewonnen door den Gro ninger Slikker. Ook deze zeer makkelijk loopende jonge athleet kan wel iets. Broos en v. d. Berghe zal hij 't voorloopig nog wel niet lastig maken. Finale: 1. P. Slikker, G. A. C. Groningen, 23.2 sec.; 2. H. C. Schoonheim, V. en L., Den Haag, 23.6 sec.; 3. J. v. Maanen, A. V. W. Arnhem. 100 M. hardloopen dames. Eerste serie: 1. Mej. Ter Horst, A. V. Twente, 13.8 sec.; 2. Mej. H. Hennink, A. V. Twente; 3. Mej. M. Briejer, Brunhilde, Lei den. Tweede serie: 1. Mej. S. Decleet, A. V. Twente, 13 sec.; 2. Mej. E. Aengenendt, Hygiëa, Den Haag, 13.2 sec.; 3. Mej. G. Hoogendoom, Brunhilde, Leiden. Finale: 1. Mej. Ter Horst A. V. Twente 13 sec.; 2. Mèj. Briejer, Brunhilde, Leiden, 13.1 sec.; 3. Mej. S. Dettert, A. V. Twente, 13.5 seconden. De nieuwe recordhoudster E Aengenendt met 12.8 sec. moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. J. Knol van de Amsterdamsche Politie- Sportvereeniging, evenaardde zijn onlangs gevestigd record speerwerpen op twaalf c.M. na. Hij wierp nu 54.05 M. Tweede: W. van 't Veer, Sportlust, 48.40 M. Oerde: Th. Heeg, Sparta, Dronrijp, 46.12 Meter. Geen enkele van de loopnummers telde nu eens een flink aantal deelnemers. Zoo kwam het dat G. Lijflander van A. V. „1923" het Ned. Kampioenschap 800 M. wona, in 2 min. 3.9 sec. 2. K. B. v. d. Burg, Quick, Nij megen, 2 min. 4.2 sec.; 3. B. Reguit, Sport lust. Kronshorst won evenals het vorige jaar den titel voor het hoogspringen zonder aan loop. 1. W. Kronshorst, Sparta, 1.43)4 M.; 2. Eckkurt, A. V. A. C. Amsterdam, 1.43)4 M.; 3. Karow, G. A. C., Groningen, 1.38 M. Nog steeds is een 800 M. loop voor dames geen gewenscht nummer. Niet meer in het programma plaatsen zou èn voor het publiek èn voor de dames zelf een goede daad zijn. 1. Mej. A. J. Mallon, Quick, Gouda, 2 min. 34.2 sec. (Nieuw Ned. record); 2. Mej. van Noort, ongeveer 50 M. achter; 3. Mej. W- II C. Duchateau te Werve, ver achter. Het beste nummer van de geheele kam pioenschappen is het hink-stap-springen geworden. Peters kon nu bijna niet onder de 15 M. springen. De zachte aanlooop was voor dezen eerste klas-springer geen beletsel om het Ned. record van 14.83 M. te brengen op 15.10 )4 M. Als de aanloop beter was ge weest zoo had hij zeker het wereldrecord 15.54, heel dicht benaderd, zoo niet verbe terd. 2. G, Lamoice, P. S. V. Eindhoven, 13.34)4 M.; 3. J. G. Britstra, Hellas, Utrecht, 12.45 Meter. 4x100 M. estafette dames. 1. Brunhilde, Leiden, 54.6 sec. 2. Sparta, Wieren. 4x100 M. estafette heeren. 1. P. S. V., Eindhoven, 45.2 sec.; 2. V. en L., Den Haag, 45.6 sec.; 3. P. E. C., Zwolle. Na tot de voorlaatste ronde bij elkaar ge- loopen te hebben, liet Zeegers, Gerbrands achter zich. Zeegers liep geen slechte 5000 M., doch zijn tijd 15 min. 517/10 sec,, is wel onder het oude Ned. record, maar niet on der den tijd van A. Klaase geloopen, tijdens de Olympische Spelen. Dubbel jammer Is 't dat de Ned. officials toen geen tijd opgenomen hebben voor Klaase. Enkele deskundigen hadden zelfs een tijd van 15 min. 36 sec. voor Klaase. Tweede Gerbrands, A. V. A. C., in pre cies 16 min.; Derde van Heuven, A. V. A. C. Verder won Bogaert in 6 min. 47.4 sec. het nummer 1500 M. snelwandelen. Bolten van A. V. „1923" wist zoowaar na een heelen tijd afwezig te zijn geweest, zijn kampioenschap van 1927 te herhalen. 1 W. Bolten, 60.3 sec. 2.Britstra, Hellas. Utrecht, 61.9 sec. Speerwerpen dames: 3. A. Stuling, 1926, Groningen. 1. Mej. R. Simmelink. A. V. Twente, 29,41 Meter 2. Mej. W. Coeling, te Werve, 27,85 M. T ouwtrekken Vedergewicht: 1. Sparta, Dieren. 2. A. V. D. I, Doesburg. Lichtgewicht: 1. Volharding, Schermerhom. 2. Simson, Arnhem. 3. A. V. D. I., Doesburg. Middengewicht 1. A. V. D. I, Doesburg. 2. A. V. D. II, Doesburg. Zwaargewicht: 1. A. V. D. I. 2. Volharding. 3. A. V. D. II. Op het Lyceum-terrein aan den Zijlweg, heeft Alliance Zondag den juniorendag ge houden. Uitstekend weer, een goed terrein, een uitgebreide jury, een groot getal enthousias te deelnemers en deelnemertjes, ziedaar dan de factoren, die het welslagen van den specialen juniorendag in de hand hebben gewerkt. Voegen we er aan toe, dat de heer S. Hooy de leiding in handen had, dan is ook het vlotte verloop wel gewaarborgd geweest. Groote belangstelling hadden de jongere athleten van de zijde van het publiek, waar mee voor de zooveèlste maal werd bewezen, dat de R. K. Athletiekbeweging veld be gint te winnen. Alliance's voorzitter, de heer W. van Liemt, reikte de prijzen uit, na woorden van dank te hebben gesproken aan allen, die tot het slagen van den dag meegewerkt hadden, in het bijzonder aan een tweetal onbekende gevers van fraaie prijzen en den heer S. Hooy voor zijn vele werk. De uitslagen luiden: 60 Meter. A-junioren (tot en met 15 jaar). 1. Kos, A. C. E. Haarlem, 8 4/5 sec 2. Terburg, D. E. M. Beverwijk, 9 1/5 sec. 3. Stam, Leonidas, Haarlem. 80 Meter B-klasse (van 16 tot 18 jaar). 1. L. Koek, Holland Haarlem, 10 1/5 sec. 2. E. de Bruin, ld id., 10 2/5 sec. 3. J. Smolenaars, Alliance. 250 Meter. A-klasse. 1. P. v. Kolk, Holland Haarlem, 38 2/5 s. 2. J. Alders, Leonidas Haarlem, 40 sec. 3. Winkelhuizen, D. E. M., Beverwijk. 320 Meter B-klasse. 1. L. Koch, Holland Haarlem, 45 1/5 sec. 2. Langendijk, D. E. M. Beverwijk, 48 s. 1000 Meter A-klasse. 1. Burger D. E. M. B'wijk, 3 min. 23 sec. 2. W. Schram, id id., 3 min. 23 1/5 sec. 3. P. v. Kolk,, Holland Haarlem, 3 min. 23 2/5 sec. 1500 Meter B-klasse. 1. C. Smit, Holland Haarlem, 5 min. 1 4/5 sec. 2. G. Haack, Leonidas, Haarlem 5 min. 3 1/5 sec. 3. L. Koch, Holland Haarlem, 5 min. 16 2/5 sec. 4 maal 60 M. A-klasse. 1. Leonidas I Haarlem, 34 1/5 sec. 2. D. E. M., Beverwijk, 34 4/5 sec. 3. Leonidas II, Haarlem, 36 sec. 4 maal 80 M. B-klasse. 1. Alliance Haarlem, 41 2/5 sec. 2. Holland, Haarlem, 41 4/4 sec. 3. Leonidas, Haarlem, 43 3/3 sec. Verspringen met aanloop A-klasse: 1. H. Wijsman, Holland, 4.51% M. 2. Burger, D. E. M., 436 M. 3. Van Galen, Leonidas, 4.06 M. Verspringen met aanloop B-klasse. 1. E. de Bruin Holland, 5.54% M. 2. L. Koch, Holland, 5.45% M. 3. F. Bakker, Holland, 5.06 M Hoogspringen A-klasse. 1. J. Stam Leonidas, 1.30 M. 2. Apeldoorn en Spolders, Leonidas, 1.20 Meter. Hoogspringen B-klasse. 1. F. Bakker, Holland, 1.45 M. 2. Schaper, D. E. M„ 1.35 M. 3. E de Bruin en L. Koch, Holland, 1.30 Meter. Kogelstooten A-klasse. 1. Van Roode, E. C. E., 10.23 M. 2. J. Stam, Leonidas, 8.88 M. 3. Van Galen, Leonidas, 7.38 M. Kogelslooten B-klasse. 1. J. Smolenaars, Alliance, 10.28 M. 2. Duyn, D. E. M„ 10.17 M. 3. L. Koch Holland, 10.08 M. Discuswerpen A-klasse. 1. P. van Kolk, Holland, 18.40 M. Discuswerpen B-klasse. 1. J. Smolenaars, Alliance, 29.30 M. 2. J. Schram, D. E. M., 27.62 M. 3. S. Stam, Leonidas, 26.78 M. Speerwerpen B-klasse. 1. F. Claassen, Alliance, 33.92 M. 2. Langendijk, D.E.M., 30.36 M. 3. Wolvers, Holland, 30.17 M. Extra-prijs voor beste totaal-prestatie: Klasse A: P. van Kolk, Holland Haarlem, 7 punten. Klasse B: L. Koch, Holland Haarlem, 10% punt. Overzicht van het jimioren-toumooï Holland Alliance D.E.M. Leonidas A.C.E. KI. A: 10 12 17 6 KI. B: 26 13 10 3 36 13 22 20 6 Zondag g September a.s. worden op het terrein van „Quick" Nijmegen de jaarlij k- sche wedstrijden om den „Prins Hendrik"- beker gehouden. Hiervoor gelden de vol gende bepalingen: ie. Elke vereeniging moet aan minstens 7 nummers deelnemen om voor den beker in aanmerking te komen; se. Elke club mag slechts met s deelnemers en i ploeg per nummer uitkomen; 3e. Een deelnemer mag slechts aan 2 num mers deelnemen, de estafette niet medege- rekend; 4e. Puntentelling 6, 5, 4, 3, 2, 1. Nadat „Haarlem" in 1926 reeds 'n vorigen „P. H.-beker" in recordtijd, d.w.z. drie maal achtereen, definitief had weten te winnen, loofde Z. K. H. in 1937 'n nieuwen beker uit. Ook op dit kleinood legde deze vereeniging voor een jaar beslag. De „Haar- lem"-ploeg behaalde het vorige jaar in totaal 85 punten, tegen de A. V. „1923" 68 en V. en L. 60 punten. Moesten de Haarlemmers het in 1927 zonder Paulen en v. d. Berge doen, ook dit jaar is de ploeg niet compleet. Eerstens mankeert v. d. Berge, die aan een buiten- landschen wedstrijd de voorkeur geeft boven het uitkomen in clubverband. Verder moet men den steun van Effern missen en ten slotte verblijven Paulen en Schmidt in het bui tenland zonder nader adres achter te laten, zoodat het „Haarlem"-bestuur zich alleen kan verlaten op de door hen vroeger gedane belofte in Nijmegen aanwezig te zullen zijn. Ook het uitkomen van den 5000 M.-man Bleyenberg is nog zeer dubieus. Dientengevolge heef; men de ploeg als volgt samengesteld: 100 Meter: v. Welsenes, Benz. Reserve: Rinkel. 400 Meter: Paulen, Schmidt. Reserve: Nooy. 800 Meter: Hoogerwerf, Brandenburg. Reserve: Paulen. 1500 Meter: Klaase, Peper. Reserve: Hoo gerwerf. 5000 Meter: Klaase, Bleijenberg. Reserve: Peper. 4 X 100 Meter: v. d. Zee, Rinkel, Benz, v. Welsenes. Reserve: Nooy. 4 X 400 Meter: Keuze uit Paulen, Hoo gerwerf, Schmidt, Nooy, v. Welsenes. no M. Horden: Kaan. Hoogspringen: Schenk, v. Musscher. Re serve: Brandenburg. Verspringen: v. Welsenes, Nooy. Reserve: v. Musscher. Polshoog: v. d. Zee, Hartman. Speerwerpen: Hartman, Langendam. Re serve: Rinkel. Discuswerpen: Eysker, v. d. Zee. Kogelstooten: Eysker, Kaan. Wandelen: Geen deelnemers. Wanneer de ploeg in deze samenstelling kan uitkomen, meenen we ook dit jaar in „Haarlem" de bekerhoudster te zien, on danks de gemelde onvolledigheid. Man- keeren er echter meer leden op 't appèl, zoo wordt eene voorspelling lastiger. Verschil lende deelnemers krijgen dan meer dan één loopnummer te verwerken, zoodat een even tueel succes grootendeels afhangt van de in deeling van het chronologisch overzicht. Secr. Kleine Houtstraat 117 rd. Begunstigd door schitterend athletiek- weer, zijn de A.C.E.-junioren er in geslaagd op den Alliance-wedstrijd een behoorlijke prestatie te leveren. Op het nummer 60 M. hardl. (A.) wist G. Kos beslag te leggen op den isten prijs met een tijd van 8.8. sec., in zijn serie was zijn tijd 8.4 sec. Met kogel stooten (A) behaalde C. Rood den isten prijs met een worp van 10.23 M. De nog jeugdige Joh. Mathot moest zich op de xooo M. met de vierde plaats tevreden stellen, terwijl H. Zandstra geen kans zag hooger te komen dan 1.20 M. bij het hoogspringen met aanloop. Voorwaar een mooi resultaat, wat mede tot gevolg had, dat alle a.s. Zondag mee kam pen op de D.E.M.-wedstrijden. Bravo ju nioren Willen de senioren er om denken dat a.s. Woensdag de inschrijving sluit voor den D.E. M.-wedstrijd. Zie voor verdere bijzonder heden de „N. Haarl. Crt." van Zaterdag j.l. 3de blad, D.E.M.-nieuws. Kom A.C.E.'ers laat dit een waardig slot zijn van de D.H.A.K.-wedstrijden van dit seizoen. In de afgeloopen week we.den de partijen voor den herkamp om den eersten prijs ver speeld. Reeds maakten wij melding van de eerste partij, namelijk P. G. van Hout H. Regouw, welke een voordeelig eremise voor eerstgenoemde tot resultaat had. De tweede ontmoeting voor den herkamp had plaats tusschen de heeren C. Lochtenberg en P. G. van Hout. Deze partij was voor P. G. van Hout een beslissende. Gezien de vorige ontmoeting tusschen deze geroutineerde spelers,die na een titanenstrijd op een gelijk spel uitdraaide, beloofde het ook ditmaal een niet minder spannende strijd te worden. Toch bleek in deze partij P. G. van Hout al vrij spoedig de meerdere, daar voornoemd speler een zeer voordeeligen stand wist te verkrijgen, en dit vooral in het eindspel tot uiting kwam. Hoewel C. Lochtenberg 0.1. in deze partij betere voortzettingen had kun nen doen, werd hij thans genoodzaakt zijn partij op te geven. De laatste partij ,werd verspeeld tusschen de heeren H. RegouwC. Lochtenberg. Een voor H. Regouw niet onbelangrijke par tij. Gelukte het hem deze partij te winnen, dan zou hij een goede tweede geworden zijn. C. Lochtenberg speelde in deze ontmoeting weer eens voor hetgeen hij waard was, en gaf zijn tegenstander niet de minste gelegenheid, ook maar eenige winst te behalen. Na een taaien strijd gelukte het C. Lochtenberg zelfs een voordeelige remise te behalen. Hierdoor verkregen laatstgenoemde spelers weer een zelfde aantal punten. Om den tweeden prijs werd niet verder meer gespeeld. Onzes inziens mocht hier H. Regouw wel eenige aanspraak maken, door ongeslagen uit den strijd te ko men. De eindstand is P. G. van Hout 5 pnt. H. Regouw en C. Lochtenberg ieder 2 pnt. Huldiging van den isten prijswinnaar Het bondsbestuur had het plan opgevat, om na de gehouden wedstrijden voor het Olympisch tournooi, een avond te organi- seeren, waarin de eerstaankomende een simultaanseance zou geven, en de uitgeloofde prijzen zouden worden uitgereikt. Door ver schillende omstandigheden namen slechts 17 personen aan deze simultaanseance deel, waarvan het meerendeel uit D.I.D.-leden bestond. Deze seance werd onderbroken door een speech van den heer Th. Kok, welke na mens het hoofdbestuur de prijswinnaars complimenteerde met hun behaalde succes sen, en wel in het bijzonder den heer P. G. van Hout, die in dit uiterst spannend tour nooi, beslag op den eersten prijs wist te leg gen. Voorts bedankte spreker alle deelne. mers, die Zonder uitzondering allen hadden bijgedragen, tot het welslagen van het tour nooi hetwelk zulk een schitterend verloop had. Spreker sprak dan ook den wensch uit, dat in de toekomst nog vele, ja zelfs zeer vele dergelijke wedstrijden zouden plaats heb ben, opdat daardoor ongetwijfeld het spel peil aanmerkelijk bevorderd zou worden. Hierna werden de prijzen onder luid" ap plaus aan de winnaars uitgereikt. Na tijd het resteerende van den avond, op eene gezellige wijze doorgebracht te hebben, ging een" ieder voldaan huiswaarts. Zaterdagavond bracht de Zijl een tegenbe zoek aan de H. P. C.-reserves. Al direct na den ingooi zijn de H. P. C.ers in den aanval an binnen de halve minuut moet de Zijl-keeper visschen, 10. Na den ingooi is H. P. O. weer bij den bal, maar als de Zijl het spel weet te verplaatsen, weet de linksbuiten met een schuin schot den stand op 1—1 te brengen. Het spel gaat dan gelijk op en Uitendaal weet even voor rust met een harde schuiver de leiding te herne men. Rust 2I. Direct na rust komt H. P .C. vlak voor het vijandelijk doel, maar het schot is te zacht. De Zijl komt dan goed opzetten, en als de verdediging van H. P. C. zich zeer slecht op stelt, krijgt 'zij een kans, doch de bal vliegt over. H. P. C. blijft wel sneller, maar het plaat sen is slecht, zoodat de verdediging van de Zijl steeds kan Ingrijpen. Toch weet H. P. C. met een kogel in het hoekje de leiding te vergrooten, 3—1. Het is dan veel te donker, waardoor sa menspel zeer moeilijk wordt. Hiervan profiteert de Zijl echter met suc ces, want even voor het einde gaat de bal over den H. P. C.-keeper in het net, waar door ten slotte nog een gelijk spel ontstond. De Haagsche Kaatsvereeniging organi- seerdt op Zondag 9 September, een partij door-elkaar-loten. Haarlemmers, die wen schen deel te nemen aan genoemden wed strijd, kunnen zich tot Donderdag 8 uur aangeven bij den secretaris M. v. Waard, Dahliastraat 34. De wedstrijd vangt aan ongeveer 12 uur op het Stokroosplein te Den Haag. Zondag 16 September houdt Frisia zelf een leden-partij. Inlichtingen bij den se cretaris. Liefhebbers uit Haarlem en omstreken, die hun duiven aan deze wedvlucht wenschen deel te laten nemen, gelieven zich liefst zoo spoedig mogelijk aan één van de volgende adressen op te geven. J. J. Lasschuit, Ged. Raamgracht 56, J. Heemskerk, Leidschestraat 72, P. Bannink, Zijlstraat 3. Het klokken regelen en uitslaan zal te Haarlem geschieden. Ook zal er gelegenheid zijn tot onderling concoursen. Eenige eereprijzen zijn hiervoor reeds uit geloofd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10