VAN er. .jW'L DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 3 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE 1 Haarlem II - E. D. O. II 57 CRICKET H. C, G. I Rood en Wit Rood en Wit II-R.C.H. Rood en Wit wint met 127 runs! VOETBAL. U itslagen Vrien dschappeli jke en Serie-wedstrijden De wedstrijden om den bronzen scheidsrechter Stormvogels - Excelsior 2—2 St v 1 f u 1, n n n P h n. n ie >r is ie st [1. it e. ji !T1 ?n 5- >n ir in si. r- •i- le ELS a- Lie 66 as sn ti ll- >f. C- ar en n- a-n. jer ex ge si- let iet to ss en ■de id, it- K>- ht, jes xr- an en fe- «ch. de iet op, de nen rk* er. 3h- Len >h- de, ide ets de jy Ki ent ef- Li}n jo ngt om en ien neb ja de or- QUl SCb ge- eer als ■re am ing ■Jag het liet eel Kite en iter als En Jht, oor het rad. oei, had I «ch- de. she- ■md h« end tans dob en mt- doh be- ;erd loeg zaj ZÜ en aide 6° pen- ode. £en- -ka- loed lin de uit een en om sea- H. Haarlem slaat Spartaan met 3-0 In de wedstr«denreeks om de Westerkerk. De roodbroeken in den aanvaL vogelsdoelpunt verwachten, komt dit juist. De Jonge plaatst n.l. mooi naar Van Pel en deze scoort met een formidabel schot 11. Na een fraaien rush van Huysman, krijgt Mansen een fraaie kans tot scoren. Hij kopt echter juist over de lat. Rust 11. Na de thee zien we Mansen al spoedig een voorzet weer rakelings overkoppen. Dan kan ook de nieuwe Excelsior-doelman zijn ta lenten eens toonen, als de Waard een prach tig schot lost. Hij stopt echter magnifique. Bij de vele Exc.-aanvallen blijkt Haak een geweldig struikelblok, terwijl 'in laatste in stantie Thijssen nog steeds een keeper van le klasse is. In de Stormvogels-voorhoede is de 2de elf taller De Waard lang geen onverdienste lijke rechtsbuiten. Van een misverstand in de Excelsior-voorhoede weet hij zelfs op goede wijze te profiteeren (21). Even later ziet hij weer kans een goed schot te lossen, hetwelk den Exc.-doelman de grootste moei te bezorgt. De Stormv.-aanval krijgt nu den smaak van schieten te pakken. We zien Van Pel een vliegend schot lossen en een schot van Boekelaar komt op de bovenlat. Vervolgens stopt Bund een kogel van De Waard fraai. Het spel van de Exc.-voorhoede is in het veld vaak zeer goed, doch ten slotte blijkt het toch weinig productief. Erkend dient echter, dat Thijssen in buitengewone conditie is en er enkele fraaie schoten keurig uit houdt. Pas vlak tegen het einde, nadat Thijssen eerst een hard schot stppt, doch den bal niet kan wegwerken, weet Mansen door snel inloopen gelijk te maken. Einde 2—2. Dan komt het einde van dezen In de best* verhouding gespeelden wedstrijd. Zondag ai. ontvangt ED.O. voor de com-» petitie het Rotterdamsche Excelsior. Zondagmorgen speelde Haarlem 2, onder leiding van den scheidsrechter Hetem, een oefenwedstrijd tegen E.D.O. 2, met het vol gende elftal: Hoeben Saeijs, Balen. Blanken N. N., Buysink, Mohringer J. Kammeijer. Borghouts, Groeneveld. Klerk, Onkenhout. De E.D.O.-reserves bleken over een goed team te beschikken, waarbij in de voorhoed® vooral Dona een goede kracht bleek en na een kwartier spelen hebben de bezoekers dan ook een 30 voorsprong. Haarlem 2 komt dan beter op dreef en Groeneveld en Klerk verkleinen den achter- t stand tot 23. E.D.O. 2 blijft echter sterker en voert voor de rust zijn score op tot 6, waartegenover Haarlem slechts een derde doelpunt van Borghouts plaatst. Rust 3—6. Na de rust speelt Balen Blanken spil en Buysink achter, wat een verbetering blijkt. E.D.O. verhoogt echter zijn voorsprong tot 3—7. waarna Groenveld en Klerk den achter stand reduceeren tot 57. Met een verdiende overwinning van E.D.GW 2 komt het einde. H.C.C. wint met 140 runs! De eerste wedstrijd tegen H.C.C. I is in een groote nederlaag voor Rood en Wit geëindigd. Tegen de gewoonte in, faalde Rood en Wit met batten op den Haagschen aanval. Slechts v. Houten (13), Hagenaar (10) en Swens (16) boden op het lste innings H.C.C Jhr. Mr. C. Feith c. van Baasbank b. Kruyt 48 Jhr. Mr. C. W. Feith c. Swens b. v. Houten 29 E. J. A. Schill bowled Bruin 24 Mr. H. van Manen c. Hoomans b. Schmeinck 51 M. Jansen c. Swens li. Schmeinck 44 Mr. J. J. Koeleman bowled van Houten 0 J. van Tienhoven not out 0 H. F. C. wint den A.R.O.L.-Beker. Moment uit den eindstrijd tusschen H. F. C. en R. C. H. Van der Meulen in actie. uitstekende bowlen van Koeleman en Max Jansen eenigen tegenstand. Reeds voor de lunch was de Haarlemsche innings geëin digd. Totaal 65. Zooals gewoonlijk bij de Haagsche elftallen was het fielden goed ver zorgd. Hierna gaven de Hagenaars een exibition van hoe je batten moet. Eerst de gebroeders Feith en later Auk Schill, Max Jansen en Huug van Manen lieten werkelijk onberispe lijk batten zien. Ik weet niet wat beter was: de fraaie late cuts van Cees Feith of de harde drives naar extra cover van Constant, de slagen langs point van Schill, de harde leg- slag van Max Jansen of de harde slagen van het been af van V. Manen.. Het was voor de toeschouwers een lust om te zien. In den beginne, toen het bowlen van Bruin en Schmeinck zeer zuiver was, steeg de score zeer langzaam. Eerst nadat het Rood en Wit-totaal gepasseerd was (slechts voor het verlies van 1 wicket) ging het harder. Op 103 werd Cees Feith goed door Baasbank gevangen en even later bowlde Bruin Schill met een laag blijvende bal (3114). Max Jansen en van Manen zetten toen den stand van den dag op. Tiental na tiental kwam in een razend tempo op het scoringbord. Toen voor de thee gestopt werd was er nog steeds' geen scheiding. Juist was de 200 op het bord. Fokker liet na de thee nog even doorbatten om Max Jansen de gelegenheid te geven zijn 500ste run in dit seizoen te maken. Nu verdwenen spoedig van Manen (51) en J. Koeleman (0). Toen Max Jansen nog .tien runs noodig had, deed Swens een goede running catch, waarna Fokker de innings sloot. Totaal 209 voor 6 wickets. Rood en Wit moest nu 140 runs maken of ruim twee uur tijd uit spelen. Het batten der Haarlemmers (die op kalme wijze de runs trachtten te maken) was veel beter dan in de eerste innings. Van Bueren en v. Hou- did not bat J. F. van Moorsel A. F. van Manen R. F. Schill Ir. A. Fokker Extra's 13 Totaal 209 for 6. Val der wickets: 153 (2); 2103 (1); 3—114 (3); 4—205 (4); 5—209 (6); 6—209 (5) Bowlingcijfers: O. M. R. W. M. Bruin 19 3 70 1 J. Schmeinck 18 1/3 1 54 2 A. v. d. Togt 8 0 39 0 C. G. van Houten 7 1 27 2 J. Kruyt 10 6 1 2de innings Rood en Wit: P. A. Lammerts van Bueren c. Jhr. C. Feith b. M. Jansen 25 C. G. van Houten bowled M. Jansen 16 P. C. Hagenaar not out 18 J. J. Swens bowled Fokker 6 J. Schmeinck c. R. F. Schill b. M. Jansen 0 A. v. d. Togt not out 10 J. P. van Baasbank J. Kruyt P. P. J. Hoomans did not bat J. van Eeghen M. Bruin Extra's 27 Totaal 102 for 4. Val der wickets: 147 (1); 251 (2); 3—64 (4); 4—65 (5). Bowlingcijfers: O. M. R. W. R. F. Schill 7 2 19 0 Mr. J. J. Koeleman 13 3 32 0 M. Jansen 10 3 17 3 Jhr. Mr. C. Feith 10 10 Ir. A. Fokker 3 1 3 1 Jhr. Mr. C. W. Feith 3 2 2 0 Mr. H. van Manen 2 1 10 A. F. van Manen 11 0 0 ,het zeer goede bowlen van Bruin, om de groote Haagsche, die eerst gingen batten, voor 165 aan den kant te zetten.Reeds dadelijk deed van Eeghen een goeden vang achter het wicket, en even later ving v. d. Togt Schill mooi in de slips (210). Van Manen en Constant Feith brachten het tot 51. Toen bowlde Bruin den laatste met een laag blij vende bal. Hierna zag Van Manen nog Piet Feith (voor 13 l.b.w. Schmeinck) en zijn jongeren broer verdwijnen, voordat hij van Van Moorsel den noodigen steun kreeg. Zij brachten het van 588 tot 6152. Van Ma nen, die weer prima stond te spelen, zorgde voor de runs en van Moorsel verdedigde. Jammer dat de eerste in het gezicht van zijn century (91 w.o. 15 vieren) mooi door Da vidson gevangen werd. Even later deed Davidson een schitterenden vang, languit vallend op den grond, waardoor ook Van Moorsel kon verdwijnen voor 22 (7152). Het was nu weldra gebeurd, daar de staart niet veel presteerde. Jan Koeleman, die o.i. te laat was ingestuurd, bleef met 9 not out. Totaal 165. Bruin (6—68) en Schmeinck (4—70) had den uitstekend gebowled. Het fielden, vooral van Davidson, was zeer goed. Rood en Wit stond dus nu voor de taak om op den Haagschen aanval, die door het ontbreken van Max Jansen danig verzwakt was, 165 runs te maken. Geen één van de toeschouwers zal vermoed hebben, dat Rood en Wit voor het verlies van drie wic kets dit totaal zou passeeren en het totaal ten slotte zelfs 292 voor het verlies van 8 wickets zou worden. Dit is in hoofdzaak te danken aan het goede batten van P. van Bueren en Hagenaar, die voor het tweede wicket een stand van bijna 100 runs '.pzetten. Hierdoor waren de stockbowlers Koeleman en Fokker vermoeid en werd het gemis van een goeden change- J. Schmeinck not out 101 A. v. d. Togt c. Fokker b. Koeleman 25 S. Posthuma st. v. Moorsel b. Koeleman 6 Mr. B. Davidson l.b.w. C. Feith 1 P. P. J. Hoomans c. C. Feith b. Fokker 9 M. Bruin c. C. W. Feith b. Koeleman 1 J. van Eeghen not out 0 Extra's 37 Totaal 292 for 9 Val der wickets: 116 (2); 293 (3); 399 (4); 4—169 (1); 5—225 (6); 6—250 (7); 7—256 (8); 8—282 (9); 9—287 (10). Bowlingcijfers Mr. J. J. Koeleman Ir. A. Fokker Jhr. Mr. C. Feith R. Schill Jhr. P. Feith Mr. H. van Manen Jhr. Mr. C. W. Feith O. M. R. W. Rood en Wit wint met 70 runs De laatste competitiewedstrijd van beide partijen is in een overwinning van de kam pioenen geëindigd. Beide elftallen hadden eenige invallers. Rood en Wit ging eerst batten. Het begin was zeer slecht, daar reeds op 5 twee wickets neer waren. Hierna brach ten Mr. Davidson en G. de Vries verbetering. Ook Droste en Kervel kwamen nog in de dubbele cijfers, zoodat het totaal nog 129 werd. Mr. F. A. Davidson 35, G. de Vries 16, G. Dfoste 26 en G. Kervel 13. Bowlingcij fers R.C.H. L. v. d. Mey 2—40, J. de Graaf 5—37, J. Hellingman 2—34, H. de Jong 0—9. Het batten van R.C.H. was zwak. Slechts Kleyn kwam met 12 in de dubbele cijfers. Het totaal was 59. De bowlingcijfers van Het voetbaltournooi om den Waller-Beker te Bloemendaal. Moment uit den wedstrijd BloentendaalW. F. C. Voor het W. F. C.-doeL in het tournooi om den Waller-Beker door W. F. C. geklopt. Moment voor het Bloemendaalsche doel. ten brachten het voor het eerste wicket tot 47. Hierna vielen een paar wickets achter elkaar, zoodat het er met den stand van 464 niet eens zoo mooi uitzag. Hagenaar en v. d. Togt redden toen de situatie door uiterst kalm spel. Fokker bracht liefst 8 bowlers in het vuur, maar niets hielp. Toen er nog een kwartier te spelen was en er 100 runs waren, gaf hij de poging om een derde punt te halen op, zoodat H.C.C. won met 140 runs op de eerste innings. De volledige scores luidden: lste innings Rood en Wit: P. A. Lammers v. Bueren b. Mr. J. Koele man 0 C. G. van Houten c. H. v. Manen b. idem 13 P. C. Hagenaar bowled Fokker 10 J. J. Swens c. Koeleman b. Jhr. C. Feith 16 J. Schmeinck bowled M. Jansen 9 A. v. d. Togt c. M. Jansen b. Koeleman 6 J. P. van Baasbank l.b.w. M. Jansen 7 J. van Eeghen bowled Koeleman 1 J. Kruyt c. Fokker b. Koeleman 0 P. P. J. Hoomans bowled M. Jansen 5 M. Bruin not out 0 Extra's 2 Tdtaal 69 Val der wickets: 10 (1); 213 (3); 337 (4); 4—39 (2); 5—51 (5); 6—59 (6); 7—62 (8); 8—64 (9); 9—66 (7); 10—69 (10). Bowlingcijfers: O. M. R. W. Mr. J. J. Koeleman Ir. A. Fokker Jhr. Mr. C. Feith M. Jansen 18 3 27 5 9 1 27 1 2 0 8 1 61/3 3 5 3 Rood en Wit heeft op waarlijk schitterende wijze haar niet te best seizoen besloten met een groote overwinning op H.C.C. I. Hier mede heeft het zijn stadgenooten een groote dienst bewezen, want nu eindigt Haarlem op de tweede plaats. Fokker kon zijn groote nederlaag niet verkroppen. Eerst was hij een paar keer zeer onhebbelijk tegen de umpires en na afloop ging hij tot groote hilariteit van het publiek met een klein latje de mat opmeten. Hij kwam na vijf minuten over de mat gekropen te hebben (het feit is op de gevoelige plaat vastgelegd) tot de ont dekking, dat de afstand tusschen de wickets een paar centimeters te groot was en zal bij het bondsbestuur trachten den wedstrijd ongeldig te doen verklaren! Wij zullen het bespottelijke van deze zaak maar onbespro ken laten. Alleen is het jammer, dat in onze faire cricketwereld dergelijke dingen kunnen voorkomen. Ook onder het spel toonde Fokker zich niet den waren sportsman. Hij bowlde een bal tegen Schmeinck zijn knie. Deze hinkte toen een paar passen buiten zijn crease, waarop Fokker trachtte zijn palen om te gooien. Dit mislukte gelukkig. Ongelukkig reikte hij hierbij Schmeinck zelf. Het pu bliek stak zijn misnoegen over een en ander niet onder stoelen of banken. Rood en Wit heeft de overwinning voor een groot deel te danken aan het uitstekend fielden. Hierdoor gelukte het, mede door bowler gevoeld. Schmeinck en de overigen scoorden er hierna lustig op los. Voor drie wickets werd het totaal gepasseerd. Hierna ging van Bueren voor een uitstekende 75 uit. Schmeinck zette de zaak met v. d. Togt opdenzelfden voet voort. Eerst op 225 kwam de scheiding. Daar Schmeinck toen al 60 bad werd nog doorgegaan om hem zijn 100 te laten maken. Dit gelukte, maar onder groote spanning. Want eerst met den laatsten man in, maakte hij met 'n mooien boundary zijn 100 vol. Hierna werd gestopt. Totaal 292 for 9 wickets. Dit is de grootste nederlaag in de laatste jaren van H.C.C. en een woord van hulde mag Van Eeghen c.s. niet onthouden worden voor hun schitterend spel in den laatsten wedstrijd. De volledige scores luiden: lste innings H.C.C. Jhr. Mr. C. Feith c. v. Eeghen b. Bruin 2 Jhr. Mr. C. W. Feith bowled Bruin 21 E. J. A. Schill c. v. d. Togt b. Bruin 0 Mr. H. van Manen c. Davidson b Schmeinck 91 Jhr. P. Feith l.b.w. Schmeinck 13 A. F. van Manen bowled Bruin 1 J. F. van Moorsel c. Davidson b. Bruin 22 Mr. J. J. Koeleman not out 9 Ir. A. Fokker bowled Schmeinck 2i R. Schill c. Posthuma b. Bruin 0 H. van Tienhoven bowled Schmeinck 2 Extra's 2 Totaal 165 Val der wickets: 110 (1); 210 (3); 351 (2); 4—87 (5); 5—88 (6); 6—152 (4); 7-152 (7); 8—161 (8); 9-162 (10); 10— 165 (11). Bowlingcijfers: O. M. R. W. M. Bruin 26 6 68 6 J. Schmeinck 20 4 70 4 S. Posthuma 3 20 A. v. d. Togt 3 5 lste innings Rood en Wit: P. Lammerts v. Bueren c. van Tienhoven b. C. W. Feith 75 C. G. van Houten bowled Fokker 6 P. C. Hagenaar bowled Koeleman 265 J. J. Swens run out Rood en Wit waren G. Droste 323, J. Adriaans 620 en G. de Vries 11. De thuisclub won dus met 70 runs op de eerste innings. Zilveren VoetbaL Willem n—H. V. V., 0—3. A. D. O.—H. B. S., 0—1. V. O. C.Feyenoord, 01. H. B. S.—H. V. V., 2—1. A. R. O. L.-Beker. H. F. C.—Zeeburgia, 2—1. R. C. H.—Z. A. C., 3—2. H. F. C.—R. C. H., 3—0. Waller-Beker. Alcmarta VictrixV. V. A„ 61. W. F. C.Bloemendaal, 32. Westerkerk. HaarlemSpartaan, 30. Serie-wedstrijden van Kampong. Onder begunstiging van fraai weer heeffr Kampong haar jaarlijksohe serie-wedstrijden om den Bronzen scheidsrechter gehouden. De uitslagen luiden: HerculesKampong 41 A. F. C.—Quick H. 1—4 H. D. V. S.—A. S. C. 9—1 U. D.Robur et Vel. 05 Quick H.Hercules 10 Robur et Vel.—H. D. V. S. 2—4 H. D. V. S.—Quick H. 1—0 Vriendschappelijk. 'Leeuwarden: FrieslandSneek 74 Leeuwarden: LeeuwardenWest Frisia 43 H. F. C. wint den A. R. O. L.-Beker. Dr. Spoelder en zijn jongens nemen de prijzen in •ntvangst. De Stormvogels hebben kans gezien, on danks hun technisch veel lager staand spel, tegen Excelsior gelijk te spelen. Geeft dit hoop voor de toekomst, de Stormvogels zul len goed doen hun aanval, zoowel als hun middenlinie nog eens grondig te herzien. Alleen het achtertrio speelde dezen middag eerste klas spel. Excelsior speelde beter. Men voerde het samenspel echter te ver door en dit werd den aanval keer op keer noodlottig. Wie ons vooral tegenviel was de Rotterdamsche links binnen Bak. Toch gelooven we, dat de Rot terdammers nog altijd goed zijn voor een plaats in de middenmoot. De volgende elftallen stelden zich op: Excelsior: Bund, v. Rijssel, Bimmel, Pols, Grobbe, Mout, Knecht, Van Ommeren, Mansen, Bak, Huysman. Stormvogels: Boekelaar, v. Dillewijn, Veuger, Van Pel, de Jonge, v. d. Velde, Wey, v. d. Lugt, Koster, Haak, Thijssen. Kort na het begin valt Wey bij Storm vogels uit, waardoor Excelsior in den aanval komt. De aanval der Rotterdammers com bineert uitnemend, doch Haak en Koster tre den resoluut op. Pas na tien minuten doet de Stormvogels-voorhoede zich gelden. Van Pel schiet echter van te grooten afstand. Wanneer De Waard het Stormv.-elftal komt completeeren, komt er wat meer leven onder de IJmuidenaren. Juist in deze periode echter geeft Mansen met een keurig schot Excelsior de leiding, nadat Thijssen eerst een zeker doelpunt voorkomen had 01. Het blijkt inmiddels, dat de opleving van de Stormvogels-voorhoede van korten duur is, want al spoedig neemt Excelsior weer het spel in handen. Wanneer wij geen Storm- Push Ball in Amsterdam. Tijdens de wedstrijden om den A. R. O. L.-Beker werd een push ball-demonstratie gegeven. Onze fotograaf maakte er bovenstaand kiekje van. 's-Hertogenbosch: WilhelminaU;V;V, 10 Amhesm: VitesseE. D. O. 4—4 Maastricht: M. V. V.A. G. O. V. V. 14 Nijmegen: QuickAjax 24 Gouda: OlympiaO. N. A. 32 Gouda: GoudaLeonidas 22 IJmuiden: StormvogelsExcelsior 2—2 VITESSE—EDO Op het schitterend gelegen terrein van Vi tesse speelde E.D.O. zijn laatsten oefenwed strijd voor de competitie. Een aardig gespeel den wedstrijd, met beter spel van E.D.O, hoewel Vitesse voor rust iets sterker was. Het elftal van Vitesse maakte geen buiten gewonen indruk, het had echter een goede aanwinst in de U.V.H.-spelers Buitenweg en Rijnkerk, een zeer gevaarlijke vleugel. Zooals E.D.O. zijn oefenwedstrijden heeft gespeeld, zal de sterkste in znij afdeeling ter dege rekening met de rood-zwarten moeten hou den. Vitesse heeft een invaller voor Horster en E.D.O. is compleet. Onder leiding van den heer v. Schaijk stellen de volgende elftaUen zich op: Vitesse Spanjaard Tap, van Leer Vaags, Hendriks, Vaags Buitenweg. J. Gerritsen, G. Gerritsen Rijnbeek, Gresmit v. d. Hurk, Steffens, Swart Perukel, Tanis C. v. d. Laan, Dinkla, J. Perukel Sr. Boeré, Kuil E.D.O. Meenhorst Het begint met een sterker zijn van Vi tesse, maar de hechte E.D.O.-verdediging geeft voorloopig geen kans. Na een kwartier, als v. d. Laan even het terrein moet ver laten, doet E.D.O. een uitstekenden aanval en Perukel scoort het eerste doelpunt. Kort hierop heeft J. Perukel succes en met een schitterend schot vergroot hij de leiding tot 20. Vitesse wordt dit wel wat te bar en zfj weet den achterstand te verkleinen tot 2L Nadat Tanis nog tegen den paal heeft ge schoten en Steffens net over, is het rusten. De hervatting brengt niet alleen een beter spel van E.D.O. maar ook een meerderheid over Vitesse. Nadat E.D.O eenige corners geforceerd heeft, brengt Steffens den stand op 31. Vitesse houdt echter stand en doet er een schepje op. Toch kan het lyet ver hinderen, dat Perukel er 41 van maakt. Nu is het de beurt van de Arnhemmers en spoodig is het 42, door talmen in de ach terhoede. Op gelukkige wijze brengt Vitesse 2 minuten na het tweede doelpunt den stand op 43, wat wel wat tegen de verhouding in was. Vitesse heeft wel geluk, als Gresmit den bal met de hand meeneemt en dan met een schot de partijen op gelijken voet brengt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9