Sport en Wedstrijden Binnenlandsch Nieuws ZES GOEDKOOPE VOORSTELLINGEN GROND- EN WATERWERK- FIRMA A. SCHOORL KAPOK-MATRASSEN KOMT U EENS KIJKEN? J. G. WASSENAAR Haar andere Man Heden (Zaterdag) 8 uur DEKENS Hiermede belichten wij, er buiten gewoon in geslaagd te zijn, dit seizoen nu ook voor de eerste maal mei een keurcollectie Mantels te openen. Deze omvat een schitterende sorteering Herfst-, Winter en Regenmantels, benevens een rijke collectie Bontmantels. - Wij geven de ver zekering, dat de verscheidenheid en soliditeit in genoemde artikelen onze bekende «T"- N.V. Modemagazijnen van C. H. VOGELZANG NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE VOETBAL. N. V. B. Programma voor Zondag Z.F.C—V.S.V. Stormvogels—V. U. G. E. D. O. Hercules—R. C. H. D. H. V. B. H. B. C. -praatje R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". R. K. Athletiek-Club „Excelsior" Haarl. Sportvereeniging „De Kampioen" GEMENGD NIEUWS De hevige brand te Barneveld Hoe de predikant betaald werd De openbaarmaking van balans en winst- en verlies rekening der Naamlooze Vennootschappen m®? Dief en diefjesmaat Door een liftkoker gevallen STADSSCHOUWBURG - HAARLEM Uitgifte eener tweede serie Abonnementen v. HAARLEM TELEFOON 11049 STADSSCHOUWBURG. Maarl.Co Diner-Ver 14593 VAN FABRIEK AAN VERBRUIKER HOE WILT GE CONCURREEREN ZONDER ADVFRTFFPFN I» TEGEN ONZE BEKENDE LAGE PRIJZEN EN GEVEN BOVENDIEN OI> ALLE DEKENS w 12 pCi. KORTING "WJ JANSWEG 17 bij het STATION .4 K .'far- f./,,'.-'" .t l AFDEELING I le klasse AjaxU.V.V. Stormvogels—V.XT.C. HilversumHermes-D.V.S. 2e klasse A A.P.C.—K.F.C. Alcmaria VictrixWest-Frisia HollandiaH.R.C. Helder—W.F.C. ZeeburgiaZ .V. V. 2e klasse B De Spartaan—D.E.C. VeloxBaarn ZandvoortHaarlem BloemendaalH.V.C. B.F.C.—V.V.A. Reserve le klasse Balauw-Wit 2Stormvogels 2 R.C.H. 2Hilversum 2 H.F.C. 2A.F.C. 2 OvermaasO.D.S. Halve Competitie om 4 plaatsen in de 3e klasse Afd. Q.S.C.—A.P.G.S., terrein Z.V.V. Wilhelmina VooruitZaanlandia, terrein A.P.G.S. NeerlandiaE.H.S., terrein Halfweg Z.N.C.—A.D.W., terrein D.O.N.A.R. AFDEELING II le klasse Z.F.C.—V.S.V. E.D.O.Excelsior D.F.C.—H.V.V. 2e klasse A UnitasQuick D.F.C.Xerxes B.M.T.—V.I.O.S. A.S.C.V.O.C. OvermaasOD.S. 2e klasse B MerwedeNeptunus S.V.V.Steeds Hooger Gouda—S.V.W. AFDEELING IV le klasse N.O.AX).P.S.V. EindhovenL.O .N.GA. RoermondB.V.V. OVERZICHT De competitie neemt een aanvang. Daar staan we weer aan den start van den groo- ten wedloop, welke leidt naar promotie of degradatie; vreugde of droefenis. Kan lei den is eigenlijk beter gezegd, want tusschen promotie en degradatie is gelukkig nog plaats voor een groot aantal clubs, die koud blijven van deze beide zaken, doch welke niettemin met evenveel animo aan den strijd deelnemen. Toch zijn er in de groote cate gorie van deze ploegen maar weinigen, die een dergelijke plaats in de z.g. middenmoot vooraf voor zich kunnen opeischen. Aan den start beginnen ze allen optimistisch, de blik ken naar boven gericht. Slechts het verloop van den strijd zal het optimisme doen laaien of temperen. Voor de le en 2e klassers is Zondag a.s. reeds een vrij uitgebreid programma samen gesteld. Van de Haarlemsche le klassers zijn R.C.H. en H.F.C. echter nog vrij. Die rusten nog een weekje van de vermoeienissen uit het A.R.O.L.-tournooi. In de le klasse van afd. I komt Storm vogels in actie tegen V.U.C. Wij gelooven niet, dat het Stormvogels team, dat verleden jaar al niet zoo geweldig meer was, er in kracht op is vooruitgegaan. De aanwas van diverse onbekende groot heden uit even onbekende oorden, kan ons het verlies van een Houtkamp en Oldenburg zeker niet doen vergeten.Wanneer men thans den aanval van het wit-blauwe team bekijkt, zou menig 2de klasser er den neus voor op trekken. Maar, mogelijk valt het mee. De Stormvogels beschikken in ieder geval over een achterhoede van erkende reputatie en dit is altijd een machtig wapen tegen de vijandelijke stormlinies. De wedstrijd, die de IJmuidenaren Zon dag a.s. thuis spelen, n.l. tegen V.U.C., dient in elk geval gewonnen te worden. Dat is zoo'n ontmoeting, die thuis twee winstpunten moet opleveren. In de andere le klasse komen E.D.O. en V.S.V. in Actie. E.D.O. thuis tegen Excelsior. Een aardige wedstrijd ongetwijfeld, maar niet gemakke lijk voor E.D.O. Beide elftallen vertoonen in verschillende opzichten veel overeenkomst. De Rotterdammers zijn nog al gehandicapt door het verlies van hun doelverdediger v. d. Berge, die V.O.C. uit den brand is gaan helpen. Overigens ongeveer dezelfde ploeg van het voorgaande seizoen en waar het elf tal van E.D.O. eveneens belangrijke wijzigin gen heeft ondergaan, weten we dus al zoo ongeveer wat we zullen krijgen. Wij ver wachten een interessanten strijd met een Haarlemsche overwinning. V.S.V. ontmoet in haar nieuwe omgeving het eerst Z.F.C. van Zaandam. Dat de Vel- seroorders zich met een hors d'oeuvre aan den competitiemaaltijd zetten, zouden wij niet graag beweren. Eerder kan worden ver ondersteld, dat de nieuwe eerste klassers aan de Zaankanters een zware, mogelijk zelfs wel wat te zware kluif zullen hebben. Dat v. d. Wint c.s. het seizoen met een over winning zullen inzetten, gelooven wij dan ook niet. Voor de 2e klassers is er volop werk aan den winkel. De belangrijkste wedstrijd schijnt ons die tusschen Zandvoort en Haarlem in de bad plaats. Het roodbroeken-elftal bevat verschillende nieuwe gezichten en we gelooven zeker, dat, bij een oordeelkundige samenstelling, thans een elftal kan worden verkregen, dat een goede kans maakt op den kampioenstitel der 2e klasse B. Doch dan diene men dat eeuwige wijzigen achterwege te laten. Een constant elftal kan slechts een con stanten speelvorm bezitten. We spreken dan nog maar niet eens over den onprettigen geest, welke door al die veranderingen ge kweekt wordt en die zeer zeker ook van invloed is op de sportieve resultaten. Maar we dwalen af Haarlem had het bij den eersten wedstrijd ook beter kunnen treffenwant Zand voort, vooral Zandvoort op eigen terrein, valt niet mee. Vooral nu de Zandvoorters weer de beschikking over Houtkamp hebben (hoe lang ditmaal) mag worden geacht, dat het elftal een beduidende versterking heeft on dergaan. De technisch beter spelende Haar lem-ploeg komt Zondag voor lastige proble men. Een gelijk spel zou ons niet verwon deren. Bloemendaal speelt thuis tegen het Amers- foortsche H.V.C. Zijn de Amersfoorters er sedert verleden jaar niet op vooruitgegaan, dan kan met eenige zekerheid een overwin ning voor de witten worden voorspeld. Doch wie weet hebben deze gasten, even als zoovele anderen, hun elftal niet met kunst- en vliegwerk weten op te lappen. We zullen dan ook ten opzichte van dit resul taat maar de noodige voorzichtigheid in acht nemen. V. S. V. komt als volgt uit: v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Böhm, Bruidschaar, Demmers, Koning, Horemans, Heyermans De Koning, Hillekamp. De tijd der vriendschappelijke wedstrijden is weer voorbij en de competitie vraagt weer voor de zooveelste maal onze volle aandacht. Wat de Stormvogels betreft, wij gelooven, dat ze een zwaar seizoen tegemoet gaan. Ondanks verschillende proefnemingen is men er naar onze meening niet in ge slaagd de voorhoede tot een sterke linie te maken, zoodat het vertrek van Houtkamp en Oldenburg-op-zijn-best werkelijk als een verlies is te beschouwen. In het Stormvogelskamp is men echter verre van voornemens bij de pakken te gaan neerzitten. In de eerste plaats zou het spel van de nieuwe voorhoede kunnen mee vallen en in de tweede plaats beschikt men nog steeds over het uitnemende achtertrio Thijssen-Haak-Koster. Dat trio is zeker tot heel wat in staat, zoodat een al te groot pessimisme zeker niet op haar plaats zou zijn. In de voorhoede is Robles een nieuwe speler. In hoeverre hij zich in dit milieu zal thuis gevoelen, dient te worden afge wacht. De middenlinie telt ook een nieu weling, nJ. Wiegel. Bovendien is in deze linie Heylig uit het 2de elftal opgenomen. Het elftal ziet er nu als volgt uit: Thljssen, Haak, Koster, Wiegel, v. d. Velde, Heylig, de Jonge, Robles, Van. Pel, Veuges, Boekelaar. Morgen begint de competitie. E. D. O. heeft in Haarlem het rijk alleen, zoodat het flink druk zal worden aan de Kiever- laan, te meer daar het Excelsior Is, dat op bezoek komt; dat belooft steeds een goeden wedstrijd. E.D.O. heeft zijn zelfde elftal; alleen is Dona vervangen door Swart. E. D. O. komt als volgt uit: Meenhorst, Kuyl, Boeré, J. Perukel, Dinkla, C. v. d. Laan, Swart, Tanis, Steffens, L. Perukel, C. v. d. Hurk. Teneinde zooveel mogelijk voorbereid het seizoen aan te vangen, speelt R. C. H. Zon dag as. nog een friendly-game in Utrecht tegen Hercules. Ht elftal zal in nagenoeg dezelfde op. stelling uitkomen als in de wedstrijden om den A.R.O.L.-beker. R. C. H. 2 begint Zondag de competitie met den thuiswedstrijd tegen Hilversum 2. Hoewel over de juiste samenstelling nog niets definitief bericht kan worden, komt het ons voor, dat dit elftal wel weer tot de sterksten in haar afdeeling zal behooren, en reeds voor Zondag meenen we op een overwinning te mogen rekenen. M'n wekelijks babbeltje kan ook dit maal in optimistischen toon zijn. Onze re servisten toch bleken, trots ongeoefend, niet erg verlegen en met niet minder dan 6—1 ging het bijna volledige Teijlingen er onder. De werkzaamheden aan het terrein zijn buiten onze schuld wat vertraagd. Des. niettemin komt het zaakje voor elkaar. Omtrent onze gasten voor a.s .Zondag is momenteel (Donderdag) nog niets met ze kerheid te zeggen, maar wellicht vindt ge elders in dit blad hieromtrent iets naders. In elk geval, gespeeld wordt er. Nogmaals moet ik er op wijzen, dat het veteranen-elftal als zoodanig zal optreden en een speciaal elftal blijft voor „oudjes". Wie voelt er nog iets voor? Doe het nui Er kan dan op aangedrongen worden, dat de wedstrijden zoo mogelijk in de naaste omgeving plaats zullen vinden. Dit ten ge. rieve der echtgenooten „Mug". Secretaris H. v. Turnhout, Karei v. Manderstraat 88. Hedenavond van 78 uur contributie betalen in de R. K. Mil. Vereeniging, Zoete- straat. Maandagavond half 9 bestuursvergade ring ten huize van den heer Slenders, Scheepsmakrsdijk. Voor morgen zijn er weer een groot aan. tal wedstrijden vastgesteld. Het le, 3e en 5e elftal gaan op bezoek in Leiden, waar de club van dezen naam nederlaagwedstrijden organiseert. Het. eer ste en derde elftal vertrekken per trein van 12,20; het vijfde elftal vertrekt per fiets om half 11 van het Houtplein. Aan den Schoterweg ontvangt T.Y.B.B. 2 het eerste elftal der Geel-Witten om half 3, terwijl de jongste punioren om 1 uur R. K. V. Z. op bezoek krijgen. De elftalcommissie heeft morgen dus druk werk. Henk. Secr. KI. Houtstraat llTrood. Het goede resultaat van haar leden zal de R.K.S.V. D.E.M. te Beverwijk wel hebben doen besluiten dit seizoen nog geen athle- tiekwedstrijden te organiseeren, wat zeer zeker toe te juichen is. Bedriegen de vooruitzichten niet, dan be looft het een spannende wedstrijd te wor den, mede in verband de zes kampioen schappen die er verwerkt zullen worden. Wat de prestaties onzer leden betreft, zijn wij vol goeden moed, ondanks het feit en kele onzer rivalen minder „fit" zijn. Voor al de 3000 M. heeft onze volle aandacht, gezien 't mooie resultaat op onzen 2eu wed strijddag op de 5000 M. Zal het zich her halen? Ook onze junioren, begeestert door het resultaat van j.l. Zondag, beloven zich dapper te weren, vooral wat betreft de 60 M. en de 4 x 60 M. estafette. Verder zij nog medegedeeld, dat het vertrek uit Haarlem per fiets is bepaald om kwart over twaalf, Kennemerplein, ha,lte autobussen, let op de clubvlag die wederom door Jaap zal wor den „hcog" gehouden. Zondag 9 September verrijdt bovenge noemde vereeniging haar clubkampioen schap lange afstand, n.l. 100 K.M. Door den heer Klinkenberg zijn wederom eenige fraaie extra-prijzen toegezegd. Zeer aanzienlijke schade Omtrent den hevigen brand, die Donder dagavond te Barneveld woedde en waarvan wij reeds het een en ander gisteren meldden, verneemt de „Tel." nog het vol gende: Terwijl de Barnevelders verstrooiing zochten om de tent, waarin juist een con cert werd gegeven, drong omstreeks 10 uur plotseling en luid geschreeuw en gegil tot de menigte door, hetwelk nus een met korte tusschenpoozen en dan weer weeklagend lang uitgestooten werd door de sirene van het gemeentehuis. Eerst dacht men, dat de immer actieve burgemeester, de heer J. Westrik, de mannen van de brandweer eens op de proef wilde stellen en wel om te zien, of zij vlug en doortastend reageerden op het sirene, geloei, dat het sein is voor het uitbreken van een brand. De schijn bleek echter wer kelijkheid te zijn. Spoedig toch mengde zich met dezen sirenezang het geschreeuw van „brand, brand!" en ieder spoedde zich naar de plek, waar de hemel zich bloed rood kleurde. Zware rookwolken pakten zich samen boven dat gedeelte van Barne veld, waar de straatweg naar Lunteren het landschap kruist. Tot ieders schrik werd geconstateerd, dat het reusachtige, ander halve H. A. groote fabriekscomplex van de heeren H. van de Woerd en N. de Boer een geweldige 'vlammenzee was. Het schouw spel moet ontzagwekkend en fantastisch ge weest zijn. Als gluiperige monsters kropen de vlammen over den grond, van loods tot loods, waarin groote hoeveelheden houtwol, balken en kisten een geweldige prooi voor het vuur vormden. Somtijds was het of een geweldig vuurwerk werd aangestoken, met knaleffecten, schitterende zonnen en ster ren. Maar die sterren waren niets anders dan de millioeneri houtdeeltjes en spaan ders, die als een wervelwind over de ge meente gingen, onrust zaaiend in menig gezin. De brand woedde den geheelen nacht met zeldzame heftigheid voort. Hij zette de omgeving in een zee van licht, zoodat zelfs op een kilometer afstand op den toren te zien was, hoe laat het was. Gistermorgen was het vuur nog niet ge- bluscht, zoodat nog ijverig water gegeven werd. De burgemeester was overal, waar hulp en advies gevraagd werd. Hij zag er uit als kwam hij zoo juist uit een kolen mijn. Zwart was hier trouwens iedereen, die het waagde een kijkje op de ruïnes te nemen. Over de wegen hing een vieze, kle verige walm, die de slijmvliezen van neus en mond onaangenaam prikkelde. Het terrein zelf ziet er nu uit, alsof het zoo juist aan een luchtbombardement heeft blootgestaan. Dreigend en onheilspellend verheffen zich brokstukken muur, die in de middagzon staan te rooken. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Ook de totale schade is niet be kend; zjj zal echter, naar ons verzekerd werd, in de tonnen loopen. Een en ander moet op beurspolis verzekerd zijn. Tijdens het blusschen kreeg de burgemeester plot seling bericht, dat in de buurt een auto in brand was gevlogen. Daar de heer Westrik van twee kwaden het grootste moest kiezen, met het oog op de algemeene veiligheid, kon hij -niet hel pen, dat het wagentje sneuvelde in het ge zicht van den vijand. Een predikant schrijft in het „Algemeen Weekblad voor Christendom en Cultuur"; Er moet mij toch eens een woord van het hart over de wijze, waarop predikanten en in het algemeen theologen, die ergens een spreekbeurt komen vervullen of een le zing of toespraak houden, nog dikwijls be taald wordenOp het punt van betaling van dominees bestaan er echter nog menig maal ongehoorde toestanden Onlangs was er een club van zeer gefor tuneerde meisjes. De meeste van deze meis jes plachten zich niet per voet te bewegen of per rijwiel, maar per automobiel. De hul zen, waarin zij woonden, geleken op alles be halve op één-kamer-woningen. De deuren De Commissie van voorlichting door den Minister van Justitie geïnstalleerd De Minister van Justitie heeft heden de Commissie van voorlichting inzake de open baarmaking der balans en winst- en verlies rekening van naamlooze vennootschappen geïnstalleerd met de volgende rede: Mijne Heeren, Bij de voorbereiding van de wet van 2 Juli j.l. die een nieuwe regeling heeft ge bracht aar de Naamlooze Vennootschap, is de aandacht niet in de laatste pla'ats ge richt geweest op het punt van de publicatie der jaarstukken. Daarop met name concen treerde zich de belangstelling van hen, die meenden, dat bij de feitelijke verhoudingen op het gebied van het vennootschaps wezen een gelijke regeling voor alle vennoot schappen niet aannemelijk kan worden ge acht. Mijnerzijds heb ik, toen ik geroepen werd tot de overweging van het ontwerp, dat ik bij mijn optreden vond, geoordeeld, dat weliswaar principieel tegen de algemeenheid van het publicatievoorschrift geen bezwaar kan rijzen en practisch een differentiatie ook wel uiterst moeilijk zou zijn. doch niet temin het nog niet mocht worden gesloten voor de mogelijkheid, dat voor bepaalde soorten van vennootschappen het nut der publicatie niet tegen het daardoor aan de betrokkenen veroorzaakte 'ongerief of onlust gevoel kan opwegen. De mogelijkheid van een nadere voorziening, alsdan bij algemee- nen maatregel van bestuur tot stand te brengen, liet ik daarom open. De Tweede Kamer heeft, wellicht van oordeel, dat de zaak aan den wetgever be hoorde te verblijven en niet aan een alge- meenen maatregel van bestuur kan worden overgelaten wij op dien weg niet gevolgd en het betreffende onderdeel van het artikel verworpen. De quaestie bleek daarmede echter niet van de baan. Hetgeen tegen de publicatie voor bepaalde soorten van ven nootschappen, gaarne als „besloten" aange duid. als bezwaar was aangevoerd vond ook in de Eerste Kamer sterken weerklank. Ik heb mij toen bereid verklaard dit mint. door mij van den aanvang af als debattebel erkend aanstonds na de aanneming der wet opnieuw in studie te nemen en te trachten mij daartoe de voorlichtig te verzekeren van een Commissie, waarin vooral ook de stem dar praktijk zich zou kunnen doen booren. Het is mij aangenaam, dat ik aan die be reidverklaring thans door de installatie uwer Commissie uitvoering kan geven. Zeer heeft het mij verheugt dat het beroep door mij gedaan op wat ik als de meest aangewezen organen der praktijk mocht beschouwen, niet vergeefsch is ge weest. De Middenstandgraad droeg mij twee uwer voor; de Nijverheidsraad, als orgaan der groot-nijverheid, en de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam te zamen met dien te Rotterdam, als organen van den groothandel, elk één, terwijl de Ver eeniging voor den Effectenhandel, die het instituut der publicatie practisch reeds heeft gehanteerd, tot medewerking aan den ar beid der Commissie door voordracht van een barer bestuurders bereid werd gevonden. Als deze allen zich met de overige leden uwer commissie, oo wier lidmaatschap ik om hun deskundigheid op legiolatief en bedriifs- huishoudkundig terrein ten zeerste priis heb gesteld vereenigen onder de voortreffe lijke leiding van u, Mr. Visser, die mede door uw aandeel in de voorbereiding der nieuwe wet voor het voorziterschao der Commissie bij uitstek aangewezen waart, geloof ik, dat de voorwaarden voor een al zijdige behandeling van het vraagstuk ten volle aanwezig kunnen worden geacht. Dat vraagstuk is van beperkte strekkin? betreft slechts een enkel onderdeel der nieuwe wet. Intusschen, de formuleering 1S niet zoo beperkt gesteld dat bij uitsluiting zou kunnen worden óverwogen, of het wen- schelijk is bepaalde soorten van vennoot schappen aan de verplichting tot publicatie hetzij van alle. hetzij van bepaalde jaarstuk ken te onttrekken en zoo ja, hoe de grens dan is te trekken. Daarnaast toch is ruimte gelaten om, wan neer tot een bevestigde beantwoording van de vraag naar beperking van het publica tie-voorschrift wordt genomen, onder de oogen te zien, of voor de overblij vendun aan het publicatie-voorschrift niet eenige nadere preciseering kan worden gegeven, die bij de algemeenheid van het publicatievoorschrif achterwege moest worden gelaten. Ik heb mij veroorloofd bij uwe comniissi •>p een spoedige behandeling aan te dringen. Niet, omdat de inwerkingtreding van de we op het resultaat van den arbeid uwer c0®?~ missie moet wachten. Zooals ik reeds in Eerste Kamer uiteenzette, kan dit niet behoeft het ook niet, waar tusschen de in werking-treding der wet en het effec i worden van het publicatievoorschrift, d-W-.j de eerste publicatie ingevolge de wet, gem1 ra»n tijd is gelegen. Omdat de datum der inwerkingtreding tjjdig bekend dient te zijn, is dan ook be reids bevorderd, dat die inwerkingtreding reeds thans zal worden bepaald en wel ®P 1 April as. Maar ik heb om spoed verzocht, omdat het ten zeerste op prijs zou stellen, indien de nadere overweging van dit vrae.gstu» nog in dit laatste jaar van de tegen wo°r" dige legislatieve periode zou kunnen ver- loopen. Het kan toch ook niet anders da^ wenscbelijk zijn, indien de onzekerheid oifl* trent den uiteindelijken vorm van dit on derdeel van het nieuwe vennootsehapsrecn zoo spoedig mogelijk worde beëindigd. Om ook mijnerzijds dien spoed te bevor deren, mag ik u niet verder ophouden eindig ik dus .Van harte moge ik tenslotte den wensch uitspreken, dat de beraadsla gingen uwer commissie een vruchtbare wis seling van gedachten en zoo mogelijk ee® eenstemmig resultaat mogen geven. Met vertrouwen, mijnheer de voorzitten geef ik thans de leiding in uwe handen over. De voorzitter der commissie, Mr. Dj*. L. Visser, raadsheer in den Hoogen Raad d®J Nederlanden heeft daarop geantwoord ®e. een rede, waaraan het volgende ontleend 15 De taak, thans aan onze commissie toe- vertrouwd, is in zekeren zin te beschouwen als de voorbereiding van de laatste pbas® van de finale van een strijd, welke gedu rende langen tijd met zekere beslistheid hier te lande is gevoerd. Spr. behande'^ verder den strijd of de regeling der naam looze vennootschap moet zijn alg«naeem voor al die lichamen zonder onderschei" geldende, dan wel, of meer aanbevelens waardig is een tweevoudige regeling. ééne bestemd voor de zgn. open of publiek vennootschappen, waaronder men dan §e' woonlijk verstaat die, welke voor de ver krijging harer geldmiddelen een beroeP doen op het publiek, de andere openstaand® voor de zgn. besloten of familievennoo'- schappen, waarmede dan meestal bedoel® worden die vennootschappen, welke in me® beperkten kring zich haar middelen ple te verschaffen. :ULH" Terwijl spr. den minister de verzekering geeft, dat de commissie het menschelü» mogelijke zal doen, opdat haar ad vie* zóó tijdig bereikt, dat afdoening van de1®* aangelegenheid in de tegenwoordige Ic' gislatieve periode mogelijk zal zijn, zegt srp- den minister tenslotte dank, dab deze hem In de gelegenheid heeft willen stellen, in het midden te brengen. werden geregeld door keurig gecostumeerde huisknechten bediend. Het ontbrak in haar leven aan niets. Met eenige vriendinnen werd een Bijbelkring gevormd en er werd een predikant uitgenoodigd achtmaal te spre ken. De predikant deed, wat er van hem gevraagd werd. Aan het slot moest er wor den bedankt en afgerekend. Wat kreeg de spreker? Gij raadt het in geen honderd jaren. Hij kreeg acht retourtjes derde klas! woonschuit deze verliet, hij de sleutels een hoekjet op het dak der schuit depo neerde. Van de gelegenheid, dat de eigenaar we derom de schuit verliet, hebben ze toen g®' bruik gemaakt, om de sleutels te bemach tigen en zoo binnen te komen. Een bedrag van 16 gulden hebben zij ontvreemd, waar voor zij lekkernijen en sigaretten hebbed gekocht. Te Leiden zijn aangehouden twee jongens van elf en een van acht jaar, die zich hebben schuldig gemaakt aan inbraak in een woonschip aan den Maresingel aldaar. Zij hadden reeds eenige dagen opge merkt, dat, wanneer de eigenaar vande Op de bovengrondsche werken van Staats mijn Maurits viel de 16-jarige mijnwerk®® P. Gulikers, door een liftkoker van 12 mete® naar beneden. De jongen bekwam hoofd wonden en inwendige kneuzingen. Het on* geval liep nog betrekkelijk goed af. Zij® toestand is niet direct levensgevaarlijk. De Directie van den Stadsschouwburg deelt hierbij mede, dat van af HEDEN gelegenheid bestaat zich SCHRIFTELIJK op te geven voor het be komen van ABONNEMENTEN voor een tweede serie van ZES GOEDKOOPE VOORSTELLINGEN in den Stadsschouwburg, op nader mede te deelen data, eveneens van de EERSTE TOONEELGEZELSCHAPPEN, tegen dezelfde prijzen en condities als de abonnementen der eerst uitgegeven serie. De prijzen voor deze voorstellingen zijn, met inbegrip van alle rechten, plaatsbespreking en garderobe: LOGE EN STALLES voor de zes voorstellingen 9.— FAUTEUIL DE BALCON 7.50 PARKET - 6- PARTERRE 510 AMPHITH. EN GAANDERIJ 3.— Men wordt beleefd verzocht SCHRIFTELIJK, met duidelijke opgave van naam en adres te willen opgeven hoeveel abonnementen (maximum aantal "voor iederen aanvrager VIER stuks), en op welken rang, men wenscht te ont vangen. De aanvragen worden genummerd naarmate zij binnen komen, en de aanvragers ontvangen binnen enkele dagen schriftelijke opgave op welk num mer, op welken datum en op welk uur zij in den Stadsschouwburg bij den Bureaulist hun abonnement in ontvangst kunnen nemen, en de plaatsen kun nen bepalen welke zij wenschen te nemen. Deze abonnementen kunnen NIET PER TELEFOON besteld worden. Mocht het aantal aanvragen te groot blijken te zijn om daaraan te vol doen, zoo zal de Directie de uitgifte van een derde serie abonnementen over wegen. GEREEDSCHAPPEN TE HUUR: SMAL SPOOR, KARREN, WISSELS, DRAAISCHIJVEN; POMPEN: PYRAMID-, CENTRIFUGAAL- DIAFRAGMA (KATTEKOP), ZUIG- en PERSPOMPEN VOOR HAND- OF RIEMKRACHT. ELECTRO- en BENZINE-MOTOREN; HIJSCHMATERIAAL, VIJZELS. AANNEMERS VAN GROND-, TRANSPORT- en DRAINEERWERKEN HET SCHOUWTOONEEL 2de Opvoering van: Vroolijk huwelijksspel in -f tafreelen door L. E. Johnson. Baken essergr Telefoon Sedert jaren bestaande fabriek stelt U in de gelegenheid om Uw zeer voordeelig te koopen, zwaar gevuld met PRIMA JAVA-KAPOK. 1-persoons matras, peluw en kussen vanaf 39.50, 42.50 en f 46.50. 2-persoons bedstellen vanaf ƒ55.50, 58.50 en ƒ61.50, alle in 3 leelen èi contant TOONKAMER (GESLOTEN HUIS) v. d. VINNESTRAAT 7 HAARLEM WIJ RUIMEN ONZEN GEHEELEN VOORRAAD U KOOPT NERGENS ZOO GOEDKOOP ALS BIJ VAN 10—16 SEPTEMBER MAANDAG: Tomatensoep, Gebraden Saucijzen, Bloemkool, Citroenpudding met Vanillesaus; DINSDAG: Poulet- soep, Kalfsgehakt, Peren, Pannekoek; WOENSDAG: Macaroni met ham en kaas; Runderlappen, Spercieboonen, Rijstepudding met Frambozensaus; DONDERDAG: Kerrysoep, Kalfsfri candeau, Andijvie, Diplomaatpudding met Marasquinsaus; VRIJDAG: Os senstaartsoep, Kalfslappen (cp verzoek gek. Tarbot), Worteltjes Abrikozen- pudding met Vanillesaus; ZATERDAG gevulde Tomaten, Runderrollade, Zoe te Appeltjes (op verzoek Groene kool), Griesmeelpudding met Aman delen; ZONDAG: Witte Ragoutsoep. Blinde Vinken, Snijboonen, Opgerolde koek. De H. C. D. V. Jevert jaarlijks pl.m. 80.000 diners en verwerkt alléén na tuurboter. Steeds vrije toegang tot be drijf en magazijnen. Vraagt ons Prospectus eens. MANTELS!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 16