Uit het Roomsche Voetbalkamp DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE 2 ExcelsiorZ.F.C. 1—1 V.S.V. I—Feijenoord I 2—3 HaarlemVelox 42 Stormvogels II—Z.F.C II 2-2 E.D.O, II—R.C.H. II 6-3 V. V. A.Bloemendaal 12 Spartaan II-H.F.C. II 1-7 D. H. V. B. District Haarlem en Omstreken Pers en Propaganda- Commissie Scheidsrechters T.Y.B.B. IZwaluwen I (A'dam) Uit het Geel-zwart-kamp H.B.C. IenlII-comb-D.E.M. R.K.V.V. „D. S. S.'\ R.K.S.V. „G.V.O." Krommenie. KORFBAL DUIVENSPORT Postduivenvereniging „de Reisduif" te Haarlem HONKBAL Haarlem verliest in de finale om den Quick-beker Een HOCKEY officieuze opening van het seizoen CRICKET De Rest wint van H.G.C. II Rood en Wit II slaat H.F,G.G GYMNASTIEK R.K. Sportvereeniging „Leonidas" men. D. P. C. diende echter spoedig van re pliek en wist door Schleicher gelijk te maken 1—1. Hoewel D. P. C. sterker bleef, zag Smit kans van een fout van Blom te profiteeren en Blauw-Wit de leiding te geven. 21. Ook na de rust blijft D. F. O. meestentijds in de meerderheid. Schleicher weet echter scoren te voorkomen, waardoor Blauw-Wit geflatteerd won. Scheidsrechter van Bisselick leidde uitste kend. I De eerste wedstrijd in de eerste klasse, welke te Rotterdam werd gespeeld, had, on. danks groote concurrentie op ander sport gebied, toch een flink aantal toeschouwers naar het Exeelsiorveld gelokt. Zij troffen het echter niet, dat de temperatuur zich maar matig voor voetbal leende, waardoor de strijd nogal loom werd. Bovendien was het terrein zeer hard en behalve van een aantal verzwikte enkels bij spelers van beide teams, was dit ook oorzaak van een ongewone levendigheid van den bal, waar tegen de baltechniek van het meerendeel der spelers dikwijls niet opgewassen bleek. De eerste periode van den strijd was er een van Zaandamsch overwicht, dat echter niet met een doelpunt beloond werd. Inte gendeel, het was Excelsior, dat na een half uur de leiding nam, doordat Van Omme ren den bal, na een goeden voorzet van Manaen, langs Kuiper kopte (10). Een hernieuwd offensief van Z. F. O. stelde Breeuwer echter spoedig in staat, met een hard schot Quant te passeeren (11). In de tweede helft wendde Excelsior energieke pogingen aan, den strijd in haar voordeel te beslissen, doch slaagde hierin niet, mede doordien haar voorhoede, door het kort voor rust uitvallen van Van Om meren, die door De Bouter vervangen werd, eenigszins verzwakt was. Ook de Z. P. O- aanvallen bleven zonder resultaat. In de laatste periode van den strijd zakte het spelpeil aanmerkelijk. nog vallende te stoppen, doch voor hij grond heeft, ligt de bal achter hem, 23. Hierna komt geen verandering meer en kan V. S. S. op een eervoll onverdiende nederlaag terugzien. V. S. V. verliest onverdiend Na een offieieele opening van de tribune, waarbij wethouder Tusenius van Velsen het lint doorknipte en de spelers door een dub bele rij adspiranten het veld betraden, stel len de elftallen zich als volgt op: PEYENOORD Dekker, Bul, Dijke, v Donk, Rikxoort, v. Heel, Sinke, Koonings, Pijl, Barendregt, Verbeek. V. S. V. v. d. Wint, v. d. Pieterman, v d. Griendt, Böhm, Bruidschoas, Wey, Koning, Hqreman, Heyerman, de Koning, Hillekamp. V. S V. is volledig. De rechtsbuitenplaats van Peyepoord is ingenomen door invaller Sinke, die goed voldeed. Om 2 uur laat scheidsrechter Breethoff beginnen. V S. V. gaat al terstond tot den aanval over, maar Feyenoord pakt ook da delijk met alle krachten aan, gaat ook ®ens op verkenning uit en weet een corner te forceeren, waaruit evenwel niets voortkomt. De wedstrijd begon met enthousiasme en een stevig op den bal zitten en zoo is het gebleven, tot het einde toe. Tijdens den ge- heelen wedstrijd waren de V. S. V. aanval len aanzienlijk talrijker, die van Feyenoord door de meer vlugge opzetting gevaarlijker. Voor het doel was het aan beide kanten meestal mis zoodat vele goede kansen on benut verloren gingen. Als v. d. Griendt bij voorbeeld hoog voor eigen doel plaatst, mist de Feijenoord linksbuiten de mooie, ge legenheid om de score te openen. Ook de V. S. V. linksbuiten had beter gekund, toen zijn schot uit een vryen hal van de Koning voor het doel om achter ging. Wanneer Heyerman keurig voor doel kopt, fluit de scheidsrechter terecht voor buitenspel. De rechterwing van Feyenoord is het gevaar lijkst, terwijl Pijl niet opvalt. Een corner van rechts weet de V. S. V. achterhoede nog juist op tijd onschadelijk te maken, terwijl aan den anderen kant Dekker een mooi schot van Hillekamp op sublieme wijze weet te keeren Inmiddels komt Feyenoord door een zuive: scnot van Pijl aan de leiding 01. Nog grooter wordt de geestdrift van de thuisclub. Een serie aanvallen wordt op het Feyenoord doel ondernomen. Ondanks het harde werken der bezoekers, maakt Feyenoord tegenover V. S. V. niet den in druk de k^mpioensploeg te zijn. De Feyen oord keeper weet echter stand te houden en zijn werk bezorgde hem menig applausje. De middenlinie was bij V. 8. V. thans goed op dreef en gaf goed aan, wat de voorhoede zeer ten goede kwam. Over 't algemeen werd er forseh gespeeld, vooral v. Dijke ging nog al eens mank aan onfair spel. Een zeker doelpunt wist de Feyenoord keeper te voor komen, toer. hij uit een kluwen V. S. V. spelers het leder wist weg te grijpen. Met een 10 achterstand van V. S. V. komt de rust. De tweede ftelft brengt een voortdurend Overwicht der thuisclub. Spoedig ligt de gelijkmaker in het net, als Horeman op zijn bekende wijze free kick-bal neemt. De Koning zet het hoofd er onder en het feit is voldongen i—1, De wink Horeman, Koning schept goede kansen, welke steeds ongebruikt voorbij gaan. Heyerman kopt eenmaal den bal tegen de bovenlat. Schoten gaan over en naast en voor de rest is doelman Dekker op zijn plaats. Zelfs toen de V. S. V. spil zijn geluk eens beproefde wist deze keeper het ver raderlijke boogschot op te vangen. Inmiddels herneemt Feyenoord de leiding door van Dijke, welke een free kick-bal even buiten het strafschopgebied In ééns in het net doet verdwijnen 32. Spoedig is er alweer de gelijkmaker door een kopbal van Koning, 22. Opmerkelijk is, dat de Rotterdammers steeds hooge ballen voor het V. S. V. doel brengen, wat dan veel gevaar oplevert. Maar het volharde werken van het V. S. V. back- stel, dat zich vlug weet te herstellen, ver hinderde het bezoekende binnentrio een overrompelend spel te speler;. Er volgt een langdurige periode van tal- looze V. S. V. aanvallen met een enkelen Feijenoord aanval er tusschen door. Keeper Dekker krijgt weer druk werk, doch hü blijft den toestand meester, terwijl de V. S. V. voorhoede dezen middag het geluk niet mee heeft. Tweemaal gaat het Feijenoord doel door het oog van de naald, als achter eenvolgens Heijerman en Horeman rakelings overkogelen. Hetzelfde beleeft het V. S. V. doel, als van der Wind uitgeloopen is Van der Pieterman weer het voortrollende leder voor den voet van Pyi weg te schie ten. Het laatste kwartier wordt door beide partijen gezwoegd voor het winnende punt, en steeds blijft V. S. V. het meest aan vallend, doch tot een doelpunt wil het aan geen der beide zijden komen. Nog 2 minuten is er te spelen. Ieder denkt reeds aan een gelijk spel. Daar komt evenwel het onver wachte. Een corner van Feijenoord uit den rechterhoek komt bil Koonings, die een har den schuiver inzendt. V. d. Wint probeert Als tegenstander in den eersten thuis wedstrijd voor de competitie in het nieuwe seizoen ontvingen de roodbroeken Zondag het Utrechtsche Velox, den afdeelings- kampioen van het vorige seizoen. Werd het vorige jaar deze wedstrijd van een niet-sterk spelend Velox verloren, dit maal bleven de roodbroeken, na een pittig en snel gespeelden wedstrijd in de meer derheid, en waar het spel van Velox thans beter was dan een jaar geleden, werd deze Haarlem-overwinning door de talrijke be zoekers met vreugde begroet. De spelers schijnen zich zoo langzamer hand verzoend te hebben met het spelen In een voor voetbal te hooge temperatuur, want er werd zeer enthousiast gestreden. Haarlem moest 'uitkomen met een invaller voor De Geus (die tegen Zandvoort gebles seerd werd) waardoor Bieshaar weer eens op zijn oude plaats In de voorhoede uit kwam en een actieve rol speelde door 3 van de 4 doelpunten voor zijn rekening te ne men. Onder leiding van scheidsrechter Ka toen stelde Haarlem zich op met De Vries, Torringa, Goedhart, Dik, Van Daalen, Moolenaars, Huisman, Bieshaar, Oldenburg, Snooy, Polanen. Na den aftrap onmiddellijk een snelle strijd, waarbij de bal van doel tot doel gaat. Torringa en De Vries doen al spoedig nut tige dingen, wanneer de voorhoede van Velox met haar open spel het Haarlem-doel belaagt. Aan de andere zijde grijpen de aehterspe- lers van Velox steeds resoluut in, wat noo- dig was, daar de doelverdediger nogal vreemde dingen" deed. Na een schot van Huisman krijgt Odlen- burg een kans voor open doel, maar de bal heeft veel effect en het schot gaat naast. Zoowel Van Daalen als de spil van Velox voeden hun aanval uitstekend. Na 2C minuter, spelen speelt de Velox- verdedigen den bol slecht terug, waarvan Bieshaar profiteert om stug door te zetten en te scoren (10). Velox tracht den ach terstand in te halen en De Vries krijgt het druk, maar is gelukkig in goeden vorm. Nóg voor de rust slaagt Bieshaar er in door de verdediging van Velox te komen en den voorsprong op 2—0 te brengen. Ook na de ruse v erdt enthousiast dcor. gespeeld en de bezoekers schijnen vast be sloten hun achterstand in te halen. De ver. dediging van Haarlem wijkt echter niet; maar toch Is iedere Haarlemmer verheugd, wanneer Oldenburg een juweeltje van een center aan Snooy geeft en Haarlems links binnen met een fraai schot een prachtig doelpunt maakt (30). Velox geeft den strijd nog niet op en weet na een hoek schop tegen te scoren (31). Uit een voor zet van Polanen scoort Bieshaar dan no. 4 maar even later brengt Velox den eind stand van dezen goed gespeelden wedstrijd op 4—2. De Stormvogels-reserves blijken zich in him nieuwe omgeving aardig thuis te ge voelen. Werd de vorige week Blauw-Wit op eigen terrein met 12 geklopt, thans werd op Z. F. C. één punt veroverd en dat ondanks het feit, dat De Waard, v. d. Werf en Ver maak in de voorhoede op het appèl ont braken. In de eerste helft waren de Stormvogels goed op dreef. Meerdere goede aanvallen werden op de Z. F. C.-veste ondernomen, waarvan er ten slotte twee succes hadden. De beide buitenspelers wisten ieder een mooi doelpunt te maken, zoodat met 20 de rust inging. In de tweede helft toonden de Z. F. C.- ers zich van een anderen en beteren kant. Na een verkeerd beoordeelen van De Waard, was het al spoedig 21 en nog, voordat de Vogels van den schrik bekomen waren, lag de gelijkmaker in het net: 22. Van nu af aan herstelde de Stormvogels defensie zich. Plotseling kreeg Stormvogels een penalty toegekend, doch Heilig schoot tegen den paal. Het einde kwam dus met een gelijk spel. J. Kuit, Nees van Dam, D. Prevost, Schouwstra, J. Berg, J. Hessels, B. Kuit, v. d. Werve, J. Redde Warren E. D. O. H. Oomen, J. Oomen, Dona, Breems, Pennarts, Swart, Zoet De Waard Riebeek en StefïeAs Drayer, De volgende elftallen binden den strijd aan; Het begin is een gelijk opgaande strijd, maar het duurt slechts kort en spoedig neemt E. D. O, het spel in handen en steeds zwaarder wordt het voor de R. C. H.- verdediging. Vermelding verdient de uit stekende wijze, waarop Gras een voorzet van Steffens verwerkte. Het eenigste re sultaat tot nog toe is een corner welke niéts oplevert. Schouwstra verwerkt een bal met de han den, wat den scheidsrechter ontgaat. Bij een zeer gevaarlijke situatie op het R.C.H.-doel, waarbij meermalen wordt in- gesehoten scoort H. Oemen ten slotte met een hard schot. Dona zorgt voor het tweede, en terwijl Steffens met een uitstekend schot van rechts, den stand op 30 brengt. Nog voor rust verhoogt Dona den stand tot 40, waarna de rust aanbreekt, zooder dat R. C. H.- gevaarlijk voor het E. D. O.- doel is geweest In de tweede helft geeft R C. H. zich nog lang niet gewonnen en weet spoedig den achterstand te verkleinen tot 41. Maar E. D. O. laat het er ook niet bij zitten. Beide partijen weten nog tweemaal te scoren, zoodat met een 63-stand het einde komt. Bloemendaal heeft zich door zijn vorige week geleden nederlaag geenszins laten ont moedigen, thans werd, zij het dan ook op het nippertje, V. V. A. met 21 geslagen. De witten danken deze overwinning hoofdzake lijk aan het uitstekende spel van hun ach terhoede met den doelman aan het hoofd. Onder leiding van prof. Snapper wordt om over tweeën begonnen. De partijen zijn voorloopig volkomen tegen elkander opge wassen en de beide verdedigers komen zege vierend uit den strijd. De witten kunnen hun eerste succesje boeken wanneer Kopjes Nie mann op het juiste moment overgeeft aan Ëijsten, die deze gemakkelijke kans niet voorbij laat gaan, 0—1. V. V, A. wordt nu beslist sterker en vooral Drijfhqut die met den invaller-linkshalf al heel weinig moeite heeft maakt het den witte verdediging vrij lastig. Beijk moet dan ook al zijn talenten toonen, hij kan ech ter niet verhinderen dat de midvoor der gastheeren op fraaie wijze gelijk maakt. Na dat beide aanvallers nog eenige gemakkelijke kansen tot scoren laten voorbijgaan breekt rust aan. Ook na de thee blijft het spel middelma tig. De witte voorhoede kan maar niet op gang komen, terwijl V. V. A. blijk geeft niet over schutters te beschikken. Diverse hoek schoppen op het Bloemendaaldoel hebben evenmin succes. Vrij onverwacht werkt Im mer, uit een der weinige goede aanvallen, het leder in het V. V. A.-doel. Nu wordt het spel iets levendiger en vooral V. V. A.' werkt hard voor den gelijkmaker. Aan den anderen kant schiet Immer een voorzet tegen de bo venlat. Drijfhout gaat( midvoor spelen maar dit blijkt geen verbetering. Met de overwinning in 't zicht besteedt Bloemendaal de meeste aandacht aan zijn verdediging. V. V. A. valt de laatste minuten hardnek kig aan, maar met inspanning van alle krachten weet Bloemendaal zich te handha ven en sleept de overwinning uit het vuur. De witten kregen wel Iets meer dan hun toe kwam, een gelijkspel had de verhouding be ter weergegeven. Zij nog vermeld dat Bloemendaal zonder Strik en Parson speelde en dat prof. Snap per een heel gemakkelijken middag had, aangezien de verstandhouding, zooals ge woonlijk tusschen beide partijen uitstekend was. De H. F. C.-reserves blijven het pad der overwinning bewandelen. Ditmaal was Spartaan II 't slachtoffer. Nu brachten de Sloterdijkers er ook niet veel van terecht. H. F. C. II begon al gauw de leiding te nemen door de Koningh en de nieuwe mid denvoor Wunder bracht met drie fraaie doelpunten den stand op 4—0. Kort voor rust verkleint Spartaan 2 den achterstands zoodat rust ingaat met 41. Na de hervatting gelooven aanvankelijk de H. F. C.'ers het spel. Spartaan 2 is even in de meerderheid, maar door goed werk der Haar- ïemsche achterhoede, speciaal van den doel verdediger, wordt onheil voorkomen. Wanneer de H. F. C.'ers een weinig her leven, heeft dit al dadelijk succes. Weer is het Wunder die er 6—1 van maakt, terwijl Dijkhuizen nog een doelpunt aan het halve dozijn toevoegt. Einde komt ten slotte met een groote H. F. C-overwinning (7D. De Haarlemmers telden enkele invallers en speelden met dit elftal. Smit Hoomans, v. Baasbank, v, Wijk, v. Houten, Hagenaar, v. Pareeren, de Koningh, Wunder, Dijkhui- zen, v. Beem. Officieel De Junioren-Cocpetitie 19281929 In de vergadering van j.l. Zaterdag, welke uitstekend bezocht was, is onderstaande in deeling tot allergenoegen tot stand gekmen. Alzoo een vruchtbaar resultaat van een ge zamenlijke bespreking. Het is zeer bemoedigend te kunnen con- stateeren, dat de vereenigingsbesturen veel werk van hun junioren elftallen maken. Het vorige jaar konden we in het begin slechts 9 elftallen indeelen, waarna zich naderhand nog twee bijvoegden, op het moment kun nen we direct reeds 12 elftallen indeelen, terwijl er vermoedelijk nog twee eftallen bij zullen komen. Doordat die vereeniging niet aanwezig was, konden we daaromtrent nog geen zekerheid verkrijgen, doch ik vermoed wel dat zij op zullen komen dagen, zoodat we dan met 14 elftallen kunnen aanvangen, voorwaar een gunstig begin. Onder de nieu welingen bevinden zich Alliance 4, B.S.M. 4 en Concordia 3, deze vereenigingen hebben schitterend werk verrieht, vooral de club van Wallekers, gaat crescendo, dat verblijdt ons zeer, terwijl B.S.M. ook niet uitgescha keld mag worden, het vorige jaar maar twee elftallen, terwijl zij dit jaar met 4 elftallen uitkomen, ik vind het schitterend. Zeer tot onze spijt missen we nog de junioren van D.S.S., Santpoort en Victrix, Heeren bestuursleden, denkt toch om de toekomst, hoe wilt U in de toekomst de hoo- gere elftallen aanvullen, wanneer U geen Junioren kweekt? Gezien het enthousiasme van Zaterdag avond, geloof ik, dat we een genoeglijk sei zoen 1928—1929 tegemoet gaan. Nu de indeeling; in de eerste klasse zijn ingedeeld; Alliance 3, Geel-Wit 4, H.B.C. 4, Onze Ge zellen 3, T.Y.B.B. 5 en I.Z.B. 3, terwijl we nog hopen op R.K.V.Z. 3. In de tweede klasse: Alliance 4, B.S.M. 4, Concordia 3, H.B.C. 5, T.Y.B.B. 6 en V.V.F. 2 terwijl we nog hopen op R.K.V.Z. 4. Ter opfrlssching nog eenige algemeene be palingen: lste: Het programma wordt ,iederen Maan dag in de N. H. Crt. vermeld, veranderingen Donderdags. 2de. Verzoeken om uitstel moeten 10 da gen van te voren in mijn bezit zijn. 3de. Ruilformulieren voor Dinsdagochtend bij de Junioren-competitieleider. 4de. Voor den 26sten van iedere maand moeten de elftallen worden opgegeven. 5de. De ontvangende vereeniging zorge voor een alleszins bekwame leiding bij de wedstrijd. 6de. Het inleggeld bedraagt 1.50 per elf tal. 7de. Voor leder verzuim hetwelk de admi nistratie belemmert zal 50 cents boete wor den geheven. 8ste. Voor niet-opkomen bij of staken der wedstrijden gelden dezelfde bepalingen als voor de Senioren. Er zij nog opgemerkt, dat alle junioren aan Zaandam moeten zijn opgegeven. Ver zoeken om dispensaties aan hetzelfde adres. Voor a,s. Zondag zullen reeds wedstrijden worden vastgesteld, zulks met in achtname van het programma van Zaandam. Voor het programma van a.s. Zondag 23 September raadplege men de N. H. Crt. van Woensdagavond, 19 September. Evenals het vorige jaar worden de veree- ningsbesturen beleefd doch dringend ver zocht, om iederen Zondagavond voor 8 uur, de resultaten van de op dien dag gespeelde wedstrijden bekend te maken aan den Wel- ed. Heer J. Boot, Gierstraat 56, Haarlem, telefoon 12047. Noteert dit adres en toont U actief. De Commissie Het Scheidsrechtersvraagstuk in de D, H. V. B. is nog steeds urgent. In ons District zijn slechts 8 scheidsrechters, welke hun welwillende krachten zullen geven ditsei zoen. Dit is veel en veel te kort, dit moet en kan veel beter worden, het is een zuiver vereenigingsbelang om te zorgen dat alles zins bekwame personen voor deze functie aan Zaandam worden opgegeven. Een te kort aan scheidsrechters werkt stagneerend op het afwikkelen van het programma. Wanneer hier in ons District geen meerdere scheidsrechters komen, dan zullen de kassen der vereenigingen zwaar gedupeerd worden, door de hooge declaraties welke zullen moe ten worden betaald, voor hen, die van verre plaatsen moeten komen. Alle hens aan dek, heeren. SMIT Competitie le klasse H. 3. C. II— Concordia 3—0 9—3 Het eerste elftal der geel-zwarten had gisteren haar ernstigste concurrent van het vorig jaar op bezoek en heeft in een van beide zijden keurig gespeelden wedstrijd een groote, doch geflatteerde, zege behaald. Het was reeds ruim half drie, toen de heer Til- lemans beide elftallen liet aantreden. De thuisclub stelde zich in de volgende samenstelling op: Mooren, Bloem, Henneke, A. Slenders, Kamer, v. Paradijs, G. Slenders, Karpes, v. Honsehoten, Draijer, v. Leuven. De Zwaluwen waren „au grand complet". Reeds onmiddellijk na den aftrap stormen de geel-zwarten op het Amsterdamsehe doel af en een der Amsterdamsehe backs kan slechts door corner-trappen redding brengen, v. Leuven plaatst den bal onberis pelijk voor den doelmond en Draijer kopt op schitterende wijze den bal in den uitersten linkerbovenhoek. Door dit veelbelovend be gin aangemoedigd, blijven de geel-zwarten voorloopig het beste van het spel behouden en binnen het kwartier hebben de boys zich reeds van een nuttigen 30 voorsprong ver zekerd. De Zwaluwen vinden het blijkbaar thans welletjes en langzaam maar zeker komen zij ln de meerderheid. De voorhoede der Amsterdammers combineert opvallend goed en daar de geel-zwarte verdediging nog al eens onzeker doet, ontstaan er gevaarlijke momenten voor Mooren's heiligdom. Op fraaie wijze keert hij eenige hólde schoten, doch ten slotte moet hij zwichten, als hij van dichtbij gepasseerd wordt. (3—1). Even daarna maakt Kamer hands binnen het be ruchte gebied, doch de Amsterdammers be nutten den strafschop niet. De geelzwarten gaan inzien, dat ze er nog lang niet zijn en beginnen de zaken serieus aan te pak ken. In de voorhoede gaat het van een leien dakje en de Zwaluwen-defensie heeft het hard te verantwoorden. Met regelmatige tussehenpoozen voeren v. Leuven, v. Hon sehoten en Karpes den stand op tot 61, doch even voor rust weten de geel-witten den achterstand nog te verkleinen. Rust 62, Na de welverdiende thee wordt er weer direct flink aangepakt. De Zwaluwen geven zich nog lang niet gewonnen, doch vinden thans de T. Y. B. B.-verdediging op haar post. Een keihard sehot van den Amsterdam- schen linksbinnen springt''buiten bereik van Mooren van de bovenlat weer het veld in. De terugspringende bal belandt bij Kamer, deze plaatst hem naar v. Honsehoten, die na handig eenige Amsterdammers gepas seerd te hebben, het zevende doelpunt scoort. Nog geen minuut later doet de Zwa- luwen-midvoor aan den anderen kant pre cies hetzelfde. Met dit doelpunt schijnen de Amsterdammers echter al hun kruit ver schoten te hebben en de warmte doet zich aan beide kanten gelden. Als de midhalf der gasten dan uit moet vallen, is het hee- lemaal met hen gedaan en voor het eind signaal klinkt, heeft de Zwaluwen-doelman nog tweemaal den bal uit het net moeten halen. Met 93 komt tenslotte het einde van dezen fair gespeelden wedstrijd. Het was voor beide elftallen een goede oefe ningswedstrijd voor de competitie. Uitslagen van gisteren: T. Y. B. B. I—Zwaluwen I (A'dam) 9—3 T. Y. B. B. II—R. K. V. Z. I 7—2 T. Y. B. B. IV—R. K. V. Z.-comb. 7—0 T. Y. B. B. X—T. Y. B. B, IJ 3—3 Ook op dezen laatsten Zondag voor den aanvang der competities was het schitterend weer en bijna nog te warm om te voetbal len. Desondanks was de animo onder de spe lers geweldig en spanden allen zich tot het uiterste in om den elftalcommissie hun ca paciteiten te toonen! Het eerste elftal ging op den g'oeden weg voort en evenais verleden week, was de voorhoede weer reusachtig op sehot. Het een 93 nederlaag konden de toch lang niet malsche Amsterdammers naar huis terug- keeren. De reserves hadden R. K. V. Z. I op be zoek. In een prettig gespeelden wedstrijd wisten zij met groot verschil te winnen. Toch was het krachtsverschil niet zoo groot als de uitslag zou doen vermoeden en de cijfers zijn voor de Yellows zeer zeker geflatteerd. Een 4—2 overwinning ware een betere ver houding geweest. De nieuwe loot aan den geel-zwartboom kwam gisteren voor het eerst in het veld en zijn eerste optreden was allerbehalve be. scheiden. Een 70 overwinning was het resultaat van het harde werken. De junioren ten slotte bekampten elkaar om een plaatsje te veroveren in een der elf tallen. Het einde bracht een 33 gelijk spel, wat voer hun groote broederliefde pleit, geen van beide wilde winnen! Nu de laatste oefenwedstrijden zijn ge speeld, kan de elftalcommissie aan den slag voor het vaststellen der elftalen voor de competitie. De keuze zal moeilijk zijn! De leden werden er attent op gemaakt dat a.s. Zaterdag oontrlbutie betaald kan wor den van 6%1/4 uur. Dit keer is het dus een half uur vroeger als gewoonlijk. HENK. Deze zeer eigenaardige ploeg bleek op het zeer snelle spel der Wijkërs geen vat te kun nen krijgen. Met rust was het reeds 60. De score werd daarna op 08 gebracht, dank zij het falen der geheele ploeg. We zullen maar op beter hopen, H. B. C.'ers! De nieuwe R. K. F,'er zal zijn weg zeker wel vinden. S. A. MULDERS, Zomervaart 14a, Haarlem. Offieieele mededeelingen Het secretariaat van D. S. S. is vanaf heden veranderd en thans in handen van J. Th. Horn, A. L. Dyserinekstraat 39. De resp. secretarissen gelieve hiervan goede nota te nemen. Aan de leden van D. S. S. Donderdag a.s. 20 Sept. Is er alg. Jaar vergadering, welke door alle leden zonder uitzondering moet worden bezocht, wat in verband met de belangrijke agenda ook zeer gewenscht Is. Op deze vergadering zal er een prijsvraag worden uitgeschreven. Zooals de meesten wel zullen gelezen heb ben zijn onze elftallen in prachtige afdee- lingen ingedeeld, zoodat er dit jaar weer eens naar hartelust getrapt kan worden, doch alvorens wü het seizoen met frisschen moed beginnen, komen wij dus Donderdag te zamen in de Mil. Vereeniging J. H. N.E.A. I—G.V.O. I 3—6 Goed zoo, V.V.O.-ers, jullie hebt je goed geweerd, om een zeer lastigen uitwedstrijd te winnen. Eén schaap is er over de brug en nu volgen er wel meer. Zooals gewoonlijk wint Joosen voor G.V.O. den toss en laat N.E.A. aftrappen. Direct vurig spel met G. V.O. in de meerderheid. Het N.E.A.-doel is dan ook doorloopend in gevaar en Kuijer stelt J. Neelen in de gelegenheid om de score voor G.V.O. te openen. 0—1. Er wordt met veel vuur gespeeld en de beide achter hoeden moeten geregeld ingrijpen; ten slotte weet J. Schouten voor G.V.O. te doelpunten. 0—2. Weer trapt N.E.A. af en Kuijer neemt den bal mede en zendt een listig schot in: het is 03. Het begint er op te gelijken, dat het een reuzenoverwinning zal worden, maar N.E.A. zet er alles op en zijn werk wordt beloond door zijn linksbinnen, die onhoud baar langs den G.V.O.-keeper schiet. 13. 'n Aanval van G.V.O. strandt op buitenspel; dan trekt N.E.A. weer ten aanval en met een harden kogel doelpunt de midvoor van N.E.A. 23. Direct hierop is het rusten. Druk worden de kansen besproken, maar G.V.O. denkt er anders over, want, nauwe lijks begonnen, neemt Joosen den bal mede, passeert eenige spelers en geeft door naar Schouten, welke schitterend doelpunt. 24. Een paar corners op het doel van G.V.O. worden afgeslagen. Het spel wordt nu voor namelijk op het midden-terrein gestreden, maar J. Neelen neemt den bal mede en doel punt voor G.V.O. 25. Dan trekt N.E.A. ten aanval en forceert een corner, welke schitte rend wordt gestopt. Dan zit G.V.O. een tijdje ingesloten; de linksbinnen van N.E.A. brengt den stand op 35. Een corner op het G.V.O.- doel wordt weer weggewerkt. Dan gaat Kui jer het op zijn eentje probeeren en met drie man om zich heen laat hij den keeper van N.E.A. voor de zesde maal visschen. Aan beide kanten moeten de keepers nog enkele malen handelend optreden, totdat de scheids rechter, de heer Piet, die zeer correct floot, liet inrukken. G.V.O. heeft een zware, doch verdiende, overwinning behaald. Concordia houdt Sen beker dus weer voor een jaar in bezit. De uitslagen van gisteren: HET WESTEN le klasse Noord ExcelsiorKoog Zaandijk le klasse Zufd Het ZuidenVitesse (L.) FluksOns Eibernest V,elox—H.K.V. DeetosH.S.V. Overgang Noord A Z.K.V.Bilthoven Overgang Noord B Koog Zaandijk 2B.E.P. HaarlemK.V.K.V. Overgang Zuid D.K.C.A.Ij.O, H.B.S.—Die Kaghe RozenburgDeetos 2 O.S.C.R.—I1.K.V. 2 2de klasse A. De Zwaluwen—Excelsior 2 De ToversSamos B. Osno—Actief De Hinde—Amersfoort C. Sport Vereent—Advendo E. ReadyFluks 2 Vitesse (L.) 2—Vitesse (H.) F. H.S.V. 2—O.S.C.R. 2 Velox 2—Rozenburg 2 3—2 6-2 3—2 1—1 4—3 3—2 1-1 0—6 1—4 3—a 3—2 8—0 Seh. n. o. 2—1 2—3 7—2 0—t4 6—1 2—6 3—4 2—2 Uitslag gehouden wedvlucht van Hal op Zondag 16 September 1928, afstand 187 K.M., 103 8.30 uur. J. C. Kroon le, 5e, 8e, 14e prijs; J. Verver 2e, 3e, 10a prijs; P. A. Blommaert 4e, 12e; J. Libbinga 6e; H. Boogaard 7e; A. B. v. Straalen 9e; W. Walgien lie; P. Kroon 13e. Eerstgetoonde duif 11.49.9 941.5 M. per minuut. Laatste prijswinnende duif 12.14.17. Behalve Haarlem was ook 't Amsterdam sehe Concordia tot de finale van de z. g. Sluitingswedstrijden opgeklommen. Concor dia is steeds een der negentallen uit het midden van de ranglijst. In de competitie verloor Haarlem door bijzondere omstan digheden pas in de laatste Innings den thuiswedstrijd, terwijl de uitwedstrijd zelfs met flinke cijfers werd gewonnen. Vooral na het betere spel der Haarlemmers in de laat ste maanden verwachtte ieder dat Haarlem wel een kans had den beker voor een jaar in het bezit te krijgen. Ook wij waren van die meening, doch zijn bedrogen uitgeko men. Hoewel het negental van Haarlem slechts één man verschilde met dat van Zonclag j.l leek het wel heeiemaal veranderd te zijn. Van den voortreffelijken werper Smit was nog slechts een schim over. Die schim wierp minder hard dan anders en zeer onzuiver. Wijd naar links,, wijd naar rechts, te hoog, te laag. Van eontrole op den bal was zoo goed als geen sprake. De taak van den ach tervanger werd daardoor natuurlijk ver zwaard. Daar Haarlem nog steeds niet over een goeden vervanger van den werper beschikt, profiteerde Conoordia den geheelön wed strijd van dit voordeel. Vrugt had, zooals 't veld nu uitgezet was, den meesten last van de zon, zodat die ook wel eens faalde. Toch gaf hij ook een paar keurige staaltjes te zien. En de overigen? Wel, die misten vanmid dag vangballen, alsof dat zoo bij het spel hoorde. Van Concordia is veel meer goeds te vertellen. Die was werkelijk over alle li nies stukken beter Reeds in de eerste in nings gaf het driemaal drie slag, voordat Haarlem een punt binnenhaalde. Pas in de vierde innings zorgde Smit voor één punt. Toen bezat Concordia er al elf. Alleen de derdé innings bracht er al zeven op. In de gegeven omstandigheden was dat voor Haarlem te veel. Ei- is dan ook geen sprake geweest van inhalen. Regelmatig vergrootte Concordia zijn voorsprong en geen Haarlemmer was in staat er Iets tegen te doen. Er was minder publiek dan anders, doch gezien het saaie verloop van de vertooning had het weggebleven deel geen ongelijk. De uitslag in innings is; Haarlem; 0-0-0-l-3-l-0-0-3is8 Concordia1-1 7 2- 0- 5- 2 - 5 - is 23 Week-end-toumee van M. H. C. door Duitsehland! Het plan was reeds lang gerijpt in het brein van enkelen en de heer Modlioh, met zyn vele Duitsche connecties, speciaal op hockey-gebied, bracht dat plan tot werke- lijkneid: een week-end-tournooj van M. H. C. door Duitsehland. Veel geschrijf naar Duitsche vereenigingen, die wel en niet kon den ontvangen, vele deliberaties over de vaststelling van een datum, kopzorgen om toch een goede ploeg samen te stellen, en nog veel meer narigheid was op te knappen voor en aleer het plan definitief en kant en klaar was. Maar na alle telefoontjes, brieven etc., etc. is dan nu toch ook de vol doening van het doorgaan en, wij durven het wel nu reeds te voorspellen, slagen van de tournee. De ongeoefendheid der spelers Is voor de Hollanders natuurlijk een belangrijke handi cap en hoewel reeds eenige Zaterdagmidda gen „in los verband" getraind was, kon het niet anders of het moest van groot nut zijn, als het team voor Duitsehland nog eens een oefenwedstrijd speelde. Een tegenpartij werd samengesteld uit de rest van de aanwezige Haarlemmers, bestaande uit Bloemendaal en M. H. C., die ook zelve de nuttige training graag aanvaarden, nu de competitie dit jaar zoo heel laat (half October) zal beginnen. Zoo vonden wij Zondagmiddag op het M. H. C.-terrein aan den Meerweg te Heemstede een uitgebreid hockey-gezelschap, waarvan allen wel de bekende roode en oranje shirts droegen, maar hier ën daar merkwaardig van eigenaar waren verwisseld. Overigens waren wij nog geheel niet op hockey-wed- strijden afgestemd. Hockey en kou-bibberin gen denk je nu eenmaal en voel je nog veel meer in een verband; Zondagmiddag een warm zonnetje en verschroeid gras! De uitvoerders van deze hockey-proloog „sans phrases" (enkele zeer bepaalde uit drukkingen daargelaten!) voor het groots stuk dat hockey-competitie heet, bleken ook niet rolvast te zijn. Wij zagen wel eens gekko dingen gebeuren; bij voorbeeld als een in benauwdheid gedreven back den bal maar wegschopt, in plaats van slaat. Dat de stem ming genoeglijk was, bleek wel uit de al gemeene hilariteit. Al was dan ook het spelpeil niet bijzon-? der hoog, het enthousiasme zit er met ds eerste minuut in, zoodat daardoor een toch aantrekkelijke en genoeglijke party te waar- deeren is. Het tournee-elftal won welver diend met 4—1, stand met rust 10. Vooral het tegenpunt was een buitengewoon fraaie goal van v. Citters; van de vier andere pun ten had Katte er anders zeker eenigen uit gehouden, maar hy maakte zeer den indruk voor het eerst weer onder de lat te staan, zoodat zijn enkele mistastingen niet onver- geefiyk zijn. Bovendien was het backstel voor hem zeer geanimeerd, maar lek als het vermaarde mandje! Met dit elftal vertrekken de Hollanders Vrijdag a.s. naar onze oosteiyke naburen: Hardebeck; v. d. Rooveart en Fraser; Din ger, Modlich en Brand; v. Tienhoven, Erven Dorens, Hubrecht, v. Voorst van Beest en Visser 't Hooft. Het belooft te worden als van ouds: fam»- und wunderbar kolossal! De te Hilversum gespeelde cricketwedstrijd tusschen de Nederlandsche kampioenen H.C. C. II en De Rest, eindigde in een nederlaag der H.C.C.'ers, die het totaal van 160 voor het verlies van slechts 4 wickets door De Rest zagen gepasseerd. Kampioenschap 2de klasse Rood en Wit II won Zondag in Utrecht van H.F.C.C. De le innings der Haarlemmers leverde 217 runs op, waarvan Kruseman 43 en jhr. B. H. Elias 98. H.F.C.C. bracht het slechts tot 68. De 2e innings der H.F.C.C.-ers werd op een stand van 58 voor 4 gesloten. Rood en Wit won dus met, 149 runs op de le innings. Secretariaat: Fiihrhopstraat 8 Haarlem-Noord De Bisschopshulde Leonidasdeelname Eens te meer heeft Leonidas in zyn leden door zijn hulde aan den Bisschop getoond een waren Katholieken geest te bezitten. Een mooie groatsche hulde. Had deze beter kun nen zyn? Neen, ondanks dat wachten 10 lange rijen was die hulde niet alleen uiter-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10