De Koningin-Moeder te Gouda Bijenmarkt te Tilburg ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1928 lp :v:- NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Nadat in hnn bijzijn het twee-en-twintigste der beroemde Goudsche kerkramen, gerestaureerd door den deskundige J. L. Schouten, was onthuld, werd Woensdagmid dag op het Goudsche stadhuis aan H. M. Koningin Emma en Z. K. H. Prins Hendrik de thee aangeboden. Wij kiekten de vorstelijke personen bij 't verlaten van 't stadhuis Een tafereeltje van den Iaatsten dag der groote leger-manoeuvres in Zuid- Limburg. Zooals men weet, namen ook militaire vliegtuigen aan de operatief deel en op onze foto ziet men, hoe van een der geduchte luchtmonster» do benzine- en olievoorraad wordt aangevuld. I>e Spaansche uitvinder Juan de la Cierva is met zijn auto-gyro-vUegtuif het Kanaal met goed geluk overgestoken, wat een succes is bj) zulk eea eerste proef. Het klompcnmaken wordt te N'ijkcrk als huis-industrie beoefend. Na eerst grof behakt te zijn, worden de klom pen verder met de hand bijgesneden. De familie Hoover te Tilburg was zoo gelukkig, als een der eersten vanuit eigen huis een telefonisch gesprek te mogen voeren met hun schoonzoon, den heer van Noort te Bandoeng. Twee uur na de aanvrage kwam de verbinding tot stand en storing deed zich nagenoeg niet voor. Woensdag j-1. is generaal Snijders uit Den Haag vertrokken om zich in te schepen voor onze Oost, ten einde in Batavia de opening van de luchtverkeersdiensten bij te wonen, en wij kiekten hem juist voor het vertrek van den trein. Ken groep, voorstellende Christus en de Apostelen, in den dezer dagen te Heerlen gehouden missie-optocht. Een fraaie foto van het bekende pensionaat „Jeruzalem" te Venray, dat dezer dagen 90 jaar bestaat. Hoe in het Venraysche „Jeruzalem" de vroolijke jonge pensionnaires zich vermaken kunnen. In het Sportpark te Tilburg vond dezer dagen de eerste bijenmarkt plaats. Deze aardige foto toont duidelijk het eigenaardige karakter van zoo'n markt, waar wij een ijmker zijn korven zien detnonsireeren. Een groep ruiters en meisjes, die te Sevilla in optocht een grootsche huid* brengen aan generaal Primo de Rivera bij den vijfden verjaardag vaa tüm Onder groote belangstelling is te Gouda een uitgebreide vee- en kaastentoonst elling gehouden, welke Donderdag j.i. officieel geopend werd. an hoeveel belang deze tentoonstelling was, wordt duidelijk, wanneer men bedenkt, welk een centrum van zuivelbereiding Gouda is. Wij geven hier een kijkje op de kaas-afdeeling. Op zijn eerste proefvlucht van Dinsdag j.i. voldeed het nieuwe Duitscbc luchtschip „Graf Zeppelin" aan alle verwachtingen, bijzonder ten opzichte van de bestuurbaarbein!?Men ziet het gevaarte hier boven „Friedrichshafen".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5