Koninklijk bezoek aan Amsterdam - Brand te Luijksgestel DINSDAG 25 SEPT. 1928 H-M.de Koningin bracht dezer dagen haar jaarlijksch bezoek aan de Hoofd stad. Foto ran de Koninklijke Familie, die een rondrit door de stad gaat maken. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.I. brak een zware binnenbrand uit in de R.-K. Kerk aan de Assendelftstraat te 's Gravenhage. Kijkje na het blnsschingswerk. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Vrijwilligers Compagnie van de Haarlemsche Brandweer, werden de primitieve manieren van brand» blnsschen Bit oude tijden gedemonstreerd. Dezer dagen liep de „Tjibadak" op de van der Giessen en Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan den IJssel, van stapel. Het schip werd in zijn groote vaart niet genoeg geremd en drong circa 8 meter in de schoeiïng van dea overkant. Bij een nationalen vliegwedstrijd te Mines Field in Los Angeles, steeg een piloot op in een vliegtuig, dat hij als locomotief had vermomd. De vliegende locomotief derailleerde echter in de lacht en de lenke piloot mocht blij zijn er het leven niet bij in te schieten. Kijkje op de te-water-lating van de „Tjibadak", bestemd voor de Java-China-Japan-lijn. (Zie ook foto links) Te liHyksgestei brandden dezer dagen vijf boerderijen af. De brand ont stond in den achter-bijbouw van den landbouwer H. Jansen. Van hier sloeg het vuur over naar de boerderijen van W. Claas, de kinderen F. Borrenbergen en Hoeben. 'n Groote ramp voor dit r'*-j- Dc Sultan van Mnscat, die officieele bezoeken aflegt in Europa, bracht onlangs een dag te Portsmouth door, waar hem het beroemde vlagge- schip van Nelson, de „Victory" getoond werd. Foto van den Sultan, in nationaal costuum, terwijl hij het schip verlaat. De Koning van Spanje in Schotland. Foto van Koning Alfons, die bij zijn aankomst te Dunrobin Castte als gast van den Hertog en de Hertogin van Sutherland, de eerewacht van Hooglanders inspecteert. Tijdens zijn verblijf aldaar zal de Koning deelnemen aan een hertenjacht. Kijkje op twee deelnemers aan de motorboot-snelheidswedstrijden, die deaer dagen op de Westeinderplasaen te Aalsmeer werden gehouden. Te Roosendaal heeft men het 25-jarig bestaan van den Nederlandschen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „Sint Rafaël", feestelijk herdacht. In den optocht zag men deze locomotief, getrokken door een paard, den overweg passeeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5