Stadsnieuws UIT DEN OMTREK CHEQULKOERSEN Amsferdamsche Beurs WEGENS VERTREK NAAR INDIE tweede blad NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1928 BLADZIJDE 3 De paratyphus in Haarlem-Noord St. Franciscus van Assisië Personalia r De ver. „Zonnestraal" en de collectes GEMEENTERAAD HEEMSTEDE BEVERWIJK. SPORT EN WEDSTRIJDEN. D.H.V.B. ATHLETIEK Onderlinge athletiekwed- strijden Politie Sportver. „Haarlem" "TNANCIËN De Engelsche Zusters B.M.V. te Aschaffensburg LAATSTE NIEUWS Het Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad Stagnatie in het treinverkeer Wielerwedstrijden op den openbaren weg De vergadering van den Volkenbond De Engelsch-Fransche Vlootovereenkomst DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De „Graf Zeppelin" De opvolger van Calles Von Huhnefeld naar Allahabad vertrokken Alles rustig te Klappa Kampit Meelfabriek door brand verwoest De laatste gevechten in China Duizend rendieren verdronken De Engelsch-Fransche vlootovereenkomst De noodlottige theaterbrand Internationaal automo bielen congres DE SPAARNEBANK H aarlem - Amsterdam 99% 245 1561 169 170 234 415 193 222 795$ 796 169%, 161| 90 1800 195 150 422 226 441 82% 226$ 150 59 168 89 122$ 66" 537b 431$ 172 515 1481 b 197" 83%, 37% 62 60% 4$ 2401 154$ 238 413 191 220 1 808 805-12 422 b 442-4 2241 145 1 122 651 74 201% 5? 37 644 147-81 126$ 5411 428$ 171$ 511 82$ 54$ 4$ Amerika en de Vloot overeenkomst 17234 Wij vernemen dat de kleine paratyphus- fipidemie in Schoten afloopt. De toestand van de patiënten is goed en de laatste week heeft tich nog slechts één nieuw geval voorgedaan. Hoewel dus de ziekte vermindert en het ver loop goed is, verdient het alle aanbeveling de hygiënische maatregelen nog streng in dcht te nemen. De Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- eu Winkelbedienden „St. Franciscus van As sisië afd. Haarlem, heeft een ledenvergade- ring uitgeschreven op Donderdag 27 Sept., 's avonds half negen in gebouw St. Bavo. Het bestuurvertrouwt dat allen aanwezig zullen zijn op deze vergadering, als een goed begin Van het komende propaganda-seizoen. Aan de Technische Hoogeschool te Delft Promoveerde hedenmiddag tot doctor in de technische wetenschap, na verdediging van een proefschrift getiteld: „The propionic acid bacteria" en van stellingen, de heer Ir. O. B. van Niel, scheikundig ingenieur, ge boren te Haarlem. Hen beroep tegen het gemeentebestuur van Haarlem Voor den Raad van State, afdeeling ge schillen van bestuur, zijn heden de beroepen behandeld van de vereeniging „Zonne straal" tegen de gemeentebesturen van Breda, Haarlem, Maastricht, Princenhage en 's-Gravenhage, die geweigerd hebben, Vergunning te verleenen voor het houden Van een collete ten behoeve van den arbeid Van genoemde vereeniging op het gebied öer tuberculose-bestrijding door middel van arbeidstherapie. Het lid der Tweede Kamer, de heer Drop, trad op voor de vereeniging en betoogde dat gewenscht wordt een uitspraak over de Vraag, of een gemeentebestuur het recht beeft, een collecte te weigeren, of dat een Vereeniging kan volstaan met de mededee- bng, dat zij een collecte zal houden. Voor de gemeente Haarlem trad op mr J. N. J. E. Heerkens Thijssen, wethouder, die dé noodzakelijkheid van beperking van collectes betoogde en tegenover den heer örop met een beroep op de autonomie der Gemeentebesturen het recht van B. en W. Verdedigde, om regelend op te treden. Hedenmiddag vergaderde de gemeenteraad Ceder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig de heeren Bartels en Loosjes. Verkoop grond B. en W. stellen voor, te verkoopen aan G. w. k. Bosma alhier, een gedeelte bouw terrein van ongeveer 585 M2. aan de Rus- Tenburgerlaan, a 18 per M2. Aldus besloten. B. en W. stellen voor, te verkoopen aan Chr. Pels een gedeelte bouwterrein aan de Zuidzijde van de Engelszstraat, ter grootte Van 26 M2. 15 per M2. Aldus besloten. B. en W. stellen voor, te verkoopen aan bet Bouw- en Aannemersbedrijf voorheen Gebr. 'Molenaar Neuteboom, een gedeelte bouwterrein aan de Wilgenstraat hpek Ol- bienstraat, ter grootte van 482 M2 tegen 13 per M2. Aldus besloten. B. en W. stellen voor, te verkoopen aan A. Oosten, een gedeelte bouwterrein aan de ■Tcrnixstraat hoek Eikenstraat, ter grootte Van plm. 144 M2, tegen 12 per M2. Aldus besloten. Uitbreiding Haarlemsche Montessorischool B. en W. stellen voor, aan de Haarlemsche Montessorischool in bruikleen te geven één of lieer lokalen van de school Bakkerstraat 11, bi verband met toeneming van het aantal 'cerlingen, en voor de uitbreiding 3.565 ter beschikking te stellen. Aldus besloten. Het crediet wordt verleend. Wordt vervolgd. Gemeenteraad Vergadering van den Haad der gemeente Heemstede op Donder dag 27 September 1928, des avonds om 8 bur. De agenda vermeldt: 1. Notulen van Juli 1928, 2. Ingekomen stukken; 3. Sa menstelling raadscommissiën; 4. Benoe ming van een lid van het Burgerlijk Arm bestuur wegens periodieke aftreding van den heer C. W. Jansen Hendriks. Voor eene benoeming worden aanbevolen de heeren: b C. W. Jansen Hendriks, 2. Jac. Roest Jr.; Berusten in eene rechtsvordering; 6. On derwijzend personeel; 7. Vergoeding art. 100 ■O. wet 1920 over 1927; 8. 2e Kasgeldlee- bing 1928; 9. 2e Wijziging Reglement van bet Burgerlijk Armbestuur; 10. Subsidiever lening; 11. Verhuur strook grond hoek van Merlenlaan-Heimanslaan; 12. Doortrekking Jan van den Bergstraat; 13. Ruiling grond van terrein „Leeuw en Hooft"; 14. Aanbie ding Herziening 49 van het Uitbreidings plan; 15. Aanvaarding brug over Bleekers- ^aart nabij Kerklaan; 16. Vaststelling kohie- mp gemeentelijke inkomstenbelasting; 17 Ontheffing gemeentelijke inkomstenbelas ting. Gemeenteraad Een aanvullingsagenda v°or Donderdagavond te houden raadsver- *adering vermeldt: 6a. Aanschaffing leer middelen 7e leerjaar O L. School aan den Oor weg14 a. Verlegging weg no. 506 en billing rond ten zuiden der Zandvoortsche- 'a»n. Gemeentezaken B. en W. vragen een jtetiiet van 10C0. aan voor de aanschaf- big van leermiddelen en schoolbehoeften Qor de 7e klasse der openbare lagere school ah den voorweg. In verband met de plannen tot het ver- d°0gen van de spoorbaan HaarlemLeiden, mileh B. eh W. voor, weg 506 te verleggen, Cg 508 te laten vervallen en met H. Brou- ruiling van grond aan te gaan ten "'den der Zandvoortschelaan. B. en W stellen voor, met de N. V. Han- c' Mij. eenige ruiling van grond aan te "ah op „Leeuw en Hooft." H. en W. vragen machtiging, van Gebr. Jm der Putten te aanvaarden de door hen v bouwen brug over de Bleekersvaart ter ^'"binding van de Eschdoornstraat met de Cfklaan, zooara de brug is opgeleverd. Vergadering Maria- en Annavereeniging. Bovengenoemde vereeniging houdt Don derdagavond om kwart voor 8 eene leden vergadering in het RK. Patronaatsgebouw. Behalve behandeling van eenige huishoude lijke zaken zal de geestelijke adviseur een lezing houden. Vergadering R.K. Volksbond Heden avond ft uur vergadert de afd. Heemstede van den Ned. R.K Volksbond in het RK. Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m. Bespreking Wintercampagne; Voorstellen subsidies. Deze vergadering zal de Zangvereeniging „Sint Benedictus" opluisteren. Dammen Vrijdagavond beginnen de wedstrijden voor het persoonlijk Kampioen schap en daarmede de wedstrijden voor de plaatsing in de verschillende tientallen bij de R.K. Damclub „St. Bavo". Het bestuur verzoekt ons te melden, dat nieuwe leden, die nog aan die wedstrijden willen deelnemen, zich kunnen opgeven bij den heer J. Stevens, Raadhuisstraat 35, of Vrijdagavond in het RK. Vereenigingsge bouw, zoo mogelijk vóór acht uur. Belangstellenden ziin eveneens welkom. Burg. stand Ondertrouwd: A. C. Kom pier en C. P Uitendaal; G. Bennema en A. C. van Zoonen. Getrouwd: H. Hermans en A. C. Pieter- se; W. K Pieters en J. A. M. Ruysenaars; A. J. Christiaanse en C. M, Vosse. Geboren, z. van G. H. Peereboom-Cham bers; z. van M. J. C. Peeperkom-Preijde. z. van J. A. Mouw-v d. Schans. Overleden: W. M. M. H. van Waalwijk van Doom, 22 j„ ongehuwde dochter. A. Mulder, 82 j., wed. van J. Schouten. POGING TOT INBRAAK Gisterennacht is men door inklimming door een bovenraam binnengekomen in de bovenzaal van het Veilingsgebouw „Het Cen trum". Niets wordt vermist dan eenige si garen. De daders zijn waarschijnlijk bij het aanslaan van den hond op de vlucht ge gaan, want niets is aangeroerd. DISTRICT HAARLEM EN OMSTREKEN Junioren-competitie Alsnog ingedeeld in de eerste klasse R. K. V. Z. 3 en in de tweede klasse R. K. V. Z. 4 Programma 30 September 1928 le klasse Alliance 3—H.B.C. 4 2% uur Onze Gezellen 3—T.Z.B. 3 2 uur R.K.V.Z. 3—G. Wit 4 1 uur 2de klasse Alliance 4B.S.M. 4 1 uur H.B.C. 5—R.K.V.Z 4 1 uur Concordia 3T.Y.B.B. 6 1 uur V. V. F. vrij. Adres. Met ingang van heden is het adres van ondergeteekende: Verbindingsweg 55, Bloemendaal. Gelieve hiervan goed nota te nemen. Dè competitieleider SMIT Verbindingsweg 55, Bloemendaal. Het Instituut der Engelsche Zusters Beata Mariae Virginls, werd in het jaar 1609 door Maria Ward, de dochter van een der oudste geslachten van Engeland, gesticht. In de drie eeuwen van haar bestaan heeft deze Congregatie zich over de geheele wereld ver spreid, en moet thans tot een der aanzien lijkste religieuze Zustergenootschappen wor den gerekend. Het Algemeen-Moederhuis is te Nymphen- burg bij München gevestigd. De tegenwoordige zestiende Alge meen-Overste is de Hoog Eerwaarde Zuster \Maria Hohenegg. Zijne Eminentie Kardinaal 'Merry del Val te Rome is protector der Con gregatie. De Congregatie stelt zich hoofdzakelijk ten doel: de verzorging en opvoeding van kin deren en het 'geven van onderwijs in alle takken der wetenschap en huishoudelijke bezigheden. Dezer dagen werd een aanvang gemaakt met den bouw van de aan het hoofd van dit prospectus geschetste nieuwe school te Würzburg, ter voltooiing waarvan het Pro vincie-Moederhuis te Aschaffenburg thans eene leening van 450 000 met goedkeuring der Kerkelijke Overheden, wenscht te slui ten. De financiëele positie van het Instituut der Engelsche Zusters B M. V. te Aschaffen burg is alleszins gunstig te noemen. Deze provincie is aansprakelijk voor alle verplich tingen uit deze leening voortvloeiende. De Eerwaarde Zusters verstrekken als onderpand ten behoeve van Obligatiehouders in onderhavige leening eene eerste hypo theek op fijngoudbasis op hare eigendom men, terwijl op enkele perceelen een schul denlast van slechts rond 125-000. voor- loopig rusten blijft, zoodat een bijna drie voudige dekking wordt verstrekt, ongere kend de inventaris, die het dubbele bedrag der leening vertegenwoordigt. De leening zal uiterlijk op 1 Juh 1938 worden afgelost. Jaarlijks voor het eerst jare op dezen termijn of op 1 Juli van ieder jaar kunnen obligaties dezer leenmg door uitloting a jari of inkoop worden af gelost. Op het keurige terrein van het Kennemer Lyceum verwerkten de Haarlemsche agen ten hun jaarlijkschen achtkamp. Bij gestaan door ettelijke bereidwillige juryle den, zorgde de heer v. 't Lam voor een vlot verloop. Het restantje mooi weer was nog net op tijd aanwezig. Over de geheele lijn waren de prestaties beter dan in 1927; de 100 M. was één heele seconde sneller. Vooral ook op kogelstooten is een sterken vooruitgang waar te nemen, hoewel wjj hier de primis interparis Wal- brecht misten. Kieft won het polshoog op fraais wijze. Meerdere training zal echter zijn 2.40 M. nog verhoogen. De all-round athleet insp. A. Berentsen won den 8-kamp voor de derde maal in suc cessie. Nummer zeven van het vorige jaar was thans op de tweede plaats, n.l. Spek; deze sportsman zal bij serieuze oefening het volgend jaar een goede kans voor de eerste plaats maken. Zooals te verwachten won Bros de beide loopnummers. Zijn stijl op de 100 M. wa3 hierbij beter dan op de 400 M: Een zevental fraaie prijzen werden door den Commissaris, den heer Tenhinck, uitgereikt. Evenals bij het vervullen van zijn jury functie had hij voor ieder in- en outsider een goeden raad en gelukwensch bij de hand. De vriendschapsband in de P. S. V. wordt steeds hechter. De uitslagen luiden: 100 M.: 1. Bros, 12.3 sec.; 2. Jongkind 13.2; 3. Spek 13.2. Discuswerpen: 1. Berentsen 29.10 M.; 2. Kieft 25.90 M.; 3. Spek 23.74 M. Polshoog: 1. Kieft 2.40 M.; 2. Jongkind, 2.30 M.; 3. v. Breukelen 2.30 M.; 4. Spek 2.30 M. 400 Meter: 1. Bros 60.8 sec.; 2. Spek 61.2 sec.: 3. Muusse 63.2 sec. Kogelstooten: 1. Spek 9.97M.; 2. Bros 9.72 M.; 3. Berentsen 9.05 M. Vèrspringen: 1. Berentsen 5.52 M.; 2. Val kenier 5.30 M.; 3. Muusse 5.01 M. Speerwerpen 1. Berentsen 35.04 M.; 2. Sluik 30.72 M.; 3. Valkenier 28.42 M. Hoogspringen: 1. Berentsen 1.55 M.; 2. Muusse 1.45 M.; 3. Spek 1.45 M. Totaal uitslag: 1. Berentsen. 2. Spek, 3. Bros, 4. Muusse, 5. Jongkind. 8 pCt. 10-jarige Eerste Hypothecaire Obligatieleening, groot 450.000 Burgers en Có's bank te 's-Gravenhage bericht, dat vanaf heden de inschrijving is opengesteld op de 8 pCt. 10-jarige Eerste Hypothecaire Obligatieleening, gr. 450 000 in coupures van 1000, 500 en 100, tot den koers van 99 pCt., ten laste van het In stituut der Engelsche Zusters B.M.V. Aschaf fenburg. Aan het prospectus der leening is het volgende ontleend: AMSTERDAM, 26 September. Hedenmor gen heeft H. M. de Koningin, vergezeld van een hofdame, per auto een rijtoer gemaakt naar den overkant van het IJ. De rit ging door verschillende kleine gemeenten, o.m Nieuwendam. H. M. de Koningin is hedenmiddag uitge reden, om een bezoek te brengen aan de najaarstentoonstelling van de Maatschappij „Arti et Amicittae" aan het Rokin. H. M. werd aan den ingang verwelkomd door het bestuur. Jongejuffrouw Glerem bood bloemen aan, Boven wachtte de commissie voor de kunst zaken en het bestuur van het weduwen- en weezenfonds. Ook de nestor van Arti, de heer Martinus Heyl, was hier aanwezig. De Koningin bezichtigde met groote belang stelling de tentoongestelde teekeningen en beeldhouwwerken. Het bezoek nam ongeveer een uur in be slag. Na de bezichtiging keerde de uit rijtuigen bestaande stoet langs een omweg naar het Paleis terug. DEN HAAG, 26 September. Gisteravond is de trein, welke te 11.40 uur te den Haag uit Rotterdam arriveert, onder Rijswijk vastgeloopen. Uit den Haag vertrokken twee rangeermachines ter assistentie. De stag natie, welke door dit oponthoud ontstond, was van betrekkelijk korten duur. AMERSFOORT, 26 Sept. De Kanton rechter te Amersfoort veroordeelde in de zitting van heden, den voorzitter en den secretaris-penningmeester der wlelrenners. vereeniging „De Arend" te Utrecht eik tot een boete van 15,subsidiair tien da gen hechtenis wegens het houden van een wielerwedstrijd op den openbaren weg op Zondag 20 Mei. De nieuwe motor- en rljwielwet stelt het houden van een wedstrijd op den open baren weg reeds strafbaar afgezien van de snelheid. Jhr. Loudon over de minderheden. GENèVE, 26 September. V.D. In de hedenmorgen gehouden zitting van de Vol kenbondsvergadering, sprak jhr. Loudon (Nederland) over de bescherming der min derheden, welke naar de meening van de Nederlandsche delegatie van de grootste be- teekenis is. Daarop sprak de Roemeensche gedelegeerde Commene, voornamelijk om op de gisteren door graaf Apponyi gehouden rede te ant woorden. Men moet bij den ontwapenings- eisch rekening houden met de werkelijkheid. Roemenië is vredesgezind en wenschte, zooais Zwitserland eeuwig neutraal te kun nen zijn. Verschillende beschuldigingen van graaf Apponyi zij ongerechtvaardigd en vormen opnieuw het bewijs, dat de naburen van Roemenië moreel nog niet ontwapend zijn. De Hongaarsche politici hebben schijn baar de bedoeling den vrede te verstoren en den door het vredesverdrag geschapen toestand omver te werpen. Rechtvaardigheid is in ieder geval noodig. Belangrijker is echter nog het handhaven van den vrede. De rede van den Roemeenschen gedele geerde werd toegejuicht. Het Amerikaansche verzet PARIJS, 26 Sept. (V. D.) Uit de te Parijs uit Washington ontvangen telegrammen blijkt, dat het verzet der Vereenigde Staten tegen de Engelsch-Fransche vlootovereen komst toeneemt en dat de verwachte Ameri kaansche nota het standpunt van de beide andere maritieme mogendheden afwijst. In verband met dit verzet en met de verklaringen van Lord Cushendun, dat Enge land zich in verband met de bezwaren van de Vereenigde Staten gedwongen ziet af te zien van de overeenkomst, schijnt men thans ook te Parijs tot deze conclusie te zijn gekomen. Hierop wijst een uiting in de „Matin," welke van officieele zijde schijnt te zijn beïnvloed. Het blad verklaart n.l., dat het vanzelfspre kend is, dat de punten, waarop tusschen de Fransche en Engelsche admiraliteit overeen stemming is bereikt, door Frankrijk zullen worden opgegeven of gewijzigd, wanneer de bezwaren van Amerika officieel bekend zul len zijn geworden. Dit is te meer te begrijpen, daar de tekst van de overeenkomst ter ken nis van de Amerikaansche regeering is ge bracht om Amerika in de gelegenheid te stel len zijn bezwaren te kennen te geven. In het Fransche ministerie van marine en in dat van buitenlandsche zaken heeft men er nimmer aan gedacht de vlootpoütiek van de Vereenigde Staten te doorkruisen of aan deze politiek belemmeringen in den weg te leggen. Briand heeft te Genève verklaard, dat men oprecht gemeend heeft te handelen over eenkomstig den wensch van Amerika door 'n einde te maken aan het principieel geschil, dat tot nu toe de werkzaamheden van de Europeesche ontwapeningsconferentie belem merde. Amerika, besluit het blad, kan er van ver zekerd zijn, dat zijn meening van Fransche zijde op vriendschappelijke wijze en met den oprechten wensch zich bij deze aan te slui-' ten, zal worden bestudeerd. MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 26 SEPTEMBER BERLIJN, 26 Sept. Uit Friedrichshafen wordt gemeld, dat de ministrial direktor van het Rjjksverkeersministerie Branden burg Dinsdag te Friedrichshafen is aange komen. Des middags vond een bespreking plaats tusschen den vertegenwoordiger van het Rljksverkeercministerie, vertegenwoor digers van het Duitsche instituut voor on derzoekingen op het gebied der luchtvaart en de bouwers van de „Graf Zeppelin". Als resultaat der besprekingen werd me degedeeld, dat de proefvluchten van de „Graf Zeppelin" hebben bewezen, dat het luchtschip onder eenig voorbehoud tot 1 April 1929 In de vaart kan worden toege laten. Op dien datum moet aan eenige eischen zijn voldaan, waarna het lucht schip definitief voor de luchtvaart kan worden goedgekeurd. LONDEN, 26 September. Naar uit Mexico City wordt geseind, is de minister van bin- neniandsche zaken, Portes Gil door de ver kiezingscommissie der beide Huizen van het Mexicaansche parlement met algemeene stemmen tot voorloopig president van de Mexicaansche republiek gekozen. Gil is een aanhanger van de politiek van president Calles. Overeenkomstig het besluit van de Kamers zullen de nieuwe presidentsverkie zingen op den derden Zondag in November plaats hebben. KARACHI, 26 September De Duitsche vlieger Von Hünefeld Is hedenmorgen naar Allahabad vertrokken. BATAVIA, 25 September (Aneta) Ane- ta verneemt, dat de ordeverstoringen te Klappa Kampit slechts een plaatselijk ka rakter droegen. De toestand is thans overal rustig. WARSCHAU, 26 Sept. In de voorstad Praga is in den afgeloopen nacht een groo te fabriek afgebrand; 15 wagons meel wer den een prooi der vlammen. Acht duizend dooden. LONDEN, 26 Sept. V. D. Naar uit Nan king gemeld wordt, meldt generaal Pei Chung, de bevelhebber van de nationalisti sche troepen, dat de verliezen van het Shang- leger in de laatste gevechten acht duizend dooden en vijf duizend gewonden en gevan genen bedragen. Tot het Roode Kruis is het dringend verzoek gericht de noodige medische hulp middelen te zenden. OSLO, 26 Sept. V. D Zooals gewoonlijk waren ook dit jaar ongeveer twee duizend rendieren op het Mageroe-eiland in de zomerweide gebracht. Dezer dagen zouden de dieren zwemmende naar het vasteland worden gebracht. Daarbij werden ongeveer duizend rendieren door den sterken stroom mede- gesleept. Zij zijn verdronken. Verreikende perspectieven LONDEN, 26 September. De „Daily Telegrph" publiceert op opvallende wijze een zeer uitvoerig bericht van zijn diplomatieken médewerker, waarin wordt medegedeeld, dat de Engelsch-Fransche vlootovereenkomst slechts een deel vormt van een verdrag, dat in werkelijkheid een nieuwe entente tusschen Groot-Brittannië en Frankrijk in het leven roept en bepalingen bevat, omtrent de samenwerking tusschen beide landen op diplomatiek, militair en maritiem gebied en omtrent de luchtvaart. De medewerker van het blad baseert zijn bericht op twee publi caties van de „Tribuna", het orgaan van het Italiaansche ministerie van buitenland sche zaken, welke tot nog toe noch door het Quai d'Orsay, noch dor het Foreign Office werden tegengesproken. De medewerker besluit zijn bericht met r op te wijzen, dat het Engelsche volk het recht heeft oplt ldering te eischen, hoe het met de Engelsche buitenlandsche politiek staat. Thans 120 lijken geborgen PARIJS, 26 September. Naar uit Madrid gemeld wordt, werden gisteren de brandweer lieden die van Zondagavond onafgebroken met het blusschings- en opruimingswerk bij het „Teatro Novedades" bezig waren, afge lost. Tot nu toe zijn 120 lijken geborgen. Het aantal gewonden is definitief op 400 vastge steld. Op de bovenrangen van het theater moeten onder de puinhopen nog vele dooden liggen. ROME, 28 Septefnber. Heden zal te Rome het Internationaal Automobielen Congres worden geopend. Berlijn 59.40 59.50 Parijs 9.70 9.80 34.60 34.70 Londen 12.09 12.10 47.95 48.05 home 13.— 13.10 41.05 41.15 35.10 35.20 New-York (cable) 2.49 2.50 7.35 7.45 27.— 27.10 66.45 66.55 66.45 66.55 66.65 66.75 MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 26 SEPTEMBER Koersen weaen opening slaalsleenwgen. b% NedeHana 191! 5% Nederland 191S 4 'A Nederl. -9l'i 6% N.-lndie 1923 E 4 H N.lnd. 1928 Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij Resc. Dito Industrieën. Marg Unie Neder! Kunstzijde Maecubee Holi. Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips (ndustr. Buitenland Anaconda U S. Steel Snia Viscosa Gew. Peruvian Handclsondem. Comp.comm. du Liége Mijnbouw. Boeton Mijnbouw.. Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Ken Olie Perlak Rubber. A'dam Rubber Del) Batavia Rub Java Rubber Serbadjadi Silau V 1. C. C. Allied Intercontin Rubber Scheepvaart. Holi. Amerika *4jn dito Gem. Ëigend Kon. Ned. Stoomb Ken Paketvaart Ml). Nederland Rotterd. Lloyd Sch eep vaart- Unie Marine comm Marine pref Suiker. H V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Chic. Milw. St Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 101% 10115/16 101 101% 22b 10%, 80% 75$ 87 227 200 1 187 202 511/l6 57 s/8 655b 362" 98 1504- 128% NEW-YORK, 25 September Volgens een telegram uit Washington zal de Ameri kaansche nota aan Frankrijk en Engeland de mededeeling bevatten, dat de Vereenigde Staten niet kunnen deelnemen aan eeniger- lei geheime overeenkomst inzake beperking der bewapening. Frankrijk en Engeland moeten zich tot openbare behandeling van alle problemen te Genève bereid verklaren, terwijl de Amerikaansche vlooteischen te voren moeten worden erkend. Een nieuwe vlootconferentie is overbodig, indien deze op dezelfde wijze zal worden gehouden als de vorige. fN 1 e f-0 f f 1 c i e e 0. 448e STA A fSl OTERIJ. Trekking van Woensdaz 26 Sept. I92S. 5de Klasse, éde Liisl. Hcoge prijzen: 6236 25.000. 4009 10.000. 607 3257 12794 18741 1000. 491 15512 1 460. 9165 17275 20118 200. 742 1051 3000 3845 4727 8177 9389 120/3 14071/ 16208 16508 19172 20902 100. Prijzen van J 70: 55 109 151 358 447 459 536 755 1140 1155 1258 1525 1669 1746 1913 1916 2033 2167 2407 2546 2633 2789 3006 3106 3136 3161 3244 3255 3377 3488 3638 3643 3708 3740 3749 4010 4028 4215 4232 4243 4504 4561 4735 47 S9 4805 49S2 5071 5082 5178 5488 5634 5651 5662 5663 5668 5711 5746 5765 5776 5887 5995 60S4 6257 6553 6711 6725 6778 6811 6869 69S0 7078 7188 7203 7234 7466 7499 7603 7784 7988 8069 8198 S2I0 8227 8235 8614 8684 8818 8857 8916 9260 9266 9586 9624 9703 9731 9967 9992 10067 10171 10236 10352 10393 10410 10450 10508 10763 10924 10976 11087 11090 11167 11237 11408 11555 11718 11775 1/750 11776 11903 11912 11930 12122 12128 12194 12282 12324 12367 12574 12575 12593 12602 126S0 12797 12829 12869 12870 12946 13004 13028 13057 13061 13559 13612 13784 13799 13839 13930 13941 14061 14063 14160 14177 14193 14204 14316 14568 146S8 14750 14755 14775 14803 14831 14988 15275 15302 15353 15468 15555 15576 15720 15761 15808 15915 16113 16216 16221 16605 16607 16647 16654 16805 16927 16947 17114 17375 17390 17401 17529 17534 18075 18413 19115 19162 19302 19350 19394 19572 20059 201.35 201S3 20376 20416 20420 20447 20507 20530 20742 20775 20778 20955 682 1751 2717 3343 3880 4661 5389 5723 6460 6994 7646 8457 9401 10123 10668 11270 11919 12392 12837 13137 14007 14532 14950 15639 16350 17044 18134 19632 20464. 113 442 630 1007 1162 1399 1475 1726 2045 2254 2481 2729 2975 3116 3378 3537 3957 4348 4641 4898 5026 5171 5290 5738 5901 6122 6369 6616 6823 7140 7287 7511 143 462 773 1023 1163 1402 1484 1736 2064 2288 2574 2775 3003 3279 3391 3618 4079 4378 4670 4927 5033 5185 5385 5767 5903 6125 6387 6632 6872 7173 7332 7537 7611 7613 7767 7787 8023 8031 8195 8230 8363 8373 8574 8619 8897 8948 9113 9141 9346 9400 9665 9673 9860 9896 10008 10030 10280 10316 10479 10509 10769 10811 11071 11074 11369 11413 11614 11642 11935 11961 12198 12200 12451 12454 12650 12729 12893 12903 13096 13126 13471 13484 13669 13785 13997 14037 14189 14224 14414 14417 14633 14668 14915 14926 15208 15221 15456 15507 15687 15759 15998 16044 16316 16321 16683 16696 16847 16871 17057 17065 17235 17241 17411 17433 17695 17788 18054 18066 18263 18282 18429 18441 18670 18694 18948 18968 19220 19262 19542 19555 19658 19741 19981 199S6 20308 20317 20621 20626 20829 20891 Vcrbe'te 17254; 17540 178 496 782 1065 1182 1411 1555 1781 2071 2293 2576 2777 3025 32S1 3416 3719 4189 4465 4687 4946 5043 5195 5430 5789 5953 6126 6500 6680 6931 7175 7361 7546 7620 7871 8042 8237 8411 8656 8956 9215 9410 9676 9897 NIETEN: 291 312 540 850 1088 1214 1422 1569 1S40 2103 2367 2611 2874 3036 3298 3441 3765 4221 4550 4692 4950 5048 5205 5457 5790 5979 6157 6509 6686 6992 7220 7394 7549 7625 7900 S081 8248 8413 8678 8973 9241 9457 9729 9940 598 896 1129 1251 1427 1574 1858 2149 2387 2623 2877 3049 3304 3452 3787 4268 4576 4693 4961 5113 5250 5481 5821 6019 6241 6511 6700 7032 7222 7410 7556 3 23 605 926 1143 1252 1448 1606 1937 2169 2394 2659 2913 3070 3321 3475 3821 4299 4590 4754 5002 5116 5255 5539 5844 6032 63® 6533 6745 7060 7244 744S 7568 7651 7730 7921 7924 8108 8)24 S287 8297 8486 8506 8709 8734 S987 9001 9248 9232 9478 9488 9740 9750 9944 9953 10051 10080 10141 10186 10322. 10336 10377 10379 10563 10508 10644 10654 10819 10835 10931 10945 11129 11134 11153 11201 11433 11441 11486 11549 11653 11664 11679 11702 11986 12001 12108 12148 12220 12375 12398 12425 12477 12501 12508 12533 12730 12736 12791 12799 12967 1299S 13008 13011 13156 13189 13386 13396 13497 13507 13603 13608 13886 13907 13917 13927 14041 14050 14098 14099 14231 14251 14270 14324 14449 14456 14463 14474 14729 14740 14795 14800 14933 15007 15041 15086 15227 15231 15234 15334 15551 15602 15631 15633 15874 15895 15919 15932 16057 16061 16130 16142 16447 16488 16509 16525 16710 16716 16756 16762 16960 16975 17000 17028 17106 17137 17150 17157 17246 17308 17323 17332 17436 17462 17606 17649 17S07 17824 17868 18008 18077 18088 18U9 18168 18293 18323 1S328 18390 18443 18452 18457 18520 18710 18772 18836 18834 18975 19030 19056 19076 19332 19375 19386 19475 19556 19569 19587 195S9 19S10 19823 19879 19885 20005! 20032 20049 20099 20352 20407 20426 20442 20628 20652 20653 206S1 20S92 20894 20998 20939 ring. 5c K.asse 5c lijst: m.z. 17540 met ƒ70 365 620 949 1144 1294 1461 1675 1938 2246 2401 2660 2915 3082 3340 3482 3852 4322 4591 4763 5009 5124 5259 5639 5861 6060 6340 6593 6757 7116 7254 7453 7571 7763 7945 8139 8299 8509 8806 9063 9285 9591 9770 10001 10192 10381 10714 10979 11224 11589 11764 12149 12435 12552 12803 13025 13408 13614 13957 14118 14328 14545 14857 15119 15393 15659 15958 16263 16550 16770 17053 17165 17359 17670 18012 18187 18419 18578 1S888 19086 19501 19631 19942 20110 20511 20762 375 622 989 11601 1368 1468 1713 1974 2250 2412 2671 2948 3110 3369 3502 3949 4344 4600 4867 5019 5165 5282 5669 5897 6115 6359 6596 6807 7120 7260 7464 7576 7764 8012 8147 8315 8513 8880 9077 9327 9634 9838 10007 10235 10432 10731 10996 11326 11591 11874 12163 12449 12574 12819 13045 13446 13668 13977 14123 14395 14586 14890 15155 15439 15665 15971 16268 16608 16771 17056 17233 17367 17683 18039 18257 18420 18655 18893 19132 19509 19647 19974 20241 20526 20771 biedt Dame haar le klas en slechts enkele maanden gebruikten Inboedel ter overname aan, w.o. zeer chique Salon met Chesterfields, Bergères, Queen Anne Dressoir-Buffet, ronde en ovale Tafel, handgeknoopt Perzisch Tapijt, 4 Kelims, elec. Kronen en Hanglamp, staande zijden Schemerlamp, enz.; tevens een zeer mooie Ontvang-Salon, bevattende 2 groote geheel veerende Ccapauds, 4 zware eiken Stoelen, Tafel, Salonmeubel en Theekast, alles tezamen 100.—; alsmede volledige in modern Engelschen stijl uitgevoerde Huis kamer, bestaande uit breed eik. Dressoir met Spiegel, 2 massieve Fauteuils en 4 Stoelen met uitneembare zittingen, eiken Tafel en groote eiken Theekast, volledig voor 100.(ook afzonderlijk); benevens pracht volle Eetkamer met groot eiken Buffet, Uitschuiftafel, 2 moquette Fauteuils, 4 dito Stoelen met geslepen eiken Spiegel, samen 125.—; fraaie eiken 2-persoons Slaapkamer, geheel volledig met Spiegelkast enz. 110. le klas Divan, verstelbaar en op veeren met schitterend Oostersch Divan kleed 35.Axminster Saion-Vloerkleed 25.2 dito Kleedjes f 5. eik. Thee-Meubel 20.2 raam zware pluch. Overgordijnen 20.1 stel dito Portières 10.eiken. Pendule met Gong 22.—; kostbaar pluchen Ta felkleed 7.— en 10.Divankleed 10.2 echte Schilderstukken in breede gouden lijsten 10.samen; eik. gesiep. Spiegel 12.eik. Boeken kast 25.dito 60.groote eiken Theekast 12.2 mo quette Fauteuils en 4 Stoelen 50.moderne Pendule met Coupes 15. artistiek Tafelkleed 5.pluchen Divankleed 15.groote eik. Kapstok met Spiegel en Kleed 12.2-persoons eik. Ledikant met toebehooren, Spiegelkast enz.; verder schitterend 2-persoons Damast Bedstel (3-deelig) met Peluw en Kussens, nog ongebruikt, 35.2 zware 2 pers. Wollen Dekens (fonkelnieuw) samen 14.elec. Hanglamp met groote zijden Kap 15.—; eenige Japansche Vazen en Wandborden samen 10.—; 2 lederen Fauteuils en 4 Stoelen 45.—; eik. Rooktafel 10.—; moquette Gang- en Traploopers 10.en 15.en hetgeen verder aanwezig is. Over te nemen afzonderlijk of in gedeelten hedenavond vóór 8 uur en vol gende dagen den geheelen dag in den Huize „TOEWAN BLANDA", Leidsche- vaart 86, nabij het Leldscheplein.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7