Uit den Omtrek. KENNEMERLAND lepos verkoop vao het huis Langs de Straat m pi I §1$ f VIERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 5 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 2 GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT. HAARLEMMERMEER HILLEGOM. Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - B EVERWIJK - Tel. 2213 VELSEN IJMUIDEN Marktbericht Rijksvischafslag Staat van Besommingen BLOEMENDAAL HEEMSTEDE ddddS -vv. Wij moeten a.s. Januari het huis verlaten en gaan ons verplaatsen naar de Koningstraat 4850 bij het Verivulft. Aangezien deze tijding ons te laat is aangezegd, hebben wij voor dien tijd groote voorraden goedern ingekocht. Wij zijn dus gedwongen onzen voorraad goederen voor a.s. Januari uit te verkoopen, om in het nieuwe pand weer met een nieuwen voorraavoor den dag te komn. Onze geachte klanten weten zeer goed, dat hat Amsterdamsche Manufacturenmagazijn, Anegang 16, altijd goeiën waar voor weinig geld geeft. Door onze jarenlange handelsrelaties weten wij, waar onze gang is om de koopjes te halen en die weer tegen zeer sterk concurree- rende prijzen van de hand te doen. Onze geachte klantn, die bij ons gewend zijn te koopen, weten trouwens wel, dat ze ner~ gens goedkooper en beter terecht kunnen dan bij ons. Concur rentie is voor onh uitgesloten, daar onze inkoop heel anders is dan bij anderen. Maar nu, met onzen verplaatsingsuitver koop, zijn wij nog veel goedkooper dan anders. Wij maken U er nogmaals attent op, dat voor Januari alles uitverkocht moet zijn. Wij zullen het publiek hiervan laten profiteeren. Zij, die bij ons reeds gekocht hebben, weten, dat wij goedkoop zijn. Zaterdagmorgen 10 uur begint de groote Uitverkoop. Allen dus naar Anegang 16. Wij willen U hieronder eenig prijzen noemen van onzen voorraad. Prijzen, die ieder zich indenken kan, dat het werke lijk bespottelijk goedkoop is. Wij noemen maar eenige artike len, omdat wij te veel soorten hebben, om alles op te noemen. Maar na onderstaande lage prijzen te z'en. kunt U zich een klein voorbeeld noemen ven al onze goederen, dus dat wil zeggen, wij zijn met alle artikelen spotgoedkoop. 2-persoons wafelbedsprei 180 X 220 van 450...thans 229 ct. 2-persoons wafelbedsprei 150 X 200 van 325...thans 179 ct. Macco Damesdirectoirs van 110 thans 46 ct. Zwarte Macco Dameskousen van 90 ctthans 38 ct. Prima Heerenhrr.velles van 95 ctthans 36 ct. prima Molton Manshemden van 129 ctthans 1.29 ct. Sterke Blauwkeper Werkjassen van 275 ctthans 179 ct. Prima Manchester Mansbroekn van 450 ctthans 289 ct. Wollen Kindervsten van 275 ctthansl.48 ct. Damescorsetten, de nieuwste modellen van 450 thans 169 ct. Prima Percal Heerenoverhemden van 275 ct. ...thans 169 ct. Groote Mansboezeroens met en zonder kraag van 160 ct. thans 98 ct. Arr.erikaansch Manssporthemden van 250 ct. ...thans 1.39 ct. 2-prspons bedlakens 150 X 200 van 225 ctthans 169 ct. Witte Heerenzakdoeken, groote maat en prima kwaliteit 6 stuks 105 ct. Groote ruiten Heerenzakdoeken, 6 stuks voor 55 ct. Kussensloopen met kant van 75 ctthans 46 ct. Fisnellen Damesnachthemden van 240 ctthans 179 ct. Dameshemden, de beste katoen, met strook en entredeux van 148 ct. 119 ct. Slager- en Kruideniers jassen van 450 ctthans 1.79 ct. alleen groote maten Wij hebben ook een partij zuiver Wollen Heerenondergoederen, die wij minstens tegen te helft van de waarde doen opruimen. Denkt U er wel om gegarandeerd zuiver wollen goederen, die ieder kenner kan komen constateeren. Wollen Km^oroakjes en Dames vesten ruimen wij op, tegen bespottelijk lagen prijzen. Enz. Enz. Enz. Wt m De raad der gemeente Zandvoort verga derde Donderdagavond ln voltallige zitting, onder voorzitterschap van- den burgemeester, den heer H. van Alphen. Ingekomen stokken Van de ingekomen stukken worden 'enkele adressen aangehouden, eenige andere voor kennisgeving aangenomen. Belastingpcst 103 000. Voorgesteld wordt dezen kwaden post op de bergooting van 1927 onder te brengen. De heer MOLENAAR verzet zich in een Uitvoerig betoog tegen dezen maatregel. Ook de heeren Stegers en Druyff voeren hierover het woord. De VOORZITTER zet het standpunt ten deze uiteen. Spr. merkt op, dat indertijd de heer Molenaar voor het voorstel gestemd heeft in de financieele commissie. De heer Molenaar betwist dit. De voorzitter meent dat hier dooi een zuren appel moet gebeten worden. Spr. is tegen de politiek van ver schuiven. De heer GUNTERS vraagt het woord over de aangelegenheid. De heer ELFFERS zet zijn bezwaren uit een tegen het voorstel va nde financieele commissie om dezen post op 1927 te brengen De heer MOLENAAR komt tegen den heer Elffers op Sp<- acht het 't meest gewenscht den post op 1928 te brengen. De VOORZITTER persisteert den post op 1927 te plaatsen en adviseert den raad ln dien geest t.e beslissen. De heer GUNTERS stelt voor dit punt tot 't einde der vergadering aan te houden. Aldus wordt besloten. Straatbelasting B. en W. bieden ter vaststelling a"n het Kohier van de straatbelasting tot een be drag van 90 607 03. De heer MOLENAAR stelt voor dit punt aan te houden. De VOORZITTER verzet zich hiertegen Na eenige discussie wordt het punt, in stemming gebracht. Aangenomen, vier stem men tegen. Bouwterrelnenbelasting B. en W. bieden ter vaststelling aan het kohier der bouwterreinenbelasting. Goedgekeurd. Woningbouw De NV. Handels- en Aannemers Mij. .Xenieor", heeft aan den raad gevraagd haar te steunen bij den bouw van 18 woon huizen en een winkelhuis op Plan Noord, evenals de gemeente dat gedaan heeft bij den bouw van 11 woningen. B. en W. stellen den raad voor goedgunstig op dat verzoek te beschikker en garant te blijven voor de rente en aflossing, onder de bepalingen van het desbetreffend Koninklijk besluit van een rijksvoorschot van 600. per woning, onder waarborg van 2e hypotheek. Goedgekeurd. „Eendracht maakt Macht" De bouwvereenlging „Eendracht maakt Macht" verzoekt den raad een speelterrein aan de Potgieterstraat te stichten. De heer MOLENAAR zet de bezwaren uit een tegen een vast speelterrein. De heer FRAENKEL wil het voorstel ondersteunen. De heeren Elffers en wethouder Zwaan zijn minder warme voorstanders. De heer FRAENKEL betoogt andermaal dit keer in een roerende peroratie, het groote genot voor kinderen aan een speelterrein verbonden. De heer DRUYFF ziet de kinderen liever op een speelterrein omdat ze ongelimiteerd rondloopen. Na eenige discussie wordt besloten het voorstel aan te houden. Verhuur van gemeentewoningen Aan de orde is de behandeling van een regeling der werkzaamheden van een com missie voor verhuur van gemeentewoningen Verschillende leden voeren het woord over dit voorstel. Wethouder ZWAAN merkt op, dat dit voorstel niets met woningbouw uitstaande heeft. De heer Gunters ls van meening niet te veel commissies bulten den raad aan te stellen. Besloten wordt het voorstel aan te houden Vermakeliikhelds-belastin- Behandeld wordt een reclame tegen een aanslag ln de belasting od tooneelvertoonin- gen en andere vermakelijkheden. De VOORZITTER: De termijn is verloo- pen. De termijn is twee maanden. De heer MOLENAAR voert over dit punt het woord. De heer GEERS heeft bezwaar tegen de argumenteering. Spr. haalt voorbeelden nep dat nu eens wèl in andere gevallen geer belasting is betaald. De heer GUNTERS pleit voor restitutie De VOORZITTER geeft zijn zienswijze over de onderhavige kwestie. De heer MOLENAAR wenscht te weten waarom B. en W de reclame einde Juni hebben afgewezen. De VOORZITTER leest de corresponden tie over deze aangelegenheid voor. Na eenige discussie wordt het voorstel van B en W in stemming gebracht. Het voorstel wordt met 8 stemmen tegen verworpen. De VOORZITTER vraagt thans het ge voelen van den raad inzake restitutie. De heer TFRMES waarschuwt voor het scheppen van een precedent. De heer DRUYFF acht restitutie ontijdig; er ls geen verzoek om restitutie gedaan. Een levendig debat ontspruit zich over deze kwestie. In stemming wordt gebracht restitutie te verleenen aan de Kennemer Golfclub en de RK. Zangvereniging „St. Cecilia" (voorstel Geers). Aangenomen met 6 stemmen "oor. Orde en tucht op de openbare scholen. B. en W bicden ter vaststelling aan een verordening btreffende de handhaving van orde en tucht op de openbare scholen. Goedgekeurd. Volksbaden Aan de orde Ls een wijziging van het reglement op de Volksbaden. Het voorstel wordt aangehouden. Begrooting der Ziekenhuis commissie B. en W. bieden ter vaststelling aan de le suppletoire begrooting der Ziekenhuis commissie voor 1928. Goedgekeurd. B. en W. stellen aan den raad voor aan •en gemeentewerkman, die thans geen recht Het wondermensch Hij woont in een klein, smal straatje, in een steegje waar de gevels elkaar de hand willen reiken en de koppen soms bij elkaar steken om te fluisteren over straatjes ach en wee. 't Is een stad, een kolonie op zichzelf, het steegje. De menschen wuiven elkaar goe den morgen, wanneer aan weerskanten de meer heeft op ziekengeld, nog een half jaar i lancaster-gordijntjes worden opgetrokken. Ze ziekengeld uit te keeren gelijk aan de helft j leven mee met elkaar, ze maken ook ruzie '/an ziin loon, daar de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat h ij nu afloop van dien ter mijn, ziin werkzaamheden weer zal kunnen verrichten. Goedgekeurd. De schoonheidscommissie Ter voorziening in de vacatures van leden van de schoonheidscommissie hebben B en W. voor den raad, in overleg met den Bond van Nederlandsche architecten, de volgende aanbeveling opgemaakt; Voor 3 leden: de heeren: J. H. F. Zwiers. Haarlem, a Moen, te Haarlem en A F Smits te Aerdenhout; voor 3 plaatsvervan gende leden, de heeren V. A J. v. d Steur J. A Boeken en Wieger Bruin, allen te Am sterdam. Goedgekeurd. •Een schoollokaal B. en W. stellen, den raad voor aan G van Beek een lokaal van school A in gebruik te geven, onder de gewone voorwaarden voor het geven van een slöjd-cursus. onder be paling dat 1/3 van de vastgestelde vergoe ding voor gebruik van vuur en licht moest etaald worden, daar hier een onderwijs- •elang bij betrokken is. Goedgekeurd. Schoolarts In verband met het eervol ontslag dat verleend ls aan mej. C. Polak, als sphool- arts aan school D, stellen B. en W. den raad voor den heer G. J. Tichelaar over te plaat sen als scnoolarts van school A naar school D en aan school A, de u 1 o.-school geen schoolarts meer aan te stellen. Goedgekeurd. Het aantal leerlingen per klasse Inderdaad heeft de raad bepaald, dat niet meer dan 28 leerlingen in een klasse van de u 1 o school mogen geplaatst worden. Dit aantal wordt thans in de le klasse van die school overschreden. Daar het echter nog al eens voorkomt, dat leerlingen slechts tot de Kerstvacantie op die school blijven, vra gen B en. W. machtiging, tot de Kerstvacan tie 1928 meer leerlingen in de le klasse te laten. De heer MOLENAAR is principieel voor het voorstel. Spr. geeft cijfers over de jaren 1925 en 1926 Wethouder PADT beantwoordt den heer Molenaar. Spr. is tegen combinatie van klasse 3 en 4 De 4e klasse beteekent examen dressuur Met de U L O -school hebben wij iets te bereiken. De resultaten zfjn wel eens zoo geweest, dat men ze beter wenschte Deze zijn nu uitstekend en alles zal gedaan worden deze zoo gunstig mogelijk te doen blijven. Spr. ontraadt ten sterkste combina tie. Goedgekeurd. Een tweede voetbalterrein De voetbalvereeniging „de Zeemeeuwen" heeft door oe toename van het aantal leden behoefte gekregen aan een 2e voetbalterrein Zij heeft nu gevraagd, om het terrein dat gelegen is naast haar speelveld van de ge meente te mogen gebruiken en ook om dat terrein af te rasteren. De kosten daarvan zullen successievelijk worden terugbetaald B. en W stellen nu den raad voor, dat ter rein gratis aan die vereenieing in gebruik te geven, onder bepaling dat binnen 4 weken na schriftelijke aanwijzing het terrein wede" aan de gemeente moet worden opgeleverd ln den staat, waarin het oorspronkelijk ver keerde. De gemeente zal het terrein afraste- -en.. zooals het thans in gebruik zijnde ter- Tin is afgescheiden Van de kosten, die de Tmeente heeft, zal 5 pCt. rente moeten be taald worden en elk jaar moet 100 worden afgelost Goedgekeurd. Ruiling van grond B en W. ste11nn den Raad voor met mevr A. S. van der Mije, geboren Cladder, eene -uiling van grond aan te gaan bil de Bur- "emeester Fngelbcrtsstraat en de Rozenhof straat. Door die ruiling krijgt laatstge noemde straat een breedte van 6 meter. Goedgekeurd. Om het open terrein aan de Ooster en Koningsstraat Bewoners van de Ooster- en Koningsstraa* hadden den raad gevraagd om een open ter- Tin aldaar te vrijwaren van stuiven. B en W. hadden voorgesteld afwijzend te beschik ken op dat verzoek, daar anders dat terrein "ou moeten worden afgezet, waardoor een speelplaats ln de gemeente verloren zou gaan De raad vroeg om het advies van de commissie van Biistand voor P W. Het oor- spronkeliik voorstel blijft echter gehand haafd. alleen wordt toegezegd, dat het ter- Tin ln de zomermaanden eenige keeren per veek zal besyeid worden. Door verschillende raadsleden wordt over dit vcorste! het woord gevraagd Na ampele discussie wordt het voorstel in stemming ge bracht. Aangenomen; vijf stemmen tegen. Personeel voor de bewaarsehoo' In verband met de voorziening in de vaca ture van het hoofd der bewaarschool en de Torganisatip van het voorbereidend lage- "nd«rwüs. dee'.en B en W aan den Racd mede. dat zij het wenschelijk achten, dat naast het hcofd van die inrichting daar ook nog aan verbonden wordt een gedinlom°erd" kracht Sollicitanten zi'n ongeroepen en me* sommigen is persoonlijk kennis gemaakt Daar de renmanisatie veel van het te be noemen hoofd zal vragen, wordt het niet T.nsohelük geacht reeds een definitieve be noeming te deen Machtiging wordt daarom Tvraagd eerst tüd"11jk personeel aan te stellen, dat later bij voldoen vast aange steld kan worden Den heer MOLENAAR kan het voorste1 slechts ged'-plteliik bevredigen De raad staat nn het stpndnunt. dat in de bestaande schoo' de reorganisatie niet kan plaats vinden Men weet niet waar men aan toe ls, met het voorstel Eeniee leden voeren de kwestie aan, waar na wethouder PADT de verschillende spre kers beantwoordt. Spr. ziet niet in. dat een Midelüke benoeming remmend op de energie zou werken. Ter geruststelling kan spr rrn Peer Mole naar meedeelen. dat van züdeüncsche bedoe lingen hier geen sprake is Behalve voor re organisatie zal de te benoempn juffrouw ook geroepen worden onderwijs te geven, HO aantal kinderen wettigt het aanstellen van "en hoofd en daarnaast een hulp. De zorg dat de benoemden weer weg zul- 'en gaan. is geheel overbodig. Zij zullen daarentegen •''•achten straks voor een vaste aanstelling canmerklng te komen. Spr acht het ondrdwiis gediend met het aan stellen van twee krachten. Spr. deelt het gevoelen van den heer i 'Druyf, dat by een tydeiyke aanstelling wanneer er een gemotiveerde aanleiding voer is. Als er een trouwt ls het feest, als er een begraven wordt gaan de gordijnen neer en treurt men mee met de getroffen familie. Dat straatje heeft altijd iets aantrekkelijks voor me gehad, iets intiems. Vóór tienen 's morgens komen de vrouwtjes naar buiten om matten en kleeden te kloppen. Dan wordt er gekletst over alles en nog wat, dan wordt het laatste straatjesnieuws besproken, als 't droevig is fluisterend, als 't een schandaal is bij de een of ander in huis, als 't over het weer gaat onder het gebeuk van den matten klopper op een rafelig tapijt, eens Smyrna •geheeten. Laatst was er een bruid in het straatje. Sen keurige equipage met deftige koetsiers stopte, de paarden werden uitgespannen, het coupé'tje achteruitgeduwd tot vóór het huis van de gelukkige. Het paste maar ampertjes. doch het ging. Toen werden de paarden weer ingespannen en hernamen de koetsiers de 'iruikelijke deftigheid. Ze reden voorzichtig uit het straatje; overal verschenen koppen uit de ramen, werd over en weer gesproken over de knapheid van de Bruid en de mooie positie van den Bruidegom. In dat wonder-romantische straatje woont een wondermensch. Hij slikt witte muizen hij imiteert filmhelden, hij rydt op aller hande soorten fietsen en is daarnaast feest- arrangeur. Hij is een serieus musicus op mondharmonica en ocarina, een acrobaat op één- en tweewielige fietsen, met of zonder frame. Soms is hij in politiek, gedost in een chique costuum, glimmende schoenen en op zichtige pet. Dan trekt hij er op uit met col- lega-musici, ware meesters op het accor deon. Meestal zien we hem den laatsten tijd in een Marker costuum. Dan trekt hij door de stad met z'n wijde pofbroek breed-uit- hangend op een nietig fietsje met miniatuur wielties en een besnottelijk hoog zadel. Doch ook z'n derde vermomming is nog niet vergeten. Zijn Charley-Chaolin'-creatie, met recht mogen we zeggen creatie. We missen hem nooit, wanneer „Herwon nen Levenskracht" met muziek uittrekt. Vóór op den auto. met z'n clownachtige facie lachend naar 't publiek, maakt fiij granpen geintjes, zooals hij 't zelf noemt, om de men schen vroolijk en goedgeefseh te maken. Altijd weer moeten we lachen als we hem den. altijd weer blijven we even staan om te kijken naar z'n e-evmrliike acrobatische toe- ren, totdatde Makker acrobaat, zoo hard z'n fiets ie trappen kan, verdwijnt in het ro mantische straatje. naast een wettelijke een moreele verant woordelijkheid wordt geschapen. De discussie over het voorstel duurt nog geruimen tijd voort. De benoeming van een tijdelijke hulp. wordt daarna in stemming gebracht. Ver worpen met 7 stemmen tegen. Het vervolgonderwijs In de maand October 1928 zal de cursus voor het vervplg-onderwijs weder beginnen Voorgesteld wordt voor den. cursus 1928/'29 'e benoemen als onderwyzer den heer H Poots en tot onderwijzeressen mevr. P. C BruinsmaKollenberg en mej. M. C. Teek man. Aangehouden. Vragen van den heer Molenaar De heer Molenaar krijgt verlof ter sprake te brengen dat op het politiebureau parti culiere zaken en bemoeiingen worden uitge voerd Spr staaft zijn beweringen met voor beelden en vraagt, of de voorzitter bereid is 't daarop betrekking hebbend schrijven ln handen van den Commissaris te steilen en een Commissie uit den Raad te benoemen tot nader onderzoek dezer aangelegenheid. De VOORZITTER heeft tegen het laatste bezwaar, heeft echter wel advies op het schrijven gevraagd. De voorzitter leest het antwoord van den commissaris voor. Na de rondvraag gaat de Raad in geheime zitting over. Purger'iike Ftand Geboren Oret'e v. B. Sferkenburg en J. Bras. Hendr'kus Martinus, z. v. M. Smit en R. C. Barendregt. Johanna Maria Wilhelmina, d. v. P. v. Ooijen en A. J. v. Doorn. Cornells Maurits z. v. C. Kroon en M. Biemond. Apolonia, d. v. J. Robijn en H. M. Laarman. Ondertrouwd Gerardus Hendricus Fon- tijn, 2i i. en Maria Tohanna Sophia Smit, 22 j. Eelke Hendrik Boellaard, 25 en Trijntje Hartman, 24 Theodorus Augustinus Sehs, 23 en Neeltje Spreeuw, 23 Wilhelmus Pijlman, 23 j. en Geertruida Sophia Lamboo, 22 Getrouwd Albertus Dijksman, 26 en Geertje Koch, 26 Gradus Parend van Limpt, 25 i. en Catharina Antje Petronella Maaskant, 21 i. Johannes Moleman, 28 J. en Elisabeth Johanna Moleman, 25 j. Willy Lobe te Hoofddorp Donder dag kreeg Hoofddorp bezoek van den stelt- looper Willy Lobe, afkomstig uit Amster dam, die een contract had afgesloten met het Olympisch comité om reclame te maken voor de Olympiade en nu bezig is een Euro- peesche reis te maken. Hij heeft in zijn prachtig met goud ge borduurde uniform en op zijn stelten reeds verscheidene 'anden bezocht en gaat nu door Nederland naar Engeland om in juni 1929 zijn reis te beëindigen. Zooals vanzelf spreekt had hij veel be- kij ks. Een wonderbiet Bij den landbouwer K., aan den IJweg in den Haarlemtnermeer- polder werd een voedetbiet gerooid, die het respectabele gewicht had van 13.1 K.G. Ladelichters Terwijl de bewoners even afwezig waren heeft een ongenoode gast Zich Woensdag toegang verschaft tor de womng van den heer G. te Nieuw Vennep, alhier. Uit een lade werd een bedrag van ongeveer f 130.vermist. Verloren en teruggevonden De veehouder Kakens aan de Lê'd^bT'raat alhier miste een koe, toen hij des or 1- in de wei kwam. Overal werd het bee., .zocht, ook tn de Haarlemmermeer. Het werd echter nergens gevonden en daar K. meende, dat de koe gestolen was, stelde hij de politie er mede in kennis en beiden togen naar Rotterdam, om te zien of het verloren beest daar misschien ter markt gevoerd was.Daar de Rorrerdamsche en Purmerendscbe markten gelijk vallen, werd naar de laatste stad getelegrafeerd voor eventueeie aanhouding. Enkele uren na het Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de vereeniging van koffiehuis- restauranthouders en slijters, voor Velsen Beverwijk en Omstreken „Ons Belang", ge vestigd alhier. R. K. Kiesverecn'ging Dinsdag 9 Octo ber, 's avonds te acht uur, wordt boven de Zusterschool een ledenvergadering der R. K Kiesvereeniging gehouden. De agenda vermeldt o.m.: Ingekomen stukken. Bespreking oprichting propaganda- club. Verkiezing bestuursleden wegens ver trek van den heer F. J. M. Pinxter en het bedanken van den heer P. J. Lubbers. Ver kiezing voorzitter. IJMUIDEN. 5 Oct. Rijksvischafslag Tarbot, per K.G. 0.48—1.50; Griet, per 50 K.G. 26—41; Tong, per K.G. 2.20—3.10; Groote Schol, per 50 K.G. 31—35; Middel Schol, per 50 K.G. 3031, Zetschol. per 50 K.G. 28—31; Kleine Schol, per 50 K.G. 5.30—26; Schar, per 50 K.G. 11—13; Rog. per 20 stuks 24; Vleet, per stuk 0.96 2.11; Pieterman en Poon, per 50 K.G. 13; Groote Schelvisch, per 50 K.G. 45: Middel Schelvisch, per 50 K.G. 3637; KI. midd. Schelvisch, per 50 K.G. 25 50—26: Kleine Schelvisch. per 50 K.G. 517, Kabeljauw per 125 K.G. 53—64; Gullen, per 50 K.G. f 0 88—155; Wijting, per 50 K.G. 160— 3.70; Makreel, per 50 K.G. 15 50—24; Ver- sche Haring, per kist 11.5013. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers. Mary 3600. Cremer (490 mand. versche haring) 4500. Stormvogel 2200. Walvisch 2000. Kotters E. 60 1152.— Drifters L. D. 9 4791.— vertrek van den veehouder en de politie werd de koe ontdek' door de heeren P. v. Lierop en Suijkerland het beest stond kalm in de sloot en heeft daar klaarblijkelijk vele uren in gestaan. De eigenaar heeft haar door de duisternis des morgens blijkbaar niet gezien, anders ware de reis gespaard gebieven. Het dier was stijf en werd eerst op stal gezet en ging den volgenden dag weer de wei in. Het koude bad heeft het gelukkig niet gehinderd. Men kan zich de vreugde van den heer K. bij diens thuiskomst indenken Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij F. v. Altena, Stolberglaan 7 Aerdenhout, een portemonnaie met inhoud o.a. een abb.van Stoops Bad ten name van Meltzer H. de Jong, Zandvoorterweg 27, Aerdenhout, een plumeau Mevr Rarnbon- net, Noorder Stationsweg 11 Bloemendaal, een ring met sleutels Me'. Dollaard, Noorderstationsweg 22 Bloemendaal, een kinderregenjasje J. Schrama, Zuidertuin- dorplaan 8 Haarlem, een damestaschje met inhoud W. Kleef, Zomerzorgerlaan 44 Bloemendaal, een portemonnaie met inhoud J. v. d. Aardweg, L. v. Dalelaan 2 Haarlem, een portemonnaie van Mannekes, Zand- vóorterlaan 182 Heemstede, een jonge hond W. Dekkers, Zuidertuindorp'aan 3 Haarlem, een Lipssleute merk „Wilka" L. Th. Tollenaar, Wilhelminastraat 66 Haarlem, een vermoedelijk gouden broche Gez. van Lierop, Bloemendaalscheweg 03 Bloemendaal een oud damesrijwiel G. Wi le, Anslijnstraat 30 Haarlem, ern paar bruine schoenen (lage heeren-) H. Severing, Waldeck Pyrrront- straat 59 Haai hm, een glacé heerenhanJ- schoen G. Koelemii, Zuidertuindorplaan 9a Haarlem, een rozenkrans aan het bureau van politie te Overveen, een vermoedelijk zilveren broche met witbeenen kop. Personalia Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot directeur van het Jongenspatronaat (H. Bavo) den Wel- eerw. Heer A. J. v. Schaik. Personalia Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk advi seur van de R. K. Vrouwenbond, R. K. Bportvereeniging en tot directeur van de T. K. Jongemannen vereeniging den Weleerw. Heer A. J. v. Schaik. ME UITVERKOOP i".- X'-a" gX1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 14