Berin"" ^Wutiirich, Haanem Stadsnieuws Wegens verkoop ven het huis m m m SUPPOSITORIA EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 5 OCTOBER 192S BLADZIJDE 2 cutraie Verwarming Agenda 6 October R. K. Vrouwenbond De Kath. Marine in Haarlem Bisschoppelijk bezoek aan het St. Jozefsgesticht Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 Tel. No. 15756 im* De autobuslijnen Reclame-zuilen in Haarlem Gemeentezaken R.K. Smedenpatroons De iinancieele verhouding tusschen rijk en gemeente Doe er wat Kloosterbalsem .op De gemeentekas Personalia Dr. h.NANNING'S (Zetpillen tegen aambeien.) De bemiddeling van werklooze bouwvakarbeiders naar België Voor den Politierechter. Burenruzie Gemeentelijke Dienst Lichamelijke Opvoeding Wij moeten a.s. Januari het huis verlaten en gaan ons verplaatsen naar de Koningstraat 4850 hy het Verwulft. Aangezien deze tijding ons te laat is aangezegdhebben wij voor dien tijd groote voorraden goedern ingekocht. Wij zyn dus gedwongen onzen voorraad goederen voor a.s. Januari uit te verkoopen, om in het nieuwe pand weer met een nieuwen voorraad voor den dag te komen. Onze geachte klanten weten zeer goed, dat het Amsterdamsche Manufacturenmagazijn, Anegang 16, altijd goede waar voor weinig geld geeft. Door onze jarenlange handelsrelaties weten wij, waar onze gang is om de koopjes te halen en die weer tegen zeer sterk concurree- rende prijzen van de hand te doen. Onze geachte klanten, die bij ons gewend zijn te koopen, weten trouwens wel, dat ze ner gens goedkooper en beter terecht kunnen dan bij ons. Concur rentie is voor o nus itgesloten, daar onze inkoop keel anders is dan bij anderen. Maar nu, met onzen verplaatsingsuitver koop, zijn wij nog veel goedkooper dan anders. Wij maken U er nogmaals attent op, dat voor Januari alles uitverkocht moet zijn. Wij zullen het publiek hiervan laten profiteeren. Zij, die bij ons reeds gekocht hebben, weten, dat wij goedkoop zijn. en dat onze kwalitn'ten goed zyn. Zaterdagmorgen 16 uur begint de groote Uitverkoop. Allen dus naar Anegang 16. Wij willen U hieronder eenig prijzen noemen van onzen voorraad. Prijzen, die ieder zich indenken kan, dat ket werke lijk bespottelijk goedkoop is. Wij noemen maar eenige artike len, omdat wij te veel soorten hebben, cm alles op te noemen. Maar na onderstaande lage prijzen te zienkunt U zich een klein voorbeeld noemen ven al onze goederen, dus dat wil zeggen, wij zijn met alle artikelen spotgoedkoop. 2-persoons wafelbedsprei 180 X 220 van 450...thans 229 cf. 2-persoons wafelbedsprei 150 X 200 van 325...thans 179 ct. Macco Damesdirectoirs van 110 ..thans 45 ct. Zwarte Macco Dameskousen van 90 ctthans 38 ct. Prima Heerenbrr.velles van 95 ctthans 36 ct. Prima Molton Manshemden van 190 ctthans 129 ct. Sterfee Rlauwkeper Werkjassen van 275 ctthans 179 ct. Prima Manchester Mansbroeken van 450 ctthans 289 ct. Wollen Kindervesten van 275 ctthans 143 ct. Damescorsetten, de nieuwste modellen van 450 thans 169 ct. Prima Percal Heerenoverhemden van 275 ct. ...thans 169 ct. Groote Mansboezeroens met en zonder kraag van 160 ct. thans 98 ct. Amerlkaansch Manssporthemden van 250 ct. ...thans 139 ct. 2 psrsoons bedlakens 150 X 200 van 225 ctthans 169 ct. Witte Heerenzakdoeken, groote maat en priifta kwaliteit 6 stuks 105 ct. Groote ruiten Heerenzakdoeken, 6 stuks, nuvoor 55 ct. Kussensloopen met kant van 75 ctthans 45 ct. Flsnellen Damesnachthemden van 249 ct..thans 179 ct. Dameshemden, de beste katoen, met strook en entredeux van 148 ct. IJ 9 ct. Slagers- en Kruideniersjassen van 450 ctthans 170 ct. alleen groote maten Wij hebben ook een partij zuiver Wollen ffeerenondargo/>derin, die wij minstens tegen de helft van de waarde opruimen. Denkt U er wel om, gegarandeerd zuiver wollen goederen, dis ieder kenner kan komen constateeren. Wollen Kinderpakjes en Daircsvesten ruimen wij op tegen bespottelijk lagen prijzen. Enz. Enz. Enz. Soc,„teit „St. Bavo" 7 uur gewone zittin gen 6 uur Geel-Wit. St. JosephsgezeUenvereeniging Jansstraat 59, Van 8 tot 10 uur geopend. Stadsschouwburg WUsonsplein 8 uur N.V. Het Schouwtooneel „De sterkste liefde." Brongebouw van half 3 tot 6 uur en van hall 8 tot 11 uur T. E. V. O. S. A. Cinema-Palace Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling (alleen voor volwasse nen). Luxor-Theater Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling (alleen voor volwas senen). Bembrandt-Theater Groote Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. Monseigneur Aengenent in ons midden! Is dit niet een reden, om heel, heel dank baar en verheugd te 4jn, lieve leden! Alleen de jeugd is ons voorgegaan. Dadelijk daarna komt „Vader" bü ons. Ik ben dan ook lieeiemaai niet van plan, om nog een woord ter opwekking te schrij ven; ik weet, dat al onze vrouwen op 8 October in den Bavo zullen zijn. Natuurlijk spijt het om, allemaal, dat de ontvangst niet schitterend mag zun, maar m ons eenvoudig velkom eerb.edigen wij den wensen van onzen bisschop. Dat uitbundige hartelijkheid, door ons al.en getoond, nu aanvullen, wat aan feeste lijkheid en huldebetoon ontbreekt. Mochten er onverhoopt nog leden zijn, die geen wmterprogramma ontvangen hebben zoo zijn ze te krygen m Geb. st. Bavo op vertoon van conumutiekaart 2de haifjaa. 1928. i verder de advertentie in dit blad St. Franciscus. F. A. M. PEETERS, pres. Men schrijft ons: Zaterdag 13 en Zondag 14 October ver gaderen onze Marinemannen m Haarlem Zy zulien door Z. D. H. Mgr. Aen5enen. in plechtige Audiëntie ontvangen woeden. Zij zouden het zeer op prjjs stellen, m verband met de groote kosten, voor twee dagen ondergebracht te woraen bij Haar lems Katholieken. De feesvuicvoering, welke zal plaats heb ben op Zondagavond 14 October kan doo: hen, welke on«n mannen onderdak geven, bijgewoond worden met hun gezin. Haanems Katholieken, hier kan een mooie daad van soudariteit gesteld worden. Indien u één oi meer mannen voor twee da gen onderdak kunt verschaifen, geve men zich spoedig op bij den Administrateur van den R. K. Volksbond, Smedestraat 23, Tele foon 10049. Het Eere-Comité voor de ontvangst der Kath. Marine in Haarlem van 1315 Oc tober as. is gevormd. Het bestaat uit: den Hoogeerwaarden Heer Mgr. M. F. J. Möll- man, Vicaris Generaal van Z. D. H. der. Bisschop, den Hoogeerw. Heer L. A. A. M Wes terwoud t, deken aan Haarlem, den Z. eerwaarden Heer J. P. Reijnenberg, Pastoor den Hoogedeigestrengen Heer Mr. J. N. J. E. Heerkens 'mussen, lid der Lers.e Kamer en Wethouder van Haarlem, den Hoogedel- gesterengen Hr J. N. Hendrikx, lid van Ge deputeerde Staten, den Weledelgeboren heer L. M. Weterings, Dir.-Hoofdreaacteur van de Nieuwe Haarlemsche Courant. De samenstelling der Regelingscommissie is reeds ae„e week meegedeeld. Onder de Plechtige H. Mis te 9 uur in d\_ kerk van St. Antonius aan de Groenmarkt, zai de Vlootaaimoezenier, de Weleerw. Heer Alink, het wooid voeren. Dienzelfden Zondagmiddag te 3 uur moet de autotocht door Haarlems mooie omstre ken aanvangen. In autos natuurlijk! Oom tai onzer Haarlemsche katholieken hebben die well En nu is ons vriendelijk verzoek. Stelt voor een paar uur uwe auto ter be schikking. 't is voor een goed doel! Belt s.v.p. even op no. 10134 en geeft tegelijk op 't aantal zitplaatsen. Vergemakkelijkt s.v.p even ons werk, anders moeten wij u weer opbellen, want wij weten precies welke ka tholieken Haarlemmers over een auto be schikken. En zij zullen deze niet kunnen en willen weigeren! Ververschingen tijden, dezen tocht zyn ons reeds belangloos aan geboden. De heer P. J. M. van Tetering schrijft aan de leden der R, K. Middenstandsver- eeniging: Deze week is door 't Secretariaat van dc regelingscommissie uitvoerig uiteengezet, dat wij hier in Haarlem krijgen van Za terdagmiddag 13 October tot tn met Maandagmiddag 15 October onze Katho lieke Marine, d.w.z. een 15-tal onderoffi cieren en een 50-tal matrozen, allen bc- stuurderen en leden der R. K. Veresniging van Marinepersoneel„St. Chrisophorus". Hoofddoel der komst is op Zaterdagmid dag een huldebetooging te brengen aan Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent in diens Pa leis aan de Nieuwe Gracht. Verder zal hier de Jaarvergadering van den Bond gehouden worden en zullen eenige feestelijkheden de aangename af wisseling brengen. Voor onze Vereenlging in samenwerking met dsn R. K. Volksbond heb ik op mij genomen dazen prinaipieelen echt- katholieken mannen die twee dagen kost en onderdak te verschaffen. De R.K. Volks bond, die den oproep in zijn „Damiaatjcs had geplaatst had gisterenavond reeds een I5-tal adressen van zijn leden. En nu kom ik met 't verzoek aan onze organisatie. Wij zullen hoofdzakelijk voor de onder officieren moeten zorgen! De eerste is ge plaatst door mijzelf, die bij flit voortreffe lijke werk het goede voorbeeld moet geven. De tweede is voor een lid, dat zelf geen plaats had, doch mij zeide: „Laat hem naar „De Leeuwerik" gaan, en het mag hem aan niets ontbreken, het is voor mijn re kening." O, ik ben er niet bang voor, die menschen komen wel onderdak. Maar, wat ik zoo graag zou willen? Dat thans ook de vooraanstaan de Middenstanders hun logeerkamers eens zuilen openen. Dat zou ik zeer op prijs stel len! Mag ik op U rekenen? Telefcneert mü even: no. 10134. Bij voorbaat voor de onver zaagde zeejongens mijn hartelyksten dank. N. B. Zondagavond 1 Oct. wordt er in t St. Bavogebouw een groote Feestavond gegeven, waarvoor de families, welke kwai- tier verleend hebben, invitaties ontvangen Komt daar dan de glundere gezichten eens lien en gij zult de voldoening van uw goed werk smaken. B. en W. ate verlee- nen aan ae N.v. Haanemscne Brockway- -s-i.ou.i.s-nappjj. aen zcs.ai u^oousondernemers heeft zich aangenouen, schreven h. en W. aan den jxaau. overeenkomstig het door de Commissie voor ae uauip.annen aan ons cohege mego- •jracho aav.es stt.-en Vij u voor, om ae ver gunning tot net fcxp.o.t,ee.\.n van oovenae- uoeiae autoousmnen te ver.eenen aan de N.V. Haaiiexuse^e Hroeawa^-eius ivlauv- scoappjj. met ae moueven van die com- .iuss.e (omschreven in ae bij haar auvies uc noorenue toenciiungi om ae vergunning aan genoemue vennootschap te veritenen kun nen wj ons vereemgen. in veroana met ue moeilijkheden welke oij de auvobus-expioitatie in de gemeente .niburg Zijn onuervonüen, komt het ons echter voor in ae voorwaaraen waaronae. aan de vennootschap vergurmmng zai wor aen verleend, een bepalmg op te nemen, waardoor het voor werknemers mogelijk wordt om zich bij eventueel onis.aj op nuns inziens onjuiste gronuen te beroepen op ons coiiege. Aangezien de arbeidsvoorwaarden door d„ Brockway-Bus Maatschappij gezamenlijk zijn geregeld in zg. reglementen, dient naar onze meening het bepaalde onder artikel 3g van de concessievoorwaarden tevens in dien geest te worden gewijzigd, dat met alleen Je daar genoemde arbemsvoorwaarden door ons moeten worden goedgekeurd, doch de geheele regeling van de dienstvoorwaarden en dat in het bijzonder in die dienstregeling melding wordt gemaakt van die arbeidsvoor waarden, welke thans reeds in artikel 33 zijn genoemd. Alsaan zal tevens tegemoet zijn gekomen aan het verlangen van de organisaties, wier adressen aan Uwen Raad hieronder zijn af gedrukt. wy merken hierby op, dat omtrent de wüziging van genoemd artikel, zooals ls om schreven in het hierbygevoegd ontwerp besluit, overleg is gepleegd met den ver tegenwoordiger van een vakorganisatie te dezer stede. Met bedoelde wüziging kan zich de Com missie voor de tramplannen, alsmede de Brockway-Bus Maatschappy, vereenigen. wy zijn van oordeel, dat de moeilijkheden .velke blijkens opgedane ervaring met een1 concessionaris kunnen ontstaan, door ge roemde wyziging voor een belangryk deel :yn ondervangen. Ons college ontveinst zich echter niet, dat r nieuwe moeilijkheden kunnen ontstaan Dit zal echter niet alleen het geval kunnen djn by het verleenen van vergunning aan meergenoemde vennootschap. Immers die mogelijkheid staat open met eiken conces sionaris. Voorts deelen wij U mede, dat er by ons geen bezwaar tegen bestaat om tegemoet te komen aan het door de Brockay-Bus Maat schappij kenbaar gemaakt verlangen om de routes van de lijnen I en III bij het sta tion der Nedsrlandsche Spoorwegen zooda nig te wijzigen, dat de bussen van die lijnen als volgt zullen rijden: voor wat betreft lijn I: in plaats van: Statenbolwerk, Viaduct Kruisweg-Kruisweg"„Statenbolwerk-K'n- nemerplein-Viaduct Jansweg-Stationsplein- Xruisweg"; voor wat betreft UJn II; in plaats van: „Pieter Kiesbrug-Kenaustr Lange Molenstraat-Jansstraat; Pieter Kies- brug-Rozenstraat-Viaduct Krulsweg-Kenne- merplein-Viaduct Jansweg-Jansweg-Jans straat." De Naamlooze Vennootschap Algemeene Lichtklok Maatschappy te Amsterdam, heeft aan B. en W. te kennen gegeven, dat zy evenals in verschillende andere gemeenten in Nederland ook binnen deze gemeente gaarne een aantal reclame-zuilen met ver lichte klokken zou plaatsen. Het voornemen bestaat ten hoogste 6 van dergelijke zullen alhier op te richten. De vennootschap is bereid om naast de kosten voor de levering van electrischen stroom en die voor het ontsteken en blus- schen van de verlichting der zuilen, 200. per jaar, per geplaatste zuil te betalen. Zy wenscht gedurende 15 jaren het uit sluitend recht tot het plaatsen van be doelde zuilen te ontvangen. Tegen het aangaan van een overeenkomst met genoemde vennootschap, zooals is om schreven, bestaat by B. en W. geen bezwaar. Deze zuilen zullen worden geplaatst op de volgende pleinen, straten en wegen: I. op den vluchtheuvel in de Kruisstraat tegenover de Krocht; II. op het trottoir aan den Wagenweg vóór ho perceel No. 122.; III. op het trottoir aan den zyiweg hoek Kinderhuissingel IV op het trottoir van het Kennemerplein naast den uitrit van de standplaats der auto bussen V. op het trottoir aan het Soendaplein aan de westzyde van het plantsoentje; VI. op het voetpad vóór het plantsoentje (Zuiderhoutlaan) tegenover de Middenlaan. De naamlooze vennootschap zal de daar voor beschikbare oppervlakte der zullen mo gen gebruiken om daarop voor haar rekening en ten haren bate reclames aan te brengen. B. en W. stellen voor om niet in eigendom te aanvaarden van H. Smolenaars een strook grond kadastraal afd. Schoten sectie B. nr. 241, 242 en 234, en voor de uitvoering van openbare werken op dit terrein een bedrag van 133.000 ter beschikking te stellen. B. en W. stellen voor te benoemen aan de H. B. S. B. met 5-jarigen cursus tot tijdelijk leeraar ln de Duitsche taal, den heer P. Frisius de Haan. r-- - - Te drie uur bijeenkomst bü het Raad- huls te Overveen, vanwaar gezamenlijk onder leiding van den heer W. Honnebier, naar Elswout zal worden gegaan. Daar het bezichtigen van deze buitenplaats steeds aller bewonderingwist te trekken, verwacht het bestuur, dat alle leden te drie uur aan wezig zullen zyn. In ons bericht van gisteren over deze aangelegenheid is door een zetfout en on juistheid geslopen. De laatste zin luidde: Uit de fondsbelasting zal Haarlem mini mum ongeveer 7.600 020 uitgekeerd krügen. Dit moet zün 1.600 000. Is het gewone gezegde, als men rich heeft fesreden, gestooten. gebrand, geklemd, of geschramd. Dat verzacht, zuivert en geneest zonder litteckens. Overai per groote pot ven 20 gram SO cent Volgens het proces-ve. baal van Mr. M. Slingenberg over de opname van de ge meentekas, boeken en registers ten kantore van den gsmeent-ontvanger, was in kas 'n bedrag van 243.499.74, hetgeen ook in kas moest zijn. Ook de boeken en bescheiden werden in orde bevonden. De heer W. J. Kerkhoven te Haarlem, ge diplomeerde van de afdeellng Werktuigbouw kunde der M. T. S. te Haarlem is benoemd tot werktuigbouwkundige by de Petroleum- "Vïaatschappy „Astra Romana' menië. S. A. in Roe- Men schryft ons: Als er in een plaats van ons land vraag is naar bepaalde arbeidskrachten en die krach ten zijn op de desbetreffende plaats of hare omgeving niet te verkrygen, dan worden via den Rijksdienst van Werkloosheidsbe strijding en Arbeidsbemiddeling de plaatse- lijke arbeidsbeurzen met deze aanvraag in kennis gesteld, opdat deze in de gelegenheid zijn, de werklooze arbeiders daar op te wij zen en zoo mogelijk te bemiddelen. Niet alleen geldt dit voor aanvragen in ons eigen land, maar eveneens voor aanvragen uit het buitenland. De laatste dagen nu gaan er verschillende geruchten, dat er in België een groote vraag is naar bouwvakarbeiders en het is ons be kend, dat ook de Rijksdienst aan de Arbeids beurzen de mededeeling heeft doorgezonden, dat er in België veel bouwvakarbeiders ge plaatst kunnen worden. Het is te begrijpen, dat vele bouwvakarbeiders met belangstel ling deze berichten volgen, omdat de laatste maanden, feitelyk het geheele jaar, in het bouwbedrijf hier ter stede een tameiyke slapte ls geweest. De laatste dagen wordt er onder de bouwvakarbeiders, die op de ver schillende plaatsen bij hun „kassen" komen stempelen, dan ook niet anders dan daar over gesproken, vooral nu bekend is, dat de arbeidsbeurs hier ter stede reeds eenige bouwvakarbeiders naar België heeft bemid deld. Toch schynt het niet zoo mooi te zyn in België als aan de menschen wordt voorge spiegeld, althans een drietal Haarlemsche bouwvakarbeiders, w a. ook een gehuwde met een gezin, welke ook door de Haarlemsche Arbeidsbeurs naar België zijn bemiddeld ge worden, hebben daar eigenaardige onder vinding van opgedaan en ook een totaal nuttelooze reis gemaakt. Een betrokkene deelde hierover het volgende mede: 28 September j.l. kwamen wij bij den di recteur der Arbeidsbeurs te Hasselt, om ons voor werk aan te melden. Die directeur wist echter niet of er voor ons werk te vinden was en toonde zich verbaasd over onze me dedeeling. dat men ons in Holland had wijs gemaakt, daar aan het werk te kunnen gaan. Hü zegde toe direct uit te zullen kijken naar werk en belde op naar Genck, een plaatsje 16 K M. van Hasselt, met de vraag of daar voor ons werk te vinden zou zijn. De agent van de Arbeidsbeurs te Genck deelde den di recteur te Hasselt mede, dat wy maar moesten komen. We zijn toen naar Genck gegaan, waar we ongeveer 11 uur 's avonds dien nacht arriveerden en dien nacht verblijf zochten. Den daarop volgenden dag moesten we ons vervoegen bij Victor Aussems Meubelfabriek te Waterschie, ongeveer 1 l/i uur loopen van Genck. Aldaar aangekomen, werd ons medege deeld, dat men geen timmerlieden noodig had, doch wel een paar meubelmakers kon gebruiken. We zijn toen naar Genck terug gekeerd en hebben bij verschillende Werkge vers getracht aan den arbeid te kunnen gaan, alwaar wy dezelfde mededeeling ont vingen, nx geen werk. In Genck konden we niet blijven en gin gen terug naar Hasselt, waar het misschien den directeur van de Arbeidsbeurs inmid dels wel gelukt zou zijn toch nog een baas te vinden, waar wij aan den gang konden gaan. Deze, een zeer welwillend mensch, moest ons teleurstellen en verbaasden er zich telkens over dat wy in Haarlem de me dedeeling hadden ontvangen, dat er in Has selt werk voor ons was. Wij willen eve» vermelden, hoe één onzer door den Hollandschen Consul op zeer on behoorlijke wijze te woord werd gestaan. Toen deze persoon aan den Consul vroeg om eenige inlichtingen aangaande een goed adres voor nachtverblijf, was het eerste wat deze ambtenaar hem toevoegde: „Je komt zeker om geld, dat geef ik niet. Zie maar. dat je aan de grensplaats komt, dan zal de burgemeester je daar wel op tran sport stellen naar Haarlem." Het gelukte ons ten laatste de^en ambtenaar dnldeiyk te maken dat het niet om geld te doen was, doch om inlichtingen. Hij verwees ons toen naar een obscuur logement, waar wij den nacht niet wenschten door te brengen en hebben ln een zindelijke gelegenheid overnacht, wy beklagen echter onze land- genooten. die zonder middelen van bestaan in handen van dezen ambtenaar vallen. Het verbltlf in Hasselt kostte ons ongeveer frs. 40 per dag. Wij hebben met reisgeld mee ongeveer 25 onkosten gemaakt, wat beter besteed had kunnen worden. Men hoeft ons echter niet naar België te sturen om werk te zoeken, dit kunnen we in Holland ook doen. wat vrij wat goedkooper uitvalt, dan dergelijke nuttelooze uitstapjes naar elders te maken. Tot zoover de betrokkene, over wiens me- dedeellngen wy nadere inlichtingen inge wonnen hebben by den directeur der Ar beidsbeurs en Werkloosheidverzekering, den heer J. Vader. Deze deeloh ons mede, dat door den Rijks dienst der Werkloosheidverzekering en Ar beidsbemiddeling geregeld mededelingen ver strekt worden omtrent werkgelegenheid in 't buitenland. Uit den aard der zaak worden de werkzoekenden hierop gewezen. Men be perkt zich echter tot de ongehuwden. Geeft een gehuwde zelf den wensch te kennen. In het buitenland te willen gaan werken, dan worden hem ook alle noodlge inlichtingen verstrekt. Nu kunnen op het oogenblik veel werk nemers in België geplaatst worden. Uit de mededeelingen van den RHksdienst van 24 September 1.1. biykt o.m„ dat in Genck ge vraagd werden 20 grondwerkers, verder stucadoors, timmelieden en metselaas; in Brussel 100 bekwame en halfwasschilders, ln Antwerpen 20 grondwerkers aan kansel werken, in Namen betontlmrrerlleden enz., enz. Vanuit Haarlem zün er 5 naar -België gegaan en daarvan zyn er 2 teruggekomen: de opsteller van de klacht en een oudere maat. De derde, die met hen medegegaan was, is naar Brussel gegaan en niet terug gekeerd, zocdat het zoo goed als zeker is, dat hij werk gevonden heeft. Natuurlijk zal de Eaarlcmsohe dienst der Werkloosheidsbestrijding inlichtingen v.-ag;n aan den Rijksdienst, maar de bemiddeling voor het buitenland zal toch niet stopge zet worden. Eat deze twee personen mis schien minder gelukkig geweest zijn, bewijst nog niet, dat er geen werk te vinden is in België. Verleden jaar zyn 13 personen uit Haar lem naar het buitenland gegaan en van geen hunner heeft men klachten vernomen Integendeel, er komen bij de Arbeidsbeurs menschen, die reeds in het buitenlard ge werkt hebben, vragen, cf zij weer naar hrt buitenland bemiddeld kunnen worden. Plet is hun daar uitstekend bevallen en zij wer ken liever daar, dan hier steun te moeter. trekken. Als buren ruzie hebben is de wereld te klein om alle onaangenaamheden te herber gen. P. C. S. is groenteboer te Zaandam. Hü heeft een schuur, zijn buurman heeft een schuur. Er kwam ruzie en S. gooide al z'n 1 afval en vuil water op de mooie bloemetjes van zyn buurman. Er werd door verd. zwaar geredeneerd over het voorgevallene, zoodat de rechter door hem heel behooriyk U Edelachtbare genoemd hem verzocht of hy genoegen wenschte te nemen met vry- spraak. Ook toen hield de woordenvloed niet op, zoodat de veldwachter hem langs een zoet ïyntje uit de rechtszaal duwde. Als dankbetuiging voor de vrüspraak zou hy den rechter een mooien brief schrüven. 't Was een genoeglyke zaak voor de toehoorders. Z. D. H. de Bisschop, die op zyn Vorm reis eenige dagen te Beverwijk vertoeft, ..eeft Woensdagmiddag 'n bezoek gebracht 't sp j-r-cf"sst:cht ar" de Z. D. H., die o.a. vergezeld was van den Hoogeerw heer deken Lucarsen, werd Ln het Zusterhuis ontvangen, waarna de Frö belschool bezichtigd werd. In het St. Jozefgesticht was intusschen, door de goede zorgen der Eerw. Zusters, een aardige versiering aangebracht. Bij zijn komst in het gesticht werd Mgr. door een viertal bruidjes namens de weeskinderen begroet Mgr. onderhield zich vriendelijk met de weesjes, bezichtigde vervolgens alle kamers van het gesticht, waarbij menig vriendelijk woord met de bejaarde bewo ners en bewoonsters gewisseld werd. Ook de zieken werden niet vergeten. Omstreeks 6 uur vertrok Mgr. wederom naar de pastorie aan de Breestraat. Des avonds bracht Mgr. een bezoek aan den Zeeceerw. heer Serbrock, rustend pastoor in het St. Jozefsrustoord. Mgr. werd door den Zeereerw. heer Ser brock ontvangen en begaf zich daarna naar de recreatiezaal, waar alle bewoners en be woonsters van het rustoord aanwezig wa ren, benevens de regenten, de heeren H. N. Dames, M. H. Beekelaar en F. Ph. F. Braun. Mgr. werd toegesproken door den heer Dames, die verzekerde, dat regenten en be woners het zich een groote eer rekenden, Mgr. in hun midden te zien. De spr. hoopte, dat God onzen Bisschop nog lang voor Zyn Diocees zal sparen. Mgr. antwoordde dat het hem veel vreugde deed eenige oogenblikken hier te kunnen vertoeven. Mgr. zeide verder, dat uit de blyde gezichten rondom hem wel Verkoop, Verhuur, Inruilen, Reparatie* bleek, hoe gelukkig en tevreden de bewo ners hier leefden. Mgr. onderhield zich dan eenige oogen blikken met verschillende bewoners, o.a. met den 97-jarigen heer Pastor, den oud sten bewoner van het rustoord. Hierna werd net gebouw bezichtigd, waarna Mgr. een bezoek bracht aan den Zeereerw. heer Serbrock, In het tydvak 4550 zijn in de gemeentelijke zweminrichtingen 26292 baden genomen, verdeeld als volgt: Kleverlaan mannen vrouwen Abonné's 355 392 35 ets. baden 22 8 10 ets. baden 107 83 Schoolbaden 94 174 Vereen. 13 24 Totaal 591 681 Houtvaart mannen vrouwen Abonné's 316 181 35 ets. baden 12 6 10 ets. baden 43 44 Schoolbaden 403 213 Vereen. 55 20 Kostelooze baden 1119 866 Totaal 1043 1330 Anegang

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2