LEEKEPREEKEN mr ÉM» U Sf230 HET AFGELOOPEN SEIZOEN Denk om de klok Deposito's. Spaarbank met 3H pCt. rentevergoeding Verhuizingen, Bebangerjj, Stoffeerder^. BUREAUX: NASSAULAAN49J DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN EN HET GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD ZATERDAG 6 OCTOBER 1928 TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16978 -FHWPfN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. II - Door de lucht naar Indië De komende belangrijke retourvlucht Nachtelijke vecht partij te Amsterdam Twee vechtersbazen trachten een politie-agent in het water te gooien Een van hen door een revolverschot zwaar gewond De Sociale verzekerinl Alg. R.K. Werkgevers vereen. N.V. MEUBELTRANSPORT MIJ. v/h van hulst Alexanderpl. 1-25 Maerten v. Heemskerkstr. 25a 1 rir^ t? Voornaamste Nieuws l 1 Telefoon No. 13866 (drie lijnen} Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTEIMTIEN 35 ct.p. regeT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbel. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN lusschen den tekst 60 ct. per regel. ♦4 Alle abonné's op dit blad zijn Ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f O f|fin tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: 1 «UUU." AANGIFTE MOET. OP STRAFFE VAN Levenslange geheeie ongeschiktheid tot werken door f7 KG dij een ongeval met n bij verlies van een hand, f IOC bij verlies van een fCH biJ 'n breuk van verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; I JU."" doodelijken afloop; I Lel een voet of een oog; liuJ."*duim of wijsvinger; 1 dC." been of arm; VERLIES VAN AH F pfchtFN. bij verlies v. een anderen vinger. 256 POLITIEK ALS IDEAAL Het is een dwaling zeiden wij de vorige maal de politiek als iets minderwaardigs te beschouwen; het is onverantwoordelijk er onverschillig tegenover te staan. Wie daar van, na hetgeen wij den vorigen keer over dit punt zeiden, nog niet overtuigd is, die leze de indrukwekkende rede na, welke op den jongsten Katholiekendag te Maastricht de toenmalige secretaris der Katholiekenda gen, prof. Aengenent, hield over het onder werp „het Koningschap van Christus in het politieke leven". Die rede heeft toen, om haar openlijk stelling nemen voor de verhe venheid en de onschatbare waarde der poli tiek nogal opzien gewekt. De hooggeleerde spreker werd eenige weken later tot bisschop van het Haarlemsche diocees benoemd, zoo dat zijn woord van toen voor ons nu zooveel meer gezag bezit. De redenaar zag in „de politiek", dat is de staatkunde van een land, drie voorname dingen: 1ste heeft zjj na te streven het algemeen welzijn van tijdelijken aard; 2de de handhaving en doorvoering van de christe lijke beginselen in het staatsbestuur en ten 3de heeft zjj te waken voor de vrijheid, de belangen en de rechten van de Katholieke kerk. Uit dezen opzet trok de spreker drie be langrijke conclusies, waarvan wij de eerste twee nog eens willen vermelden: „dat de politiek de belangstelling van iederen ka tholiek, van welken rang of stand hij ook zij, overwaardig is, en dat het dus een grove dwaling is, minachtend op haar neer te zien. Indien immers de politiek zoo voorname en hooge belangen te behartigen heeft, dan is het niet alleen gewenscht, maar dan is het zelfs plicht, dat allen hun aandacht er aan wijden en dat ieder naar de mate zijner krachten en maatschappelijke positie er aan medewerke. Want door zich aan de politiek te wijden, werkt men mede aan de bevor dering van Christus' Koningschap in het openbare leven, omdat men daardoor steunt de handhaving en de verdere doorvoering der christelijke beginselen en omdat men daardoor medestrijdt voor de rechten en be langen van Christus' Bruid, de door Hem gestichte Kerk." Niemand van onze lezers willen wjj er van verdenken zóó eigenzinnig te zijn, dat hij of sij aan zulk een gezagvol woord geen waarde zal toekennen. Nemen wjj aan, dat een ieder het in beginsel onderschrijft. Maardan komen de tegenwerpingen! Natuurlijk, rede neert men, wanneer de politiek inderdaad op zulk een hoog plan staat, dan zijn wij het volkomen eens met allen, die haar voor naamheid bepleiten. Maarwat komt in de practijk van al die mooie idealen terecht? En men komt aandragen met tal van geval len, waarin de practische politiek meer op een spel en een comedie dan op bevordering van het algemeen weizijn Ijjkt; men wijst tal van politici, ook christelijke en katho lieke aan, van wie men heel wéinig princi- pieele daden heeft gezien, en die men inte gendeel er sterk van verdenkt, dat htm liefde voor de politiek meer in de eer of de voor- deelen van het ambt dan in den ijver voor het hooge beginsel schuilt. Laten wjj hierop drieërlei antwoord geven. Ten eerste is er een zeer groot aantal bur gers en burgeressen, ook onder ons Katho lieken, dat totaal onverschillig is voor de staatkunde van het land en dat op zijn tijd mee lacht en mee spot met alle laffe grap pen, die op de „politieke comedie" en „de baantjesjagers" worden gemaakt. Wanneer gij hun vraagt eenig bewijs te geven om hun hoon en minachting te motiveeren, dan moeten zij het antwoord schuldig blijven. Immers, zij „doen niet aan politiek" en al wat zjj zeggen is slechts napraten van an deren. Zjj weten nauwelijks, wat onder poli tiek moet worden verstaan; zij begrijpen niet hoe heel ons leven zooals wij den vorigen keer uiteenzetten door de staat kunde wordt beheerscht; hoe ons tijdelijk geluk, onze welvaart, onze vrijheid, onze hoogste goederen van de staatkunde afhan kelijk zijn. Heel die breede, onverschillige massa, die, als alle lauwen in iedere bewe ging, de hinderpalen voor een gezond poli tiek leven vormen; die voor een niet gering deel de oorzaak zijn van de politieke malaise, waarover zoo wordt geklaagd; zij hebben zich allereerst de vermaning van onzen bis schop aan te trekken, dat het zelfs plicht is van allen om aandacht aan de politiek te wijden; dat ieder er, naar mate zijne krach ten en maatschappelijke positie, aan moet medewerken. Ten tweede ontmoeten wij hen, die met meer of minder recht kunnen getuigen, zich geregeld van de staatkundige gebeurtenissen op de hoogte te houden en het leven in hun partjj, zelfs in die van anderen, te volgen. Is dat absoluut noodig? Neen; er zijn duizen den eenvoudige menschen, die daarvoor tijd, gelegenheid en begaafdheden missen. De zulken doen het best zich zonder meer aan de leiding hunner eigen voormannen te houden; maar dan ook zonder mopperen en schimpen, zonder hoon en laag-bjj-de-grond- sche kritiek! Immers, zjj moeten weten, al thans op gezag aannemen, dat de politiek een zeer voorname zaak is. Kunnen zjj daar- .van, om welke reden dan ook, geen ge regelde studie maken, dat zjj dan ook het oordeelen en veroordeelen aan anderen, aan bevoegden, overlaten! En zjj, die meenen wèl een zelfstandig oor deel over de staatkunde in het algemeen en de practische politiek in het bijzonder te hebben? Laten zjj aan de politiek en den politicus geen bijzonderen maatstaf aanleg gen en niet het onredelijke vragen, Is om eens een voorbeeld te noemen ons onder wijs volmaakt? Daar mankeert in organisa tie, methode en toepassing nog heel wat aan! Toch haalt niemand het in zijn hoofd om te zeggen: heel dat onderwijs is larie en de onderwijzers zijn niet anders dan baantjes jagers! Neen, wij trachten binnen redelijke grenzen te verbeteren, wat te verbeteren valt; aan te passen aan de eischen van den nieuwen tijd en nemen stelsel en onderwij zers verder met al hun fouten en gebreken, zooals zjj zijn, wetend, dat er nu eenmaal niets volmaakt is op deze wereld en dat wij het met al onzen goeden wil nooit tot het volmaakte zullen brengen. Waarom doen wij zoo ook niet met de po litiek? Er is geen materie, die gemakkelijker tot critiek, tot twisten en meeningsverschillen uitlokt dan de practische politiek. Daarin ligt juist een bewijs, hoe heel ons leven met de staatkunde vergroeid is. Wjj vergeten echter hoofdzaken van bijzaken, beginselen van belangen te onderscheiden. In de hitte van den politieken strijd ziet men vaak vechten om het verkrijgen van een recht, waarvan de stoffelijke waarde nog twijfel achtig is, terwijl de hooge belangen, welke men er voor op het spel zet, duizendvoudig, ja onbetaalbaar zijn. En nu voere men niet aan, dat de practi sche politiek niet anders is dan een strijd om stoffelijke belangen; dat men van die hoogere beginselen zoo goed als nooit iets gewaar wordt. Want op de eerste plaats berusten die stoffelijke belangen dikwijls ook op zeden wetten; is het noodig daarbij de eischen van naastenliefde en rechtvaardigheid af te meten; moet gezocht worden naar een -e- middelde, omdat in onze samenleving de een niet overmatig mag worden belast, de ander niet onredelijk bevoordeeld. En ten tweede zijn die hoogere beginselen er wel degelijk, ook al zijn zjj niet altijd zoo dui- deljjk zichtbaar en aanwijsbaar als de stof felijke belangen. Zoo is b.v. voor een staat het aan het be wind zijn van een christelijke regeering, of althans de aanwezigheid van een sterke groep christelijke volksvertegenwoordigers, op zichzelf al reeds een zegen, ook al zouden weinig of geen wetten worden uitgevaardigd, waaruit een positief christelijk beginsel spreekt. Immers, zulk een regeering zal ont zaglijk veel kunnen beletten. Tegen dwaal begrippen van den modernen tijdgeest, die langzamerhand de staatkunde zouden kun nen vergiftigen, die den bodem voor omwen teling, verkrachting van eigendomsrecht, on dermijning van het gezag, enz. zouden kun nen bereiden, kan krachtige tegenweer wor den gegeven. In de toepassing van bestaande wetten, in de uitvoering van verordeningen, kan zulk een regeering haar eigen geest vol gen. Zij kan de openbare zedelijkheid be schermen; zij kan bij het doen van benoe mingen billijkheid en rechtvaardigheid be trachten en er voor zorgen, dat gevaarlijke eleïnenten worden geweerd. Een sterke groep christelijke volksvertegen woordigers zal de driestheid en onchristelijke elementen tegenhouden. Wanneer vjj naar andere volken kijken en zien, hoe in menig land de zeden verwilderen; hoe de recht spraak ontaardt; hoe officieel wordt ge- sanctionneerd, dat men zijn eigen rechter speelt in liefdesdrama's en daarbij zelfs de moordenaar vrjj uitgaat; hoe in landen, waar de wetgeving nog wel eeuwen lang op christelijke beginselen berust heeft, open baar in het parlement geëischt wordt, dat de overheid de kinderbeperking zal dulden en zelfs bevorderen; dat de maatschappelijk ongeschikten uit den weg moeten worden geruimdwanneer men 't ruwe, oude hei dendom weer op duizenderlei wijze ziet door dringen in de staatkunde van eenmaal met martelaarsbloed gekerstende volkeren, dan moet men het land gelukkig prijzen, waar nog sterke groepen gereed staan om dien verderfelijken, heidenschen geest af te weren, om dien kwaden invloed tegen te houden. Dit alleen reeds is het voeren en steunen van christelijke politiek overwaard. Wie dat alles overdenkt, die zegt met Mgr. Aengenent: „Is het dan geen betreurens waardig misverstand, als de politiek wordt geminacht, als de hooge ideëele tendenzen, die er wezenlijk aan verbonden zijn, uit het oog worden verloren? Is het niet ontmoedi gend, wanneer wij in de rijen der jongeren onder ons moeten constateeren een groot gebrek aan enthousiasme voor het politieke leven? Mijns inziens is dit gebrek te wijten aan een gemis aan inzicht in hetgeen de po litiek, én als wetenschap én als kunst be oogt. En ik zou den jongeren van deze plaats af willen toeroepen: tracht u eigen te ma ken een juist begrip van de hooge en ideale beteekenis van de politiek; uit dat begrip zal van zelf het enthousiasme opbloeien." HOMO SAPIENS AARME BAN K Een terugblik Beschouwingen en wenken De badplaats Zandvoort Was de voorzomer ongunstig, prachtiger dan iemand heeft durven hopen is 't seizoen gesloten. Thans is helaas het seizoen gesloten. D. w. 7. hoewel de dagen mooier en zonniger zijn dan in Juni en Juli en zelfs het verblijf aan 't strand nog aangenaam is, ziet men nu nog slechts een enkeling. De Hollander reist met den kalender. Het behoort nu eenmaal niet tot de inheemsche zeden om in September en October op reis te gaan en dus reizen we dan niet. Zelfs zijn we er niet toe te bewe gen te gaan week-enden, wat b.v. in Duitsch- land, speciaal in Duitsche badplaatsen, veel vuldig geschiedt. Zoodra September in 't land is, is b. v. in onze badplaatsen een vermindering van het bezoek voelbaar. Misschien zijn we juister, wanneer we zeggen, dat 't seizoen voor de zeeplaatsen dan practisch is afgeloopen. Was September, ondanks het schitterende weer voor de badplaatsen geen buitengewone maand, beter was het volgens ontvangen be richten, in 't binnenland (Veluwe, Achter hoek enz.) waar 't naseizoen zich gekenmerkt heeft door geregeld bezoek. Met den ongunstigen voorzomer en on danks de Olympiade, die voor Zandvoort niets bracht en"* ondanks het exceptioneel fraaie na-seizoen, blijkt 1928 nog ongunsti ger te zijn dan 't vorige jaar. Gaan we even in onze herinnering na: Mei was regenachtig, Juni koud, ook de eerste helft van Juli. De avonden, waarop men in deze maanden kon buiten zitten, zijn te tel len geweest. Maar onder den indruk nog van het schitterende weer van de vele laatste weken,- zijn in onze herinnering de indrukken van 't voorseizoen' al grootendeels vervaagd. Toch mag niet worden vergeten, dat een ongunstig voorzomer voor elk seizoen funest is. Daarvoor is het te kort. Het gaat over twee en een halve maand, hoogstens drie maanden. Er is al zooveel gesproken en geschreven over de mogelijkheid om Zandvoort tot bloei te brengen. Zooveel, dat er bijna moed toe behoort dit thema nog weer eens aan te snij den. In dit verband wordt de electrificatie van de lijn HaarlemZandvoort als een gelief koosd stokpaardje telkens en telkens weer van stal gehaald. Onbetwistbaar is de electrificatie voor Zandvoort een groot, we kunnen wel zeggen, een levensbelang. Toch doet men verkeerd zich op de elec trificatie blind te staren. Die is ten slotte alleen noodzakelijk voor 't onmiddellijke ach terland: Haarlem, en vooral Amsterdam. Want wie van Leeuwarden. Boxmeer of Goes komende, eenigen tijd in Zandvoort gaat lo- geeren, laat 't volmaakt Siberisch, of hij van Amsterdam uit wat korter of langer over 't traject doet. Er is behalve de electrificatie nog meer te doen. Dat kost geld, zal zeer terecht opgemerkt worden. En waar de financiën een voorwerp van groote zorg zijn in deze gemeente, zal geld voor hervormingsplannen niet zoo ge makkelijk beschikbaar worden gesteld. Wat niet zeggen wil, dat elke hervorming ge doemd is daarop af te stuiten. Om enkele punten te noemen: zou er niet wat meer gedaan" kunnen worden voor de algemeene verfraaiing van Zandvoort. Dat behoeft niet in te sluiten, dat elk onaesthe- tisch gedeelte zoo spoedig mogelijk onder handen wordt genomen. Dat is trouwens ge heel overbodig. De vreemdeling of bezoeker moet in de plaats, waar hij verblijf houdt, een centrum vinden, waar hij zich prettig voelt en gaarne vertoeft. Met een centrum kan Zandvoort niet voor den dag komen. Aan elementaire eischen van prettige en aan gename promenade beantwoordt b.v. de bou levard tusschen Grand Hotel en Oranje Ho tel geenszins, nog daargelaten de soms sto rende en over 't geheel weinig grootsteedsche omlijsting. Een oude grief is: er is te weinig amuse ment. Want al mag het jonge geslacht zich nog zoo verwoed en enthousiast aan de kunst van Terpsichore wijden, er is een belangrijk contingent dat ander vermaak waardeert en zoekt dan de jazz-muziek. Zou 't onbereikbaar zijn, dat tijdens het seizoen muziekavonden werden georgani seerd, zoo noodig met subsidie van de ge meente? Een enkele tooneeluitvoering per week, een operette zou velen vreemdelingen welkom zijn. De verkeersregeling is een steen des aan stoots. De badgasten, die met hun auto's ko men, of de dagbezoeker, die Zandvoort aan doet ondervinden daarvan veel ongaange- naams. Het merkwaardige is, dat na 1 Sep tember den datum, waarop de verkeet^ regeling wordt opgeheven Zandvoort op de mooie Zondagen een druk autoverkeer had en alles uitmuntend liep, zonder de stroeve verkeersregeling. Daarin ligt het bewijs, dat hier wat hapert. Zeker is, dat een tegemoet komende houding op dit punt bij bezitters van auto's gaarne zou gezien worden. Zandvoort met z'n mooie strand, zijn gun stige ligging, zijn prachtigachterland moet tot grooter bloei te brengen zijn. Is het dan niet bedroevend van betrouwbare en be voegde zijde te vernemen, dat Zandvoort zich in dalende lijn beweegt? Waarom is Noordwijk tot z'n tegenwoor- digen bloei gekomen en waarom blijft Zand voort kwijnen? Omdat Noordwijk van alle omstandigheden heeft weten partij te trek ken. Omdat in Noordwijk voor 't ééne groote belang, de welvaart en den vooruitgang der gemeente, allen schouder aan schou der staan. Omdat Noordwijk zich niet te vreden heeft gesteld met eindeloos te rede neeren over wat kon gedaan worden, maar daden gesteld heeft. Wanneer belanghebbenden te Zandvoort de hand in eigen boezem steken, zullen ze mogelijk tot de ontdekking komen, dat er, wat sommige punten betreft, nog wel iets te verbeteren valt ter plaatse. Het erkennen alleen van dit feit zou den weg naar verbetering kunnen wijzen. Het K L.M.-vliegtuig, dat volgende week Donderdag voor de retour-vlucht van Am sterdam naar Batavia start, is, evenals de vier die reeds onderweg zijn, een drie-moto- rige Fokker. Dit toestel is echter voorzien van andere motoren en wel drie 210-paards Jupiter-Titan-motoren, terwijl de andere vier met Siddeley-Lynx waren uitgerust. Be stuurder van het vliegtuig zal zijn de zeer bekende K.L.M.-piloot Smirnoff, een man, j die in onze civiele luchtvaart een respec- tabelen staat van dienst heeft en zonder twijfel een der allerbeste bestuurders van j onze luchtvaartmaatschappij mag worden genoemd. De heer Alen, eveneens een bekende j vlieger, gaat mee als navigator en tevens als j bestuurder. Het zal Alen's taak zijn o.m. om de K.L.M. uitvoerig rapport te doen om. j trént de grondorganisatie, verbindingen e.a. i belangrijke omstandigheden op den luchtweg naar Indië, met het oog op een eventueel later te openen vaste verbinding. Voorts zal Veenendaal, een der oudste werktuigkundigen der K. L. M., als mecani cien meegaan. Smirnoff zal volgende week regelrecht van Amsterdam naar Boedapest vliegen en van daar den volgenden dag regelrecht Konstantionopel, dus zonder tusschenlandin gen te Neurenberg en Sofia. Dit is mogelijk, omdat zijn vliegtuig meer brandstof kan meenemen dan de vier die vóór hem ver trokken zijn. Het is volgens het „Hbld." de bedoeling, dat het vijfde vliegtuig den 22sten October te Batavia zal aankomen, dat is de dag van de officieele opening der Indische lucht- Umen. Het vertrek van het retour-vliegtuig is met het oog op den weder ingetreden wintertijd vastgesteld op 's ochtend 6 De H.-NAFD te Sofia aangekomen Het persbureau Vaz Dias meldt: De be manning van het 4e postvliegtuig naar In dië, de H.-NAFD, seinde dato 5 October uit Sofia: Wjj zijn hedenmorgen te 6 uur 25 uit Boedapest vertrokken en te 10 uur 20 geland te Nisj. Vandaar vertrokken wij te 12 uur 35 en kwamen te 13 uur 35 te Sofia aan. Aan boord is alles wel. Wij gaan echter he den niet verder, daar er een lichte storing in de carburatie is opgetreden. Wij gaan morgen (Zaterdag) door naar Constantino- pel en misschien naar Aleppo. Men meldt ons uit Amsterdam: In den afgeloopen nacht te ongeveer half twee heeft op de Oosterburgergracht alhier, een twist plaats gehad tusschen de twee gebr. Huisman, die op Kattenburg geen on bekenden zijn. De twist liep zóó hoog, dat de politie tusschenbeide moest komen. S. Huisman had zijn broder door een winkel ruit gesmeten; doch toen een politie-agent te bulp kwam, verzoenden zij zich met el kaar «?n rchtten zich tegen den politieagent 'die eenije klappen op het hoofd en in het aangezich, kreeg. Spoedig kwam een col lega hem te hulp, de het raodzaam achtte een der gebroeders te arresteeren. Toen beide agenten dtr< aangehoudene j. Huis man opbrachten wt-den zij daarin belem merd door den broeder, die een der agenten wist te leiden naar he. zjr, Waaigat, dat is de grens tusschen Oosten- ,,n wittenbur- gergracht. De agent werd van een steenen trapje getrokken en kwam op t-n steenen muur terecht. Klaarblijkelijk had h. de be doeling den agent in het water u gooien. Zijn collega kwam hem toen te hulp Toen er ten slotte geen mogelijkheid -,cr bestond, om uit de handen van de tiert,! °n schreeuwende gebroeders te komen, niet wilden rusten voordat de agent in water lag, werd een sommatie geg. Daarop loste één der agenten een schot, S. Huisman in de maagstreek trof. De i] werd in vrij ernstigen toestand naar Wilhelmina-gasthuis vervoerd, terwijl Huisman gearresteerd werd en in het tiebureau Kattenburg werd opgesloten. Laatstgenoemde zal heden ter beschik] van de justitie worden gesteld, terzake, wederspanningheid. De getroffene, die eens wegens wederspannigheid zal w. vervolgd, kon heden nog niet gehoord den. Slechts enkele burgers waren bij nachtelijken twist tegenwoordig, zij zich echter in den twist tusschen pol: de gebroeders niet gemengd. v.. Een commissie van prae-advies voor Hoogen Raad De voorzitter van den Hoogen Raad Arbeid, gelet op de Artikelen 5 en 6 vail wet op den Hoogen Raad van Arbeid 192f op het voorloopig reglement van ordeT den Raad, heeft in de commissie, welkej den Raad prae-advies zal uitbrengen trent de reorganisatie van de openbare nen der sociale verzekering, benoemd: td en voorzitter: prof. mr. P. J. M. Aalbera Tot leden: F. L. van der Bom, (Chr. wff ver.)A. C. de Bruijn,, (R. K. werkl-verb^ Folmer; mr. H. W. Groeneveld; dr. L. G. tenhorst, (R. K. werkg.ver.) E. Kuper.J V. V.)mr. A. Molenaar (verb. v. werkg.); V. Noest, (voorzitter bestuur B.)A. van Poelvoorde (direct, alg. werkersfonds); dr. F. G. Posthuma; Ruppert Jr. (C. V. V.)mej. G. J. Stemb dr. J. van den Tempel; mr. F. J. VerscJ (ver. v. Raden v. Arbeid)mr. W. Werker (lid verzekeringsraad) en tot junet-secretarismej. mr. M. A. Koning In de vergadering van het Dagelijksch be stuur van de Alg. R. K. Werkgeversvereeni- ging werd, naar de „R. K. Werkgever" meldt, de heer Ch. Stulemeijer te Breda als lid be noemd van de commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid inzake het voorontwerp nieuwe Veiligheidswet; in de commissie die aan den Hoogen Raad van Arbeid prae- advies zal uitbrengen omtrent de vereenvou diging. van de organisatie der sociale verze kering werd aangewezen dr. L. G. Korten- horst te Den Haag. fi) Haag haarieti Iel 13052lel. 15166 Zooals het is! Hoe het worden moet! In den komenden nacht van Zaterdag op Zondag eindigt de zomertijd. Het wordt dan weer een uur vroeger op onze uurwerken. Men denke er dus aan, voor men zich heden avond ter ruste begeeft, de klokken EEN uur stil te laten staan. De minister van financiën geeft een uit eenzetting van de bedoeling van het nieuwe wetsontwerp betreffende de fïnancieele ver houding tusschen Rijk en gemeenten. Benoemd is de commissie, die prae-advies zal uitbrengen aan den Hoogen Raad van Arbeid over de reorganisatie van de penbare organen der sociale verzekering. De waardebepaling van landgoederen bQ de toepassing van de Natuurschoon-wet 1928. Het standpunt van den minister van Finan ciën. het Buiten- öres ^Burgemeester C. Maarschalk van Haarlem poseer! eeuw, voor onzen fotograaf, na de officieele opening der Te'\"sa i.ïTTiT Electrische-, Voedings- en Sanitaire-artike'.en) On de Tevosa in het Brongebouw te Haarlem. Kijkje op enkele stands in de groote zaal

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1