lileuwe HaarlemsGlie Courant DE KEURWEDSTRIJDEN Uit het Roomsche Voetbalkamp AAN ONZE LEZERS DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 8 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 2 Zandvoort—Bloemendaal 1-2 Oosterparkde Kennemers 3-4 Ajax III—Haarlem II 2—2 Uit de Deutsche Sportwereld HAARL. VOETBALBOND Schoten II—Haarlem III 7-1 Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen In onze eigen R. K> F. LisseH.B.C. 2-1 onder protest D. H. V. B. Uit het Berkenrode-kamp H.B.C. II—Teijlingen I 3-2 Overgang C der R. K. F. T.Y.B.B. I—G.D.A. I 2—1 gestaakt T. Y. b. b.; h. Moor en, H.B.C. IV—Santpoort III 5-0 Uit het Geel Zwart-kamp R.K.V.V. „Geel Wit" R.K.V.V. „D.S.V." R. K.V. „Zwaluwen" R.K.V.V. „B.S.M" Zondag zijn te Rotterdam de keurwedstril den gehouden. De eerste wedstrijd ging tusschen het witte en groene elftal. Deze luidden: Wit: de Boer, Ajax d.; Wamsteker, HFC en v. d. Zalm VUC; de Ridder, Sparta, v. Eerd "Vilhelmina en Schreurs, Roermond m.; Schipper Heracles, Koonings Peyenoord, Freeze Heracles, v. d. Griend HDVS en v. Nellen DHC v. Groen: v. d. Aa Willem II d.; Horsten Vitesse en Lelyveld VUC a.; v. Kesteren HBS, Grobbe Excelsior, v. Leersum VUC m.; Lom men Roermond, Juriaans Ajax, v. Reenen UW, van Loon Willem II en Vermeer HW v. Over het verloop der wedstrijden schrijft De Maandagmorgen: Het spel is in de eerste helft vrij mat. Bij de witten prqbeert Freeze den vijandelijken doelman met eenige verre, doch niet hards schoten te verschalken. Aan den anderen kant plaatst Vermeer af en toe goed voor het doel der withemden, doch zijn mede- voorhoedespelers falen. Een goede aanval van wit besluit Koonings met een schot, dat v. d. Aa verwerkt. Eenmaal brengt van Lommen, waarbij hij naar binnen zwenkt en de Boer dwingt het leder hoekschop te wer ken. v. Reenen krijgt nog een kans voor groen om de score te openen, doch de witte achterhoede zit hem op de huid, zoodat de rust met blanken stand ingaat. v. Nus, die voor de rust op het appèl ont brak, bleek nu de plaats van Van Leersum in het groene elftal te hebben ingenomen. Het eerste werkelijk goede schot lost van Loon: de paal komt de Boer te hulp. v. Ree nen kopt fraai, doch de doelman is op zijn post. De witten hebben ten slotte succes als van Nellen aardig enkele spelers pas seert en scoort. I0. Een minuut daarna deponeert dezelfde speler nummer twee in het groote doel. 20. Groen spant zich nu wat meer in en v. Reenen en Lommen heb ben spoedig den stand op gelijken voet ge bracht. 22. Direct daarop is het einde. ROOD—BLAUW 2—2 Rood: v. d. Meulen HFC d.; v. Run en v. Kol Ajax a.; Kools NAC, Massy Roermond, v. Heel Feyenoord, m.; Elf ring, Alc. Victrix, Smeets HBS, Tap ADO, Ghering Longa, Weber Sparta. Blauw: v. Wezel, Tubantia d.; van Zwiete- ren Sparta en Stuvé Enschedé a.; Scheffers HDVS, van Pelt NAC, van Dolder 't Gooi m.; Klein VUC, Tap ADO, Barendregt Feyenoord, van Gelder VUC v. De blauwen nemen de leiding als G. Tap uit een goeden voorzet van Klein buiten het bereik van v. d. Meulen plaatst, v. d. Meu len krijgt het even hard te verantwoorden, maar ten slotte brengen twee hoekschoppen voor de blauwen ook geen resultaat meer. De roode voorhoede was niet bij machte de verdediging van de tegenpartij te passeeren. Wel kreeg Tap een goede gelegenheid om gelijk te maken, doch voor open doel staan de, schoot hij het leder in van Wezel's han den. Smeets levert in de tweede helft het eer ste goede werk door een goed schot te lossen, dat evenwel juist naast ging. Even later hebben de rooden meer succes door toedoen van Weber, die het leder keurig kopt en in het net doet verdwijnen: 1—1. Er volgt nu een doorbraak aan de blauwe linkerzijde, die den doelman tot uitloopen dwingt, zoodat Tap in het verlaten doel kan trappen: 1—2. Klein zendt dan een kanjer in, doch Van Wezel redt verdienstelijk. Smeets zoekt tevergeefs naar zijn schot, waardoor het enkele malen voorkomt, dat hij een opgelegde kans laat voorbijgaan. Tap doet het beter en brengt de partijen met een goed schot op gelijken voet: 22. In dezen stand komt geen verandering. ROOD—GROEN: 2—2 Daarna kwamen de verliezers van de keurelftallen van des ochtends in het veld. De groenen vallen direct fanatiek aan en als Vermeer een schot op doel mist, wil v. d. Meulen vallende stoppen, maar is juist te laat, zoodat Groen de leiding heeft: 0—1. Een goede kopbal van Van Reenen vangt v. d. Meulen keurig op. Even daarna kan v. d. Aa een hard schot van Tap slechts ternauwernood hoekschop verwerken. Lom men rent goed langs de lijn en bij het naar binnen zwenken komt hij alleen voor v. d. Aa te staan, doch hij faalt met zijn schot. De rust gaat met 10 voor de groenen in. Na 5 minuten spelens krijgt de groene ploeg een strafschop te nemen, dien Van Reenen in een doelpunt omzet. Tap slaagt er in den rooden een tegenpunt te bezor gen. Door een fout in de roode achter hoede, komt Vermeer alleen voor Van der Meulen te staan, die door uit te loopen tot tweemaal toe kan redden. Elfring zorgt er dan voor, dat de stand weer gelijk wordt, door een werkelijk heel aardig schot 22. In den stand komt geen verandering meer, zoodat ook deze wedstrijd in een gelijk spel van 22 eindigt. WIT-BLAUW: reet is de Scotenploeg in den aanval en spe lers geven zich geheel. Keurig combineerend komt de voorhoede van Schoten steeds ge vaarlijk voor het Haarlem-doel. Putten scoort no. 1. Niet lang daarna vergroot Blok ker den voorsprong 20. Een penalty aan Schoten toegekend schiet Dikmans naast. Dan maakt Putten er 30 van. Dan krijgt Haarlem een penalty en Mas voltrekt het vonnis 31. Vlak voor rust jaagt Rootheb no. 4 in de touwen. Na de hervatting maakt Blokker na fraai solospel no 5. Haarlem heeft niet veel in de melk te brokken tegen de hechte verdediging van Schoten. Als de keeper van Haarlem uit zijn doel is. profiteert Kabel hiervan en scoort no. 6 Nog is het niet genoeg, Schoten komt steeds weer voor hst Haarlem-doel, en na handig spel van Kabel doelpunt dezelfde speler no 7. Hiermede komt het einde. De Schoten-ploeg een pluim voor haar keurig spel. Haarlem III viel ons qua-spel erg tegen. Scheidsrechter Hijur leidde goed De Boer is in het witte elftal door Cohen van Sparta vervangen, aangezien hij een duimblessuur had opgeloopen. Kluin van A. G. O. V. V, aanvankelijk in het blauwe elftal gekozen, staat nu ook weer op zijn plaats, zoodat Tap is uitgevallen Er zit een vlug tempo in dezen strijd en de blauwen nemen direct de leiding. Als de witten zich 1 wat los hebben gewerkt, zorgt Van der Griend voor den gelijkmaker niet alleen, doch brengt hij nog voor de rust met een schuiver den stand op 21. Even na het begin verricht de Schiedam mer den hattrick. Dan komen de blauwen weer aan het woord en weten den achter stand van 32 te verkleinen, doch van den aftrap af, brengen de witten den stand weer op 42. Een listig schot van Baren dregt blijkt Cohen te machtig. Beide partijen blijven tot de laatste minuut emergie door strijden. Als het leder te zacht op Cohen word toegespeeld, is het Klein, die den stand op 4—4 brengt. JEUGDELFT ALLEN. Wit: Chabot H. F. C. d.; Nijbroek Jr. U. D. en Wennekes A. D. O. a.; Jongeneel H. F. C., Pots G. V. V. en v. Opstal N. A. C. m.; Mom Quick N., Duif Vitesse, v. d. Vaart H. D. V. S„ de Smit D. F. C. en Visser P ,S. V. v. Groen: Smolder Be Quick Z. d.; Kuipers Feyenoord, Elemans Jr. Z. A. C. a.; Rieken Vitesse, Spaans 't Gooi, Breitner A. D. O. m.; - Keppel Alcmaria Victrix, v .Delden Sneek, Wendt Sparta, Huizeling Velocitas, Hamstra Alcmaria Victrix voor. De doelpunten vallen in dezen wedstrijd snel. Wit begint al binnen de minuut door v. d. Vaart te scoren en dezelfde speler vergroot spoedig den voorsprong. Groen zit intusschen ook niet stil en Wendt zorgt met een goeden kopbal voor het eerste tegen punt, dat weldra door een tweede wordt ge volgd, zoodat de stand 22 is door v. Delden. Het is in de tweede helft een gelijk op gaande kamp. Aan beide zijden krijgen we goede aanvallen te zien, die de verdedigin gen goed afslaan. Wendt vangt een voor zet met zijn hoofd op, doch Smolders in het groene doel staat waar het gevaar dreigt en houdt den bal uit zijn heiligdom^ Mom bracht het bijna tot het winnende doelpunt voor de witten, doch zijn schot kwam tegen de bovenlat terecht, zoodat ook deze wedsrijd in een gelijk spel van 22 eindigde. Onder leiding van scheidsrechter Hollander stelt Zandvoort zich als volgt op: V. v. d. Meije, W. v. d. Mije, J. Keesman, J. Paap, E. Paap, E. Keur, H. Schut, A. Molenaar, A. S. Houtkamp, J. de Groot en C. Paap. Bloemendaal heeft invallers voor Beyk Sr. en Bakker. Bloemendaal trapt af, maar Zandvoort neemt den aanval over en Houtkamp schiet naast. Nogmaals een aanval van rechts. Schut zet strak voor en ook <üt schot gaat naast. Dan volgen enkele aanvallen van Bloemendaal, welke allemaal in offside-posi- tie van Kopjes Nieman worden afgewerkt, hetwelk scheidsrechter Hollander ontgaat. Bloemendaal heeft met de verdediging niet over pech te klagen. Als Lever alreeds gepas seerd is, kopt Beyk Jr. den bal nog uit het doel. Een gevaarlijken schuiver van A. Mole naar kan Lever nog juist comer tippen. Rust komt alzoo met blanke stand. Bloemendaal verschijnt met een invaller voor Beyk Jr. Zandvoort zet het offensief op het Bloemendaal-doel in, maar de verde diging zit geweldig op den bal "en het loopt Zandvoort bar tegen. Schut schiet in moei lijke positie naast. By een doorbraak op het Zandvoort-doel redt v. d. Mije door tijdig uit te loopen. Na een kwartier spelen zet Schut nogmaals voor en uit een kluwen van spelers scoort Jan de Groot met een tam schot. 10. Vlak daarop maakt een der backs hands even bulten het beruchte gebied. Houtkamp neemt deze veel te snel en schiet over. Een aanval op het Zandvoort-doel, v. d. Mije is gepasseerd, doch Keesman redt. Houtkamp krijgt dan een prachtkans om den voorsprong te vergrooten, doch keihard schiet Cassee corner. De aanvallen op het Zandvoort-doel vol gen elkaar nu sneller op. Uit een corner maakt Bloemendaal gelijk. 11. Een minuut daarna krijgt de linksbuiten in duidehjke offside positie den bal toegespeeld en scoort. 12. Nog enkele minuten zyn te spelen. Keesman gaat naar voren doch het wil niet lukken. Bloemendaal scoort nogmaals. 1—3. Direct daarop blaast scheidsrechter Hollan der af. De Kennemers trokken Zondag naar Am sterdam om daar het pittige Oosterpark te ontmoeten. Na een zwaren stryd is het de Kennemers gelukt de kostbare punten tb be machtigen. Het begin is al direct fanatiek en in de eerste minuut moet reeds gestopt worden voor Lindner, die als het ware ge mangeld werd. Spoedig is hU echter weer op de been en ontbrandt een vinnige stryd, waarbij Oosterpark na 5 minuten de leiding neemt 10. Direct hierna maakt Groot uit een voorzet van Stevens geiyk. Het spel is hierna zeer spannend en weer is het Ooster park, die de leiding neemt. 21. Even vóór de rust komt Nobermen voor open doel en maakt wederom geiyk, 22, waarmee de rust komt Na de rust zyn de Kennemers het meest in den aanval, doch hoe ook gewerkt wordt, het lukt niet. Reed3 loopt het aardig naar het einde als 7 minuten voor het einde de linksbinnen der gastheeren schitterend doel punt 3—2. De Kennemers komen dan nog eens geducht opzetten en werkelUk gelukt het v. d. Berg 3 minuten voor het einde gelijk te maken. 3—3. Weer komen de Ken nemers terug en 1 minuut voor tijd wist Groot hun de overwinning te bezorgen. 34. AFDEELING I 2e klasse A H.R.C. 5 4 0 1 8 21—11 1.60 W.F.C. 5 4 0 1 8 11—9 1.60 Zeeburgia 4 3 0 1 6 10—5 1.50 West-Frisia 5 3 1 1 7 14—7 1.40 Alc. Victrix 4 2 1 1 5 14—11 1.25 K.F.C. 5 3 0 2 6 12—7 1.20 Hollandia 5 1 1 3 3 13—14 0.60 Helder 5 1 1 3 3 9—13 0.60 Z.V.V. 5 1 0 4 2 5—15 0.40 A.F.C. 5 0 0 5 0 4—22 0.— 2e klasse B D.E.C. 5 4 1 0 9 13—5 1.80 H.V.C. 5 3 2 0 8 14—10 1.60 Haarlem 5 2 2 1 6 16—14 1.20 Bloemendaal 5 3 0 2 6 10—10 1.20 Spartaan 5 2 l 2 5 12—9 1.— Velox 5 1 2 2 4 9—10 0.80 Baarn 5 2 0 3 4 11—17 0.80 B.F.C. 5 1 1 3 3 10—9 0.60 Zandvoort 5 1 1 3 3 12—15 0.60 V.V.A. 5 0 2 3 2 5—12 0.40 Da l'aarlem-reserves openden Zondag him competitie.programma met het vol gende elftal: Hoeben, Van Daalen, Buysink Muringer, Balen Blanken, Mcolenaars B. Kammeyer, Verwaal, Groeneveld, Snoov, Onkenhout. Haarlem heeft eerst het wind'voordeel en is yoor de rust sterker. Na een hoekschop op het Ajax.doel opent Balen Blanken de score (01). De aanvallen van de Ajax- voorhoede hebben geen succes. Tegen het einde van de eerste helft benut B. Kam meyer een voorzet van Onkenhout om den stand op 0—2 te brengen. Rust 02. In de tweede helft is Ajax sterker en maakt twee goede doelpunten (2—2). Haarlem 2 komt het laatste kwartier goed opzetten, maar slaagt er niet tn een derde doelpunt te maken. Met geiyken stand komt het einde. De uitgebreidheid der Duitsche competities - Drie internationale wedstrijden - En drie verschil lende teams - Wat een goed clubhart vermag! Waarschijniyk om het herstel der geschokte reputatie en om de wereld daadwerkeiyk te toonen, waartoe groot Duitschland toch wel in staat is, heeft de Duitsche Voetbalbond in September reeds drie internationale wed strijden gearrangeerd. Het beoogde doel is ten deele bereikt en slaagde het Duitsche elftal er in om van deze drie interlandwed strijden er twee te winnen, n.l. van Denemar ken en Noorwegen, daarentegen moest 't voor Zweden de vlag strijken. Een nederlaag echter, welke eveneens een overwinning had behooren te zijn, hetgeen den lezers zoo aan stond uit de détails zal blijken. Alvorens enkele byzonderheden over deze wedstryden te geven, willen wij eerst ver melden, dat dit jaar van een zomerpauze zoo goed als geen sprake geweest is en sloot het oude seizoen bijna geheel aan het nieuwe. Dat de Olympische Spelen hier geducht de hand in hebben gehad, valt licht te begrepen. De voorbereidingen vergden veel tyd, hetgeen natuurlijk ten nadeele van de competitie uit viel. Want deze is hier inderdaad zeer uitge breid. In eerste instantie heeft men de 5 dis tricten, zooals wü bij ons eeÊ verdeeling heb ben gemaakt in West, Oost'nz. Deze distric ten hebben niet, zooals in ons land één, in het Westen twee eerste-klasse-afdeelingen, doch beloopen in Duitschland acht tot tien. Na beëindiging der afzonderlijke competities, krijgt men dus bijkans nog weer een com petitie ter bepaling van het districts-kam- pioenschap, terwijl de districten vervolgens weer gaan kampen om den titel van Duitsch kampioen. Valt 't daarom te verwonderen, dat de ver schillende kampioenen op 29 Juli nog in actie waren, op welken datum pas de beslissing viel en Hamburg in een vreugderoes geraak te? Want Tuil Harder en zijn volgelingen klopten op dien dag het Beriynsche Hertha- B. S. C. met 5-2, waarmede het pleit was be- Slechts drie weken werden de voetbalspul len toen in de rommelkast geborgen en startte men weer voor het nieuwe seizoen op19 Augustus. Dit jaar althans mogen wy de Duitsche spelers niet erg benijdens waardig noemen, omdat overdaad nog steeds schaadt. Eén voordeel had men echter, de spelers waren in vorm gebleven en met een gerust hart kon de D. V. B. het besluit nemen om de drie interlandwedstrijden te spelen. Ter loops willen wu hier ook nog de houding re- leveeren van dezen Bond ten opzichte van ons land. Wegens een overvuld program zoo luidde tenminste de uitspraak kon het jaarlijksch treffen tegen ons land niet plaats vinden. Natuurlijk voelt een ieder, dat hiér een addertje onder het gras zit en de be ruchte match tegen Uruguay hieraan niet vreemd is geweest. De inzet der Duitschers moet zeker heel goed genoemd worden, want om de Denen er met 2-1 onder te houden, bluft nog altijd een verdienstelüke prestatie. De eerste opstelling van de ploeg telde tal van bekende figuren. Natuurlijk was voor Kalb en Hofmann geen plaats ingeruimd, ook „der Heiner Stuhl- fauth" zat op de tribune. Echter vertegen woordigt het stevige duo-Weber-Beier nog het beste, wat Duitschland aan backs presen teeren kan, vandaar de keuze. Voor Kalb had men den éveneens uitstekenden Leinberger gekozen, welke geflankeerd werd door Knöpfle en Heidkamp, welke laatste van de Dusseldorfer Cport Club "77 pas naar de F. C. Bayern te München Is overgegaan. In den aanval troffen wy weer Pöttinger, Hof mann en Reinmann, aangevuld met Seppel Schmidt (I. F. C. N.) en Horn (H. S. V.) Deze combinatie leverde heel goed werk. Eenige dagen later trokken de Duitschers met een gewijzigde combinatie naar Oslo. Alleen d<' middenlinie was intact gelaten. Daarente- j gen was het achtertrio geheel gewijzigd, ter- wyi in de voorhoede slechts Schmidt gehand haafd bleef. De Noren boden ontzettenden te genstand en had Stuhlfauth niet den wed strijd van zijn leven gespeeld, gewis was de kamp nooit met 2-0 in het voordeel der gas ten geëindigd. Een week zwierven de Duit schers in het koele Noorden rond, om lang zamerhand naar Stockholm af te zakken. Ten derde male werd de opstelling gewyzigd. De leden van de Spielvereinigung Fürth en de I. F. C. Nürnberg gingen echter naar hun va derland terug, teneinde hun medewerking te kunnen verleenen in den geweldigen compe titie-kamp tusschen deze beide clubs. De beste vergeiyking kunnen wij trekken met het noemen van een H. F. C.Haarlem in den eertijd of een Sparta—H. V. V. De Fürth I Nürnberg-ontmoeting is ook een stryd met I een traditie. En daar men de competitie niet stil zetten wilde, moest het Duitsche elftal t zonder deze beproefde krachten stellen. Een handicap van belang. Bovendien bleek de scheidsrechter, de Deen Sophus Hansen, voor de ontmoeting tegen de Zweden niet zijn besten vorm te hebben. Zoo zag hfl drie handsgevallen der Zweden over het hoofd, terwyi eenzelfde geval van de Duitschers di rect werd opgemerkt en hun een goal kostte. Vier minuten voor het einde scoorden de Zweden uit 'n scrimmage ten tweeden male. Nu is een nederlaag op zichzelf niet erg, als men qua prestaties het loodje leggen moet, doch deprimeerend is 't, als aanval op aanval mislukt. Ofschoon ook opgemerkt dient, dat de Zweedsche doelman, Rydbèrg, op fameuze wijze zyn doel beschermde en de held van den dag moet worden ge noemd. Intusschen zyn de Zweden faire sportlui genoeg, om niet ridderlyk den uit slag geflatteerd te noemen en een gelijk spel de juiste verhouding te noemen. De perspectieven voor het Duitsche inter nationale voetbal moeten dus werkelijk uit stekend worden genoemd, vooral als men re kening houdt met het feit, welke moeilijk heden te overwinnen waren. De Schoten-reserves heb'qcn kans gezien om Haarlem III met een gevbelige nederlaag naar huls te sturen. De uitslag ls In 't ge heel niet geflatteerd, want het Schoten-elf- tal toonde zich over alie linies het sterkste. Om tien uur ptellen beide ploegen zich op onder leiding van scheidsrechter Hijur. Di- Eerste klas Limburg MarsanaOV.C. R.K.O.N.S.G.S.V. Kimbria—V.V.H. CaesarSittardsche Boys Eerste klas Brabant UnionHees Venlo—MULO KolpingGennep B.V.C.—R KT.V.V. Overgang. B. P.V.CH M.S. De MeerFortitude R.K.A.V.—E.M.M. C. Lisse—H.B.C. L. en S.Graaf Willem T.Y.B.B.G.D.A. 0—1 2—2 3—3 4—3 9—2 3—2 2—4 4—2 3—1 3—0 2—1 2—1 3—2 gest. Ging de vorige week H. B. C. vrywel met de zekerheid van te winnen naar Delft, waar ten slotte onverdiend verloren werd, nu, tegen Lisse was de stemming wel eenigs- zins pessimistisch, vooral daar ter elfder ure J. Duinhoven nog verhinderd was wegens ziekte, waarvoor L. Warmerdam uitkwam. C. pypers werd vervangen door H. Juffer mans, die weer voor de H. B. C.-kleuren uit kwam. H. B. C. trapt tegen den sterken wind in af en Lisse is al direct iets in den aanval. Spoedig komt H. B. C. er echter goed in en geeft een keurig spel, waardoor Lisse alle zeilen moet bijzetten om scoren te voorko men. Het is een aantrekkeiyke strijd, waarbij vooral de H. B. C.-verdediging in pracht- vorm is en Nelis weer op keurige wijze zijn keeperstalenten toont. Daar deze verdediging aan Lisse geen kans geeft en de H. B. C.- aanval door de Lisse-verdediging in bedwang wordt gehouden, breekt rust aan met blanke score. H. B. C. begint de 2e helft met goeden moed, want hoewel de wind niet zoo sterk meer is, geeft de wind in den rug toch altyd een zeker voordeel. Toch wil Lisse by den aanvang der 2e helft het spel forceeren, maar na eenige vergeefsche pogingen gaat H. B. C. ten aanval. In die periode denken wij H. B. C. te zien scoren, maar H. Juffer mans wordt vlak bij doel unfair genomen, wat de scheidsrechter niet ontgaat. De toe gestane strafschop bezorgt H. B. C. de lei ding. 01. Dit prikkelt de Lissers. Zy komen er steeds beter in en pa een half uur scoort v. Diest onhoudbaar voor Nelis. 11. -v Lisse blyft iets sterker en even later scoort Busman uit een scrimage. 2—1. H. B. C. geeft zich niet gewonnen, terwyi Lisse er alles opzet om den voorsprong te behouden. Beyk doet dit wat hardhandig, waarvoor H. B. C. een vryen schop vlak by den mid- denlyn ten deel valt. C. Vester plaatst zich achter het leder en kogelt van dien afstand ineens in doel. Dezen goal kent de scheids rechter echter niet toe, omdat ineens inge trapt werd en waartegen H. B. C. alleszins terecht protesteert. Even later fluit scheidsrechter Jansen, die, behalve deze o.i. gemaakte fout uitstekend leidde, het einde en is de uitslag van dezen mooien maar forschen stryd voorloopig 21 in het voordeel van Lisse. Deze uitslag geeft werkelyk moed vhor de komende wedstrijden. Na de thee loopen de Yellows ouderge woonte hard van stapel. Het regent scho ten op het Loosduinsche doel, doch Lindis in prima vorm. Een keihard schot van Draijer springt buiten bereik van Lind van de bovenlat weer het veld in. De G. D. A.'ers trachten nu het spel te forceeren en gaan nog forscher spelen. De uitstekend leiden de scheidsrechter houdt echter de teugels strak en verwyst ten slotte een der be zoekers naar het kleedhuis, waarna het in cident volgt hierboven reeds beschreven en de stryd gestaakt wordt. District Haarlem en Omstreken Junioren-Competitie Programma Zondag 14 October 1928: le Klasse. Alliance 3—R. K. V. Z. 3 Geel-Wit 4Onze Gezellen 3 T. Y. B. B. 5Santpoort 4 2e Klasse. Concordia 3H. B. C. 5 R. K. V. Z. 4—Alliance 4 T. Y. B. B. 6—B. S. M. 4 Alle wedstryden vangen te 1 uur aan De Competitieleider: P P. SMIT, Verbindingsweg 55, Bloemendaal De uitslagen luiden: LisseH. B. C. 2—1, onder protest H. B. C. IITeylingen 32, vriendsch. H. B. C. IV—Santpoort IV 5—0 V riendschappelij k H.B.C. II benutte zijn vrijen Zondag door een vriendschappelyken wedstryd tegen Tey lingen. H.B.C. trapt tegen den sterken wind af en wordt eenigen tyd op zijn helft terug gedrongen. Na 7 minuten gaat H.B.C. ook eens ten aanval, echter zonder succes, waar na een snelle ren van Teylingen met als slot een hard laag schot, dat Kobus te machtig is. 01. Met een harden schuiver vergroot Teylin gen den voorsprong. 02. De H.B.C.-ers komen er steeds beter in en hebben succes uit een voorzet van rechts 12. Teylingen krygt nog een kans voor open doel, die over gaat, terwijl nog eens de paal bewerkt wordt. Rust 12. Na rust eerst eenige verkenningen, waar na een Teylingen-speler hands maakt. De penalty wordt in het hoekje geplaatst. 22. Fel wordt om de leiding gestreden. De eer van te winnen geeft schynbaar evenveel moed als de competitiepuntjes. H.B.C. is fortuiniyk, als een schot van de bovenlat op den grond terugspringt en door een back wordt weggetrapt. Dan een snel len aanval van H.B.C. en met een schuiver heeft de Teylingen-keeper te visschen. 32. Deze tegenslag heeft blijkbaar op Tey lingen een slechten invloed en H.B.C. valt eenigen tyd aan, maar de verdediging der gasten is op haar post. De eerste wedstryd van T. Y. B. B. in het „eldorado" der R. K. F. was nu niet be paald' een afspiegeling van hetgeen men in een „eldorado" verwacht aan te treffen, in tegendeel1 De Loosduiners bleken allesbehalve sym pathieke tegenstanders, lagen geregeld over hoop met den scheidsrechter en speelden het „eerst den man en dan de bal"-systeem in de perfectie. Een kwartier na rust kwam de klap op de vuurpyl: Een G. D. A.'er werd zeer terecht door den scheidsrechter het verder medespelen ontzegd. Hy wensch- te hieraan echter niet te voldoen en werd hierin gesteund door zijn medespelers. De arbiter staakte hierop noodgedwongen den wedstryd. Het is my onbegrypeiyk wat voor principes de Hagenaars er op na hou den; een kind kan begrijpen, dat door zulk optreden de Roomsche Sport groote scha de toegebracht wordt. Het is dan ook te hopen, dat het tech nisch bestuur der R. K. F. hier eens goed ingrijpt. Over den wedstryd het volgende: Om ruim half drie stellen de elftallen zich onder leiding van den heer Vianen uit Utrecht als volgt op: Bloem, v. Paradijs, A. Slenders, Kamer, Boot, G. Slenders, J. v. Honschoten, Drayer, Leuven, Kuiper. G. D. A.: F. v. Galen, W. Steyn, L. Schoenmaker, P. Nederpel, A. v. d. Mey, J. Loman, A .Tboen, A. Lind, J. Hut, J. Lind. De geel-zwarten hebben dus een invaller voor de Vries, terwyi G. D. A. slechts met tien man verschynt. In het begin wordt er aan beide kanten zenuwachtig gespeeld en veel fraais krygt men nog niet te zien. Het blykt echter al heel spoedig dat de voor hoede der thuisclub veel gevaariy-ker is als het viertal der G. D. A.'ers. Vooral de lin kervleugel is geweldig actief. Als het spel een kwartier oud is, wordt fraai combina tiespel tusschen Drayer en Leuven beloond met een schitterend doelpunt via de boven lat van laatstgenoemde. G. D. A. probeert het aan den anderen kant ook eens, doch vindt daar Mooren in uitstekenden vorm. Een keihard schot van Nederpel verwerkt hij op schitterende wyze. In de T. Y. B. B.- voorhoede gaat het beter, vooral N. Leuven is geweldig actief. Als hy den bal op het middenveld toegespeeld krygt, gaat hy er vliegensvlug vandoor en schiet in vollen ren keihard in den uitersten rechterbenedenhoek Even daarna probeert hy het nog eens doch nu ls doelman Lind op zijn qul-vlve. Het loopt reeds aardig na rust als v. d.Meij handig eenige geel-zwarten passeert en met een listig boogschot Mooren passeert. Dit doelpunt schUnt de bezoekers moed te ge ven en zy ondernemen eenige snelle aan vallen op het T. Y, B. B.-doel. Bloem en Paradijs blyven hier echter de situatie vol komen meester. Rust komt met 2—1 in het voordeel der thuisclub. Het derde slachtoffer van H.B.C. was Santpoort. De H.B.C.-ers, die weer volop kampioensplannen hebben, beheerschen het spel vrijwel geheel, hoewel het in den be ginne, met den sterken wind in den rug, niet erg wilde vlotten. De eerste helft bracht dan ook maar een schrale 10 voorsprong. Rust 10. De tweede helft vlotte beter. Tegen wind in gaven de jonge H.B.C.-ers aardig combi natiespel en nu ook meer producttef, want by tusschenpoozen verhoogden zij de score tot 5—0. Uitslagen van gisteren T. Y. B. B. I—G. D. A. I J.. 2—1 (gestaakt). Geel-Wit I—T. Y. B. B. 2 4—1 T. Y. B. B. 3Santpoort 3 14 R. K. V. Z. 3—T. Y. B. B. 5 2—0 T. Y. B. B. 6—D. E. M.-jun. 2—4 (vriendsch.) Over het algemeen zijn de resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden niet erg schitterend. Behalve het eerste elftal bracht de rest er het al heel slecht af. De oorzaak kan gevoeglijk toegeschreven worden aan het feit, dat eenige heeren spelers zoo vrien delijk waren zonder kennisgeving weg te blijven, waardoor zeer onvolledig gespeeld moest worden. Vooral het derde elftal was hier gisteren de dupe van. Ik geef de elftal commissie den raad er eens flink het mes in te zetten! Over de wedstryden het volgende: Het eerste elftal deed meer dan ik ver wachtte en speelde tegen G. D. A. een goe den wedstrijd. De Loosduiners bleken echter lang niet voor de poes en speelden forsch by het ruwe af. Een kwartier na rust werd het scheidsrechter Vianen te bar en verwees hij een der bezoekers naar het kleedhuis. Deze wenschte hieraan niet te voldoen en werd hierin gesteund door zijn medespelers, waarna de heer Vianen den wedstryd staakte. De eerste kennismaking met den overgang der R. K. F. was nu niet bepaald aangenaam! De reserves werden op het Sportpark door Geel-Wit met 41 geklopt. Onvolledigheid zal hier wel de grootste oorzaak van geweest zijn. Het wordt intusschen tyd, dat Mielders c.s. uit een ander vaatje gaan tappen, of krygen we een herhaling van het vorige jaar? Santpoort 3 vond aan den Schoterweg in T. Y. B. B. 3 een gewillig slachtoffer. Er ver schenen slechts 9 geel-zwarten aan den start. Het negental werd ten slotte aange-, vuld met twee junioren. De overmacht was1' echter te groot en ondanks hard werken moesten v. d. Berg c.s. ten slotte capitu- leeren. Het vyfde elftal stelde mij geweldig teleur door met 20 van B. K. V. Z. 3 te verliezen. Na het goede begin had ik ook nu een beter resultaat verwacht. Het pleit Intusschen voor de kracht der Zwaluwentoekomst. De jongste juniores ten slotte speelden een aardig partytje tegen de jongste Beverwy- kers. Het resultaat was een 42 overwinning voor de „Door Eendracht Machters." HENK. Seer, L. Margarethastraat 1. Uitslagen 7 October 1928. Geel-Wit I—T. Y. B ,B. 2. 4—1. Alliance IGeel-Wit 2, 102. Geel-Wit UIAlliance 3, 01. G. W. i heeft op regelmatige wijze zyn tegenstander verslagen. Het 2e elftal zorgde nog voor een ver rassing, door na 2 maal te hebben voor gestaan nog met 102 te verliezen. Niet van je plaats loopen spelers, dan is nog wel wat van jelui te maken. Intusschen zal wel blijken dat Alliance I te laag is inge deeld, want d'e heeren hebben een schit terend elftal. De Juniores moesten met 10 het lood je leggen. Vlak voor tijd valt Alliance een penalty ten deel, welke het benut. Even wel gaat jullie spel iedere week vooruit. GEEL WIT I—T. Y. B. B. II 4—1 Reed's 5 minuten na den aanvang weet de mid-voor na goed opbrengen te doelpun ten. De druk op de T. Y. B. B.-veste blijft aanhouden. Door tamelijk slecht schieten blijft een succes echter uit. Wanneer een der T. Y. B. B.-spelers den bal met de band bespeelt, krijgt G. W. een penalty te ne men, welke het echter niet benut. T.YJ3.B. kan niet loskomen en een enkele uitval strandt op de G. W.-backs, welk dezen mid dag ongenietbaa waren. Vlak voor rust vergroot G. W. met een tam schot zijn voorsprong. Na de rust heeft G. W. zijn voorhoede geheel gewyzigd, hetgeen geen verbetering' bleek te zijn. Wanneer dan de links-uiterst het oip z"n heupen krijgt, gaat deze er alleen vandoor om met een schitterend diagonaal schot te scoren. Werkelyk, een zeldzaam goaltje. Wanneer dan bij de T. Y. B. B. voorhoede niets lukt, geeft de mid-half een goed ge richt schot van grooten afstand op "t G.W.- doel en de bal verdwijnt tot aller verrassing in t' net. Kort voor tijd deponeert de links binnen voor de 4e maal den bal achter den keeper. Scheidsrechter C. Smit had geen gemakkelyke taak en leidde tot genoegen van beide partijen. Wat de spelers betreft, T. Y. B. B. kan wat betreft de achterhoede op een goeden wedstryd terugzien, van de voorhoede ging niet veel kracht uit. De aanval van Geel Wit heeft verscheidene goede dingen gedaan, terwijl de verdediging niet te passeeren bleek. Secr. Secretariaat J. Th. Hom, A. L. Dyserinck» straat 39 Deze D. S. S.-dag werd ingezet met een voor de leden opgedragen H. Mis in de ka pel van de Eerw. Zusters Ursulinen, door onzen Geestelijken adviseur, den W.eerw. hr. Pater Esser, welke nagenoeg door alle leden werd bygewoond. Daarna had een gemeenschappelyk ontbijt plaats, dat een zeer gezellig en intiem ka rakter had. 's Middags werd de pret voortgezet op het voetbalveld, waar D. S. S. I moest spelen tegen Victrix I, en werkelyk het eerste heeft onze verwachtingen niet beschaamd, want het versloeg Victrix met 7—2. D. S. S. kan op een zeer goeden wedstrijd terugzien, het samenspel gelukte zeer goed. terwijl ook het beslissende schot niet uit bleef. Vóór de rust had D. S. S. zich reeds een veiligen 3—1 voorsprong verzekerd, welke het na de rust tot 7I opvoerde, toen eerst gelukte het Victrix zijn verdiende tweede doelpunt te scoren. Als de scheidsrechter het einde aankondigt, is D. S. S. wederom 2 punten rijker geworden. Dat. er nog meer mogen volgen. Secretaris: J. C. KRUIJVER Jr„ 2e Zuicf- polderstraat 16. Officieel nieuws. Woensdag 10 Oct. as. wordt onze Alg. Jaarvergadering gehouden in gebouw St. Bavo, Smedestraat 23, aanvang 8 uur. Het Bestuur zal een half uur voor die vergadering aanwezig zijn, om nog te be handelen punten op te nemen. De leden ge lieven van deze gelegenheid goed gebruik te maken. De officieele agenda wordt op de verga dering aangekondigd. Als voornaamste pun ten staan vermeld Bestuursverkiezing, con- trjbutieregeling en verkiezing diverse com missies. Wij vertrouwen dat alle leden zonder uit zondering present zullen zijn. Convocaties zyn heden verzonden. Uitslagen Zondag 7 October. R. K. V. Z. I—India I, 0—4. R. K, V. Z. n—Alliance II, 3—0. R. K. V. Z. Ill—T. Y. B. B. V, 2—0. R. K. V. Z. IV—Concordia HI, 7—X. Van de acht te behalen punten, wisten de Zwaluwen er zes in eigen „tome" te houden. De twee verliespunten waren ech ter zeer kostbaar en het eerste heeft heter dan ook leelijk bij laten zitten. Op het zie kenrapport stonden echter drie goede krach ten en dit zal dan ook als eenig excuus goeden dienst bewyzen. De reserves speelden een keurigen wed strijd en sloegen de Lyceïsten met 30. De voorhoede scoorde reeds voor de rust deze drie doelpunten: en in de tweede helft deed de verdediging de rest en retourneer de alles, wanneer gevaar dreigde. Vooral de keeper was in deze periode in geen goede conditie. De oudste Junioren wonnen hun tweeden wedstryd in excursie en thans waren de Yellows hun slachtoffer. De zwartjes heb ben getoond wat zy waard zijn, want T. Y. B. B. is een ook niet te versmaden tegen stander. Proficiat. Last not least, de benjamins deden pri ma werk en zonden de Hillegommers met een vette 7—1 nederlaag huiswaarts. Zie zoo ook voor jullie is de grondslag gelegd en een goed begin is het halve werk. Ik hoop dat jullie op den ingeslagen weg zul len voortgaan. JOOP. Uitslagen van Zondag 7 October Teylingen II—B.S.M. I 2—2 B.S.M. II—Victrix II 3—6 Concordia II—B.S.M. m 9—1 B.S.M. IVAlliance IV 4I Het eerste heeft alzoo met „Teylingen de puntjes gedeeld. Het 2de was niet erg geluk kig vandaag. Op de eerste plaats liet de kee per op zich wachten en tweedens moest ty- dens den wedstryd nog een speler het veld verlaten wegens blessuur. Het 3de leed een zware nederlaag tegen de Concordianen. Een bewys dat Concordia op heden weer flink vooruitgaat. Het 4de heeft zich wel flink gewroken over de verleden week geleden nederlaag om met 41 te winnen van Alliance IV, Houd er dus den moed maar in jongens, 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10