Uit den Omtrek. KENNEMERLAND Maria-Stichting J DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 9 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 2 ZANDVOORT HAARLEMMERMEER SPORT EN WEDSTRIJDEN. I De brand in de gevangenis Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 BENNEBROEK VOGELENZANG Het uitbreidingsplan der Gemeente Velsen HEEMSKERK VELSEN Bezwaren tegen het uitbreidingsplan VIJFHUIZEN BLOEMENDAAL. BEVERWIJK. VELSEN-NOORD OVERVEEN HEEMSTEDE Staat van Besommingen Marktberieht Rijksvischafslag DAMMEN Massakamp AmsterdamHaarlem VOETBAL Nederlandsch Jeugdelftal Botsing tusschen twee trams ATHLETIEK R.K. Sportvereen.„Leonidas" De nieuwe koning van Abessynië BILJARTEN Voorwedstrijden kampioen schap van Nederland, 3e klasse klein biljart HOOFDDORP. IJMUIDEN IJMUIDEN-QOST INGEZONDEN lederen m i d d a g van 2-3 uur Polikliniek Haarlemsche Couranten Bezorgers- Vereeniging Gemeenteraad De gemeenteraad verga dert Donderdag 11 October 1928, des namid dags 7.30 uur ten Raadhuize. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Bespreking eener reorganisatie van Ge meentediensten 3. Suppietoire begrooting 1927. 4. Aanbieding gemeentebegrooting 1929. 5. Bespreking van den bouw en aanleg eener straat in verband met de aanvrage van Zomers Buiten, en wat verder ter taiel zal worden gebracht. Het ligt in de bedoeling van den burge meester om na de opening der openbare vergadering een besloten vergadering te hou den. De gemeentebegrooting voor 1929 Ver schenen is de gemeentebegrooting voor 1929. Het hoofdstuk openbare veiligheid wordt geraamd op 72.141, volksgezondheid 10.960, volkshuisvesting 29.475 en openbare wer ken op 160.326. Aan hoofdstuk VIII Onderwijs, is het vol gende ontleend: openbaar onderwijs 89.120, openbaar vervolgonderwijs 1028, openbaar voorbereidend lager onderwijs 6050, bij zonder gewoon lager onderwijs 43.983. Aan ondersteuning voor behoeftigen wordt geraamd 48.833, aan ondersteuning voor werkloozen 3050. De inkomsten uit de be lastingen worden geraamd op 476.907, aan den «"edesarbeid van den volkenbond, serin met doch veeleefin het streven van sommige re- geeringsafgevaardigden om nationale dan wel persoonlijke successen te bereiken. Kan niet door een enkele te patriottische rede het vredeswerk van jaren met een slag vernietigd worden? Kan voorts, gezien de mentaliteit van enkele regeeringsafgevaardigden, wel van een volkenbond gesproken worden? Zijn de vredestendenzen der volken zelf niet onein dig veel sterker dan van sommige afgevaar digden-staatslieden? Het wil dan ook aan de voorstellers toeschijnen, dat een reehtstreek- sche afvaardiging van personen, die met wer kelijke vredesidealen bezield zijn (vredes- bonden), den vredesarbeid van den volken bond zeer zal kunnen bevorderen. Burgerlijke Stand Van 58 October Geboren Hendrika Cornelia, d. v. J. Mei- nema en G. Blankert; Francijna Hendrika, d. v. G. Verduin en A. P. Tensen; KJan, z. v. H. v. Luiing en G. Verhoeven; Maatje Klazina, d. v. M. v. Tol en M. S. v. Dongen; Pieter, z. v. W. C. Kamer en J. Roos; Jo hanna Pieternella, d. v. P. Clement en J. Uijthoven; Cornell's, z. v. C. Markus en N. Kars; levenl. z. v. F. Doeleman en J. Mid delkoop. Overleden: Geertje van der Fluit, 86 j., wed. v. K. Dekker; Jurrianus Hak, 87 j., Dat het stuk pakte, bleek al direct aan de stemming van het publiek. In het 2e bedrijf een mooie strijd tusscben den directeur en den procuratiehouder der bank, de een den concierge verdenkend de ander den jongen, met als meest pakkend moment de vader van den jongen, die zijn eigen eer verpandt voor zijn zoon. In het 3e bedrijf de ontmaskering, met het zoo noodlottige gevolg, nJ. den dood van Lom mer, wat voor den zoon, die tenslotte vergif fenis heeft gekregen een zwaardere straf is dan de gevangenis. Jammer dat het stuk wat gerekt is, nog te meer als 't, zooals nu, tot in de puntjes i verzorgd er het noodige spel aan wordt ge- I bracht, wat natuurlijk een grooteren indruk I achterlaat maar tenslotte te lang duurt. Van een stuk als „Zijn jongen" en dan zoo vertolkt als „Door Eendracht Sterk" dit heeft gedaan, is voor oud en jong iets te leeren ,Het was jammer, dat er nog verschillende stoelen onbezet waren. Maar de toeschouwers hebbpn geinoten, en zij waardeerden het spel door een welverdiend applaus na ieder be drijf. uitgave voor inningen enz. wordt geraamdgeh. met N. Versluijs; Antje Lievaart, 9 106.547, zoodat een voordeelig saldo ge- j mnd., d. v. G. Lievaart en G. E. v. Ooyen. schat wordt van 370.360. Burgerlijke Stand van 18 September4 Oc- Voetbal. Concordia II—B. S. M. III Van tober 1923 Geboren: Jacob, z. van Jb. Koper en C. Paap. den aftrap neemt B. S. M. den bal mee en Getrouwd: C. J. van Leersum en C. Senn. j eer ^at achterhoede het weet, ligt de bal J. van Koningsbruggen en J. Wijnen. achter Reeuwijk. Doch dan gaat ook Con- J. Molenaar en A. Kerkman. j eordia zich weren en na tien minuten doel- Ondertrouwd: C. Th. de Groot en E. pUnt Bemmel keurig. Even later geeft de- Hulsebosch. J. Weber en W. J. Mo.enaar. Speier m6t een schitterend schot zijn J. J. Weber en K. Zwemmer. - - - Overleden: C. K. van der Does, oud 80 j., wed van L. van der Werff. M. M. van der Maaten, oud 69 jaar, geh. met K. Hes L. Bol, oud 37 jaar. „Roode Kruis" De gisteren alhier ge houden collecte van de Nederlandsche ver- eenlging „Het Roode Kruis" heeft 8.23 op gebracht. club de leiding. Nu blijkt Concordia niet meer te houden en tot rust voeren zij den stand op tot 4—1. Na rust weer hetzelfde spel, de Conc.-midvoor verdeelt keurig, terwijl er dan van rechts mooie voorzetten volgen, waar van de binnensoelers steeds dankbaar ge bruik maken en, eens loopt een voorzet langs doel, doch dan kan aanv. Kroon zich zelfs niet bedwingen en op zijn bekende Tegen het nieuwe uitbreidingsplan der gemeente Velsen is een bezwaarschrift Ingediend namens de Vereeniging tot be hartiging der Bouwbelangen in de ge meente Velsen, de afd. IJmuiden van den Nederl. Aannemersbond, de afd. Kenne merland van den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons en namens de Huurwaar- borgvereeniging. Adressanten zijn van oor deel, dat dit uitbreidingsplan te royaal is opgezet en niet is te verwezenlijken zon- dr groote offers van de zijde van ge meentenaren en grondeigenaars. Verloren: 1 portemonnaie met ongeveer 25 gulden, 2 belastingmerken. Gevonden: 1 belastingmerk. Inl. bij de ge meentebode, alhier. Een 90-jarige. Mej. Antje Meyer, wed .van J. Klaasse hoopt 13 October a.s. haar 93sten geboortedag te herdenken. Het krasse oudje is nog goed bij, alleen haar oogen zijln niet zoo goed meer, overigens kan zij haar huishouden nog goed bestieren. Wij zullen hopen dat het haar aan belangstel ling niet zal ontbreken. Door enkele vereenigingen, de afdeeling IJmuiden en Omstreken van den Nederl. Aannemersbond en de afdeeling Kenne- merland van den Nederl. R. K. Bond van Bouwpatroons, Is een adres aan den raad gericht, waarin zij haar bezwaren tegen het nieuwe uitbreidingsplan kenbaar ma- houdbaar in het net. Als het einde komt met 81, hebben allen een keurigen wed strijd gespeeld. SECR. „Recht en Plicht" Ofschoon in Voge lenzang omtrent vergaderingbezoek nooit al te greote verwachtingen gekoesterd worden, was het aantal tegenwoordige leden bij de gisteravond in het R.K. Vereenigingsgebouw gehouden algemeene ledenvergadering van dè R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" wel zeer gering. Een ander voorbeeld gaf het voltallig aanwezige bestuur. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer J. Lensen, op de gebruikelijke wijze de vergadering, uitte een welkomstwoord inzonderheid tot den Zeereerw. heer L. J. Schalke, pastoor der parochie Vogelenzang. De uitste'vnd verzorgde en uitgebreide notulen van de laatste gehouden vergade ring, die de oprichting van een afdeeling te Vogelenzang ten doel had gehad, door den secretaris, den heer G. Th. Brouwer, voor gelezen, werden met dank zonder aanmer king goedgekeurd. Het derde punt der agenda bevatte de aan vulling van art. 4 en 8 van het reglement, „Eere-leden, niet ingezetenen" en „eere-le- den vrij van contributie", waren de resp. aanvullingen. Dit voorstel, dat aangenomen werd, stond in verband met de heeren J. Roozen Hz. en J. G. v. Kessel nu we gens de annexatie te Haarlem woonachtig wien men het eere-lidmaatschap wilde aan bieden, daar zij zich jarenlang zeer verdien stelijk voor de vereeniging gemaakt hebben. Met meerderheid van stemmen werden als afgevaardigde en plaatsvervanger voor de Kamer-Centrale Haarlem en Prov. Kieskring respectievelijk gekozen de heer Th. Zomer en W. Kromhout. De secretaris las voorts het 5de punt der agenda voor, het ..ontwerp-program 1929". Zonder discussie of verdere bespreking werd dit punt voorbiigegaan. Voor de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur stelde de voorzitter den secre taris, den hr. G. Brouwer, op de eerste plaats voor. Na eerste stemming werd de heer G. Brouwer met groote meerderheid van stem men gekozen, na herhaalde herstemming de heer W. Kromhout, bestuurslid. De heer Th. Remmerswaal had wegens te drukke werk zaamheden bedankt. Bij de rondvraag werd nog eens de buiten gewoon slechte opkomst der leden op de eigenlijk eerste ledenvergadering van de nieuwe afdeeling ter tafel gebracht. De heer Remmerswaal had veel gevoeld voor een spreker tot nadere uiteenzetting van het „ontwerp-program 1929" en om de belangen, die Vogelenzang daarbil mocht hebben, eens nader te bespreken. De leden zijn nog te weinig doordrongen van het be lang van hun stem, welke zij als R. K. kies- gerechtigden bezitten. Zou het niet mogelijk zijn a.s. winter een flinken propagando-avond te organisee- ren. om de leden meer voor hun vereeniging te doen interesseeren en zoo het vergaderbe- zoek op hooger peil te brengen? Van politiek standpunt, dat hier nog „als een pas geboren kind" aan het begin van haar ontwikke lingsstadium staat,* bekeken, kan daardoor een zeer groote verbetering komen. Ook de Zeereerw. heer pastoor zeide, dat de voornaamste oorzaak van het gebrek aan belangstelling ligt in de onkunde voor de hedendaagsche politiek en de onverschillig heid van de menschen. De voorzitter stond hier, het organiseeren van een propagandistischen avond, sympha- tiek tegenover, en zegde zulks dan ook toe! Dan nog sprak de heer G. Brouwer over de opleving van de nog bestaande doch in ver getelheid weggezonken propagandaclub, die hier nog zeer veel en goed werk kan verrich ten. Het aanwerven van nieuwe leden, die hier nog overvloedig te vinden zijn, zij haar eerste taak. Besloten werd, dat als punt van bespreking op de agenda van de eerstvolgende vergade ring te plaatsen. De voorzitter sloot hierna de geanimeerd verloópen vergadering op de gebruikelijke wijze met den christelijken groet. Waarschuwingsbord. Op den hoek van de Kerkstraat is een waarschuwingsbord ge plaatst, waarop de woorden: „School, lang zaam rijden" op deze gevaarlijke bocht is dit een goede maatregel. Voor de Jubileum-Tentoonstelling. Het gaat met het toezeggen en inzenden van me dailles en andere prijzen voor de groote ju bileumtentoonstelling van 59 Februari zeer goed. Tot heden zijn ingekomen: 7 groote gouden medailles, 7 kleine dito, 10 verguld zilveren dito, 4 zilveren dito, 2 bronzen dito- Verder van de Twentsche Bank te Amster dam 100 en van de N. V. van Werkhovens Automobielbedrijf te Lisse een electrische automobielklok, ter waarde van 25. Onderwijs. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de meisjesschool van St. Joseph Is be noemd Mej. J. H. Hulsbosch te Sassenhelm. Een lek in de waterleiding. Zaterdag morgen ontstond door het springen van een der buizen nabij de Elsbroekerlaan een lek in de waterleiding. Het water spoot met kracht den weg op, die weldra blank stond Na afsluiting kon een noodleiding worden gelegd, waarmee de storing eindigde. Dit is de eerste stoornis hier sinds de stichting van het bedrijf. nonchalante manier loopt hij den bal on-1 ken- ZU zeggen daarin o.m.: Als alge meene bezwaren willen wij aanmerken, dat dat het uitbreidingsplan veel te royaal is op gezet. De praktijk zal uitwijzen, dat dit plan niet te verwezenlijken is. Een ander bezwaar is, dat er in het plan veel te weinig ruimte is gelaten voor den bouw van arbeiderswoningen. Ten opzichte van de industrie zeggen adressanten, dat ten Noorden van het Noordzeekanaal alle terreinen in handen zijn van het Rijk en van de Hoogovens. Die terreinen zijn ook meer aangewezen voor groote industrieën met havens. Ten Zuiden van het Noordzeekanaal wordt de ontwikke ling van de industrie belemmerd door de abnormaal hooge erfpacht, die het Rijk vraagt voor de gronden van het Staats- visschershavenbedrijf. Ten opzichte van de ontwikkeling van IJmuiden als badplaats hadden adressanten gedacht, dat B. en W. de plannen van de Vereeniging „IJmuidens Bloei" zouden steunen. Maar hiervan blijkt niets. Naar hun meening zou de aanleg van een nieuwen weg van Driehuls naar het zee. strand de ontwikkeling van IJmuiden als badplaats ten zeerste bevorderen. Verder meenen adressanten, dat de ontwerpers van het uitbreidingsplan te veel rekening hebben gehouden met de be langen van land. en boschbouw en te wei. nig met die van de industrie. Bovendien is een groot stadsbeeld in het plan niet te vinden. Paard op hol. Vrijdagmiddag reed de brandstoffenhandelaar P. van O. van den Vijfhuizerdijk met paard en wagen naar de stad. Bij de Zomervaart geraakte het le- moen los, hetgeen ten gevolge had dat het paard los voor den wagen stond, zoodat het beest op hol sloeg. De wagen liep nog een eindje door en kwam in de wegsloot terecht. Het hollende paard werd bij de uitspanning Rustman tot staan gebracht. De bestuurder die zeer slecht ter been ls, liet zich juist bijtijds van de wagen vallen, zoodat hij er nog goed is afgekomen. Diefstal van konijnen Bij den heer H, v. d. V. aan den Zwanenburgerdijk zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag niet minder dan 15 konijnen gestolen, die in hok ken buiten stonden. Vier jonge konijnen die nog te klein waren voor de slacht had men losgelaten op 't erf. De politie, die de zaak in onderzoek heeft, schijnt eenig spoor van de daders te hebben. Burg. Stand Geboren: z. en d. van L. M. Wijsmuller—Petersmann z. van C. VreenegoorBakx d. van M. C. van den B8rg—Marcelis levenl. d. van C. Post— de Groot. Ondertrouwd: A. van Harreveld en T. Smits. Getrouwd P. Beenhakker en C. A. Lams D. O. Verbeek en G. J. de Blaazer. Overleden: J. A. Y. Visser, 52 J„ overleden te Haarlem. Het tweede lustrum van de R.-K. Harmo nie „St. Caeoilia" Zondag j.l. vierde de R.-K. Harmonie St. Caecilia haar tweede lustrum, 's Morgens werd een H. Mis opge dragen ter intentie van de leden, onder welke H. Mis allen ter H. Tafel naderden, ook het damescomité, hetwelk de Harmo nie zoo trouw ter zijde staat. Daarna was het gezellig ontbijt in het R.-K. Vereeni gingsgebouw, hetwelk ook een zeer gezellig karakter droeg. Des avonds werd het lus trum op meer vroolijke wijze herdacht. Het ging er ook gezellig en vroolijk toe, nadat eerst door den voorzitter een hartelijk woord van welkom was gesproken en nog eens een hartelijk dankwoord gesproken was tot de heeren W. Groen en L. Harsveld, die toch het initiatief genomen hadden tot het oprichten van de Harm. „St. Caecilia" en nu zoo hun pogingen beloond zagen, nu de Harm, het volgend jaar moet uitkomen in de Eere-afd. Hierna werd door den voor zitter met toepasselijke woorden namens de leden, den directeur een cadeau overhan digd, met daarbij een fraaie foto van de Harmonie in mooie vergulde lijst, waarmee de directeur zeer verheugd was. Tevens werd ook aan onzen Zeereerw. Adviseur, Pastoor Homulle, een foto in vergulde lijst aangeboden, welk geschenk ook zeer dank baar werd aanvaard. Toen vroeg de presidente van het dames comité het woord, die de Harmonie namens het Comité gelukwenschte met haar 2de lustrum en haar een prachtig muzieknum mer overhandigde, daarbij den wensch uit sprekende, dat de Harmonie met dit stuk vele lauweren mede naar huis mocht ne men. Dan werd nog het woord gericht tot de echtgenoote van den directeur. Haar werd namens hetzelfde comité een prachti ge bloemenmand aangeboden, die ook zeer dankbaar werd aanvaard. Daarna werden nog door een der leden, namens eenige leden drie schitterende marschen aangeboden, welke ook weer dankbaar aanvaard werden. Toen gaf de voorzitter de leiding over aan het trio van der Waal, hetwelk voor het vroolijke gedeelte zorgde. Het was een zeer gezellige avond en „St. Caecilia" mag dan ook met welgevallen er op terugzien. R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" Op Donderdag 11 October a.s. houdt deze kiesvereeniging een ledenvergadering in de St. Aloysiusschool Zandv. Pad, des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt: Opening, notulen, verkiezing van 2 nieuwe leden voor 't Hoofdbestuur; 4. Verkiezing van twee nieuwe bestuursleden; 5. Verkie zing afgevaardigde voor R. K. Kamer- Centrale en Prov. Kieskring; 6. Wijziging art. 4 en 8 van 't reglement; 7. Bespre king van 't ontwerp-program 1929 der R. K. Staatspartij; 8. Rondvraag en slui ting. Tooneeluitvoering „Door Eendracht Sterk" ,;Zijn jongen" ls een drama, zooals die zich in het werkelijke leven vele afspelen, R. K Kiesvereeniging. Donderdag 11 October a.s. houdt de R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering, welke om 8 uur zal aan vangen. De agenda vermeldt: mededeelingen; be spreking van het ontwerp-program 1929; verkiezing van een afgevaardigde naar de Kamer-centrale en Provincialen kieskring, wegens uitbreiding van het aantal leden; verkiezing van een nieuwen voorzitter, we gens bedanken van den heer W. de Groot; bespreking over onze Dr. Schaepmanactie. Met het oog op de vele belangrijke punten dezer agenda is het gewenscht, dat alle leden ter vergadering komen. Zij worden dan ook aangespoord, om zooveel mogelijk ter verga dering te komen. Huldiging G. J. Damen. Gisteravond, alvorens de gewone repetitie een aanvang nam, hebben de leden van de St. Jozefs harmonie den directeur, den heer G. J. Da- men, gehuldigd, naar aanleiding van het feit, dat het corps dezen zomer weer een stap voorwaarts is gegaan. Op het concours te Assendelft werden twee eerste prijzen be haald, met het gevolg, dat de vereeniging weer een afdeeling hooger is gegaan. Een mooi succes, waarvoor de leden meenden hun directeur eens te moeten huldigen. Dit geschiedde in 'n toespraak, welke de voorzitter, de heer H. v. d. Laan tot den heer Damen richtte en waarbij hij den di recteur een stoffelijk blijk van waardeering aanbood, in den vorm van een fraaie sche merlamp en een rookstel. Deze huldiging, welke een intiem karakter droeg, was wel een bewijs voor de goede ver standhouding, welke er tusschen directeur en leden bestaat. En zulks kan niet anders, dan tot voordeel van de vereeniging wezen. Gemeenteraad. De eerstvolgende verga dering van Velsen is in plaats van op 16 Oc tober a.s. bepaald op 23 October a.s. van de heden aan den Rijksvischafslag aan- B. D. 118 7533.— Fry a 4304.— Anna 3940.— Flora 1796.— Oceaan 2 3143.— S. D. 63 4700.— Paris 3300.— Holland 3 2900.— Pieter Cornells 4400.— Delfland 2400.— Turkoise 3100.— Eu Avant 5200.— Protinus 1700.— Flandria 2300 Dolfyn 3600.— Albakros 2900.— Eli Chenivère 3200.— Haring. K. W. 173 1913. IJ. H. 479 2514.— L. T. 487 998.- L. T. 758 2444.— L. T. 78 1747.- IJMUIDEN, 9 October 1928. Zondag a.s. zal te Amsterdam in het gebouw „de Harmonie", Rozengracht de massakamp plaats vinden tusschen den Amsterdamschen Dambond en den Dam. bond voor het district Haarlem en Om- beker. De Haarlemmers zullen uitkomen met circa 70 spelers van de „Haarlemsche Damclub", „Damclub Haarlem", „Damclub IJmuiden" en de „Castricumsche Dam- 1 club". De aanvang is bepaald op 11 y. uur v.m. Het aantal bij den brand te Nieuw Bed ford om het leven gekomen gevangenen is tot 20 gestegen. Tot nu toe zijn 13 lijken geborgen. De overige 7 gevangenen worden nog vermist. Naar de Sportkroniek meldt is het juniores-elftal, dat op 4 November a.s. tegen de Belgische jeugdploeg uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Smolders (Be Quick Z); achter: Van Renesse (H. F. C.) en Van Loon (Willem II); midden: Rieken (Vitesse), Spaans ('t Gooi) en v. d. Broek (Xer xes); voor: v. Russum (H.B.S.), Duif (Vitesse), v. d. Vaart (H.D.V.S.), v. Nel len (D.H.C.), Visser (P.S.V.). Geen persoonlijke ongelukken DOETINCHEM, 9 October. Gisterenavond zijn bij het Wapen van Heeckeren, tus schen Doetinchem en Hummeloo een goederentram uit Doetinchem en een personentram uit Zutfen in volle vaart te- gen elkaar geloopen. De belde machines en een personenrijtuig werden zwaar bescha digd. Van de laatste werd het voorbal- con ingedrukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De reizigers werden per autobus verder vervoerd. Tijdelijk secr.: Rijksstraatweg 20 Hoewel bekend gemaakt was, dat a.s. Woensdag 10 dezer de algemeene jaarverga dering zou gehouden worden, moet deze ech ter wegens omstandigheden tot Woensdag 17 dezer uitgesteld worden. Aanvang 8.30 uur in het schoolgebouw aan de Overtonstraat. Degenen, die zich als aspirantlid wen- schen op te geven, dit geldt alleen voor jon gens, kunnen zich Zaterdagmiddags om 2.30 uur aan de school in de Overtonstraat aan melden en dus niet meer 's Woensdags aan den Rijksstraatweg 20. HET BESTUUR. Een regeeringsverklaring LONDEN, 9 October De nieuwe mo narch van Abessynië, Ras Tafari, heeft een Engelschen correspondent te Addis Abeda een onderhoud toegestaan. Tafari verklaar de, dat de Keizerin zich thans niet meer actief met de werkzaamheden der regeering zal bezighouden. Ras Tafari achtte het op het gebied der binnenlandsche politiek zijn voornaamste taak een groot aantal scholen te stichten en de wegen te ver beteren. Op het gebied der buitenlandsche politiek streeft den Koning naar bevestiging van de bestaande vriendschappelijke betrek kingen met de buitenlandsche mogendhe den en versterking van de economische sa menwerking met het buitenland. DE FRIES STEENSMA PLAATST ZICH 1 De B. V. Soc. Vereeniging heeft zich op uitstekende wijze van haar taak gekweten en heeft, dank zij het ijverige werk van den heer de Poeljaeger, medegewerkt, dat bovenbedoelde wedstrijden, welke Zaterdag, Zondag en Maandag in de Soc. Ver. a. d. Zijlweg gehouden zijn, een vlot verloop heb ben gehad. Aangezien er slechts 3 deelnemers waren, speelden dezen 2 maal tegen elkaar, terwijl hun algem. gemiddelde voor elke winst partij met 0.45 werd verhoogd. Zulks om tot een juiste verhouding met andere groepen te komen. De H. B. C.'er G. Metz begon Zaterdag uitstekend, scoorde een fraaie 63 en beëin digde zijn match in slechts 20 brt. Gemid delde 10! De heer Steensma verloor met 19 car. verschil. Ook in de 2de match, welke door beiden minder sterk gespeeld werd, bleef de Haar lemmer de meerdere. De eindstand werd na 24 brt. 200 tegen 136 car. Steensma herstelde zich Zondag uitste kend en won zijn beide matchen tegen Verheyde. De eerste party maakte hy het fraaie gemiddelde van 11.76 en liet o.m. een fraaie 58 noteeren. Vooral in de volgende ontmoeting was Verheyde er geheel uit en bracht het na 23 brt. slechts tot 108. Voor de laatste 2 partyen, die tusschen G. Metz en Verheyde, bestond veel belang stelling. Jammer, dat eerstgenoemde geheel faalde. Ziin moyenne bedroeg resp. 4.26 en 4.51. Zyn partner speelde aanmerkeiyk beter dan tegen Steensma en had in de eerste match slechts 19 brt. noodig om de 200 vol te maken. De laatste party werd eerst na 27 beurten beëindigd,! Hieronder de uitslagen: Ontwerp-program R. K. Staatspartij De R. K. Kiesvereeniging te Hoofddorp heeft I met meestal als slot de rechtszaal De jongen ls een vertroetelde zoon van een gepenston- neerden onderwyzer; de vader, reeds vroeg oud, moet alleen voor hem zorgen omdat de moeder dood ls. Door omgang «net een verkeerden vriend komt hy in kennis met een lichtzinnig meisje.dat alleen van hem houdt als hy dure geschenken krygt. Als bankbediende steelt de Jongen op een avond 5000. Niemand ziet het, alleen de concierge ziet hem uit het gebouw komen. Hy wordt verdacht en valt tenslotte door in haar goedbezochte ledenvergadering met algemeene stemmen het bestuursvoorstel aangenomen als voorstel voor de vergadering der R. K. Kamercentrale Haarlem in te die nen om aan Hoofdstuk IV van het ontwerp- program deze alinea toe te voegen: „Bevordering van den rechtstreekschen in vloed der volkeren op den vredesarbeid van den volkenbond." In de memorie van toelichting wordt ge zegd, dat tot heden de volkenbond er niet in is mogen slagen, het vertrouwen der volken te winnen. De oorzaak daarvan dient niet de mand. Maar de vader, die ïydende is aan enkel gezocht te worden in de onbekendheid een hartkwaal overleeft den schok niet. Gebroken reis Gisterennacht keerde onverwachts in de haven terug de stoom trawler „Jacqueline Clasina" IJM 10 van de My. V. E. M. Het schip had op de visschery voor de eerste maal het net in zee gedaan en toen men dit weer binnenboord wilde halen, brak de krukas van de winch midden door, zoodat men genoodzaakt was, met slechts 10 mandjes visch huiswaarts keeren. te Hgpr. L.pr. Tarbot per K.G. 1.60 0.52 Griet per 50 K.G. ft 52.— 25.— Tong per K.G. 2.95 1.95 Middel Schol per 50 K.G. 99 55.— Zet Schol per 50 K.G. 99 59.— 35.— Kleine Schol per 50 K.G. 34.— 7.50 Schar per 50 K.G. 30.— 2.20 Tongschar per 50 K.G. 61.— Rog per 20 stuks 32.— 15.— Vleet per stuk 2.88 0.75 piererman en Poon p. 50 K.G. ff 16.— 1.80 Groote Schelvisch per 50 K.G. ft 39.— 29.— Middel Schelvisch per 50 K.G. 28 22.— Kl. m. Schelvisch per 50 K.G. ft 18.50 15.50 Kleine Schelvisch per 50 K.G. 13.— 4.50 Kabeljauw per 125 K.G. ft 70.— 46.— Gullen per 50 K.G. 20.— 5.— Leng per stuk 1.75 1.— Heilbot per K.G. 1.80 1.35 wyting per 50 K.G. 7.— 2.40 Koolvisch per stuk 1.10 0.50 Makreel per 50 K.G. 18.— 11.— Versche haring (per mand) 6.50 5.70 Pekelharing (per mand) 4.— 4.60 pnt brt. h.s. gem. G. Metz 200 20 63 10.— Steensma 181 19 38 9.52 G. Metz 200 24 26 8.33 Steensma 136 23 26 5.90 Steensma 200 17 58 11.76 Verheyde 126 17 27 7.41 Steensma 200 24 33 8.33 Veheyde 108 23 17 4.69 Verheyde 200 19 44 10.52 G. Metz 81 19 16 4.26 Verheyde 200 27 23 7.40 G. Metz 122 77 37 4.51 Hij had nog wat In orde te brengen Gisteren liep een drietal straatmuzikanten door de straten van IJmuiden-Oost. Een agent van politie herkende in een der mu zikanten zekeren S„ welke in het Alge meen Politieblad gesignaleerd stond en nog een boete had te betolen van 5 of twee dagen gevangenisstraf moest onder gaan. 8. werd mee naar het politiebureau j genomen, alwaar hy de boete heeft betaald, De eindstand is dientengevolge als volgt: gew. alg.gem. winstgem. totaal 1. Steensma 2 8.63 .90 9.53 2. Verheyde 2 7.37 —.90 8.27 3. G. Metz 2 6.73 —.90 7.60 Voor den Inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte voor het volgende Waarom zond de voorzitter van de H. C. B. V., de heer J. de Haan, een verslag der laatste vergadering naar uw blad, daar zoo wel de heer J. de Haan als de vereeniging anti-godsdienstig is? Wil men de bezorgers van de N. H. Crt. kwetsen door ze een feest aan te bieden en ze daardoor over te halen om lid te worden van de vereeniging? Of is het doel om de R. K. leden die nog georganiseerd zijn in de Haarlemsche Cou ranten Bezorgers Vereeniging, een onderaf- deeling van de Nederlandsche Arbeidersbond, aan te toonen, dat de R. K. Pers de ver eeniging goed gezind is, of ls het wat an ders? Er zit wat achter. Met vriendeiyken dank voor de verleende plaatsruimte. EEN ABONNE. CNI e t - O f f i c i e e I)". 448e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 9 October 1928. 5e Klasse 14e Lilst. Hooge prijzen: 2831 15.000.— 4253 5505 6396 7025 7148 8322 S629 12605 1573S 18902 2 09 95 1000.—. 1759 4342 6995 7409 8703 400.—. 12636 20215 200.—. 3783 6473 7209 7804 10478 10953 12957 14363 14629 17330 17448 20819 100.—. 13857 Prijzen van 70 350 354 339 420 431 454 553 625 661 671 865 890 903 1048 1076 1220 1239 1333 1350 1364 1391 1425 1471 1542 1614 1803 1829 2106 2186 2194 2199 2229 2342 2436 2500 26.38 2656 2807 2869 2909 2998 3073 3214 3282 3335 3550 3610 3SS6 393-1 4100 4194 4350 4501 4618 4664 4733 4766 4782 4869 4892 4915 4967 4972 5014 50S0 5191 5192 5233 5487 5606 5702 5733 5782 5869 5933 5959 6040 6051 6101 6190 6248 6249 6304 6385 6446 6618 6621 6654 6683 7057 7119 7395 7497 7582 7650 7801 7885 7994 8123 8174 8184 8211 8512 8553 8635 8640 8567 8S61 8922 9040 9172 9225 9294 9299 9340 9348 95.33 9554 9588 9607 9716 9736 9790 9828 9945 10028 10128 10190 10200 10243 10285 10490 10807 10868 10881 10961 10986 11037 11051 11093 11115 11320 11332 11431 11526 11682 11763 11913 11964 12086 12146 12171 12215 12274 12347 12377 12408 12518 12767 12773 12786 12881 13140 13257 13336 13542 13561 13578 13670 13794 13802 13827 13993 14042 14130 14149 14171 14175 14513 14716 14838 14879 14886 14941 14963 15008 15023 15067 15320 15331 15480 15769 15861 15931 15985 15938 16136 16144 16150 16199 16230 16428 16448 16470 16512 16645 16664 16751 16801 16851 16949 17042 17206 17442 17485 17591 17593 17640 17815 17851 17911 17922 17960 18036 18073 181C3 1£',55 IS 103 18511 18631 18856 18985 19019 18103 18155 18-103 18511 18631 18829 '18856 18985 19019 19222 19264 19277 19292 19514 19771 19899 19968 20033 20062 20069 20072 20119 20248 20312 20355 20421 20428 2C682 20691 20741 20820 20861 20926 20963 86 310 555 766 931 1270 1472 1763 1903 2253 2495 2714 2866 3186 3300 3473 3832 4157 4347 4637 4784 4987 5150 5289 5517 5657 5999 6440 6633 6780 6882 7065 7158 7456 7595 7873 8153 8354 8625 8790 90S8 9428 9768 9 305 530 703 909 1205 1462 1666 1860 2227 2473 2705 2864 3101 3296 3438 3775 4153 4333 4426 4775 4951 5144 5280 5475 5638 5952 6391 6615 6744 6868 7051 7151 7435 7577 7819 8083 8368 8566 8785 9061 9427 9734 10002 10009 10016 10286 10288 10415 10418 10544 10556 10685 10761 10983 11045 11211 11226 11496 11527 11814 11833 12106 12129 12397 12404 12598 12640 12930 12948 13113 13172 13306 13328 13478 13500 13796 13812 13965 13984 14111 14143 14332 14362 14679 14780 14832 14866 15062 15065 15286 15326 15530 15537 15752 157SS 15956 15959 16201 16246 16457 16459 17024 17035 17228 17251 17152 17492 17701 17708 17944 17975 18104 18318 18521 18560 18743 18746 18384 18906 19181 19189 19298 19326 19511 19527 P781 19793 20166 20182 20541 20572 20695 20723 20895 20983 Fouten. 5e 94 385 569 768 935 1365 1505 1765 1944 2282 2529 2733 2890 3235 3342 3538 3857 4162 4352 4662 5797 4997 5216 5292 5582 5712 6009 6488 6672 6785 6909 7080 7217 7494 7602 7883 8181 8433 8630 8925 9190 9496 9787 NIETEN: 123 131 413 596 769 423 614 785 943 1038 1387 1396 1518 1594 1778 1791 1951 2301 1996 2305 2540 2551 2738 2745 2907 2932 3248 3254 3374 3421 3590 3654 3945 3984 4222 4258 4370 4399 4663 4680 4814 4816 5064 5073 5227 5231 5352 5355 5585 5603 5753 5764 6124 6205 6494 6536 6676 6678 6802 6809 6922 6930 7082 7092 7250 7321 7506 7508 7629 7684 7915 7954 8223 8310 8451 8471 8651 8659 8927 8982 9221 9316 9603 9612 9804 9815 10041 10117 10294 10342 104 5 10434 10564 10558 10780 10786 11060 11068 11259 11265 11528 11567 11843 11848 12135 12162 12431 12443 12727 12789 13019 13048 13223 13259 13370 13405 13549 13631 13829 13833 13988 13994 14211 14229 14385 14388 14788 14789 14869 14870 15095 15150 15332 15408 15573 13608 15802 15843 16018 16056 16356 16359 16617 16636 17036 17047 17310 17317 17539 17547 17709 177.1 17990 18013 18324 18400 18645 18663 18782 18785 18931 18935 19229 19230 19379 19392 19629 19649 19916 19984 20220 20231 20573 20576 20748 20816 20995 Klasse 13e 10136 10349 10445 10575 10797 11082 11302 11648 11901 12167 12480 12810 13064 13263 13435 13659 13837 14013 14239 14502 14790 14897 15164 15411 15621 15855 16065 16391 16682 17061 17318 17601 17CC1 18025 18431 18668 18800 18973 19237 19417 19651 20038 20412 20613 20825 192 463 631 843 1042 1407 1603 1819 2021 2317 2552 2754 3017 3262 3423 3659 4032 4304 4406 4711 4830 5081 5245 5377 5613 5836 6214 6546 6706 6810 6957 7114 7340 7526 7710 7961 8317 8489 8661 9026 9332 9658 9829 10169 10357 10482 10597 10874 11083 11309 11674 12009 12197 12514 12814 13087 13265 13440 13704 13867 14067 14253 14510 14803 14977 15189 15431 15650 15864 16127 16416 16826 17185 17334 17628 17803 18037 18455 18672 18822 10067 19281 10433 19695 20083 20485 20654 20827 202 475 644 849 1180 1409 1617 1832 2201 2447 2582 2800 3019 3283 3430 3678 4084 4324 4407 4714 4841 5128 6246 5417 5620 5881 6262 6548 6722 6812 6971 7122 7401 7538 7736 8016 8348 8504 8713 9056 9369 9721 9902 10181 10386 10487 10656 10896 11123 11397 11786 12057 12372 12522 12855 13099 13288 13442 13722 13893 14074 14287 14566 14806 15016 15223 15493 15723 15900 16128 16420 16914 17200 17311 17669 17822 18064 18471 18686 18860 19073 19283 19488 19717 20128 20494 20665 20851 285 502 702 883 1187 1429 1663 1843 2221 2450 2703 2809 3029 3287 3431 3709 4123 4329 4413 4757 4944 5143 5260 5448 5625 5950 6292 6613 6730 6819 7048 7142 7414 7567 7762 8051 8361 8508 8743 9058 9398 9726 9960 10216 10411 10517 10667 10963 11185 11439 11792 12060 12386 12577 12926 13104 13291 13461 13739 13961 14080 14295 14591 14810 15027 15270 15529 15750 15903 16171 16437 16928 17224 17376 17679 17877 18084 18499 18696 18870 19108 19293 19510 19758 20138 20515 20673 20872 lijst: 15758 ontbreekt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10