KENNEMERL AND HET OESTERHUIS" m UIT DEN OMTREK G. M. OORD CHEQUE-KOERSEN DE tlANZE IN HET BISDOM HAARLEM Vischhandel Anno 1831 J. VAN DER LAAN, RIVIERVISCHMARKT 13 HAARLEM TELEFOON 10545 HIS MASTER'S VOICE" „HIS MASTER'S VOICE" GROOTE HOUTSTRAAT 108 DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 11 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 3 Centrale Raads- en jaarvergadering te Alkmaar r HAARLEMMERMEER BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VIJFHUIZEN Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - BEVERWIJK - Tel. 2213 SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJK HEEMSKERK Marktbericht Rijksvischafslag Staat van Besommingen Ni ZEEUWSCHE OESTERS-IMPERIALEN VERSCHE EN GEKOOKTE KREEFTEN STEEDS VOORRADIG VERSCHE CAVIAR VERSCHE H0LL. ZALM - FORELLEN TONG - TARBOT Gaf de „Celaeno" te vroeg noodseinen? MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De Hanze in het Bisdom Haarlem hield gisteren te Alkmaar de 41ste vergadering van den Centralen Raad en tevens de 21ste jaarvergadering van den bond van R.K. Vereenigingen van den handekïrijven- den en industrieeleïi middenstand in het bisdom Haarlem. Na opening der. vergadering sprak de voorzitter van de afdeeling Alkmaar een welkomstwoord, waarna de bondsvoorzitter, de heer Struycken, o.m. mededeelde, dat het aantal leden van den bond per 1 October jj. 5563 bedroeg, zoodat weder eenige voor uitgang valt te bespeuren. De commissie voor het weerstandsfonds is gevormd door benoeming van de heeren P. J. M. van Tetering, A. Blessing en A. Vlaar. Nu weer een van de twee overgebleven Katholieke feestdagen aanstaande is, ver zoekt de voorzitter den besturen er bij de leden op aan te dringen, 1 November als Zondag te vieren. De bondsvoorzitter raadt ten sterkste aan de vergaderingen van de kiesvereenigingen te bezoeken en d^ar de wenschen van den middenstand naai voren te brengen. De openingsrede. Daarna hoadt sde bondsvoorzitter, de heer Struycken, zijn openingsrede, waaraan het volgende is ontleend: Sinds de laatste Centrale Raadsvergade ring op 13 September 1927 hebben er zich zeer bijzondere j feiten voorgedaan. In dezen tusschentijd to»h heeft de organisatie drie personen moeteii missen, die allen zeer nabij stonden. Het eerst verliet ons onze geestelijke ad viseur, rector Jansen, die door Mgr. Callier benoemd werd tot pastoor van de St. Mar- thakerk te Den Haag. Pastoor Jansen, zei- de spr., was circa 6jaar onze geestelijke adviseur en hééft de moeilijke jaren van den bond medegemaakt. Juist in dezen moeilijken tijd heeft hij met ons gestreden voor het bestaansrecht onzer grootje in stelling, de Hanzebank en waar wij werden Jieergedrukt, stone} hij met het hoofdbestuur en directie en commissarissen klaar op de bres om voor dat recht op te komen. Spreker bracht pastoor Jansen hartelijk dank en hulde voor allés wat hij voor den bond heeft willen doen en hoopte, dat God hem nog vele jaren zdl mogen sparen, op dat hij nog veel goeds in den Wijngaard des Heeren zal kunnen doen. Vervolgens zeide spr., trof ons op 3 April het smartelijke verlies van onzen alom be kenden medewerker Chris Jansen, die op zoo jeugdigen leeftijd ons is ontvallen. Hij was de grootste stuwkracht in ohzen bond en ieder onzer was bedroefd bij het ver nemen van het doodsbericht. Wanneer er door iemand in oiizen bond gewerkt is, dan is het onze „Chris" geweest. Er was dan ook bij zijn verschelden groote rouw en het hoofdbestuur was diep onder den indruk van het meeleven van onze bondsbroeders in den slag, welke; ons getroffen heeft, door dat zoo velen aanwezig waren bij de begra fenis en de uitvaart en vele afdeelingen H.H. Missen voor hem hebben laten lezen. Wij hebben gedaan wat wij mensshelijker- wijze voor hem en zijn gezin hebben kunnen doen, zoowel in gëeéêeïfjk als in stoffelijk opzicht en ook déze Centrale Raadsverga dering staat in het tefeken van zijn nage dachtenis, zoodat hieraan ook geen bijzon dere feestelijkheden zijn verbonden. Voor ons zal Chris Jansen steeds een lichtend voorbeeld* zijn. Zijn nagedachtenis zullen wij slechts m groote eer houden. Ge denken wij hem voortdurend In onze ge beden, opdat Gpd hem het loon schenke, voor hetgeen hij in ztjri kort leven voor den middenstand gedaan heeft. Kort daarna, vervolgde spr., op 28 April, riep O. L. Heer ohzen beminden bisschop Mgr. A. J. Callier tot zich, een bisschop, aan wien de Hanze alles te danken heeft. Het was Mgr. Callier, die onze R.K. Midden standsorganisatie in het leven riep en gedu rende ons bestaan, ops met zijn raad en daad heeft bijgestaan; Wij zijn aan Mgr. Callier grooten dank verschuldigd voor de groote sympathie en belangstelling, waar mede hij ons steeds tegemoet trad. Deze herdenking 'werd door de vergade ring staande aangehoord. t Nadat Rector Bots op verzoek van den voorzitter een Onze Vader voor de zielerust van Chris Jansen en Mgr. Callier had voor gebeden, vervolgde de voorzitter zijn rede. Het harde leven gaat zijn gang en eischt voortzetting in al zijn geledingen. Zoo heb ben wij wederom een nieuwen bisschop ge kregen in de persoon van Mgr. Aengenent, aan wien gegeven moge zijn, nog vele jaren aan het hoofd van ons dierbaar bisdom te mogen staan, met de verzekering onzerzijds, dat wij als trouwe en gehoorzame kinderen ons aan zijn Vaderlijk gezag zullen onder werpen. t De vervulling van de vacature-Chris Jan sen, aldus vervolgde spr., heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Vele sollicitanten hebben zich aangemeld, waaronder zich be kwame personen bevonden. De beste van de besten werd naar het oordeel van het hoofd bestuur gekozen,' de heer mr. F. J. H. Bach, die 15 October ih functie zal treden. Wijl mr. Bach hier aanwezig is, ben ik in de ge legenheid hem als den opvolger van Chris Jansen voor te stellen. Zich hierop tot den nieuwen functionaris wendend, zeide spr.: „Mr. Bach, zooals ik al reeds bij de installatie in de vergadering van het hoofdbestuur heb gezegd, heeft het hoofdbestuur u met veel vertrouwen deze positie waardig gekeurd, gezien uw capaci teiten en het werk» dat wij van u gezien, ge lezen en gehoord hébben. Moge u werkelijk de waardige en kundige opvolger van uw voorganger zijn, opdat u in dezen werkkring genoegdoening voor u zeil zal vinden, dat onze organisatie over uw prestaties tevreden zal zijn, dén Roomscnen Middenstand tot hèÜ/lapplausl. Met eenige sympathieke woorden instal leerde de bondsvoorzitter vervolgens sieuwen geestelijken adviseur, rector Bots. volk hangt het af, zegt spr., wat er in dezen tijd uit de Kerk zal groeien. Zoo heeft ook dr. Poels gezegd in zijn schoone rede te Nijmegen. Het was een mooie carrière, waartoe Chris Jansen kwam. Hij wilde medehelpen Chris tus te brengen in deze maatschappij. Hij had een apostelaard en heeft dezen getoond in twee onzer groot-steden. Hij liep niet mee in de propaganda, maar wist haar te bezie len. Van jongsaf deed hij dit als jong on derwijzer te Den Haag en later, toen hij tot zijn eigenlijke functie was gekomen, als di recteur van het Centraal Hanze Bureau. Voor den middenstand is hij alles geweest en onversaagd is hij gebleven, ook toen de organisatie met ö'e grootste moeilijkheden te kampen had. Hij heeft willen volhouden tot het laatste toe. Hij is de man geweest die den Middenstand heeft gered'. Zijn ideaal, verehristelijking van de Maat schappij, was de motor die hem ctreef. Daar voor heeft hij gezwoegd en daardoor is hij te vroeg bezweken. Laten wij, besluit spreker, zijn liefde voor onze zaak indachtig blijven en hem het loon geven van ons gebed. Laat de toewijding in onze rijen blijven, dan zullen wij daardoor hebben getracht de mooiste hulde aan den onoverwinnelijken soldaat voor onze christelijke solidariteit. Na deze rede bracht de secretaris, de heer W. Boon bet jaarverslag uit. De secretaris wees er daarin op, dat over het afgeloopen jaar gezegd kan worden: dankbaar, maar niet voldaan. In het jaarverslag worden de voornaamste feiten van het vereenigingsjaar gememo reerd. De Hanze-Bank begon eind 1927 haar vierde uitkeering van 10 pet., zoodat thans aan crediteuren 40 pet. der saldi is betaald. Het fonds U. B. O. ging in ledental eenigs- zins vooruit, terwijl de bedrijfsresultaten gunstig waren. In de met 1927 afgesloten 3- jarige periode is een winst gemaakt van 5000. Telegrammen van hulde werden verzonden aan Z. D. H. Mgr. Aengenent en aan H. M. de Koningin. De secretaris der diocesane federatie van het Wit-Gele Kruis, burgemeester Lommen, van Castricum, deed daarna mededeeling van den arbeid van dit instituut. In verband mét het verslag over het San- tos-fonds, dat door pastoor Huf werd uitge bracht, sprak de bondspenningjneester, de heer Van Tetering, de wenschelijkheid uit, om de baten van het Liefdewerk Oud Pa pier voor het Santos-fonds te bestemmen Daarmede ging de vergadering na eenige bespreking accoord. overlaten, wanneer een voorstel tot contri butieverlaging zou worden aangenomen. Na bespreking trokken de afdeelingen Dordrecht en Warmond haar voorstel in. Leiden echter niet, doch daar haar voor stel niet voldoende werd ondersteund, kwam het niet in stemming. De begrooting werd goedgekeurd. De afdeeling Amsterdam zal een commis sie aanwijzen tot het nazien van het finan cieel beheer over 1928. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd aangewezen Wassenaar. Nadat de nieuwbenoemde directeur van het Centraal Hanzebureau, mr. P. Bach, eenige oogenblikken het woord had gevoerd, had verkiezing plaats van twee leden van het hoofdbestuur wegens periodiek aftreden van de heeren C. J. G. Struycken, Den Haag en E. J. M. Stumpel, Hoorn. Wijl geen tegencandidaten waren voor gesteld. werden de beide aftredenden bü acclamatie herkozen verklaard. Door den voorzitter werden daarna de telegrafische antwoorden van Z. D. H. Mgr. Aengenent en H. M. de Koningin mede gedeeld. Vervolgens werd een aantal voorstellen, kwesties van internen aard rakende, be handeld. De afdeeling Delft noodigde het Bonds- bestuur uit de stappen, die gedaan worden tot algeheele afschaffing van de Zakelijke Belasting op het Bedrijf te steunen, c.q. op wijziging aan te dringen in dien zin, dat buiten die belasting vallen de zaken, die volgens de inschrijving in het Handelsregis ter werken met een kapitaal van minder dan 50.000, respectievelijk een inschrijf geld van minder dan 100 of een jaarlijk- sche contributie van minder dan 20 be talen. Het H. B. verklaarde In zijn prae-advies afwijzend te staan ten opzichte van dit voorstel, omdat men, hoewel in principe geen voorstander van de Zakelijke Bedrijfs belasting. afschaffing daarvan niet in het belang acht van den Middenstand in het algemeen. Door den afgevaardigde van Delft werd op de onbillijkheid der Z. B. B. gewezen. De vergadering vereenigde zich met het prae-advies van het hoofdbestuur, dat een onderzoek zal instellen. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. een soort filiaal van de groote R.K. Haar- lemsche. Er zal gelegenheid gegeven worden op 3 plaatsen om boeken te rullen, n.l. des Zon dags na de Hoogmis aan de pastorie, bij den heer Jac. Luiten, Lombokstraat en bij mej. Goossens, Cruquiusdijk, Haarlemmermeer. Het leesgeld is zoo laag mogelijk gesteld, ter wijl ook knipkaarten worden verschaft en jaarabonnementen worden uitgereikt, recht gevend op twee boeken, n.l. een lees- en een studieboek. Voor inlichtingen wende men zich tot bo vengenoemde adressen. De ijsvereeniging „De Volharding" Het was reeds lang de wensch van het bestuur om op haar statuten de koninklijke goed keuring aan te vragen, wat noodig is om rechtspersoonlijkheid te bezitten. Deze wensch is nu in vervulling gegaan, daar de staatscourant dezer dagen de goed gekeurde statuten bevatte. Gecombineerde besturen van muziekver- eenigingen Vrijdagavond om 7 uur verga deren de besturen der drie plaatselijke mu- ziekvereenigingen in Hotel v. Ree, ter be spreking der onderlinge belangen van de vereenigingen. Gevonden voorwerpen Terug te beko- men bij A. J. v. d. Graft, Meerweg 25, een hond. Postkantoor Raadhuisstraat, een j 1 speelpop. Wiersma, Raadhuisstraat 36, een zilveren rozenkrans. C. v. Poeken, Molen- j werfslaan 72, een paar witte sokken. H. Mul der, Heerenweg 20, twee bollenmanden. J. Verhoog, Zandvoortschelaan 158, een blauw kindermutsje. den In memoriam Chris Jansen. De geestelijk adyisepr wijdde daarop een dankbaar In Memoriam aan de nagedachte nis van Chris Jansen. Het is niet gemakkelijk, zeide spr., iets waardigs van hem te. zeggen. Hij heeft een deel medegenomen' van ons aller liefde. Zijn leven was een succes, want hij verstond de kunst van te leven. Maar hij wist ook met berusting te sterven. A!s wij nu over hem spreken, dan doen wij'het met rechtmatigen trots, dat hij een. der onzen is geweest. Wij doen het met oprephte overtuiging, dat zijn werk bezieling hééft gebracht voor onze Mat- Hem wil spr. voorstellen als den lee- ken-apostel in dézen geweldigen tijd. De tijd van demonstratie brengt mede. dat wij allen iets moeten bijbrengen tot uitbreiding van Christus' Kerk. Dé Apostelen hadden niets kunnen uitrichten zonder leekenapostelen en zoo is het ook nog in onzen tijd. Van het Het financieel verslag In het jaarverslag van den penning meester, den heer P. J. M. van Tetering, dat bi) een totaal bedrag aan uitgaven van 27.743.25 een nadeelig saldo van 593.80 noteert, wordt een ernstige klacht geuit over afdeelingsbesturen en afdeelingspen- ningmeesters, die hun geldelijke verplich tingen opzichtens den hoofdbond niet na komen én wetens en willens de contribu- "tiegelden achterhielden, welke de leden voor den hooldbond betaalden, om daar mede de plaatselijke financiën ié verbeteren. Het is komen vast te staan, zegt de penningmeester in zijn verslag, dat de post oninbare contributie tot en met 1926 be draagt 5806,95, Van dit achterstallige bedrag werden reeds 4000 gereserveerd, zoodat op de rekening 1927 voor definitieve .afschrijving in aanmerking zou komen een bedrag van 1806.95. Nu evenwel al die oude contributieposten administratief worden afgevoerd, is het lo gisch, dat de mede daarin opgenomen, doch niet afgedragen „gereserveerde toeslagen" thans worden teruggeboekt ten bedrage van 730.70, waardoor de op deze rekening 1927 voorkomende af te schrijven post „on inbare contributie" netto wordt 1076 25. Nadrukkelijk wijst de bondspenningmees- ter er in zijn verslag op, dat al worden administratief deze oninbare vorderingen ad 5806.95 afgeschreven, dit toch niet zeggen wil. dat de bond daarmede zijn pre tenties zou prijsgeven ten opzichte van de nalatige afdeelingen, die moreel en in ge weten verplichtblijven alsnog aan den Bond de gelden af te dragen, die zij heb ben achtergehoudén. In het verslag wordt verder gewezen op de practijken, die in sommige afdeelingen worden toegepast, waarop de bonds* 'enning- meester letterlijk deze woorden laat volgen: „In zoo'n chaos is het voor den bonds- penningmeester een onmogelijkheid langer zijn functie te blijven vervullen". Een beroep wordt dan gedaan op de af- deelingssecretarissen en penningmeesters om in deze samen te werken en een ge- ordenden toestand te scheppen. Het financieel verslag wordt goedgekeurd. De middagvergadering. In de middagvergadering werden eenige algemeene beschouwingen gehouden over de begrooting 1929. Daarbij kwamen verder aan de orde voorstellen, door de aideelingen Leiden, Dordrecht en Warmond ingediend. De afdeeling Leiden stelt voor een com missie te benoemen tot algehèele reorga nisatie der bondsfinanciën: le. door her vorming van het Centraal Hanze Bureau; 2e. door het aanbrengen van de noogst noodige bezuinigingen op eiken post, die hiervoor in aanmerking komt; 3e. door zoo noodig verhooging van contributie. In een nadere toelichting van haar voor stel gaf de afdeeling Leiden te ver staan, dat zij het een onevenwichtigheid in de begrooting acht, wanneer bij een inko men van ongeveer 28.000, de onkosten van de uitvoering der leiding 18 a 20.000 bedragen. Waar op „hervorming" wordt aangedrongen is bedoeld doorvoering van centralisatie en daardoor vermindering van salarissen. In het op dit voorstel uitgebracht prae- advies zegt het H. B. o.m. niet in te zien welke onevenwichtigheid er in is gelegen, dat van de 28.000 inkomsten 18 a 20.000 voor de leiding worden besteed. Verder wijst net H. B. er op, dat de tijd voor concentratie nog niet is gekomen. Door de afdeeling Dordrecht was een voorstel ingediend, dat eenigszins parallei ging met het voorstel-Leiden, nï. door concentratie op vermindering van on kosten aan te sturen, ten einde de contri butie te kunnen verlagen. De afdeeling Warmond drong eveneens op contributie-verlaging aan. Het hoofdbestuur gaf ais zijn meening te kennen, dat bij den huidigen stand van zaken niet aan contributieverlaging kan worden gedacht en wees de daartoe strek kende voorstellen van de hand. De voorstellen werden niet nader ver dedigd. De voorzitter wees iederen vorm van contributie-verlaging pertinent van de hand en gaf de vergadering te verstaan, dat het hoofdbestuur aan anderen het werk zal Goede fokschapen Het getal vee boeren is niet groot in dezen uitgestrekt'en polder. De akkerbouwers .vormen verreweg de grootste groep. Toch zijn er nog landbouwers, die prijs rtsllen op een veestapel van goede kwaliteit. Op vele boerderijen zijn flinke runderen en varkens ook mogen de schapen, welke er zijn, worden gezien. De landbouwer L. v. Reetiwijk te Hoofd dorp was zelfs zoo gelukkig om op de 11 echtsche tentoonstelling niet een koppel van 4 Texelsche stamboekfokschapen een eerste prijs te behalen en met een tweeden koppel een derden prijs, terwijl zijn ram een eervolle vermelding verwierf. Mej. E. C. Otterloo Dinsdag is in hare woning in de Concourslaan te Hoofd dorp op 46-jarigen leeftijd overleden, Mej. E. C. van Otterloo, hóófd aan de Nijverheids school voor meisjes aldaar. Gedurende eenige jaren is zij met veel ijver en toewijding aan deze school werk zaam geweest. Diefstal van aardappelen Toen de tuinder T. nabij Nieuw-Vennep alhier 's mor gens op zijn land kwaiü, bemerkte hij dat van de aldaar aanwezige gerooide aardappelen, een partij was ontvreemd, terwijl men en passant ook een hoeveelheid ledige zakken had medegenomen. Schip gezonken In de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder nabij Vijfhuizen, is een met brandstoffen geladen vaartuig, dat door een stoomboot werd voortgetrok ken, in de diepte verdwenen. De aannemer v. d. H. was met de noodige materialen spoedig ter plaatse om te trachten het schip gelicht te krijgen. Veel animo Voor de betrekking van onderwijseres aan de christelijke schóól te Abbenes alhier (vacature-Mej. van Urk) heb ben zich niet minder dan 80 sollicitanten aangemeld. Dader opgespoord. De politie is er in geslaagd den dader op te sporen van den bij den caféhouder de G. te Nieuw-Vennep al hier gepleegden diefstal van een bedrag van ongeveer 130.— hetwelk, terwijl de bewo ners even afwezig waren, uit een lade werd weggenomen. Teggen den man, den arbeider v. D., werd proces-verbaal opgemaakt. Tragisch Woensdagmiddag was de 73- jarige arbeider A. de Joode bij den land bouwer A. de G. te Nieuw-Vennep aan het bieten rooien. Te omstreeks half twee zakte de man plotseling ineen. De direct door zijn medearbeiders inge roepen geneeskundige hulp mocht helaas niet meer baten. De dokter kon slechts den dood constateeren. Spoedig arriveerde toen een auto om het lijk van den ouden, nog zoo arbeidzamen man, naar de woning te brengen. Besmettelijke ziekte. In de week van 30 September—6 October hebben zich in deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgedaan. Promotie van den heer T. Popma He den promoveerde aan de Amsterdamsche universiteit onze dorpsgenoot, de heer T. Popma, tot Doctor in de Letteren, op proef schrift, getiteld: „Byron en het Byronisme in de Nederiandschg_ Letterkunde" en op stellingen. In een dezer stellingen wordt o.a. uitge sproken, dat het onderwijs in het Fransch op de Lagere school dient aan te vangen en dat de zevenjarige grondschooi gewenscht is. Dr. Popma is sinds 1906 als onderwijzer bü het openbaar onderwijs alhier werkzaam, eerst als onderwijzer aan de O. L. schooi aan den De Genestetweg en sinds 1914 bij de opening van de Gem. Mulo-school aan den Vijverweg, aan deze onderwi Tinrich ting. Een nieuwe R.-K. Leesbibliotheek Er bestond hier reeds lang een R.K. Leesbiblio theek, welke uitging van den R.-K. Volks bond. Maar deze is in het vergeetboek. Thans zal vanaf Zondag a.s. een nieuwe bibliotheek geopend worden, welke zal zijn Arm gebroken Dinsdag geraakte het 4- jarig zoontje van de landbouwer W. v. Woer- kom, terwijl hij bij zijn vader in het land was, onder een kar. Met veel pijn weid het ventje opgenomen en naar huis gebracht. Een ontboden geneesheer constateerde dat het knaapje een arm had gebroken. Botsing Toen de brievenbesteller Joh. M. het erf af kwam rijden van den heer D. Groeneveld, aan den Lijnderdijk, kwam hij in botsing met een wielrijder die uit de richting Halfweg kwam. Beide vielen tegen den grond, en alhoewel zij geen van beide lichamelijk letsel kregen waren de fietsen er minder goed aan toe. Koninginnedag De vereeniging Konin ginnedag houdt haar jaarvergadering op Vrij dag a.s., 's avonds 8 uur, in café Zomerlust. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing; aftredend zijn de heeren G. de Jonge, L. Muntz en J. Ruygvoorn. Besmettelijke ziekte. In de week van 30 September6 October heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Exceslsior De Velsensche biljartclub „Excelsior" zal dit seizoen uitkomen in de af deelingen E. en C. van den Haarlemschen Biljart Bond. Tot bondsbestuurslid der H. B. B. is de secretaris van „Excelsior," de heer Lamers gekozen. Prof. Drost Gisterenavond speelde in het café van den heer Lamers de populaire prof. Drost een partij van 700 caramboles, tegen een der beste amateurs, met een voor- gift van 500 carb. Het spel had een vlot ver loop en in 14 beurten wist prof. Drost de 700 vol te maken om zijn tegenstander op 59 carb. té laten staan. De hoogste serie van dezen avond had de prof. met 214 carb. Na afloop demonstreerde de heer Drost een serie kunst- stooten. De befaamde biljartspeler wist er een hu moristisch karakter aan te geven. Voor bil- jartüefhebbers was het weer een leerzamen avond. Fonds voor sociale voorzieningen. Door het fonds werd aan ondersteuning bij werkloos heid tot en met September 1928 in totaal uitgekeerd 30.036.20. Het bedrag, hetwelk over de maand September uitgekeerd werd, bedraagt 1978.25. Van 1 Januari tot en met 30 September werd. aan ondersteuning bij ziekte uitge keerd in totaal 7104.03. Aan bijdragen van de reeders werd van Januari tot en met Augustus ontvangen 58215.78. Pluimveetentoonstelling. De Nationale Pluimveetentoonstelling der pluimveevereenl- ging „Kennemerland" wordt dit jaar gehou den in het Patronaatsgebouw te Dmuiden- Oost, op 30 November, 1 en 2 December as. DE VISSCHERIJ TE IJMUIDEN Uitstekende resultaten. Wie den laatsten tijd de opgaven der be- sommingen van d'e IJmuidensche stoom trawlers en van de vischprijzen in dit blad heeft gevolgd, die zal bemerkt hebben, dat de visscherij thans goede d'agen beleeft. De vangsten zijn over 't algoincon zeer voorspoedig en dank zij de groote vraag naar visch zijn de prijzen, welke op de markt besteed worden, zoodanig, dat op 't oogen- blik van een ruim loonend bedrijf kan wor den gesproken. Kustbooten maken 250 300 gulden per dag, terwijl de grootere schepen, de „schel- vischbooten" f 350 en hooger per dag ma ken. Gisteren vermeldde onze opgave sche pen die na een week varen, 3000. tot 5100 besomden. Ook voor wat betreft de haringvangst kan men van voorspoedige dagen spreken. De vorige week besomde een schip 10.000 voor haring. Hiertoe werkt het feit, dat er dit jaar weinig Engelsche drifters aan de markt komen, natuurlijk! ook mede. Het vorige jaar zag men een groot aantal van deze Engel sche „koppeltjes" in' IJmuiden aan de markt komen met hun haringvangsten. Dit jaar blijven zij echter blijkbaar weg. R. K. V. V. A. D. O. Santpoort X A.D.O. I 4—2, Vitesse II A.D.O. III 4—1. A.D.O. I verschijnt met 4 invallers en is er in den begimie slecht in, vooral de ach terhoede is niet erg trapvast en al heel gauw is het 10 voor Santpoort. Na eenigen tijd krijgt Santpoort een penalty te nemen, welke onhoudbaar wordt ingeschoten. Vóór rust krijgt Santpoort nog eenmaal de kans en met 30 voor Santpoortis het rusten. Na rust is A.D.O. er beter in en na eeni gen tijd scoort Koopman in compagnon- schop met een Santpoort-back voor A.D.O. Santpoort is hierdoor eenigszins verrast en komt nu met geweld opzetten en met suc ces want na eenige minuten is Blijendaal voor de 4de maal gepasseerd. Hierna gaat het spel gelijk op en neer en een kwartier, voor het einde verkleint P. Beentjes met een enormen schuiver den achterstand. 4—2. In weiken stand! geen verandering meer komt. Ofschoon zeer gehandicapt speelde A.D.O. een aardige partij. Santpoort was soms wel wat al te ruw. Een 90-jarige. Men verzoekt ons mede te deelen, dat mej. de wed. Klaasse niet op 13 maar op 23 October a.s. haar 90sten ver jaardag hoopt te vieren. IJMUIDEN, 11 October 1928. Tarbot, per k.g. Griet, per 50 k.g. Tong, per k.g. Groote schol, per 50 k.g. Middel schol, per 50 k.g. Zet schol, per 50 k.g. Kleine schol, per 50 k.g. Schar, per 50 k.g. Tongschar, per 50 k.g. Rog, per 20 stuks Vleet, per stuk Pieterman en Póon, per 50 k.g. Groote schelvisch ,per 50 k.g. Middel sohelvisch, per 50 k.g. KI. midd. schelvisch, per 50 k.g. Kleine schelvisch, per 50 k.g. Kabeljauw, per 125 k:g. Gullen, per 50 k.g. Leng, per stuk Heilbot, per k.g., Wijting, per 50 k.g. Koolvisch, per stuk Makreel, per 50 k.g. 1.60 0.58 48.— 28.— 2.80 1.80 47.— 41.— 48.— 45.— 49.— 33.— 33.— 6.90 18.— 3.20 57.— 54.— 22.— 14.— 3.33 1.20 23.— 2.20 35.— 23.— 33.— 20.— 20.— 13.50 11.50 3.20 57.— 30.— 17.— 7.— 1.70 0.63 1.80 1.20 4.70 2.— 1.36 0.30 15.50 10.— van de aan den Rijksvischafslag aangeko men STOOMTRAWLERS: S. D. 115 8837.—, H. H. 65 6887, Sham rock 2402; Clara Nico 3041; Victoria 2257; Urania 1940; Azabia 4228; Olga 3050; Witte Zee 2088; Raaf 2911; Hoop op Zegen Z. D. 6 1600; Jeanne VI. 10 2100; Catania 2900; Trio 3500; Fries land 3400, Gelria 3200; Sumatra 3600; Hoop 2200; Johanna Marie 1700. ER IS GEEN BETERE dansbegeleiding voor huiselijke dansjes dan de dansende muziek van His Master^ Voio<fv J5 Zelfs zeer muzikale pianisten brengén van Jazz muziek soms niets terecht. daarentegen speelt de nieuwste Jazz-dansmuziek en met evenveel gratie en even correctwalsen, polka's en menuetten. U KUNT DE NIEUWSTE DANSEN HOOREN IN DE GEHOORZAAL VAN V&~ Dote LONDEN, 11 October. De correspondent van de „Daily Mail" te Southampton meldt, dat in Engelsche scheepvaartkringen de vraag opgeworpen wordt, of er niet te spoedig door schepen gebruik gemaakt wordt van het uitzenden van S. O. S. signalen en wel in ver band met de S. O. S. roepen van het Neder' landsche s.s. „Celaeno." Dit schip riep vi scheidene schepen te hulp, waardoor grool schade wordt geleden, terwijl toen de schepen ter hulp kwamen geseind werd: veel dank, wij kunnen thans onze reis zonder assistentie voortzetten. Er wordt op gewezen, dat 't tus- schen de 2000 en 5000 pond sterling kost aan extra maaltijden, extra brandstof en verloren t}jd, wanneer een groot schip een ander schip te hulp komt en daardoor van koers veran dert. Sir Arthur Tran, de commandant van de „Bsrengaria" verklaarde, dat te veel S.O.S. signalen worden uitgezonden, maar er is geen middel te vinden, om dit probleem op te los sen, daar het moeilijk is te zeggen, dat een schip geen noodseinen moet uitzenden. Slechtszij, die aan boord zijn, kunnen be- oordeelen of een schip in gevaar verkeert. (N i e t - O f t i c i e e 1). 448e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdaa II October 19-S. 5e Klasse I6e Liist. Hooge prijzen 20764 1000.—. met premie van 30.000.—. 3853 3953 4334 4823 5667 9286 14305 19701 1000.; 1734 2563 ƒ400.—. 3948 4330 4541 19952 200.—. 21 3145 5373 6358 7353 13854 13954 19961 en 20438 ƒ100- 77 443 1169 1898 2616 3076 3798 3860 4499 5034 5537 6335 7449 8035 8711 9395 83 489 1338 2050 2661 3143 Prijzen van 70.- 122 182 302 545 568 1463 1524 2094 2132 2888 2502 3333 3586 518 1438 2082 2674 3299 326 677 1540 2415 2903 3691 342 897 1607 2488 3009 3731 356 l 1003 1855 2561 3069 3757 3865 3874 3888 3995 4136 4311 4455 4509 4569 4577 4707 4741 4840 5008 5103 5140 5354 5868 5415 5429 5434 5809 5824 5839 6135 6136 6142 6331 6517 6545 7153 7241 7352 7427 7445 7457 7463 7655 7660 7681 7738 7768 8137 8152 8290 8330 H93 8540 8652 8828 8829 9092 9199 9291 9295 9338 9509 9899 10248 10252 10275 10312 10440 10477 10492 10637 10730 10930 10963 11046 11141 11187 11323 11375 11388 11494 11513 11525 11723 11725 11946 12043 12066 12090 12100 12169 12272 12381 12422 12346 12ÓS6 12699 12759 12807 12S85 13001 13003 13139 13297 13447 13494 13508 13974 14150 14325 14452 14592 14596 14616 14649 14844 15168 1517' 15195 15251 15360 15407 15816 15981 16017 16037 16273 16402 16452 16486 16511 16564 16793 16832 16935 16999 17074 17172 17253 17268 17467 17481 17562 17578 17616 17699 17816 17854 18018 18078 18132 18156 18194 18251 1S294 18309 18337 18357 18468 18714 18735 5 3754 18890 18911 18940 19200 19245 19311'19523 19544 19570 1964. 19669 19784 19811 19851 19945 20223 2C236 2024 20393 20435 204S9 2Ó660 20672 20675 20773 20801 20879 20872 7 190 586 828 965 1351 1519 1816 2204 2511 2742 2868 3099 3258 3395 3599 3613 3S87 4098 4293 4526 4733 5049 5156 5348 5665 5926 5939 6188 6315 6506 6776 6976 7243 7607 7827 8066 8319 8449 8560 26 214 591 SU 1011 1354 1528 1852 2237 2554 2798 2922 3147 3264 3397 3541 3912 4116 4328 4528 4771 5052 5186 5397 5673 5972 6207 6349 6549 6799 7105 7258 7612 7860 8086 8329 8480 8568 8718 8744 8860 8866 9021 9047 9250 9486 9723 9910 9255 9597 9732 9925 10086 10109 10455 10576 10781 10789 10946 10981 11144 11178 11392 11468 11681 11685 11799 11810 11982 11987 12155 12165 12298 12306 12666 12684 12812 12816 13032 13194 13393 13411 13592 13594 13786 13832 14053 14083 14488 14494 14700 14730 14876 14896 15174 15212 15513 15525 15708 15734 15839 15842 16122 16167 15989 15999 16339 16346 16587 16591 16896 16903 17186 17194 17384 17394 17549 17552 17?07 17721 17855 17S60 18137 18148 18401 18410 18660 18667 18831 18929 19077 19097 19330 19402 19640 19666 19847 19867 20080 20092 20304 20313 20527 20562 20789 20841 Fouten. 32 217 592 833 1050 1400 1567 1906 2251 2583 2804 2963 3158 3306 3406 3666 3942 4148 4343 4566 4854 5060 5194 5463 5696 5978 622S 6350 6644 6896 7107 7278 7668. 7874 8103 8360 8511 8607 8757 ■8954 9059 9263 9599 9744 9930 10176 10626 10817 11022 11208 11515 11701 18891 12037 12176 12430 12683 12879 13246 13457 13613 13844 14126 14561 14751 14978 15249 15535 15743 15873 16168 16000 16422 16650 16910 17210 17446 17554 17770 17906 18193 18474 18690 18943 19101 19446 19692 19898 20132 20343 20639 20866 5e KI. NIETEN: 33 66 306 629 848 364 642 884 1056 1066 1412 1420 1635 1671 1999 2046 2268 2322 2620 2629 2813 2823 2993 3008 3169 3192 3314 3319 3518 3534 3677 3956 4163 4354 4580 4857 5078 5221 5306 5791 3727 4001 4197 4357 4671 4885 5088 5238 5560 5796 72 529 712 904 1098 1423 1708 2J57 2329 2630 2828 3046 3217 3320 3551 3777 4015 4212 4409 4686 4925 5127 5273 5624 5800 9336 9695 9775 9957 6045 6150 6168 6265 6266 6276 6374 6447 6465 6657 6664 6704 69Ö0 6908 6938 7174 7185 7214 7303 7317 7450 7669 7694 7752 7897 7936 7971 8126 8160 8218 8370 8372 8415 8516 8520 8523 8621 '8622 8673 8776 8781 8791 8955 8969 8979 9070 9154 9067 #273 9331 9678 9688 9757 9761 oqct na*:? 10309 10311 10330 10551 10684 10702 108.37' 10854 1 0938 11075.11081 11102 11230 11269 11295 11519 11574 11581 11704 11719 11736 11939 11950 11970 12072 12073 12096 12223 12228 12253 12502 12517 12532 12714 12740 12748 12919 12988 12993 13252 13318 :3339 13485 13495 13530 .13616 13661 13682 13851 13S53 13920 14200 14265 14308 14610 14611 14613 14786 14794 14854 15021 15056 15085 15255 15362 15430 15569 15584 15593 15762 15774 15793 15878 15913 15940 16190 16247 16258 16036 16053 16062 16433 16468 16514 16711 16795 16813 16952 17004 17023 17236 17249 17294 17449 17478 17517 17561 17579 17609 J77B0 17782 17791 17945 18027 18080 18202 18.783 18310 18513 18514 18549 18692 18707 18731 1S964 18977 18984 19215 19242 19243 19486 19540 19551 19724 19783 19805 19917' 19940 19977 20165 20198 20279 10409 20410 20411 20643 20697 20745 20912 20930 15e lijst: 9189 m.z. 1^3 533 733 928 1216 1491 1744 2119 2440 2653 2842 3050 3237 3388 3557 3844 4060 4216 4435 4702 4994 5147 5301 5650 5890 6173 6280 6467 6708 6945 7229 7488 7776 3978 8266 8431 8534 8705 8823 9000 9084 9399 9701 9884 9978 10355 10734 10939 11125 11307 11592 11770 11976 12098 12284 12542 12783 12994 13353 13533 13690 13932 14366 14637 14873 15112 15453 15609 15835 15952 16266 16097 16538 16892 17078 1T302 17537 17634 17812 18105 18331 18598 18740 19000 19267 19558 19S29 20021 20283 20422 20753 186 585 816 941 1330 1493 1794 2150 2496 2688 2843 3068 3243 3390 3565 3862 4062 4254 45071 4721 5001 5149 5323 5661 5892 6180 6297 6472 6714 6969 7231 7513 7823 8028 8312 8447 8539 8706 8852 9011 9227 9402 9709 9895 10034 10401 10758 10944 11127 11347 11607 17794 12136 12296 12548 12784 13023 13392 13573 13727 14040 14429 14647 14875 15166 15464 15618 15836 11966 16299 16114 16568 16893 17122 17350 17542 17651 17835 18114 16381 18616 18830 19066 19268 19609 19838 20060 20289 10439 -20761 9189 m. 70. DONDERDAG, 11 SEPTEMBER Berlijn 59.30 59.40 Parijs 9.70 9.80 34.60 34.70 Londen 12.091/2 12.101/ 47.95 48.05 K<me 13 13.10 Madrid 40.40 40.50 IA eenen 35.C5 35.15 New-York (cable) 2.49 2.50 7.35 7.45 Warschau 27 27.10 66.45 66.55 Oslo 66.45 66.55 Stockholm ,mini 66.65 66.75 f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 11