I Binnenlai tidsch Nieuws Gemengd Nieuws Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding DOMFEEST IN MAINZ elck wat wils VIERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 13 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 1 Het bezoek van H. Mf. de Konjigin aan het Stedelijk Museum te Amsterdam Opruiming van tollen Baron Krayenhoff Mr. P. J. Reymer P. J. Rutten Parlement en welsprekend heid Heeft ex-Keizer Wilhelm een slot gekocht? Katholiek Amsterdam UIT ONZE OOST De orkaan op onze boven- windsche eilanden Het intemeeringskamp aan den Boven-Digoel Een ongeluksvogel LUCHTVERKEER Von Huhnefeld zet zijn vlucht door Trekjes No. 571 Door de lucht naar Indië Het vijfde postvliegtuig te Konstantinopel aangekomen Opheffing van de vlieg- haven op Texel Het ongeval met den Indischen zender te Huizen Doodelijke val van een 8 meter hooge stv^ag ~WW. 36 Gevallen van roodvonk te Arnhem Valschheid in geschrifte en verduistering Door het defect geraken van het stuur Een vrijage, die letterlijk in de put viel Een aarzeling met nood lottig gevolg De bevolking van Wasperveen bemoeide er zich mede Brutale inbrekers Omtrent het bezoek, dat H. M. dó Konin gin gisteren aan het Stedelijk Museum te Amsterdam bracht, kan nog gemeld-, worden, dat behalve H. M. de Koningin, Póins Hen. drik en Prins Eugenius van Zwaden, ook H K. H. Prinses Juliana een bezoek heeft gebracht aan de Zweedsche Kunsttentoon stelling m het Stedelijk Museum.' Na af. loop van den rondgang door de kunstzalen begaven de hooge gasten zich naar het Ko ninklijk Paleis op den Dam. J in Geef. Staten van Utrecht ste Ion den Sta ten voor, met ingang van 31 December 1928 het beheer en onderhoud o/er te nemen van: ■a. den s, aatweg Soestdfj c—De Bilt, b. weg van Amersfoort naar Hoogland en c. den weg van de grens van Noord-Holland tot den Vechtdijk. Zij stellen den Staten voor, met ingang van dien datum de op deze wegen plaats vindende tolheffingen te beëindigen. Voorzitter der Alg. Ned. Verecniging voor Vreemdelingenverkeer. In de vergadering van het algemeen be stuur van de Algemeene Nederlandsche Ver- eeniging voor Vreemdeltogenveijreer is ba ron C. R. T. Krayenhoff tot voörzitter ge kozen ter vervanging van mr. Treub, die wegens drukke werkzaamheden bedankt had De toestand van het Eerste Kamerlid mr. P. J. Reymer, burgemeester van Hilversum, is niet vooruitgaande en geeft wederom ern stige reden tot zorg. Naar de „N. Venl. Crt." van de meest be voegde zijde verneemt, is het bericht als zou de heer P J- Rttten het voornemen hebben zich voor de Tweede Kamer niet meer herkiesbaar te stellen, absoluut onjuist In het nieuwe jaarboekje „Parlement en Kiezer" komt een staatje voor, aangevende hoeveel kolommen tn de Handelingen de ver schillende partijen in 't jaar 1927—'28 heb ben volgepraat. Wij laten hier dit staatje volgen, waarbij het cijfer tussche» haakjes achter de partij het aantal ledea-ïeergeeft. S. Q. A. P. R. It Staatsparty Anti-Rev. Christ-Hist. Vrijz.-Dem. Vrijheidsbond Comm. P. Staatk. Ger. Herv. Ger. Plattelanders R. K. Volkspartij De Morgen heeft uitgerekend, welk ge middelde Per hd dit geeft, m.a.w. hoe de rangorde der verschillende partijen is m praatlustigheid- Ziehier het resultaat: Comm. P- Vrijz-Dem. Staatk. Ger- Herv. Ger. Plattelanders Vrijheidsbond S. D. A- Chr.-Hist. Anti-Rw- R. K- Volkspartij r. K. Staatspartij (24) 860 kolom (30) 620 (13) 429 (11) 372 (7) 358 (9) 350 (1) 157 (2) 96 (1) 45 (1) 41 (1) 29 157.— kolom 51.14 48.- 45.— 41.— 36.66 35.83 33.81 33.- 29— 20.66 Nsar de „Düsseldorfer Nachrichten" meldt mee- ex-keizer Wilhelm het slot 's-Heeren- berf van den heer J. H. van Heek, te En schedé, hebben gekocht. („Tel.") Xn Amsterdam is een soort federatie ge sticht, waarbij reeds vele katholieke organi saties zijn aangesloten en die zich ten doel stelt de onderlinge samenwerking tusschen katholieke vereenigingen te bevorderen. De naam van deze federatie, die de plaats heeft ingenomen van de vroegere K. S. A., luidt „Katholiek Amsterdam." De eerste ds-ad van „Katholiek Amster dam" zal zijn hec organiseeren van een groo- ten socialen avond in het Concertgebouw te Amsterdam op Maandag 22 October a.s. Dien avond zal de Zeereerw. heer F. Filbry, pastoor van de Vredeskerk, de toekomstplan nen van „Katholiek Amsterdam" uiteenzet ten en daarnaast de noodzakelijkheid beplei ten voor de katholieke vereenigingen om ziel" in de nieuwe federatie te doen opnemen. Het Amsterdamsch Concertgebouw-orkest en de Vereenigde Kerkzangers zullen den avond muzikaal opluisteren. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, zal dien avond in de zaal aan wezig zijn. Wat verwoest werd De „Amigoe" van 22 Sept. i.l. meldt de eerste berichten omtrent den orkaan, die geheel West-Indië en vooral onze boven- windsche eilanden teisterde. Op genoemden dag werden draadlooze beri hten van St. Martin ontvangen, die de eerste tijding brachten van den hevigen storm, welke op 12 en 12 Sept. met groote hevigheid had gewoed op de bovenwindsche eilanden. Gemeld werd Het eiland St. Martin heeft, behalve het omvejrwaaien van eenige telefoon- en licht- palen, het luchtnet voor het station voor D. T. en eenige hekken, niet vee! van den storm gemerkt. De eilanden St. Eusatatius en Saba hebben daarentegen veel geleden. Op St. Eustatius zijn niet minder dan 47 huizen vernield, waardoor honderd menschen dakloos zijn geworden, die in het school gebouw moesten worden ondergebracht. Een groot aantal klein vee is omgekomen, groote boomen werden ontworeteld en wegen onbegaanbaar gemaakt. De gouvernemeits- schoener „Virginia", die op de reede van St. Fustatius lag, is van haar anker geslagen op drift geraakt en vergaan. Ook de kotter „Marie Louise" is vergaan. Saba heeft ook zeer veel geleden. Ongeveer vijftien huizen zijn vernield, andere gedeelte lijk Beschadigd en de cultuur geheel ver woest. Ook Saba had een groot verlies aan klein vee te betreuren. Met den driemaster „Three Sisters" heeft het gouvernement een flinke hoeveel heid levensmiddelen ter voorloopige leniging van den nood op deze eilanden verscheept. Ook van particuliere zijde is reeds, eenige hulp in den vorm van kleedingstukken ver leend. Later zal een commissie worden ge vormd om gelden in te zamelen ten behoeve van de noodlijdenden op St. Eustatius en Saba. Portorico heeft zeer veel geleden, de be richten spreken van minstens 2000 dooden en zeer vele gewonden. Guadeloupe heeft zes honderd dooden te betreuren, terwijl nog honderd personen worden vermist. De stad Point a Pitre is nagenoeg verdwenen, heel hef eiland is verwoe t. Op St. Thomas en St. Croix zijn er een paar dooden, maar op het laatste eiland wer den alle suikerfabrieken vernield. Op Nevis dertien dooden,Montserat 25, Bearbeach 400, Mami pl. m. vijftig, Martinique drie. Over de Engelsche eilanden St. Kitts en St. Barths, de naaste buren van St. Eustatius, zegt de kabel natuurlijk niets, maar de storm kan daar zeer leelijlk hebben huis gehouden, daar de orkaan in die richting verWer trok Welke maatregelen tegen de onverzoen- lijken genomen moeten worden. Aneta seint uit Semarang De Locomotief bevat belangrijke mede- deelingen van dr. Broersma volgens welke in de tnterneenngsko onie aan den Boven- Digoei plotseling eene malaria-exploisie is uitgebroken welke evenwel even plotseling weer is geëindigd, zoodat verplaatseing der Digoel-kolonie volkomen onnoodig wordt geacht. Dr. Broersma acht de vooruitzichten van de vestiging vooi hetgeen hare verdere ontwikkeling betreft, gunstig, maar acht daartoe eene scheiding van de kwade van de goede elementen noodig. Blijkens de mede- deelingen oefenen de onverzoenlijken tnid- De beëindiging van de herstelwerKzaamhe- den van den Dom te Mainz, den oudsten der drie romaansche domtorens aan den Rijn, Zal op eene eenvoudige, waardige wijze wor den gevierd. Jarenlang was dit prachtige cultuurmonument in groot gevaar. Steeds ern stiger en dringender werd het de voortschrij dende verwoesting tegen te gaan om 't gebouw, waarvan de oudste deelen uit de 10de eeuw stammen, voor de toekomst te bewaren. Dit zware werk is nu gereed. Architect en technicus hebben hun beste kunnen gege ven. De krachten der vernietiging zijn aan banden gelegd en de trotsche kathedraal, die zoolang door stijgers was omgeven, ver heft zich weer vrij en sierlijk in het midden der stad, neerziende op het aan hare voeten pulseerende leven. Gedurende lange iaren moest de geestelijke het veld overlaten aan den bouwmeester, gedurende lange jaren weer klonk in de ruimten, die aan stille aandacht zijn gewijd, de hamerslag van den arbeid. Nu rust troffel en beitel. De tijd is gekomen, waarop de dom weer aan zijn oorspronkelijke bestemming kan worden teruggegeven. In het bewustzijn, dat de Mainzer Dom be hoort aan de geheele natie en dat het behoud er van een algemeene aangelegenheid is, heb ben de katholieke vereenigingen van Mainz Zich vereenigd, om ock naar buiten kond te doen de vreugde over de met goed gevolg geeindigde werkzaamheden. Zij besloten de wijding van den dom niet, zooals oorspron kelijk het plan was, door een godsdienstoefe ning te vieren, maar er tevens groote wereld- sche feestelijkheden aan te verbinden. De plechtigheid vindt op 15 en 16 October plaats in tegenwoordigheid van den Nuntius Pacelli. Op den avond van den eersten dag organiseeren de Katholieke vereenigingen van Mainz een groote fakkeloptocht en hieraan aansluitende zal men kunnen genieten van het schouwspel van een dom-verlichting. In deze nacht zal de dom ook voor het eerst door electrische schijnwerpers worden be licht, om daardoor voornamelijk aan de vele op dezen dag verwachte gasten een buitenge woon indrukwekkend beeld te bieden. De kerkelijke feesthandeling vindt plaats op 16 October, terwijl op een academische feeste lijkheid de vertegenwoordigers van de we reldlijke en van de kerkelijke autoriteiten zich in de cademiezaal van het keurvorste lij k paleis zullen vereenigen. Den avond heeft men gereserveerd voor een groot vuurwerk op schepen op den Rijn, dat een feeks geheel nieuwe effecten zal brengen, zooals eene ver lichting van den dom en van den Kasteler Rijnoever. Ook staat op het programma een groote feestelijkheid in de „Stadthalle," die wordt gearrangeerd door de commissie van het werk en die zeker indruk zal maken op de bevolking en de gasten van de stad. Een Hollandsche weduwe, gewoond heb bende te Deurne, was door de rechtbank van Antwerpen veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf wegens mishandeling, overtreding van de wapenwet enz. Ten gevolge van die veroordeeling werd de vrouw onmiddellijk uit het land gebannen en over de Nederland sche grens gezet. In Nederland gekomen, wou zij een herberg overnemen, doch op het oogenblik, dat de akte zou geteekend worden, kwam de Neder landsche fiscus wij zijn niet alleen met zooiets geschoren, doet het „Hbld. van Ant werpen" waaraan dit bericht is ontleend, hierbij opmerken er tusschen en zeide: „Gij moogt geen zaak hier overnemen, zoo lang ge hier niet regelmatig ingeschreven staat." De vrouw begaf zich naar het stad huis om zich te laten inschrijven, maar daar werd haar toegevoegd: „Madame, gij bestaat niet voor onsGij kunt geen inschrijving bekomen, zoolang gij niet afgeschreven zijt daar waar ge vandaan komt." De' weduwe schreef aanstonds naar het ge meentebestuur van Deurne, om die afschrij ving te bekomen, doch zoo gaat dat maar njet. Men antwoordde haar: „Mevrouw, de wet verbiedt ons u af te schrijven, alvorens ge uw achterstallige belastingen voldaan hebt!" Dit was te sterk voor de rampzalige we duwe. Zij kwam zelf naar Deurne, om haar belastingbiljetten af te halen en te betalen, maar toen kwam de politie en zeide tot haar. .Madame, gij zijt uit het land verbannen èn ge moogt hier dus niet terugkomen. Wij sluiten u op voor banbreuk. En aangezien ge nu toch hier zijt, kunt ge meteen even de maanden gevangenisstraf uitzitten, die ge hier voor uw uitzetting opgeloopen hebt." De rechtbank veroordeelde haar tot 14 dagen gevangenisstraf. els hun „Comité Keberesan", hetwelk de ''ern vormt van den wederom opgerichten rentralen raad der communisten aan den Boven-Digoel, een soort schrikbewind uit. De rustige elementen worden geterrori seerd. Onlangs meest een bende van tien met bijlen gewapende mannen gearresteerd worden. Onverwijld moeten de onverzoenlijken wor den verplaatst naar een afzonderingskamp, dat thans benedenstrooms gelegen is maar dat bovenstrooms verplaatst zal worden. Zoodra deze scheiding voltrokken is, zal de rustige ontwikkeling der kolonie door de goede elementen verzekerd zijn. Het feit, dat een vijftigtal kolonisten op 31 Augustus i.l. her „Wilhelmus" heeft medegezongen en den feestdag medevierde, is slechts een symptoom, maar dat toont toch, d^t de gematigden, werkwilligen en bekeerden de bovenhand zullen voeren zoo- dra de onverzoenlijke onruststokers in een apart kamp gevestigd zullen zijn. Baron van Hühnefeld is gistermorgen van Mandalay naar Sjanghai vertrokken teneinde zijn vlucht voort te zetten. Hij hoopt Sjang hai zonder tusschenlanding te bereiken. Het X-stralen-oog! Ergens in een Plaats in Spanje Is een wonderkind ontdekt, Dat in heel Der Wijzen Wereld Veel beroering heeft verwekt. 't Is een Zeve .jarig knaapje Ck Lieg het als de krant het loog) Met een alziend, Al-doordringend. Met een wonder-x-straal-oog. Hjj leest uit Gesloten boeken Ied're bladzij zóó maar voor! Wat voor and'ren Een geheim is vont.ifi kijkt er gladweg dóór! Toen zijn vader Eens een knoopje Zocht, dat hij verloren had, Zei de knaap, Dat 't ding in vader's Sigarettenkoker zat. Zóó maar door Zijn vader's kleêren En het nikk'len doosje heen Had de knaap De knoop zien zitten Men stond voor een phenomeen! IJz'ren kistjes. Blikken trommels Zijn voor hem gewoonwegniks! Hij telt voor een Dichte brandkast Ieder bankbiljet of riks. Heel gemakklijk Leest hö brieven. Die nog stijf zijn dichtgelakt, Ook al heeft men Vier couverts nog Extra er omheen geplakt. Hij vertelt ook Zonder dralen, Wat men in zijn zakken heeft, Ziet vooruit reeds Welk cadeautje Men hem in een doosje geeft. 't Is een raadsel, 't Is een wonder, De Geleerdheid staat daar paf! Boosheidbeef!! Want van dit ventje Zijt ge nog vooreerst niet af! 'k Stel me voor, Dat 't wonder-baasje Reeds zijn kostje heeft gekocht, En gewis voor Vele zaken Gauw zal worden aangezocht. Prachtig werk Kan hij verrichten Voor politie en gerecht, Door zijn Röntgen-oog Wordt spoedig Heel wat duisters „blootgelegd". Men bezorgt hem Slechts de nummers Van 't vermiste bankpapier, Vroeg of laat Krijgt hij 't verloor'ne Zonder moeite in 't vizier. Of hij gaat de Schatkist dienen Als belasting-controleur. Voert in de Ontduikerswereld Een geweldige terreur. Het Persbureau Vaz Dias meldt: Bij de Directie van de Nederlandsch-In- dische Luchtvaartmaatschappij is een tele gram binnengekomen van de bemanning van het vijfde postvliegtuig naar Indië, de H.-N.A.E.N. In dit telegram wordt mede gedeeld, dat het vliegtuig te 6 35 uur plaat selijke tijd uit Belgrado is vertrokken en te 11.45 uur plaatselijke tijd te Konstantinopel is aangekomen. Daar de Vrijdag in Turkije evenwel een feestdag is, waarop niet gewerkt mag worden, kon het vliegtuig niet verder en zal het dus eerst heden uit Konstantino pel vertrekken. Alles is wej aan boord. Men meldt uit Wleringen aan de Msb: We vernemen dat er plannen bestaan, om van het overblijvende water van he' Amsteldiep, gelegen tusschen den bestaan- den afsluitdijk Wieringen—Van Ewijkslui; en den dijk, welke gelegd wordt tot afslui ting van het Wieringermeer, een vlieghaver te "maken ter vervanging van die op Texel die daarmee dan zal komen te vervallen. Geen geheim blijft Er verborgen Voor zijn helder, priemend oog Wee hem, die Met duist're boeken 's Rijks ontvanger dan bedroog. Het ongeval bij den Indië-zender van Philips te Huizen is veel minder ernstig geweest, dan het alarmeerende bericht, Overgenomen uit de „Gooi en Eemlander", zou doen vermoeden. No. 4 Een der zendmasten, hoog zestig meter, is gemonteerd. Met het opstellen van den twee de was deze week een begin gemaakt. Daar van stonden de vier hoekstukken van zwaar hoekijzer ruim 25 meter overeind. Woensdag morgen hing een onderdeel van den zend mast, in den uit zware ijzeren buizen samen stelden, 65 meter hoogen hulpmast opgehe- schen juist op het hoogste punt en de werk lieden stonden klaar om naar boven te klim men ten einde dit onderdeel te stellen, toen ongeveer half 12 de eindmast doorboog, ver der doorzakte en in zijn val de reeds staan de voetstukken meesleepte. De staaldraad- tuien knapten af, het hijschblok met ket ting kwam in aanraking met het zendge- bouw, waardoor een lichte beschadiging van de daklijst ontstond. Het ijzerwerk van den mast was verbogen en moet geheel worden gedemonteerd. De werklieden bevonden zich allen op den beganen grond en konden zich bijtijds in veiligheid stellen, waarbij de rondslingerende, afgeknapte tuien nog het meeste gevaar opleverden. De zender zelf is dus onbeschadigd geble- ven. De tweede mast zou bij goed weer a.s. Woensdag gereed gekomen zijn. Heel veel vertraging in het gereedkomen van den Indië-zender zal het ongeval, naar het „Hbld" verneemt, niet brengen daar de installatie zelf nog lang niet geheel ge monteerd is. Men werkt hieraan geregeld voort, terwijl het stellen van de antenne door een andere ploeg werklieden zou ge schied zijn. komen. Hij raakte echter met zijn beste plunje in een naast de hooiberg gelegen mestput. Hij maakte hierbij een zoo gewel dig spectakel, dat de schoonvader in spé een geweer greep, dat anders was bestemd voor het schieten van schadelijk wild, en hiermede gewapend naar buiten snelde. Toen hij den mestput naderde, ontwaarde hij het hoofd en de schouders van zijn a.s. schoonzoon boven de onfrissche substantie. Met behulp van een hooivork verlostte hij hem uit zijn netelige positie: van een offi cieel bezoek kon echter niets meer komen om begrijpelijke redenen. Op het terrein van de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam is een 15-jarige leerling ijzerwerker van een 8 M. hooge stelling ge vallen. De ongelukkige werd dood opgeno men. Gedurende den laatsten tijd zijn te Arn hem vele gevallen van roodvonk voorge komen, waarvan een aantal van ernstigen aard zijn. Dit heeft aanleiding gegeven, dat de geneesheer-directeur van het Gemeente ziekenhuis een aansporing heeft gericht tot de bevolking om bij het voorkomen van roodvonk de patiënten in het ziekenhuis te isoleeren, teneinde op deze wijze het op treden van een epidemie tegen te gaan. Een leegstaande openbare school is be schikbaar gesteld voor het verplegen van pa tiënten en twee lokalen zijn daartoe inge richt. Er zijn tot heden 36 gevallen voorge komen. Dezer dagen zijn te Assen gevankelijk bin nengebracht een caféhouder en een inspec teur dtr Spaarbank en assuradeur, beider wonende te Hollandsche veld, verdacht var valschheid in geschrifte en verduistering. Gisteren is nabij Overschie een groote per sonenauto van den heer Wiemann uit Den Haag, vermoedelijk door het defect geraken van het stuur, met groote snelheid tegen 'n ijzeren hek gereden, dat daardoor afknapte. De auto vernielde vervolgens een gedeelte van de langs den weg staande heining en kwam ten slotte over den kop in de sloot langs den weg terecht. De chauf.Xur werd ernstig in het gelaat gewond en werd met een C A.B.-bus naar Overschie vervoerd, waar hem heelkundige hulp werd verleend. De heer Wiemann heeft geen letsel bekomen en de zwaar beschadigde auto is met behulp van een kraanwagen gelicht en weggesleept. Heel goed kan men Hem gebruiken Voor controle bij de post, Ied're fraude En ontduiking Is dan spoedig opgelost. Wat als drukwerk Wordt verzonden, Doch als brief beplakt moest zijn, Zal er niet Doorheen meer glippen, 't Wordt een gouden strafport-mijn. Als hü kalmpjes Langs de straat loopt Spreekt hij plots een diender aan Zegt: „Ik zie daar Juist een snuiter Met gestolen goedje gaan In zijn tasch Zitten juweelen, Die voor kort verdwenen zijn De agent bedankt Hem vriendlijk En zegt: „Floep! Inpikkes-mijnr Dezer dagen wilde een boerendaggelder uit Amstelveen zijn meisje, een struische boe rendochter, een heimelijk bezoek aan hare voning brengen, meldt het „Hbld.". Hiervoor 'toos hij een minder gebruikelijken weg; hij klom over een achter de woning gelegen hek en wilde door het raam bij zijn geliefde Stel je voor: De knaap krijgt later 'n X-straal-oogen-nageslacht, Heel wat raars En onplezierigs Kan er dan worden verwacht. Manlief kan Geen cent meer liegen Van wat stiekum werd verteerd, Door zijn vrouw Wordt zonder moeite Heel zijn kas geïnspecteerd. Zit een jongen Bij zijn liefje. Zweert haar plechtig, eeuwig trouw, Woest springt z'op, Zegt: „Kerel, lieg niet! "k Zie 'n brief van 'n and're vrouw!! Hij zit in je Portefeuille! Moet 'k hem vóórlezen misschien? Scheer Je weg! Je mint een ander! 't Wil jou, monster, niet meer zien!' Drooggelegde Dollar-staten, Jubelt, Juicht! 't Is voor-mekaar! Want voor 't hamst'ren Van een slokkie Is er dan geen schijn gevaar! Gisteren passeerde een 66-jarige wissel looper het Willemsplein, te Arnhem. Hi) wilde oversteken, doch vermoedelijk doordat hij een oogenblik besluiteloos bleef staan kijken, werd hij overreden door een snel rijdenden auto. In zeer zorgelijken toestand is de man naar het Stedelijk Ziekenhuis vervoerd. nb Hoe de vrede hersteld werd Verleden jaar is iemand uit Kallencote gemeente Wapserveen (Dr.), gehuwd met een meisje uit Wapserveen. Men bleef bij de familie der vrouw inwonen. Het schijnt, dat dit samenwonen aanleiding is geworden tot onaangenaamheden. Het kwam tenminste zoo ver, dat, veertien dagen geleden man en vrouw besloten van elkander te gaan. Hierbij heeft men niet gerekend met de bemoeizucht der bevolking, immers, aldus schrijft „Het Volk", Dinsdagavond kwam "n groote troep, meest jonge menschen, met 'n paard en mestwagen bij de woning waar de vrouw vertoefde. Ze werd op den wagen ge plaatst en vergezeld van een grooten troep personen reedmen naar het andere eind van het dorp, ruim een uur verder, waar men dacht den echtgenoot der vrouw te vin den. Deze bleek daar niet te zijn. De terugtocht werd op gelijke wijze aan vaard, waarna later de man ook werd ge vonden. De vrouw moest nu van den wagen en terwijl de echtgenooten naast elkaar gin gen, trok een groote menigte met hen naar de woning der familie der vrouw. In de schuur op de deel werd de vrede op nieuw besloten, nadat man en vrouw elkaar hadden moeten beloven In het vervolg In vrede en vriendschap met elkaar te leven. Na deze plechtigheid bleef het nogal ru moerig in de omgeving der woning en wer den de ruiten ingegooid. Ln verband mei deze gebeurtenissen zijn eenige personen aangehouden, doch na te zijn verhoord wee losgelaten. De buit per auto vervoerd Te Sittard is gisternacht op twee plaatsei Ingebroken. Vooreerst bij den landbouw® Het verschalken tJ Der douanen Heeft dan óók zijn tijd gehad. Heel de Wereld - smokkelhandel Ligt in ,,'n oogwenk" op z"n gat! Alle gekheid Op een houtje: De berichten zijn secuur.. Heel de Spaansche Proffenwereld Staart naar 't wonder-creatuur! 't Is uniek! Een optisch raadsel! De geleerdheid breekt zich 'thoofd... Deze knaap heeft Die geleerdheid Maar een rare kool gestoofd! Wijze heeren Confereeren Over "n oog, dat alles ziet Over 'n Alziend Oog van boven Praat „de wijsheid" doorgaans niet. G. N. .jy

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 13