Stadsnieuws Films van de week n mm CHEQUE-KOERSEN EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 13 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 2 Heringa Wuthdch, Haarlem Eiide batterijen - Ook reparaties Agenda 14 October 15 October Agenda MUZIEK Het Eerste Gemeentelijk Orgelconcert b£. Franclscus Liefdewerk BURGERLIJKE STAND Proef met een nieuw asfaltpreparaat Liefdadigheidspredikatie voor St. Elisabeth ONZE WINKELSTAND Parfumerie „Tip Top" Concert „Santa Lucia" Verkeersongevallen Dat liep nog juist goed af Een „welkom!" aan onze R.K. Marinemannen! POSTZEGELNIEUWS Nieuwe zegels Italië Gevonden Dieren en Voorwerpen Triduum R.K. Volksbond KUNST EN KENNIS Don-Kozakken LAATSTE NIEUWS Het groote dok naar Singapore Personalia Te water Gunning levering trottoirtegels De oorden der oudheid Cinema-Palace De aankomst van generaal Snijders in Indië i Luxor-Theater De kunstzijdefabriek te Arnhem Algemeene staking te Lodz Stofzaigerhuis MAERTENS üarteljorlsstr. 16 Tel. Ne. 10756 ipex Klop-Veeg Stofzuigers f175 Een geslaagd kruisgesprek tusschen Bandoeng en Buenos Aires De uitgewezen Amerikaansche journalist Jackie Coogan in Engeland De tocht van de „Graf Zeppelin" naar Amerika MARKTNIEUWS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Sociëteit „St. Bavo", 8 uur Tooneeluitvoe- ring Marine-Personeel. St. Josephsgezellenvereeniging, Jansstraat 59, van 12 tot 2 uur en van half 8 tot 10 uur geopend 8 tot half 10 verplich te opkomst. 8 uur Spaarkas. St. Bavo, Smedestraat half 3 „Sneeuw witje en de Dwergen". Brongebouw van 1 tot half 6 en van half 8 tot 11 uur T. E. V. O. S. A. Gemeentelijke Concertzaal. 7 uur Inter nationale zangwedstrijd half 3 Middag concert H. O. V. Stadsschouwburg, Wilsonsplein. Kwart over 8 uur „De medaille van een oude vrouw". (Alleen voor volwassenen). Cinema-Palace, Groote Houtstraat. 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor vol wassenen). Luxor-Theater, Groote Houtstraat. 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor volwas senen). Sociëteit „St. Bavo". 8 uur Kruisverbond half 11 v.m. vergadering Marineperso neel. 8 uur Bestuur R.K. Bond van groote gezinnen. 8 uur Tooneelclub R.K. Vrouwenbond. 8 uur Bevolkings bureau. 8 uur Bestuur Trampersoneel St. Josephsgezellenvereeniging, Jansstraat 69. Van 8 tot 10 uur Repetitie Harmo nie „Utile Dulci". van 8 tot 10 uur Clubavond damclub „T. en P." Gemeentelijke Concertzaal 8 uur „De eeuwige Stilte". Cinema-Palace, Groote Houtstraat. 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor vol wassenen). Luxor-Theater, Groote Houtstraat. 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor volwas senen). APOTHEEKDIENSTEN. De Zondag- en nachtdienst der apothe ken wordt deze week waargenomen door: de firma C. G. Loomeijer en Zn., Bartel- jorisstraat 11, Tel. 10175 en de Park-apo theek Kleverparkweg 13, Tel. 11793. ST. VINCENTIUS -BIBLIOTHEEK. Nieuwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrij dagavond van half 8 tot 9 uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van half 8 tot 9 uur. Hagestraat 49: Woensdag- en Vrijdagavond van half 8 tot 9 uur en Woensdagmiddag •van half 3 tot 4 uur alleen voor jongens en meisjes beneden 15 jaar. Gen. de la Reijstraat 17: -Dinsdag- en Vrij dagavond van half 9 tot half 10 uur. Een bijzonder belangwekkend, half klas siek, half modem programma was samenge steld voor het eerste gemeentelijk orgelcon cert op Vrijdagavond. Eerlijk gezegd, hadden we meer bezoekers verwacht op deze uitvoering. Doch zij, die er geweest zijn, hebben weer eens volop kunnen genieten van de groote gaven van den heer George Roberc, aie op zijn instru ment thuis is als geen en ons in stille be wondering deed nederzitten, luisterend naai de heerlijke Fantasie in D moll van den gTooten Nederlander J. P. Sweelinck en de Fantaise en Fuga in g moll van J. S. Bach. Voor de pauze trad de altzangeres Maria Seret-v. Eijken op met een paar liederen, waarin haar rijke altstem volop gelegenheid kreeg, zich in den vollen omvang en glan. zend timbre te laten hooren. Het Agnus Dei van J. S. Bach leek ons het innigst van op vatting en het meest verdiept van weergave, terwijl van de drie na de pauze gezongen liederen, Urlicht uit de 2e Symphonie van Mahler, en twee liederen van Wolf, het „Wo finde ich Trost" haar het beste bleek te liggen wat temperament en stimmliche voordracht betreft. Met het nieuwste werk van Hendrik An. driessen, de Sonate da Chiesa, waarover wij reeds eer een tamelijk gedetailleerde be. spreking hielden, welke wij hier niet zullen herhalen, werd deze mooie, uitstekend ge slaagde avond beslot-en. Men verzoekt ons mede te deelen, dat morgen in de Franciscuskapel, Zoetestraat 11, het H. Sacrament ter openbare aanbid ding is uitgesteld, van 's morgens half twaalf tot 's middags half vier. Gedurende die uren is de Franciscuskapel voor leder katholiek toegankelijk. Geboren: 10 Oct.: J. P. M. A. Wijdeveld— Perenboom, z. 11 Oct.: M. v. Eerdende Jong, z. J. M. M. v. DeenenLuijken, d W. de HeyRieu, d. G. J. Chabot— Bonarius, d. Overleden: 10 Oct.: G. N„ 8 mnd., z. van G. N. v. d. Linden, Omvalspoort 12 Oct.: J. A. Sebregts, 32 j., Hazepaters'a'i. Wij behoeven onze lezers niet meer te vertellen, dat er morgen een liefdadigheids- predikatie wórdt gehouden in de Spaame- kerk. Het gevolg van zoo'n predikatie is meestal een volle schaal geld, dikwijls een blanke collecte. Waarvoor is deze predikatie? Voor de St. Elisabethsvereeniging. de zoo bekend'e ver eeniging op charitatief gebied. De onder steuning van arme zieken en behoeftige kraamvrouwen ls het hoofddoel van de ver - eeniging. Vooral nu Haarlem zoo uitgebreid lS tiifl r»r*"»y~r>- al ook de geldzorg voor St. Elisabeth met -iGli iiH'£ IrvAj. -A.S li CL llrCb- CUH UivOi V» vrouwen bij te staan, welke in de meest Op het gedeelte van den straatweg Haar- >Jjycjej maar ook meest behoeftige omstan lem-Amsterdam. dat bij de gemeente Haar- j rjjyVierifm verlteeTen? lem in beheer is. wordt een proef genomen jjebt Je geen steun noodig, zoo kunt ge met een voor ons land nieuw asfaltprepa- u toch wel indenken, wat het zegge» wil raat. Dit asfalt wordt geleverd door de Boe- hulpbehoevend te zijn, wanneer groote ge- ton Mij. in Ned -Indië, die daarmee in Indie beurtenissen Dp komst zijn. Laat het niet gunstige resultaten heeft bereikt. Zy is over- voorkomen, dat parochianen van de tuigd, dat het ook in dit klimaat zaï blijken sp^arnekerk niet aan de collecte denken en deugdelijk te zijn. j zon^ geid naar de kerk gaan. Vier jaar De gemeente heeft nu op dit zeer drukke heefl de g(. Elisabeth's Vereeniging U deel van den straatweg een uitgestrek met n(st geiaten nu komt zij vol groote van 100 vierk. meter beschikbaar gesteld v verwachting tot U! Laat het resultaat over- het nemen van deze eerste proef in ons land. Het asfalt is Dinsdag gelegd door de Bitumen Mij. voor rekening van de Boeton Mij. De ge meente heeft dus bij deze proefneming geen geldelijke risico. Het asfalt, dat een natuurproduct is, in te genstelling met de andere gebruikte soorten, die kunstproducten zyn, heeft groote kleef- kracht en bezit wel de eigenschappen, die doen vermoeden dat het goed zal zijn. Met dit asfalt nu zal ook in Amsterdam en Hilversum een proef worden genomen. De naam parfumerie Tip Top" is in Haarlem niet onbekend. Het was dan ook een goed idee van den eigenaar het pand tegenover de eerste zaak te huren, om uit breiding te geven aan zijn winkelinventaris In de 2e zaak dorden, naast parfumeries en aanverwante artikelen, galanterieën ver kocht, gummi- en celluloidwaren enz. Het pand Paarlaarsteeg 8 ls geheel gemoderni seerd. Twee groote glazen vitrines zijn langs den kant aangebracht, een enorme voorraad galanterieën is daarin opgeslagen. Alle mo gelijke toiletartikelen kan men bij Tip Toj. vinden. De ö'ames kunnen er terecht vooi edéur en eau de cologne, de heeren voor diverse scheerartikelen. De stofvrije etalages geeft goede gelegen held om kennis te maken met alles wat Tip Top verkoopt. Een sierlijk Gillette-scheer- apparaat in étui krijgt men cadeau, wan neer men voor 2 besteedt. Maar dan ook alleen nog maan vandaag. Alles te zamen een keurige zaak, die er Tip Top uitziet en vast en zeker Tip Top waren zal leveren. Het concert, ter gelegenheid van het '12)4-jarig bestaan van bovengenoemde ver eeniging zal worden gehouden op Dinsdag 23 October a s. in de Gem. Concertzaal alhier. Medewerking zal verleenen het Knapen- en Mannenkoor „Te Deum Laudamus", onder leiding yan den heer Jos. de Klerk. Qlsteravond omstreeks half zeven wilde •en luxe-auto vanuit de Paul Krugerstraat óch ln de richting Kennemerstraat begeven, toen juist bij het oversteken van den Bohoterweg, een tram met vrij groote snel heid uit de richting Haarlem naderde. Blijkbaar hadden beide bestuurders elkaar niet hooren aankomen, een botsing althans pe(je pa{or BorrometlS de Greeve was onvermijdelijk. De auto werd door de tram aan den lin- Er zijn maar weinig redenaars, die tel- kerkant gegrepen en eenige meters terugge- kens opnieuw de aandacht van een groot sleurd. 1 publiek zoó weten te trekken als de Zeer- Gelükkig echter was de auto bijna geheel eeTW. Pater Borromeus de Greeve. Het ge. de tramrails gepasseerd, zoodat de schade helm daarvan ligt niet alléén in zijn ora- nog licht genoemd kan worden en de inzit- torische talenten, maar óók in zijn echte, tenden met den schrik vrij kwamen. sterke propagandistennatuur, waardoor zijn Had de auto echter even later het gevaar- -woord, als uiting van een vurig hart, het l(jke kruispunt overgestoken, het ongeluk gemoed van het auditorium treft en pakt. ware dan niet te overzien geweest. Daarom ook hooren alle Haarlemsche Ka- Door de politie werd van een en ander tholieken, die houden van een opwekkend, geestig en leerzaam woord, Pater Borro. meus zoo graag. Maandag a.s. bestaat er voor iedereen weer de gelegenheid, den gevierden redenaar te beluisetren. 's Avonds te 8 uur wordt in de groote zaal van St. Bavo, Smedestraat, een propagandavergaderin? gehouden, door het Blauwe Maand-comité georganiseerd, waar op Pater Borromeus spreken zal over een nog niet aangekondigd onderwerp. Die prachtige gelegenheid tegen een zeer ge ring entrée moet men zich niet laten (Ingezonden) Ons rest nog een kort woord van „Wel kom!" toe te roepen aan onze R. K. Marine mannen Zeker, straks bij aankomst zal dit monde- ing geschieden door ons mede'id der Rege- ingscommissie den heer J. Ph. Castricum de voorzitter, mr J. B. Bomans moest uit- itedig zijn) doch in onze Katholieke Cou- •ant klinke ook vooraf namens het comité /an ontvangst een hartelijke welkomstgroet En dan verklaren wij spontaan blijde te 'ön er er trotsch op te gaan de R. I-C. Mari nemannen in de residentie van onzen Bis schop te mogen ontvangen! Waarom? Niet alleen om 't feit, dat deze organisatie ils het troetelkind onder de Katholieke ver- lenigingen alom ln den lande beschouwd vordt, doch óók, omdat zij haar terrein ran werken en actie hoofdzakelijk heeft binnen de grenzen van ons bierbaar Bisdom. Immers, al de zeegaten, van waaruit onze maats vertrekken, zijn plaatsen van de Dio cese Haarlem en de Aalmoezenier der Vloot s een lid onzer verheven en gerespecteerd: 'laarlemsche Priesterschare. Maar, er ls meer! Géén organisatie, welke met zóóvele en -óóvelerlei moeilijkheden te kampen heeft vis die der R. K. Marinemannen. Men stelle zich toch een leiding voor "ener organisatie, welker leden het heele jaar loor verspreid zijn over dsn ganschen aard bol. Men stelle zich verder een leiding voor over mannen, die door de natuurlijke ele menten vanzelf ruw en onverschillig ge haakt worden. Over mannen ook die te midden van on- "v'oof. materialisme en zedeloosheid hen ;e!oof ongerept bewaren en georganiseerd in hun katholieke vereeniging, met het Kruis ocrop de zeeën bevaren, op 't verheven voorbeeld van hun patroonheilige, St. Chris- ophorus, wie zou niet juichen deze kloeke fermen onversaagde, principieel-katholieke mannen in hun midden te mogen begroeten? Welkom dus in Haarlem. Met jubel in 't harte zijt gij in verschil- ende plaatsen van uw dierbaar Vaderland int vangen, Katholiek Haarlem staat gereed i een ontvangst te bereiden, welke al de vorige in de schaduw zal stellen. Tal van Katholieke families hebben hare luizen gastvrij voor u opengezet en het Hü i daar aan niets ontbreken. Bij ons regelingscomité kwamen verschil lende bijdragen binnen. Tijdens de H. Mis im 9 uur in de Paterskerk aan de Groen markt zal het zilver u toevloeien. Waarom? Omdat gij aan 't hoofd van uw programma i'.aatst: 1 „Voor God, Vorstin en Vaderland!" Mannen, die dit heerlijk devies voorop stellen, hebben reeds vooral de achting, de sympathie, den steun van Katholiek Haar lem. Gij zult hier onvergetelijke dagen door naken! Eerstens krijgt gij de cfficieele audiëntie lij ZDH. den Bisschop. Daar zult gij met echt vernemen hoezeer uw organisatie ge- sspecteerd en gewaardeerd wordt. Vervolgens een reeks van feestelijkheden, .vaaruit gij zien zult hoe katholiek Haar- em uw komst in zijn midden op prijs stelt Welkom dus in ons midden! Geniet van en sterkt u met het echt- .atholieke milieu, waarin gij een paar dagen .uit, vertoeven! Ziet 't respect en den eerbied, welke wij, oor uw werken koesteren. Laat de ontvangst, u door Katholiek Haar- bereid u een spoorslag zijn om uw organisa tie op te voeren, haar te doen toenemen door versterking van ledental ln kracht en autori teit. Namens de Commissie van Ontvangst, P. J. M. VAN TETERING, secr. len. Het geweten is getuige; foto's en vinger afdrukken zijn niet noodig; het geweten ge tuigt naar waarheid, niets kan men looche nen, en de getuigenis tevens een beschuldi ging. Het geweten is rechter; het oordeelt onpartijdig, rechtvaardig maar ook onverbid delijk. Het geweten is tenslotte ook redder; zijn stem moet gehoord worden door den mensch, het klaagt aan, om schuld te doen belijden en vergiffenis te vinden, en als de dood nadert klinkt de stem dringender en sterker om den mensch zich te laten voor bereiden op het komende oordeel, nu het nog tijd is. Pater de Greeve paste de conclusies toe op de misstanden der tegenwoordige maatschap pij, de plichten van het huwelijk, rechtvaar digheid, de verhouding tusschen werkgevers en werknemers, enz. Zeer veel indruk maakte hetgeen pater de Greeve zeide over de sym bolische voorstelling van het geweten, n.l. Kaïn, die achter hooge muren en diepe ra vijnen het oog van God ontvluchtte, maar het steeds voor zich zag. Het Lof werd wederom gecelebreerd door den Zeereerw. Heer rector J. P. J. Kok. Ter aanvulling van de herinneringsserie, uitgegeven ter gelegenheid van de Turijn- sche tentoonstelling (4e eeuwfeest van hertog Emm. Philibert van Savoye) zijn nog de vol gende waarden verschenen 50 c. lichtbruin en blauw, 75 c. rood, 1.75 L. groen, 10 L. rose en zwart. Jhind Van de zegels van Britsch-Indië, uitgave 1927, watermerk ster veelvoud, verschenen met opdruk „Jind State" de 1 a bruin, 4 a olijf, 5 R violet en blauw, en als dienstzegel met opdruk „Service" 3 p. grijs. K elantan Type 191127, watermerk C.A. schrijf letter veelvoud, tanding 14 6 c. karmijn. Noorwegen Het geringe overschot der postzegels 1923 24, welke, zooals indertijd gemeld, per 1 October 1927 uit koers genomen werden, zal worden overdrukt. New-Foundland: Ter aanvulling van de uitgave 1928, ver scheen de 14 c. lilafbruin, tanding 14. Nicaragua Van de uitgave 191423, met paarsen op druk Correos 1928, verschenen nog de C c. groen, 1 c. violet, 6 c. bruin-rood, 10 c. geel. Roemenië Vliegpost met watermerk verticale golf lijnen, tanding 13 C 1 1. bruin-lila, 2 1. blauw, 5 1. karmijn. Van de uitgave 192124 (Asistenta So- ciala), watermerk horizontale golflijnen, tan ding 13 C, verscheen de 25 b. zwart. Met hetzelfde watermerk verscheen ook uidpolderstraa t 11, schop; C. P. V armer- i de 25 bani zwart van de serie met de beelte- Terug te bekomen bij Bur. v. Politie Srriedestraat, zilveren armband, abonnement t/n van V evers, melkbus, etui met briefjes; G. H. Wolvekamp Mr. Lottelaan 14, bewijs van Nederlandschap t. n. van Hepen; J. Schouten Pep ij mt raat 22, grijze ceintuur; L. Horkmans Assendelverstraat 5, groene cein tuur; Vink v. 't Kcff: traat 60 geldstuk; J. Keuzekamp J. v. Ruijrdaellaan 6, hond, foxterrier; H. H. Blom, F armen jansweg 82x k leine bruine hond; A. Féijdams Kruisweg 23 rood, grijze dameskaridsclicenKennel „Fauna," Parklaan witte kat gebracht door Stiphout, Hooimarkt 14; grijswitte kat ge bracht door v. Maris, Barrevoetstraat 21; A. Buswijter, Kennemerstraat 4 rd. oranje over hemd; H. Hakkemier Kleverparkweg 77 portemonnaie; Directeur Postkantoor, porte- mor.nais met inhoud; J. Gouwentak Mei doornplein 36, penning No. 257 H. S. M. Bur v. Politie, Smedestraat, kinder-ramme- laar; M. v. Gelder Scheepmakersdijk 18, rijwielfcelastanr/merk in etui; J. Damiaans dam L. Boogaerdstr. 21, sleutel; D. Spangaren Lombardsteeg 14 rd. teekenhaak; Rumpt Brouwersplein 12; taschje, inh. beursje; W. Eerhard Kerkhofstraat 12, schooltasch; D. Overdam Mr. Lottelaan 35, schooltasch; F. J. Wempe Voorzorgstraat 72, Fransch woordenboek; A. de Graaf Leliestraat 23a. gonjezak met koperen cylinder. Derde avond Voor een geheel gevulde kerk werd giste renavond door den Zeereerw. Pater de Greeve S.J. de derde oefening gegeven van het Triduum voor de leden van den R.-K. Volksbond. De eerwaarde redenaar sprak nu over het geweten, en als inleiding over de tegenwoordige maatschappij. Het schijnt wel of de wereld bevolkt wordt alleen door mis dadigers. De wereld is vol misdaad „de we reld is onveilig", omdat men niet luistert naar het geweten. Het geweten is de vriend van den mensch; het hoüdt ons steeds op het pad dat naar den Hemel voert. Het geweten waarschuwt ons; zijn stem klinkt dringend en waarschuwend, als de bekoring ons tot het kwaad wil overha- Terug te bekomen bij H. Sikman, In- dischéstraat 55, blauwe ceintuur; v. d. Haak,, Burgwal 9, grijze ceintuur; P. Smit, Inw. Kerksplein 4, twee cape's; U. Raaphorst, Brouwersstraat 61, etui met schrijfbehoeften Van Weel, Damiatestraat 40, netspomp; J. C. Toeset, Scheepmakersdijk 5ZW. hond foxterrier; J. Inpijti, Timorstraat 188, msiene van Vrijw. Brandweer Van Schoten; H. Wal ker, Morinnesteeg 23, grijze jongensjas J. Verdoes, Joubertstraat 27 zw. kussen; H. de Boer, Gr. v. Wiedstraat 3. 2 stel locpers; Zaalwachter Postkantoor, lorgnet; A. Doode- heéfver, KI. Houtweg 91, duitsch leerboekje; R. Maas, Spaanschevaartstr. 56, .nijptang; Westerkamp Gr. Houtstraat 41, parapluie Zaalwachter Postkantoor, heerenportemon- nate; M. Reckmann Groot Heiligland, gummi paardje (speelgoed); Zaalwachter Postkantoor rijwielbelastingm. in etui; J. Joustra, Juliana- weg 122; rijwielbelastingmerk; W. Slagboom Regulierstraat 6, rammelbal (z. g. kattebel) nis van den jongen koning Michaël. Uraguay Van de drie zegels, waarmede Uraguay zijn voetbal-victorie ter Olympiade viert, zijn 100.000 series uitgegeven. Zuid-West-Afrika (Duitsch) Engelsche bezetting. Ter aanvulling van de uitgave 192425 verscheen nog de port- zegel der unie van Zuid-Afrika, type 1914 15, 3 p. blauw en zwart, met opdruk: „South West Africa." Hetzelfde zegel verscheen met den opdruk .Zuid-West Afrika." Van het type der zegels 1927 van de Unie van Zuid-Afrika, tanding 14, met opdruk S.W.A. werden nog in koers gebracht de 3 p. blauw en zwart en de 6 p. grijs en zwart. Het beroemde Don-Kozakken Koor „Pla- tofx" komt onder auspiciën der N. V. In ternationale Concertdirectie Ernst Krauss Walbrecht Hofdijkplein 32, rijwielbelas- j f.en tournee door ons land maken, tingm. in etuiWed. Zuiddam, Paul Kruger- 1 -Te Amsterdam zal dit koor Maandag, 22 str. 8rd,rozenkrans :n. etui; G. Molenaar, Oct., in het Concertgebouw optreden, te Rot- SchalkburgergraciU 21 R. rozenkr.Vns; Huij- terdam in het Gebouw voor Kunst en .boom, .Gr, Heiligland 25^. daméSsclioenen j Wetenschappen (1 November) en te Den "F. Kater,' Rozenhagenstfaat "36, nikkelen Haag op 28 October in Diligentia. sigarettenkoker; J. Openkamp lavastraat 9, i Voorts zullen uitvoeringen plaats vinden toinpouce; J. J. v. d. Kroft Kinderhuissingei j te Haarlem (Stadsschouwburg), Utrecht 62 L. zwarte boodschappentasch; Zaalwach- j (Stadsschouwburg), «Nijmegen (Concertge- er Postkantoor, boodschappentasch. bouw), Eindhoven, Venlo, Deventer, Zwolle, Groningen, Leeuwarden, Alkmaar; r erug te bekomen bij H. Cappêlhoff Westergracht 93 rd. zilveren broche; H. J. v. d. Schaaf Kloppersingel 173, liederenboek; C. Warmerdam Berkheidestraat 7 rd. gummi band van kinderwagen; Bur. v. Politie Smede straat, witte dameshandschoen W. v. Egmond Paul Krugerstraat 9, zwartbruin hondje; Kennel „Fauna," Parkiaan zwarte kat gebracht door Vogelaar, Timorstraat n; C, Booms Heerensingel 53 rood, blauwe werk kiel; W. Plantjé Oranjestraat 183 zilveren ketting; J. Schranders Brouwersstraat 56, meet-instrument; J. Kok Vooruitgangstr. 105 rd. medaille; J. A. Hessels De Ciercqstr. 88, zwarte heerenportemonnaie; N. Kotman Siwardstraat 14, lompouce; J. H. v. Duin Bissch. Ottostraat 24, pakje met drukletters; R. v. Zon Rozenhagenstraat 37, rozenkrans in etui (alpacca); A. Leewin Anegang 46, rozenkrans in etui en 2 ct.; J. Kramer Noblet- straat 3 rijwielbelastingmerk in etui; J. Heese mans Pres. Steijnstr. 80, ijzeren ring van motorrijtuig; H. Kroese Rozenprieelstraat 17 vlag; Erwich Groote Houtstr. 93, sleutel. Het eerste deel heeft de bestemming bereikt Een Un. Press-telegram aan de „Tel. meldt: Het eerste deel van het drijvende dok kwam gisteren bij het vallen van de duister nis de haven van Singapore binnen. Verte genwoordigers van de admiraliteit gingen aan boord om hot naar zijn plaats te bege leiden, waar men morgen hoopt aan te komen. Het tweede deel wordt Maandag ver wacht. De Nederlandsche sleepbooten mel den dat de reis van Ceylon zonder bijzondere gebeurtenissen is volbracht. proces-verbaal opgemaakt. Geslaagd aan de Universiteit te Amster dam voor 't car.didaatsexamen in de rech ten, de heer B. E. van Tijn. Deze avond krijgt nog een bijzondere aan- Gistermiddag uur viel de 8-jarige J. v. - Z„ spelend op den kant der Leidschevaart, nabii de Laurens Costerstraat, te water. De werkman Bakker begaf zich te water, trekkeliikheid door de medewerkmg van de pakte den jongen en zette hem op den hoo- Haarlemsche Accordeon-vereeniging „Cres- gen wal. Door eenige kameraadjes werd hij ce" naar zün woning in de Brouwerstraat over- De bezoekers zullen dus onthaald worden gebracht op muzifeaal genot van zeker niet alledaag- sche soort. Is dan verdere een aansporing om in de thans zeer sezellive zaal van St. Bavo dat alles te gaan genieten niet over bodig? Naar aanleiding van de aanbesteding van trottoirtegels, is de lever; ng er van opgedra gen aan: N.V. Bouwmaterialenhandel de Hoop te Temeuzen 44.000 stuks trottoirtegels 120.95 per 1000 stuks; de firma van Dijk Jr. te Alpben a d. Riin De expositie betreffende de Te'egraaf-reis 27.500 stuks trottoirtegels 122.27 per 1000 naar de „Oorden der Oudheid", die door den stuks; bekenden verzamelaar, den heer H. H. Theü- de N. V. Holl. Basaltlne Tegelfabriek te nisse is gemaakt, Is by de firma J. Boskamp Rotterdma 11.000 stuks trottoirtegels Zoon te Overveen gratis voor het publiek f 132.30 per 1000 stuks. i ter bezichtiging gesteld. Expositie firma J. Boskamp Zoon, Overveen Een zeer gevarieerde schotel op het ge bied van bloscopie, wordt ons deze week in het Cinema Palace voortgezet. Niet, dat alles wat er op het witte doek wordt ge projecteerd even belangwekkend of even on berispelijk zou zijn van onderwerp en uit voering, maar we vinden toch geen reden om aan volwassenen een bezoek aan het Palace te ontraden. Na het uitstekende wereldnieuws, dat, behalve uiterst actueel, ook uiterst fraai is, kunnen de beide volgende films op dit predicatief wel minder aanspraak maken, wantde dolle twee-acter: „Boontje komt om zijn Looontje", is vry oppervlakkig Amerikaansch, zonder veel inhoud, terwijl ook het spel der artisten niet bijzonder frappeert door geestigheid. Maar allons, er wordt nog gelachen met de vergissingen, die vermakelijk moeten heeten, enhet dan ook zün zullen. „De wereld van den dans" geeft ons in enkele minuten een precair overzicht van de dansen over de geheele wereld, doet althans een greep in de archievc 1 van dansende volkeren, welke, natuurlük, te Beriyn zijn op geslagen in de „Bibliothek". Dan gaat nog voor de pauze een ge deelte van „Looping the Loop", een circus- film, door de Ufa-Mij. een super-film product genoemd. En inderdaad draagt deze rol celluloid van enkele honderden meters dezen naam met eere. Na Variété, een der fraaiste films, welke wü ooit zagen, behoort Looping the Loop inderdaad tot het beste wat op het gebied van circusfilms bestaat. We leven volkomen in de entourage van een uitstekend circus, met zyn vaak druk- geheimzinnig*gedoe, maar meer nog, met zyn aangrijpend tragische romantiek, waaryan vooral Wemer Krauss, als de uit nemend spelende clown, een machtig grootsch beeld wist te scheppen. Wü zullen niet in details afdalen, maar meenen toch nog even te moeten aan- streepen, dat de regie van dezen film schit terend is; met een enkele fragmentarische opname wordt vaak treffend een gebeur tenis aangeduid, een gevoelsscène geïllus treerd, een hiaat in de opeenvolging der gebeurtenissen gevuld, en aldus van deze film een geheel gemaakt, dat, we zeiden het reeds, voor volwassenen een bezoek over waard is. De muziek van het Cinema-orkest is, als altyd, uitstekend ingesteld op hetgeen op het witte 'doek wordt vertoond. Een ver dienste, die niet gering ls. ji TANDJONG PRIOK, 12 October. (AnetaL Generaal Snijders, die de Indische lucht lijnen zal openen, is hier hedenmorgen met de „Christiaan Huygens" van de My. Ne derland aangekomen. Er was groote be- j langstelling. De stafmuziek was op de kade opgesteld en speelde vrooiyke wijsjes. Een escadrille van drie legervliegtuigen cirkelde boven het schip ter verwelkoming. De Duitsche Luxor-reisjes worden deze week voortgezet, met een tochtje naar de Parel van den Rijn. Koblenz. Dan volgt een komische geschiedenis in 6 acten. getiteld „De Drie Vagebond". Een alleraardigste film met leuke vondsten en goed spel. Hoe dikwijls lezen we van een rijkaard, die alles heeft be- halve hét gewone leven. Hij geeft zich uit als vagebond en maakt dan de kostelykste avon turen mee, natuurlijk met een sentimenteel amoureus slot. Dat zien we deze week in Luxor op het witte doek. Er is nogal verwar ring over het al of niet bestaan van mijn heer Van der Gould, een millionnalr-vage- i bond. Per slot van rekening houdt zyn meisje meer van zyn persoon, dan van zyn geld. Dan ls de tijd gekomen om zyn vermomming af te gooien en met de vrouw zyner droomen j te trouwen. Het Luxor-Nieuws toont ons den wereld reiziger Thomas Drake in zijn bootje, het j auto-girovliegtuig en meerdere actualiteiten, j Na de pauze presenteert Luxor een sensa- tioneele monumentaalfilm in zeven acten. Wel een film voor dezen tijd met de noodige i angstaanjagende suggestie en sentimentaliteit. Het geheel is wel wat onwaarschijnlijk, maar spanning zit er zonder twijfel in. Er wordt in geknokt, geschoten, gemoord!" Wat wil men nog meer? Nog een beetje liefde? Ook dit slement ontbreekt niet, maakt u niet onge rust. Het programma is wel aardig voor volwas senen; beneden 18 jaar heeft men trouwens geen toegang, waarop de, politie, naar wij be merkten, 'zeer serieus 1 ei. De muzikale illustratie was boven de film j verheven, beter compliment weten we niet. I MAASSLUIS, 13 October. De gemeenteraad heeft in zyn vergadering van Vrijdagavond besloten aan de kunstzydefabriek te Arnhem te verkoopen 1 y3 H.A. grond in den Kapel polder tegen den prijs van 2 gulden per c.A., met een optie van 10 H A. tegen dienzelfden prijs voor den tijd van 5 jaar. Een aftakking van den spoorweg door de Keucheniusstraat wordt daarbij toegestaan. Ingaande Maandag 15 October a.s. Uit breiding der staking tot geheel Polen? WARSCHAU, 13 October. De vertegen woordigers van de 22 arbeiders-organisaties hebben met algemeene stemmen besloten te gen Maandag 15 October te Lodz de alge meene staking af te kondigen. Maandag zullen alle arbeiders van alle fabrieken en openbare instellingen, behalve de ziekenhui zen, in staking gaan. Verder werd besloten dat indien de algemeene staking te Lod? van langen duuur zal worden, tot de centrale organisaties te Warschau het verzoek te rich ten voor geheel Polen de algemeene staking af te kondigen. Vrijdag hadden tydens de massa-vergaderingen te Lodz herhaalde ma len botsingen plaats tusschen communistische en socialistische arbeiders en de politie. Een aantal personen werd gearresteerd. BANDOENG, 12 October (Aneta). In den afgeloopen nacht heeft met behulp van de Indische en Nederlandsche zend. en ont vangststations in samenwerking met een Duitsch station een kruisgesprek plaats gehad, tusschen Bandoeng en Buenos Aires. Het was een succes. De commandant van den Duitschen Kruiser „Berlin", die mo menteel in Indië vertoeft, werd in de gele genheid gesteld een kruisgesprek te voeren met marine-autoriteiten te Kiel. Ook dP gesprek is geslaagd. Te Londen aangekomen LONDEN, 13 October. Horan is Vrydag- -ivond laat te Londen aangekomen. Hy wei gerde een verklaring af te leggen, doch ont- rende evenmin de juistheid van de berichten over de omstandigheden, in welke hy den geheimen brief in handen heeft gekregen. LONDEN, 13 October. Jackie Coogan is, vergezeld door zijn ouders, Vrydag te Ply mouth aangekomen. Jackie, die thans 14 jaa" oud is, gaat naar Frankryk. FRIEDRICHSHAFEN, 13 October In Bermudas is de thermometer gestegen. By een n.o.-wind van ongeveer 20 K.M. per mu is de weerstoestand zóó gunstig als maar verlangd kan worden. De hemel is licht be wolkt. LONDEN, 13 October De eskader-com mandant van de Canadeesche luchtstrijd krachten, Stedman, is volgens berichten uit Ottawa, vergezeld door den plaatsvervangen- den chef-ingenieur van het ministerie van publieke werken in den afgeloopen nacht van Ottawa naar Lakehurst vertrokken, om tegenwoordig te zijn by de aankomst van de „Graf Zeppelin". Het is de taak van beide officieren byzonderheden en inlichtingen te verzamelen over de landing van het lucht schip, welke van belang kunnen zyn by de aankomst van het luchtschip R 100, dat 't volgend jaar van Engeland naar Montreal zal vliegen. NEW-YORK, 13 October In antwoord op een gelukwensch-telegram van een stoomschip van de Hapaglyn deelde de „Graf Zeppelin" mede, dat het radiostation aan boord nauwelijks in staat is den over vloed van gelukwensch-telegrammen te ver werken. NEW-YORK, 13 October Naar uit Washington gemeld wordt, stelt president Coolldge veel belang in den tocht van de „Graf Zeppelin". Het verluidt, dat president Coolidge voornemens is voor de ontvangst van het luchtschip een byzondere begroe- tings-boodschap te zenden. PURMEREND, 12 October. Aardappe len 0,711,41 per 25 K.G.; slaboonen 2,904,65; snyboonen 37.95; aardoeien 12—28 per doosje; tomaten A 8,6011,20, B 9,50—16,30; C 3,20—6,60; tomaten bonken 7—10; bloemkool 222 per 100; roodekool 7.6014.20; witte kool 4.90 9,70; savoye kool 4,8012,10; spruitkool 1,60—3,55 per 15 K.G.; boerekool 2,40 per 100 struiken; spinazie 2877 ct. per mand van 6 K.G.; sla 0.802,20 per 100 krop; andijvie 0,703,10; bieten 513,50 per 1000; wortelen 612 per 100 bos; uien 3,106,40 per 100 K.G.; uiten drielingen 3,407,30; uien Nep 9.4012,40; druiven 50—69 per 100 K.G. Appelen: Brabantsche Bellefleur 1625 per K.G.; Bismarck-appel 1323; Bramley Seedling 16—23; Fisher's Eerstlmg 13—21; Groninger Kroon 1426; Luntersche Pippe ling 1925; Present van Engeland 1635; Reinette goud 1832; Reinette oranje 17— 33; Transparante de Cronsels 19—42. Peren; Beurré Clalrgeau 1216; Beurré Lebrun 1120; Boerengroen 614)4; Com- tesse de Paris 9—14; Conseiller de la Cour 8-^15; Doyenné du Cornice 4255; Duran- deau 916; Duchess Willia&s 1218; Gieser Wildeman 14,20—15,80 per 100 K.G.; St. Germain-peer 5,4010,60; Kamperveen 7,6011,80; Louise Bonne 1638 ct. per K.G.; Maagdenpeer 1220; Nouveau Foi- teau 1115; Soldat Laboureur 917; Triomphe de Vienne 13—19; Winter Jan 8,20—14,10 per 100 K.G.; Winterlouwtje 12,90—16,20. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R. K. Coöperatieve Tuindersvereeniging „Kenne- meriand" van 12 October. Aardbeien per slofje 6075 ct. Raspers 22 ct. per pond. Ca- pucijnders br. 1418 ct. per pond. Snyboo nen 2054 ct. per K.G. Trosboonen 38—50 st. per K. G. Tomaten 815 ct. per K.G. Spinazie 75110 ct. per kist. Sla 4060 ct. per kist. Postelein 60—75 ct. per kist. Andy- vie 4065 ct. per kist. Raapstelen 4 ct. per bos. Prei 1017 ct. per bo9. Selderie 35 et. per bos. Wortelen 815 ct. per bos. Bloem kool le soort 2024 per 100 stuks. Id. 2e soort 10—12 per 100 stuks. Roode kool 6— 12 per 100 stuks. Groene kool 36 per 100 stuks. Knolselderie 58 per 100 stuks. ZATERDAG 13 OCTOBER. Beriyn 59.35 59.45 Parys 9.70 9.80 Brussel 34.65 34.75 uciiden 12.10 12.11 48.— 48.10 Home .....M......M 13.— 13.10 Madrid 40.30 40.45 A eenen 35.— 35.15 New-Vork (cable 2.49 2.50 7.30 7.45 27.— 27.10 66.45 66.55 66.45 66.55 Stockholm 66.65 en

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2