Tholen Heeft een nieuwe brug- Zeppelin naar Amerika ZATERDAG 13 OCTOBER 1928 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Sen niet alledaagsch gezicht biedt op het oogenblik de groote {ipsrnl in het Rijksmuseum te Amsterdam. Deze zaal, die nooit •nderheid is geweest, begint verzakkingen te vertoonen, en zal na van een betonnen vloer worden voorzien. De drnkte welke op Waalhaven heerschte by de aankomst van de „Autogiro", een nienw model vliegmachine, uitvinding van den Spanjaard Ia Cierva. Door de aviateurs wordt deze machine, welke ook een schroef, zooals uit de foto blijkt, boven den motor heeft, en die zich bijna loodrecht in de lucht kan verheffen „de koffiemolen" genoemd. We plaatsen hierboven een foto van Mr. Lambooy, zoon van Z. Exc. Min. Lambooy, bij het verlaten van de kerk te Roermond waar hij in het huwelijk trad met mej. Jeanne Smeeto nik Roermond. We plaatsen hierboven een foto van het vertrek van het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin", dat Donderdag is vertrokken met bestem- De laatste uitvinding ten behoeve, van de verkeersagenten in Liverpool, een kastje ■ling voor Amerika. Het enorme gevaarte wordt door de werklieden uit de hangar getrokken. Thans zweeft het reeds meer dan vier en twintig waarin h(j beschermd staat tegen den modder door fietsers en auto's opgeworpen, ca uur boven den Oceaan, en is waarschijnlijk op weg naar de Azoren. tegen aanrijdingen, welke den laats ten tijd meer dan eens voorkwamen. 0e instorting te Praag. Bovenstaande foto, onmiddellijk na de ramp genomen, geeft een beeld van de verwoesting, aangericht door het ineenstorten van een huis van zeven verdiepingen, tengevolge van het gebruik van ondeugde lijk materiaal. Van de 87 arbeiders, die bij den bouw werkzaam waren, zijn tot heden 25 dooden en 26 zwaar gewonden geborgen. De overigen worden nog vermist. De begrafenis van het slachtoffer der relletjes aan de Teellustlaan te Den Haag, vond Woensdag onder enorms belangstelling plaats. Zooals men weet, werd een jongeman Zaterdagavond door een politie-agent doodgeschoten toen hij dezen voor de tweede maal wilde aanvallen. Wij zien hier den stoet in de Elandstraat. Woensdag had onder enorme belangstelling te Tholen de opening plaats van de bijna 100 M. lange brug, welke Tholen uit zijn isolement verloste. (Foto links). Na de persfotografen die hebben altijd 'n streepje voor gingen 0e autoriteiten het eerst over de brug. In de eerste rij de Minister van Waterstaat, de Commissaris der Koningin in Brabant en Mr. v. d. Hoeven, burgemeester van Tholen. (Foto rechts)De oude, thans afgedankte pon^ maakt haar laatste reis naar de haven van Tholen, waar se zal worden gemeerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9