EucharistiscH Congres te Sydney - Treinramp in Engeland DINSDAG 16 OCTOBER 1928 '.O NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT PWÜ Fotonieuws van het Eucharistisch Congres te Sydney. Hoe het er vóór elke plechtigheid, in de omgeving van de Kathedraal nitzag. Deze foto is genomen van de trappen van de Kathedraal en geeft een gezicht op Hyde Park. Hechts het op de trappen der Kathedraal opgerichte, daags voor het Congres onthulde standbeeld van Sydney's eersten Aartsbisschop, die met den Kathedraalbouw is begonnen. Tusschen Merwedebrug en Muiden is Vrijdagavond een meubelwagen na een aanrijding van den weg afgeraakt en lavet den kop geslagen. Het vehikel in zijn benarde en hulpelooze positie. Gelukkig was de wagen niet geladen. Fotonieuws van het Eucharistisch Congres te Sydney. De processie met het H. Sacrament, gedragen door Kardinaal Ceretti in Marly, op weg naar de „Burra-Bra", het stoomschip, waarmede de water-processie werd gehouden. Bij Charfleld in Engeland speelde zich in het laatst der vorige week een zeer ernstige spoorwegramp af. Een expresstrein en twee góederentrcinen botsten er op elkaar. De lijken van elf slachtoffers werden vreeseljjk verminkt onder de verbrande wagons vandaan gehaald, veertig zwaar gewonden zijn onder medische behandeling en men Vreest voor nog meer slachtoffers. Op onze foto de vernielde nog brandende goederenwagens. Bjj den bouw van den Indischen zender aan het Radio-station te Huizen, stortte de hulpmast plotseling in een en sleepte het heele reeds opgerichte ijzeren gevaarte in zijn val met zich mee, slechts het hoopje Verwrongen ijzeren spanten overlatend, wat n op bovenstaande foto over het land verspreid ziet. Fotonieuws van het Eucharistisch Congres te Sydney. De Pauselijke legaat, Kardinaal Ceretti, begeeft slok naar de Kathedraal van Sydney. Ter gelegenheid van de herdenking van den sterfdag van den Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, wijlen Jhr. van Voorst tot Voorst, woonden alle veldwachters en politiemannen uit den Bosch en omgeving uit piëteit voor den overledene, den rouwdienst bij in de St. Jfanskerk te 's-Bosch, waarvoor wij het gezelschap kiekten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5