Itenwij^ü! VG81 SLECHTS j 70.00 KOPERDIEPDRUK UIT OEI OMTREK Overleg is het halve werk CONCERT WINKELJUFFROUW KANTOORBEDIENDE KANTOORJUFFROUW ZEE- EN RIVIERVISCH JL BALM ZOON H.V. DRUKKERIJ BE SPAARNESTriD! HflWDELSSRUKWEilKEI EENIGE NAGELJONGENS EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - DONDERDAG 18 OCTOBER 1928 Catharina Adam Zwarter Jane Vosse „SANTA LUCIA" E. Sardeman Voor Vraarf-en Aanbod ADVERTENTIËN NET R.K. MEISJE Jongste Bediende Wagenmakersknecht ONZE SPECIALITEIT IS BLADZIJDE 3 j HILLEGOM Welnu de huisvrouw die over legt zal tot de conclusie komen, dat onoogelijke kleedingstukken HET BEST ALS NIEUW worden OPGEMAAKT Faillissement nalatenschap van wijlen A. Langeveld, in leven juwelier, wonende te Zandvoort. AANKONDIGING. Geld Verkrijgbaar Uitbreidingsplan Heemstede Besch. Winkeljuffrouw R. K. MEISJE NET DAGMEISJE Beschaafd Meisje NET R. K. MEISJE Aan de HAARL. SCHEEPSBOUW MIJ. kunnen geplaatst worden. Aanmelding aan de fabriek VISCRCONSERVEN DAGMEISJE Net tweede Meisje Net R. K. Dagmeisje NET MEISJE GEVRAAGD Nette Loopjongen R. K. Slagersknecht VARKENS KLEERMAKER BURGERWOONHUIS NASSAULAAN 49. HAARLEM. TEL. 13866 WIJ ZIJN ECHTER EVEN GOED INGERICHT TOT HET VERVAARDIGEN VAN ALLE VOORKOMENDE GEMEENTERAAD (Vervolg). De heer Vooren is er ook gedacht aan stilstaande en passeerende auto's De heer Loerakker dat is hier ondoenlijk. De heer Van Houten in Loosduinen is het Zoö, dat de auto's moeten wachten, als de tram stopt, dat is een goede maatregel. Waar om kan dat hier niet De heer Klaver bij Sistermans als wissel- punt en aan de Remise kan dat niet. De heer Vooren alleen bij in- en uitstap pen behoeft het. De heer Van der Schootdat is geregeld bij art. 75. De heer Loerakker de moeilijkheden zijn bij Hotel Sistermans het wisselen en bij de Remise het langere stoppen; te Loosduinen is het anders, daar is het stoppen maar een oogenblik. De heer Van Houten een bord van „om rijden" zou goede diensten verrichten. Weth. De Vreugd als dat gebeuren moet zou de straat bij Dr. Der Weduwen verbreed moeten worden. De voorzitter art. 75 voorziet erin, doch er moet de hand aangehouden worden. De heer Meskers zegt, dat wisselplaatsen en de Remise moeten uitgesloten worden. De heer Jansen wil een aanvulling voor buitenhalteplaatsen, de rest kan blijven. Weth. De Vreugd bij Sistermans is het niet te handhaven; bij de Pastoorslaan en Elsbroekerlaan is het benauwd, laten B. en W. de Tramdirectie verzoeken, de stopplaats bij de Pastoorslaan even te verleggen naar den heer Van Houten toe, daar is ruimte. De heer Klaver art. 87 zegt, dat motorrij tuigen niet voor café's mogen staan; spr. heeft hiertegen groot bezwaar. Als een auto bestuurder niet even een kop koffie mag gaan gebruiken, rijdt hij door en wordt het 'n scha depost voor den betrokken caféhouder. Doch dit beteekent ook schade voor slager, bakker, sigarenwinkelier e. a. Zou de moge lijkheid niet bestaan, een tijd te bepalen, b. v. 15 minuten B-£ heer Van Houten ik meen daar juist iets voor gevonden te hebben, door te bepalen dat de auto's moeten staan in de juiste rich ting. De voorzitter meent, dat de heer Klaver de Zaak wel wat te schriel voorstelt. B. en W. hebben op het oog gehad Beurs- bezoek Donderdags. Zouden de auto's b. v. gestald worden in de Hoogewerfstraat of de Meerdorpstraat, dan zou daar o. i. geen be zwaar tegen worden gemaakt. De heer Van der Schootis het de bedoe ling enkele of alle wegen De voorzitter alleen sommige. De heer Vooren ik voel toch wel iets voor hetgeen de heer Klaver zegt; het door gaand belang is het belang der ingezetenen en dat is toch ook wel wat waard. De voo-zittcr verlangt u stemming, mijnheer Klaver, of is u tevree met de toezeg ging, dat B. en W. met uw wenken rekening zullen houden De heer Loerakker dit kan, zoolang de veiligheid niet in gevaar komt. De voorzitter ik heb liever de idee van Loerakker dan die 15 minuten. Mr. Sens er komen bezwaren bij, ofschoon ik niet cegen die 15 minuten ben. De heer Loerakker ik sta het algemeen belang voor. De heer Vermeer ik voel meer voor die 15 minuten. De heer Mes kers de politie kan ook ver- Zoeken, de wagens terug te zetten, als dit noodig is. De voorzitter In alle bezwaren is niet te voorzien, maar er moet gezorgd worden, dat de verordening practisch wordt toegepast. Het algemeen belang moet toch veilig ge houden worden, al geef ik toe, dat het moei lijk is en blijft. De heer Klaver We moeten een kleine ruimte geven. De voorzitter Ik ben er voor, dit regle ment te handhaven. De heer Loerakker Ik heb slechts een gedachte gelanceerd. De heer Vermeer Alles komt aan op een practische uitvoering. Art. 87 komt nu in stemming en wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Te gen de heeren Klaver, Vooren en Van Houten. De heer Klaver B. en W. houden ervan, af te vlaggen, maar toch zal ik een en ander in het openbaar zeggen. De voorzitter U moet niet insinueeren wij hebben het algemeen belang te behar tigen en zullen dat ook doen, al wordt u mis schien door een particulier geïnspireerd. De heer Klaver Bij art. 88 zal ik tegen stemmen, maar geef geen inlichtingen meer. Dit art. wordt aangenomen met 121 tegen de heer Klaver. Bij art. 70 wil de heer Van der Schoot inlasschen, dat bij avond achteruitstekende deelen niet vervoerd mogen worden zonder verlichting. Weth. De Vreugd en als we dan voer tuigen van buiten krijgen Besloten wordt, dit in te lasschen. De heer Paase heeft wel 7 bezwaren. Bij art. 12 wil spr. op gladde wegen geen kolengruis, spr. noemt het loopen daarop boetvaardigheid (gelach). Het kolengruis wordt geschrapt. Bij art. 20 wil spr. aangevuld zien een half uur na zonsondergang, want bij zonsondergang is het nog wel een uur dag. De voorzitter zegt, dat de practijk hier wel zal leeren, het art. heeft een andere strekking, dan de heer Paase meent. De heer Fijma is heelemaal tegen dit ar tikel, als het niet nader omschreven wordt. Er wordt niet over gestemd. De heer Paase bespreekt art. 28. Spr. ziet geen bepaling aangaande zonneschermen. De voorzitter Dit is bij de bouwverorde ning vastgelegd. De heer Paase de politie kijkt er heele maal niet naar. Weth. De Vreugd de vergunning voor een zonnescherm wordt nooit anders ver leend dan voor 2 M. boven het trottoir. De heer Paase Moeten ze niet opgehaald worden als de zon ondergaat De heer Klaver die middenstanders beknotten is hier gemakkelijk, maar kom er tegenop. Als ik uitga en om 9 uur thuis kom, zou ik wel aan een buurman mogen vragen mijn zonneschermen op te halen Stemmen och kom De heer Paase Als deze bepaling gehand haafd wordt, krijgen jullie meer proces verbalen, dan je aankunt. Paase komt aan art. 83. Wat daar gevraagd wordt bestaat niet steun aan rug, handen en voeten (hilariteitEr mogen er dus geen 2 meer op 1 rijwiel. Paase niet, dat B. en W. dat durfden neer schrijven het vuilnis der gemeente wordt vervoerd in een open wagen, soms in een hossenden boerenwagen etc. Met dit art. kan de politie de gemeente aanhoudend verbali seeren. Weth. De Vreugd Bij de a.s. begrooting Zal erin voorzien worden, het is al in B. en W. besproken. Bij art. 165 zegt de heer Paase te Zorgen, dat dit niet in een open wagen gebeurt. Bij art. 48 wenscht de heer Van Houten ingelascht te zien het woord „hinderlijk' De heer Loerakker zegt, dat het soms een onhoudbare toestand wordt, als je 5 goede buren hebt met Radio, dan ben je goed af De Voorzitter ik heb geen reden, om het art. in te trekken, B. en W. kijken ook vooruit. De heer Van Houten vraagt nog inlichtin gen inzake art. 91, welke de secretaris ver strekt, een en ander geldt alleen autobussen. Bij art. 137 merkt de heer Van Houten op, dat de woorden „doorreizende personen" is weggelaten, in de oude verordening stond zijn wel. f De Voorzitter merkt op, dat lid d. van dit art. erin voorziet. De heer Loerakker betoogt in dit verband, dat er geen ruimte behoort gelaten te worden, om de Wet te ontduiken, als het tijd van slui ten is moet de boel dicht, af. De Voorzitter brengt nu de heele verorde ning in stemming, die wordt aangenomen met li2 stemmen. Tegen: de heeren Klaver en Van Houten. Punt 15. Vaststelling Opcentenregeling op de personeele belasting. De heer Vooren is dankbaar aan B. en W. dat zij zijn inzicht gunstig hebben ontvangen bij het desbetreffende onderhoud zijn nog andere zaken besproken. Ik heb geadviseerd, de opcenten op de pers. belasting geheel te schrappen. B. en W. stonden daartegen niet vijandig, ook de gem. secr. niet. In 1927 bracht de belasting f 116000 meer op dan verwacht was en dit jaar de pers. bel. f 10000 meer dan waarop gerekend was. De finantieele toestand der gemeente is dus thans zeer gunstig. We hebben lang hooge belastingen gehad en het is niet juist, nu te zeggen we Zullen wel wat minder nemen, maar gaan een spaarpotje maken. Zij, die de gemeente verlaten, hebben ook aan die hooge lasten bijgedragen. Wat ik hier zeg is geen verwijt aan B. en W. dezen beginnen met hoogst voorzichtig te zijn en ik kan me dat indenken. Zij redeneeren Wil de Raad verder gaan dan wij, dan moet deze dit weten zoo is de gedachtengang geweest. Dit voorstel verdient waardeering, het is een tegemoetkoming, maar bij mij leeft de ernstige gedachte, dat De Voorzitter de bedoeling is een kinder- 1 B. en W. die opcenten wel heelemaal weg mandje. I willen hebben, doch laat de Raad dit voorstel De heer Paase maar zoo staat het er niet. maar doen. Het zou een groote daad zijn, die De Voorzitter De rechter is er, om de opcenten af te schaffen, al zal het f 10000 Wet toe te passen. Wat noemt u kinderen kosten, terwijl de pers. belasting toch gaat Van 4 of van 18 jaar? U krijgt van mij de gevraagde toezegging niet. Het 2e lid van dit artikel wordt nu in stemming gebracht en aangenomen met 112 st. Tegen de heeren Fijma en Paase. Bij art. 90 wil de heer Paase het woord bekwaam vervangen zien door geschikt. De heer Van Houten wil opgenomen zien of een doorzichtig venster. Anders heb ik wel 30 sloten noodig en een mannetje, om ze eraan te maken. De VoorzitterEen politieverordening, die ieder bevredigt, is niet te maken. De heer Van der Schoot vraagtWaar is dat artikel voor Moet ieder niet op zijn eigendom passen B. en W. willen het artikel handhaven en brengen het in stemming het wordt verworpen met 103 stemmen. Voor stemden de beide Wethouders en de heer Loerakker. Bij art. 157 a bespreekt de heer Paase de urinoir bij het groene boschje. Het ding, dat daar stond, ligt nog op de gemeentewerf. Is er nergens een plaatsje voor te vinden? We Zouden de punt bij villa Delta kunnen weg- koopen en het er gemaskeerd kunnen plaatsen, We hebben 1 waterplaats bij 10000 zielen en deze is ongeveer niet te vinden 1 En dan wordt er nog een artikel op gemaakt 1 Dit is totaal overbodig. Bij b. van hetzelfde art. merkt de heer Paase op, dat in de Meerstraat wel 3 hoopen visch koppen lagen voor een paar dagen, men gooit alles maar op straat. De Voorzitter zegt, dat er tegen gewaakt zal worden. Bij f. van het art. begrijpt de heer verdwijnen. Het zou ook een mooie daad zijn, om naar buiten uit te dragen, een propaganda middel, om de menschen naar hier te trekken en de uitkomsten van 1937 hebben deze mogelijkheid geschapen. Ik stel daarom voor, de opcenten op de pers. bel. geheel te schrap pen en hoop, dat hiervoor geen stemming noodig zal zijn. De Voorzitter Ik ben er nog niet direct voor de gegronde vrees is, dat de ink. bel. 1928/29 belangrijk lager zal zijn we krijgen dan verhooging van het verm. cijfer, waarvan de kleine man het eerst de dupe is. We moer ten geen belasting verlagen, die door anderen betaald wordt. De heer Vooren Als dat waar was 1 Door dat we altijd maar bang zijn, hebben we meer malen misgetast. Mogen we nooit eens opti mist zijn Altijd maar bang We zien hier niets dan welvaart en moeten we dan die 10000 handhaven De afschaffing dezer opcenten zal geen verhooging van het verm. cijfer ten gevolge hebben. De Voorzitter Ik ben maar blij, dat we ons dan eens vergist hebben de exporteurs hebben zulk een best jaar niet. De heer Vooren Maar de belastingbeta lers zijn er niet blij mee en al zou het waar zijn, dat de exporteurs niet zulk een best iaar maakten, de kweekers toch zeker wel. De heer Vermeer De heer Vooren meent de gedachte van B. en W. gezegd te hebben maar ik ga terug tot de vorige raadsvergade ring. Bij besluit van een raadsvergadering jn 1921 werd gestreefd naar belastingver laging en wijziging der progressie. Dat de voorzitter den heer Vooren gelegenheid gaf zijn gedachten te uiten, kan ik me in denken uit piëteit jegens het oudste raadslid en voor belastingverlaging zijn we allemaal. Doch we moeten wel rijpelijk overwegen welke Dit is een principieele vraag, Moet de progressie uitgebreid worden of ingekrom pen We moeten bestendigen, wat er in 1921 was voorgelegd, dat was het doel der vorige vergadering. Ik bedoel in dezen geen critiek op den voorzitter, maar het ware toch beter geweest, ons op het oude standpunt te plaat sen. Bij de begrooting kunnen we bespreken wat en hoe te verlagen. Het voorstel-Vooren grijpt te ver in, daarom kan ik er niet mede meegaan. De Voorzitter Wat we nu gedaan hebben, is geen bezwaar. De heer Vooren Toch vergist zich de heer Vermeer mijn voorstel was een gevolg van de vroegere voorstellen en bij de vorige be grooting reéds aangegeven. Wat ik deed was dus geheel in de lijn en ik heb niets verkeerds gedaan, ook B. en W. niet door hun voorstel. Had ik op de vorige vergadering geweten, wat ik nu weet, dan was ik toen reeds geko men. De heer Vermeer zegtIk vergis me niet. De Voorzitter Wij handhaven ons voor stel. De heer Meskers Ik ga volkomen mee met het voorstel-Vooren. De heer Vermeer wil alleen het voorstel van B. en W. in behandeling nemen gaan de opcenten geheel weg, dan komt z. i. onvermijdelijk verhooging der inkomsten belasting. De Voorzitter Wat wij voorstellen, kan dat bezwaar niet brengen. De heer Selhorst is van meening, dat B. en W. gehandeld hebben zoo, dat we dank baar mogen zijn spr. kan er zich volkomen mee vereenigen, het college ging in de goede lijn. Het eerst komt nu in stemming het voor stel-Vooren, houdende geheele afschaffing der opcenten op de pers. belasting. Dit wordt verworpen met 6—7. Tegen stemden de beide Wethouders en de heeren Loerakker, Jansen, Vermeer, Fijma en Paase. Hierna komt in stemming het voorstel- Vermeer, de opcenten vast te stellen volgens de oude verordening. Dit wordt verworpen met 103. Voor stemden de heeren Vermeer, Fijma en Paase. Daarna komt het voorstel van B. en W. in stemming, dat wordt aange nomen met 121 stem. Tegen de heer Fijma. Agendapunt 16 (later ingekomen). Ver ruiming werktijd Gemeente-Ontvanger. De heer Loerakker Zooals u weet, mijn heer de Voorzitter, en de Raad weet zulks ook, wordt door mij buitengewene waarde gehecht aan hetgeen de permanente commissie advi seert. Dit kwam bij de gratificatie reeds tot uiting. Dit verklaar ik vooraf, omdat hetgeen ik nu ga zeggen, daar feitelijk van afwijkt. Het is pijnlijk, om iets te zeggen over ambte naren. Het salaris van den Ontvanger wordt door Ged. Staten vastgesteld. Dit salaris behoort zoo te zijn, dat deze er van leven kan. Maar de heer M:ijer is ook 1ste ambtenaar ter secretarie. Bij de vorige verordening is hiermede rekening gehouden. Het heeft de andere ambtenaren altoos gegriefd, dat het salaris door de combinatie zoo hoog kwam als dat van den Burgemeester, hooger dan dat van den secretaris. De koe bij de horens te nemen durft men niet. Het blijkt nu, dat de Ontv. aan 2 dagen aan den overkant niet genoeg heeft, hij krijgt er nu 2 bij, dus 4 en zijn salaris blijft gelijk, ondanks dat hij dan als 1ste ambtenaar slechts 2 dagen werk kan verrichten op de secretarie. Dit is psycholo gisch onjuist. B. en W. zeggen, u kunt er voor het ontvangerschap 4 van de 6 per week krijgen en we blijven van je salaris af. Straks misschien 5 dagen, of geheel de week wordt in beslag genomen. Dit is buitengewoon inconsequent. Thans is het de gelegeifheid om te zeggen dit is uw functie als Gemeente- Ontvanger is uw salaris onvoldoende, dan moet u naar Gedeputeerde Staten gaan. Ik gevoel er niets voor, dat we hier een ambte naar hebben, die 2 of 4 dagen niet ter secre tarie werkt en vol salaris als 1ste ambtenaar houdt, zoodat dit in totaal hooger staat dan dat van den Burgemeester. Ik zeg dit hier niet graag, doch zoo zie ik de zaken. Het is ongeveer kwart voor 6 en de heer Fijma gaat heen. De heer Loerakker vraagt hem nog ben je het er mee eens De ver trekkende bevestigt dit. De heer Vooren wil een en ander recht zetten. Het is een buitengewoon moeielijke kwestie. De tegenwoordige situatie is de schuld van den Raad en deze is daar ook verantwoordelijk voor. De persoon en de kwestie is niet bij de permanente commissie ingekomen. Zij heeft een uitnoodiging van B. en W. gehad, om te adviseeren, wat er moest gebeuren. Wat het finantieele betreft, daarover behoefde de commissie niet te praten het salaris bleef. We behoefden alleen maar te adviseeren, hoe we dachten, de werk zaamheden in het vat te gieten. Er is gezegd laat de Gemeente-ontvanger maar verhuizen naar den overkant en enkele werkzaamheden medenemen en 1 persoon erbij op de se cretarie. We hebben er toen B. en W. over geraadpleegd en de zaak opnieuw bekeken. B. en W. vonden het beter, dat de heer Meijer niet geheel werkzaam werd gesteld aan den overkant, doch gedeeltelijk hier. Hiertegen viel niet te vechten en de commissie is ten slotte met B. en W. medegegaan, omdat de zaak buitengewoon moeilijk is. De vraag is verder, of we bij machte zijn, aan het sa laris te tornen, daar de betrekking van amb tenaar ter secretarie blijft. De heer Loerakker Van het advies blijf ik af. Maar hebben we het recht niet, aan de salarissen te komen Waarom niet Is de vraag niet billijk welk salaris hebben we te geven voor 2 dagen arbeid ter secretarie? Ik heb het altijd onbillijk gevonden, dat een ambtenaar, die onder een ander staat, meer salaris heeft. Het is niet logisch te zeggen of je 2 of 4 of 6 dagen op de secretarie werkt, je krijgt je volle salaris. De heer Jansen Er is wel eventjes over het salaris gesproken eerst is in den geest geadviseerd, dat de betrokkene een offertje zou brengen, wat zijn salaris betreft. De voorzitter de Raad van destijds heeft die beide functies gecombineerd ik alleen heb me er toen reeds tegen verzet. Nu de antvanger zijn werk niet meer in 2 dagen ofkan, hebben we gemeend, het salaris zoo te moeten laten. Praktisch zal over 2 jaar door niet toekennen van verhoogingen het salaris minder zijn dan ambtenaar. De heer Loerakker Er wordt maar ge schermd met den boeman van boven. Als De heer Loerakker Dan stem ik niet voor 2 dagen erbij. De heer Selhorst Dus u wilt een salaris verlaging De heer Loerakker Ja zeker. Moeten we soms f 1700 geven, al doet de man er niets voor De heer SelhorstLaten we dan eerst bij Ged. Staten voor den heer Meijer salaris- verhooging vragen als Ontvanger en dan verlagen. Bij 11000 inwoners zulk een salaris verlagen vind ik verschrikkelijk. Laat ons wachten, totdat de salarissen van Burgemees ter, secretaris en Gem. Ontv. zijn herzien. De heer Loerakker Zoo wordt de kwestie onopzettelijk valsch gesteld. Als men een ambtenaar geregeld 2 dagen per week uit zijn arbeid haalt, wordt zijn praestatie als iste ambtenaar minder, dat moet. De Voorzitter Vroeger kon het werk verricht worden in 2 dagen, nu gaat dat niet meer. De heer Loerakker Blijf consequent en zeg 2 dagen minder dan b.v. f 425 salaris minder. De heer Paase Ik vind bet geval vreemd. De Voorzitter Meijer heeft Ijeel wat meer werkzaamheden gekregen. De heer Loerakker Aan den arbeid heb ik niet getornd. Zijn B. en W. bereid, dit voorstel nog eens te bekijken De Voorzitter Ik heb er geen bezwaar tegen. De heer Vooren legt nu het meerdere werk van den ontvanger nog uit. B. en W. handhaven hun voorstel, dat in stemming komt en wordt aangenomen met 75 stemmen. Tegen de heeren Klaver, Loerakker, Paase, Van Houten en Meskers. De heer Loerakker bepleit voor de toekomst jongelui van hier ter opleiding te nemen, dit is nu uitgeschakeld. De heer Klaver sluit zich daarbij aan Het moet nu maar eens uit zijn met jongelui uit andere plaatsen, we kunnen wel Hillegom- mers nemen. De heer Loerakker hoopt, dat er rekening met de wenken zal worden gehouden en onderschrijft in dezen niet de meening van den secretaris. De heer Vermeer zegtDe eerste vraag is, wat hebben we hier noodig We hebben op de secretarie iemand noodig met wets kennis en bekendheid met secretariewerk. Ik heb in dezen mijn licht opgestoken bij menschen, die het weten kunnen en hoewel ik heel het salaris verhoogd zou worden straks, I graag een jongmensch zag van hier, blijft de zouden we het recht hebben er b.v. f 500. af te halen? Maar dan kan het ook nu. Ik ben er altoos op tegen geweest, dat er een ambtenaar is met een salaris, hooger dan de Burgemeester. Wel heeft de heer Meijer geen 2 volle salarissen, maar gaan er van de secretarie weer 2 dagen af, dan krijgt deze meer vrijheid. Hij krijgt het gemakkelijker en heeft er niets voor over. Ik voel dat stand punt niet. Laten B. en W. er nog eens over praten, zoo stem ik er niet voor. De heer Vermeer We hadden een ont vanger, die 2 dagen als zoodanig arbeidde en 4 dagen als 1ste ambtenaar daarvoor ont ving hij niet het salaris, dat hem als Isten ambtenaar toekwam. De gemeente heeft daarvan een beduidend voordeel gehad. (De heer Loerakker dat is een nieuw geluid De heer Vermeer voortgaande Nu kan het niet meer in 2 dagen en binnen enkele jaren komt er voor dien functionaris van Ged. Staten een salarisverhooging, waar aan we niets kunnen doen. Spr. wil het sa laris zoo laten. De heer Loerakker de praestatie moet er onder lijden als men maar 2 dagen op de secretarie moet werken. Straks is zoo iemand alleen nog bruikbaar voor onbenullig werk en we moeten evengoed betalen. Ik wil met mijn betoog echter geen schijn wekken van antipathie tegen dien ambtenaar, dat onthoude men goed. De heer Klaver Ik ga geheel met den heer Loerakker mee en zal zoo ook tegenstemmen. De heer Jansen Welk ander lichtpunt is er De heer Loerakker Ik Zou willen, dat, als die mijnheer 2 dagen minder op de se cretarie werkt, het salaris wordt verminderd. Laten de heeren er maar eens over praten. De voorzitter Als dit voorstel geren- voyeerd wordt naar B. en W. en de heer Meijer weigert vermindering, wat dan vraag bindend Wat eischt het belang De heer Loerakker Ik wensch met mijne beenen op den grond te blijven, die theorieën gaan me te hoog. De Voorzitter zegt overweging toe. Rondvraag. De heer Paase vraagtHoe staat het met het innen der kwitanties der waterleiding Weth. De Vreugd De persoon, die u be doelt, is ook bij mij geweestwe zullen de zaak op de eerste vergadering der commissie goed onderzoeken, dat beloof ik u. De heer Vermeer Kunnen we verzekerd Zijn, dat de menschen niet afgesloten wor den De Voorzitter Dat zullen we onderzoeken. De heer SelhorstDe menschen zijn geprest vanmorgen kwam ik in een gezin, waar 85 c. meer betaald wordt. Weth. De Vreugd Nog nooit heeft de Directeur uit eigen beweging iemand afge sloten, wij woraen als commissie altijd ge hoord. De heer Vooren Die klachten hooren hier niet thuis, maar bij de waterleiding-commissie De heer Jansen merkt op, dat de bewoners bij de steenfabriek erg klagen over de ver lichting daar. De heer Vooren zegt, dat deze zaak in de gascómmissie reeds in oogenschouw is ge nomen en verbetering spoedig komt. De heer Klaver brengt nu nog in bespre king de kwestie Keien in de Hoofdstraat. De Voorzitter zegt, dat B. en W. die op dracht gaarne aanvaarden, maar ik veronder stel, dat als er verandering komt, het de gemeente geld zal kosten. De heer Van der Schoot meent, dat het zoo erg niet is, als de keien goed gelegd wor den. De Voorzitter sluit nu te ruim half 7 deze vergadering, waarna nog wordt overgegaan in comité-generaal. Den 16 November, hoopt de Eer. waarde Zuster In de wereld Mejuffrouw A. v. LOON, haar Zilveren Kloosterfeest te vieren. De Familie. Wilnis, Mijdrecht. ONDERTROUWD: en Huwelijksvoltrekking 8 November a.s. te 10 uur, in de kerk van „Onze Lieve Vrouw Hemelvaart", Valkenburger plein, Heemstede. Receptie21 October van 3—5 uur, Raadhuisstraat 21. Raadhuisstraat 67 H'stede, 18 Oct. 1928 Raadhuisstraat 24. R. K. MANDOLINECLUB ter gelegenheid v. h. 12 y, jarig bestaan DINSDAG 23 OCTOBER a.s. Gem. Concertzaal - Aanvang 834 uur. Medewerking Knapen en Mannenkoor „TE DEUM LAUDAMUS" Dir. Jos de Klerk. Kaarten 0.75, bel. inbegr., ver krijgbaar fa. ALPHENAAR, MIGNON Co., Mag. St. Josef. Door den E. A. Heer Rechter-Com- missaris in opgemeld faillissement is bepaald: lo. dat de schuldvorderingen moe ten worden ingediend vóór den 15en November 1928 ten kantore van den ondergeteekenden curator; 2o. dat de verificatievergadering zal gehouden worden op Zaterdag 1 December 1928 des voormiddags ten December 1928, des voormiddags te 11)4 u., in het Paleis van Justitie aan De curator: Mr. J. H. J. SIMONS, Kruisweg 63, Haarlem. BU exploit van mij, deurwaarder, van den 18 OCTOBER 1928, is ter vordering van den Ontvanger der Directe Belastingen te Haarlem, Bui tengemeenten, domicilie kiezende ten Raadhuize der gemeente Heemstede, beteekend aan thans zonder bekende woonplaats in het Koninkrijk en zonder bekend wer kelijk verblijf, een proces-verbaal den 16 OCTOBER 1928 door deurwaarder G. VAN TONGEREN te Heemstede, ten verzoeke van den requirant opge maakt, houdende executoriaal beslag op zijne roerende goederen in het per ceel te Heemstede, VALKENBURGER PLEIN 9. De Deurwaarder J. DAS. CREDIETEN vanaf 20.—. Kleine bedragen zonder, groote be dragen met borg. Rijks en Gem. pers. zonder borg. Zaterd. na 2 uur geen spreekuur. HODDENBACH, Raamgr. 29. Vanaf heden ligt gedurende 4 weken voor een ieder ter secretarie (4e afd.) op iederen werkdag van 1012 v.m. ter inzage Ingevolge artikel 31, 4e lid der Woningwet herziening XLIX van het uitbreidingsplan der gemeente Heemstede betreffende de terreinen, gelegen ten Zuiden van de Zandvoort- schelaan tusschen de spoorbaan Am sterdamRotterdam en de grens der meente Bloemendaal. Heemstede, 18 October 1928. Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. i rebels p. plaatsing 10.60 Elke regel meer f 0.15 BIJ VOORUITBETALING gevr. ter assistentie in den winkel. N. V. Kantoorboekhandel ANTON BOSSE, Barteljorisstraat 12. Biedt zich aan voor direct een net 23 jaar, voor hulp ln de huishouding. Br. onder No. 4604, Bur. v. d. blad. Voor direct gevraagd J. HÖMANN, Paarlaarsteeg 10. In gezin zonder kinderen gewaagd van 8—4 uur. Netjes kun nende werken, v.g.g.v. Zondags vrij. Loon 6. Br. onder No. 4610, bur. van dit blad. Gevraagd om terstond in dienst te treden v. d. en n., goed met kinderen kunn. omgaan. Niet ben. 18 j. Br. onder no. 4597, bijkantoor Beverwilk. Bree- straat 121 Bakkerij „EIGEN HULP", Ged. Oude Gracht 3, waagt om terstond in dienst te treden eene ERVAREN, EERSTE met het vak bekend. Sollicitaties persoonlijk of schriftelijk aan boven staand adres. Voor spoedige indiensttreding gevraagd, op kantoor in omgeving Haarlem een GEVORDERDE Brieven met opgaaf van verlangd salaris en vorige werkkring onder No 4612, Bureau van dit blad. GEVRAAGD, in staat zelfstandig administratie te kunnen bijhouden. Aan vangssalaris 25.per maand. Brieven met opgave van genoten opleiding en van laatsten werkkring onder No. 7064, Bureau van dit blad. dagelijks versche aanvoer Gerookte Zalm - Paling - Bokking - Makreel Oesters - Forellen - Kreeften - Caviaar BLOEMENDAALSCHEWEG 60 - BLOEMENDAAL Anno 1861 - Telefoon 23280 lijn Vanaf heden droge en geweekte stokvisch. gevraagd in klein gezin. Mewouw RICHARD, Klapheklaan 3, (Rijnegom) Aerdenhout. Te Heemstede gevraagd, voor heele of halve dagen. Hulp voor kinderen aanwezig. Br. met verlangd loon enz., onder No. 4602, Bur. van dit blad. GEVRAAGD: door mej. LOMMERSEGoemans, Haarlemmerstraat 5, Hillegom. gevraagd als hulp in de huishouding. Werkster aanwezig. Adres: A. J. NEIJZEN, Koningstraat 2, IJmuiden. Gevraagd een voor d. en n. RAAMVEST 47. Knappe meisjes en jongens voor licht werk. Leeftijd NIET boven de 16 jaar. Aanmelden Schalkwijkerweg 65 C. gevr., goed kunnende fietsen, niet ouder dan 17 jaar, bij ANTON BOSSE, Darteljorisstraat 12. Timmerfabriek waagt Brieven onder No. M 10 met opgaaf van verlangd salaris, Boekh. J. M. STAP, Gr .Houtstraat. Er biedt zich aan een nette halfwas, van goede getuigen voorzien, oud 19 jaar. ^r. onder No. 4601, Bur. van dit blad. Te koop drachtige zeugen, een toom beste biggen en 2 zware schrammen, bij S. RUMPING, Zwarte Kuikensweg, Heemskerk. en halfwas gevraagd door CHR. KUNKELER, Riviervischmarkt 11 rd. 2 crapauds, 4 stoelen m. moquette, 2 fauteuils, 4 stoelen m. moquette 29.90. 1 Chesterfield, 1 Bergère 4 eiken stoelen met bokkepooten met mohair 159.Eiken Theekast met ster 8.90. II. J. v. LEEUWEN'S Meubethuis RAAKS 32 Goedkoopste zaak hier ter stede. Zie étalage, 's avonds tot 10.30 verlicht. Er biedt zich aan een aankomend R.-K. Br. lett. A„ aan TH. HAGEN DOORN, Agent N. H. Crt., Uithoorn. Te koop een direct te aanv. Koopsom 3200.Te bevragen: Bijkantoor HENJC TH. FIBBE, Kloosterstraat 83. I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3