DONDERDAG 18 OCTOBER 1928 •N _^X«oóé<<.v NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Fotonieuws van het Eucharistisch Congres te Sydney. Een schitterende overzichtsfoto van de Pontificale Mis in de Show-grounds, welke door 30.000 kinderen, allen in 't wit lichtblauw bijgewoond, benevens door een reusachtig aantal volwassenen. Op den achtergrond, onder den Witten Koepel, het altaar. Deze foto werd genomen van den Grand Stand, de grootste tribune, d.e 50.000 personen kan bevatten. V.v- Zondag werd te .Simpelveld het feest gevierd, dat de Eerw. Zusters van het »rme Kind Jezus, voor 50 jaar in deze gemeente vestigden. Groep van het feestcomité met genoodigden en bruidjes. Te Boskoop, waar wel spoorwegbruggen liggen, maar geen rails. De Engelsche Spoor weg wagons worden van het onderstel gelicht en per schuit van Harlingen naar Boskoop en vise-versa vervoerd. Op onze foto zien we den nieuwen burgemeester van Rotterdam, Mr. F. Drooglever Fortuyn bU de aankomst In zijn standplaats. Hij werd aan het station Hofplein verwelkomd door den heer Mr. Smeding, Gemeentesecretaris. Het nieuwe Kerkgebouw van de parochie van den H. Nico- laas te Yalkeaswaard is vorige week in gebruik genomen De Koning en de Koningin van Engeland openden vorige week de nieuwe brug over de Tyne-rivier te Newcastle. Aan den bouw dezer enorme brug is men vanaf 1925 bezig geweest. De Djiguitenkozakken traden vorige week te Oss op, ter gelegenheid der groote Landbouwtentoonstelling. De „Graf Zeppelin" heeft den grooten tocht over den Oceaan naar Lakehurst (New-York) glansrijk vol bracht en is Maandag om 5.30 uur Amerikaanschen tijd (ongeveer 11.30 Middeneur. tijd) onder onbeschrijfelijke geestdrift te Lakehurst ge land. We plaatsen hiernaast curiositeitshalve een gecom- poseerdc foto: het luchtschip boven de Ncw-Yorksche ha ven, terwijl respectievelijk links fn rechts de portretten prijken van Dr. Eckener, den bevelvoerder en lady Drum mond-Kay, de eenige vrou welijke passagier, die als journaliste de reis meemaak te. Zooals men uit de berich ten heeft kunnen lezen geschiedde de landing vlot en hadden de passagiers alleen maar te klagen over de onheusche bejegening door de Amerikaansche douane-autoriteiten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5