Stadsnieuws 3Ilit©3S? BIJ UW ONTBIJT EN KOFFIETAFIL FRANKEN'S Broodfabrieken Ur^^EBDlNA NIEUWE OOGST 122 FIJNSMAKEND KALKHOUDEND LICHT VERTEERBAAR BROOD TWEEDE BLAD NIEUWE HA. DONDERDAG 18 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 3 R. K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek De Internationale Kwartet wedstrijd van „Inter Nos"j Tegen een boom gereden VAN ONZE RECHTBANK Gasverstikking te Amsterdam Een auto uitgebrand Mishandeling van schoolkinderen Haarl. Gemengd Koor SPORT EN WEDSTRIJDEN Sportkeuring TOONEEL. Haarl. Voetbalbond fc. F. C. 3 ft. C. H. 3 Junioren - Competitie D. H. V. B. District Haarlem en Omstreken De Ned. R. K. Dambond NU WSJ AL ONZE LEVENSMIDDËLEK- pmiZEU ¥£RLAA«SD HEBBEN HUISKOUBOeaEKTEN BIJENKORF HUISHQUDSOEPEN bi. bi B BROSTE CHOCOLADE LETTERS ROODE EN WITTE PORTWIJN fi. ZOETE WIJNEN VERSCHE ROOMBOTER SPECIALE COMMISSIE-AFDEELING Nieuwe Studiewerken S. Rombouts Historiese pedagogiek, grote lijnen der geschiedenis van het opvoed kundig denken en doen in doorlopend verband met de kultuurantwikkeling 4dln. Xd. Zielkundige begrippen, een inleiding in de psychologie vooral voor opvoeders. Cass. Hentzen De politieke geschiedenis van het lager onderwijs in Nederland: de financieele gelijkstelling. F. Roels en J. y. d. Spek Handleiding voor psychologisch onderzoek op de school. L. Bopp Psycho-analyse en katholieke opvoedkunde. A. Deooene Inleiding tot de opvoed kunde. ld. Pedagogische zielkunde, ld. Kerkelijke opvoeding. P. W. Foerster School en karakter, ld. Levenswandel, ld. Karaktervorming, ld. Moderne student en geleerde, ld. Staatsburgerlijke opvoeding, ld. Autoritat und Freiheit. P. Gervasius Bovennatuurlijke pedago gie. F. Guex Histoire de l'instruction et de l'éducation. B. Hellwig De opvoeding onzer kinderen- J. F. Herbart Pedagogiek toegelicht en aangevuld met andere geschriften van den schrijver door H. de Raaf. Jaarboeken van het onderwijs en de op voeding der R.K. jeugd in Nederland en koloniën. Jaargangen 1925, 1926, 1927, 1928. G. Lamers. De psychologie van het ge heugen, theorie en practijk volgens de nieuwste resultaten der wetenschap. L. J. Callewaert. Onze Vlaamsche volks- jeugd. Fr. Dupont en Fr. Haepers. Ketterij en orthodoxie, gevleugelde woorden uit het werk van Chesterton, ing. d. Dr. Fr. de Hovre. H. Colijn. Koloniale vraagstukken van heden en morgen. P. A. Diepenhorst. De Nederlandsohe ar beidswetgeving. Idem. Voorlezingen over economie. W. H. J. Duynstee. Burgerlijk recht en zielzorg. R. Fruin. Geschiedenis der staatsinstel lingen in Nederl. tot den val der repu bliek. J. Huizinga. Mensch en menigte in Ame rika. J. Kerkvliet. Geschiedenis der interna tionale arbeidswetgeving. B. A. Kwast. Beknopt leerboek der eco nomische aardrijkskunde. Jos. Mausbach. Het standpunt der vrouw in de maatschappij. W. H. Nolens. Beteekenis en omvang der arbeidswetgeving. G. Schmoller. Grundrisz der Algemeinen Volkswirtschaftslehre 2t. Ign. Seipel. De economische ethische theorieën der kerkvaders. wijlen in een gevoeligheid, zooals weinig ju risten ze .in de rechtszaal zullen vertoonen, en Frits van Dijk had die weten te vermij den zonder slapper te zijn. De Eduard Woest daarentegen van Oscar Toumiaire, liet meer de schurkachtige geslepenheid doorstralen, zonder 't er dik op te leggen, dan dezelfde figuur van Rob Geraerds. Was 't daaraan te danken, dat de verwisseling van advo caat ons in de opvoering van gisteravond aannemelijker voorkwam? Allicht zijn een groot deel der verschil-, len toe te schrijven aan de regie wer-| kelijkheden typeerend bij Verkade mei strevend naar kleur ('t rood® pakje van de: lift jongen] bij Saalbom! E. U. Men schrijft ons: De Prima Vista-wedstrijden, voor hetl eerst voor kwartetten door het Dubbel Man- nenkwartet Inter Nos in ons land ingevoerd, I hebben én bij de zangers èn bij het pu- bliek èn bij de pers een enorm succes. Vooral het Brusselsche koor „Schola Can torum" gaf een schitterend staaltje van I Prima Vistazang. Zij zongen hun verplicht 1 Prima Vista-koor met een élan, met een bravour en vlotheid, alsof het een van hun j repetoir-werken gold. Zaterdag a.s. komen de Brusselaren I wederom in onze stad zingen, nu in grooter aantal, wederom in de Prima Vista-afdee-1 ling en het zal natuurlijk wederom een groot succes hebben. Dit koor geniet in Brussel enj ver in de omgeving een groote vermaard-] heid. Voor onze kunstminnende stadgenootenj mag het wel een voorrecht heeten, hen in onze Concertzaal te mogen gaan hooren. Mogen zij a.s. Zaterdag een volle zaal metl een enthousiast publiek aantreffen. R. Storr. Rondom de christelijke wereld schouwing (vert. A. B. Miohielsen). E. de Laveleye. Elemento d'économie poli tique. v H. Raymakers. De vrouw en de missie. P. Tarcisius. De missie bij het onderwijs. P. J. Schurhammer. Franciscus Xaverius. G. de Langen-Wendels. vredesgedachte. M. de Sainte-Seine. La mode et la con science chrétienne. G. D. Zegers. Inleiding tot de kennis der beroepsn. G. Pirou. Les doctrines economiques en France depuis 1870." T. C. Bridges. Het boek der ontdekkingen D. A. Wells. Het geld van Robinson Cru- soë, populaire uiteenzetting omtrent den oorsprong en het gebruik van het geld als ruilmiddel m. voorr. van Mr. G. Vis sering. Ch. Raaymakers. Beginselen der staat huishoudkunde. Idem. Staat en armenzorg. A. Rijken. De leer en de praktijk der kerk in zake leenrente. M. J. A. Steenhuis. Het goed recht en de zegenrijke werking van het Nederland sohe bestuur in Indië. Idem. De beteekenis voor Me van be- drijfsconcentratie. Officieel verslag van den vierden Neder- landschen Katholiekendag te Maastricht. Gisterenavond omstreeks 9 uur is P.| v. d. B. in de Zandvoortschelaan met zijr auto tegen een boom gereden ter hoogt van „Stuivezand". Het bleek, dat er een defect was ontstaan aan de stuurinrichting. Het voorste gedeelte van den auto werd beschadigd. Persoonlijk| ongelukken kwamen niet voor. Berooving bij Spaamdam In een café, hoek Anegang—Kleine Hout-I straat, ontmoetten ze elkaar, de oude W. S. en A. van S. met J. D. Er werd een flink| borreltje gedronken en goed getracteerd. W. S. betaalde met een tientje aan den kell- ner en ontving twee rijksdaalders en 3 gul den terug. Het tweetal, waarmede hij vriend schap gedronken had bemerkte dus dat 1ij wel een paar centen had en zij besloten i hem mee te nemen naar Haarlemmerliede In een perceel aan de 2e Vogelstraat 19 te Amsterdam, is gisterenmiddag een geval van gasverstikking ontdekt. Een 76-jarigen man, de V. genaamd, wiens vrouw in het zieken huis verpleegd wordt, vond men dood in de keuken liggen, nadat de buren sinds Maandag niets van den man vernomen had den. Het gaskraantje in de keuken was ge opend. De politie stelt een onderzoek in. Te Callantsoog is een auto van den heer D. plotseling in brand gevlogen. Inzittenden konden zich bijtijds redden. De auto brand de geheel uit. om hem op een eenzame plaats te berooven, Ze gingen er naar toe met een span: een grauwen h it met 'n platte kar. Daarop gin gen ze zitten. A. van S. bestuurde den wagen Toen ze een mooi plekje gevonden hadden, stopten ze en sleepten W. S. op den bega- nen grond. J. D. haalde het geld uit het De christelijke vestjeszakje van W. S. en een portemonnaie uit zijn binnenzak. Met het span waren verd. toen teruggereden naar Haarlem, W. j S. achterlatende. In een café aan de Am- sterdamsche Vaart verdeelden ze den buit. A. van S. ontving 15, de rest hield D. Dit alles was op 16 Juli voorgevallen. Allereerst stond terecht A. van S. Deze beweerde niet j geweten te hebben, dat het plan was voor- 1 genomen S. te berooven. Hij had op den weg gezegd, dat hij naar zijn aardbeien ging kijken, was gestopt en had toen D. zijn gang laten gaan. Verd. erkende nu in het geheel geen aardbeien te hebben gehad. Het O. M. vindt het van verd. een zeer gemeene streek om zulk een ouden man te berooven. De eisch is 3 maanden gevangenis straf. Verd. vindt den eisch zoo mooi niet, daar hij nog nooit wat met de rechters gehad heeft. Uitspraak Donderdag a.s. Dan stond J. D. terecht voor hetzelfde feit, met dien verstande, dat hij S. beroofd had. In deze zaak werd de medeverdachte als getuige gehoord. De beweringen van beiden kloppen nogal eens niet met elkaar, daarom wijst de pres. verd. op de straffen, welke op meineed staan. Verd. D. bekende ten slotte de 6 uit het vestjeszakje gestolen te hebben, de 25 ont kende hij absoluut uit de portemonnaie ge nomen te hebben. Het O. M. begrijpt niet, dat zoo'n oude, sullige man als verd. D. nog tot een beroo ving kan komen. Verd. staat zeer ongunstig bekend, zoodat de officier van meening is, dat er wel degelijk van te voren een af spraak gemaakt is, den ouden S. te berooven. Daarom eischt hij een gevangenisstraf van 6 maanden. De verdediger, mr. H. O. Drilsma, acht de bewijsmiddelen tamelijk zwak. Getuigen wa ren beiden dronken. Er was behoorlijk ge- heschen in dat café en hij kan zich niet voorstellen, dat S. zich alles nog zoo juist weet te herinneren. De verdediger vraagt dan alleruiterste clementie van,de Recht bank, daar verd. D. toch niet zoo jong meer is, en al zooveel achter den rug heeft. Uitspraak Donderdag a.s. De kinderen G. uit de Merwedestraat wer den, wanneer zij op weg naar de M. U. L. O. school te Bloemendaal waren, meerma len lastig gevallen door leerlingen van de St. Bavo-school aan het Kerkpad te Oud- Schoten. Aan het hoofd dezer school is nu een geval bekend gemaakt, dat ernstige ge volgen had kunnen hebben. Een jongen stak, toen de 13-jarige M. G. voorbij fietste, een stok tusschen de spaken van haar wièl, zoo dat zij viel en zich ernstig bezeerde. Met moeite kon zij naar huis teruggaan. Haar zusje kreeg enkele vuistslagen. Donderdag 25 October zal Haarl. Gem. Koor opvoeren .,Die Schöpfung" van Haydn, in de Gem. Concertzaal. Houders van vaste plaatsen kunnen Vrij dag a.s. bespreken bij Concertbureau A. Vernout, Warmoesstraat 10. Stadsschouwburg. Het proces Mary Dugan. Het Nieuwe Ned. Tooneel. Gisteravond werd het stuk van Bayard' Veiller, dat we reeds van het Vereenigd Tooneel zagen, door het Nieuwe Neder- landsoh Tooneel opgevoerd. Onze interesse voor het (ernstig voorbe- houd'en) werk ging er niet op vooruit wèl was het interessant, de opvatting der rollen door verschillende spelers met elkaar te vergelijken. De titelrol beviel ons nu, door Magda Janssens vertolkt, beter dan in de creatie van Nel Stants. De laatstgenoemde gaf een zeer beheerschte, koele, ietwat trotsche Ma ry bij Magda Janssens daarentegen kwam de ontroering, de vrouwelijke zwakheid meer uiten deze houding lijkt ons te genover den zeer penibelen toestand toch natuurlijker. De meeste andere figuren echter winnen het o.i. bij het Vereenigd Tooneel. De ge tuigen b.v. hielpen ons daar beter over de lengte der verhoren heen, door ieder voor zich een ^etwat caricaturale figuur te schep pen. In den officier van justitie pakte het kalm-venijnige van Paul Huf ons méér dan het meer luide, autoritaire, barsche van John Gobau. En Ellas van Praag verviel bij- Een gevolg van de Ioodgietersstafcing W. B. was werkwillig geweest tijdens de jongste loodgieterstaking. hij maakte werk klaar voor patroons welke niet geteekend hadden. Een troep stakers ontmoette hem in de Velserstraat en lieten het niet bij woorden. Er werd flink geschopt en gesla gen op dien middag van 10 Juli j.l. Een kantoorbediende had de vechtpartij gezien en vond dat er wel degelijk van mis handeling Jcon worden gesproken. Een be woner van een perceel in de Velserstraat had het tumult op straat gehoord ep zag dat er tien, twintig mannen on één los timmerden. Get. heeft de politie opgebeld en vond de houding der stakers ernstig en laag. Verd. G. was het meeste te keer ge gaan. Nadat W. B., de mishandelde, getrof fen met een melkflesch, aangifte had ge daan bij de politie, was verd. G. 's avonds bij hem thuis gekomen om excuses te maken en hem te verzoeken de klacht in te trek ken, zeggende, dat hij toch aan zijn vrouw en kinderen moest denken. Het recht moest echter zijn gang hebben en nu stond verd. wegens mishandeling te recht. Het O. M. achtte het feit een ernstige aanranding der persoonlijke vrijheid en eischte een boete van 50 of 25 dagen. De verdediger Mr. A. Huizenga achtte de bewij zen tegen verd. zeer twyfelachtig. De beide getuigen, welke de vechtpartij hebben gezien, meenén alleen maar dat verd. B. het was, die met een melkflesch sloeg, zeker weten zij het niet, omdat geen onmiddellijke con frontatie heeft plaats gevonden. Uitspraak 1 November a.s. Voor het „Hygiënisch Genootschap" heeft Prof Dr. I. Snapper, naar de Msb. meldt, een rede over sportkeuring gehou- den. Spr. begon met aan te toonen hoe na een buitengewone inspanning een hartver- kleining optreedt. Aan de hand van enkele tabellen, wees prof. Snapper er op, hoe na wedstrijden bij verreweg het grootste aan tal deelnemers een kleiner hart geconsta teerd wordt. In dit verband vestigde hij er de aan dacht op, dat nauwkeurige metingen door de röntgenfoto's mogelijk zijn geweest. De ouderen vonden steeds na een groote in spanning een hartvergrooting. Maar thans is duidelijk gebleken, dat deze resultaten niet Juist waren. Het is dan ook onmoge lijk om met de methoden der ouderen, n.l. 1 percussie en auscultatie, fijne details te j constateeren. Met Röntgenonderzoek is dit echter wel mogelijk. Men weet niet nauwkeurig waarom het hart, na een groote inspanning, zich ver- 1 kleint. Deze verkleining is echter maar tij delijk. Na eenige uren is het veelal reeds I voorbij. Spr. meent, dat deze verkleining jop te vatten is als een vermoeidheidsver schijnsel. j Wat is echter de invloed van een voort I durende, inspannende sportbeoefening op j het hart? Spr. acht het zeer waarschijnlijk. 1 dat een voortdurende sportbeoefening een i hartvergrooting ten gevolge heeft. Als men een spier dikwijls gebruikt, treedt een vergrooting op. Waarom zou dit met het 1 hart niet gebeuren? Een analoog verschijn sel kan men bij dieren waarnemen, hetgeen spr. met enkele lantaarnplaatjes illustreert. Bij die sporten, welke men uitsluitend 1 voor pleizier beoefent, treedt zoo goed als geen hartvergrooting op. Ook bij boksen en voetbal is de afwijking slechts gering; j zwemmen, roeien en ski-loopen geven ech- j ter een beduidende vergrooting. j Zoodra „geperst" wordt bij sport, wordt er zeer veel van het hart geëischt. Hier onder vallen allereerst de zwemmers, die een moeilijke ademhaling hebben, de j roeiers, in verband met) hun moeilijke 1 houding, de ski-loopers en de wielrijders. Men moet er zich echter goed reken schap van geven, dat een vergrooting van het hart bij sportlui niet duidt op een ziek hart. De regel: „Een verwijd hart is een minderwaardig hart", gaat alleen op in de kiiniek bij zieke menschen. Maar bij gezonde sportlui is de toestand natuurlijk anders. Dit houdt verband met de bijzon- dere stofwisseling, welke in het lichaam I van den sportman plaats heeft. Vervolgens wijdde £>Pr- nog enkele woor- |en aan de longen, het zenuwstelsel en de rine. Een sportkeuring acht spr. wel noodza kelijk. Hoewel de sport niet tot functie- Itoomis leidt, is het altijd zeer gewenscht, pat men de deelnemers tijdens en na de vedstrüden controleert. Van algemeen belang acht spr. het, dat ^lechts gezonde menschen aan de wedstrij den deelnemen. Vooral voor de recordbre kers is medische keuring noodig. Daarom moeten er aan het hoofd van 3a sportbonden menschen staan, die het belang van een en ander inzien. Menschen, |aie een ziek hart, zieke longen of nieren lebben, mogen niet aan inspannende wed strijden deelnemen. Op de rede van prof. Snapper volgde lenige gedachtenwisseling. STANDEN 1 A I. O. 3 3 6 9—3 2,00 ft.. C. H. 4 4 3 1 6 22—15 1,50 Ripperda 4 3 1 6 14—12 1,50 Bennebroek 3 2 1 4 11—8 1,33 ED. O. 4 4 2 1 1 5 11—10 1,25 Haarlem 4 5 2 3 4 15—18 0,80 4 1 1 2 3 10—9 0,75 Irillegom 3 1 2 9—15 0,66 Itormvogels 3 4 1 3 2 18—20 0,50 fturora 4 I B 4 16—25 0,— 3 3 6 16—4 2,00 V. S. V. 2 4 3 1 7 19—11 1.75 Schoten 2 3 2 1 5 9—6 1,66 Kennemers 2 4 2 2 6 11—9 1,50 E. D. O. 3 2 1 1 3 9—5 1.50 Bloemendaal 2 4 2 2 4 12—17 1,00 Haarlem 3 4 2 2 4 23—17 1,00 V. V. H. 4 1 3 1 3—7 0,25 J V. O. 4 4 8—19 0,— Haarlem Vet. 4 4 11—29 0,— De uitslagen van Zondag 14 Oct. zijn: Afdeeling A. Lisse ILeiden I, 42. S. N. A.Lisse n, 30. Teylingen IS. J. C., 1—0. Afdeeling B. Lisse n—D. V. O., 2—4. Teylingen HLeiden II, 22. Voor Zondag 21 Oct. as. is het volgen- |do programma vastgesteld: Afdeeling A. Sassenheim: Teylingen ILeiden I. Noordwijk: S. J. C. IS. N. A Afdeeling B. Oegstgeest: O. V. V.Lisse UI. Riipwetering, 1 uur: D. V. O.Teijlingen 2. Waar geen aanvangsuur vermeld, vangen Je wedstrijden om half één aan. D. HAVERKORN, Competitieleider. Junioren- Competitie. Wijziging programma. lste Klasse. Onze Gezellen 3—T.Y.B.B. 5 wordt T.Y.B.B. 5Onze Gezellen 3, te 1 uur. 2e klasse. H. B. C. 5—R. K. V. Z. 4, wordt R. K. V. Z. 4—H. B. C. 5, te 1 uur. Alliance 4Concordia 3, wordt 1 uur in plaats van 2 uur. Gelieve goed nota te nemen van boven staand. De oompetitieleider. No. 7. De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap Zondag werden de wedstrijden voor de demi-finale A voortgezet in het gebouw van de St. Jos. Gez. aan het Hofdijkplein te Den Haag. De strijd ging hier tusschen de Haagsche en de Haarlemsche deelnemers. Zooals reeds eerder gemeld zijn de eerst genoemde deelnemers, bij name J. de Hoogh en W. C. Scholtes, geroutineerde spelers te noemen. De Haarlemmers wisten dus wat hun te wachten stond. Jammerlijk echter schenen zij een minder fortuinlijken dag te hebben, daar B. H. Stevens-zich niet in de finale geplaatst zag en G. Rump met W. C. Scholtes moet herkampen. Het verloop van den wedstrijd is als volgt: J. de Hoogh—W. C. Scholtes Belde stadgenooten gaven het elkander niet cadeau. Na een spannenden strijd wer den dan ook de punten verdeeld. G. RumpJ. de Hoogh Aanvankelijk ging hier de strijd gelijk op. In gevorderd middenspel koos eerstge noemde minder juiste voortzettingen, om een voordeelingen stand op te bouwen. J. de Hoogh profiteerde van de gelegenheid en wist zijn partij in winst om te zetten. B. H. StevensW. C. Scholtes Aan <Üt bord werd onregelmatig geopend en kwam men tot hoogst ingewikkeld spel. Stevens speelde hier ongetwijfeld een zeer goede party en wist in het vergevorderde middenspel een schyf winst te behalen. On- dertusschen was er reeds ruim 5 uur ver streken en scheen het alsof de Haarlemmer vermoeid geraakte. W. C. Scholtes stond in het eindspel verloren, doch vrouwe Fortuna was met hem. Stevens overzag hier, dat hy in plaats van twee, drie schijven had moe ten offeren om van de winst verzekerd te zyn. Zoodoende eindigde deze titanen strijd, die ruim 6 uur duurde, in een geiyk spel. J. de HooghB. H. Stevens Al spoedig na voorgaande party moest laatstgenoemde den strijd met J. de Hoogh aanvangen. Dadelijk verloor de Haarlem mer een schijf en hiermede de partij. W. C. ScholtesG. Rump Een goed gespeelde party, waarin G. Rump in voordeeliger stand stond. In het eindspel wist eerstgenoemde remise te for- ceeren, door een niet geheel juist overziene combinatie van G. Rump. Door dezen uit slag kwamen beide spelers gehjk aan, met 3 punten, en zal vermoedelijk te Haarlem een herkamp plaats hebben. J. de Hoogh plaatste zich met 5 punten in de finale. DE ST. BAVO-BEKERWEDSTRIJDEN Door omstandigheden zullen bovenge noemde wedstrijden geheel opnieuw aan vangen. Vrydagavond a.s. speelt T. E. P. I tegen St. Bavo I in het R. K. Vereenigings. gebouw te Heemstede. S. D. O. speelt Dinsdag 23 October tegen Gez. Samenzijn uit Lisse. De winnaars van deze ontmoetingen ko. men in do finale uit BEZUINIGEN OP DE ALLERBELANGRIJKSTE UITGAVEN IN UW HUIS HOUDING ZONDER MET MINDERE RIVALITEITEN GENOEGEN TE NEMEN. IS THANS MOGELIJK »/i Lt. 1/, Lt- Andijvie0.22 Spinazie0-|8 0.22 Postelelrf. Sperzieboon©!* dubbol 0»52 0*32 Snijboonen0.58 0.35 Sperxleooonen 0.58 0.35 Geschrapte Worteltje» 0.48 0.30 Stoofsalade Andijvie Spinazie. Postelein Geschrapte Worteltjes Doperwten No. tl Doperwten No. I Fijne Doperwten Extra Fijne Doperwten. Snijboonen Sperzleboonen Kropsalade Tulnboonen Fijne Tulnboonen Peulen 2 Lt. 0.05 0.73 0.75 0.75 0.98 1.70 1.43 1.76 2.40 1.30 1.30 0.38 1.20 1.43 1.20 '/i BI. 0.38 0.45 0.45 0.45 0.55 0.65 0.77 0.98 1.30 O.70 O.70 0.55 0.6S O.T7 O.S5 >h Bt. 0.25 0.28 0.28 0.28 0.33 0.38 0.44 0.35 0.G6 0.40 0.40 0.33 0.33 0.45 0.3B l/l BUK HOLLANDSCHE SNUBOONEN Qm Erwtensoep met Kluif. 0.48 0.29 Erwtensoep met Worst0.48 0.29 Bruine Soep met Saucijsjes0.53 0.32 Marine Soep, Groenten, Rijst en Vleesch 0.53 0.32 Schildpadsoep of Oxtailsoep0.93 0.54 Londonderrysoep of Kerriesoep. 0.03 0.53 Juliennesoep of Tomatensoep0.93 0.54 VOOR BIJPAKKING IN UW PAKKET VOOR INDIE 6 500 gram1.90 250 gram0.95 I 1 50 gram0.5S 80 gram0.30 Port0.90 Port Port1.25 Douro Port 1.60 Madeira0.85 Punch1.95 Bisschopwijn 0.55 '/i F1 Samos 4 1.25 0.90 Muscatel 1.30 0.90 Bergerac wit 0.95 Iberia rood0.90 Advocaat2.10 Boerenjongens. 0.95 Onder rijkscontrole VOOR LEVENSMIDDELEN POST EN TELEFONISCHE ORDERS WORDEN MET SPOED UITGEVOERD AunenoAM HO ft v I-. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7