In en om Haarlem I I WÊÊÊÊÊÊÊBÊÊBBm^Og Verzoek aan onze Adverteerders Telegraphisch Weerbericht .ïx I I BUREAUX: NASSAULAAN49, DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN DONDERDAG 25 OCTOBER 1928 TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16995 aangifte moet. op straffe van verlies van alle rechten, geschieden uiterlijk DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Uit den Gemeenteraad. De ontploffing in de electrische centrale te Groningen Z.Em. Kardinaal de Lai f BERICHT De nieuwe burgemeester van Hillegom Een Katholieke titulair Met dezen verzoeken wij onzen Heeren Adverteerders hun speciaal voor de Vrijdag- en Zaterdagnuramers bestemde advertentiën EEN DAG TE VOREN te willen toezenden. Bij tijdige inzending heeft U de zekerheid dat aan de uitvoering en samenstelling van Uw advertentiën de grootst mogelijke zorg wordt besteed, hetgeen bij late bezorging niet altijd kan worden gegarandeerd. Vrijdag en Zaterdag kunnen na 9 uur slechts bij uitzondering advertentiën worden aangenomen. DE DIRECTIE. Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt De wethouderszetels te Amsterdam Door de lucht naar Indië De H.-NAEN te Calcutta Voornaamste Nieuws Ernstig ongeluk te Haarlemmermeer J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Mr. N. J. L. Brantjes I Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal i 3.58 bij vooruitbetaling. E HAARLEMSCHE COURANT ADVERTEIMTIÉN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbel. Bij contract belangrijke korfing. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusscben den tekst 60 ct. per regel, r Alle abonnê's op dit blad zijn Ingevolge de verzekermgsvoorwaarden f 9(1(1(1 Levenslange geüeele ongeschiktheid tot werken door fyCfl oi) een ongeval met f O - (1 bÜ verlies van een hand, ff JOC bij verlies van een fE(l bij 'n breuk van i' in fclj verlies v. een tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: 1 wUUU." verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; 1/«JU."doodelijken afloop; l£oU."een voet of een oog; 1 IC/U."duim of wijsvinger; lull."been of arm; 1 vj."anderen vinger. voet of een oog; 1ILO. duim of wijsvinger; lull, been of e De Ingekomen stukken, die meerendeels weinig belangrijk zijn en ook meestal niet veel aandacht trekken, bevatten ditmaal een voor de Haarlemsche historie zeer ge denkwaardig stuk, n.m. den ontslagbrief van mr. Bruch. I Zooals In den ouden tijd de nar zijn vor- stelüken meester of meesteres ais een scha duw volgde, zoo zorgt het anti-stemdwanglid Oversteegen bij ieder gewichtig gebeuren ln den Baad steeds voor een of andere clow nerie. Ditmaal had hij een voorstel inge diend om hem, Oversteegen, te benoemen tot Wethouder van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Wanneer, een vlieg over een olifantspoot loopt, komt de grootheid van het machtige woestijndier des e meer uit. In zooverre had dan ook het voorstel-Over- steegen zijn verdienste. Wat overigens mr. Bruch voor Haarlem geweest is, trachtte de voorzitter in enkele afscheidswoorden te doen uitkomen. Het gelukte inderdaad in enkele weinige, maar wel gekozen woorden het groote gemis van het heengaan van mr. Bruch te schetsen en de enorme ver diensten, welke de laatste Wethouder van Onderwijs zich voor onze gemeente verwor ven heeft, vast te leggen. Voor den Raad, die zelf zooveel jaren van de buitengewone talenten en karaktereigenschappen van mr. Bruch geprofiteerd heeft, waren deze wei nige woorden voldoende. Zij werden met een welgemeend applaus onderstreept, waarop alleen de heer Peper een uitzondering wilde maken. Deze meende, dat mr. Bruch niet had mogen „deserteeren". Haarlem heeft dus binnen twee maanden tijds twee jonge krachten uit het college van B. en W. zien vertrekken. Bij het heengaan van den heer Reinalda hebben wij nog maals wü deden het vroeger al meer de aandacht gevestigd op de bestaande pen sioenregeling voor wethouders, die door wisselingen, als wij nu beleven, hoe langer hoe minder aan haar bedoeling beantwoordt. Dit schijnt de Baad nu ook te begrijpen. Er was een voorstel van een vijftal ^raadsleden ingekomen, om te onderzoeken of de pensi oenregeling voor de wethouders niet gewij zigd dient te worden. B. en W. namen het kloeke besluit, zelf daarvoor een commissie te benoemen van raadsleden uit alle par tijen samen te stellen. Zij legden deze den Raad voor, die er mee accoord ging. Dit schip staat dus op de helling. Daarna had het onderzoek van de ge loofsbrieven van mr. Bruch's opvolger, den heer Baas, plaats. Zij werden In orde be vonden, zoodat dit nieuwe lid den volgenden ke er de raadzaal binnentreden kan. De agenda zelf bevatte weinig stof voor een debat in grooten stijl. Daar was allereerst een voorstel van B. en W. om een lichtdrukmachine voor Openbare Werken aan te schaffen. Oogenschijnlijk had de heer Klein Schiphorst gelijk met de aan schaffing van dit werktuig een economische dwaasheid te noemen. Hij rekende n.m. voor, dat Openbare Werken slechts 1800 lichtdruk ken per jaar of gemiddeld 6 per dag maakt. Dat korrft op plm. 30 cent per stuk. De heer Boodenburg, die hem bijviel, voegde daar nog 7 cent voor afschrijvingskosten aan toe. Dan ls er nog stroom- en papierverbruik; zeg, dat tedere afdruk 40 cent kost. Een particuliere drukker levert ze voor 20 cent. Wat zullen wij dus met een machine doen? Natuurlijk lag de opmerking voor de hand: maar dan moeten de andere gemeentebedrij ven ook bij O. W. hun lichtdrukken laten maken. De heer Klein Schiphorst sneed deze bemerking echter al bij voorbaat af door de verzekering: de directeuren van andere be drijven krijgt men hiertoe niet; die laten zich door O. W. niet ln de kaart kijken! Wethouder Gerritsz leverde hiertegenover een zwaar betoog over de efficiency der ge meentelijke administratie. Onze nieuwe wet houder moet oppassen niet steeds te veel te willen bewijzen en niet op iedere interruptie ingaan. Zijn zware betoogen komen dan buiten ver houding van de meestal weinig beteekenende onderwerpen. De cijfers van den heer Klein Schiphorst vocht mr. Gerritsz niet aan. De economie der machine zal gevonden worden in algemeen ge bruik. De directeuren zullen hiertoe eenvou dig gedwongen worden, zei de wethouder. Overigens bewees dit uitvoerige debat over zulk een eenvoudige zaak wederom, hoe on mogelijk het is om dergelijke huishoudelijke zaken in een groot college als dat van een gemeenteraad te behandelen; zulke dingen behooren toch aan de dageljjksche leiding te worden overgelaten! Ten slotte werd er over de voordracht ge stemd, welke met 24 tegen 11 stemmen werd aangenomen. Het volgende punt bewees weer eens, hoe Haarlem nog altijd het merkteeken van de annexatie draagt. Hadden wij vroeger in onze Tweede Kamer bij het enkelvoudige distric tenstelsel afgevaardigden, die bij iedere gele genheid voor hun eigen streek opkwamen.de Raad van Haarlem kent zijn geachten afge vaardigde van den Slaperdijk, van Schoten, van Bosch en Vaart, van Spaarndam, van Overveen enz. Nu ging het om een voorstel tot aankoop van grond aan den Slaperdijk om daarheen het woonwagenkamp, nu aan den Oudeweg gevestigd, te verplaatsen. De heer Meijers hield zoowaar een uitvoe rige rede om te betoogen, dat het landelijk karakter van Haarlem aan den kant van Spaarndam door de overplaatsing van het woonwagenkamp verloren zou gaan. De streek zou door de zigeuners onveilig worden, men zou de kinderen niet meer naar school kun nen laten gaan; ja zelfs voor raadsleden zou het niet meer te verantwoorden zijn, om des avonds langs dezen weg te komen! De heer Meijers beweerde in deze een deskundige te zijn, deed een verhaal van de woonwagenbewoners, die hun paarden op weiland van arme pachters lieten grazen. En dit klonk wel vreemd ln socialisti- schen mond wij zullen toch het eigen domsrecht van deze landbouwers, die het vaak harder hebben dan een gewoon werk man, moeten beschermen! Als oplossing stelde de spreker voor het kamp te plaatsen aan den rand van de bebouwde kom der gemeente, opdat deze lastige inwoners door de politie onder de knie zouden kunnen ge houden worden. De heer Oversteegen nam het natuurlijk voor de zigeuners op en verdedigde op on gehoorde wijze het „recht" van deze men- schen, om zich toe te eigenen, wat hun ontbreekt. Het beste leek hem het kamp naar de Hertenkamp over te brengen. Hij kreeg daarvoor echter geen anderen steun dan dien van den heer Peper, zoodat ook dit voorstel wederom onder de tafel raakte. De voordracht van B. en W. vond slechts verdediging bij den heer Keesen, die den te- genwoordigen toestand absoluut onhoudbaar en het plan van B. en W. als het meest voor de hand liggende wilde aanvaarden. Dan had nog de heer Peper een oplossing om n.l. de woonwagenbewoners op verschil lende plaatsen onder te brengen, opdat zü zich aan hun omgeving zouden kunnen aan passen en aldus op een hooger maatschappe lijk peil konden worden gebracht. Onverwachten steun vond de heer Meyers bij den heer Wolff, die met zeer krasse voor beeldenden overlast door woonwagenbe woners aan de omgeving aangedaan aan toonde. Hij vertelde een aardige anecdote, welke zelf had meegemaakt. Op een goeden avond hadden de zigeuners wederom hun paarden op de wei van de boeren gebracht, om deze daar des nachts gratis te laten gra- zenn. De boeren echter namen 's nachts de houten brug over de vaart weg, zoodat de kampbewoners den volgenden morgen de paarden niet over de brug konden krijgen al vorens eerst zelf met een schadevergoeding over de brug te komen. Deheer Wolff gaf te kennen wel een betere oplossing te weten dan B. en W. voorstelden; echter daarmee nog niet klaar te zijn, zoodat hij uitstel van behandeling vroeg. Wethouder Gerritsz had geen gemakkelijke taak netvoorstel van B. en W. te verdedigen. Men heeft wel veel aanmerkingen, en zeide hi), maar een betere plaats aangeven kan niemand. Alle voorstellen wees hij dan ook af, behalve dat om uitstel van den heer Wolff, mits deze een redelijke garantie kon geven een volgende maal met een aanvaard baar plan te zullen komen. Naturlijk was het den heer Wolff volle ernst met zijn voorstel, zoodat dit nu ook werd aangehouden tot een volgende verga dering. Het zelfde lot onderging devolgende voordracht, waarbij B. en W. voorstelden om het verzoek van de bewoners van het Hout- vaartpad, om doortrekking der gasverlichting af te wijzen. Hier trad de heer v. Kessel in het krjjt. Zijn voornaamste argument was, dat de commissie voor de lichtfabrieken hierbij niet was gehoord. Hierbij kreeg hij steun van den neer Joosten. Wethouder Slin- genberg kon dit niet tegenspreken en gaf teslotte toe de commissie nog eens te zullen hooren, waarom de zaak een volgende keer nogmaals aan de orde komt. Dan kwam de motie-Van Kessel aan de orde, waarbij aan B. en W. verzocht wofdt het losloopen van honden op de groenten- markt te beletten. De burgemeester zei, dat de politie nier reeds handelend optreedt. Dan kwam er een lang debat tusschen den heer v. Kessel en den voorzitter van den Baad, waarvoor de overige leden zich blijk baar weinig interesseerden. Het slot was dan ook, dat alles nog maar bij het oude blijft. Wij kregen nog wat opmerkingen te hoo ren over de verbetering van de bestrating tusschen Gravesteenenbrug en Damstraat, waarna de benoemingen aan de beurt kwa men. De rondvraag gaf weinig stof tot bemer kingen. Er heerschte in de zaal een sfeer van grootere politiek cTan die op de agenda te vinden was: de wethoudersbenoeming hing in de lucht! Wanneer wü dan ook een volgende maal samenkomen, zal er grooter spanning zijn dan hedenmiddag. Nadere bijzonderheden Met betrekking tot de explosie, die te Groningen heeft plaats gehad, kan nog het navolgende gemeld worden: In den kelder van het Gem. Electriciteits- bedrijf ontstond gistermorgen door net uit schakelen van een schakelaar een explosie in den hoogspanningsschakelaar, tengevolge waarvan kortsluiting ontstond en op de bo- venetage drie stroomtransformatoren ver brandden, terwijl de geheele etage blakerde. Daar op deze etage alle uitgaande kabels en vele machines liggen en niet gebruikt konden worden alvorens alles was schoon ge maakt, lag het geheele bedrijf tijdelijk stil. Onmiddellijk trachtte men over het Provin ciaal net wisselstroom te krijgen, maar men kon dit niet omvormen in gelijkstroom, daar ook de machines hiervoor onklaar waren geraakt. Te ongeveer half een werd een omvorm- turbine in bedrijf gebracht en was het op deze wijze, dat voorloopig stroom kon wor den verkregen. Te een uur kon ook de hoogspanning weer in werking worden gesteld. Twee personen bekwamen brandwonden aan het gelaat, doch konden zich later weer huiswaarts be geven. In den ouderdom van 71 jaar is te Rome gisteren overleden Z. Em. Kardinaal Gaetano de Lai. De overledene was onderdeken van het H. College van kardinalen en secretaris van de H. Congregatie van het Consistorie en maakte voorts deel uit van de Congregatie van het H. Officie; van die, met de zaken van het kloosterwezen belast; van die van het Ceremonieel; van die van buitengewone I kerkelijke aangelegenheden; van die der seminaries en universiteiten. Ook was Kardinaal de Lai lid van eenige Pauselijke commissies, o.a. van de kar- J öinaalscommissie voor het beheer der goe deren van den H. Stoel, en o.a. protector van de Zusters der Voorzienigheid; van de Dienaressen van het H. Hart van Jesus, van de aartsbroederschap der stigmata van den H. Franciscus; van de Zusters van St,. Anna en de Voorzieningheid te Turijn; van de religieuzen van St. Andreas; van de Congregatie van den Zaligen Petrus van Pisa, enz. Mevr. G. StotijnMolenaar zal haar mede werking verleenen op het gemeentelijk orgel-concert van morgenavond. Het vliegveld Lakehurst bij New-York in afwachting van de komst van de „Graf Zeppelin". BU de uitzetting van ons dagblad door toename van artikelen, nieuwsberichten en advertenties was het ons dikwijls onmogelijk om lederen Maandag het wekelijksch bij voegsel „Voor de Huiskamer" op te nemen. Bovendien hebben tal van lezers ons ver zocht niet meer zulke groote vervolgverhalen te geven, als in „de Hulskamer" werden opgenomen. Om aan alle moeilijkheden het hoofd te bieden hebben wij besloten met ingang van 1 November dagelijks een rubriek „Voor de Hulskamer" op te nemen en deze te laten bestaan uit telkens één kort, interessant ver haal. De wekelijksche bijlage komt dan te vervallen. DE DIRECTIE Met ingang van 15 November is benoemd tot burgemeester van Hillegom mr. D. P. Pont. met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Uithoorn. Niet minder dan 107 candidaten moeten zich aangemeld hebben voor bet burgemees- teschap van de gemeente Hillegom. waar onder verschillende, die reeds het ambt van burgemeester bekleedden. Hillegom blijkt een dus wel sterk gevrijde bruid t zijn. Uit dezen overvloed van gegadigden is de heer Mr. D. F. Pont als bekwaamste ge kozen en dat de heer Pont bovendien katho liek is, lijkt ons een reden te meer om over deze benoeming vrhugd te zijn. In Hillgom, dat in meerderheid katho lieke bewoners telt, (n.l. 55 pCt.), zal dit feit ongetwijfeld met voldoening worden ver nomen, temeer daar de katholieken van Hillegom bij andere benoemingen in open bare functies wel eens reden gehad heb ben zich gepasseerd te gevoelen. Mr. Pont, 35 jaar oud, middelmatig pos tuur en levendig van aard, is een zoon van den zeer bekenden houthandelaar William Pent te Zaandam, alwaar de nieuwe bur gemeester van Hillegom dan ook het eerste levenslicht aanschouwde. Na te eLiden gepromoveerd të zijn in de rechten, werd hij spoedig daarop secretaris van de Directie der Amsterdamsche Bank. Sinds drie jaren is de heer Pont nu bur gemeester van Uithoorn, het aardige plaats je nabij Aalsmeer. Hij heeft zich daar als een ijverig burgervader doen kennen, en toonde belangstelling voor alles wat zijn gemeen tenaren dienstig kon zijn. Zoo hadden de verbetering derwegen zijn aandacht en ook de verbeteringen in den tuinbouw. De tuinbouw maakt op dit oogenblik naar alle waarschijnlijk een overgangstijdperk door. Van de cultuur op den kouden grond, gaat de belangstelling steeds meer naar de kas- sencul^uur. Het was deze bouw van kassen, voor een tuinbouwstreek van zoo groot be lang, die de aandacht had van den bur gemeester van Uithoorn. Het zou ons niet verwonderen, dat de nieuwe burgemeester zich in de nijvere bollenstrevk zeer spoedig volkomen op zijn plaats zou gevoelen. In Uithoorn werd onder zijn bestuur ook een Slachthuis gebouwd, dat, naar alle waarschijnlijkheid vöor de gemeente zeer rendabel zal zijn. Voor de gaslevering in de gemeente Uit. hoorn heeft hjj ook zeer geijverd, maar het is Mr. Pont nog niet mogeij gelukken zijn gemeentenaren hier aan te helpen. Intusschen is het genoemde voor een burgmester, die nog maar drie jaar in func tie is, een mooien staat van dienst. Ons dunkt, dat er uit blijkt hoe het za. ken doen hem in het bloed zit door zijn afkomst en door zijn leerschool onmiddellijk na zijn promotie doorgemaakt als secretaris van de directie eener grootei financieele in- stellng. Wij durven dan ook de veronderstelling uiten, dat Hillegom in dezen 'zakenman waarschijnlijk een goed burgemeester getrof fen heeft, wat te hopen is, want Hillegom ls een mooie, welvarende en nog veel voor de toekomst belovende plaats. De nieuwe burgemeester is door zijn huwe lijk verwant met de familie Van Ogtrop, die onder de katholieken een zeer' goeden klank heeft en heeft drie lieve kinderen. Wij zullen ln ons nummer van morgen het portret van den burgemeester publicee. ren dar het voor het nummr van vandaag te laat ln ons bezit kwam. itcntiiiiHiiitniniiiiiiMittirainiiiiniiiiMunmuuiniiiiiuiiniiuuim Jhr. mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, lid der Tweede Kamer, zal zich voor de vol gende zittingsperiode niet meer beschikbaar stellen. Gisteravond heeft de Amsterdamsche S. D. A. P. raadsfractie vergaderd met de bestuursleden van de federatie Amsterdam van de S. D. A. P. over de kwestie of men toe zal geven aan den drang der burgerlijke partijen om in 't college van B. en W. van Amsterdam twee zetels te bezetten en dus het standpunt te laten varen van drie of geen. Naar wij vernemen zou geen beslissing zijn genomen, maar zal tegen hedenavond een ledenvergadering worden gehouden van de federatjp, omdat een dergelijke ledenverga dering ook indertijd heeft bepaald het standpunt drie of geen. Ook zou heden, avond besproken worden, indien men beslui, ten mocht tot het aanvaarden van twee zetels, op welke basis men dan met de bur gerlijke partijen verder zal kunnen onder handelen. Bij de K. L. M. ls bericht Ingekomen, blij kens hetwelk het vijfde postvliegtuig, de H. N. A. E. N. gisteren te 8.15 (pl. tijd) te Cawn- pore gestart werd. Te 9.25 (pl. tijd) had de aankomst te Allahabad plaats, vanwaar te 10.55 (pl. tijd) vertrokken werd. Te 6.18 (pl. tjjd) had de aankomst te Calcutta plaats. De terreinen waren goed. Alles is in orde. Heden wordt naar Rangoon gestart. De postzendingen Omtrent de wijze van doorzending der luchtpostdépêches van de postvliegtuigen naar Indië, welke avery hebben bekomen, is bericht ontvangen, dat de post van het derde vliegtuig 7 October van Calcutta is verzon den, 16 dezer te Singapore werd ontvangen en 23 October te Batavia is aangekomen. De post van het vierde vliegtuig is 18 dezer per boot van Rangoon naar Singapore ver zonden, werd den 23sten aldaar ontvangen en zal vermoedelijk den 27sten te Batavia aan komen. Het vijfde vliegtuig wordt 26 of 27 dezer te Medan en den daarop volgenden dag te Batavia verwacht. Dit vliegtuig zal waar schijnlijk 5 op 3 November a.s. weder van Batavia naar Amsterdam vertrekken. De Tweede Kamer heeft op verzoek van den minister van Defensie de beraadslagin gen geschorst over het wetsontwerp tot wij ziging van de bevorderingsw et voor de landmacht. De Internationale Roode Kruis-conferentie te 's-Gravenhage. Verschenen is de begrooting der provincie Zuid-Holland voor 1929. Voor verbetering van land- en waterwe gen ln Zuid-Holland wordt op de provin ciale begrooting voor 1929 bijna zeven mil- lioen uitgetrokken. Een statistiek der gemeente-financiën over 1927. Mr. N. J. L. Brantjes, oud-gouverneur van Curacao, is bencemd tot officier van Justi tie bij de arrondissementsrechtbank te Maastricht. Jhr. Mr. A. F. O. van Sasse van IJsselt, lid der Tweede Kamer, zal zich voor de vol gende zittingsperiode niet meer beschikbaar stellen Een wetsontwerp is ingediend betreffende de houding van de regeering ten opzichte van de K. L. M. De „Graf Zeppelin" zou waarschijnlijk eerst Woensdag of Donderdag van de vol gende week den terugtocht naar Duitsch- land aanvangen. Een instortingsongeluk te Keulen; één do ode. T ren de Noblet en den journalist Dcla- planque, betrokken bij de zaal Horan, is een justitieel onderzoek gelast. Het Amerikaansche koopvaardij-schip „D. C. Reid", met 45 man aan boord, wordt ver loren gewaand. Een Fransch-Italiaansch grens-incident. Communistische overval op den Italiaan- legatie-secretaris te Esch (Luxemburg) Een 7-jarig knaapje door een auto over reden en zwaar gewond Het zeven-jarig zoontje van den arbei der Sandee, wonende aan den Sloterweg nabij Hoofddorp liep Woensdag achter een met bieten geladen wagen. Toen de jongen zich weder van den wagen verwijderde, werd hij overreden door een juist passeerenden grooten luxe-auto. De bestuurder kon een aanrijding niet meer voorkomen. De wielen gingen den knaap over 't hoofd en de borst. Met ernstige in- en uitwendige verwon dingen werd de knaap opgenomen. Nadat dr. Nanninga hem voorloopig ver bonden had is hjj per ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het St. Elisabethsgasthuis te Haarlem over gebracht. Zijn toestand was gisteravond zeer zorgelijk. Barometerstand 9 uur v.m. 760, vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 5,14. Hoogste bar.stand 767 2 te Mlinchen. Laagste bar.stand 737.1 te Torshaven. Verwachting. Meest matige, tijdelijke wel licht toenemende, meest Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt met waarschijnlijk re genbuien en opklaringen, iets koeler. Benoemd tot officier van justitie bij de rechtbank te Maastricht Bij Koninklijk besluit is benoemd tot of ficier van justitie bij de rechtbank te Maastricht, mr. N. J. L. Brantjes, oud-advo caat bij het gerechtshof te Amsterdam en oud-gouverneur van Curasao. JA Het bestuur van het R. K. Juvenaat in het Bisdom Haarlem, dat gisteren in gebouw St. Bavo te Haarlem een feest vergadering hield ter viering van het 25-jarig bestaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1