Sport en Wedstrijden Uit het Röomsche Voetbalkamp VIERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 27 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 2 R. K. F. D. H. V. B. „H. B. C.-praatje" R.K. Sportpark voor Haarlem R. K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk" R.K.V.V. Alliance R.K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys" R.K.V. „Zwaluwen" R. K. V. V. „Onze Gezellen' R.K.V.V. Geel-Wit R.K.V.V. „Concordia" R.K.S.V. „Santpoort" N. V. B. N.V.B.-0 VERZICHT E. D. O. A. D. O.-H.F.C. R. C. H.-H. D.V.S. E. D. O.-V.S.V. Stormvogels U. V. V. Haarl. Voetbalbond Het uitgebreide programma der vorige week is geheel afgewerkt. De grootste verrassing was ongetwijfeld de geweldige 94 overwinning van de Yellow Black Boys op het Haagsche L. en S. De Haarlemmers speelden een schitteren den wedstrijd en zullen, wanneer zij dien vorm weten te behouden, een hartig woordje meespreken. Onze oudste overganger H. B. C. stelde teleur. Met 10 moesten de Heemstede- naren het onderspit delven tegen G. D. A. en boeken daarmeó'e reeds hun derde ne derlaag. Ook Lisse stelde zijn aanhang eenigs- zlns teleur door het tegen Excelsior niet verder dan een gelijk spel te brengen. In de andere Overgangsafdeeling waren de uitslagen vrij normaal. Zoowel P. V. C. als De Meer wisten te winnen, terwijl ook Wilskracht op beide punten beslag legde. Fortitudo deelde met H. M. S. de eer. In de 2e klasse G. eindigde de belangrijke ontmoeting V. I. P.Volendam in een 42 zege voor de Ignatiusclub. D. E. M. verraste door een 32 zege op Alw. Forward en boekte Zwaluwen zijn eerste overwinning op D. O. S. S. Z. P. C.V. V. A. bracht een punten- verdeeling, 11. In de Zuidelijke 2e klasse kreeg D. O. N. K. op eigen terrein klop van S. J. C. De menschen uit Noordwijk schijnen zich in hun nieuwe omgeving aardig thuis te voelen. Programma voor morgen. Overgang B. H. M JS.-R. K. A. V. LimvioFortitudo. S. D. O.—E. M. M. Te Meer—P. V. C. Overgang C. V. V. Z.—D. H. L. Gr. Willem—T. Y. B. B. 2e Klasse G. O. S. S.—D. E. M. OVERZICHT. De wedstrijd Graaf Willem—T. Y. B. B. gaat niet door, daar de Haagsche Overgan- gers hun terrein niet ter beschikking hebben Voor dezelfde afdeeling speelt de V. V. Z. haar eersten wedstrijd tegen D. H. L. Indien de Zaandammers over hetzelfde elftal beschikken van verleden jaar, dan zullen zü zeker van zich doen spreken. Met belangstelling zien wij het resultaat tegemoet. In den Overgang B. een volledig pro gramma waarvan de ontmoeting tuschen De Meer en P. V. C. verreweg de belang rijkste is. Beide ploegen boekten nog geen enkel verllespunt, zoodat we veilig kunnen aannemen, dat de hier de sterke broeders tegenover elkaar komen. Een puntenverdee- ling of een kleine overwinning voor de thuisclub wordt vermoedelijk het resultaat dezer ontmoeting. De drie overige wedstrijden gaan fcus- schen vrijwel gelijkwaardige tegenstanders, waarbij het verschil niet groot zal zijn. Limvio speelde zijn eersten thuiswedstrijd en kan misschien winnen van Fortitudo. S. D. O.E. M. M. belooft uiterst span nend te worden. Ee:| gelijk spel is het meest waarschijnlijke resultaat, terwijl H. M. S. na harden strijd zijn eerste zege kan behalen tegen R. K. A. V. Voor de 2e klas-afdeelineen slechts één wedstrijd. D. E. M. trekt naar D. O. S. S. en zal, gezien het succes der vorige week, ook thans met een overwinning huiswaarts kee- ren. Onze verwachtingen ten opzichte van de wedstrijden in de le klasse B. zijn niet ge heel en al bewaarheid. Zoo wist Geel Wit o.a. van A. D. O. met 31 te winnen en dat moet den Pauselijken niet bepaald geweldige inspanning hebben gekost. Ook Concordia verraste ons eenigszins. Wel boekten de Hillegommers nog geen succes, maar een 21 nederlaag tegen India opent toch wel gunstige perspectieven voor de toekomst. Ten slotte leed H. B. C. II zijn eerste nederlaag tegen Santpoort, waardoor thans alle elftallen geslagen zijn in deze afdeeling. FrogTamma voor morgen. le klasse A. P. V. C. B.—G. V. O. Zwaluwen 2De Meer 2. R. K. A. V. 2—The Unity. le klasse B. H. B. C. 2—R. K. V. Z. ConcordiaSantpoort. India—T. Y. B. B. 2. 2e klasse A. VitesseD. E. M. 2. A. D. O. 2—V. V. Z. 2. 2e klasse B. Wilskracht 3St. Louis. Roda—N. V. A. 2e klasse C. D. S. S.—D. E. S. 3e klasse A. Voorwaarts 2—A. R. C. 2. S. V. W.—Vlos. 3e klasse D. T. Y. B. B. 3Onze Gez. 2. 3e klasse E. O. V. v.—S. N. A. S. J. C. 2Leiden 2. D. V. O.—S. D. O. 4e klasse A. Vitesse 2—G. V. O. 3, half 1. A. R. C. 3—Vlos 2. A. D. O. 3—V. V. Z. ni, half 1 4e klasse C. De Meer 4—D. O. S. S. 4. Z. P. C. 2—Wilskracht 4. P. V. C. B. 3—Roda 2. S. V. F.Purmerend 2, half L 4e klasse D. T. Y. B. B. 4—V. V. F. Alliance 2D. S. S. 2. R. K. V. Z. 2—H. B. C. 3. 4e klasse E. Concordia 2D. V. O. 2, half 1. D. O. S. 2—V. V. L. 2, Teijlingen 3Lisse 4. 4e klasse F. S. J. C. 3—O. V. V. 2, half I. Voor de le klasse B. trekken de reserves van T. Y. B. B. naar Amsterdam om In dia te bekampen. Laatstgenoemde is in eigen hol een uiterst gevaarlijk tegenstan der en wij kunnen den Haarlemmers wei nig kans op succes geven. H. B. C. 2 ontvangt R. K. V. Z. Het wil met de Zwaluwen nog niet erg vlotten en ook morgen komen zij voor een heet vuur te staan. Wij kunnen ons moeilijk anders dan een H. B. C.-zege voorstellen. Santpoort gaat met geen gerust hart naar Hillegom. Concordia heeft Zondag j.l. be wezen tot zeer goede dingen in staat te zijn en zal dit tegen Santpoort trachten te bevestigen. Het zou ons dan ook niets verwonderen indien Santpoort een veertje moest laten. In 2C slechts een wedstrijd evenals in 3D.Wij geven den thuisspelenden elftallende meeste kans. Voor de overige wedstrijden leze men het programma. Wij herinneren nog even aan de belang rijke vergadering van den D. H. V. B. op Dinsdag 30 October a.s. in gebouw St. Ba- vo, Smedestraat. Als voornaamste punt staat op de agen da: Benoeming voorzitter. Mijn optimistische droom over Mook's puntenbewaarplaats werd een wreede ont goocheling en kwam in geduchte botsing met de nuchtere werkelijkheid. De wedstrijd tegen G. D. A. bracht wederom de on macht onzer voorhoede duidelijk aan het licht. En dan die overdreven vrees. Sedert wanneer is H.B.C. bang? Dat heb ik nog nooit beleefd. Den schrik nog te pakken van verleden jaar? Komt jongens, zoo gaat het niet hoor, we staan nu onderaan. De mannen van Deelissen beleefden niet veel pleizier van hun uitstapje naar Santpoort. Met leede oogen zagen zij den buit verspeeld. Overigens kon da uitslag met evenveel recht andersom geweest zijn. Weer kon het derde niet voldoende jui chen. Na viermaal gescoord te hebben, legden zij toch nog het loodje. Evenwel zit er uitstekend materiaal bij en is een zege maar een kwestie van tjjd. De beide jongste leden van ons gezelschap zorgden tenslotte nog voor vier punten. Het vierde behield zijn 0 en Geel.Wit kreeg 0 op 't request, 't Zal me benieuwen, wie de eerste goal scoort. Sluijter c.s. trokken tegen de kleine Kruijvertjes goed van leer •(4—1) en nemen ook al een kampioenshou ding aan. O, wee! Het programma luidt als volgt: H.B.C. II—R.K.V.Z. I, 2 X uur, N. van Beelen. R.K.V.Z. H—H.B.C. III, 1 uur, H. Dam- mers. B. S. M. 4—H. B» C. 5, 1 uur. Een klein, doch mooi programma dus. De zeer wisselvallige resultaten der zwartjes nopen ons tot de uiterste voor zichtigheid, tweede. Evenwel is er bij hard werken wel iets te bereiken en ik reken dan ook wel op één puntje. Kan dat? Van Rooden c.s. zullen zich zeker wel met minder dan één punt tevreden moeten stellen. Nochtans hebben jelui een beste ploeg a.s. Zondag. Ook voor 't vijfde zal niet veel succes zijn weggelegd. Maar voetbal isvoetbal en als Van Leeuwen eens een goed voorbeeld gaf? Jelui gaat per fiets of tram 12,10 van het Raadhuis. Een der bestuursleden gaat mede. Formulieren na afloop aan 't Gebouw, H.H. aanvoerders. Mug. erg lukken. Morgen ontvangt het Onze Ge zellen 2 aan den Schoterweg, waarvan eenige weken geleden op het kantje ver loren werd. Ik ben er al vast van overtuigd, dat Van den Berg c. s. alles in het werk zullen stellen, om een goed resultaat te behalen en acht een kleine overwinning lang niet onmogelijk. Het vierde elftal speelt eveneens thuis. De oudste Franciscaantjes, die pas hun Intrede hebben gedaan in den D. H. V. B., zijn hier de gasten. Veel krachtsverschil zal hier niet zijn; wellicht, dat het terrein voor deel de bakens ten gunste van Pim's volgelingen doet. overslaan Onze beide Junioren-elftallen spelen uit; respectievelijk tegen Geel-Wit 4 en Alliance 4. Ik ach het vijfde elftal wel in staat om tegen Geel-Wit 4 succes te behalen. Of echter onze benjamins op het Alliance-ter- rein er zonder kleerscheuren zullen afko men, betwijfel ik. Eén punt zal vermoedelijk wel op het Lyceum blijven. HENK. Geel-Wit II Vrij voor oefening Geel-Wit IV—T.Y.B.B. V te 1 uur op het Sportpark. I Geel-Wit I speelt a.s. Zondag een friendly- game tegen O. G. I, een leidenden 2den klasser. Met nog aangename herinneringen aan de bekerwedstrijden gelooven wij ook nu, dat het wederom een prettige wedstrijd belooft l te worden. t Voor Geel-Wit IV hopen we, dat het nu eindelijk eens met een overwinning thuis komt. SECR. MOLENWERFSLAAN TE HEEMSTEDE Secretariaat: H. J. Van Tol, Joh. dc Breukstraat 33 PROGRAMMA VOOR ZONDAG 28 OCTOBER 1928 le terrein Geel-Wit 4—T.Y.B.B. 5, 1 uur, Junioren. le terrein Geel-Wit 1—O.G. 1. 2 X uur, Vriendsch. 3e terrein, R.K.V.Z. 2—H.B.C. 3, 2% uur, Lammers. 2e terrein vrij voor oefening. 4e terrein vrij voor oefening. PROGRAMMA 28 OCTOBER D. S. S.—D. E. S, 1: half drie Alliance 2—D. S. S. 2; half drie. Het eerste elfal ontvangt D. E. S. uit Ku- Kudelstaart. De uitwedstrijd werd door D. S. S. gewonnen in een zwaren wed strijd met 2—1. Het D. S.S.-elftal is nu wel sterker, doch ik raad de spelers aan, de zaken niet te kalm op te- nemen. Het tweede elftal zal na twee keurige overwinningen, morgen wei zijn eerste nederlaag te slikken krijgen. Jongens, verkloopt je huid zoo duur moge lijk, of liever, maakt deze woorden be schaamd. j h. Secretariaat: Zijlweg 299 Alliance I vrü. Alliance II—D.S.S. n, 2.30 uur,' T. Karskens Alliance III vrü Alliance IV—T.Y.B B. VI 1 uur. Voor Zondag a.s. is er slechts een klein program, 't Eerste en derde elftal zü'n bui ten dienst.'t Tweede speelt huis tegen D.S.S. Zooals wij weten krijgen wü dus twee elftal len op 't groene tapijt, met zoo goed als de zelfde spelcapaciteiten, doch wij vertrouwen dat onze spelers nu zij thuis spelen toch nog één streepje voor hebben. 't Vierde speelt om 1 uur tegen T.Y.B.B. Jongens, denkt aan jullie laatsten wedstrijd, en succes zal dan niet uitbleven. Doen jullie nu nog eens dunnetjes over. Hedenavond van l8 uur contrioutiebeta- len in de R.K. Militaire Jereenighig, Zoete- straat. Donderdagavond 7 X uur clubavond in de R. K. Mil. Vereeniging. PROGRAMMA VOOR MORGEN Graaf Willem I—T Y. B. B. I: uitge steld. India I—T. Y. B. B. 2: 2X uur T. Y. B B. 3Onze Gezellen 2, 2X uur. T. Y. B. B. 4V. V. F; I: 2X uur Geel-Wit 4—T. Y. B. B. 5: 1 uur. Alliance 4T. Y. B. B. 6: 1 uur. De wedstrijd Graaf Willem IT. Y. B. B. I, is uitgesteld, doordat de Hagenaars mor gen niet kunnen beschikken over him ter rein. Het is wel jammer, dat er niet meer schot in de competitie zit; het is nu bükans No vember en de Paradijs c.s. hebben pas twee van de zestien wedstrijden gespeeld! Het tweede elftal staat voor de zware taak, om India in eigen huis te bekampen. He wordt zoo langzamerhand tüd, dat er weer eenige puntjes binnenkomen, daar de stand op de competitie-ladder verre van fraai is. Komt, heeren, schudt alle laksheid nu eens van je af en zorgt minstens voor een gelijk spel. Met het derde elftal wil het ook nog niet Secretaris: J. C. Krnyver Jr. Tweede Znidpolderstraat 16 PROGRAMMA ZONDAG 28 OCT. H B.C. 2R.K.V Z. 1, 2.30 uur. RK.V.Z. 2—H.B.C. 3, 1 uur. Santpoort 4—R.K.V Z. 3, 1 uur. V.V.F. 2RK.V.Z. 4, 2 uur. Een programma dat klinkt als een klok Voor alle onze elftallen wedstrijden, waar van geen uitslag valt te voorspellen Om een aanvang te maken met R.K.V.Z. I. De prestaties van de H.BC.'ers zijn op pa pier veel beter, dan die der Zwaluwen. Toch lijkt mü het krachtsverschil niet zoo groot als de gespeelde wedstrijden zouden doen vermoeden. In ieder geval het zal aan den Heerenweg geweldig spannen en er wordt den Zwartjes een warme ontvangst bereid. Voor de H.B.C.'ers hoop ik, dat veel publiek de zen zeker aanrekkelüken wedstrijd zal ko men gadeslaan. Ook het tweede elftal treedt in het strijd perk tegen de Heemstede-Berkenrode-com- binatie. De reserve's die nog geen enkel ver llespunt hebben, zullen wel hun uiterste krachten inspannen om dc puntjes op het Sportpark te houden .Ik voor mij geef den zwartjes wel een kansje, maar dan moet er beter worden aangepakt dan JI. Zondag, want toen liepen jullie op je akkertje. Veel suc ces! De oudste junioren aanvaarden de reis naar Santpoort en evenals de reserve's hou den jullie de puntjes wel in het Zwaluwen nest, want ook dat record mag niet worden geslagen. Het Santpoort-terrein ligt bij de R. K. Kerk te Driehuis. Vertrek om twaalf uur precies, vanaf het Kennemerplein. Onderaan komen altijd de benjaminnetjes, maar niet achteraan, want morgen verwacht ik van jullie een flinke overwinning op de Franciscaantjes. Dit is weer een van die wed- strüden, waarin je je hart nog eens kan ophalen. Allen veel succes en een plezieri- gen wedstrijd. JOOP. UITSLAGEN ZONDAG 21 OCTOBER B. S. M. I—O. G. II T. Y. B. B. V—O. G. IH 3—1 4—0 Het 2de verloor van B. S. M. in een te forsch gespeelden wedstrijd. De eerste helft was büna geheel voor O. G. Het B. 8. M.-doel ontsnapte geregeld op wonderbare wüze aan doorboring. Paal en lat brachten dikwüls redding, terwijl opge legde kansen werden gemist. Daarentegen wist B. 8. M. tweemaal te scoren, door middel van een snellen aanval en een strafschop. Even voor de rust scoort de rechtsbinnen van O. G. tegen. Na rust gaan de partijen gelijk op. B. S. M. maakt nog een doelpunt, terwül O. G. niet aan scoren toekomt. Het derde verloor van een sterk G.-Z. team. Dat is geen schande. Jongens, er is werkelük goed gespeeld. De uitslag is dan ook eenigszins geflatteerd. PROGRA3ÏMA ZONDAG 28 OCT. G. W. IO. G. I 'half drie vriendsch. T. Y. B. B. III—O. G. II half drie O. G. m—T. Z. B. I half twee Het eerste blüft in training door het sterke G. W. te bekampen. Het 2e speelt zün return-match tegen T. Y. B. B. m. Toont dat jullie nu evengoed als thuis, kunnen winnen. Het derde speelt den eersten thuiswed strijd. Een kleine overwinning? Seer.: L. Margarethastraat I Zaterdagmiddag, gelegenheid om te trai nen op het Sportpark. Van 67 uur contri butie-betalen in de St. Bavo, Smedestraat. PROGRAMMA 28 OCT. 1928 Geel-Wit IOnze Gezellen I te half 3 urn- op het Sportpark ConcordiaSantpoort I, half 3. Concordia II—D.V.O. II half 1. Van 89 uur contributie-betalen op bekende plaats. Nu is het Santpoort weer, die Concordia ontvangt, een der sterste le klassers. Maar nu Concordia er iets beter in schünt te komen, dat bewees het j.l. Zondag tegen India, kon het gebeuren, dat Santpoort een harde noot te kraken kreeg. Het tweede gaat op den goeden weg voort, en daar het zün slachtoffer nu in eigen huis ontvangt, kan ik. niet anders dan een ge zonde overwinning voorspellen. Onze jongs ten hebben eens een vrüen Zondag en voor zoover zü geen gehoor ge ven aan de vermaning van den heer Smit, die heb je toch allen gelezen, komen ze natuurlijk anen probeeren onze andere spelers tot een overwinning aan te moe digen. Secr. PROGRAMMA 28 OCTOBER: Santpoort 5R. K. V. Z. 3, 1 uur. Santpoort-comb.—Santp.-comb., half 3. Concordia ISantpoort I, half 3 uur. Onzen junioren voorspel ik nu hun eerste overwinning. Het zal tijd worden, hoor! Doet je best, jongens! Aangezien ons 2e, 3e en 4e elftal vrij zün voor de competitie, heb ik twee combinaties opgemaakt voor een oefenwed- strqd. Jullie zouden het anders verleeren. Ons 1ste gaat au grand complet naar Hille gom, om daar Concordia 2 punten te ontfut selen Zou dat gaan, heeren? Gezien het resultaat van Concordia verleden week tegen India, zal het niet meevallen. Doet allen je best. De wedstrüden uit en thuis tegen Con cordia kenmerken zich steeds als zéér vriend- schappelük. Het is een faire ploeg. Laat dit zoo blüven. Komt allen trouw op, ook de combinaties. CHRIS. PROGRAMMA VOOR ZONDAG Afdeeling I le klasse R. C. H.—Hennes D. V. S. A. D. O.—H. F. C. HilversumV. U. C. SpartaAjax StormvogelsU. V. V. 2e klasse A Z. V. v.—W. F. C. ZeeburgiaH. R. C. Helder—West-Frisia Hollandia—A. F. C. Alcmaria VictrixK. F. C. 2e klasse B V. V. A.—H. V. C. B. F. C.Haarlem BloemendaalBaarn ZandvoortDe Spartaan Velox—D. E. C. 3e klasse A D. W. S.—D. W. V. K. V. V.—S. D. W. A. P. G. S.Purmersteü'n O. S. V.—O. D. E. 3e klasse B D. O. N. A. R.—D. J. K. RapiditasAllen Weerbaar Quick—Z. N. C. 3e klasse C Assendelft—O. V. V. O. De KennemersZ. R. C. W atergraaf smeerKinheim Oosterpark—Ams tel i 3e klasse D AlphiaE. H. S. Hillinen—L. F. C. Schoten—U. V. S. T. H. B.Alphen 4e klasse A ZilvermeeuwenSchinkelbave: E. V. C.De Meteoor ElectraZaandük 4e klasse B HalfwegZeemeeuwen S. C. A.—R. c. A. A. D. W.Swift. Reserve le klasse De Spartaan 2—A. F. C. 2 Z. F. C. 2— E. D. O. 2 H. F. C. 2Hilversum 2 Ajax 2—Blauw-Wit 2 Reserve 2e klasse A Blauw-Wit 3—A. F. C. Ajax 3—V. V. A. 2 K. F. C. 2—Alcmaria Victrix 2 Afdeeling II le klasse Blauw-Wit—H. V. V. Feüenoord't Gooi D. F. C.—Excelsior H. B. S.—Z. F. C. E. D. O.—V. S. V. 2e klasse A O. D. S.—V. O. C. Overmaas—V. I. O. S. A. S. C.Xerxes B. M. T.Unitas D. H. C.Quick 2e klasse B S. V. W.—R. F. C. GoudaSteeds Hooger FortunaC. V. V. S. V. V.Merwede HerculesNeptunus Afdeeling III le klasse VitesseRobur et Velocitas Enschedesche BoysHeracles Wageningen—Tubantia Z. A. C.Enschede A. G. O. V. V.—Go Ahead Afdeeling IV le klasse RoermondP. S. V. B. V. V.—N. O. A. D: LongaWillem II EindhovenWilhelmina M. V. V.—N. A C. Afdeeling V le klasse G. V. A. V.—G. V. V. LeeuwardenVelocitas Veendam—W V. V. AchillesAlcides Het elftal is nu als volgt samengesteld: Thüssen, Haak, Koster, Walst, v. d. Velde, Boekelaar, Van Es, Kuikens, Wijnkoop, Muller, de Jonge. Het volledige eerste klasse programma dat Zondag a.s. kan worden afgewerkt, ver meldt twee le klasse wedstrijden in onze stad en bovendien nog d'e ontmoeting Stormvogels—U. V. V. in IJmuiden. Er is dus genoeg te doen. De belangrükste wedstrijd schijnt ons die van afdeeling II aan de Kleverlaan, waar E. E). O. en V. S. V. elkander treffen. Dat E. D. O, hier op een even gemak kelijke manier aan de overwinning zal ko men, kunnen wü moeilijk aannemen, al staan op papier de kansen der thuisclub ook het best. E. D. O. behaalde tot op heden iets be tere resultaten, heeft het voordeel van ei gen terrein en beschikt inderdaad over een ploeg, welke iets hooger kan worden aan geslagen. Maarde V. S. V.'ers zün er precies de menschen naar om al die factoren aan hun voetballaarzen te lappen. De mogelijk heid achten wü niet buitengesloten, dat de Velseroorders op het E. D. O.-terrein een dergelijke dosis enthousiasme zullen demon- streeren dat de hoogere technische kwali teiten den rood-zwarten hierdoor geheel of althans voor een zeer groot deel zullen worden ondervangen. En dan wacht ons een spannende' strijd, naar welks uitslag het slechts raden blüft. De twèede ontmoeting in de Spaarnestad is die tusschen R. C. H. en Hermes D. V. S. De Racingclub treft het niet erg dat aan de Kleverlaan zoo'n halve „derby" plaatsvindt. Vele Haarlemmers toch zullen wel kennis willen maken met het spel van de vlotte Schiedamsche combinatie. De keuze is nu echter heel moeilijk. Ook het resultaat van deze ontmoeting is niet gemakkelijk te voorspellen. R. C. H. heef hier echter een zeer behoorlyke kans endeze dient benut te worden. Ge schiedt dit niet, dan zien wij het zoo opti mistisch gestarte bl.-zwarte elftal nog in de verdrukking komen. Dus de tanden op el kaar aan den Middenweg. De R. C. H.'ers hebben tegen V. U. C. bewezen doelpunten te kunnen maken. Ditmaal zal vier wel ge noeg zijn. Stormvogels ontvangt U. V. V. thuis. Een wedstrüd die gewonnen moet en o.i. ook wel kan gewonnen worden. Stormvogels en U. V. V. beschouwen wü voorloopig als de voornaamste candidaten voor de laatste plaats. Een overwinning of nederlaag telt hier dus dubbel. De verliezer blüft voor ons voorloopig de voor degrada- tlewedstrü'den bestemde ploeg. Moge deze wetenschap, die de Umuidenaars ook wel min of meer zullen bezitten, hen tot bü- zondere daden inspireeren. Ten opzichte van H. F. C. zijn wü niet erg gerust. A. D. O. is er verleden Zondag in geslaagd de leiding van afd. I te bemach tigen en zal deze vooral in een thuiswed strijd niet gaarne verspelen. Van A. D. O.'s standpunt bezien is dit een wedstrijd welken deze club moet win nen. In verband hiermede zullen de A. D. O.'ers er tegen H. F. C. alles op zetten en of de blauw-witten daartegen bestand zul len zy'n meenen wü te moeten betwijfelen. Wordt dus een A. D. O.-overwinning ver wacht, niets zal ons aangenamer zün dan wanneer het tegendeel het geval is. Met inspanning van alle krachten is de moge- lükheid van een blauw-wit succes natuur- lük niet uitgesloten. In de tweede klasse zijn voor Bloemendaal en Zandvort thuiswedstrijden vastgesteld, waarbü ons de kansen der witten het beste schijnen. Zij krijgen n.l. de nieuwe tweede klasseclub Baam op bezoek, welk elftal na een goed begin toch niet zoo heel sterk blükt. De kansen staan hier voor de thuis club het gunstigst, waarvan geprofiteerd dient te worden. Zandvoort zal met Spartaan wel wat meer moeite hebben. Dat hier dan ook de kans voor de geel-blauwen is om uit het hoekje der slagen te raken, kunnen wü moeilük aannemen. Buitengewoon is het elftal van Spartaan echter geenszins, zoodat de Zand- voorters heusch niet met het idee van een verloren wedstrijd behoeven aan te van gen. Niettemin verwachten wü een kleine overwinning voor de Amsterdammers. Haarlem speelt in Bussum tegen B. F. C., dat d'e gewoonte heeft aan een groote wis selvalligheid te laboreeren. 't Is dus maar de vraag in welken vorm de roodbroeken het Bussumer elfal zullen treffen. Heel veel bereikte B. F. C. intusschen tot op he den niet, zoodat zelfs zün beste vorm niet al te zeer gevreesd behoeft te worden. In elk geval is het een vrij lastige uitwedstrijd, waaruit wü toch Haarlems vierde overwin ning geboren zien worden. Het H. F. C.-elftal voor Zondag a. s., luidt als volgt; Van der Meulen, Wamsteker, Van Haeren, Lamp, v. d. Lee, Jongeneel, De Ruiter, Van Renesse, „Wunder", Van Beekum, Van Beem. Zeer waarschünlijk is Van Beekum Zon dag weer van de partij. Voor dezen op a.s. Zondag op het R.C.H.- terrein te spelen wedstrüd zal R. C. H. uit komen met hetzelfde elftal als waarmede tegen V. U. C. is gespeeld, n.l. met: Kos H. Vrugt C. Prevost Geutskens Ruis Muller Hanse, van de Werve, Roelfsema, Verkerk, Brugman Wel heeft E. D. O. in zijn afdeeling geen plaatselijke ontmoeting, maar de wedstrijd van a.s. Zondag, E. D. O.V. S. V. behoeft daar niet voor onder te doen. E. D. O. komt in de volgende opstelling uit: Meenhorst, Kuyl, Boeré, Dinkla, J. v. d. Laan, C. v. d. Laan, J. Perukel, Tanis, Steffens, J. L. Perukel, C. v. d. Hurk. Waarschijnlük zal Meenhorst echter we gens ziekte verhinderd zün. In zün plaats speelt dan De Kiefte mee. De reserves gaan naar Z. A. C. II. Na de flinke nederlaag tegen A. F. C. II hebben we weinig verwachting op een overwinning. De IJmuidenaren komen in een gewü'zigde opstelling uit, waartoe men gedeeltelük ge noodzaakt was, doordat Böhm nog steeds geblesseerd is. Viel tegen H. B. S. Bakker voor hem in, thans heeft men De Wolff, den ex-Stormvelder, een plaatsje In de voorhoede ingeruimd, is Horeman gepromo veerd tot spil en speelt Bruidschaar rechts half. Het elftal ziet er dus als volgt uit: v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Bruidschaar, Horeman, Demmers, Koning, De Woïff, Heijerman, De Koning, Hillekamp. Het is morgen een gewichtige dag voor Stormvogels, daar U. V. V., eveneens een candidaat voor de onderste plaats, op be zoek komt. Na den wedstrijd tegen Sparta was men in het Stormvogels-kamp niet op timistisch gestemd, wat te begrijpen is. Men had zoo gehoopt, dat, nu de ex-Spartanen mochten meespelen, er verbetering in het spel der favorieten zou komen. I. V. O. en Aurora herstellen zich op ver rassende wijze. D. I. O. en R. C. H. 3 nog steeds zonder puntenverschil. Het mag werkelijk als een verrassing gelden, wanneer de Zondag zonder één enkelen verrassenden uitslag voorbü gaat. In dit opzicht heeft de afgeloopen Zondag dus een normaal verloop gehad. Hiervoor zorg den ditmaal I. V. O. en Aurora. In mijn laatste overzicht schreef ik van het I. V. O.-elftal: vier gespeeld, vier verloren. En zie, wat niemand had durven verwachten is gebeurd. Met 6—0 wonnen de geblokten van het sterke Schoten 2, dat tot dusver geen nederlaag had geleden. Evenwel had ik een klein vermoeden, dat X V. O. zich bütüds zou herstellen en een gelük spel durfde Ik, al is het niet zonder vrees ge weest, te voorspellen. Maar een overwin ning en maar eventjes met 60 neen, daar zal de grootste I. V. O.-optimist wel niet aan gedacht hebben. Gelukkig het spel, dat zoo weinig kans op berekening geeft. Zoo zijn de Haarlem-Vet. vaster op de onderste plaats genageld, want deze onfor- tuinlyken verloren met 11—2 van R. C. H. Het begint vervelend te worden, maar daar om is het niets minder waar, steeds te be weren, dat de tegenpartüen van de Vete ranen zoo gemakkelijk kunnen scoren. Bo vendien is zoo iets niet fair tegenover zoo'n tegenpartü'. R. C. H. 3 heeft een zeer goed elftal, dat sluit als een bus. Of er uitblin kers bij zün? Dat zou ik niet willen bewe ren, maar de combinatie is uitstekend en dan vormen elf middelmatige voetballers reeds een zeer sterk elftal. V. V. H. blüft voorloopig vlak bü de Haarlem Vet., want ook Zondag verloren de Zebra's met 32 en dat te Beverwijk tegen Kennemers 2, is een zeer behoorlijke prestatie. Ook V. S. «V. 2 bleef doorgaan op het goede pad. Aan de Kleverlaan werd met 52 van E. D. O. 3 gewonnen, welk elftal nu ook z'n eerste nederlaag te pakken heeft. Bloemendaal 2 zag geen kans re vanche op Haarlem 3 te nemen. Dezen keer werd de Haarlem-overwinning zelfs veel grooter, 73. In afdeeling A blüft DJ.O. den kop hou den door eeh 32 overwinning op E. D. O. 4. Ofschoon D. I. O. met de rust reeds met 3—0 leidde, gelukte het E. D. O. 4 in de tweede helft 2 doelpunten te maken en had het maar weiniggescheeld, of de gelük- maker was ook gekomen. Alsof het afgesproken was, nam Aurora gelyktüdig met I. V. O. de kans waar, zich te herstellen. Hier werd R. O. H. 4 het slachtoffer. Met 83 zorgden de N. V. B.-ers er voor, dat de hoop In hun veree niging weer herleeft. Bravo! Voor R. C. H. 4 is deze nederlaag een geduchte tegen valler en is de kans voor de bovenste plaats aanmerkelük gedaald. Ripperda bezit nu de 2de plaats, dank zü de 32 overwinning op Stormvogels. Ben- nebroek schünt ook weer een poging te doen, om bovenaan te komen. Voor de 3de achtereenvolgende maal werd gewonnen: nu met 51 van Haarlem 4. Hillegom won met 32 van H. F. C. 3 en toonde daarmee niet zoo zwak te zün, als ik had gedacht. Het programma voor as. Zondag. D. I. O.—R. C. H. 4 en L V. O.—Haarlem- Vet. van het meeste belang. Ofschoon door de nederlaag van R. C. H. 4 tegen Aurora de strijd tusschen D. I. O. en het Racing elftal eenigszins van zün belangrükheid heeft ingeboet, mag hü toch nog de voornaamste wedstrijd van IA ge noemd worden. Als D. I. O. wint, kunnen wü R- C. H. 4 voor de eerste plaats uit schakelen. Veilig mag aangenomen worden, dat R. C. H. 4 1.1. Zondag een „off-day" had, iets waarvan elk elftal één of meer malen gedurende een seizoen last zal heb ben. Daarmee is dan meteen uitgemaakt, dat D. I. O. zich niet behoeft te verbeel den een „walk-over" te hebben. Beide par- tüen zullen er alles op zetten en een gëlük spel zou lang niet vreemd zijn. Ripperda kijkt natuurlük zeer belangrijk toe, en zal een R. C. H.-overwinning lang niet on plezierig vinden. Zelf heeft Ripperda het echter ook niet makkelük, want de reis gaat naar Hillegom. Ook hier zal hard om de overwinning (feestreden worden. Voordat hier begonnen wordt, moeten de spelers zich even goed indenken, dat het voetbalspel alleen een spel voor genoegen is. Win nen is aardig, maarbiizaak. Dan zal het bestuur van den H. V. B.' verschoond blüven van klachten en de vereenigingen van voor hun daaraan gebonden onaange naamheden. Aan de Spanjaardslaan komt Bermebroek te gast. De club van Bergman heeft zich na den lsten wedstrijd krachtig hersteld.Toen geloof ik, da1- de Zuidelijken hoogstens 1 puntje zullen behalen. Na de flinke over winning van 1.1. Zondag zal Aurora er alles op zetten om t-gen E. D. O. 4 dezen goeden indruk te bevestigen. Ook hier geloof ik het meest aan een gelük spel. Haarlem 4 krijgt Stormvogels 4 op bezoek en maakt wel een kansje op een overwinning. In afdeeling B. speelt de voornaamste wedstrüd zich af te Schoten, waar I. V. O. de Haarl. Vet. zal ontvangen. Als wü de uitslagen van 1.1. Zondag tot maatstaf ne men, is onze conclusie getrokken. Maar wat is bü voetbal maatstaf? Immers niets en zoo geloof ik, dat de gasten Zondag een kans maken op de eerste overwining. Daardoor zou V. V. H. onderaan aan de ranglijst ko men, want dat V. S. V. 2 ook maar 1 punt je aan den Vergierderweg zal laten, wil er bü mij niet in. R. C. H. 3Haarlem 3 is al reeds eenige jaren een van de aardigste wedstrüden uit den H. V. B. Dit jaar lijken mij de Middenweg-bewoners sterker dan haar buren van den Schoterweg Bloemen daal 2Kennemers 2 en Schoten 2E.D.O. 3 zyn Wedstrüden tusschen gelijkwaardige tegenstanders, waarbü voorspellen hetzelfde zou beteekenen als het oplossen van raad seltjes. Ik onthoud my hier dus maar. -D."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 14