Huldiging Zeppelin-bemanning - Brand te Roermond ZATERDAG 27 OCTOBER 1928 Dc bemanning van het Dnitscbe luchtschip de „Graf Zeppelin" Is In New-York met evenveel geestdrift begroet als hun beroc. de voorgangers Lindbergh, v. Hühnefeld, Byrd, Chamberlain ea. Honderdduizenden belangstellenden In Broadway en Fifth- Avenue: van 50 voet boog dwarrelden de serpentines naar beneden en een sneeuwlawine van oud papier daalde als 'n hulde op dc straten. Staande in de eerste auto: Dr. Eckener, commandant van het luchtschip. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT l'ijdens een geweldige windhoos, welke slechts een halve minuut duurde, werden van een groot aan» tal winkels in Londen de etalage-vensters ingedrukt en de goederen vernield of verspreid Onze foto toont een vernielde winkelpui in Oxford-street. 11ij de achtervolging der gebroeders Heirtger een tweetal Duitsehe moordenaars, had in Kcma. een -vaar Wild-West-drama plaats. We zien op onze foto de Rheinurferstrasse in de voorstad. Rieh], waar het revoivergevecht begon, dat eindigde met den dood van de beide bandieten. Voor den ingang van het huis, waar de bandieten zich schuil hielden, bespreekt de menigte het revolverceveeht. De Holiandsche caricaturist Samson heeft met zijn echtgenoote in een woonauto een reis om de wereld ondernomen, om zijn caricatuur-album wat aan te vullen. Onze foto- correspondent kiekte hem bij het teekenen van een Berlijnschen kranten-bezorger van de Morgenpost. De aangeklaagden, betrokken bij den moord op generaal Obregon. benoemd hresiden. van Mexi co, werden dezer dagen bij een zitting gefotografeerd. Opmerkelijk is het, dat de moordenaar ïoral (tweede persoon, derde rij, links) 't zich minder schijnt aan te trekken dan enkele anderen. Met toppunt van Kalmte Oczit onge twjjfeld dokter Robert Meals uit Amerika die zichzelf van den blindedarm opereerde. in Rotterdam is de politie bezig net rijdende publiek op de hoogte te brengen van hel nog ai ingewikkelde signalensysteem, dat er daar op sommige kruispunten moet worden opnagehouden. Een nieuweling krijgt z'n eerste practisch onderricht, en zal spoedig weten wat hij moet doen bij rood, bij geel en groen licht. tn het begin dezer week had te Roermond een geweldige uitslaande brand plaats tn de opslagplaats van een kermisondernemer aldaat Hoe spoedig de brandweer ook ter plaatse was, het mocht niet baten, en de aanwezige kermisspullen gingen totaal in de vlammen op. Een schade- oost voor den eigenaar, en voor vele kermisliefhebbcrs, die voorloopig straks zooveel kramen en draaimolens minder zullen teilen dan andera.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5