De Graf Zeppelin van Lakehurst vertrokken Telegraphisch Weerbericht BUREAUXNASSAULAAIM49] BB DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN MAANDAG 29 OCTOBER 1928 TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 16998 DE VACATURE- BRUCH De tol te Muiden Het standpunt van Ged. Staten bericht, dat hare kantoren op Donderdag 1 November a.s. 11 (Allerheiligen) den gebeelen dag zullen zijn GESLOTEN. Voor den terugtocht naar Duitschland Het luchtschip zal waarschijnlijk gunstig weer treffen Door de lucht naar Indië De H.-NAEN te Batavia aangekomen - De audiënties bij Z.D.H. den Bisschop Twee Nederlandsche dames bij een auto-ongeluk in Frankrijk gedood Een kastekort van f 13.267 Autobus-concessies Bernardus Paludanus De stichting van Lagere Land- en Tuinbouwscholen Door een goederen trein verbrijzeld Het treinpersoneel bemerkte niets Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Een gouden professiefeest Ernstige vechtpartij nabij de Nederlandsche grens De Katholieken en de Jeugdherbergen AMSTERPAMSCHE ANTHRACI ET-MIJ. Groote Houtstr. 187 Tel. 12504 Burgemeester bekeurd Dirk Schafer Het jubileum der fa. Van Tubergen Rozenteelt Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct,; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEM tADVERTENTiEN 35 ct. p. regeic, VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel, ft Alle abonné's op dit blad zyn Ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f 0(11111 Levenslange geneele ongeschiktheid tot werken door fjnfi oy een ongeval met fOCfl tegea ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeerlngen: 1 uuUU." verlies van beide armen, beide beenen of belde oogea; I JU." doodeltjken afloop; 1 CdU.' I' f1915 blJ verlies van een fCfi bij 'n breuk van ff to voet of een oog; 1 1Z3."duim of wijsvinger; lull."been of .arm;l*J.' bij verlies van een hand, een voet of een bij verlies v. eer anderen vinger. AANGIFTE MOET. OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN. GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN, NA HET ONGEVAL. Wij staan de volgende week in het Haar- lemsche gemeentebestuur voor een belangrijke beslissing. Woensdag, 7 November, zal de wet houdersplaats, opengekomen door de benoe ming van mr. Bruch tot lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, moeten worden aangevuld. Mr. Bruch heeft het departement van Onderwijs, Lichamelijke Opvoeding, Kun sten en Wetenschappen jaren lang met groot beleid beheerd. Hij was anti-revolutionnair, dus overtuigd voorstander van bijzonder on derwijs. Niettemin, of misschien juist daardoor wist hij zoowel het openbaar als het bijzonder onderwijs volkomen recht te doen, zóó zeer, dat in al de jaren van zijn Wethouderschap hem in onzen overwegend linkschen gemeen teraad nooit een gegrond verwijt van partij digheid is gedaan. Mr. Bruch is democraat, niet uit mode, maar uit overtuiging. Dit heeft niet weinig meegewerkt tot de groote sym pathie, welke hij zich in den Raad wist te verwerven. Een figuur als die van mr. Bruch is in de politiek een zeldzame, Wy stippen dit alles nog eens aan, nu wij ons verplicht voelen over de wethouders vacature en de benoeming door den Raad in de eerstkomende raadszitting een enkel woord te zeggen. Uit sobere berichten heeft men in ons blad kunnen lezen, dat de verschillende politieke partijen reeds druk over de ontstane vacature vergaderd hebben en dat de fractie-voor zitters met elkaar hebben geconfereerd om tot een oplossing te komen. Natuurlijk is het verloop dezer besprekingen voor ons geen geheim gebleven. Wij hebben ons echter strikt bepaald tot publiceering van besluiten, op de verschillende conferenties genomen, ons ont houden van openbaarmaking der onderhande lingen tusschen de politieke partijen, het maken van onderstellingen over mogelijke oplossingen der ontstane crisis of het geven van ongevraagd advies. Wij gevoelden, dat In deze zeer moeilijke en delicate kwestie ontij dige mededeelingen of speculaties van onbe voegden de beste oplossing slechts konden vertragen of bemoeilijken. De zaak is echter nu in een stadium gekomen, waarin naar onze meening langer zwijgen plichtsverzaking zou kunnen zijn. Om het in enkele woorden te zeggen: er dreigt gevaar, dat de rechtsche zetel In het college van B. en W. verloren gaat en de stand der onderhandelingen tusschen de partijen is zoodanig, dat die kans aan zekerheid grenst, wanneer er geen bijzondere maatregelen genomen worden. Men heeft kunnen lezen, dat de rechtsche raadsfractie den heer Wolzak candidaat heeft gesteld in de vacature-Bruch; de rechtsche raadsfractie, dat wil zeggen de combinatie van katholieken en anti-revplutionnairen. want de christelijk-historischen hebben zich al sinds eenige jaren afgescheiden. Die ver breking van de rechtsche samenwerking wreekt zich nu wel heel erg bij deze wethou dersverkiezing. Immers, anti-revolutionnai- ren (3) en katholieken (11) brengen te zamen slechts 14 van de 39 stemmen uit. Zonder steun van anderen kunnen zy voor hun can didaat geen volstrekte meerderheid en zullen zij naar wel is komen vast te staan ook bij herstemming tusschen den heer Wolzak en een socialist zoo goed als zeker geen meerderheid behalen. Die feiten moeten onder de oogen worden gezien en wel voornamelijk door de twee christelijk-protestantsche partijen. Immers, de katholieke raadsfractie heeft haar plicht gedaan. Zij heeft aan den bondgenoot ge vraagd: wat wilt gij met de anti-revolution- naire vacature doen? En na veel aarzelen en onder hoogen druk van zijn partij heeft de heer Wolzak zich candidaat gesteld. De katholieke fractie heeft haar woord gegeven en haar trouw beloofd; zij heeft dus wan neer er geen verandering van zaken komt niets anders te doen dan op den heer Wolzak te stemmen. De vraag mag echter door ons, orgaan der publieke meening, worden gesteld; is het ver standig van de anti-revolutionnaire partij, afdeeling Haarlem, ja, kan zij het verant woorden, om haar candidaat (nog wel tegen diens eigen verlangen in!) te handhaven, wanneer zij de zekerheid heeft, dat daardoor een rechtsche zetel verloren zal gaan? Het bestuur der A. R.-afdeeling zal ons vragen: kunt gij die zekerheid geven? Ons antwoord is: menschelykerwijze gesproken: ja! Immers, uit de voorbesprekingen is komen vast te staan; 1ste, dat de sociaal-democraten met een eigen candidaat zullen komen; 2de dat noch vrijzinnig-democraten, noch liberalen, noch christelijk-historischen bereid zijn om op den heer Wolzak hun stem uit te brengen; De stemmen van deze laatsten zul len noodig zijn, om een christelijken candi daat bij herstemming althans een kans te geven. Maar de chrisw^jk-historischen zijn verbolgen. In het colleu» van Gedeputeerden gaat hun partijgenoot, tfnv. van Lennep, heen om plaats te maken voor den anti-revolu tionnair, mr. Bruch. Zij hadden verwacht, dat zij daarom uitgenoodigd zouden zyn tot de besprekingen der rechtsche raadsfractie over de vacature-Bruch, om daar als standpunt te verdedigen het geven van een compensatie voor 't verlies van den Gedeputeerden zetel, aan de christelijk-historischen in den vorm van een wethouderszetel in het dagelyksch bestuur der gemeente Haarlem. Omdat dit niet is gebeurd zullen de chris telijk-historischen bij eerste stemming met een eigen candidaat, den heer Roodenburg, uitkomen en bij herstemming niet op den heer Wolzak stemmen. Dit zijn feiten, die vast staan. Vervolgens weten de christelijk- historischen, dat hun candidaat zoo goed als zeker wèl een meerderheid in den Raad zou kunnen krijgen, terwijl de heer Wolzak op de veertien stemmen van A. R. en R.-K. blijft aangewezen en het dus niet halen zal. Wij willen in een beoordeeling van deze feiten en gezindheden niet treden. Wij stellen ze alleen naast elkaar, in het publieke licht, om, nu het nog tij dis, te vragen: moet de zaak aldus op het doode punt blijven, met de zekerheid, dat er een rechtsche wet houderszetel verloren gaat; of moet nog ge tracht worden, dat bij deze broedertwist een sociaal-democraat de lachende derde wordt; dat dus het college van B. en W. met nog een socialist bezet wordt? Wie hier te beslissen hebben, dragen groote verantwoordelijkheid. A.s. Donderdagavond vergaderen de fracties en wordt het pleit definitief beslist. Vóór dien moet er iets ge beuren. Naar onze meening is in dit stadium allereerst het woord aan de afdeeling Haar lem der anti-revolutionnaire partij Van hét lid der Prov. Staten van Noord-Holland, den heer C. Thomassen, zijn de navolgende vragen bij Ged. Staten ingekomen: 1. Welke is de rechtsgrond, waarop het heffen van tol op de brug te Muiden steunt? 2. Kunnen uwerzijds, zoo noodig na daartoe gemachtigd te zijn door Provin ciale Staten, middelen worden toegepast, welke een eind zouden maken aan het voort bestaan van dien tol? Het antwoord van Gedeputeerde Staten luidt als volgt: 1. Het recht tot, het heffen van tolgelden op de brug over de Vecht te Muiden be rust op verschillende octrooien der Staten van Holland en West-Friesland, waarvan de rechtsgeldigheid, blijkens een in het Rijksarchief ingesteld onderzoek, ook thans nog vaststaat. 2. Aangezien ons békend is, dat omtrent den afkoop van den tol tysschen het Rijk en de tolgerechtigden, zijnde Dijkgraaf en Hoogheemraden van den Zeedijk beoosten Muiden, onderhandelingen gaande zijn, achten wy geen termen aanwezig onzerzijds maatregelen tot opheffing van den tol te overwegen. ij - ''*M' Het Persbureau Vaz Dias meldt: De H.-NAEN, het vijfde postvliegtuig naar Indië, is volgens bij de K.L.M. ingeko- j men bericht Zaterdag te 1.57 uur plaatse- lijken tijd, van Sengora vertrokken en te 15.30 uur te Medan aangekomen. Te Batavia Aneta seint uit Batavia d.d. Zondag: Het Vijfde postvliegtuig, de H.-NAEN is om 5 uur te Batavia gearriveerd. Te Bandoeng geland. Het persbureau Vas Dias meldt: Volgens by de K. L. M. ingekomen bericht is het 5e postvliegtuig de H-NAEN Zondagmiddag 5 uur (plaatselijke tijd) te Batavia aange komen en hedenmorgen kwart over 10 (plaatselijke tijd) te Bandoeng geland. In de vragenbus stond vermeld, dat Z. D. H. de Bisschop van Haarlem eiken dag audiëntie verleent. Er kwam echter door een misstelling niet duidelijk in uit, dat voor leeken alleen des Dindags van 111 urn- audiëntie gegeven wordt. Naar gemeld wordt, is in Frankrijk een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat aan twee Nederlandsche dames het leven heeft gekost. Op een kruispunt nabij Gonesse, op den grooten weg van Pontoise naar Parijs, heeft de heer Louis Rouhard, restaurateur te Utrecht, die zich per auto met zijn familie naar Parijs begaf, plotseling moeten rem men. Door het snelle remmen sloeg de auto over den kop. De heer Rouhard, die zelf stuurde, kwam er met lichte schrammen af. Mevr. Rouhardvan Eist bleek op sl'ag gedood. De schoondochter van den heer Rouhard, mevrouw AndréeRouhard werd in zeer zorgwekkenden toestand opgenomen en naar een hospitaal te Parijs overge bracht, waar zij kort na aankomst overleed. In de Vrijdagavond gehouden raadsver gadering te Amstenrade deed de voorzitter mededeeling, dat bij 't opnemen van boeken en kas van den gemeente-ontvanger geble ken was, dat er een tekort was van 13.267.89 Jü. Men meldt ons uit Lake-nhurst; Op het vliegveld Lakehurst heerSchte sinds Zondagmiddag groote levendigheid. Het was bekend geworden, dat het lucht schip waarschijnlijk nog Zondagavond voor den terugtocht naar Duitschland zou ver trekken en duizenden hadden zich in ver band hiermede naar Lakehurst begeven, om bij het vertrek aanwezig te zijn. Tegen den avond ware alle voorbei eidin- gen voor het vertrek van het luchtschip getroffen. Alle passagiers waren aanwezig. Dr. Eckener begaf zich Zondagavond naar kapitein Jackson, den commandant van het vliegveld te Lakehurst, om hem te dan ken voor de op het vliegveld genoten gast vrijheid. Intusschen werd alle bagage en de post aan boord gebracht. Op den laten avond werd de levendigheid in de lucht schiphal steeds grooter. De officieren van het luchtschip liepen heen en weer en ga ven de laatste bevelen. De passagiers begonnen in de cabine plaats te nemen. Tegen middernacht werden de laatste .voorbereidingen voor het vertrek getroffen. Te half twaalf (Amerik. tyd) (4 u. 50 Amsterd. tijd Maandagmorgen) be gon men de motoren te verwarmen. Te 1 uur (Maandagmorgen 6 uur 20 Amsterdamschen tijd) bevonden alle passagiers zich aan boord, onder wie als eenige vrouw mevr. Adam. Een kwartier later begon men het luchtschip uit de hal te brengen. Het ach terschip kwam het eerst naar buiten, en te 1 uur 25, Amer. tijd, was de Graf Zeppelin in de open lucht, gereed voor den terug tocht. Het vertrek Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden morgen te 1 uur 58, Amer. tijd (7 uur 18 min. Amsterd. tyd) voor de vlucht naar Duitschland vertrokken. Langs de scheepvaartroute Uit Lakehurst wordt nog gemeld: Bij het vertrek van het luchtschip Graf Zeppelin voor den terugtocht naar Friedrichshafen was het weer uitstekend. Het was een heldere nacht met weinig wind en koel weer. Bover den Oceaan ligt een hoogdrukgebied, zoodat verwacht wordt, dat het luchtschip, in tegenstelling met de vlucht naar Amerika, op de thuisreis gunstig weer zal hebben. Bij het vertrek was een groote menigte, die geduldig had ge wacht, aanwezig. Dr. Eckener is voorne mens de scheepvaartroute te volgen. De mail Behalve de passagiers vervoert het lucht schip 48 zakken mail en 341 pond pakket ten, waaronder een baaltje katoen, dat bo ven Bremen over boord zal worden gewor pen. Het radio-station Arlington zal heden geregeld de weerberichten aan d'e Graf Zep pelin doorgeven. Donderdag te Friedrichshafen Verwacht wordt dat het luchtschip Graf Zeppelin, wanneer het weer even gunstig blijft als het thans is Donderdagmorgen te Friedrichshafen zal terugkeeren. ZaandamWormerveer. Bij Kon. Besluit zijn ongegrond verklaard de beroepen, ingesteld door de directie der Nederl. Spoorwegen tegen de beschikkin gen van Gedep. Staten van Noord-Holland, waarbij onder bepaalde voorwaarden aan de N.V. Omnibus-Mij. „Zaanland" te Zaan dam en aan de N.V. Mij. tot Expl. van Auto bussen en autobusondernemingen te Wor merveer vergunning is verleend tot het in werking houden van een autobusdienst tus schen Zaandam en Wormerveer (Kromme- nieërbrug). Eveneens is ongegrond verklaard het be roep ingesteld door de directie der Ned. Spoorwegen tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij aan de N.V. Mij. tot exploitatie van autobussen en autobusondernemingen te Wormerveer ver gunning werd verleend tot het in werking houden van een autobusdienst tusschen Zaandam en Wor merveer. Men meldt ons uit Enkhuizen: Heden is de beroemde medicus-geleerde dr. Bernardus Paludanus, die in het laatst van de zestiende en m het begin van de zeventiende eeuw te Enkhuizen woonde, herdacht. Deze geleerde was niet zoozeer als medi cus bekend dan wel door zijn bezit van waardevolle verzamelingen naturalia, kunst voorwerpen en ethnografica, die hij uit alle deelen van de wereld in zijn woning had samengebracht. De uiteenloopendste natuurproducten uit Afrika, Azië en Amerika, die liefst in een of ander opzicht als artsenijmiddel konden worden gebruikt, waren in zijn „NaturaMën- kabinet" de aantrekkelijkste voorwerpen. Ook zijn „Kunstkamer" moet een schat van vreemde en zeldzame voorwerpen hebben bevat, waarvan zulk een roep uitging, dat vele bekende en aanzienlijke personen, zelfs uit het buitenland, een tocht naar Enkhuizen gemaakt hebben, om al dat schoone en vreemde in oogenschouw te komen nemen. Het Genootschap voor Geschiedenis der Genees-, Natuur- en Wiskunde te Leiden, heeft de herdenking van dezen beroemden burger van Enkhuizen aangevat en werd daarin bijgestaan door een comité, be staande uit de heeren J. A. R. Bosma, oud-burgemeester van Enkhuizen, te Win terswijk, voorzitter; D. Brouwer, Enkhuizen, secretaris; G. C. van Balen-Blanken, Boven. carspel; dr. F. W. T. Hunger, Amsterdam; prof. Dr. G. C. Nijhoff, 's.Gravenhage; Dr. Joh. Theunisz, Sneek en mr. J. de Vries van Doesburgh, Velp. Hedenmiddag werd dit comité met het bestuur van het Leidsche Genootschap, be nevens een aantal genoodigden ten stad- huize door het gemeentebestuur te Enk huizen ontvangen. In de Schepenzaal werd door dr. F. W. T. Hunger een gedachtenisrede uitgesproken. Na deze rede had de aanbieding plaats van het geschilderd portret aan het ge meentebestuur. De oud-burgemeester, de heer J. A. R. Bosma, voerde daarbij het woord als voor zitter der commissie. Het portret is een reproductie, waarvan het origineel zich be vindt in het Frans Hals-museum te Haar lem. Voorts werd in den loop van den middag doer dr. J. G. de Lint uit 's.Gravenhage, als voorzitter van het Genootschap voor Geschiedenis der Genees-, Natuur- en Wis kunde een krans gehecht aan het Epi- taphium in de Zuiderkerk. Ten slotte werd de herinnerings-inscriptie aan den gevel van het Paludanus-huis en van den gedenksteen in den gevel van het Waaggebouw in oogenschouw genomen. Uit het Voorloopig Verslag op de Staatsbe- grooting 1929, Hoofdstuk: Landbouw, ver melden wij nog het volgende: Verscheidene leden wezen erop, dat slechts 10 nieuwe lagere land- en tuinbouwscholen zullen worden opgericht, terwijl aan zoo danige scholen oneindig veel meer behoefte is. Op verhooging van het aantal nieuw op te richten scholen werd met kracht aange drongen. Eenige leden gaven als hun meening te kennen dat, na in verschillende streken van ons land de landbouw langzamerhand wordt omgezet in tuinbouw, het oprichten van meer tuinbouwscholen noodzakelijk is. Eenige leden drongen ook aan op het geven van meer landbouwcursussen dan in de bedoeling schijnt te liggen. Aangedrongen werd op het beschikbaar stellen van een grooter bedrag voor proef- boerderijen. In het bijzonder achtten eenige leden verhooging gewenscht van dc bijdrage voor de proefzuivelboerderij te Hoorn Deze leden meenden te weten, dat verschillende aldaar genomen proeven omtrent de verteer baarheid der verschillende voederstoffen, we gens gebrek aan middelen niet zijn voortge zet kunnen worden, zoodat men te dien op zichte op het buitenland aangewezen blijft. Waar hier aan de veehouderij en het zui velbedrijf belangrijke diensten kunnen wor den bewezen is, zoo meenden deze leden het verstrekken van eenigszins ruimere middelen aan deze instellingen wel gewenscht. Andere leden achtten verhooging van het bedrag, voor proefboerderijen uitgetrokken, niet gewenscht. Voor het paleis van H. M. de Koningin Bloeder te Den Haag heeft Zaterdagmiddag een groctsche zanghulde plaats gehad ter eere van haar 70sten verjaardag. Bij een auto-ongeluk "in Frankrijk zijn twee Nederlandsche dames omgekomen. Te Warmond heeft baron van Wijnbergen een p litieke rede gehouden over de noodza kelijkheid van een rechtsch kabinet. De Internationale Roode Kruis-conferentie te 's-Gravenhage is gesloten. Een wetsontwerp is ingediend, beoogende het maximum gewicht van postpaketten in het binnenlandsch verkeer te stellen op 7 K.G. Jaarvergadering van Dcmocratischen Bond. den Vrijzinnig Zyn pet en 'n pantoffel lagen in Amsterdam nog op de machine Zaterdagmiddag omstreeks twee uur liep de 68-jarige J. H. van Oudeniel, Leidsche- vaartweg in den omtrek van de Munters- laan, waar hij achtereenvolgens met ver schillende menschen een praatje gemaakt had. Plotseling hoorden eenige menschen, die op het voetbalterrein langs de Munterslaan aan het voetballen waren, een doffen slag, toen er een goederentrein voorbij reed. Ze zagen toen iets voortrollen en gingen kijken. Zij vonden van O. langs de rails liggen met verbrijzelden schedel. De levensgeesten ble ken reeds geweken te zijn. De overledene had vermoedelijk al zijn aandacht besteed aan een trein, komende van Haarlem, waardoor hy een goederen trein, gaande in de richting Haarlem, niet bemerkte en werd aangereden met het noodlottig gevolg. De goederentrein stopt niet te Haarlem, maar rijdt door naar Amsterdam. De ma chinist, de leerling-machinist en de hoofd conducteur hadden niets gehoord noch ge zien. In Amsterdam bemerkte de machinist, dat een pet en een pantoffel op de machine lagen. Deze bleken van het slachtoffer af komstig te zijn. De Ongevallendienst heeft v. O. overge bracht naar het Sint Elisabeths Gasthuis. De snel verbreidende treurmare van den om het leven gekomen arbeider, verwekte by zijn bekenden veel opschudding. Algemeen geacht was blij bij zijn patroons om zijn vlijt. Het slachtoffer laat vrouw en kinderen achter. Het 5e postvliegtuig voor Indië, de H.-N. A. E. N. is te Bandoeng aangekomen. Ernstige overstroomingen in het Kanton Tessino. De St. Gothardlijn gedeeltelijk onder water. Voorbereidingen voor de ontruiming der tweede zone in het bezette gebied. De zesde verpaardag van den marsch naar Rome. Een boodschap van Blnssolini. Incident bij de onthulling van een stand beeld voor Combes, den overleden Franschen anti-clericalen leider. Barometerstand 9 uur v.m.: 758. Vooruit, OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 5.04. Zondagmiddag had in het pensionaat St. Louis te Amersfoort, door de oud-leerlingen, de huldiging plaats van broeder Alexander, ter gelegenheid van zijn 50-jarig professie- feest. In zijn huldigingswoorden roemde de voorzitter van het huldigingscomité jhr. Ruys de Beerenbrouck broeder Alexander als on derwijzer en vooral als opvoeder. Hij bood vervolgens een prachtig staand kruis en een bidstoel aan namens zijn vele vrienden en oud-leerlingen. Door den secretaris van het comité, den heer Th. Horn uit Maastricht, den heer M. Samuel, technisch leider van de Maastricht- sche coöperatieve ijsfabriek en den heer Vol- laerts uit Haarlem werden vervolgens nog woorden van gelukwensch en waardeering gesproken. Broeder Alexander dankte allen zeer on der den indruk. Een doode en eenige gewonden Een I. P. A. telegram uit Ossendrecht meldt: Nabij de Nederlandsche grens heeft een hevige vechtpartij plaats gehad tusschen een vijftal Belgen uit Santvliet. Een der vechtersbazen is hierbij door mes steken gedood, terwijl twee anderen ernstig en één licht gewond zijn. Het parket is ter plaatse aangekomen om een onderzoek in te stellen. Namens de R. K. Jeugdcentrale, alhier is aan het voorloopig bestuur der Kenne mer Vereeniging voor Jeugdherbergen, het volgende schrijven verzonden: Geacht Bestuur, De R.K. Jeugdcentrale te Haarlem heeft de eer U meó'e te deelen, dat zij niet kan besluiten tot het lidmaatschap der „Ken- nemer Vereeniging voor Jeugdherbergen", en dat zij zich beraadt, hoe zij te harer tijde zal kunnen handelen met betrekking tot 't vraagstuk der „Jeugdherbergen." Met d'e meeste hoogachting, w.g. J. J. C. HENTZEN, O.F.M. Voorzitter w.g. H. W. M. van OS, Secretaris. Hoogste bar. stand 766.4 nun. te La Coruna. Laagste bar. stand 741.3 m.m. te Sarna. Verwachting: Matige, tijdelijk toenemende Z.W. wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring, aanvankelijk regen en iets zachter. Prima brandstof Verzegelde zakken Amsterdam HilversumBussumLeiden (Ook anthraciet en brechcokes v. centr.verw). De burgemeester van Velsen is dezer dagen wegens het jagen zonder vergunning in de rijksduinen te IJmuiden bekeurd, meldt „De Tijd". Een geschoten konijnenboutje werd hem ontnomen. Donderdag 1 November a.s. zal de be roemde pianist Dirk Schafer een piano avond geven in den Stadsschouwburg alhier. Hij zal dien avond, uitsluitend werken van Chopin spelen, o. a. Sonate Op. 35 (met treurmarsen^ Fantasie Op. 49, Valse Op. 70 enz. enz Vele muziekliefhebbers zullen ongetwijfeld den Chopin-vertolker bij uitnemendheid willen hooren. Zaterdag is in een bijeenkomst van fir manten en personeel het 60-jarig bestaan, der firma C. G. van Tubergen Jr. herdacht géwordén. Het geheele personeel was aan de zaak bijeen, toen de firmanten met hun echtgenooten en kinderen werden binnenge leid. Namens het personeel werd het woord ge voerd door den chef van het kantoorper soneel, die op de goede samenwerking tus schen firmanten en personeel wees en wen- schen voor den bloei der zaak uitte. Na mens het personeel bood spr. een geschil derd portret van den overleden firmant, dan heer C. G. van Tubergen Jr., aan. De oudste firmant, de heer J. M. C. Hoog, dankte voor dit mooie geschenk, dat een vleiende herinnering is jegens de nagedach tenis van den oprichter der zaak. Spr. ging voorts eveneens na de prettige en aange name samenwerking tusschen firmanten en personeel en voegde hierbij den wensch, dat dit aldus zou mogen blijven. Onder enthousiasme van het personeel werd allen leden van het personeel een feestgave in enveloppe aangeboden. Nog werd het woord gevoerd door den heer W. Goeden, een der oudste leden van het personeel, die reeds bij verschillende feestelijke gelegenheden het woord gevoerd heeft en o.m. de dankbaarheid van het per soneel vertolkte. Ten slotte werden ververschingen aange boden. Na onderhandsche aanbesteding is aan den heer C. Kwak, aannemer te Haarlem, opgedragen het bouwen van een rozenkas met een oppervlakte van 1030 M2. voor re kening van den heer A. Buis Czn„ aan den Leimuiderdiik in de Haarlemmermeer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1