AMSTERDAMSCHE BEURS UIT DEN OMTREK CHEQUE-KOERSEN mt DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 30 OCTOBER 1928 BLADZIJDE 2 BLOEMENDAAL VOGELENZANG HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER IJMUIDEN VELSEN Nieuwe exploitatie van bouwterrein Het afscheid van den burgemeester van Borculo BINNENLANDSCH NIEUWS „De Groene Amsterdammer" Nederlandsche Joumalisten - Kring KERKNIEUWS Convict „Huize Katwijk' VRAGENBUS LAATSTE NIEUWS De schutspatrones der Fransche marconisten Ernstig auto-ongeval bij Eindhoven De strafzaak der Veendammer Hypotheekbank Tegen Woltman Sr. 4 jaar gevangenisstraf en tegen Woltman Jr. 1 jaar gevangenisstraf geëischt Verlaging der Indische posttarieven Het proces-Hussmann Finsch smokkelschip gestrand Een mijnopziener door koelies met messteken gedood De verduisteringen door notaris R. te Batavia Een reusachtige telescoop Een dorp afgebrand Brand in een klooster MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam Het incident te Zweibrticken Slachtoffers van het snelverkeer Ongeluk in een ijzergroeve MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 47, Het B. V. C. clubhuls De B. V. O. Bloe- mendaal kan tevreden zijn; haar clubhuis gaat verrijzenê de eerste spa voor de werk zaamheden is den grond ingestooten. De aan nemer W. Cassee uit Overveen zal 't club huis volgens 't gewijzigde plan van den architect Dop bouwen. De Bekslaan Het glimmende spittel- gladde middenvak met haar beide nog on afgewerkte zijkanten, ligt bedolven onder een beukenbladerenlaag, het teeken van den herfst. Dientengevolge is het onmogelijk de beide zijkanten, die vermoedelijk met gemalen slakken van de hoogovens zullen bestrooid worden, geheel "af te werken. De wals heeft gezorgd, dat de weg voorloopig begaanbaar is, terwijl zij, naar wü verne men, dezen winter, zoo gauw de bladeren- laag verdwenen is, geheel voltooid zal wor. den. Badhuis. In het Badhuis werden in de week 22 t.m 27 Oct. genomen 466 douche- baden 39 kuipbaden. Aan 24 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 1 volwassene gebruik gemaakt. Een zilveren jubileum Vrijdag 2 Nov. a s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Verheul alhier, wonende Voorweg 18, in dienst kwam als schilder bij de Amsterdam- sche Waterleiding te Leiduin. Baad De raad van deze gemeente komt In openbare vergadering bijeen op Donder dag 8 November a.s. des namiddags te 2 uur. Bazar te Vijfhuizen Naar wij verne men, zal de opening van den bazar, welke wordt georganiseerd dooir de afdeeüng Vijf huizen, van het centraal genootschap voor hers.ePings- en vakantiekolonies voor .it- zendirg van zwakke kinderen, plaats heb ben op Vrijdag nuvtuiDer a.s. des namid dags 4 uur in een der lokalen van de open. rare lagere school aldaar. Burgerlijke Stand Van 2629 October. Geboren: Willem Jan, z. van B. Luimee en C. de Jong. Martha Helena Petronella, d. van O. S. Mollers en J. Fransen Alida Johanna Maria, d. van P. Duiven voorden en J. W. Meskers. Petrus An- honius, z. xan J. C. de Rooij en J. M. Koe- voets. Jan, z. van A. v. Maasdam en H. Deutekom. Getrouwd: Cornells van der Sluis, 28 J. en Maria Adriana Kooij, 27 J. Verbouwing De verbouwing van het winkelperceel van den heer Th. Diepen, manufacturenhandel, op den hoek van het Willemsplein, is opgedragen aan den heerB. van Geldorp, alhier. MODERNISEERING VAN VISSCHERS. VAARTUIGEN Naar wij vernemen, zal de stoomtrawler Proef" nog deze week van een radio- ontvang-installatie worden voorzien. Met zekerheid kan verwacht worden, dat spoe dig nog andere groote trawlers van een radio-installatie zullen worden voorzien. 15-jarig bestaan R.-K. Volksbond Zon dagavond is het 15-jarig bestaan van den R.K. Volksbond, kring IJmuiden, met een uitstekend geslaagde feestvergadering in het R.K. Vereenlgingsgebouw herdacht. De zaal was keurig versierd met wimpels in de pauselijke kleuren. Door den voorzitter, den heer C. P. J. Maas, werd de vergadering geopend met een welkomstwoord, waarna spr. er aan herin nerde, dat de eigenlijke datum van het ju bileum op 13 Juni viel. In dien tijd ls het dan ook kerkelijk gevierd, doch voor een feest leent zich de zomer niet erg, zoodat het verschoven is tot dezen avond. Als jong voorzitter was het voor spr. moei lijk een resumé te geven van de afgeloopen jaren. Maar het is ook niet altijd noodzake lijk om in het verleden te zien. Laten wij aldus spr. in de toekomst schouwen. Spr. herinnerde er dan aan hoe in het afgeloopen jaar het comité van Herwonnen Levenskracht is opgericht, dat reeds bij de eerste collecte, welke gehouden werd het grootste bedrag verzamelde. Ook een kolen- fonds werd opgericht en een aardappelfonds, om de leden in de gelegenheid te steïten geld te sparen voor gezamenlijken inkoop. Het resultaat is van dien aard, dat men op den ingeslagen weg zal voortgaan. Met voldoening constateerde spr., dat het vergaderingbezoek over 't algemeen reden tot tevredenheid gaf. Dat er nog velen wegblij ven komt, omdat zij niet weten wat de standsorganisatie beoogt. Spr. besloot dan met de beste wenschen te uiten voor de toekomst. Intusschen was de Eerw. Pater Lijding zoon dezer parochie, ter vergadering geko men. Nadat het bondslied gezongen was en de voorzitter bedankt had voor de aardige ver siering, nam de geestelijke adviseur, kape laan Hijgemann het woord. De eerw. begon met een felicitatie en wees er dan op, dat door den Volksbond veel goeds gedaan wordt in de parochie. De beleving van het katho lieke beginsel in huis en op straat wordt door God altijd beloond. In dit verband wees spr. op den priester, zoon der parochie en van een vader, die een trouw RK. orga nisatieman was, met zijn vereeniging steeds meeleefde en zijn katholiek beginsel wist uit te dragen. Hulde bracht dan de Eerw. spr. aan het bestuur, dat met veel opoffering aan den op bouw der vereeniging werkte en spoorde dan in een mooie peroratie aan op den ingesla gen weg voort te gaan. De Eerw. spr. wekte de ouders verder op cm him Jongens naar het patronaat te zenden en, wanneer zij dat verlaten, hen lid te doen worden van de adspirantenafdeeling van den R.-K. Volks bond. Hierop werden de 60 patronaatsjongens door hun Eerw. directeur binnengelaten en door den voorzitter hartelijk toegesproken. De voorzitter gaf zijn groote vreugde er over te kennen, dat er nog meer patronaats jongens zijn, dan aanvankelijk was opgege ven. Op deze Jongens is de hoop der organi satie gevestigd, omdat zij in de toekomst het organisatiewerk moeten overnemen. Spr. spoorde de jongens dan ook krachtig aan om zich voor de organisatie op te geven, wan neer zij het patronaat verlaten en in het bedrijf gaan. Spr. verzocht daartoe ook de medewerking van do ouders. Hierna trad Prof. Antonini op en amu seerde de aanwezigen kostelijk met goochel toeren. De avond had verder een zeer geanimeerd verloop. De feestelijke stemming bleef den geheelen avond door. Achter de terreinen van het St. Antonlus- ziekenhuis ligt nog een groot terrein, dat in dertijd aan de familie Van Tutjll behoorde en later overgegaan is in handen van de fa. Alberts en Kluft. Naar wij vernemen is dit terrein thans aangekocht door de Binnenlandsche Exploi tatie Mij., die het binnenkort als bouwter rein ln exploitatie zal brengen. Haarlemsche Journalisten-Kring en zich uitsprekend voor een collectief contract, werd ingevolge een wenk van den voorzitter en op voorstel van Mr. J. J. van Bolhuis, in handen van het Kringbestuur gesteld. Het oogenblik, om over dit punt te beslissen werd nog niet rijp geacht. BORCULO, 30 October. Maandagmiddag nam jhr. ir. R. R. L. de Muralt, afscheid als burgemeester van Borculo ten gemeentehuize aldaar. Door de gemeentenaren werden hem als huldeblijk aangeboden twee zilveren kan delaars waarin het wapen van Borculo en het familiewapen waren gegraveerd. Verschillen de toespraken werden gehouden. Jhr. de Mu ralt bracht zijn dank uit voor de spontane huldeblijken, memoreerde de goede verstand houding tuschen hem en de burgerij en deelde mede dat Borculo en zijn bevolking steeds een aangename herinnering voor hem zouden blijven. Is het „Hbld." wel ingelicht, dan zal prof. mr. G. Kernkamp met ingang van 1 Januari 1928 aftreden als hoofdredacteur van „De Groene Amsterdammer" en wor den opgevolgd door mr. A. C. Josephus Jitta, secretaris van den Hoogen Raad van Arbeid. Op den afgeloopen Zaterdag en Zondag is de Nederlandsche Journalisten-Kring in buitengewone algemeene vergadering te 's-Gravenhage bijeen geweest. De voorzitter, de heer D. Hans, heeft in zijn openingswoord eerbiedige hulde ge bracht aan de de nagedachtenis van de le den, die sinds de vorige vergadering waren gestorven. De geheele vergadering op belde dagen was vervolgens gewijd aan de behandeling van schema's voor een ontwerp-Arbeidscon- tract voor Journalisten en voor een ontwerp inzake een op te richten Bemiddelingsraad, die geschillen tusschen directies en journa listen zal kunnen behandelen. De voorzitter deelde mede, dat het Be stuur der Dlrecteuren-Vereenlging „De Ne derlandsche Dagbladpers" zich bereid had verklaard, bedoelde ontwerpen, wanneer zij door den Kring waren vastgesteld, ln over weging te nemen. Hij drukte den leden ern stig op het hart, rekening te houden met het bereikbare. Op de beide concepten waren verscheidene amendementen ingediend. De salaris-overeenkomst en de pensioen regeling, die reeds vroeger in overleg met de Dlrecteuren-Vereenlging tot stand kwamen, zijn in het ontwerp-Arbeidscontract onge wijzigd overgenomen en overigens bevat dit vrijwel alle punten, die met de rechtspositie van den journalist verband houden. De behandeling van een en ander kwam Zondagnamiddag tot een eind. Tijdens het debat besloot de vergadering, op voorstel van de heeren A. J. Llevegoed en M. H. J. van de Pol, en nadat de voorzitter in denzelfden geest had geadviseerd, dat binnenkort een speciaal congres of een bui tengewone algemeene vergadering zal wor den gehouden ter bespreking van de con centratie in het dagblad-bedrijf, die zich hoe langer hoe meer voortzet en waaraan voor de journalisten ernstige gevaren kleven. Het bestuur zal de bespreking van dit on derwerp schriftelijk voorbereiden. Op die vergadering zal dan tevens aan de orde komen een motie, Ingediend door de heeren Bernard Canter en O. K. Elout, waarin wordt uitgesproken dat de hoofd redacteur van een blad absolute volmacht Inzake de geestelijke leiding dient te bezit ten. Een andere motie, ingediend door den - Inzegening door Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bis schop van Haarlem, heeft Zondagmorgen het convict „Huize Katwijk" aan den Raamweg te Den Haag plechtig ingezegend. Om half negen had de inwijding van de kapel plaats. De wijding der kapel en de H. Mis werden ook bijgewoond door den Hoogeerw. pater H. Ritselaar, Provinciaal der Jezuïeten, mr. A. baron van Wijnbergen, prof. dr. A. Ste ger, dr L. Steger, architect Buskens en 2 paters Jezuïeten van beide colleges. Nadat Mgr. A™"-n in om half elf ook de verschillende zalen en vertrekken van het convict had ingezegend, had in de re creatiezaal van „Klein Katwijk" een re ceptie plaats. Daar werd o.m. het woord gevoerd door den Hoogeerw. Pater Provinciaal H. Ritse laar S. J., mr. dr. A. Borret S. J., rector van het convict en door Herman Huddleston Slater, die namens de convictoren Z. D. H. den Bisschop toesprak. Ten slotte sprak Mgr. Aengenent. De woorden van den Bisschop werden in stille aandacht aangehoord en met da verend applaus beantwoord. Vr.: Ik heb geen nachtslot op mijn voor deur. Wie moet dat slot betalen? De huls baas of de hum-der? Antw.: Uw vraag is te onduidelijk ge steld. Kunt u uw voordeur wel op slot draalen? Is er ooit een nachtslot op ge weest en is het stuk geraakt? Zoo ja, door wiens schuld? Vr.: Kunt u my zeggen, waar ik mij kan vervoegen om als leerling-machinist ge- Diaatst te worden bij de Ned. Spoorwegen? Antw.: Wend u tot de directie der Ned. Spoorwegen te Utrecht. Vr.: Bijgaand lot ls gedateerd 1927 en niet onderteekend door de directie. Is dat wel ln orde? Antw.: Ook zonder handteekening der directie behouden die loten hun waarde. Vr.:Hoe kan ik een vetvlek uit een zijden blouse verwijderen? Antw.: Bedek de plek met grauw papier en ga er zeer voorzichtig met een heet strijkijzer over. Vr.: Waar kan men inlichtingen verkrij gen, als iemand bij de Marine wil komen? Antw.: Wend u tot de Koninkl. Marine te Den Helder. Vr. l: Kunt u mü laten weten, wat het R. K. Dagblad Ls voor Liemde, Schijndel, Eerde, Veghel, Uden, Erp en 2: Helmond? Alsmede het adres van die bladen? Antw. 1. De Metjerijsche Courant, welke uitgegeven wordt ln Eindhoven. 2: De Zuid-Willemsvaart, welke in Helmond ver schijnt. Vr. Ik heb een groote kamerpalmplant. Zij staat geregeld in de voorkamer, waar niet gestookt wordt. Nu zet ik haar om de acht dagen buiten in een pan met water, totdat de aarde in den pot vochtig is. Hoe moet Ik deze plant in den winter behan delen? Antw.: Hoogstwaarschijnlijk kan uw palm geen betere plaats verkrijgen dan thans ln uw voorkamer. Frissche stand plaats is goed, mits de temperatuur niet lager komt dan 40 graden Fahrenheit. Des winters moet men voorzichtig zijn met toediening van water. Somtijds droogt een plant snel, soms zeer weinig, al naar ge lang er in vertrek of nevenvertrekken ge stookt wordt. Daarom des winters deze plant niet eerder water geven alvorens zij dit noodig heeft. Wees voorzichtig, dat u dezen palm bii eenlge lichte vorst niet buiten zet. Ook bij koude temperatuur is eenig lauw water meer aan te bevelen dan direct uit de kraan. Uwe manier van water geven ver dient alle aanbeveling. Jeanne d'Arc Is door den Franschen ma rine-radiodienst als schutspatrones gekozen. De proclamatie werd opgeluisterd door een historische processie en werd door duizen den radio-enthousiasten bijgewoond. Het festijn vond plaats ter gelegenheid' van een congres van Fransche 'marconis ten onder voorzitterschap van vice-admiraal Hallier. Een koor zong ter eere van de nieuwe Beschermheilige een hymne, welke over het geheele land werd uitgezonden. Op deze foto ziet men hoe de muren afbrokkelen. Te Steensel (bij Eindhoven) is de chauf. four Wouters van de Stoomwasscherij te Steensel met een luxe-auto tegen een boom opgereden. De schok was zco hevig, dat een der voorwielen van de as liep, terwijl W. zelf twee ernstige beenfracturen bekwam. In bedenkelijken toestand is by per zir'-n- auto naar het ziekenhuis te Eindhoven over gebracht, alwaar hy by aankomst nog niet tot het bewustzyn was gekomen. Ook tegen verdachte Möhring efceht de procureur-generaal 1 jaar gevangenisstraf hr.fM,uTEPtDAIVr' 30 °ftober- Het Gerechts hof alhier heeft heden voortgezet de behan delingui hooger beroep van de strafzaak der „Veendammer Hypotheekbank". Nu bekend geworden is, dat in deze vierde zitting de procureur-generaal requisitoir zal nemen, is de belangstelling in de zaal eens zoo groot dan tydens de vorige dagen. Op de staan- tribune bevindt zich een zeer talrijk publiek; m de zaal zelf hebben vele leden der balie een plaatsje gezocht en steeds komen er, meer advocaten in toga binnen. Allereerst laat de president een aantal stukken en brieven voorlezen, waarvan de voorlezing aan het Gerechtshof of aan de! verdediging gewenscht voorkomt. Inmiddels zijn eenlge danies in de zaal gekomen, die plaats nemen achter de banken der advoca ten. Voorgelezen worden o.m. een aantal brieven van den promotor Sedeyn aan Lie- I bermann en van Schim van der Loeff aan Liobermann, welke brieven door mr. Kokosky zijn overgelegd en waaruit zou moeten blij- I ken, dat Liebermann's plannen niet louter i zwendel zijn geweest. Te kwart voor elf is het woord aan den procureur-generaal, mr. A. baron van Ha- rinxma thoe Slooten, die zegt, zich uitslui tend te zullen beperken tot de dagvaarding. Spr. gelooft dat het Hof het met hem eens zal zijn, dat het vonnis van de Rechtbank niet kan worden gehandhaafd. Naast een technische fout in het vonnis kan spr. zich ook niet vereenigen met de uitspraak De rechtbank spreekt van mede daders; maar dan moeten er ook daders zyn. En waar de Rechtbank verdachte Möhring heeft vrijgesproken, aannemend dat hij te goeder trouw heeft gehandeld, zouden de verdachten Woltman veroordeeld moeten zijn wegens het doen plegen. Voor spr. staat het vast, dat er ook bij Möhring boos opzet aanwezig is geweest. Uit voerig betoogt spr. dan dat alle drie ver dachten te zamen en in vereeniging hebben gehandeld. Mocht het Hof dit niet aannemen, dan is er nog altijd van medeplichtigheid of uitlokking sprake. Wat het opzet betreft wyst spr. er op, dat tydens de onderhandelingen de waarde der aandeden steeg. Een van de voornaamste aanwyzingen voor het opzet van verdachten is, dat zy wisten clat door het verminderen van de zekerheid der bank de zekerheid der pandbriefhouders in gevaar kwam. De procureur generaal komt dan tot de conclusie, dat het primair tenlaste gelegde bewezen is. Spr. zegt, dat op alle punten de kwade trouw van Möhring is be wezen. De procureur-generaal vroeg op technische en juridische gronden ten slotte vernietiging van het vonnis der rechtbank, vervolgens vroeg hy veroordeeling van de beide verdach ten Woltman tot dezelfde straffen als door de rechtbank uitgesproken, n.l. tegen Wolt man Sr. 4 jaar gevangenisstraf en tegen Woltman Jr. 1 jaar gevangenisstraf. Tegen verdachte Möhring, die door de rechtbank was vrygesproken, elschte hy 1 jaar gevangenisstraf. r.fV De toren van de Herv. Kerk te WUk aan Zee vertoont teekenen van verval. Door het gemeentebestuur zal een adres aan de regeering gezonden worden om subsidie voor de restauratie van dezen, vele eeuwen ouden toren. BATAVIA, 29 Oct. By Gouvernements besluit is de verlaging van de posttarieven vastgesteld. Ingaande I Januari. Het bin- nenlandsch port van briefkaarten wordt teruggebracht tot 5 cent en verder worden de porti voor drukwerken niet-nieuwsbladen verlaagd en die voor nieuwsbladen terugge bracht tot een cent per 50 gram. Het bui- tenlandsch porti, dat naar Nederland uit gezonderd, wordt teruggebracht tot 15 ct., voor briefkaarten tot 10 ct. en voor brief kaarten naar Nederland tot 5 cent. De eisch van het O. M. ESSEN, 30 October. Hedenmorgen werd in het Hussmann-proces requisitoir uitge sproken. De ambtenaar van het O. M. elschte te gen Hussmann wegens doodslag met voor bedachten rade 8 jaar tuchthuisstraf, ver vallenverklaring van de burgerlijke rechten voor den tyd van 10 jaar met aftrek van voorarrest. Hedenmiddag vangen de pleidooien aan. MALMö, 30 Oct. In de nabyheid van Umea (Zweden) is een Finsch smokkel- vaartuig gestrand. Het gelukte de uit 4 man bestaande bemanning, zich op een klip te redden. De lading van het vaartuig, meer dan 300 vaten gesmokkelde spiritus werd door een uitgezonden schipper op het water drijvend gevonden. PADANG, 29 Oct. De Duitsche hoofd opziener van de mijn Manggani, de onge huwde 50-jarige D. W. Egert, van de Mijn- bouw-Maatschappy Aequator, is by Paja- koemboeh door koelies aangevallen, die hem op vyf plaatsen, ln hals, buik en beenen, messteken toebrachten. De heer Egert is zwaar gewond naar het hospitaal te Fort- de-Kock vervoerd. Een operatief Ingrijpen van den chirurg van der Gugten uit Padang mocht niet meer baten. De heer Egert is overleden. Hy werd te Fort-de-Kock begra ven. De aanleiding tot den aanval is on bekend. De heer Egert stond bekend als een kalm mensch. Hy was reeds jaren by Aequator werkzaam. BANDOENG, 29 Oct. Naar het A. I. D. de Preangerbode nader verneemt, heeft de heer Roeloffs Valk van de familie Heyman Cohen 30.000 gulden geleend, welk bedrag geregeld zou worden afbetaald, doch tot dusver ls hierop slechts 4000 gulden gestort. Als zekerheid werd een risicopolls van 40.000 gulden ln handen gesteld van de fa milie Heyman Cohen, doch de laatste pre mies hiervan zyn niet betaald. Later zou de risicopolis vervangen worden door een andere van een ton, welke op het oogenblik in het bezit is van mevrouw Roeloffs Valk. LONDEN, 30 Oct. Uit New-York wordt uit een mededeeling van het Technologisch Instituut van Califomië bekend, dat men bezig is met den bouw van een reusachtigen telescoop, die alle bestaande telescopen in afmetingen overtreft. De spiegel, die zal worden ingebouwd, heeft een middeliyn van 5 meter. De nieuwe telescoop zal worden opgesteld op den Mout Wilson, in de nabyheid van den telescoop, die tot op heden als de groot ste ter wereld gold. Omdatgeen machtiging tot blusschen was gegeven. AGRAM, 30 Oct. V.D. Een groote brand heeft zoo goed als het geheele dorp Jukazevac by Agram verwoest. De brandweer uit Agram, die naar de plaats van den brand was gegaan, was daar spoedig na het uitbreken van den brand aangekomen. Wegens afwezigheid van den burgemeester van het dorp, kon zy echter geen machti ging krijgen mede te werken aan het blus- schingswerk en zij zag rustig toe hoe na genoeg het geheele dorp in vlammen opging. Het gebeurde heeft in Agram groote op schudding verwekt. LONDEN, 30 Oct. (V.D.) Te Huil in den staat Quebeck in Canada, zyn by een kloos- terbrand drie zusters om het leven gekomen. Een vierde zuster kreeg ernstige brandwon den. DINSDAG 30 OCTOBER. Koerspn Heuen opening ZWEIBRüCKEN, 30 Oct. (V.D.) Naar aan leiding van het Incident met de Fransche driekleur, dat zich in den nacht van 12 October j.l. te Zweibrticken afspeelde, werd een onderzoek ingesteld naar den dader, tot op heden zonder resultaat. De commandee- rende generaal der Fransche bezettingstroepen heeft thans aan het raadhuis te Zweibrticken doen bekend maken, dat wanneer voor 1 November geen opheldering is verkregen, de ln Zweibrticken gedetacheerde Fransche gen darmerie met 4 man zal worden uitgebreid. NEW-YORK, 30 Oct. (V.D.) Gedurende den afgeloopen Zondag werden in de Ver- eenigde Staten 32 personen by auto-ongeval len gedood, waarvan 17 personen by 3 onge lukken. Verscheidene dooden PARIJS, 30 Oct. (V.D.) In de yzergroeve van Rabane bij Montpellier, heeft een aard verschuiving plaats gehad. Verscheidene ar beiders werden gedood. Na eenlge uren ge lukte het drie ïyken en een zwaar gewonde te bergen, DINSDAG 30 OCTOBER. otaatsieeumgen. o% Nedenano 19 U i% Nederland I91t KV, Nederi. .81'. 6% N.-lndiê 1023 L 4N.Ind. 1926 E Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel My Hese. Dito Beriyn 59.35 59.45 Parys ...M..... 9.70 9.80 34.60 34.70 12.09 12.10 spoorwegen. Ziirich 47.95 48.05 Southern Rails Kt'ine 13. - 13.10 40.10 35.05 40.20 35.15 abash Weenen Chic, MJlw.St Paui New-York (cable) 2.49 2.45 Kansas City South 7.35 7.45 Erie Railr 27. - 27.10 66.45 66.55 Prolongatie 66.45 66.55 66.60 66.70 Industrieën. Marg. Unie Nederi. Kunstzyde Maecubee Holi. Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda O. S. Steel önla Viscosa Gew. Peruvian Handebondern. Comp.comm. du Liége M{jn bouw. Bueton Mynbouw.. Rcdjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr Geconsolideerde Kon. Olie Periak Rubber, A dam Rubber Deli Batavia Rub Java Rubber öerbadjadi Siiau V1. C. O. Allied lntercontin Rubbei Scheepvaart. Holi. Amerika "4Jn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Scoomo Kon. Paketvaart My. Nederland Rbtterd. Uoyd Scheepvaart- Unie Marine comm. Marine pret Suiker. H. V. A. Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem rabak. Deli Batavia Oude Dell 1U1 'i« 101 100%, 101 993/4 2351/a 164 1701/2 1713/4 241s/g 416 183 2141 779 778 180 22 225 219% 151 b 4471 205 b 468% 120 240 166 66% 194 101 y* 135% 723/4 10% 8! 773/4 91 227% 199 1861 203% 513/« 36u/19 652% 372 95% 153 132% 510 423% 183% 500 144% 200 202 76% 78 34% 34% 69 69 57% 58% 4% 237 164 170% 171 243% 417 1853% 213 780 773 1801 "M 215 1531 4491 4683% 115-6 242 167% 194% 135% 72% 80% 77% 203% 5% 37 649 95 b 510 422 183% 498

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8