Koningin Emma 70 jaar - Eindhovens' 75000ste inwoner WOENSDAG 31 OCTOBER 1928 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 26 October vierde de bekende sociëteit Casino te 's-Hertogenbosch bet feit dat 100 jaar geleden de oprichting plaats vond. Te dier gelegen heid werd de gevel feestelijk geïllumineerd en werden feestelijkheden georganiseerd, die zeer geanimeerd verliepen. Hierboven een foto vaD den keurig verlichten gevel van het gebouw Zanguitvoering en défilé voor Koningin Emm* Voor het paleis van H. M. Koningin-Moeder aan het Lange Voorhout te Den Haag heeft Zaterdagmiddag de reeds lang voorberen: huidebetooging plaats gehad van zeer veie Haagschf vereenigingen aan 1L M. Koningin-Moeder by gelegenheid van haar 70sten verjaardag. Duizenden hebben deze hulde bygewoond, die, ondanks het minder gunstige weer, uitstekend is verloopen. Op onze foto rechts zien we H. M. de Koningin-Moeder op het balcon van haar paleis aan het Voorhout. Op de foto links een schitterend overzicht van de duizenden die haar kwamen huldigen l>e Weleerw. pater J. Wilder beek, van het klooster „Mariènhage" der fc B. Paters Augustynen te Eindhoven, vierde Zondag j.L zijn 40-jarig professiefeest. Onze fotograaf kiekte pater Witderbeek te midden zijner confraters in het klooster de Augustynen Deze week bestaai de Willemsbrug te Rotterdam 50 jaar. 50 jaar is de Willemsbrug In gebruik. Wat dat voor een stad als Botterdam beteekent is moeiiyk onder cyfers te orengen. indien er een statistiek was aangelegd van het aantal voetgangers en voertuigen dat in die jaren de Maasbrug gepasseerd is, dan zou men tot overweldigende getallen komen. De eerste plannen voor een nienwe brug verschenen in 1863, links geven we een foto van den ouden toestand^ gooals die wee in 1890, Beehts: de brug cooale ie er na de verhooging en moderniseering uitzie* ie Eindhoven werd den 26sten October de 75000ste Inwoner geboren. D ziet baar hier met haar norse vereeuwigd. Het is Wilhelmina Antonia Guntiisberg, die al, zoo vroeg jubileert In de zalen der B.-K. H. B. S. te Heerlen wordt deze week een tentoonstelling gehouden van de kunstschilders Jan Gregoire, Henri Jonas, J. Adams, B. Smeets en den beeld houwer Ch. Vos. We fotografeerden de kunstenaars en de genoodigden by de opening der belangwekkende tentoonstelling Stamboel fes een salto-mortale-kunstenaar van buitengewone vaardigheid. O of ik rallen het hem niet nadoen. Hy maakt een dnbbele salto-mortale met een blad In de banden, waarop tien kleine brandende lampen geheel los rijn geplaatst

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9