Uit liet Roomsche Voetbalkamp d. h. v. e. athletiek DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE 3 ZWEMMEN Groot Nationaal Zwemfeest H.V.G.B. Uit het Geel-Zwartkamp R.K. V.V. Geel-Wit R.K.S.V. „Santpoort' B.S.M. II—V.V.F. I 7-1 V.V.F. II—B.S.M. IV 1-3 Athlet.-Ver. „Hollan<l R.K.V.V. „Onze Gezellen" R. K. V. „Zwaluwen' Santpoort II-Alliance I 1—3 Uit het Berkenrode-kamp H.B.C. III—T.Y.B.B. IV 4-0 GYMNASTIEK Kennemer Turnkring Van Australië naar Europa De ontploffing in de vuur werkfabriek te Gadang R.K.V.V. R.K.S.V. „Hercules" Overveen NoordhoIIandsche Hockeybond Concordia IIH.B.S. II 30 Bloemendaal 4—Amstel I 3-4 LAATSTE NIEUWS Corruptie in het gasbedrijf te Katwijk De vierde Bali-expeditie naar Bandjar Haarl. R.K. Gymn.-Ver. „Ursus" Geen samenvoeging van Bussum en Naarden Met de Graf Zeppelin van Friedrichshafen naar Berlijn Een autobus-ongeluk nabij Buitenzorg De Kmkatau opnieuw in werking VRAGENBUS Tijd van Peter Kerrigan 2.38 1/5 sec 2e werd Oueen G„ eveneens 2.38 2/5 sec. C. Priis-Heat-handicap, ie klas, afstand 1610 M. Prijs f 600, benevens f50 voor de 2e aankomende in de beslissende heat. Aan den start verschenen Millingcrot, eig. G. Maas. Zaandam, ber. G. Twigt, 1610 M. Oscar eig. mevr. v. Stralen, Haag, ber. A. Witteveen, 1610 M. Present H., eig. Stal C-, ber. J.M. v.d. Berg, 1620 M. Ladv G., eig. W. v.d. Graaf, Haag, ber. G. Eusing, 1620 M. Kapt. de Bruane, eig. N. 'de Groot, Nootdorp, ber. P.J. de Boer. 1625 M. Norbert G., eig. D.A. v. Stralen, Haag, ber. Scheppen Sr., 1630 M. Maria V., eig. en ber.. N. v. Leeuwen, Wassenaar, 1630 ML: Odell Axworthy B., eig. J. Kruithof Sn., ber. J. Kruithof, Jr., 1670 M: Rosel, eig. Stal En Avant, ber. D. Pronk, 1685 M. Dit was natuurlijk wel het •reusje van den zalm. Present gaat aan den kop, maar Udell komt hem spoedig ter zijde, en samen gaan 2ij aan den kop 'naar de finish, om gelijk ®an te komen in 2.30 4'io. Oscar en Maria V gedistingeerd. In de 2e heat wist Present H. met kop- fengte van Lady G. te winnen, in 2.294,5, en legde daardoor beslag op den ten-prijs, terwijl Lady G. ook in 2.29 4/5 beslag legde °P de f 50. •D.-prüs. Kortebaandravenj-handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Jflinium afstand 700 maxi urn afstand 800 M, Prijken f 200.75; cn. 26 deelnemers, te rijden in series. te serie, 6 paarden. Prinses Dulth, eig. A. P. J. v. d. Kroon, Abcoude, ber. H. v.d Kroon, 730 M.j Oscar eig. mevr. v. Stralen, Kaag, ber. A. Witte veen, 750 M.; Oakland Baron B., eig. Th. Smit, Alkmaar, ber. B. P. ten Hagen, 730 M.; Prinses 01 ga, eig. D. de Vlieger, N.-Vennep, ber. J. de Vlieger, 730 M.j Omega, eig. C. Verhorst, Beverwijk, ber. K. Bakker, 730 M.j Pieternel, eig. Joh. Kitselaar, Hilversum, ber. W. H. Geerssen, 740 M. Omega, tijd 1.08. 2e serie, 5 paarden. tsidora, eig. ber., E. Koning, Zandvoort, 'oo M., Rolls Royd, eig. J. Kruithof Sn., ^oorburg, ber. J. Kruithof Jr., 75° M.; Janet Harvester, eig. stal G., ber. S. M. v. d. Berg, 770 M.j Pretty Polly,feig. J. Roggen, Groningen, ber- J. Wijman, 720 M.; Erster Wolfersones, eig. B. Hoogland, Alkmaar, ber. S. v. d. Oord, 760 M. Janet Harvester, tijd x.08 3/10. 3e serie 5 paarden. Lord Aubrey, eig. J. M. Meurs Ruefr, Doorn, ber. P. Klijnjan, 760 M.; Mana V, eig. ber. N. v. Leeuwen, Wassenaar, 760 M.; Hardstein, eig. W. Droog, Rotterdam, ber. D. Pronk, 800 M.; Catriena R., eig. A. P. J- v. d. Kioon, Abcoude, ber. J. Vergaaij, 76o M.; Letha, eig. ber. K. Davidson, Qosterblokker, 730 M. X. Lord Aubrey 1.08 4/5. 4e serie, 5 paarden. Kapitein de Bruane, eig. N. de Groot, Mootdorp, ber. P. J. de Boer, 760 M-:Mane eig. D. A- v. Stralen, Haag, ber. A. Witte ken, 770 M.J Bretteur, eig. D. de Vhe.ger, P-Vennep, ber. J. de Vlieger, 785 M. Ma- 'eese. ei", en ber. W. H. Geerssen, Hilversum, 740 M.j Petite Amie C., eig., C. Ver horst, Beverwijk, ber. K. Bakker, 700 M.; I. Maleese, tijd 1.09. Als een bijzonderheid zij hier gemeld, dat Maleese eenige meters voor de finish er geheel uit was, maar Geerssen wist met zijn bekwame rijkunst het paard nog net voor de streep er in te brengen, zoodat zij in plaats van te springen, stappende de finish passeert. 5e serie, 5 paarden. Sister Patrick H. eig. ber. J. Klarenbeek, Amsterdam, 720 M.j Mallingcrot, eig. G. Mars, Zaandam, ber. D. Pronk, 750 M.j •a--'coper, ^12. eober. N. v. Leeuwen, Wassenaar, 760 M.; Miss Zelde Peter, eing. L. v. Oord, Rijk, ber. S. v. Oord, 800 MT; Mary Magówan, eig. Th. Smit, Alkmaar, ber. 3. P. ten Hagen, 785 M. 1 Sister Patrick 1.05 3/10. Mallingcrot, schrok vermoedelijk van het schot en 'begon te steigeren, waardoor zijn tuig brak, en ingehouden moest worden, In de beslissing kwamen uit Omega, Janet Harvester, Lord Aubrey, Maleese en Sister Patrick H. Dit was een zeer fraaie kamp, vooral hisschen Sister Patrick en Maleese, waarbij tenslotte met koplengte Sister Patrick H. beslag op den eersten prijs legde in 1.04 2/5. 2. Maleese. 3. Lord Auhrey. DE WEDSTRIJD OM DEN DR. MERENS-BEKER Zooals wij de vorige week reeds meldden organiseert de Haarlemsclie Zwem- en Polo club „H.V.G.B.een groot nationaal zwem- Jéest in Stoop's Bad, op Donderdagavond 22 November a.s. Het traditioneele nummer op de H.V.G.B.- Wedstrijden is altijd de 4 x 40 M. vrije slag Estafette voor M.O.-scholen, om den Dr. Merens-beker. Nu was in September 1927 deZe beker voor de derde maa' gewonnen d°or H.B.S.B. (Prinsenbolwerk) die hierdoor eigenaar werd van dit schitterend voorwerp. Gnverwijld stelde Dr. Merens echter weer fetl nieuwen beker beschikbaar, en we mogen Wel vertellen, dat ook deze weer schit- *rend is uitgevoerd. De jaarhjksche wed- J tusschen de M.O.-scholen blijft dus is °P het programma^ Dat er animo voor miniiikt wel uit de inschrijvingen, n l, niet bekaer Zeven ploegen zuilen elkander Gv!mP*n. O.a. H.B.S.A. (Handelsschool), nem>Slu^ Gemeentelijk Lyceum Ken bare m^'ceum met 2 oi 3 p£e|e*M£d*- senboIechn«che School en H.B.S.E1. (Pnn- daai De strijd zal Zijn. pl°egen van ongeveer gelijke kracht District Haarlem en Omstreken Junioren-competitie Programma Zondag 11 November lste klasse T.Y.B.B. 5Alliance 3 1 uur Santpoort 5O. Gezellen 3 1 uur R.K.V.Z. 3—H.B.C. 4 l uur 2de klasse B.S.M. 4R.K.V.Z. 4 l H.B.C. 5—Alliance 4 1 Concordia 3V.V.F. 2 1 De Competitieleider, Verbindingsweg 55, Bloemendaal. uur uur uur Uitstagen: T.Y.B.B. IH.BC, X Teylingen 2T.Y.B.B, 3 HB.C, 3—T YB.B 4 T.Y.B.B. 5 H-BC. 4 H.B.C. 5T.Y.B.B, 6 2—2 1—2 4—0 0—2 2—1 Van de tien te behalen punten kwamen er maar drie in ons kamp. De andere zeven slokte H.B.C. op. Het eerste elftal speelde gelijk tegen H.B.C. X. Er werd uitstekend gevoetbald, geen wan klank werd vernomen en onze penningmees ter ging met goud beladen naar huis. Mijn liefje wat wil je nog meer! Zou het voor de Roomsche sport nu toch werkelijk eens gaan „daghet in het Oosten?" Ik heb een stille hoop. Het derde elftal ging per koffiemolen zuid waarts en was zoo vriendelij cm aan mijn Zaterdagavond gekoesterde verlangens te voldoen, waarvoor ik hun natuurlijk hart roerend dankbaar ben! Het was de eerste nederlaag van Teylingen, wat het resultaat nog fraaier maakt. Het vierde elftal was blijkbaar onder den indruk van den „grooten" strijd op Schoten en kreeg met 40 klop. Een beetje minder is anders ook goed, hoor! Onze beide juniorenelftallen zijn op het veld van eer gesneuveld. Het vijfde verloor met 20 en het zesde met 21. De oudsten verloren verdiend, onze benjamins hadden echter wel een gelijk spel mogen hebben. Volgenden keer beter, jongens! A.s. Zondag speelt het eerste tegen V.V.Z. I in Zaandam. Dat wordt cL- da strijd om de leiding. Des avonds houden "N* onzen traditioneelen Menwedstrijd in ons clubge- bouw. U komt toch ook? HENK, geheel was 100 pet. minder dan vorige week. De reserves verspeelden een kostbaar puntje en ook zij waren minder dan we van hen gewoon zijn. Het achtertrio speelde goed, doch de halflinie was voor rust onvoldoende. De junioren hebben hun taak wel wat licht opgevat en dit is wel oorzaak van de onverwachte nederlaag. We hopen dat het bij deze zal blijven. Ten slotte deed ook het vierde een geflat teerde nederlaag. Een gelijk spel was hier een bétere verhouding. Volgende week ver wacht ik van alle betere resultaten. Secr.: L. Margarethastraat 1 UITSLAGEN 4 NOVEMBER 1928 R. K. V. Z. I—Geel-Wit I Geel-Wit II—Onze Gezellen II Geel-Wit III—R. K. V. Z. III 0—4 1—7 2—1 Wanneer wij de wedstrijden in het verle den nog eens nagaan tusschen Geel-Wit I R. K. V. Z. I, dan blijkt, dat G. W. I in negen van de tien gevallen aan het korte eind trok. Thans is echter overduidelijk ge bleken, dat G. W. I de sterkste is. R. K. V. Z. I is geen schaduw meer van wat het vroeger was, terwijl ten overvloede, de enkele goede spelers die nog in het elftal zitten, gisteren hun dag niet hadden. Geel-Wit I had dus geen al te zware taak. De achterhoede bleek wederom niet te pas- seeren (wanneer zien wij u eens elftalcom missie?). De voorhoede welke met een „invaller" speelde benutte behoorlijk de kansen. Alleen een strafschop werd gemist. Wanneer de voorhoede met dit élan blijft spelen, zien wü nog wel meer tegenstanders op het Sportpark sneuvelen. Het tweede elftal leed een gevoelige ne derlaag, doordat de keeper wederom niet opgekomen was. Wanneer zal dit jongmensch z'n plicht eens begrijpen? Het derde elftal verraste vriend en vijand, door het sterke R. K. V. Z. III te verslaan. Ik geloof jongelui, dat de opstelling nu ge vonden is en voorzie daardoor nog meerdere successen. SECR. mage voor het O.G.-doel weet te scoren 30 D.S.S. waant zich veilig hetgeen echter nood lottig wordt. O.G, komt geweldig opzetten en pl.m. 20 min. voor tijd is het eerste doel punt gemaakt D.S.S. schijnt eenigszins uit gespeeld en weldra volgen nog 2 doelpunten voor O.G. Er is dan nog plm. 10 min. te spelen D.S.S. stelt alles in het werk om het winnende punt te maken, hetgeen ook dit maal lukt, wederom door den midvoor. De vreugde is echter van korten duur, want O.G ziet weer kans, gelijk te maken door een niet goed wegwerken van den bal in de achter hoede van DS.S. Het loopt al aardig naar het einde en een gelijk spel lijkt de uitslag te zullen worden. Doch de scheidsrechter be sliste anders. Twee minuten voor tijd wordt binnen het strafschopgebied van D.S.S. door den mid- half een overtreding gepleegd en de scheids rechter wijst, naar de beruchte stip. De mid denvoor van O.G. voltrekt het vonnis en even hierna klinkt het eindsignaal. Het tweede elftal heeft tegen R.K.V.Z. 2 gelijk gespeeld en heeft hierdoor meer ge daan dan ik had durven hopen. Voor de rust ging het spel vrijwel gelijk tegen elkaar op, R. K. V. Z. scoort hei eerst, doch D. S. S. laat zich niet onbetuigd, want' spoedig ligt de gelijkmaker in het net, direct gevolgd door den tweeden, 2—X voor D. S. S„ hiermede komt ok de rust. Na de rust valt R. K. V. Z. heftig aan, doch de D. S. S.-verdediging staat nu ge weldig te spelen, vooral ook de keeper heeft er het oog op! D. S. S. maakt nog een doelpunt wat ge annuleerd wordt; even voor 't einde maakt R. K. V. Z. gelijk uit een corner. Einde 2—2 wat de verhouding goed weer geeft. J- H- Santpoort IIIAlliance I Santpoort IVVictrix II T. Z. B. ISantpoort V 1-3 0—4 T. Z. B. n. o. Als de elftallen van B.SM. II en V-V.F. I, mitsgaders een dartelend veulen, op den vastgestelden tijd op het veld aanwezig zijn, moet even nog gewacht worden op den sleu telbewaarder van het kleedhuis. De V.V.F.-ers zijn veel te licht voor deze struische B.S.M.-ers. De Bennebroekers zijn compleet, terwijl V.V.F. één invaller telt, die een donderende teleurstelling blijkt. Hoewel hfj ongetwijfeld zijn beste beentje voor zette, kon hij toch niet verhinderen, dat dit beste beentje steeds te laat werd voorgezet. Kort op elkaar belandden drie ballen in 't net der withemden, alle onhoudbaar voor den keeper. Als de rechtshalf van V.V.F. zijn te dekken man maar vrij laat loopen, moet zijn partij die nalatigheid bezuren met een eveneens onhoudbaar doelpunt. Met 40 treedt rust in. Na rust koestert men even hoop, dat V. V. F. in den aanval komt. De voorhoede tornt echter steeds tevergeefs tegen de H. B. S.-ers op, terwül bovendien V.V.F.'s rechterlinie door de opstelling van den invaller H. tot werkloosheid gedoemd is. De backs van V.V.F. toonen weer oude staaltjes van beproefde voetbaltechniek, doch vermogen de pootige B.S.M.-ers niet te weerhouden in het scoren van '11 paar doel punten. Plots stormen de withemden op het doel der tegenpartij aan en met een knal lend schot wordt de niet malsche doelverde- diger gepasseerd. Scheidsrechter Niermans, die onberispelijk leidde, fluit nu einde! V.V. P. I tanden op mekaar! Ende dispereert niet! Volhouden! B-S.M. IV was te gast bij V.V.F. II met een overwinning (31) trokken de Benne broekers naar hun rustiek vaderland terug. B. O. VIS. Aan de vier adsrnrantennummers verheu gen zich in 1 beiangstelling met minder dan 8 „„tien hieraan deel nemen, h Onder <je7„ J bevinden Zich merkbaar is, dat de;e s Zaterdagmid- dags in Stoop's Bad onder deskundige leiding Worden geoefend. Secretariaat: Anslfjustraat 3 Je ^derdag a.s. wordt In de ^an de ir.5UWe Gracht des avonds 0 h h Vertfe ^'training voortgezet. He; „IlllBri zijn dat alle leden tegenwoordig zullen die op den laatsten oeienavond a waren. Secretariaat Rijksstraatweg 261. D.S.S. IO.G. I f-5 Geelwit 2O.G. 2 O.G. 3—Alliance 3 1 Ons eerste elftal wist op zijn concurrent, een zwaar bevochte overwinning te behalen Het begin is voor D.S.S., dat direct een serie gevaarlijke aanvallen onderneemt. O.G. kan er maar niet inkomen en als rust aan breekt, leidt D.S.S. met 20. Na rust al spoedig succes, doch weer voor D.S.S. De links-half aarzelt een moment met aanvallen, waarvan de D.S.S.-midvoor pro fiteert. Met een 30 voorsprong staat D.S.S. tamelijkïsterk. O G. is echter niet ontmoe digd en *ls de midvoor den achterstand ver kleint, zijn ze niet meer te houden en bren gen een kwartier voor het einde den stand op 33. D.S.S. zet echter de tanden op el kaar en gpoort kort hierna. Er wordt nu ge weldig gezwoegd. O.G. maakt ge ijk, terwijl kort voor het einde de D.S.S.-keeper uit een penalty voor de 5de maal wordt gepasseerd. Het tweede maakte met Geel-Wit 2 korte wetten en won liefst met 71. Jullie kansen staan nu goed, Tweede, houdt zoo vol. De jongste Zwart-witten zagen zich met den oneven goal geslagen. Hierdoor echter niet ontmoedigd hoor jongens. De kans op revanche is er nog. L. Secretaris: J. C. Kroijver Jr. Tweede Zuid polderstraat 16 UITSLAGEN 4 NOV. 1928 Nou, nou, van de 3 wedstrijden niet 1 punt behaald, minder kan het al niet. Waar moet dat héén? Onze junioren hebben een papieren éérste overwinning behaald. Volgende week verwacht ik betere resulta ten, hoor. N.B. Een beetje meer orde in 't veld zou wel op zijn plaats zyn. Vooral niet elkander beschuldigen, dat is heelemaal mis. Het bestuur dankt de deelnemers aan H. Communie en H. Mis j.l. Donderdag ge houden. CHRIS. Met een tamelijk verzwakt elftal, trok Alliance naar Santpoort. Onder leiding van een Santpoortsbestuurlid, werd begonnen, aangezien de aangewezen scheidsrechter niet opgekomen was. Santpoort was dadelijk in de meerderheid. De onbekendheid met 't veld en de stuk voor stuk zwaardere Sant poorters, maakten 't voor de Lyce'sten een zwaren match. Lanjzamerghand begon t overwicht zich te verplaatsen en kwam Alliance meer en meer in den aanval. Na ge- ruimen tijd kwam de eerste goal voor Sant poort. Nu pakte Alliance nog steviger aan, maar kon 't voor de rust niet tot gelijk spel brengen. Na rust viel Alliance dadelijk heftig aan en spoedig kwam de gelijkmaker 1—1. Van nu al aan speelde beidepartijen met vuur en de verdedigingen hadden 't hard te verant woorden. Na fijn samenspel tusschen rechtsbinnen werd de stand op 1—2 gebracht. Santpoort deed wat het kon om gelijk te maken, doch t lukte niet. Alliance daarentegen scoorde voor de maal. Nu was de overwinning zeker en na nog enkele minuten spelens, kwam het einde met 3—1 vepr Alliance. De wedstrijd werd in een uitstekende verstandhouding gespeeld. Op de leiding viel niets aan te merken. H. B. C. loopt al direct hard van stapel, en bestookt het vyandelijk doel, met als ge volg, dat G. Vink al spoedig met een fraaien kopbal de leiding neemt 10. Dit ontmoe digt de Boys geenszins, maar hun aanvallen stuiten op de hechte H. B. C.-verdediging. Met een hard schot vergroot Vink de lei ding, terwyl L. Driessen met een hoog ver schot no. 3 en B. v. Rooden vanaf de reohterwing er 40 van maakt, waarmede rust inging. Na rust schijnt H. B. C. zijn kruit ver schoten te hebben, want al bhjft het iets sterker, scoren blijft uit en het einde komt met 4—0 voor H. B. C. Voor de jaarlijksche gymnastiekwedstrij- den 'van den Kennemer Turnkring bestaat Zoowel bij de dames als bij de heeren zeer groote belangstelling. Deze wedstrijden worden gehouden voor de dames op Dinsdag 5 November a.s. in het gymnastieklokaal van het Dienstgebouw der Lichamelijke Opvoeding te Haarlem, onder leiding van den heer W. H. Verkes uit Haar lem. Voor de heeren zullen deze wedstrijden plaats vinden te Beverwijk in de gymnastiek zaal van de school aan de P. H. Moensstraat op Vrijdag 9 November. Leider is de heer C. F. Smit. Aan de wedstrijden zullen deelnemen 147 turnsters, nl. 30 in den isten graad, 70 in den 2en, en 47 in den 3en graad. Het aantal turners bedraagt 91 en wel voor deo ien graad 14, 2en graad 38 en 3en graad 39 turners. Deze inschrijvingen zijn over de verschil lende vereenigingen als volgt verdeeld Con cordia Haarlem 27 dames, 15 heeren, Gratia te IJmuiden 20 dames, T.V.IJ. IJtnuiden 11 turnsters, 14 turners, T.V.S. Santpoort met 3 dames en 7 heeren, Turnlust te Beverwijk 10 dames, 8 neeren, Bato Haarlem 13 dames, 2 heeren, Olympia IJmuiden, 15 dames en 12 heeren, B.G.V. Bloemendaal met 17 da mes, 18 heeren en Turnlust Haarlem met 21 turnsters en 15 turners. O.S.S. Zandvoort, Sparta en Vlug en Le nig te Velsen schreven niet voor deze wed- Strijden in. aan het Secretariaat op te geven. Een „uit verkocht huis" baart ons dan geen zorgen. De glas-in-lood-lamp is toegewezen aan „aandeel 844". Tegen vertoon van dat „geldswaardige stuk" is bedoeld kunstvoor werp af te halen Voor Rotterdam geldt nog immer het consigne: „Op uw plaatsen." Ruim 650 turners(-sters) trekken 25 November naai de Rot test ad om daar in een vreedzamen kamp de eer hunner clubs hoog te houden. Dat „Ursus" daar voornemens is een woordje mee te spreken, zal geen verwondering wek ken. Het winnen van den Bondswisselprijs beteekent dit jaar het definitief bezitten. Van de dames wordt dit jaar een verrassing verwacht De „magere jaren" zijn nu voorbij; d.w.z. breekt met de traditie van tweede prijzen 1Het kan, dus aanpakken, Tot slot nog een zeer belangrijke mede- deeling 1 De R.K. Jeugdcentrale organiseert ook dit jaar weer een cursus voor Jeugdleiders (-sters). Bekwame leeraren sta anop het programma; de cursus is even nuttig als noodzakelijk; het cursusgeld f3.— geen bezwaar. Ieder die dus zijn kennis over dit gewichtige onderwerp wil verrijken, geve zich vóór Dinsdagavond aan den Secre- SOERABAJA. 5 November. (Aneta). De Australische vlieger Hurley is op zijn weg naar Europa te Soerabaja geland. Hij zal morgen bij daglicht zijn reis vervolgen naar Singapore. Begrafenis van Ir. A. Grünberg MALANG, 3 Nev. (ANETA). Nadat in de Roomsch-Katholieke kerk vanmorgen een lijkdienst gehouden was, is om 9 uur het stoffelijk overschot van Ir. A. Grünberg te. aarde besteld. Het woord werd gevoerd door den burgemeester, den heer H. I. Bussema- ker, en den assistent-resident, den heer Har- tevelt, namens den resident, namens den commissaris van politie en voor zich zeiven. De burgemeester bedankte voor de laatste eer aan den overledene bewezen. De lijkbaar werd door Europeesch en In- landsch personeel van de gemeentewerken grafwaarts gedragen. De belangstelling bij de begrafenis was groot. taris op ?IM. 0—4 3—2 2—1 4—2 R. K. V. Z. I—Geel-Wit I R. K. V. Z. II—D. S. S. II Geel-Wit III—R. K. V. Z. III Concordia III—R. K. V. Z. IV Een schrale oogst was het resultaat van dezen Zondag in het Zwaluwenkamp. Vooral het resultaat van het eerste elftal viel ge weldig tegen, want een dergelijke nederlaag was geheel buiten verwachting. Het G. W.- elftal zit heel goed in elkaar. De Zwaluwen speelden een slechte partij voetbal en het T Y. B. B.-H. B. C. 2-2; H. B. C. 3- T Y. B. B. 4 4—0; T. Y. B. B. 5—H. B. C. 4 0—2; H. B. Cè T. Y. B. B. 6 2—1. M'n liefje, wat wil je nog meer? Met nog 6 mui. speeltyci zagen de Yellows een 20 voorsprong veranderd in een draw. Dit is natuuriyk spütig, maar een wedstrijd is niet gewonnen vóór het titd* is. Intusschen bleek onze voorhoede nog lang niet wat ze zijn kan, al speelde 't smalle veld hun ook par ten. t Derde elftal voldeed aan de verwach ting en won onbedreigd' met 4—0, welke stand met de rust al bereikt was. Ik ver moed dat dit elftal nog wel meer succes zal behalen. Nog steeds kon in Kobus" oog geen bal genade vind'en. Het doel der gastheeren werd daarentegen 2 keer met succes gevonden. De benjamins ten slotte, bleken ontstel lend in contramine te zyn over het ver wachte pak slaag. „Mug's" profetie kwam in *t geheel niet uit en dat verschafte Sluyter c.s. het grootste plezier! „Mug" zelf ook. hoor! m. D- s. S. I—ONZE GEZELLEN I 4—5 Secr. J. Th. Hom, A. L. Dyserinckstraat 39. D.S.S. I heeft gisteren zyn eerste neder laag te slikken gekregen, al was het niet met groote cijfers. Als de wedstryd om half drie aanvangt blijken beide ploegen volledig uit te komen. Het spel gaat eenigen tyd geiyk op. D.S.S. neemt het eersi de leiding door middel van zyn nieuwen linksbinnen, die een goed op gezetten aanval met een welgericht schot besluit. Even daarna heeft DS.S. wederom succes als een als voorzet bedoeld schot van den rechtshalf in 't uiterste hoekje van 't O.G.- doel verdwijnt. Voor de rust komt geen veran dering meer in den stand, zoodat de tweede helft aanvangt met een 2—0 voorsprong voor D.S.S. D.S.S. begint wederom goed en heeft nog maals succes als de midvoor uit een scrim- Secretariaat: Schoterweg 2 Steeds meer nadert de dag van de wed strijden in Amsterdam. Reden dan ook om van de laatste oefenavonden eens flink ge bruik te maken. Voor rnet het eigen gekozen werk moet nog eens flink „gescheurd" wor den. Verschillende bijzonderheden omtrent den wedstrijddag zullen den leden per circulaire bekend gemaakt worden. Het belooft weer een onvergetelijke dag te worden (denk nog eens aan de wedstrijden in Leiden), want buiten de werkende leden gaan er nog een aardig aantal supporters mee, die natuurlijk ook wel in de noodige vroolijkheid zullen bijdragen. Vol verwach ting klopt ons hart De nieuwe adspirantjes willen er zeker wel om denken, dat zij in 't vo volg elke week een dubbeltje contributie meenemen, want daar is het toch om begonnen. W. THIJSSEN, Secr. Ook dezen keer hebben de H.B.S.'ers het niet tot een overwinning kunnen brengen, H. B. S. mag wel oppassen want anders is de laatste plaats voor hen weggelegd. Het begin laat zich hoopvol voor H. B. S. aanzien. Direct wordt een corner geforceerd doch de bovenlat brengt redding. Concordia wordt nu een tikje sterker en een goede voorzet van rechts stelt den midvoor in staat de score te openen, 10. Concordia weet zich vlugger dan H. B. S. te verplaatsen, daar het gladde veld H. B. S. danig parten speelde. Voor rust gelukt het Concordia nog een keer te scoren. Na rust is H. B. S. steeds in de meerderheid doch kan het maar niet tot doelpunten brengen. Concordia brengt na een goeden uitval den stand op 3—0. Hierin komt geen verandering meer zoodat Concordia een eenigszins ge flatteerde overwinning behaalt, Bloemendaal IV heeft het tegenover de groote forsche kerels van Amstel niet kunnen bolwerken. Direct na de balley opent Amstel een hevig offensief en daar de Bloemen- daal-keeper niet al te safe is, is de stand spoedig 2. Bloemendaal doet eenige onsamenhangende aanvallen die Amstel gemakkelijk afslaat. Amstel slaagt er in om nog twee doelpun ten aan het totaal toe te voegen. Rust 04. Na rust pakt Bloemendaal de zaken ener giek aan en het resultaat is al spoedig een goal van P. Gunning, 14. Dezelfde speler weet nog twee goals te scoren, waarvan de laatste buitengewoon schitterend was. Bloemendaal doet alle mogeiyke moeite om den stand gelijk te maken, doch de Am stel weerstand iederen aanval. Einde 3—4. De gemeenteraad spreekt zijn scherpe af keuring uit over de gedragswijze van den directeur KATWIJK, 5 November In een te Kat- wük gehouden raadsvergadering is met ge sloten deuren behandeld een kwestie tegen den directeur der gasbedryven aldaar, d'le volgens de geruchten, zich zou hebben schul dig gemaakt aan corruptie. B. en W. legden den raad over een rap port van het Centraal bureau voor verifi catie, waaruit bleek, dat was komen vast te staan, dat bedoelde direceur inderdaad van verschillende leveranciers o.a. van de firma Wüton korting had aangenomen, vermeede- lyk tot een bedrag van ruim f 6000. De directeur voerde hiertegen aan, dat hy deze gelden had aangewend ten behoeve der bedi-yven, hetgeen volgens het rapport aan- nemeiyk geacht kon worden. In eerste instantie evenwel had de direc teur de gelden ten eigen bate besteed. De raad volstond met zijn scherpe afkeu ring uit te spreken over de gedragswijze van den directeur en besloot de niet in de boek houding verantwoorde bedragen daarin als nog te doen opnemen. SOERABAJA, 3 Nov. Een krans is ge legd aan den voet van het monument, dat in 1869 is opgericht ter herinnering aan de vierde Bali-expeditie naar Bandjar. Hedenmorgen rukten onder zeer groote béiangs telling van militaire, maritieme en civiele autoriteiten gecombineerde troepen uit, onder commando van een kapitein-luite nant ter zee.' Redevoeringen werden gehou den door den commandant van de marine, A. Vos en den plaatselyk commandant ma joor A. Weber. Daarna werd de ban ge opend en de geweren gepresenteerd. De krans werd gelegd door de heeren Vos en Weber, waarna verschillende corporaties kransen legden, onder anderen de Vereeni- ging van Oud-onderofficieren van het Ned. Indische Leger en het Incio-Europeescb Verbond. Secretariaat: Vooruitgangstraat 79, Haarlem Voorgesteld als lid bij de jongensafdeeling M- Metselaar, Heerensingel 137. 86 Dit ééne getal zegt alles 1Wc zijn nog zoo ver van de „honderd." Nog een klein rukje: ieder één nieuw lid en we zijn er dik over Wie is er deze week aan de beurt? De jongens-afdeeling heeft Zaterdagmid dag ae vaardigheidsproeven afgelegd. De indeeliug der ploegen is nu bekend en vol i goeden moed zal er geturnd worden. Onder linge wedstrijden en de uitvoering vragen thans de volle aandacht van onze jongere generatie Zondag a.s. gaat de heeren-afdeeling naar Amsterdam om de „Ursus"-vaan, waaraan reeds zoovele eervolle onderscheidingen wer den gehecht, wederom hoog te houden. Gezien de deelname uit alle oorden-des lands, is een zware strijd te wachten. Overtuigd van de belangrijkheid van dit turnfeest, spant ieder „Ursus"-man zich tot het uiterste in. Maakt een goed gebruik van de resteeren- de avonden en zing zoo nu en dan m'n variant op het zoo langzaam aan afgezaagde „Olym piade-lied.": „Kom vooruit, gij „Ursianen" „Jongens, zet je beste beentje voor 1" Zingt het enhandel er naar 1 Succes verzekerd 11 Supporters(sters) die Zondag mee naar Amsterdam trekken, dienen zich onverwijld De minister van Binnenlandsche zaken heeft tot Gedep. Staten van Noord-Holland een brief gericht, waarin hy mededeelt, dat hij het inzicht heeft gekregen, dat voorals nog van het doen van verdere stappen, welke samenvoeging van Bussum en Naar den wettigen, afziet. De minister voegt hieraan toe, dat, naar het hem voorkwam, veeleer aangestuurd moet worden op het verkrijgen van samen, werking tusschen de beide gemeenten en oplossing van die vraagstukken, die het be lang van belde gemeenten raken. Gedep. Staten hebben heden hierop de gemeente Naarden medegedeeld, dat zij onder de ge geven omstandigheden geen verdere stap- gen zullen den voor samenvoeging der beide gemeenten. Naar men weet, waren Gedep. Staten ge negen te bevorderen, dat deze beide ge meenten samengevoegd zouden worden. Wat een der opvarenden vertelt BERLIJN, 5 Nov. Een onzer correspon denten, die zich aan boord van de „Graf Zeppelin" bevond, heeft boven Tempelhof het volgende verslag omlaag geworpen: Onmiadeliyk na de start te 2.16 uur zette de „Graf Zeppelin" koers naar het zuiden, langs het Meer van Conscanz en vloog ver volgens op 100 meter hoogte boven de in nachtelijke rust gedompelde stad Fried richshafen. Daarna werd koers gezet naar het noordelijker gelegen Ravensburg. Dichte nevels maakten het uitzicht zeer moeibjk. In verband met de boven Midden-Duitsch- land heerschende depressie besloot het com mando van het luchtschip den oorspronkelijk vastgestelden koers niet in te siaan, doch de richting Stuttgart te nemen. Spoedig werden dan de nevels minder zwaar en af en toe wordt een lichtpunt in het omringende duister zichtbaar. Terreinhoogten en bos- schen zyn echter nog steeds moeüyk te onderscheiden. Hoe verder men naar het westen gaat, hoe beter het uitzicht wordt. Plotseling is in de verte een lichtzee zicht baar; het is Stuttgart met zijn groot spoor wegemplacement. Geiyk een reusachtige lichtreclame ligt de stad onder onsNa een korten kruistocht wordt de steven ge wend naar Darmstadt. Het is dan vier uur in den ochtend. De passagiers ziin reeds ge acclimatiseerd en zitten in groepjes bijeen, gezellig babbelend. Eenige passagiers hebben zich even neergevleid om een kort slaapje te doen Het meerendeel van de luchtreizigers waakt echter en kijkt voortdurend door de cabinevensters naar het onvergelijkeiyke schouwspel, dat steeds varieerend. zich aan hun oogen ontrolt. De nachtlucht is tameiyk koud en men hult z!ch zoo dicht mogelijk in de medegebrachte jassen en mantels. Te 4.40 uur bevinden wfi ons halverwege Halber- stadt en Darmstadt. Het Odenwaïd en zijn dalen zijn flauwtjes te onderscheiden. Aan den horizont zijn reeds de eerste lichten van Darmstadt te herkennen en na ongeveer 5 minuten bevinden wij ons boven de stad In weerwil van den, donkeren nacht en het vroege ochtenduur zijn de inwoners in grooten getale de huizen uitgeloopen en juichen het luchtschip to° Met een gemiddelde snelheid van ongeveer 120 K.M. per uur en op 400 meter hoogte gaat het vervolgens naar Frankfurt, dat wy even na vijf uur passeeren. Ook hier is het vry druk in de straten. Eenige automobielen trachten zelfs hun schiinverners op het luchtschip te richtenTe 5 35 uur wordt bij goed zicht, ondanks de morgennevels, Bad Hauheim bereikt. Het luchtschip maakt een goede vaart, begunstigd' door rukwinden, d'e zich af en toe doen gelden, en reeds te 6 25 bevinden wij ons boven Kessel. Steeds duidelijker wordt de aarde zichtbaar. In de gondel zijn alle nassagiers opgestaan en ver schijnen geleidelijk in de recreatiesalon. De jongste passagier, de 10-jarige Inge Samt, dochtertje van een der stuurlieden, is in beide beteeken'ssen van het woord in de wol ken over dezen prachtigen tocht. Een der zich aan boord bevindende fotografen is voort durend op jacht naar nieuwe slachtoffers. Langzaam, kemen de eerste uitloopers van den Harz in het gezicht. Dr. Eckener staat aan het stuur apparaat, dat hii reeds van het oogenblik van de start onafgebroken han teert. Tegen 7 uur is de nevel zoo dicht ge worden, dat ieder uitzicht onmogelijk wordt. Lichte buit'es breken los en wolkenmassa's jagen fanes het. werk. On 810 meter hoogte wordt over Bronswijk heengevloeen. dan wordt naar het oosten koers gezet, in de rich ting Magdeburg. Dichte nevel vermindert wederom het vrite pitzicht. Dr. Hugo Eckener stuurt- thans pn Berljin aan langs het spoor- weetraject Hannove-Berlun. Te 845 uur bereikt het luchtschip het exerciteveld Doeberitz. Kort daarna nadert de Z°nnelin met een flink ge neet is d° Rijkshoofdstad, die te 9 uur overvlogen wordt. BATAVIA, 3 Nov. Aneta Op den weg naar Buitenzorg is van een autobus tus schen paal 16 en 17 een as gebroken, waar door de wielen losraakten en de auto slip te. Een Inlandsch passagier werd zwaar ge wond naar de Centrale Burgerlijke Zieken- inrichting gebracht. Volgens ooggetuigen heeft de autobus niet te snel gereden. BATAVIA, 5 November (Aneta). Gisteren is de Krakatau opnieuw gaan werken. Er werden 112 knallen gehoord en 20 opwellingen geconstateerd. Vr.: Ik ben 35 jaar oud en gehuwd. Zo ik nu nog in aanmerking kunnen komen voor plaats.ng aan de Bataafsche Petro leum Maatschappij of aan een andere groote onderneming in Ind e? Tot wien moet ik mij daartoe wenden? Antw.: Daartoe moet u zich wenden tot de directie van de onderneming, by welke u geplaatst wilt worden. Vr.: Als men lid wil worden van den Nsd. R. K. Volksbond, is men dan verplicht lid te worden van een vakbond? Antw.: Ind'en men daarvoor in aanmer king komt, ja. Vr. I. 'wie was in het seizcen 19271928 doelverdediger van Z. A. C. I te Zwolle, en wie van het tweede elftal? II. Spelen zij nu nog in Z. A. C.? Antw.: I. Doelverdediger van Z. A. C. was Waager, die dit jaar echter ivar Indië is vertrokken. II. De keeper van het tweede elftal is ons niet bekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 11