VAN HOLLAND—BELGIË 1 1 Holland maakt uit een strafschop hms DERDE BLAD MAANDAG 5 NOVEMBER 1925 BLADZIJDE 1 Een bevredigend resultaat voor ons elftal, dat zoover het den aanval betreft weinig perspectieven voor de toekomst biedt voor «v_ - te Heemstede. Onder groote belangstelling hebben gisteren op het Oude Slot wederom courses plaats gehad. Finish van de heatdraverü le klasse. Present H komt raveryen oyerwtImaar binnen Nogmaals goal! Onhoudbaar heeft v. Kol den bal uit den strafschop langs Somen ««schoten. Een echte Holland—België-dag. Twee wed strijden voor één geld met bovendien nog Holland—België-liedjes en athletiek op den koop toe. Of de N. V. B. en de Stadion exploitatie het te goedkoop vonden? We weten het niet, doch de regeling liet veel, zeer veel te wenschen over. De narigheid begon al aan de buffetten, waar al onmiddellijk bleek dat de firma Heek tijdens de Olympische Spelen veel beter en voordeelig^er was dan de tegenwoordige ex- ploitante,n. DrinVen was er voor goed geld genoeg, maar eten daarentegen zoo goed als niet. En dat terwijl men toch vooraf kon nagaan dat zeer velen er van 's morgens half twaalf tot na den grooten wedstrijd zouden vertoeven. Alleen wanneer je voor een indringerig DE HOLLANDSCHE JEUGD WINT MET 4—2 Naar schatting hadden 10 duizend kijk- lustigen de vroegte getrotseerd om de jeugd- plaatst Moeschal het Ieder laag voor het IioUandsche doel. De bal komt bij Voorhoof, die weer naar R. Braine plaatst. Denis heeft een moment met aanvallen getreuzeld en zeer verschillend aspect loopt het intusschen al aardig naar half time. Somers heeft dan nog geen moeilijk schot te stoppen gehad. De enkele gevaarlijke momenten zijn het ge volg geweest van hoekschoppen en scrim mages. Toch komt de gelijkmaker nog voor het verstrijken der eerste helft. Weber plaatst na eenige vrnchtelooze po gingen het leder hoog voor het Belgische doet Averbeke, in zijn ijver om het ding weg te koppen, bewerkt dit hoog in de lucht met zijn hand, zoodat scheidsrechter Gama niet anders kan doen dan naar de beruchte stip wijzen. Met een hard laag schot in den uitersten hoek voltrekt Van Kol het vonnis. ,,.jt o-isteren 1—1 tegen de Belgen speelde. Staande v.l.n.r. v. Heel, Elfring, v. d. Meulen, Kools, v. Dolder, Het Nederlandsche Elftal dat fleren 1 Sm^ Gehring, Tap, Denis en Weber lype wilde doorgaan, kreeg je een kleine kans op een kop koffie, om dan tot de ont dekking te komen, dat het hierbij bleef. De fatsoenlijken die kalm hun beurt afwacht ten, kregen niets en staan er misschien nog. Voordien had men de vroegkomers al ver bitterd, daar een misverstand tusschen Sta dion en N. V. B. oorzaak was dat de geluk kige bezitters van kaarten tot ongeveer half twaalf voor de gesloten hekken werden ge houden, terwijl er toch allerminst reden was JMh deze menschen niet een half uur eerder binnen te laten. Tegen half twaalf toen het Stadion volliep, gebeurde het eenige malen dat 't publiek dat geen weg wist door de controles drong. Zoo was de wedstrijd b.v. reeds eenigen tijd aan elftallen in actie te zien. Spijt zullen ze er niet van hebben gehad. Het weer was schit terend mooi en het voetbal der jongelingen bleek de moeite waard. Vooral de Belgen en dan meer speciaal hun voorhoede wisten er aardig weg mee, althans voor de rust. Herhaaldelijk ontstonden tijdens de eerste helft gevaarlijke situaties voor het Hol- landsche doel, waar vooral Van Renesse vele pogingen tot scoren van Belgische zijde wist te verijdelen. Bovendien waren de schutterscapaciteiten onzer jeugdige tegen standers lang niet in overeenstemming met hun uitstekend spel hj het veld. Diverse ballen, waarvan enkele voor open doel, werden grandioos gemist, doch kort, nadat Goal! Van der Meulen krijgt ruim tien minuten na den aanvang het nakijken. Hoog vliegt R. Braine's schot in het Hollandsche doeL de Belg Lambrechts buiten het bereik van onzen doelverdediger tegen de lat had ge schoten, deed de linksbinnen Petit beter door met een hard, laag schot Smolders te passeeren: 0X. Tegen het einde der eerste helft plaatste Rieken goed voor het Belgische doel. De doelverdediger zag zich door zijn beide backs het uitzicht gedeeltelijk belemmerd, zoo dat een klein tikje van Duif's hoofd vol doende was, om de partijen op gelijken voet te brengen: 11. Direct hierop werd gedraaid. Het tijdens de rust afgedraaide nummer den gang, toen zoo'n verbitterde schare een deur in de buurt der perstribune forceerde. Waarbij de ruiten rinkelden. Eenige honder den posteerden zich voor de eere-trlbune. Eerst lieten de enkele politiemannen ze daar kalm staan, tot groot ongenoegen der bezit ters van 7 gulden-kaarten, doch toen de Bewapende macht op v0^°®^® ®terkte was- berden ze weer netjes weggewerkt. B Zooals men ziet, was er^®nogal eea en ^der niet bepaald voor elkaar. ^bovenstaand *e«stryd en6 de regeling buiten het Stadion - üie was natuurUjk goed - maar besparen. 3000 M. hardloopen werd een prachtig succes voor den Heemsteder Arie Klaase, die Gerbrands ver achter zich liet. Tijd van Klaase 9 min. 17 sec. De voortgezette voetbal-ouverture had tot resultaat, dat eenige minuten na de her vatting v. d. Vaart, uit een goeden voor zet van Graafland, keeper en bal in het Belgische net liep: 2—1. De Hollanders bleven nu sterker, maar het spel was toch niet meer zoo fraai als in de eerste helft. De Belgen hadden Petit, wegens een blessure, op den linkervleugel moeten plaatsen, hetgeen tot gevolg had, dat van het vlotte combinatiespel, dat onze tegen standers in de eerste helft te zien gaven, niet veel meer overbleef. Meestal waren de oranjebroeken In de buurt van het Belgische doel te vinden. Als door een wonder ontkwam dit een maal aan een doorboring, toen heel de Hollandsche voorhoede aan een schietdemon- stratie deelnam. Telkens dook een Belg °P, die het leder retourneerde. Bij een hernieuwde aanval had de snelle Van Nellen succes. Vrij voor Bollen komen de, passeerde hij dezen met een hard lang schot: 31. De Belgen bleven ook hierna beneden hun vorm van voor de rust spelen. Wel maakte Lambrechts 10 minuten na bet laatste Hollandsche doelpunt een goal voor hen, doch dit succes dankten de rood- baadjes voor 90 pet. aan Van Renesse, die in een zwak moment het leder voor de voeten zijner tegenstanders legde: 32. Kort voor tijd dook Bollen over een voor zet van Van Rossum heen, waardoor het leder voor de vierde maal in het Belgisc"e net verdween: 42 Veel vermeldenswaardigs geschiedde er hierna niet meer. Eenige minuten voor het einde maakten de Hollanders hun vierde en laatste doelpunt: 42. Velen zagen in dit Hollandsche succes een ruggesteuntje voor den middag. De elftallen luidden als volgt: NEDERLAND: Smolders Be Quick v. Loon, v. Renesse Willem II H. P. C. De Leeuw, Spaans Rieken Willem IX 't Gooi Vitesse v. Rossom, Duif, v. d. Vaart, v. Nellen, H. B. S. Vitesse H. D. V. S. D. H. C. Graafland H. B. S. Scheidsrechter: De Wolf, Hengelo BELGIE: Dech Petit Lambrechts Devidts Antwerp R.C.Brussel Antwerp Daring C.B. Ruysschaert C. S. Brugge Arnold, Mortelmans, v. d. Casteele, C. S. Venders Antwerp Ostende Kursly, Debroeck, Namen Knocke Bollen Standard De zoo langzamerhand beroemd geworden) heer v. d. Linden lcwarn hierna in letterlij ken zin aan het woord. Zijn gezongen woord sloeg ditmaal beter in dan de vorige keeren en ondank sde verschillende gememoreerde narigheden zong men dapper mee. Maar het was nu tenminste ook weer om te zingen. Tegen tweeën liep het Stadion geheel vol en toen eerst de Belgen en daarna de Nederlanders onder de gebruikelijke cere monie in het veld kwamen, siheen ons geen plaatsje onbezet. De onderstaande elftallen, waaruit blijkt, dat de Belgische spil v. Halme (op het laat- Het Belgische Elftal hoog knalt de Belgische midvoor den bal onhoudbaar in het Hollandsche doel. 10 voor België. Nadat de Belgen het eerste kwartier steeds zeer gevaarlijk zijn geweest, komen eenige Hollandsche aanvallen van rechts, maar ze gaan verloren door te scherpe voorzetten van Elfring. De onzen weten door hard werken den strijd verdeeld te houden. Zelfs Is het doel der tegenstanders het meest in gevaar, maar De stand is dus gelijk. Aangemoedigd door dit succes en even eens door het thans ontdooide publiek komen de onzen nu fanat/k opzetten. Van Bel gisch overwicht is geen sprake meer, maar de schoten van onze aanvallen blijven ech ter spaarzaam. Vijf minuten voor half time knalt Weber uit goede positie nog eens hoog over, waar bij het aan onzen kant blijft. De laatste minuten worden weer op de T. Y. B. B. en H. B. C. spelen gelijk. Moment uit den strijd. Aanval der T. Y. B. B.-ers op het Heemsteedsche doel ste moment) vervangen had moeten worden, namen deel aan den strijd: NEDERLAND: v. d. MEULEN DENIS, v. KOL, KOOLS, v. HEEL, v. DOLDER, ELFRING, SMEETS, T AP, GEHRING, WEBER SCHEIDSRECHTER: GAMA, ITALIë BELGIë; DIDDENS, MOESCHAL, R. BR AINE, VOORHOOF, MICHIELS AVERBEKE, BOESMAN, P. BRAINE, HOYDONCKX, NOUWENS, SOMERS Nadat Denis oudergewoonte den toss heeft gewonnen, trapt R. Braine voor de Belgen af. De Hollanders verdedigen eerst het Zui delijke doel. Voordeel is hieraan weinig of niet verbonden, gezien het absoluut windstil is en de zon zich bescheidenlijk schuil houdt. De eerste goede aanval laat eenigen tijd op zich wachten. Hij komt dan van Holland sche zyde, waar Gehring een voorzet van Elfring naast het Belgische doel werkt. Dan ontstaan aan den overkant een paar gevaarlijke situaties, waarvan de Belgen ech ter evenmin weten te profiteeren. Ongeveer een kwartier na den aanvang gezien Elfring nog steeds naar de juiste maat van zijn voorzetten zoekt, is het gevaar voor Somers niet zeer dreigend. Het spel der Belgen is meer beheerscht en dat van hun aanval vlotter. Tweemaal dreigt opnieuw een doelpunt te gen ons. Den eersten keer loopen v. Hoeschal en v. d; Meulen over een pass van Braine heen en de tweede maal komt laatstgenoem de speler alleen voor v. d. Meulen, doch zijn schot op goede hoogte gaat juist naast. Onze achterhoede staat er voortdurend naast. Dank zij v. d. Meulen die een kanjer van Michiels stopt en Braine die eens hoog over knalt, blijft het tweededoelpunt uit, hoewel dit allerminst verwondering zou heb ben gewekt. Met een verdeelden strijd, doch van een Hollandsche helft uitgevochten, doch even eens zonder gevolg. Direct na de hervatting krijgen de onzen een prachtkans om de leiding te nemen. Bij een vermeend buitenspel geval blijft de Bel gische verdediging staan. Had Elfring, die zich met den bal in de richting van het Bel gische doel bewoog, toen resoluut doorge zetH'.i deed dit echter niet en buiten spel van Tap, die wel doorliep, was ten slotte het povere resultaat. R. Braine zendt daarop aan den overkant van grooten afstand een verradelijk schot in, maar V. d. Meulen werkt met een formida- belen, zij 't ook ietwat gevaarlijken trap, den bal ver over de grenslijn. Elfring. Smeets en Tap laten dan in een

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9