LEEKEPREEKEN RADIO N. S. F 4 Telegraphisch Weerbericht Z. D. H. MGR. J. D. J. AENGENENT ALS GAST VAN DE R. K. VOLKSBONDERS 1 NA UW DAGTAAK v/h van hulst DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN EN HET GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD ZATERDAG 10 NOVEMBER 1928 TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17008 VAN VFRIJFS VAN AL! F PFCHTFN Onze INCASSO-AFDEELING behandelt Uw wissels op binnen- en buitenland. Voornaamste Nieuws Bezoek van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent aan het R.-K,. Bevol kingsbureau Audiëntie Een trambotsing te Mierloo De verbinding van Amster dam met den Rijn Het gouden jubileum van H. M. Koningin-Moeder Hij had geen geld om te betalen lederen dag een ander rijwiel De eerste brug over het Julianakanaal P H. LEYENAAR De nieuwe burge meester van Hillegom De plechtige ontvangst Noodlottige val N.V. MEUBELTRANSPORT MIJ. Alexanderpl. 1-25 MaartenHeemskerkstr. 25a Verhuizingen, Behangerjj, Stoffeerderij. H. J. Kronenburg t „Mijn hart behoort aan U" Wettelijke regeling der werkloosheidsverzekering mms. BUREAUX: NASSAULAAN 49 Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.j per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. ADVERTENTlÊlM 35 ct. p. regels VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1 4 regels 60 cl. p. plaatsing; elke regel meer 15 cl., bij vooruilbeL Bij conlracl belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN t tusscben den leksl 60 ct. per regel, n Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekermgsvoorwaaraen tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende ultkeeringen: Js^'OIFTF MOF OP STPAFFE i f onnn Levenslange geneeie ongesetuktlieid tot werken door f7£Jfi oij een ongeval met j O, H Dy verlies van een nana, f IOC bij verlies van een #"Cfl by n breuk van I f rt by verlies v. een 1 dUUU." verlies van beide armen, beide beenen of belde oogen; 1/üU.'doodelijkeu afloop; lAOU. een voet of een oog; 1 lAd."duim of wijsvinger; 1 «JU. been of arm; I tU. anderen vinger. or t'7Crt Ü1J een ongeval met f O.f) t 1/üU.'doodelykeu afloop; l£uU. e '-FSCHIFDEN UÏTFRLUK DRÏFIPAAI a, f'IOC bu verlies van een fcn 1 IZü," duim of wijsvinger; 1 «JU.' VfFR EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. 260 DE JOURNALIST In een reeks beschouwingen gedurende de laatst' verloopen weken hebben wij getracht hetzelfde euvel als politici, redenaars voorkeur en belangstelling. Dat eischt zelf kennis, vaak zelfverloochening. Maar al te vaak zien wij journalisten lijden aan üe beteekenis van verschillende beroepen v°or ons openbaar en bijzonder leven te Schetsen. Wij hebben den invloed van den Priester, den onderwijzer, den ambtenaar, den politicus, den kunstenaar in onze samen leving gepeild en de eischen gesteld, waaraan ieder voor zich moet voldoen, om zijn ideaal te benaderen. Wy zouden een leemte laten, wanneer wij hierin niet nog één beroep betrokken, n.l. dat van dagbladschrijver. De journalist toch is een figuur, die in onze maatschappij een ver reikenden invloed heeft. Ook deze invloed wordt weer overschat en onderschat. Er is een tijd geweest, dat he groote massa met een zekeren schroom en eerbied tegen ,,de pers" opzag. Men beschouwde de volgelingen van „de Kóningin her aarde" als bijzondere wezens; „de Pers", hat was in de oogen van het publiek een geheimzinnige macht, welke juist door naar geheimzinnigheid de verbeelding prikkelde en de buitenstaanders boeide. Hoe meer ech ter net dagblad zich populariseerde en tot de massa doordrong, hoe meer ook de betoovering verdween. Zóó ver is de vroegere eerbied al in onverschilligheid en gemeen zaamheid omgeslagen, dat de leiders van het dagbladbedryf hebben te waken tegen een toenemende minachting voor „de krant". Ten allen tyde heeft er een kleine groep personen bestaan, die voor het dagblad de schouders ophaalde. Het waren de zooge naamde wetenschappeiyke lieden, althans zy, die het, meestal met groote moeite, tot de rijen van „wetenschappelijk gevormden" hadden kunnen brengen en in overdreven bewondering van „de wetenschap", voor de „oppervlakkige" courant den neus ophaalden. Ook dit genre sterft met den dag uit, sinds vooral de mannen der wetenschap zelf tot de dagbladen hun toevlucht nemen om hun ideeën in grooten kring te verbreiden. Die minachting van de laatste groep is trouwens altijd ongegrond geweest. Zij ging anderen, die aan den publieken weg timme ren, dat zy door een zucht naar mooidoenerij of een lust om zichzelf te hooren (wat hier dan is: zichzelf te lezen) hun lezers vergeten en slechts op zichzelf letten. Wij vragen ons dikwijls af bij het doorwerken van veel courantenstofwaarom pronkt deze dag- bladschryver met allerlei vreemde woorden en geleerde citaten, die vermoedelijk meer dan de helft zijner lezers niet begrijpen? Waarom wringt een ander zijn gedachten in allerlei hersenkronkeis, waardoor de lezers zijn zinnen twee tot driemaal moet overle zen, om er den zin van te begrijpen, om ten slotte toch nog onbevredigd te blijven? Waarom maken dezulken het hun lezers zoo lastig? Waarom schrijven anderen over onderwerpen, die het grootste deel van nun lezerskring niet interesseeren? Hun woorden zijn bestemd voor slechts enkelen, of voor een anderen kring. Een collega zal hen wel citeeren en hun woord brengen, waar net thuis behoort. Maar intusschen leggen zij, die de courant betalen, hun blad onvoldaan ter zijde. De oorzaak van dit alles is gebrek aan zelfkennis, of wel ijdelheid, of wel onnadenkendheid. Waarom wij deze critiek hier naar voren brengen? De lezers van deze regels heboen er toch geen nut van? Neen; maar in de jaren, dat wy op deze plaats mogen schrij- ven, heeft ons menige klacht over journa listiek en over journalisten bereikt. Het zou ongeoorloofd zijn deze gelegenheid te ver zuimen om de harten van de vele klagers eens te luchten. Ook onze dagbladschryvers moeten eens hooren, wat er bü couranten lezers omgaat, al gebeurt dit dan misschien met een ongewone vrijmoedigheid in een dagblad zelf. Zelfbeheersching en zelfverloochening vroegen wij van den journalist. Van weinigen worden deze deugden in zóó hooge mate gevraagd als van den modernen dagblad schrijver. Doordat hij zich meer dan iemand Na afloop van de feestvergadering van den R.-K. Volksbond, gisteravond in het gebouw St. Bavo gehouden, waar Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent plechtig werd ontvangen, bracht Z. D. H. een kort bezoek aan het R.K. Bevolkingsbureau, dat zitting hield in het gebouw St. Bavo. De dames en heeren van het Bureau werden aan Z. D. H. den Bisschop voorgesteld. Z. D. H. informeerde belangstel lend naar de werkzaamheden van het bureau; de heer en mevrouw J. J. Brinkman gaven uitvoerige inlichtingen, waaruit de werking van het Bureau bleek en het groote belang van deze instelling voor katholiek Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Maandag geen audiëntie verleenen. \an de onderstelling uit: ik, critisch aange- anders in het openbaar beweegt en dagelijks legd man, iaat mijn oordeel niet door met heel de wereld in contact komt, zai hij anderen, zeker niet door dagbladschrijvers. meer dan anderen gelegenheid hebben om vormen. De courant mocht de domme massa j sympathieën en antipathieën in zichzelf te beïnvloeden, zeker niet hen, de wetenschap- j kweeken. loopt hij ook het gevaar om over pelyken. Personen en zakén een snel, soms te snel Dwaar vooroordeel tegen het dagblad! Het oordeel te vormen. Zijn Kunst en zware taak is gebleken, dat niemand, die in de maat- is het, om bu het weergeven van zyn schappij wil verkeeren, buiten de courant meening, zelfs by het vermelden van feiten kan" Hoe ontwikkelder de dagbladlezer is, zonder meer, steeds die persoonlijke gevoe- des te critischer zal hij het nieuws en de lens op zij te dringen en enkel de zaak en beschouwingen lezen, welke hem ten beste j nog eens de zaak, waarover het gaat, in het worden gegeven. Bij den grooten omvang. I zfoivere licht te stellen. Zijn rechtvaardig- welke de moderne dagbladen aannemen, zal heidszin moet hem den vriend achter den hij zich bovendien gewennen te schiften uit j vijand doen stellen, wanneer de billijkheid de tientallen kolommen, wat naar zijn smaak dit eischt; hij zal een woord van critiek De verbinding over Wijk by Duurstede of Wageningen? Kruising van de rivier bij beide plaatsen mogelyk De verbinding van de hoofdstad met den Rijn maakt reeds, zooals bekend, sinds jaren een onderwerp van s.ojie en van be spreking uit. Van de drie ontwerpen voor de verbetering van deze verbinding schijnt thans wel het plan om de vaart door het Merwedekanaal over Vreeswijk te verbete ren, van de baan te zijn. Na voorbereidingen, welke eenige maan den in beslag namen, is Ir. J. T. Thysse, die als secretaris van de Commissie-Lorentz een belangrijk aandeel heeft gehad in de werk zaamheden van deze commissie ten behoeve van de Zuiderzeewerken, sinds Maart van dit jaar bezig met het nemen van zeer interessante proeven om de mogelijkheid te onderzoeken van het kruisen van de rivier door een kanaal bij Wageningen. Deze proeven zijn thans zoover gevorderd, dat ir. Thysse het kruisen van den Rijn bij Wage ningen (en dit geldt tegelijkertijd voor Wyk by Duurstede) door een kanaal zeer goed mogelijk acht. Eenige passagiers licht gewond door glasscherven Men meldt ons uit Mierloo: Gisterenmiddag te 3 uur heeft hier een ernstig tramongeluk plaats gehad. Van een van Helmond komende goederentram van de Stoomtram My. „De Meijerij", brak bij het optrekken tegen de brug van het Eind- hovensche kanaal, de koppelstang, waardoor Bij het Haagsche Comité 1929 bestaat het Men meldt ons uit 's-Gravenhage: Zooals bekend, zal het Donderdag 10 Ja nuari 1929 50 jaar geleden zijn, dat H. M. de irkningin Moeder in Nederland kwam. De Spaansche danseres Del Rio, die mor genavond in den Stadsschouwburg te Haarlem optreedt (Voor volwassenen) is Maar enkel blinde hoogmoed kan bewe- j moeten inhouden, wanneer hy weet daar- 'door alleen lucht, te aeven nan eieren i niet d courant. Dat is een ren - ik onderga niet den invloed van mynj door alleen lucht te geven aan eigen. domme bewering. persoonlyke voldoening, daardoor een ander N d onttrekt zich aan den invloed van te krenken, maar geen algemeen belang te jn iemand jaren geleden kwam dienen; hij zal een woord van critiek moeten spreken, ook al worden hem dierbare per sonen of zaken daardoor onaangenaam aangedaan of ongunstig belicht, indien dit noodig is in het publiek belang. Wanneer de journalisten van alle rich tingen, partijen en levensopvattingen, eens allen zulk een hooge opvatting van nun taak hadden, wat zou er meer rust, liefde en tevredenheid in onze maatschappij zijn. De ontzaglijke invloed van de pers, als wereldorganisatie genomen, komt nergens toch meer in uit dan juist in de onrustige, ontevreden, onchristelyke stemming, welke wy in de tegenwoordige samenleving waar nemen. De dagbladen zyn organen van de publieke opinie, spreekbuizen van de open bare meening. De journalist zal goed doen, die openbare meening tot haar recht te doen komen, haar niet te onderdrukken, de vrijheid van het woord te huldigen. Maar hij doe dat niet roekeloos. Zyn taak is met voorzichtigheid en rechtvaardigheid leiding te geven aan de publieke opmie; haar niét te vleien; er niet toegevend tegen-, over te staan, omdat zoogenaamd „de tydgeest" zulks eischt; en vooral daarin alles te onderdrukken of te trachten te verzachten en te verbeteren, wat spreekt van haat en afkeer, van onbezonnenheid en zijn geregelde lectuur het voor, dat Bollandisten, aan wie door de hoogste-kerkelijke overheid'was opgedragen speciale met het geloof strijdige geschriften te lezen na zekeren tyd verlof vroegen, met dat te lezen te mogen ophouden. Zy voelden hun geloof na eenigen tijd wankelen; en dat Waren de knapste theologen en helderste geesten, welke de Katholieke Kerk bezit. Wat durft dan de doorsnee-man beweren, dat dageiyksche courantlectuur hem onbewo gen iaat' Trouwens, men leest toch ten deele een'dagblad om zich uit de voorlig gende nieuwsberichten een oordeel te vor men. Maar niemand kan waarborgen, dat de honderden berichten van een courant zuivere, historische, objectieve waarheid bevatten; dat de berichtgevers langs de internationale en communale verbindingslijnen van tele graaf en telefoon daaraan niet, soms wel onbewust, een persoonlijke kleur aan hebben gegeven. Het is dus dom om te wanen, dat een dagblad op den lezer wien ook geen invloed heeft. Maar, wy zouden het hebben over den dagblads c h r ij v e r en niet over den - 1 e z er. Uit het voorgaande volgt al reeds, welke een zware verantwoordelijkheid de journalist heeft en zooals bij zoo menig ander beroep moeten j wij nelaas constateeren, dat zeer Qa8-wuftheid. Zoo kan de pers onnoemelyk veel bladschrijvers die zwaarte van hun taaK met schijnen te beseffen. Velen schijnen er niet aan te denken, dat hun lezers in zekeren zin op genade en ongenade aan hen zijn over geleverd. Bij de aigemeene verspreiding van het dagblad in onzen tijd klinkt de item van den modernen dagbladschrijver dagelijks tot duizenden door. Ieder nummer van een courant komt in een gezin, gaat door van hand tot hand; het ligt op de leestafels van leeszalen en restaurants; het dringt m de spoorwegcoupê's; wie het uitgelezen neeft laat het liggen en een volgende reiziger neemt het weer ter hand. De serieuze journalist kan niet beter doen dan nu en dan in gedachten de reis mee te maken, welke één nummer van zijn courant op een avond aflegt. Dan zal ny beseffen, wat zyn woord beteekent, wanneer hij de stapels couranten overziet, welke de persen lederen dag uitwerpen De journalist heeft er dus voor te zorgen, in zooverre hij zich met een persoonlyke meening tot zijn lezers wendt, rekening te nouden met de gemiddelde capaciteit van zijn lezerskring, met hun bijdragen tot volksverheffing; helaas kan zy de massa door frivoliteit tot bandeloos heid brengen. De moderne geschiedenis heeft daarvan de droevigste voorbeelden. En wij, lezers der dagelyksche voortbreng selen van het moderne journglisme, staan wy tegenover dat alles als lydzame slacht offers? Neen; wy kunnen eischen, dat het dagblad althans streeft naar het volbrengen van zijn hooge roeping, zooals wy hierboven aangaven en het is onze macht en onze plicht, om uit onze huizen te weren die producten der drukpersen, welke aan deze eischen niet beantwoorden. HOMO SAPIENS zes zwaar geladen goederenwagens tmet groO' te vaart terug begonnen te looperi. De goe derentram wérd onmiddellijk gevolgd door een personentram. De machinist van de Per" sonentram kon een botsing niet voorkomen, met het gevolg, dat de machine met de drie volgende personenwagens derailleerde. Een van de achterste goederenwagens was geheel over de machine heengeschoven, terwijl de ketel van de machine was gesprongen. De machinist kreeg wonder boven wonder geen Ietsei, en slechts enkele passagiers van de personentram werden door glasscherven licht gewond. De materieele schade is ech ter aanzienlijk. Gisterenavond om 7 uur was de weg weer vrijgemaakt en kon het verkeer weer voortgang vinden. De Bossche Rechtbank reeft behandeld de strafzaak tegen den koopman W. A V. te s Bosch. Hij had onder den naam van Ros- malensche Handelsvereeniging „Hercules" tal van firma's in liet land opgelicht. Verd. beweerde geen oneerlijke bedoelingen te heb ben gehad, doch hy had geen geld om te be talen. De eisch luidde 1 jaar gevangenisstraf. Voor de Bossche rechtbank heeft terecht gestaan de 22-jarige arbeider J. C. V. te Eindhoven, beklaagd van diefstal van ver schillende rywielen. Hy werkte bij Philips en jam lederen dag een ander rijwiel van de fa- iriek mee. Onder valschen naam had hij in Den Bosch binnen een maand 11 rywielen beleend! Het O.M. eisch te 1 jaar gevangenis straf. De opening der eerste brug over het Ju lianakanaal naby Stevensweert zal plaats hebben op Woensdag 14 November a.s. ZORGT RADIO VOOR AANGENAME AFLEIDING EN DE VOOR AANGENAME RADIO. GAARNE VERSTREKT INLICHTINGEN IAN VAN GOYENSTR. 16 Tel. 28517 AGENT DteR NEDERL. SE1NTOESTELLEN FABRIEK HILVERSUM voornemen op dien gedenkdag H. M. de Koningin-Moeder, die een zoo bijzondere Plaats in aller harten inneemt, te huldigen door des avonds een muziekuitvoering te doen geven in de Groote Kerk alhier. De uitvoering zal duren van 8% tot pl.m. 10 uur. Dr Wagenaar heeft de leiding welwil lend op zich genomen. Een koor, samenge steld uit allereerste krachten, zal a capella 4-, 5-, en 8-stemmig toepasselijke liederen doen hooren; als soliste zal optreden mevr Noordewier-Reddingius. terwijl ook eenige nummers zullen worden uitgevoerd met hobo, trompet, bazuinen en orgel. De uitvoering, die èn door de tegenwoor digheid van H. M. de Koningin-Moeder en door het gekozen programma een zeer bij zonder karakter zal dragen, wordt uitge zonden door de Aigemeene Vereeniglng Radio-Omroep te Hilversum. Hfet is de bedoeling de muziek hier ter stede door middel van radio ook in andere kerkgebouwen te laten hooren. Dit zal ook in anderen plaatsen kunnen geschieden. Hilversum" toch heeft medegedeeld, dat bij deskundige voorbereiding en inrichting dit mogelijk zal zijn. Bijzonderheden Vrydagavond, 9 November, vergaderde het voltallig comité van ontvangst voor den nieuw benoemden burgemeester. Vermoedelyk zullen de feestelijkheden be ginnen omstreeks 1 uur aan de grens van de gemeenten Hillegom en Bennebroek op 20 November. Bij gunstig weer wordt op den Hoftuin bij aankomst van den burgemeester hem een kinderhulde gebracht, terwijl het plan be staat alle schoolkinderen voor den nieuwbe- noemden magistraat te laten defileeren. Na afloop van het défilé zal aan alle schoolkinderen een tractatie worden uitge reikt. De Hiliegomsche Harmonie zal haar me dewerking verleenen. Na de officieele installatie bestaat gele genheid voor een ieder, zyn opwachting te maken bij Mr. Pont ten gemeentehuize. Omstreeks 7 uur zullen een zevental Hiliegomsche zangvereenigingen eenige lie deren zingen. Het plan bestaat den Hoftuin te ver lichten. Het definitief programma zal in den 'oop van de volgende week worden opgemaakt. Terwijl de arbeider G. V. zich Vrijdag op een zolder van èen woning aan den Hoofd weg in den Haarlemmermeer bevond, had hy het ongeluk uit te glijden, naar beneden te vallen en op een stapel hout terecht te komen. Met een gebroken arm werd hu op genomen en per auto naar een dokter ge bracht. Bij de aigemeene beschouwingen over de staatsbegrooting 1929 heeft mgr. Nolens in de Tweede Kamer een rede gehouden. Nadere bijzonderheden omtrent de aan staande opening van het radio-telefoonver- keer met Indië voor het publiek. Van de stoomtram „De Meijerij" zyn giste ren te Mierloo zes goederenwagens tegen een personentram gebotst. Enkele passagiers wer den door glasscherven licht gewond. Een gedenkpenning ter herinnering aan 't a.s. gouden feest vjm H. M. de Koningin- Moeder. De debatten in het Engelsche over de werkloosheid. Lagerhnis Poincaré aanvaardt de opdracht tot het vormen van een nieuw kabinet. Een wisselvervalschingsaffaire ten nadeele der Russische handelsvertegenwoordiging. De hoogovens in Rijnland en Westfalen ge doofd. Maniu belast met Je vorming nieuw Roemeensch kabinet. van een Nadere bijzonderheden over de werking van den Etna. Toral, beschuldigd van moord op generaal Obregon, ter dood veroord,eeldde moeder overste Concepcion tot twintig jaar tucht huisstraf. Hoogste barometerstand 769.1 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 741.0 m.M. te Andennes. Verwachting: Meest matige, wellicht tij delijk krachtige, Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waar schijnlijk eenige regen, zachter, vooral des nachts. Barometerstand 9 uur v.m.: 768. Stilstand. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 4.42, overmorgen om 4.41. Den Haag Haarlem Tel. 13025 Tel. 15166 In den ouderdom van 70 jaren is gisteren te IJsselstein overleden de heer H. J. Kro nenburg, burgemeester dier gemeente. Naar „het Volk" verneemt, zal minister Slotemaker de Bruine een wetsontwerp op de werkloosheidsverzekering indienen. De minister wü de kleine commissie voor de rechtspraak een vertegenwoordiger van de gemeenten en een van de vakcen- tralen, onder voorzitterschap van mgr. No- lens laten voortbestaan, doch van hare beslissingen beroep open stellen by den Centralen Raad van Beroep te Utrecht. Deze commissie doet uitspraak in geschillen, die mochten ontstaan tusschen kasbesturen en gemeenten of den Ryksdienst. Het blad verneemt ook, dat in dit ontwerp niet is vervat een bijdrage van de werkge vers in f'" 'worWnnsF'oldsvorwl-prlriq Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent was gisteravond de gast van den R. K. Volksbond. In de groote zaal van gebouw St. Bavo werd Z. D. H. in de vergadering van den R. K. Volksbond plechtig ontvangen. Het podium was voor deze feestelijke gelegenheid ver sierd met palmen en een schat van witte, gele en roode chrysanthen. Rechts en links waren de portretten opgesteld van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier z.g. en Z. D. H. J. D. J. Aengenent. Op het podium hadden naast Z. D. H. den Bisschop plaats genomen de Hoogeerw. Heer plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, de Zeereerw. Heeren rector J. P. J. Kok, geest, adviseur van den R. K. Volksbond, en Th. zongen door het mannenkoor „St. Caecilia", onder leiding van den heer P. C. Rooij- akkers. Na dit welkomstlied opende de voorzitter, de heer J. Castricum, deze buitengewone ledenvergadering met den christelijken groet en sprak het volgend welkomstwoord Monseigneur, Hoogeerw. Heer Deken, Zeer eerw. H.H. Pastoors, Adviseurs. Mijne heeren. Namens het bestuur van den N. R. K. Volksbond, afd. Haarlem, roep ik u een har telijk welkom toe, op deze buitengewone ledenvergadering. In het bizonder een har telijk welkom aan u monseigneur, voor het blijk van groote welwillendheid en vriende lijkheid, een paar uur van uw kostbaren tijd W. Pichot, secretaris van het Bisdom en d cbeschikbaar te stellen, om in ons midden bestuursleden van den R. K. Volksbond. Z. D." H. werd ontvangen met een wel komstlied (woorden van kap. W. Bosch, muziek van prof f. C. W. v. d. Wiel, pr.) ge- te vertoeven, en u Hcogee. w. Deken en H. H. Pastoors en Adviseurs, onzen har te- lij ken dank om aan onze uitnoodiging gevolg te geven. «r. ^.jr f 1 Tap Si - >1 -F1" rt 's ■-, y De on.vangsl van Z. 1). II. Mgr. J. D. J. Aengenent door den R.K. Volksbond te Haarlem In gebouw St. Bavo. Aan de tafel van links naar rechts: de heer J. P. H. Castricum, voorzitter R.K. Volksbond, de Hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Zeereerw. heer Rector J. P. J. Kok, geest adv. R.K. Volksbond, de heeren G. Scholten en F. Keesen, bestuursleden R.K. Volksbond en dc Zeereerw. heer Th. W. Pichot, secretaris van het Bisdom

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 1