Wat brachten 10 jaar Sovjet-republiek? Nieuwe IJselbrug »wmwf ZATERDAG 17 NOVEMBER 1928 *»a»mnu f kfflirtW ;:.:v NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een der scenes voor een nieuwe Hritseiie t'ilnr „De slag van Balaclava', werd dezer dagen gespeeld in de Lond- Een kijkje op de bogen van de nieuwe brug over den Ijsel, nabij Katervecr (Zwolle). Straks zal deze brug een Vallei, nabij Aldershot. Zes honderd ruiters uit verschillende corpsen namen aan den realistisch enorme verbetering brengen in het drukke verkeer daar ter plaatse, dat thans nog per pont moet geschieden!5 opgezetten aanval deel De voorste helft van de brug Deze drie leden van de lamilic West uil Amerika, behooren ongetwijfeld tot de zwaarste menschen van dien leeftijd ter wereld. We stellen u voor v.l.n.r.: Bernard. 15 jaar, 315 pond: Jessie, 3jaar, 75 pond: Leonard. 17 jaar, 400 pond Hiernaast (links): Een Australische Farmer brengt zijn ponnie per auto naar de Paarden- tcntoonstelling te Melbourne Hiernaast (rechts): In Engeland, het land der Dierenbescherming, werd dezen hond door 'n stel kunstbecnen het leven mogelijk gemaakt Oud moedertje snijdt speelgoed gedurende de lange winter avonden. In het Zwarte Woud wordt deze huisindustrie reeds sinds vele geslachten beoefend. Welk een tegenstelling met het beroep der vrouwen op de foto hiernaast Wat brachten 10 jaar Sovjet-republiek Een leger, waarin zelfs vrouwen tot het onvrouwelijkste werk, dat ter wereld bestaat worden opgevoed. Arme vrouwen, die hier op de Roode Plaats te Moskou defileeren voor Kalinin, die thans aan het hoofd staat der Sovjet-republiek. Ais de winnares van den Nobelprijs voor Letterkunde voor het jaar 1928, heeft de Zweedsche Academie aangewezen de Noorsche schrijfster Sigrid Undset, die zich nog niet lang geleden tot het Katholicisme bekeerde- Een voor 'li Nederlander curieus gezicht levert ongetwijfeld boven staand plaatje, waarop koeien zijn afgebeeld van het bekende Friesche bontvee-ras, in een omgeving, welke met de eigenaardige palmboomen bijna Oostersch aandoet. Deze foto werd genomen in Californië, waar het Friesche vee zich uitstekend blijkt te hebben geacclimatiseerd Tot de tien vrouwelijke burgemeesters in Engeland behoort ook de markiezin van Townshend, wier 10-jarig dochtertje thans de functie bekleedt van „burgemeesteres". Op onze foto moeder en dochter (mayor en mayoress! met den ambtsketen lot de meest gedistingeerde Stadhuizen ter wereld behoort ongetwijfeld het Raadhuis van Los Angeles. De statige toren, welke het geheel bekroont is 452 voet (rnim 135 meter) hoog. Een Lindbergh-baken. voor de luchtvaarders. slaat op den (op.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5