CHEQUE-KOERSEN DE UITBARSTING VAN DEN ETNA m I TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 20 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE 1 TANDHEELKUNDIGE KLINIEK SOCIAAL LEVEN Het R. K. Werklieden verbond in Nederland De aanstaande Najaarsver- bondsvergadering VRAGENBUS Gemeenteraad van Leiden 84 Stormschade te Amstelveen NOORDWIJK BOVENKERK HAARLEMMERMEER BODEGRAVEN MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De vlucht der bewoners van hoog gelegen huizen. Alles wat niet vast zit, wordt meegenomen, om te dienen in het later te bouwen huis. Dien middag rees een rookpluim uit den immer dreigenden krater op. Een wolk vormde zich. gedijde, bleef, immer gevoed door de al maar aandikkende pluim, han gen als een donkere bedreiging boven de wijngaarden en in de sinaasappelplantages, die stoutmoedig de wanden van den rook- en vuurspuwenden reus beklimmen. Allerzielen was het. En in de schaduw van den rook flonkerden de tallooze, tal- looze lampen op de dien dag met gansch bijzonderen eerbied verzorgde graven. De reus bleef snuiven, spuwen. Grauwe smook overspande de diepte. Een alom-grijs. als mist zoo dik, vervaagde de horizon en beangstte degenen, die aan den voet van den almachtig-geweldige wachtten, wacht ten op het onzekere. Toen, in den nacht, greep de reus al zijn ontzettende kracht bijeen, wrong, kronkelde zich in zijn te enge steenen huid en loeide, loeide van ontzaglijk ontbarstende, daveren de woede. En een doffe rommeling rolde af tot in het dal, sloeg in de harten van hen, die onrustig sliepen. De arme aarde beefde. De angst greep met puntige klauwen in het blijde, lachende land van beneden. Toen perste de reus zijn stormenden adem den krater uit. En bloedig rood door gloeide plots den smook. De aannadering der verwoesting lichtte purper over de dorpjes, de steden, die te samen braken schuchter in zichzelve doken, bang voor het vreeselijke. dat komen ging. Al spoedig Er siste een geruisch. En de arme bewo ners, die stil te saam hoopten, gevlucht uit de huizen, die begonnen te scheuren, toen de aarde te beefde en de fundamenten uit hun verband schudde, moesten een ander maal vluchten en de schrale bescherming zoeken der wankelende huizen, omdat fijne, gloeien de asch over hun gebogen hoofden neer regende hun het vel zengde, hun oogen ver blindde, hun lippen verdroogde. En een vage kreet werd uitgeworpen met hun in de assche zwoegenden adem, omdat de woede van den reus nu ten top gestegen was. Later klonk de dofverre klopklop van ginds galoppeerende cavalerie. Het geluid naderde. Zware slagen beukten op daken tegen muren. Huizen werden vernield, wijn gaarden, plantages geveld onder de hagel bui van steenen, die de reus uitblies, uit wierp, waarmee hij het dal scheen te willen ste enigen. tienduizend zielen overvallen door het vuur. dat plots met groote snelheid naar omlaag kwam, terwijl zij het feest vierden van hun patroon, den H. Leonardus. De processie moest gestaakt worden. Het meegedragen beeld van den Heilige werd met zijn aan gezicht naar de lava gezet. Maar, helaas, geschiedde het wonder niet. En maar nau welijks kon men ten slotte het beeld, met achterlating van het altaar, redden. stuur op, het initiatief te nemen, om te komen tot oprichting van een bank, ge naamd „De Nederlandsche Arbeidersbank" en machtige het tevens om in het maat schappelijk kapitaal deel te nemen met een oedrag van maximum 10.000 nominaal. De toelichting van het verbondsbestuui luidt als volgt: Den historischen opzet en ontwikkelings gang volgend, zal het R. K. Werklieden verbond er naar blijven streven, om zoo veel mogelijk langs den weg van eigen ini tiatief en van zelfhulp de stoffelijke wel vaart en de geestelijke verheffing van den arbeidersstand te bevorderen en daartoe ertoe medewerken den stand een volwaar dige positie in de maatschappelijke or dening te verzekeren. (Aldus luidt punt 5 per Beginselverkla ring). De mogelijkheid, de wenschelijkheid zelfs om vooral door eigen kracht, door zelfhulp, door daadwerkelijke beoefening van de so lidariteit den maatschappelijken invloed der arbeiders te vergrooten, hunne onaf hankelijkheid als groep steeds meer te ver zekeren en indirect zoowel als direct bij te dragen tot hunne moreèle en materieele verheffing, heeft velen leiders onzer Ka tholieke Arbeidersbeweging steeds helder voor oogen gestaan. Aan dat inzicht danken we in onze be weging reeds heel wat bloeiende instellin gen, die practisch bewezen hebben zeer veel bij te dragen tot de emancipatie der arbeiders, hen op stoffelijk gebied voor veel onheil hebben behoed en zoowel aan ons allen gezamenlijk als aan tienduizenden der onzen individueel voordeelen van niet ge ringe beteekenis hebben bezorgd. Wij kennen naast de samenstellende ele menten onzer groote beweging de plaat selijke afdeelingen, de Diocesane- en de Vakbonden onze coöperaties „Herwon nen Levenskracht' met haar Sanatorium CENTRALE venaupark 26A Telefoon 12644 3PREEKURE1S j van 9-11 en 1 tot 2. Dinsdag van 6.30 tot 8.30 iaterdagmiddag GEEN Spreekuur. 7. 8. 9. 10. Langzaam, maar onverbiddelijk zakt het tende vloeiend daL vuur af naar het angstig wach Later stroomden honderden samen op het hulpgeroep van een boer en zijn gezin die door het vuur omsingeld waren. HuJp kon niet geboden worden en de menigte moest negen tnenschen den vuurdood zien sterven. Elders werd een huis, waarin vijf bejaarde menschen verbleven, door de lava bedolven. In de algemeene verwarring liet men een stervende achter. Hulp kwam te laat. En alles verwoestend, verteerend, bedwel mend, laat het vloeiende vuur nog steeds door niets zijn schrikkelijken loop stuiten. JAN HOEK. Saamgedrongen, als om den loop der lava nog te stuiten. Het liep al tegen den middag, toen de sombere nieuwe dag met grauw licht de beschadigde huizen, het geteisterde land besmeerde. Beneden klopten de harten luider, anders stoorde niets de ontzettende uren van wach ten. De reus bleef asch snuiven, steenen uit werpen. Maar hij loeide niet meer. De aarde beefde niet. En hoop lichtte aan. Maar de woede van den reus had zich opgekropt en barstte plots op drie plaat sen tegelijk door den kolossalen rotswand. In korten tijd bereikte de lavastroom een lengte van vijftienduizend meter, bij een breedte van vierhonderd meter, een hoogte van twintig. Het vloeiend vuur begon zijn onstuitbaar vernielingswerk. De wijngaarden- en sinaasappelplantages werden verteerd en in hun plaats kwam een twintig meter hooge heuvel van wit gloeiende1 cokes. Eenzame huizen werden fijn gemalen, en hun resten schoven onvindbaar meê in den stroom van vloeiend vuur. In Annunziata werd de bevolking van Oprichting Van een bank, genaamd „De Nederlandsche Arbeidersbank" Op 12 en 13 December a.s. zal te Utrecht de Najaarsverbondsvergadering worden ge houden van het R. K. Werkliedenverbond In Nederland. De agenda voor deze vergadering bevat o.m. het volgende voorstel ter behandeling: De Verbondsvergadering drage h-t Be- „Berg en Bosch", onze Levensverzekering „Concordia", onze Centrale Volksbank, De Centrale Spaarkas van den Utrechtschen Bond, ciito van den Limburgschen Bond onze Eigen Drukkerij, Volksgezondheid van den Utrechtschen Bond, het Mgr. Mutsaers oord van de Spoor- en Trammannen, kort' om een heele serie van instellingen, die ieder voor zich en allen gezamenlijk veel ertoe hebben bijgedragen den Katholieken arbeider een minder afhankelijke, 'n waar diger positie te verschaff en- In dezen ring ontbreekt nog eene instel ling, zonder welker aanwezigheid datgene wat onze beweging met hare instellingen vooral beoogt, eigenlijk niet bereikt is of bereikt kan worden. Zoolang immers ont breekt het eigen instituut onzer Arbeiders beweging, waardoor de Bonden en de In stellingen op den duur in staat zijn zich op hunne beurt een volkomen onafhankelijke positie te verschaffen, zoolang kan het. ge stelde doel onmogelijk worden bereikt. In dien leemte willen we trachten te voor zien door het in 't leven roepen van een Arbeidersbank, als in bovenstaand voorstel bedoeld. Deze instelling zal met de andere instel lingen dit gemeen hebben, dat zij naast moeilijk genoeg te waardeeren moreele voordeelen, aan onze beweging tevens be duidende materieele voordeelen kan be zorgen. Door de afhankelijkheid onzer Bonden en Instellingen van buiten onze beweging staande banken kan onze Arbeidersbewe ging als zoodanig op den duur in de ver vulling van hare taak ten zeerste worden belemmerd en de waarschijnlijkheid daar van wordt er niet minder op door de ont wikkeling, die met vrij groote zekerheid het bankwezen nemen zal. Werd tot nog toe het economisch leven vrijwel door het bankwezen beheerscht en moest dat funest werken op de positie der arbeiders, nu, naar wij meenen waar te nemen, de industrie zich aan de groot-ban ken gaat ontworstelen door .zelf banken op te richten, dreigt de positie van de ar beidersbeweging er niet behaaglijker op te worden In ons land is deze ontwikkeling nog slechts in haar eerste stadium, doch in het buitenland, waar het kartel- en het trustwezen al buitengewoon sterk is, en tot groote dingen in staat, is die ontwikke ling reeds zeer ver gevorderd. Het schijnt ons niet onwaarschijnlijk, dat hier de verklaring moet worden gezocht van de aanwezigheid in het buitenland van ar- beidersbanken en hare sterke ontwikke ling vooral in den na.oorlogschen tijd. Ligt hierin reeds een voldoende prikkel, om ook hier op dit terrein tot zelfhulp over te gaan, de materieele voordeelen, die als 't ware voor het grijpen liggen en die ook indirect weer van groot belang zijn voor den vervulling onzer ideëele taak, zijn van dien aard, dat eigenlijk onbegrijpelijk is, hoe de oprichting eener eigen bank wel in de kringen onzer beweging voortdurend werd overwogen en besproken, maar de daad achterwege bleef. In onze beweging immers worden jaar lijks honderdduizenden guldens in fondsen belegd, moet ieder jaar voor meer dan een kwart millioen aan coupons worden ver zilverd, telken jare een belangrijk bedrag aan uitgelote fondsen worden gelost en deze bedragen nemen, voortdurend ln omvang toe. Deze transacties brengen financieele ba ten met zich, welke nu, doordat we ge bruik maken van buiten onze beweging staande instellingen, voor onze beweging verloren gaan. Een en ander wijst erop, dat, naar de in zichten van het Verbondsbestuur, zoo spoedig mogelijk in de bestaande ernstige leemte moet worden voorzien. Dit zou op zeer eenvoudige wijze kunnen geschieden door een Naamlooze Vennoot schap in net leven te roepen, waarvan aandeelhouders zouden kifcmen zijn: 1. Het Verbond: 2. De aangesloten Bonden; 3. Concordia; 4. Herwonnen Levenskracht; 5. De Centrale Volksbank; 6. De Centrale Spaarbank van den Utrechtschen Dioc. Bond; De Volksbank van den Limburgschen Diocesanen Bond; De Federatie der Diocesane Coöp. Bonden; De Eigen Drukkerij; Verschillende coöperaties. Het begin moet o.i. zeer eenvoudig zijn. Voorloopig ware het wellicht voldoende, dat de bank zich bepaalde tot het verrichten van transacties, die we boven noemden en naarmate het vertrouwen groeit, zou de werkingssfeer kunnen worden uitgebreid binnen zoodanige sirtua.re waarborgen, dat gevaarlijke manipulaties absoluut zijn uit gesloten. Het benoodigde kapitaal behoeft geen oe. 'zwaar op te leveren om aan de oprichting mede te werken, aangezien de opzet en de aard der werkzaamheid, voorloopig althans, weinig contant geld vergt. Het maatschappelijk kapitaal zou kun nen worden gesteld op 250.000, Van deze 250.000 behoeft bij de oprichting slechts 1/5, dus 50.000 te worden geplaatst, op welk geplaatst kapitaal dan een storting is van slechts 10 pc;t. of 5000 nood zakelijk is. Het wil ons voorkomen, dat deelname aan deze instelling voor vrijwel alle Bonden en instellingen mogelijk is en wij achten zulks wenschelijk, opdat de nieuwe instel ling zich gedragen wete door de geheele beweging. Uiteraard zal een definitieve regeling om trent verdeeling der aandeelen van het oprichterskapitaal slechts kunnen geschie den, nadat het aantal deelnemers en de door dezen toegezegde bedragen van deel name, bekend zijn. Waar echter bij de oprichting van iedere 1000,— slechts een storting noodig is van 100, zal het contant te storten bedrag door het Verbond benoodigd niet meer dan 1000 beloopen. Vr. Ik ben in 't bezit van een premie aandeel K. S. A. (Holl Grondcrecfiet-bank) serie 44287 no. 08. Kunt u misschien nazien of dit al uitgeloot is? Antw. Dat is niet uitgeloot. Vr. Ik ben aangeslagen in de Gem. In- komstenbelasting van Haarlemmerliede naar een zuiver inkomen van f 750, aftrek voor levensonderhoud f 400. Ik ben aangeslagen voor f 15.90. Is deze aanslag juist? Is men onder de f 800 wel belastingschuldig? Antw. Ja, de aanslag is goed. Voor de Rijksinkomstenbelasting- wordt iemand niet aangeslagen als hij minder dan f 800 inko men heeft; voor de gemeentelijke belasting echter wel. Uw aanslag is die der gemeente Haarlemmerliede. Vraag: Ik heb een buffet (Mechelsch fabrikaat) met veel beeldhouwwerk, dat in hoeken en snijwerk vuil is; ook zijn enkekj dcelen licht van kleur, het is althans niet één van kleur. Gaarne zou ik het schoonmaken. Kan ik het afwasschen en schoonborstelen met terpentijn en daarna weer beitsen? Antwoord: De bewerking, welke u in toe passing wil brengen, kan alleen aangewend worden, als u hét geheele buffet aldus be handelt, dat het geheel wit is. Daarna kunt u het beitsen. Beter is het echter, het werk door een vakman te laten doen. Vr. I. Moet, bij overlijden van den vader, boedelscheiding plaats hebben ten behoeve van weduwe en de kinderen? II. Bestaan er vaste tarieven voor hetgeen de notaris doet, correspondentie, benoeming taxateurs, etc.? Antw.; I. Wettelijk verplicht tot boedel scheiding is men niet: 2. Neen, doch er be staat- een Raad van Toezicht waarbij even tueel klachten voor te hooge tarieven kun nen ingediend worden en waar zij beoordeeld worden. Vr. Is het volgende lot al uitgeloot? Voor malig Waarborgfonds van de Premieleening van de vereeniging Rotterdamsche Schouw burg, Serie 3378 no 071. Antw.: Neen. Vr. Zoudt u mij kunnen berichten, tot wien ik mij moet wenden om opgeleid te worden tot piloot? Bestaat hiervoor nog een leeftijdsgrens? Antw. Wend u om inlichtingen tot de di rectie der K. L. M„ Schiphol bij Amster dam. Vr. Bestaat er in Haarlem gelegenheid, om avondteekenles te nemen buiten de am- bachts- en teekenschool om, dus bij particu lieren? Zoo ja, bij wie? Antw. Dergelijke particuliere adressen wor den in deze rubriek niet opgegeven. Plaats een advertentie. Vr. Kunt u mij ook inlichten, of de Kwat- ta-sterretjes, achter op de Kwattareepen- omslagen pok waarde hebben? Antw. Wend u om inlichtingen tot de afdeeling „reclame" der Kwattafabriek te Breda. Vr. Mijn dochter is in betrekking van half negen tot half drie. Mevrouw wil geen ze gels plakken, daar het haar te duur uit komt. Er is bij verhuring niets overeengeko men. Wie is verplicht te plakken? Antw. De premie wordt betaald door den werkgever (art. 186 der Invaliditeitswet). over aan 't denken waren om stichter tc worden, mogen zich door dit tusschenspel- letje niet laten afleiden, hoor. Missiehuis, Hoorn. FATHER LEFEBER Postrek. 120937. Directeur U wordt stichter(es) van dit Missiehuis door ineens of bij gedeelten honderd gulden te storten Het missiehuis heeft rechtspersoonlijkheid- onder den titel: Het Sint-Bonifacius-Missie- huis te Hoorn. De gemeenteraad van Leiden kwam Maan dagmiddag in openbare vergadering bijeen Besloten werd subsidie voor 1928 aan het burgerlijk armbestuur vaij^ 190.000 tot 250.000 te verhoogen. Het voorstel van B. en W. om aan onder steunden van B. en W. en werkloozen een extra ondersteuning te verstrekken in de Kerstweek van 25 pet. van de gewone uit- keering, werd aangenomen. Bij dit punt werd behandeld een motie van den heer Baart (S. D. A. P.) waarin B. en W. werden uit- genoodigd zich te wenden tot het bestuur van De Leidsche Hout met het verzoek om bij de stichting tewerkgestelde arbeiders een Kerstuitkeering te verstrekken van 25 pet. boven het verdiende loon. De wethouder, de heer Goslinga fA. R.) merkte op, dat het uitkeeren van een Kerst- gave aan de bij De Leidsche Hout tewerkge stelde werkloozen, de rijkssubsidie in gevaar zou brengen. Na langdurige discussie verklaarde het col lege zich bereid de kwestie te bespreken met het bestuur van De Leidsche Hout. Een jaarlijksche subsidie van 1500 werd verleend aan de afd. Leiden van de vereeni ging tot verbetering van het Lot der Blinden in Nederland. Een subsidie van 2000 werd verleend aan de vereeniging Leidsche Belasting ophaal dienst en besloten werd te waarborgen de overstorting ten kantore van de Rijksadmi- stratie van de door die vereeniging bij haar leden opgehaalde belastinggelden. Het voorstel van B. en W. om te hunner beschikking te stellen een bedrag van 46.035 ten behoeve van de verbreeding van de Stationsweg en de Rijnburgerbrug, werd teruggenomen, daar de wethouder andere plannen o.a. asphalteering in het uitzicht stelde. August Zaleski (Zie Buitenlandsch Nieuws, pag. 2, Tweede Blad). kant te Bilthoven een rede houden in het schoolgebouw over „den Schooltijd in ons vaderland". In'de pauze zal een groep schoolkinderen eenige zangnummers ten beste geven, terwijl daarna door het hoofd der school een over zicht zal worden gegeven van de geschiede nis der Hoofddorpsche school meer in het bijzonder. Diefstal Ten nadeele van den landbou wer J. alhier zijn eenige melkbussen ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. 't Is leuk en gemakkelijker voor mij, als ik zoo nu en dan eens iets uit een brief kan aanhalen. Dat geeft altijd zoo n mooi aan loopje vooi mijn stukje, 't Valt niet altijd mee om aan den gang te blijven. En u bent zoo lastig. Mijn stukjes moeten telkens weer wat nieuws (wat aars, zeggen ze hier) bren gen, anders leest u ze niet meer. Ik moet voor zoo'n soort van tooverbal zorgen: altijd dezelfde smaak, maar telkfens een ander kleurtje. We weten uit onze kinderjaren, dat die kleuren altijd trouw nagegaan wer den, ten koste van vette vingers. Een moeder schrijf: „Hoewel van goeden wil, is 100 mij te machtig," zij stuurt 10. Een vrijgezel zegt: „Als ik kapitalist was, dan gaf ik een flinke gift." Hij stuurt ƒ2.50. Ik heb al eens meer gezegd, dat kleinere giften ook zeer welkom zijn. Het zou er treu rig uitzien, als alleen bankjes van honderd hier op hun plaats zouden zijn. Ik ben binnenkort jarig. Als nu al mijn lezers mij deze week eens stuurden. Ik ge loof, dat ik dan nog een aardig sommetje bij elkaar zou krijgen. Als net niet meer dan een kwartje kan lijden, dan stuurt u een kwartje. Allen moeten meedoen, oud en jong, groot en klein. De spaarpotten moeten ook open. Als het totaal bedrag meevalt, dan zal ik het bekend maken. Maar denkt eraan: de vrienden, die er De storm van Vrijdagnacht heeft in de gemeente Nieuwer-Amstel groote schade aangericht. Aan den Schinkelweg is een houten woning van de familie S. ingestort. De bewoners wisten zich met moeite onder de balklagen en houtdeelen uit te werken- Wonder boven wonder bleven zü, behoudens eenige schrammen ongedeerd. Van het dak der nieuw gebouwde R. K. kerk te Amstelveen zijn groote deelen lood gescheurd en een zeer groot aantal leien af gewaaid. In den Rietwijkeroorderpolder werd vol gens de Tel. een houten loods door 'n ruk wind opgenomen en een honderd meter ver der tegen den grond geslingerd. Een geit werd hierbij gedood. Langs den Amstelveenschen weg werden een drietal boomen ontworteld, waarvan een boom dwars over den weg kwam te vallen, waardoor het doorgaand verkeer eenige oogenblikken werd gestremd. In de villawijk „Randwijck" te Buitenvel- dert, werden tal van dakpannen weggeslin gerd, terwijl schoorsteenen als het ware op de daken werden gedrukt. Op den Amsteldijk-Zuid duwde een wind vlaag een dame met haar rijwiel in een sloot. Haar vriendin redde haar uit deze benarde positie. In den Middelpolder is een kippenhok met een dertigtal kippen door den wind opge nomen en een eind verder meegenomen. En kele kippen werden gedood. In den Binnendijkschen Buitenveldertschen Polder, op het voormalig Lunapark, werd t ijzeren geraamte van de waterrutschbaan met den grond gelijk gemaakt. Veel stormschade in den Haarlemmer meerpolder De storm, die Zaterdag tegen den nacht op z'n ergst woedde, heeft op ver schillende plaatsen in den Haarlemmermeer polder sporen van geweld achtergelaten en vrij groote schade veroorzaakt. Van tal van huizen moesten de dakpan nen net ontgelden en groote boomtakken werden afgerukt. Van de bij Hoofddorp staande oude kool- fabriek werd een gedeelte door instorting vernield en eenige bij de erven staande schuren en hooihopen of andere schelven zijn omgewaaid. In het treinverkeer werd op de Haarlem mermeerlijnen vertraging ondervonden door dat eenige telefoonpalen als gebroken rietjes op de spoorbaan lagen en de locomotieven in de afgeknapte draden verward geraakten. Aan het electrisch net, waarvan verschei dene palen doormidden braken en tal van draden afknapten, werd ook schade toege bracht, terwijl in vele woningen de lichten uitgingen en ook de straatverlichting werd gedoofd. De rukwinden waren zoo hevig, dat vele huizen een groote proef te doorstaan hadden en de bewoners in hunne bedden lagen te schudden. Schapendiefstal Ten nadeele van den heer M., nabij Vijfhuizen alhier, werd een schaap uit de weide ontvreemd. De politie alhier is er thans achter ge komen, dat het schaap aan een slager in deze gemeente is verkocht, en heeft in ver band met dezen diefstal twee jonge man nen, M. te Halfweg, en S. te Zwanenburg aangehouden en naar Hoofddorp over gebracht. Zij werden Zaterdagmorgen ter beschik king van de justitie te Haarlem gesteld. Notaris Breedveld f In den ouderdom van 42 jaren is te Dordrecht overleden de heer F. Breedveld, notaris aldaar, die tot voor korten tijd candidaat-notaris in deze gemeente was. Voetbal Roda 2 speelde zondag J.l. thuis tegen Wilskracht 4 en deelde de pun ten bij het einde van den wedstrijd n.l. 4—4. Roda A verloor van De Meer A met 19 0. j Roda A zal vermoedelijk wel teruggetrok ken worden. De ledenvergadering van a.s. Dondeidag is verzet op Dinsdag -27 November as. m Café Noorddam, aanvang 7.30 uur. Roda I gaat a.s. Zondag met een groote toercar naar Volendam. Daar er op het oogenblik veel spannig is m die afdeeling, gelooven wi) wel, dat Roda een autobus val zal krijgen. Er kun nen 26 personen mede. Bij het genoemd aantal personen bedraagt de prijs 1.50 per persoon. Dus supporter^ die mee willen, geven zich vóór as. Vrijdag op bij den heer Laarhoven, waar dan ook de reiskosten voor uitbetaald moeten worden. Wij verwachten veel publiek mede te krijgen om Roda tot de overwinning aan te moedigen, daar dit tegen Volendam wel noo dig is. 40-jarig bestaan Chr. School te Hoofddorp Naar wij vernemen zal op de Vrijdag 30 No vember as. te houden ouderavond het 40- jarig bestaan worden herdacht van de chris telijke school te Hoofddorp. Bij die gelegen heid zal Ds. Pierson, Ned. Hervormd predl- BODEGRAVEN, 20 November. Kaasmarkt. Aangevoerd: 353 wagens kaas, 16241 stuks; le soort met rijksmerk 57-60, 2e soort met rijksmerk 5356, zware géén noteering, zon der rijksmerk 52—56. Handel matig. DINSDAG 20 NOVEMBER. 59.30 59.40 9.70 9.80 34.60 34.70 12.07 12.08 47.90 48 Rome 13 13.10 40.10 40.20 35 35.10 New-York (cable) 2.49 2.50 7.35 7.45 27 27.10 66.35 66.45 66.35 66.45 66.55 66.65 Een militair vliegtuig moest gisteren te Amsterdam, achter de gebouwen der „Amstel"- brouwerjj, een noodlanding maken. Het vlieg tuig werd beschadigd. De inzittenden bleven ongedeerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5