Sport en Wedstrijden Een nieuwe uitvinding Wood-Milne twfede blad Uit het Roomsche Voetbalkamp n. v. B. 1 Willi NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 13 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE 3 R. K. F. Overgang R. K- F. Excelsior I—T.Y.B.B. I 2—2 D. H. V. B. R. K. S. V. „Santpoort" Chris ZandvoortH.VC. 3 2 ijj. Laat Uw schoenzolen repareeren met KEGELEN Haarlemsche Kegelbond RUBBER-LEDER A.D.O—V.S.V. 3-3 DUIVENSPORT BILJARTEN Vriendenkring—Excelsior (Velsen-Noord) Ingezonden P. V. C. verspeelt een punt. H. B. C. door Gr. Willem geslagen. T. Y. B. B. speelt met Excelsior ge lijk. De wedstrijden van Zondag j.l. hebben veel te lijden gehad van den hevigen wind, zoodat er verschillende verrassende resulta ten daarvan het gevolg waren. In den overgang B ontving het nog ongeslagen P. V. C. het zwakke E. M. M. Wij achtten het resultaat niet twijfelach tig maar wat niemand verwacht had, ge beurde. E. M. M. wist een puntenverdeeling te bewerkstelligen. Beide partijen scoorden driemaa.l De Utrechtenaren kunnen zich deze luxe nog wel permitteeren, doch zij dienen er rekening mede te houden, dat d'e beide Amsterdam- sche overgangers op den loer liggen om bij een volgenden misstap de leiding over te nemen. s &j S. D. O. wil het heelemaal niet vlotten. Nu e. M. M. zjjn eerste puntje behaalde, komt de 64 nederlaag tegen Limvio al zeer ongelegen. Zoowel in de bovenste als in de onderste regionen belooft het spannend te worden. Portitudo is ook al een gegadigde voor de laatste plaats. Thans verloren de Culem- borgers met 31 van H. M. S., zoodat Zij in de gevaarlijke zone blijven verkeeren. De stand luidt thans. P. V. C. Ge Meer Wilskracht Limvio H- M. S. K. A. V. Portitudo E- M. M. s- D. o. Onze Haarlemsche Overgangers hebben samen maar één puntje kunnen veroveren H. B. C. kon het tegen Graaf Willem niet bolwerken en zag zich met 42 geslagen. Was het immer de voorhoede van H. B. O. die faalde, thans haperde het in de verde diging. De anders zoo uitstekende doelverde- diger treft de meeste schuld van deze nedei- laag, Langzaam maar zeker komen de Heemste denaren toch in het gedrang, vooral nu het Schiedamsche Excelsior een uiterst kostbaar puntje veroverde op onze stadgenooten T. Y. B. B. Voor de Geel-Zwarte jongens is het resul taat, een 2—2 gelijk spel eén teleurstelling. Wij gelooven dan ook niet, dat T. Y. B. B. als een zeer ernstige kampioenscandidaat moet worden aangemerkt. In de hoogere re gionen gaat het anders wel spannen en de vraag is maar wat V. V. Z. zal doen. De wedstrijd tusschen G. D. A. en Lisse, clubs welke ongeveer gelijk te stellen zijn niet T. Y. b. B., deelden na spannenden strijd de punten, 11. De stand ziet er als volgt uit: V. V. Z. 2 2 0 0 4 5—0 2.— 5 2 2 1 6 10—5 1.20 5 2 2 1 6 15—10 1.20 5 2 1 2 5 14—12 1.— 5 13 15 13—12 1.— 5 13 15 10—14 6 2 2 2 6 9—14 1.— 6 1 2 3 4 11—11 0.67 5 0 3 2 3 10—19 Ö.oO 7 6 1 0 13 27—11 1.86 4 3 0 I 6 16—8 1.50 4 3 0 1 6 12—8 1.50 3 2 0 1 4 13—10 1.33 4 2 1 1 5 11—6 1.25 4 1 0 3 2 6—14 0.50 6 1 I 4 3 6—20 0.50 4 0 1 3 I 8—13 0.25 4 0 0 4 0 7—16 0.— Overgang C. Q- D. A. T. Y. B. B. °r. Willem Lisse L. en S. D. H. L. H. B. C. Excelsior 3e klasse G. Slechts één wedstrijd was vastgesteld voor deze afdeeiing. De hekkensluiter D. O. S. S. had bezoek Van V.V.A. van wie het een 21 nederlaag te slikxcn kreeg. D. o. S. S, zit wol in den hoek waar de slagen vallen. Het zal spoedig uit een ander vaatje moeten gaan tappen, want anders vreezen we het ergste. V. V. a. behaalde hiermede zijn eerste overwinning. De stand luidt: v. I. C. D. E. M. Zwaluwen Z. P. C v- v. A. Alw. Forward Volendam D.O.S.S. 9 20-8 1.80 9 15—8 1.80 11—9 1- 13—13 1.— lft—13 1.— 16—13 0.80 17—19 0.80 6—14 0.— klasse FE Van de 2 vastgestelde wedstrijden ont breekt nog de uitslag van den wedstrijd D.O.N.K.—E.D.O.H. In den Haag behaalde het NoordTwijksche S.J.C. een 3—2 overwinning op de Graai Willem reserves. Het krachtverschll is hier al zeer miniem. De grootste zege was 31- Ondertusschen boekte Graaf Willem II nu *eeds zijn tweede nederlaag. Er kan echter nog veel gebeuren en In ®cn afdeeling met zoo'n klein aantal clubs is aUes mogelijk. E.D.OH 2 2 0 0 4 6—3 2.— S.J.c 3 2 1 0 5 9—6 -1.67 Eeiden 2 1 1 0 3 4~3 1-50 P'O-NJC 2 0 111 2—4 0.50 klingen 3 o 1 2 1 4—6 0.33 Graaf Willem II 2 0 0 2 0 2—5 0.— De districten wedstrijd Noord Holland- Amsterdam is geëindigd in een 1-0 overwin ds voor de Noord-Hollanders. J°or de Amsterdammers, die vrijwel zeker eem „Van de overwinning, een geweldige te- foenvaller. asm„ Öezen wedstrijd zegevierde enthousi- Vn °Ver techniek. Voor een groot deel is de Noordholand- «e zege te danken geweest aan het bui- Sewone doelverdedigen van Van Eiburg 'end uit HaarlemNoord Holland). 1 Y.B.B. I kon het m Schiedam met verde Jengen dan rot een gelijk spel. In een wed- r'id waarin het spel mei op een ai te besi 11 Torid. De grootste oorzaak hiervan was d Setwijjeid hei zwaar te Despelen Kle>veld, b door den vee' gevallen regen niet in Oq, sraai verkeerde. Typisch is het, dat laaN, nh weer de eeel-zwarten z ch in de on^'8 v»it minuten de overwinning zagen laatst" Het aloude spreekwoord „de Onze f '°°dies wegen het zwaarst" geldt voor t,ee.ee|-2warten dit seizoen wel oijzondei. langstelling voor de Roomsche sport in Schiedam schijnt ook al niet bijzonder groot te zijn want 'oen scheidsrechtei lanssen uit den Haag her tossen „omzoomden" slechts een 50-tal roeschouwers het veld. Excelsior stelde zich volledig op met Vollebregt Noesstede Hofmans Ktooc Kemenade Jansen Scholten v. Gelooven Peters v. Lingen Boon T.Y.B.B. is eveneens „au grand compler". Excelsior heeti den toss gewonnen en speelt voor de rust met den krachtigen wind in den rug. Ondanks dit voordeel zijn de geei-zwarten met in de minderheid en v. Leuven doelpunt reeds kort na den aanvang. De vreugde is echter van korten duur want nog geen vijf minuten later brengt v. Geloove met een pracht schot de partijen weer op gelijken voet. Hoewel Excelsior krachtige pogingen doet om het T.Y.B.B.-doel te doorboren kan de T.Y.B.B.-detensie de situatie gemakkelijk meester blijven, daar het combineeren der Schiedammers al bijzon der decht is. Even voor rust nemen de geel zwarten weex de leiding door roedoen van v. I-ïonschofen. Rust 2—1. Na de thee krijgen de Haarlemmers den wind mee en iedereen denkt, dat zij hun voorsprong wel flink zullen vergrooten. Excelsior echter had blijkbaar voor deze bijzondere gelegenheid zich de medewerking verzekerd van vrouwe „Fortuna'' wam hoewel Mooren er na rust niet meer aan te pas behoefde te komen en de ba! niet van de Excelsior-helft af kwam zag de geel-zwarte voorhoede geen kans den Exc.-doelman te passeeren. O.i. was dit voornamelijk te wijten aan het feit. dat de boys hun tegenstanders te veel insloten. Even voor tijd krijgt Peters in duidelijke bunenspelpositie den bal toege speeld en casseert zonder moeite Mooren. Tot ieders verwondering kent scheidsrechter Janssen het doelpunt toe. (22). De boys doen in de reesterende minuten nog een aatste poging om de leiding te hernemen. De Vries schiei hard in, doch Noessrede slaat den baJ met de hand uit doel. Ook dn ontgaat den tcheidsrechrer, zoodat het einde een puntenverdeeling brengt, waarmede de Schiedammers meer dan tevreden mogen zijn. UITSLAGEN 18 NOVEMBER le klasse A Amsterdam: De Meer 2—The Unity Amsterdam: R.K.A.V. 2—N.E.A. Amsterdam: P.V.C.B.—Wilskracht 2 B Haarlem: T.Y.B.B. 2—A.D.O. Haarlem: Geel-Wit—H.B.C. 2 C Delft: D.H.L. 2—Graaf Ploris Rotterdam: Spartaan—V.G.M. 2e klasse A Alkmaar: A.R.C.—V.V.Z. 2 Heemskerk: A. D. O. 2—Voorwaarts O Haarlem: D. S. S.Santpoort 2 D Den Haag: V.A.O.—V.V.L. Voorburg: WilhelmusWestlandia Poeldijk: P.P.C.—A.V.V. E Rotterdam: Actlvltas—Raptim Rotterdam: Celer—Aeolus 3—1 1—2 0—2 1—5 4—1 3—2 2—1 2—2 1—5 2—4 4—1 8—1 1—0 0—2 3e klasse B Amsterdam: V.I.C. 5Constantius 13 Amsterdam: Zw.luwen 3N.V.A. 2 43 C A'dam: The Unity 2—The Victory 36 Amsterdam: India 2Amsteldijk 04 D Haarlem: Alliance—Onze Gezellen 2 52 Bennebroek: E.S.M.Santpoort 3 51 E Rijpwetering: D.V.O.S.J.C. 2 20 Stompwijk: S.N.A.—D.O.S. 14 Oegstgeest: O.V.V.S.D.O. 71 P Den Haag: Edoh 2Geel-Zwart 22 Wassenaar: Blauw-Zwart 2P.P.C. 2 31 Voorburg: Wilhelmus 2Gr. Willem3 52 G Rotterdam: Aeolus 2—Donk 3 52 Schiedam: S.G.V. 2—St. Lodewljk 2 4—2 4e klasse A Zaandam: V.V.Z. 3—G.V.O. 3 3—2 B A'dam: St. Louis 2—Amsteldijk 2 1—8 Ouderkerk: N.E.A. 2—Z.P.C. 3 1—0 Amsterdam: The Unity 3R.K.A.V. 4 5 2 C Bovkerk: Roda 2—'Wilskracht 4 4—4 Amsterdam: D.O.S.S. 2S.V.P. 1 0 Amsterdam: De Meer 4Zwaluwen 4 3—1 D Heemstede: H.B.C. 3—V.V.P. 3—0 Santpoort: Santpoort 4R.K.VZ. 2 0 4 Haarlem: Victrlx 2—Alliance 2 2—5 E Noordwijk: S.J.C. 4—B.S.M. 3 2—0 Lisse: Lisse 4—D.V.O. 2 8—° Roelofsarendsveen: D.O.S. 2— Teyllngen 3 0—3 F Veur: A.V.V. 2—L. en S. 3 0—5 H Schiedam: Excelsior 4Duiven 3 12 Rotterdam: S.P.L. ICeler 3 34 5e klasse A Naaldwijk: Westlandia 3—V.A.C. 2 1—1 Den Haag: Valkeniers 2— G.-Zwart 2 1—3 Poeldijk: P.P.c. 5—S.D.S. 2 0—2 D. S. S. ISantpoort II 44 B. S. M. ISantpoort III 51 Santpoort IV—R. K. V. Z. II 04 Santpoort V—T. Y. B. B. V 0—3 Om 1 uur stellen Santpoort en T.Y.B.B. zich op. T.Y.B.B. is niet Volledig, zij zijn echter wel flinker dan Santpoort. Santpoort moet dan ook het oneïerspi delven. Bij Sant poort liepen eenlge spelers, die biykbmaar niet veel lust hadden zich erg in te spannen. Wie het aangaat doet goed hier notie van te nemen, daar de Secr. met zulke spelers re kening zal houden. Om 2 uur kwam een sterke Zw. combie. tegen onze kleine Santpoortertjes IV in het veld. Het was blijkbaar de bedoeling, de ne derlaag van Zw. I verleden week te wreken, er waren tenminste eenlge spelers bij, die verleden week tegen ons le ultkwameiv. In het veld stond het wel wat kinderachtig, zulke groote kerels tegen onze kleine jon gens. Nu ze hebben zich gewroken, of de overwinning echer werkelijk zoet smaakt, dat betwijfel ik. Heeren, nu 14 dagen lichamelijken rust, maakt u echter geestelijk op ter missie a.s. Zaterdagavond 7 uur. - Een zeer sterke wind staat van doel tot doel. Zandvoort verkiest het eerst tegen de wind In te spelen en H. V. C. trapt af. Scheidsrechter is de heer J. H. Hulsman. H.V.c. opent het spel, maar Zandvoort neemt den aanval over. Paap schiet in des keepers handen. H.V.C. komt dan al zeer De Wereld beroemde BULLDOG HAK Duurt 5Ó3M zoolanct&Is dér Het nieuwe VfOOD-miM leolmaferiatil Glijdt niet uit Wordt Oelük leder bevestigd De alom bekende Wood-Milne RuoberfaDr'ek ts erin ge laagd. een nieuw zooi-marenaai WOOD-MILNE RUBBER LEDER te tabriceeren. Dit biedt enorme voordeeien boven gewoon zoooeder Het ts eebter niet te vergelijken met gewone rubber docb beett alle eigenschappen van leder en wordt op dezelfde maniet verwerkt (genaaid, gepend, enageld). Hei duurt echter circa 3i/2 maal zoolang, kost niet duurder, loopt aangenamer, glijdt niet uit en kan voor het meest elegante schoeisel gebezigd worden. De kegelsport heeft de laatste 2 Zater dagen en Zondagen weer hoogtij gevierd in het Kegelhuis aan de Tempelierstraat. Groote animo bestond er voor den kam pioenswedstrijd, die werkelijk een groot suc ces is geworden. 150 kegelaars (sters) hebben hieraan deel genomen en er is zeer hoog hout geworpen. De heer M. Reenters werd door het gooien van 347 houten kampioen voor het Jaar 1923, terwijl de heeren M. H. liggers en A. Door nebosch met respectievelijk 344 en 342 hou ten beslag op den lsten en 2den prijs wisten te leggen. De volledige uitslag der gehouden wedstrij den, die zich allen in een groote belangstel ling mochten verheugen, luidt als volgt: Persoolijk kampioenschap 1928 Kampioen: M. Reenters met 347 houten. Prijs: Houten: Treffers lste prijs M. M. faliggers 344 2e prijs A. Doornebosch 342 3e prijs G. Lembeek 341 4e prijs H. v. Duinen 338 5e prijs A. C. Kreek 334 50 6e prijs J J. v. d. Horst 334 48 7e prijs H. v. d. Kaa 329 8e prijs Joh. V. d. Elden 328 9e prijs B. Wagenaar 326 10e prijs H. Prantzen 323 49 11e prijs J. A. v. Kessel 323 48 12e prijs J. Klauwers 318 13e prijs D. P. Joustra 317 49 14o prijs Mevr. de Bruin 317 48 15e prijs A. Verhagen 316 49 16e prijs D. Bremer 316 48 17e prijs M. Henneman 314 18e prijs Mevr. Oomstee 313 19e prijs J. Stammeijer 311 49 20e prijs N. Giebels 311 48 Consulatieprljs: J. Kloppers 264 0 poedels Hoogste werper, in 10 ballen: M. Reenters 76. Vrije baan-wedstrijd Hamburgertelling Baan F Baryth genoemd wordt is een oud beproefd kleurloos werkend middel. Door dit schrijven, hoop ik iets te hebben bijgedragen om het vraagstuk van vocht- wering op fe lossen, het beste is echter bij het begin van den bouw de materialen te laten kernen en toezicht te houden dat deze ook werkelijk in die verhoudingen en kwali teit verwerkt worden als is voorgeschreven. Hoogachtend, R. Verkrijgbaar bij alle moderne schoenmakers, in lederzaken en schoenwinkels. Eischt tevens dit zoolmateriaal op uw nieuw schoeisel goedkoop aan een doelpunt, als de midvooi Vos van Verre een 'tam schot op het doel lost, en keeper V. d. Mije denkt dat de bal achter gaat, deze nog juist langs de paal in het doel huppelt. 01. Thans komt Zandfvoort zeer goed combi neerend opzetten en blijkt de wind geen' be letsel voor hun te zijn om zeer goed spel te spelen. Uit een goed genomen comer van Paap krijgt Zoltan de kans van den dag, doch hij mist. Enkele corners op het Zandvoort- doel leveren ook voor H. V. C. geen resul taat op. Wanneer Zoltan zijn kans schoon ziet rent hij in zijn eentje op het H. V. c.- doel af en geeft den keeper'geen schijn van kans. 11. H. V. C. doet fanatieke pogingen om de leiding te heroveren, hetgeen hun ondanks het voordeel van den wind niet ge lukt. Rust1—1. In de tweede helft heeft Zandvoort het voordeel van den sterken wind, doch ondanks dat wil het ln de voorhoede niet gelukken Houtkamp weet dan eindelijk een voorzet van Paap te benutten. 21. Enkele minuten daarna ligt den 3dan goal in het net, .doch deze wordt wegens buiten spel geannuleerd. H. V. O. laat het er niet bij zitten en zet alles op het spel het ver loren terrein In to halen, hetgeen hun dan ook werkelijk gelukt, als na een vlug op brengen van Kerstholt, Sleeking onhoud baar inschiet. 22. Er zijn dan nog enkele minuten te spelen en Zandvoort bestookt het H. V. C.-doel geducht. De vrijstaande Keesman krijgt den bal uit een scrimmage toegespeeld en hij bedenkt zich geen oogen- blik, maar prikt den bal zeer snel op het H V. C.-doel. 32, waarmee het einde komt. (Vriendschappelijk) Op het A. D. O.-terrein stonden Zondag in een vriendschappelijken wedstrijd tegen- over elkander een van de runners-up si afd. I A en een uit de middenmoot ln Afd. II. Dat het nochtans by een gelijk spel gebleven is, Is geheel In overeenstem- ming met het feit, dat de tweede afdee ling „zwaarder" is dan de eerste A.D.O. kwam met vier, V. s. V.' met twee invallers in het veld. By een snel opgaand begin komt de thuisclub ln dé meerderheid en weet al spoedig tot v. d. Meer door te dringen, die evenwel retourneert. Toch moet hy zwichten, wanneer de A.D.O.- rechtsbinnen een fout in de V. S. V.-achter hoede niet ongebruikt laat voorbygaan (1-4)). Mooie momenten voetbalspel worden af gewisseld met slechte. De vurigheid van een competitiewedstryd ontbreekt en men laat zoo nu en dan het leder gemoedeiyk aan qen tegenstander. Toch meent de V. S. V.- spil Horeman met een enorm harden schuiver te moeten geiyk maken (11). Quax stopt den bal wel, maar- moet hem laten glippen. Door dit succesje komt er weer wat leven in. A.D.O. brengt tal van malen snel op en veel van het achterhoede- werk komt op keeper v. d. Wind te rus ten. Door een aarzeling van v. d. Griendt weet A. D. O. de leiding te hernemen (2—1) Dit doelpunt had by een weinig tactiek voorkomen kunnen worden. Thans begint A. D. O. weer te verslappen en ondergaat het spel een verplaatsing naar keeper Quax. Mooie aanvallen worden door dezen onderschept en tal van schoten onschade- ïyk gemaakt, doch nu en dan is hij on zeker en moeten de backs hem te hulp ko men. Tien minuten voor rust onderneemt A D. O. een snellen aanval en met een goed schot vergroot de rechtsbinnen de leiding (3—1). De rust komt niet, voordat de rood-witte voorhoede een drietal mooie kansen om te scoren om hals gebracht heeft. Na de thee biykt het V. S. V.-team een wyzigtng by wUze van proef te heb ben ondergaan. Horeman staat 'middenvoor en Heyerrpan is naar de spilplaats ver huisd. In de voorhoede vlot het beter, door een betere verdeeling van het spel, terwijl Heyerman door zyn „sjouw"-werk op zijn nieuwe plaat» zeer voldoende debuteert. Spoedig ligt een kopbal van Horeman uit een voorzet van Hillekamp achter Quax (3—2). Nu is A. D. O. er voorloopig uit en tracht V. 8. V. met man en macht geiyk te maken. De thuisclub wordt teruggedrongen, maar door stug verdedigen worden doelpun ten voorkomen, terwyi V. S. V. met schie ten niet fortuinlijk is. Toch weten de Ha genaars zich los te werken en worden v. d. Wind moeilijke oogenblikken bezorgd. Maar V. S. V. weet geleidelijk het offensief weer aan zyn kant te krygen, en goed combineerend belaagt het binnentrio het A.D.O.-doel. Het duurt evenwel langen tijd voor de Koning den gelijkmaker weet te forceeren (33). Een overwinning voor de bezoekers wil het niet meer worden, al zyn de kansen daarvoor wel geweest. Met een geiyken stand eindigt derhalve deze geanimeerde kamp. TENTOONSTELLING VANWEGE DEN HAARLEMSCHEN POSTDUIVEN- BOND Bovengenoemde bond houdt a.s. Zaterdag en Zondag zijn jaarlij ksche tentoonstelling van Postduiven, waarvoor circa 550 duiven Zijn ingeschreven. Dit is tot heden het hoog ste aantal dat door de Haarlemsche liefheb bers werd ingeschreven. Door bijzondere omstandigheden wordt de tentoonstelling niet gehouden in de Infantériekazerne, doch in gebouw Caecilia, lansstraat 48. BEKROOND Op de heden van 16 tot 20 Nov. gehouden groote nationale tentoonstelling Z.P.H.V., voor de Zaanstreek te Zaandam, behaalden onderstaande stadgenooten met hun post duiven bekroningen De heer G. H. Stouten, Eere-prijs voor schoonste inzending Schoonheidsklasse Eere-prijs voor de beste inzending in de vliegklasse (bevlogen duiven), 19 eere- prijzen. Voorts met blauwe postduiven 3 eerste prijzen, 2 tweede en 1 derde prijs, met blauw-kras (donker en licho) 13 eerste prijzen, 5 tweede en 1 derde prijs, met rood en rood-kras 4 eerste prijzen en 1 tweede prijs, met zwart-kras 2 eerste prijzen, met bonten 11 eerste prijzen, 2 tweede en 1 derde prijs, 1 Z. E. V. met andere kleuren 1 tweede en 1 derde prijs. De heer L. Gimbrêre in afdeeling schoon heidsklasse, met zwart-kras, 2 eerste prijzen, met rood idem, 2 eerste prijzen benevens 4 eere prijzen. Bovengenoemde wedstryd, welke een ge animeerd verloop had, werd Maandagavond gespeeld ln café „De Doelen", a. d. Doel- straat. De matacforen speelden een uitstekende party. Zitman (Vriendehkring) begon met een goede 15, gevolgd door 2 maal 8; doch zijn partner antwoordde met 12 en 19 car., waardoor de stand weer vrijwel gelijk was. Na eenlge minder sterke beurten van beide zijden, maakte Dekker kort na elkaar fraai 10 en 18 car. Een goedgespeelde 12 van den speler der thuisclub vermocht de match niet ln zyn voordeel te beslissen en reeds in de 18e beurt beëindigde de Excelsiorman de party. De match der Nos. 3 werd minder sterk gespeeld. Zoowel Wagenaar als Oosthuis, waren niet in vorm en kwamen sporadisch in de dubbele cijfers. Aan spanning neeft het echter niet ontbroken. Beurtelings na men belde spelers de leiding, zoodat tot het einde der partij het resultaat onzeker was. Met een goede 11 bracht Wagenaar zich ten slotte in veilige haven. Lamers (Excelsior) kreeg tegen Filippo (Vriendenkring) weinig kans. Laatstgenoem de was uitstekend in vorm, scoorde in 't begin kort na elkaar 10, 10, 12, 8 en 9 en stond weldra 40 car. voor. zyn tegenstan der was er niet in en zijn hoogste serie werd slechts 8 car. Na een goede 11 maakte Filippo de party reeds ln de 25ste beurt uit. No 4 van de bezoekers was verhinderd waardoor zyn match tegen Coplnl Sr. uitge steld werd tot hedenavond. De voorloopige uitslag is als volgt: 2 Vriendenkring H. Zitman 85 Wagenaar 100 Piloppo 100 Totaal 285 Excelsior Dekker 100 Oorthuis 90 Lamers 38 le prijs J. Klauwers 2e pl'lis P. Beccari 3e prijs J. C. W. de Paus 4e prijs H. C. Louw 5e prijs Jos v. d. Eisen 6e prijs H. Franken 7e prijs H. v. Duinen 8e prys J. Noë Houten 112 110 100 98 98—2x84 94—84—80 92 90—82—81 Vrije Baan-wedstryd, gewone telling Baan G le prüs G. Rotteveel 2e prys J. Beeren 3e prys H. Lomans 4e prijs W. de Dood 5e prijs J. Lommelaars 6e prys H. C. Louw 7e pros P. H. J. Kuipers 8e prijs Jos v. d. Eisen Houten 44 43 42—2x41—30 42—41 42—2x39—37 41—3x40 41—40—38 41—39 Koppelwedstryd Baan H le prijs H. v. Duinen en H. v.d. Kaa 4845 2e prijs H. Lomans en J. Noë 472x45 3e prys P. H. J. Kuipers en D. Edel 47—42 4e prys H. Frantzen en A. Wagenaar 46—3x44 ParenwcdstrUd Baan C le prys Mevr. Oomstee en H. v. Duynen 48—45: 2e prijs Mevr. de Bruin en H. Verdel 48: 3e prys Mej. Groenewegen en H. Smolenaars 47: 4e prijs Mevr. Heidendaal en G. F. Helden- daal 2x45: Vrije Baan, Dames, gewone telling Baan C le prijs Mevr. Heidendaal 42 2e prys Mevr. de Bruin 2x41: 3e prijs Mevr. Oomstee 2x39: 248 Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk Haarlem. 16-11 '28. Redactie Nieuwe Haarl. Courant, Haarlem. In uw blad van 8 dezer, derde blad, derde kolom, las ik een bertch' over het droog maken der gevels van de woningen aan het Meidoornplein en 'daar ik optreed als chemi ker aan een bureau voor onderzoek van bouwmaterialen interesseerde het mij, ook hier eens de uitwerking van een der vele voor dit doel in den handel gebrachte pre paraten te gaan bezichtigen. Ik heb verwonderd gestaan over het smerige uiterlijk, dat deze woningen gekregen hebben qn het is gelukkig, dat deze woningen met aan een grooien autoverkeersweg liggen, anders kon het wel eens gebeuren dat men ook hier, aan het einde van het volgende jaar, den staalborstel er bij moest halen om de gevormde koekstof er af te krabben; juist zooals dit is geschied aan een blok huizen in de Stadionbuurt te Amsterdam. Het ligt met op mijn weg de vele middelen, die door mij onderzocht en op deugdelijkheid beproefd werden, te vermelden, daar deze voor het meerendeel in hoofdzaak bestaan uit paraffine en diverse metaalzeepen. Die stoffen hebben voor het meerendeel de on aangename eigenschap, dat zij door weers invloeden aangetast worden, zoodat vele er van reeds na een enkele laa;; chemisch zóó zijn veranderd, dat de water keerende werking verdwenen of sterk verminderd is. In vele gevallen zit het doorlaten van vocht niet in de poreusheid van de steen, maar in de voeg wanneer daarvoor slechte specie ge bruikt is geworden. Ook lijkt het soms aan den binnenkant alsof de muren doorslaan, hetwelk dan vaak mets anders is dan con- densatiewater en de schuld ligt in te harde specie waarmede de muren beraapt zijn geworden. Hoe het ook zij, de huizen zijn door de impregnatie er niet fraaier op geworden en men had hier beter gebruik kunnen maken van natron waterglas, ofschoon dit wederom het euvel heeft van stukvriezen en bij schilfers afvallen. Er bestaan toch verschillende kleurlooze middelen om muren tegen slagregen ondoor dringbaar te maken o.a. de meer dan 50 jaar bekende Kesslersche fluaten, zuiver chemische producten," zonder eemg waas van geheimmiddeltjes en vrijwel bij eiken grooten chemicaliënhandel verkrijgbaar. Fluaten wer ken vrijwel kleurloos, dringen diep in den steen en vormen aldaar een soort dubbel- cristal dat werkt als een soort veiligheids klep, op die wijze, dat het vocht van buiten is afgesloten en de condensatie van binnen toch naar buiten kan treden. Een architect die op de hoogte van zijn tijd is. of liever gezegd van den ouden tijd, moet toch zeer zeker de werking van fluaten kennen en ontegenzeg lijk zijn die bekend aan eiken civiel-ingemeur en her zou mij verwonderen als Bouw- en Woningtoezicht dit middel met kende. In verbaas mij er steeds over c' it de goe1 gemeente maat steeds naar nieuwe middeltjes grijpt waarvan de deugdelijkheid over tien tallen van jaren nog met bewezen is en zich meest door schreeuwende reclame en moote namen laat verleiden. Ook het barythydraat, hetwelk vee) in Engeland gebruikt wordt en eenvoudig „HET BROKKENHUIS" Dringend kleedingstukken en beddegoed gevraagd. Het bestuur van het Brokkenhuis, dat on langs in dit blad een dringend beroep heeft gedaan op de ingezetenen van Haarlem en Omstreken, ter verkrijging van meerdere goe deren en voorwerpen ten behoeve van de noodiydende bevolking, moet thans tot zyn spüt mededeelen, dat ln tegenstelling van vorige jaren, het aantal ontvangen kleeding stukken e.d. nog zeer gering is. De stroom van aanvragen neemt daarentegen nog ont stellend toe zoodat vele arme gezinnen, die zooals bij onderzoek bleek, de hulp niet kun nen ontberen, noodgedwongen moeten wor den afgewezen. Dit is temeer te betreuren, daar het hier veelal geldt, ouden van dagen, zieken en werkloozen-gezinnen die van zeer geringe inkomsten rond moeten komen, en vrywel aan alles gebrek hebben. Onder meer moest een oud moedertje, dat onze hulp had ingeroepen voor verstrekking van een kachel en een warmen mantel, worden afge wezen, daar een en ander niet meer in het magazyn aanwezig is. We zouden dit vrouw tje, dat alleszins hulp waard is, echter zoo gaarne willen helpen en vragen u, wie helpt ons hieraan? Wie helpt ons voorts aan een nette win terjas voor een fatsoeniyk persoon van mid delbare grootte, die voorheen betere dagen heeft gehad en thans van een zeer bescheiden Inkomen moet leven? Verder is er groote be hoefte aan kindergoed, warme jasjes, man teltjes en jurkjes voor eiken leeftijd. Voorts doet. het bestuur nog een vriendelijk beroep op H. H. winkeliers om bij eventueele balans- opruiming etc. het Brokkenhuis te gedenken door toezending of laten afhalen van onver koopbare incourante goederen en artikelen, die voor de betrokken gezinnen echter nog van zooveel waarde kunnen zijn. Helpt nu allen krachtig mede den nood in de gezinnen te lenigen en laat nu een ieder die wat te missen heeft het onverwyid aan ons afdra gen. De laatste 3 weken werd weder in vrïende- ïyken dank ontvangen van Mevrouw J. F. A. te Heemstede 2 springbakken en 1 pakje goed; van mevrouw H. 1 doos met goed; van mevr. K. 1 kinderstoel; van mevr. B. de H. Bloemendaal 2 ledikanten en diversen; van mevrouw S. 5 paar schoenen, van mevrouw K. 2 stoelen, van mevrouw van N. 1 pak je goed, 1 petroleumkachel: van mevrouw ten H. R„ te Bloemendaal 2 doozen met goed; van N. N. 1 doos met goed; van mevr v d H R 2 doozen met goed; van Mr. H. 1 'gasfornuis en diversen; van mevr. Dr. M 4 paar schoenen, 1 pakje goed en diver sen; van mevr. ten K. 1 doos goed; van K. N. 1 pakje goed; van mevr. P. 1 pak kleeren, 5 paar schoenen; van mevr. wed. C. 2 paar schoenen en eenige kleeding; van mevr. R. ondergoed en dameshoeden; van mevr. Dr. D. 1 stoeltje en 6 rollen zeil; van mevr. K. 1 wieg; van mevr. v, M. diverse artikelen, van Mr D te Bloemendaal 2 doozen met goed; van mevr. D. 1 divan, 2 heerencostuums en eenlg ondergoed; van mevr. R. 2 heerencos tuums; van mevr. B. 1 gasfornuis; van mevr. V 1 ledikant; van mevr. O. de L. 2 doozen en 2 pakjes goed; van mevr. H. te Bloemen daal 1 pak goed; van mevr. de H. 1 pakje goed; van mevr. de L. 1 zak geed; van mevr. R. 2 kachels 1 paar schoenen; van mevr. L. 1 pakje goed; van mevr. ÏI. v. D. 1 pakje goed, van mevr. V. 1 houten ledikant, stvoo- matras, 1 petroleumkachel, I bloemtafeltje en diversen en van 't Roode Hruis 'n mooie party beddegoed. Gaarne worden nog goederen en voorwer pen van allenei aard ingewacht, terwijl ook financieele bijdragen dankbaar worden aan- vaard De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven worden aan het adres Kinderhuisvest en telefonisch voor Haarlem bij mevrouw O N v. d. Vangst-de Gilde, Brederodestraat 14. tel. no. 11702 en bij mevr G. S. de Veer-Blok Wijbrandi, Kle verlaan 50 tel. 12998 en te Bloemendaal bij mevrouw M Lioni-Jungblut. Rijperweg, telef 22115 en by mevrouw E. A. Prinsen Geerlings-Blaauw, Platanenlaan 6, tel. 22478. Het bestuur van het Brokkenhuis. (N t e t - O t f l ei e e 1)- 449e STAATS1 OTERIJ. Trebktne v»n ninndgp 2n November 1928. le Klasse 2e llist. Hooee prijzen: 525 1500.—. 7847 1000 8843 400 5860 9180 11826 19740 17433 fWO.—. Prijzen van f 20.— 3 121 166 128 214 336 369 403 470 483 520 553 502 708 781 799 841 898 995 1027 1056 1067 1130 1136 1159 1169 1178 1195 1231 1246 1271 1301 1309 UI5 1332 1372 1384 1385 1470 1-528 1636 1662 ,730 1781 1870 1920 1928 1951 1993 2032 2039 2067 2078 2122 2141 2142 2174 2213 2219 2239 2260 2299 2320 2347 2355 2457 2487 2543 2573 2576 25S8 2640 2653 2666 2675 2696 2713 2724 2737 2764 2767 2768 2856 2887 2910 3H20 3028 3029 3055 3078 3155 3169 3177 3245 3258 3260 3293 3366 3415 3420 3428 3445 3578 3634 3722 3743 37«,| 3776 3827 3837 3911 4011 4066 4111 4138 4161 4226 4327 4384 4402 4406 44 0 4417 4852 4SS9 4600 4648 4691 4751 4773 4779 4782 4868 4931 4981 5008 505» 5071 30.'2 5090 5119 5206 5257 5305 5389 5393 5415 5157 55.30 5546 5631 5636 564.4 5687 5745 .4762 5815 5821 5938 5939 599' |40 6276 6323 6357 6376 6465 6516 6518 6573 6582 6587 6629 6676 6707 6725 6732 67 iu 6749 6596 6902 6928 7139 7242 7287 7403 7418 7431 7521 7621 7626 7713 7824 7852 7862 7871 7947 7954 7998 8008 8093 8129 8152 8214 8264 8272 8353 8423 8444 8549 8428 8549 8691 8849 8941 8981 9007 9025 9026 9081 9103 9111 9120 9123 9185 9259 9274 9211 9312 9321) 9405 9501 9518 943 9621 9632 968! 9700 9718 9792 9812 9838 99 i I 9937 9983 10105 10131 10195 10253 10271 I02S6 10345 10354 10392 H'478 10.407 10597 16677 107)8 1074.3 10753 10769 10778 10926 10986 11102 <1119 11195 11222 11234 11238 11289 11.369 11388 1 M2I 11455 11502 11403 11572 11611 11631 11705 11713 1I/26 11729 11756 11891 11957 11968 1196V 1199-. 12104 12176 12275 12301 12317 12347 12376 12383 12387 12388 12.460 12569 12669 12650 12791) 12839 128-10 12851 12880 12900 12947 12964 12994 13007 13078 13094 13222 13266 132S8 13293 13363 13370 13438 13461 13474 13691 13834 13850 13866 13892 I39u5 13939 14019 14116 14164 14173 14184 14279 14327 14558 14494 14628 14693 14702 14717 14747 14804 14824 14886 149.12 14914 14925 14928 I41-55 ro«6 14998 14007 15040 15085 15095 15113 15137 15207 15247 15270 15322 15358 15458 15526 1586.1 15604 15621) 15623 1563S 15700 15721 14744 15815 15920 15987 16037 16040 16084 16109 161S4 16273 16273 16297 16317 16341 ;<l.)SI 16411 16440 16497 16419 16594 16684 1674/ 16/46 16963 16966 17033 17147 17265 17308 17 '38 173.46 |7365 17375 17.384 17402 17406 17468 174,19 17545 17448 17481 17619 17641 17658 17697 17731 17747 17812 1792.4 17988 18033 18050 18150 18180 18209 18218 |SM8 1,8430 IS'444 I86O0 18624 18658 18(2,7 :S706 18708 1884.4 I8S46 18848 188.40 18863 I8s.8< 1890.8 190.30 19082 19125 19195 19282 19328 19337 19338 19.346 19351) 195)3 195.4.4 19=68 19615 !9h36 196S7 19723 19772 197 0 19787 19862 1990.3 1990S 2(8-29 20043 2007! 20119 20124 20158 202(1') 20279 20.361 20.382 20549 20573 20591 20567 21)668 20705 20919 20953

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7