Luchthelden - Boomplantingsdag te 's-Bosch - De storm DINSDAG 20 NOVEMBER 1928 S'7:, x NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Wanneer de Novemberstorm 's nachts als een razende Roland op toch al niet te stevig gebouwde huizen z'n woest bekenden arm neer laat vallen, krijgt de fotograaf den volgenden morgen het bovengereproduceerde resul taat te kieken, dat wel pleit voor den storm, maar niet voor de huizen. De zware ijzeren demonstratieloods van de Mij. voor Huiswerken aan de Calankade in fepoorwijk te Den, Haag, werd door den storm van jJ. Vrijdag in elkaar gedrukt. De dikke ijzeren buizen werden als ijzerdraadjes verbogen Als zij in Afrika zijn kost het den fotografen vaak zeer veel moeite goede foto's te maken, omdat de wilden vreezen, dat er kwade geesten te bun kastje zitten. Gelukt het hun echter, dan krijgen we typen zooals dezen waterdrager Een wolkenkrabber-landschap met geweldige contrasten levert wel de hierboven geplaat ste foto op, waarop het gebouw der New-Yorksche levensverzekeringsmaatschappij. Het huis van tien verdiepingen ernaast lijkt er een poppenhuisje bij. Het groote gebouw heeft 34 verdiepingen Hiernaast: De leiders der Byrd-expeditie naar den Zuidpool vóór hut vertrek gekiekt. Derde van rechts, staande, commandant Byrd. 1 Hier boven) De eeptige vrouw welke met haar jongen mee naar den Zuid pool trekt: de kapiteinsvrouw van den poolvaarder Larsen Te Nieuwenhagen (L.) werd Donderdag der vorige weck de nieuwe burgemeester met groote plechtigheid geïnstalleerd. De heer Mr. J. E. L. M. H. Geradts werd aan de grens zijner gemeente met bloemen verwelkomd Een Berlijnsche ingenieur dr. J. Zacher, heeft een uitvinding gedaan op therapeutisch gebied, waardoor nit een verbinding tusschen een electrode uit zink en een uit kooper geneeskrachtige werking wordt tt voorschijn geroepen. De uitvinder met zijn toestel Bij gelegenheid van den jongsten Boomplantdag te 's-Hertogenbosch gehouden, kiekte onze fotograaf ook den bekenden Bosschen Burger vader, burgemeester van Lanschot, in volle actie tijdens het zingen van het Boomplantlied.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8