Stadsnieuws Sint Nicolaas-Cadeaux H.J. VAN DER MEER Beringa &Wutt!ric!), Haarlem UIT DEN OMTREK KENNEMERLAND AMSTERDAMSCHE BEURS CHEQUE-KOERSEN Barteljorisstr. 16 Tel. No. 1^756 Pijn in rug en lendenen Kloosterbalsem SCHAGCHELSTRAAT 7 ;p(F- LAGE PRIJZEN EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 23 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Missio Canonica De Jeugdorganisatie Regeling van het Godsdienstonderricht Het drogen van bietenloof Een installatie in den Haarlemmermeerpolder Nog goed afgeloopen! Rond het proces tegen den moordenaar van Obregon Het drama in het jachtveld te Gemert Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde VAN ONZE RECHTBANK Successen van Mia Peitenburg in Weenen Stofzaigerhuis MAERTENS VIJFHUIZEN ELOEMENDAAL ,,Geen goud zoo goed" VOGELENZANG ZANDVOORT HEEMSTEDE btaat van Besommingen Marktbericht R i j k s v i s c h a f s 1 a g BEVERWIJK IJMUIDEN-OOST VELSEN CASTRICUM VELSEROORD. MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARN ÜBANK Haarlem - Amsterdam MARKTNIEUWS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem Amsterdam 225 DAMES E L Z E M. B. ELZE 22 Kenaustraat 22 ZIJN IEDER WELKOM ZIET ONZE ENORME KEUZE SALONKASTEN i Volgens .,St. Bavo," zijn goedgekeurd voor de Missio Canonica te Schoonhoven de Eerw. Zuster Eulalia en mej. Wilh. C. Meyer, onder- wijzeresse aldaar; eerw. Zusters Dominicanes sen M. Imelda, St. Aosaschool te Amsterdam; eerw. Zuster M. Romualda, St. Agnesklooster te Volendam. Z. D. H. de Bisschop heeit naar „St. Bavo" meldt ingesteld eene subcommissie om te overwegen welke wijzigingen, in verband met de a.s. Synode, misschien in de bepalingen omtrent de Jeugdorganisatie moeten worden aangebracht. Z. D. H. de Bisschop heeft zelf het voor zitterschap dezer commissie op zich genomen en verder benoemd tot leden: deken J. M liucassen: pastoor W. van Adrichem. pastoor J. A. Ruhe, pastoor J. Möller, R. D. W. H. Kooyen en rector S. A. Braakman. Voor de a.s. Synode heeft Z. D. H. de Bis schop van Haarlem naar „St. Bavo" meldt, in gesteld eene subcommissie, met het doel na te gaan in hoeverre dient geregeld te worden het Godsdienst-onderricht voor hen die de lagere, middelbare en hoogere scholen bezoe ken. Tot voorzitter dezer commissie is be noemd: Deken P. van Cammen en tot leden: pastoor Th. M. Beukers te Leiden, pastoor D. J. J. de Kok te Amsterdam, kapelaan A. van Eeden. te den Haag en pater G. Vrijmoed OT.M. te Delft. Door eenige rijksconsulenten, daartoe aan gewezen door de directie van den Landbouw, en de Centrale Suiker Maatschappij is een onderzoek ingesteld naar de werkwijze van eenige inrichtingen voor het drogen van loof en bietenkoppen in Duitschland. De C. S. M. overweegt, eenige proefinstallaties hier te lande te bouwen en in samenwerking met de boeren te exploiteeren. De eerste zou wellicht volgens het „Hbld." in den Haarlemmermeer polder komen. Te Amsterdam is een giazenwasscher van den Gemeentelijken Schoonmaakdienst van 'n ladder ter hoogte van de tweede verdieping van het gebouw van de gemeentewaterlei ding op de Nieuwe Heerengracht gevallen. De ladder werd omvergeworpen door een paard dat het passeeren voor 'n reclame- kar schrok. Wonder boven wonder bekwam de glazenwasscher slechts een hoofdwonde en een kwetsuur aan een der dijen. Hij werd in het Binnengasthuis ter verpleging opge nomen. Zijn toestand is bevredigend. Bedreigingen aan het adres der Jury De verdediger werd lastig gevallen De aan geklaagden blijven kalm Zal het vonnis voltrokken worden? De kansen van hooger beroep' Voor velen blijft het proces tegen den moordenaar van Obregon een raadsel. En ofschoon het voor buitenstaanders die niet geheel en al in de Mexicaansche toestanden zijn ingeleefd, moeilijk blijft om een totaal juist begrip van het drama in Mexico te krijgen, zullen toch de volgende mededeelin- gen van onzen bijzonderen correspondent uit Mexico een helder licht werpen op de mis dadige wijze van rechtspraak die men daar onder het moderne schrikbewind van Calles in het jaar 1928 nóg durft handhaven. Ofschoon het proces tegen Jose de Leon Toral en tegen Zuster Concepcion de la Llata zoo geheimzinnig mogelijk werd behandeld, en de kranten onder strenge censuur ston den, is het toch uitgelekt dat er zich heftige incidenten heboen voorgedaan. De geheele jury heeft en-bloc haar ontslag ingediend, omdat ze van bepaalde zijde herhaaldelijk werd bedreigd en geïntimideerd. De recht bank heeft dit ontslag gewoonweg niet aan genomen en de politietroepen gerequireerd om de leden der jury naar het gerechtsge bouw te begeleiden, om hen zoonoedig tegen vijandelijkheden te beschermen. Toen de jury-leden inzagen dat hun ver zoek niets uithaalde, zonden zij een telegram naar president Calles, dat luidde als volgt: „Wij zien ons genoodzaakt ons onslag in te dienen, wijl wij onszelf en onze familie niet aan levensgevaar willen blootstellen. Het is voor ons onmogelijk om een onbevooroor deelde meening over de beklaagden uit te spreken, wijl men ons van verschillende kan ten op alle mogelijke manieren bedreigd heeft. Wanneer ons ontslag niet wordt aan genomen, zullen wij weigeren om eenige uit spraak te doen In verband met dit bericht werden de be reden ponüe-troepen, die tot de tanden ge wapend. het gebouw waarin het gerechtshof zitting hield, bewaakten, verdubbeld, omdat "-.•»»») zonden herha len, die zich 's Maandags te voren hadden afgespeeld toen de woedende menigte het politie-cordon verbrak en de gerechtszaal binnenstormde onder het roepen en schreeu wen van: weg met Sodi! (Sodi is de verde diger van den beklaagde Toral). Volgens een andere lezing van dit bericht waren dit leden van de partij van Obregon, die, nadat zij 'n het Parlement over het pro ces geïnterpelleerd hadden, de gerechtszaal binnendrongen om den verdediger van den beklaagde met doodsbedreigingen schrik aan te jagen Na het requisitoir van den ambtenaar van het Openbaar ministerie, nam de verdediger van den beklaagde Toral Dsmetrio Sodi het woord; in zijn pleidooi trachtte de verdidi- ger aan te toonen, dat de moordenaar niet uit haat gehandeld had, maar dat hij gedre ven door de overtuiging, dat hij niets an ders deed dan zijn plicht, tot deze daad ge komen was Het was hier geen gewone misdaad, maar een politieke moord. De rede van den verde diger werd herhaaldelijk door afkeurend ge mompel en fluiten onderbroken. De verdediger van Zuster Concepcion, ad vocaat Fernandez, betoogde, dat zijn cliënte een onschuldige vrouw was „Wanneer wij haar zouden veroordeelen, zoo besloot hij zijn goed gedocumenteerd betoog, zou de stem van ons geweten ons heel ons leven lang vol wroeging achtervolgen." Naar men aan de „voiKsxr." meldt, is den jachtopziener Hoebergen, die verleden week in het jachtveld door een strooper werd aan geschoten, in het St. Antoniusgesticht te Hel mond de linkerarm geamputeerd. Men vreest voor zijn leven. De verdachte strooper is in het nuis van bewaring te Roermond opgesloten. De afdeeling Haarlem en Omstreken houdt een vergadering op Dinsdag 27 November 1928, des avonds 8 y uur, in de tuinzaal van café Brinkmann, Groote Markt. De agenda vermeldt o.;m.: Verslag algemeene vergadering en bespre king brochure Iepenziekte van Dr. Buisman, in te leiden door den Voorzitter. UITSPRAKEN VAN DONDERDAG 22 NOVEMBER 1928 C. F. E., handelsreiziger, wonende te Haar lem. Vrijgesproken. J. G. F. D.. handelsreiziger, wonende te Haarlem, thans gedetineerd, diefstal, vier maanden gev. straf m a pr. hecht. o.v. G A.M., kellner, wonende te Rotterdam, thans gedetineerd, diefstal met inklimming. een jaar gev. straf ma.pr. hecht. o.v. J. W. J., wonende te Haarlem, mishande ling, 25 boete subs. 10 dagen hecht. o.v. De Schubertfeesten van de Oostenrijksche Regeering zijn 1.1. Zaterdag ingezet met een schitterend concert in de „Musik Vereins- saal", waarop de Missa in Es-dur van den grooten meester is uitgevoerd. Behalve het zangkoor van de Gesellschaft der Musikfreunde en het Weensche Sym- phonie-orkest, schrijft men uit Weenen aan het Hbld., werkte daaraan o.a. als soliste mede onze Nederlanösche zangeres Mia Peitenburg te Haarlem, die door haar fraai geluid, voortreffelijke toonvorming en in drukwekkende voordracht een zeer groot succes behaalde. In nog hoogere mate kwam men onder de bekoring van haar talent op den liederavond dien zij den volgenden dag, gezamenlijk met Alfred Jerger In de kleine „Konzerthaussaal" heeft gegeven. Daér vond zij gelegenheid Schubert's intieme kunst op aangrijpende wijze aan haar gehoor te openbaren. Een zeer groot aantal liederen werd door de begaafde kunstenares, wier rustige houding en inne mende verschijning zulk een aangenamen indruk maakten, op uiterst gevoelvolle wijze voorgedragen. Schitterend wist zij door haar zeer gevarieerde voordracht elk lied tot zijn recht te doen komen. Zooals zij haar fijn gevoel en beheerschte passie in „Gretchen am Spinnrad". „Im Frühling" en „die Forelle" wist te toonen, zoo kon zij al haar kracht en gloed leggen In „Die liebst mich nicht" en „Rastlose Liebe". Het was voor ons Nederlanders een wel dadig gevoel te bespeuren hoezeer het zoo veeleischende, ja verwende Weensche publiek zich gewonnen gaf; stormachtig applaus noopte de zangeres tot twee malen toe een toegift te geven en op 't eind werd haar een ovatie gebracht uit dankbaarheid voor haar zoo reine kunst. Verkoop, Verbuur, Inruilen, Reparatie* De Spaarnwouderweg Sinds eenige dagen is een begin gemaakt met de werk zaamheden aan den Spaarnwouderweg ten Noorden van de Hoofdvaart. Deze weg is nu ook afgesloten voor alle verkeer, zelfs wielrijders kunnen daar niet eens meer passeeren, willen ze geen gevaar loopen te verongelukken, zoodat men nu als men van, of naa, de Hoofdvaart moet, den Veldweg door moet rijden. Begrijpelijk Is dit voor vele menschen zeer lastig, o.a. voor kerkgangers, brieven bestellers en zakenmenschen, die daar langs moeten. Burgerwacht Woensdagavond had in Hotel Roozendaal te Overveen een algemee ne ledenvergadering plaats, welke bij afwe zigheid van den heer E. van Nederhasselt. door den commandant den heer C. Elder- mans, werd gepresideerd, tot het bespreken van de in dit seizoen te houden schietoefe ningen en een voorstel tot het houden van een feestavond ter herdenking van hèt 10- jarig bestaan der Burgerwacht. Besloten werd om na 8 December tot 15 Januari de schietoefeningen te Bloemendaal op Vrijdag avond en te Vogelenzang en Haarlem op de gewone avonden te houden. Van de op komst der leden zal controle gehouden worden om daarna de schietoefeningen de finitief vast te stellen. De feestavond zal ge houden worden in Hotel Vreeburg te Bloe mendaal op 8 Decmber as, waar de heer H. de Boer uit 's-Gravenhage is uitgenoodigd een spreekbeurt te houden. De jazzband „Ever fun" zal dien avond opluisteren. Tot het welslagen van dien avond is een feestcommissie benoemd, bestaande uit de heeren C. Eldermans, H. van Tongeren en P. Langendonk Voor de leden en hunne dames zullen er bijzondere attracties zijn Vanuit Vogelenzang zal er per autobus gele genheid zijn om de leden met hunne dames naar Bloemendaal en na afloop huiswaarts1 te vervoeren. i Verloren voorwerpen. Terug te beko- men bijJ. Giebels, Middentuindorplaan 20, j Haarlem, een rljwielbelastingmerk; G. Jon-, ker, Bloemendaalscheweg 102, Bloemendaal, j 4 lipssleutels; Dr. van Spanje, Aerdenhouts- Blijf daarmee toch niet loopen. Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver lichting, kalmte en rust bezorgen. duinweg 7, Aerdenhout, een jonge poes; Van Vork, de Genestetweg 10, Bloemendaal, een vulpenhouder; Uiterwijk, Poort van Elswout, Overveen, een bruin lederen portemonnaie; G. C. Ravenhorst, Hospeslaan 3 Haarlem, een hondenpsnning no. 359; J. Verhoef, Duinlustparkweg 53 Santpoort, een zilveren horloge; mevr Schade van Westrum, Rijne- gomlaan 5 Aerdenhout, een armbandhorloge; G. K. Togtema, Zomerzorgerlaan 14b Bloe mendaal, een bankbiljet; De Bruin, Midden Duin en Daalscheweg 18. Bloemendaal een zweep; Van Kampen, De Genestetweg 20, Bloemendaal, eenige kaarten van de IJsclub Duin en Daal tn'van Bireens de Haan; Van Roon, Doelstraat 24rood, Haarlem, een aire- dale terrier: Prenen, Oostertuindorplaan 4, Haarlem een motorhandschoen: E Zuider duin, Marcelisvaartpad 15, Haarlem, een ••owharige terrier; Aartsen. Zomerzor"aan 14a, Bloemendaal, een raffia-taschje; aan 't bureau van politie te Overveen, een rozen krans, een benzinepeiler van auto, een agenda met 2 potlooden, pen en passer, t n. J. v. d. Voort. Onderling Kunstgenot Het muziek- ensemble „Onderling Kunstgenot heeft Zich tijdens zijn kort bestaan tal van vrienden en vereerders gemaakt, hetgeen gisteravond bleek uit de flink bezette zaal. En dat, in weerwil van het hondenweeer dat buiten woedde. Maar in de zaal heerschte een prettige opgewekte stemming. De vereeniging heeft sedert haar laatste uitvoering winst te boeken, door het toetreden van een fluittist en een cellist. In 't openingswoord werd de eerste ver jaardag van de vereeniging gememoreerd en dank gebracht aan de leden voor hun trouw repitie bezoek en aan den leider, den heer A. J. Grootegoed, voor de betoonde toewijding. Aangevangen werd met „Heinzelman- chens Wachtparade" van K. Noach, dat zeer bevredigend werd ten gehoore gebracht. De „Calif van Bagdad," van Boildieu ligt nog eenigszins Doven de kracht der vereeni ging, verwierf niettemin tevredenheidsbetui gingen van het publiak. Na „In Rosenduft" van Prins Gustaaf van Zweden, door het orkest gespeeld, werd Strau's beroemde wals „An den Schonen Blauen Donau" gezongen door de dames Kuneman en Mej. A. van Zon. Aan den pia nist komt de eer toe, dat zij deze echte ouderwefsche wals wist om te zetten in de meest moderne wals Maar of Straus zaliger met deze verande ring accoord zou gegaan zijn, gelooven we niet. Als de dames deze wals nog eens zingen moeten zij zich de woorden eens goed inden ken dan zullen zij meer gloed in haar voor dracht leggen. Door ziekte van een der leden moest de voordracht „Een modern huisgezin" vervallen Hiervoor kregen we „Boerin op deKostschool' een kluchtje, dat het beoogde resultaat ,niet miste. In de pauze was er gelegenheid aan eenige „attracties" te offeren. Met deze nummertjes na de pauze behaalde de vereeniging evenzoo groot succes. Leden en dirigent hebben alle reden over het gepresteerde tevreden te zijn. Intusschen valt met vreugde te constatee- ren, dat de vereeniging in den kortsten tijd van haar bestaan flinke vorderingen heeft ge maakt. Feestvergadering R. K. Volksbona Vol was gisteravond de zaal met leden, dona teurs en een zeer groot aantal genoodigden, tot in alle hoeken. De groote belangstelling was in elk geval een verheugend feit, en toonde, dat een feestvergadering van den R. K. Volksbond steeds op hoogen prijs gesteld wordt. Over het goede spel der spelers van de R. K. Tooneelvereeniging „Nut en Genoe gen" hebben wij reeds in ons verslag van Maandagavond gesproken, eveneens over beid etooneelstukken, waarvan ditmaal waart- schijnlijk door de gezellige volte, tot ieders genoegen het spel nog aanmerkelijk gestegen was. De lichtregeling was in goede handen, terwijl de in basken veranderde tenoren ont roering wisten te scheppen. De declamatie van den heer G Kromhout ondei de pauze vond veel bijval. De heer Joh. Meijer uit Amsterdam zorgde uitstekend voor de grime. Aan het einde van de feestvergadering spiak de Zeer eerw. heer L. J. Schalke, de geestelijke adviseur, die ook aanwezig was, eenige waardeerende woorden, in het bijzon der tot den sympathieken vooizitter, den heer J. v. d Putte. Hit sprak tevens den wensch uit, dat deze welgeslaagde avond veel et toe moge bijdragen om de belangstelling en sympathie van de parochianen voor den R. K. Volksbond op te wekken. Ten slotte uitte de voorzitter nog eenige dankwoorden, waarin de heer Versteijne, die geheel belangeloos muziek en zang uit stekend verzorgd had. een niet gering aandeel had. HAARLEMMERMEER Burgerlijke Stand Van 2022 Nov. Geboren Antonius Adrianus, z. v. G. Camphorst en A. A. Bax Clasina, d. v. J. Visser en G. v. Veen Gerrit, z. v. P. Oost- wouder en J. W. Luijt Maria Anna Cecilia, i d. v. Th. J. G. Walgering en F. A. U. Ligt- hart Johannes Cornelis, z. v. W. Stange en A. v. Dongen Juriaan, z. v. A. v. Kooten en j J. M. v. Driel. Ondertrouwd Arie Lanser, 26 j. en Krijntie Joore 22 j. Getrouwd Simon Ruijgvoorn, 23 j. en Geertruida Cornelia Huiskens, 25 j. Gerrit Markus, 26 j. en Anna van Laar, 36 j. Pieter Schalk, 33 j. en Cornelia Adriaantje Baartman, 29 j. Jacob Pieter de Waardt. 25 j. en Alida van Smeerdijk, 25 j. Marinus Jan Vleghaar, 26 i. en Alida Spaargaren, 25 j. Verkooping Bij de verkooping, welke gisteren ten overstaan van notaris G. Wol zak plaats had in Zomerlust alhier, van perceelen aan de Brederodestraat, Ooster parkstraat, Spoorstraat, Kostverlorenstraat. Verlengde Haltestraat, Stationsstraat en Kerkstraat, zijn alle pereeelen opgehouden. Woensdag j.l. had de aangekondigde ver gadering plaats in het R. K. Vereenigingsge- bouw, uitgeschreven door het bestuur van den Ned. R. K. Volksbond, afd. Heemstede. Deze vergadering had ten doel tot oprich ting te komen van een Propagandaclub, ten dienste der Standsorganisatie. Te half 8 opende de voorzitter van den Volksbond, de heer W. Groenland, deze ver gadering met gebed. Snr. heette allen van harte welkom, in het bijzonder den heer H. Kujjpers, hoofdbestuurder van den R. K. Bloemist- en Landarbeidersbond „St. Deus- Dedit" en lid van het Centraal bestuur. Het verheugde spreker dat zoovelen gehoor gege ven hadden aan den oproep van het bestuur, en deelde mede dat 5 leden bericht hadden gezonden verhinderd te zijn. Spr. memoreerde nog eens uitvoerig de noodzakelijkheid van de propagandaclub. Ook de heer Kuiipers sprak een kort woord ten gunste van een propagandaclub. Duide lijk toonde srveker de noodzakelijkheid aan. en wees de leden op hun plicht, niet alleen als leden van den Volksbond, maar ook als Katholieken. Dat de woorden der beide sprekers gespro ken niet te vergeefsch waren geweest, werd spoedig bewezen. Na een korte gedachten- wisseling toch gaven zich 23 leden voor de propagandaclub op. Nadat een voorloopig bestuur was gekozen, feliciteerde de heer Kpijpers het Voiksbondbestuur met de tot standgekomen club en spoorde de leden nog- maais aan toch vooral een actief aandeel te nemen in het vereenigings'.even, en te trach ten allen, die buiten de organisatie staan of verkeerd georganiseerd zijn, in de mooie R K. "tancis- en vakorganisaties onder te brengen. De heer Groenland sprak vervolgens een voord van dank tot den heer Kuijpers, voor diens buitengewone medewerking bij de op- Ichting dezer club. Spr. bracht tevens dank aan de aanwezigen voor hun spontane toetreding, de hoop uit sprekende dat deze club zeer veel zal bijdra gen tot heil van de R. K. Standsorganisatie. Hierna sloot spr. de vergadering op de ge- irnikeliike wijze. Alhier is hedennacht overleden, dr. J. Knappert, arts. No. 5. van Vrijdag 23 November 1928. Stoomtrawlers H. C. 151 4193.— S. D. 60 3490.— Victoria 2290. Gebrieg 3265. Olga 2547. Urania 2683. Tubantia 2714. Flamingo 3064. Versche haring (Logger) Sch. 399 5193.— IJMUIDEN, 23 Nov. 1928. Hgpr. Lgpr. Tarbot per K. G. 1.50 0.52 Griet per 50 K.G. 72.— 30.— Tong per K.G. 2.65 1.80 Middel Schol per 50 K.G 47.— Zet Schol per 50 K.G. 51.— 45.— Kleine Schol per 50 K 28.— 7.— Schar per 50 K.G. 24. Rog per 20 stuks 25.— 15.— Vleet per stuk 4.40 2. Pieterman en Poon p. 50 K.G. 14.6.50 Groote Schelvisch per 50 K.G. 69.— Middel Schelvisch per 50 K.G. 45.— 37.— KI. midd. Schelvisch p 50 K.G. 24.18. Kleine Schelvisch p. 50 K.G. 1250 5.20 Kabeljauw per 125 K.G. 55.— 40.— Gullen per 50 K.G. 12.6.50 Leng per stuk 1-87 0.73 Heilbot per K.G. 1-30 Wijting per 50 K. G. 4.50 2.50 Koolvisch per stuk 1-0.48 Makreel per 50 K.G. 26.— Versche haring per kist 11.50 9. Rattenvangst Een bewoner van den Ringdijk nabij den Bennebroekerweg in deze gemeente ontdekte rattenholen in zijn schuur en had het geluk in één keer reeds 12 van deze viervoeters onschadelijk te maken. Een belangwekkende vergadering Heden wordt in het K.S.A.-gebouw door de afdeeling van den Land- en Tuinbouwbond een vergadering gehouden, welke toeganke lijk is voor alle tuinders en kweekers. In deze vergadering zal de heer C. J. Hey- meyer, directeur van de R. K. Landbouw school te Voorhout, een lezing houden over de bemestingsleer, betreffende tomaten, komkommers en diverse tuinbouwproducten. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Op dezen interessanten ontwikkelings avond worden alle tuinders en kweekers verwacht. Nu ieder vakman er van doordrongen is, dat het bemestingsvraagstuk vooral van wetenschappelijke zijde moet worden be keken, is deze causerie voor alle betrokkenen zeer belangrijk. Besmettelijke ziekte In de week van 1117 November heeft zich in deze gemeente 1 geval van diphtheritis voorgedaan. R. K. Kiesvereeniging IJm. II Gisterenavond vergaderden in het Patro naatsgebouw de leden van bovenvermelde vereeniging. Te ruim acht uur opende de voorzitter deze vergadering met den Chr. groet waarna spr. de aanwezigen van harte welkom heette. Op de iste plaats de G. A. Pater Alexander, en op de 2e plaats den spreker van den avond, den heer Piet Kasteel uit Rotterdam. Hierna deelt de Voorz. mede dat het doel van deze verga dering is, meer bekendheid en meer enthou siasme aan alle R. K. kiezers en kiezeressen bij te brengen voor het te stichten R. K. Partijbureau. Dan was het woord aan den heer P. Kasteel. Daar wij reeds vele malen een rede of lezing voor het te stichten Dr. Schaep- manfonds hebben gepubliceerd en vermeld, zoo willen wij volstaan mede te deelen, dat spr. een schitterende rede hield, die door alle aanwezigen met volle aandacht werd gevolgd. Een hartelijk applaus bleef dan ook niet achterwege. De voorzitter dankte spr. voor zijn schitterende rede en hoopte, dat de aanwezigen leden propagandisten zullen zijn, opdat ook IJmuiden Oost zooveel in haar vermogen is, moge bijdragen voor het op te richten Dr. Schaepmanfonds. Hierna volgde luiting op de gebruikelijke wijze. Besmettelijke ziekte In de week van 1117 November hebben zich in deze ge il17 November heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de Visscherij-Maatschappij Heemstede I, alsmede de Visscherij-Maat schappij II, beide gevestigd alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Henricus Comelis, z. v. P. C W. de Wildt en E. C. P. Pronk; Else, Emma, Adriana, Maria, d. v. H. M. J. M. Leenaers en H. P. W. A. M. de Jongh; Cornelia Johanna Maria, d. van G. Baars en C, M. Nijman. AAN DE VRIENDEN VAN ST. NICOLAAS 't Winterfeest, St. Nicolaas, wordt spoedig weer verwacht, De winkeletalages ze schitteren in volle pracht En ieder ziet verlangend dien feestdag te gemoet Want er is ook geen heilige, zoo populair, zoo goed. De kinderschaar op Meerzicht zet zooals vorig iaar Met blijdschap en verwachting den schoen reeds voor Sint klaar. Maar ach, de helpsters van St. Nicolaas alhier in dit gesticht Ze maken in haar zorgen een erg bedroefd gezicht. De beurs in huis is altijd, helaas, zoo vrees'lijk plat. Want 70 „happers", u weet het, ze kosten haar heelwat. Beleefd en heel bescheiden uit naam van den H. Man Vragen ze daarom heden bij vrienden in Haarlem en omtrek aan Ze zullen voor alle gaven van harte dankbaar zijn Al is 't geschenkje ook gering, al is het nog zoo klein Voor speelgoed, erwten, boonen, spek, voor koffie, suiker, thee, Voor schoenen, kousen, wollen goed Voor 'n billetje uit de portemonnaie, De zusters hier ze vragen slechts 'n enkel j keer per jaar 'n Kleine ondersteuning voor Meerzicht's kinderschaar De renten voor uw gaven u hier en eeuwig vindt Bij 't goddelijk Broertje van haar, die zich noemen Zusters van het arme Kind Jezus Voogdijgesticht Meerzicht Velsen-Noord. Giro 113767. VRIJDAG 23 NOVEMBER. Koersen ileut Staatsleeningen. 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4 Nederl 1917 6% N.-Indiè 1923 D 4 Va N.Ind. 1928 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Marg Unie Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl Kunstzijde Oude Philips Nieuwe Philips fndustr. Buitenland Anaconda U S. Steel Hnia Vlscosa Gew Peruvian liandelsondern. Comp.comm du Liége PURMEREND. Scheimarkt paarden Op de gehouden scheimarkt van paarden waren aanvoerd 116 stuks- De prijzen waren als volgt: rijpaarden 250450; werkpaarden 200350; slacht- paarden 80—150; hitten 75—160. Handel matig. PURMEREND. Noteering van de „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken" van Woensdag 21 November. Aardappe len 0.76—1.35 per 25 K.G. Tomaten A 5 —10. Id. B 8—13. Id. C 3—7. Id. Bonken 8—9 per 100 K.G. Witlof ƒ8—23 per 100 K.G. Bloemkool 1.1017 per 100. Roode kool 0.90—7.80 per 100. Wite kool 3—10 per 1C0. Savoye kool 27.30 per 100. Spruit- kool 1.05—3.20 per 15 K.G. Boerekool 10— 65 ct. per 10 K.G. Spinazie 50 ct. per 6 K.G. Andijvie .803.80 per 100 struik. Rapen 2.90—5.20 per 100. Bieten 6.50—13.50 per 1000. Wortelen 5—10.80 per 1000 bos. Uien 6.30—7.20 per 25 K.G. Uien Drielingen 7— 3 80 per 25 K.G. Uien Nep 9—12.40. Prei n.—7 20 per 100 bos. Appels Present van Engeland 20—51. Goud Reinette 18—46. Beide per 100 K.G. Peren Besy von Schonau- wen 18—31. S. Germain peer 16—19. Win- terjan 12—23.40, alles per 100 K.G. VRIJDAG 23 NOVEMBER. 100*%6 101n/le 100% 100% 99 %6 238% 166% 1723% 173% 1 253 427% 1713% 212 710 b 719 214 167 97 21% Mijnbouw. Boeton Mijnbouw... 216 Redjang Lebong 159 Petroleum. 384% Geconsolideerde 217 4103/8 142 Rubber. A'dam Rubber 235 Deh Batavia Rub 1663/s 66 1883% 97 130% Allied 70% Intercortin Rubber 11 Scheepvaart. 84'% Holi. Amerika Lijn dito Gem. Eig id 81'% Kon. Ned Stoomb 947/8 Kon Paketvaart 233% 200% Rotterd Lioyd 185% Scheepvaart- Unie 2C8 69/i« Suiker. 664% 375 96Vle 155% 1333% Tabak. 524% 428% 184 518% Spoorwegen. Southern Rails 151 1 Union Pacific 2133% Wabash 773% Chic. Milw St Paui 35% Kansas City South 76% 63% 4% Berlijn 59.30 59.40 9.70 9.80 34.60 34.70 12.08 12.09 47.90 48. 13. - 13.10 40.10 40.20 35. - 35.10 New-York (cablet 2.48% 2.49% 7.35 7.45 27. - 27.10 Kopenhagen 66.35 66.45 66.35 66.45 66.55 66.65 Denkt er aan: KLEEDING is VERTROUWENSARTIKEL Van een MANTEL of JAPON bij gekocht, heeft U STEEDS ue stelligste zekerheid van UITERST VOORDEELIGE prijzen, prima COUPE en AFWERKING en ALLER BESTE KWALITEIT ELZE heeft een ZEER RUIMEN VOORRAAD in WINTERMANTELS en JAPONNEN MANTELMAGAZIJN GEKOCHT BIJ AFD. RIJWIELEN Buitenbanden 1.25 Michelinbuitenb1.49 Binnenband, m. gar0.75 Handwarmers vanaf 0.59 Jasbeschermers 0.69 Stuurtasschen 0.69 - 0.98 enz. Groote keuze Fietshandschoenen Carbid en Kaarslamp v.a. 0.98 Elec Rijwiellampen vanaf 6.50 met garantie Groote keuze Batterijhulzen Beste Batterijen 015 AFD. RADIO Geladen Accu's 4.98 Geladen Varta-accu's6.50 Anodebatterijen 2.50 Plaatstroomapparaat 17.50 Gelijkrichter m. Philips- lampen 12.35 Philipsluidspreker 22.48 Philips Radiolampen 3.80 enz. HOOGE KORTING VOOR ZELFBOUWERS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2