Sport en Wedstrijden Uit het Roomsche Voetbalkamp VIERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT TERDAG 24 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE R. K. F. D. H. V. B. „H.B.C.-praatje" R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys" R. K. V. V. „B. S. M." R.K.V.V. „Onze Gezellen" R.K.V.V. „Concordia" R.K.V.V. Geel-Wit R.K.S.V. „G.V.O." N. V. B. N.V.B.-0 VERZICHT E. D. O. H.F.C—Ajax Iiermes D.V.S. - Stormvogels Haar!. Voetbalbond Overzicht 17 A. In de verschillende afdeeiingen begint thans eenige teekening te komen. Diverse wedstrijden, welke voor morgen zijn vastgesteld, kunnen een voorioopige be slissing brengen inzake de bovenste plaatsen. Men zie dan ook even het PROGRAMMA VOOR MORGEN' Overgang B WilskrachtLimvio R.KA.V.S.D.O. E.M.M.HM.S. Fortitudo—P.V.C. Overgang C L. en S.—V. V. Z. DH.L.—T.Y.B.B. 2e klasse G V.V.A.Zwaluwen Z.P.C.Alw. Forward D.E.M.—V.I.C. 2e Masse H TeylingenGr. Willem II S.J.C.—E.D.O.H, DuivenD.O.N.K. Overgang B. De leider van deze afdeeling speelt morgen zijn retumwedstrijd tegen Fortitudo. In Utrecht wist P. V. C. met maar liefst 81 te winnen. Zoo spaak zal het thans wel niet loopen, maar dat de beide punten naar de Domstad gaan, daarvan zijn we overtuigd. Een zeer belangrijke wedstrijd wordt ge speeld in Amsterdam tusschen de no.'s 3 en 4 van de ranglijst. Daar beide pas een wed strijd hebben verloren, zijn hun kansen lang niet slecht. De verliezer wordt voorloopig uitgeschakeld en dat zal naar onze meening Limvio wel zijn. Van belang Is eveneens de ontmoeting R. K. A. V.S. D. O. Slaagt eerstgenoemde er in te winnen, dan is het uit de gevaarlijke zone en wordt de toestand van S. D. O. er niet beter op, te meer daar we E. M. M. wel in staat achten op eigen terrein één puntje aan H. M. S. afhandig te maken. Overgang C Het aantal vastgestelde wedstrijden is wel wat klein. Waarom nu niet wat meer? De Yellow Black Boys spelen morgen hun vierden uitwedstrijd. Ditmaal moeten de Haarlemmers den Hol- landschen Leeuw gaan bekampen, hetgeen ongetwijfeld een zeer lastig karwei belooft te worden. D. H. L. is op eigen terrein een niet te versmaden tegenstander en daar de laatste resultaten der Boys betrekkelijk teleurstel lend waren, kunnen wij hun niet te veel succes toedenken. Met een gelijk spel zouden we thans reeds tevreden zijn. Met belangstelling wordt uitgezien naar Je verdere verrichtingen van V. V. Z. De Zaandammers boekten twee fraaie resultaten op eigen veld, maar morgen spelen zij voor het eerst uit en wel tegen L. en S. Laatst genoemde beschikt over een vrij goede ploeg, welke het iederen tegenstander geducht las tig kan maken. Slaagt V. V. Z. er daarom ook in de Hagenaars er onder te houden, dan moeten de kansen van v. d. Wardt c.s. hoog worden aangeslagen. 2e klasse G De wedstrijd van den dag is ongetwijfeld D. E. M.V. I. C. in Beverwyk. In deze klasse zijn bovengenoemde clubs verreweg de sterkste en wij gelooven niet, dat een derde elftal in den strijd om het kampioenschap zal gewikkeld worden. De achterstand der overige vereenigingen is momenteel zeer groot en de kans dat deze spoedig wordt ingehaald, is al bijzon der klein. Eveneens is dit het geval in de lagere regionen. Hier staat D.O.S.S. met reeds 4 punten achterstand stevig onderaan, zoodat er heel wat moet gebeuren, wil deze club zich in veiligheid brengen. Wij zijn echter afgedwaald, maar om op de „big match" van morgen terug te komen, volgen hier de resultaten der beide rivalen: V, I. C. 5 4 1 0 9 208 D. E. M. 5 4 1 0 9 15—8 Van eenig verschil is geen sprake of het zouden de doelcijfers moeten zijn. Slechts daaraan heeft V. I. C. het te dan ken. dat het bovenaan staat. Het belooft morgen in de Wijk een prach tige wedstrijd te worden. Beide ploegen spelen een technisch hoogstaand spel en verschilt in alle opzichten veel van het mee- rendeel onzer vereenigingen. Fijn berekend, niet dat geweldig enthou siaste spel. Neen, wie morgen iets genieten Wil, moet met de Wijker club gaan keunis maken. D. E. M. komt thans tegen een ploeg te staan, die niet weet wat voetballen is, ter wijl de jongens van het Ignatius-college eveneens van de goede spelkwaliteiten van hun tegenstanders overtuigd zijn. Wie zal winnen? Op deze vraag zullen we het antwoord schuldig blijven, want bij dergelijke wed strijden blijken de voordeelen van de eene partij dikwijls niet voldoende om op het re sultaat van invloed te zijn. Maar dat het zal spannen, daarvan is een ieder overtuigd. Mét belangstelling zien we den uitslag tegemoet. De beide overige wedstrijden zijn van wei nig belang. Het meest denken we aan over winningen voor de thuisspelende vereenigin gen. 2e klasse H Evenals in 2 G wordt ook hier een be langrijke wedstrijd gespeeld, welke een voor ioopige beslissing zal brengen omtrent de bezetting der bovenste plaats. Op het fraaie sportpark te Noordwijk krijgt S. J. C. bezoek van E. D. O. H. Een ontmoeting tusschen de hoogs'ge- plaatse in deze afdeeling. De thuisclub verspeelde reeds een kost baar punt, maar zal er natuurlijk alles op zetten om dezen achterstand in een even grooten voorsprong om te zetten. En daar is o.i. w,el kans op, al zal het eerst na gewel dige inspanning geschieden, want ook E. D. O. H zal zich van zijn beste zijde laten ken nen. Een zeer belangrijke kamp vindt tevens plaats voor de lagere clubs. Teylingen ont vangt Gr. Willem II en zou zich een flink eind in de goede richting kunnen helpen door van deze Hagenaars te winnen, welke mogelijkheid zeker een feit kan worden. Ten slotte opent Duiven het seizoen met een thuiswedstrijd tegen D. O. N. K. De Rottei dammers deden steeds van zich spre ken en we zouden niet weten waarom het dit seizoen ook niet zou kunnen gebeuren. Wij voorspellen een overwinning van Dui- In de beide le klas afdeeiingen is den laatsten tijd wel wat gebeurd. Bijna iedere week noteeren 'we verrassende uitslagen en deze hebben de grootste schommelingen ten gevolge. Zoo ook Zondag j.l. weer. The Unity, een der meest ernstige candidaten voor den eeretitel in 1 A zag zich voor het eerst ge slagen en dat nog wel door het middel matige De Meer II. G. V. O. vaart er wel bij. Deze vereeni- ging bezet thans met fraaie cijfers de bovenste plaats. Men zie hier den stand: G. V. O; 6 5 1 0 11 27—10 1.83 Zwaluwen II 6 4 1 1 9 22—14 1.50 The Unity 6 4 119 15—10 1.50 De Meer II 7 4 0 3 8 16—15 1.14 Wilskracht II 7 4 0 3 8 14—14 1.14 N. E. A. 7 2 1 4 5 13—17 0.71 R. K. A. V. II 6 1 0 5 2 10—16 0.33 P. V. C. B. 7 0 0 7 0 8—27 0.— Wat wij omtrent het verloop in de le klasse B gedacht hebben, gaat gebeuren. De talrijke kampioenscandidaten maken elkaar af. Een enkele wil nog wel eens struikelen tegen een zwak zusje, maar Overi gens blijft de onderlinge verhouding de zelfde. Een geweldig spannende afdeeling. Santpoort heeft tot nu toe twee verlies- punten, dan volgen er vier met vier verlies- punten en daarna de z.g. zwakke zusjes. Van de Zondag j.l. gespeelde wedstrij den. verdient het resultaat der ontmoeting Geel WitH. B. C. II vermelding. De Pauselijl die na hun teleurstellen de nederlaag tegen Concordia, reeds als uitgeschakeld beschouwd werden, herstel den zich volkumer. en voegden zich wederom bij het leidende peleton. Ook A. D. O. speelde weer eens en won van T. Y. B. B. II met 51, waaruit de conclusie moet worden getrokken, dat met de menschen uit Heemstede nog rekening dient gehouden te worden. De stand luidt: Santpoort 6 5 0 1 10 229 1.67 Geel-Wit 7 5 0 2 10 19—11 1.43 India 6 4 0 2 8 1710 1.33 H. B. C. II 6 4 0 2 8 17—13 1.33 A. D. O. 5 3 0 2 6 22—11 1.20 T. Y. B. B. II 6 1 0 5 2 1225 0.33 Concordia 6 1 0 5 2 1227 0.33 R. K. V. Z. 6 1 0 5 2 823 0.33 De -overige resultaten stonden vermeld in ons blad van Dinsdag j.l. PROGRAMMA VOOR MORGEN le klasse A The Unity—R. K. A. V. II le klasse B ConcordiaT. Y. B. B. II 2e klasse A A. R. C.—A. D O. II VitesseVoorwaarts 2c klasse B St. LouisWilskracht III Volendam IIRoda 2e klasse C VictrixOnze Gezellen D. S. S.—D. E. S: 3e klasse A V. I. O. G. V. O II (half drie) 3e klasse C De Meer IIIIndia II The Victory—V. V. A. II The Unity IIVolendam III (half één) 3e klasse D S. J. C. Ill—B. S. M. (half één; Onze Gezellen IITeylingen II Geel-Wit II—T. Y. B. B. III 3e klasse E S. V. O.—O. V. V. S. D. O.—S. J. C: II 4e klasse A V. V. Z. Ill—A. D. O. III 4e klasse D B. S. M. II—H. B. C; III 4e klasse E Lisse TV—S. J. C. IV V. V. L. II—O. V. V. II (half één) Teylingen III—Leiden III (half één) 4e klasse C S. V. F.Purmerend II Roda IIConstantius II Indien geen speciaal aanvangsuur Is vermeld, vangen de wedstrijden om twee uur aan. OVERZICHT Er valt ditmaal niet veel te overzichten. Slechts twee wedstrijden zijn voor de beide lste-klas-afdeelingen vastgesteld. Wy zouden er sterk voor zijn iedere week een zoo groot mogelijk aantal wedstrijden vast te stellen. Er zijn clubs, die thans twee of drie Zon dagen vrij zijn. Voor een vlot verloop is dit al niet zeer bevorderlijk, terwijl de elftallen er mee door uit vorm raken. In de 1ste klasse A een wedstrijd, waar bij de punten voor de thuisclub zijn. In Hillegom komen twee elftallen tegen over elkaar, welke een wanhoopsstrjjd voe ren. De Hillegommers schijnen hun leven te willen verbeteren, althans wat het punten-behalen betreft, Laten wij hopen, dat zij ook hun af en toe ruwe spel methode achterwege laten. De reserves der Yellow Black Boys spe len steeds minder, dus zouden we geneigd zijn een zege voor Concordia te voor spellen. Voor de overige wedstrijden raadplege men het programma. Jongens, bedenkt dat je een naam hebt op te houden, die steeds klonk als een klok en vecht als één man voor de zege van het oude vaan. Twee vrije Zondagen staan voor de deur en dan er op los tegen V.V.Z. „De „runners up" liepen zich te pletter te gen de meesterlijke pauselijke defensie en daar Vister c.s. geen schaduw waren van hetgeen ze tegen India vertoonden, legden zij heel logisch het loodje. Toch behoeven zij spelend in „Indiaanschen" vorm Geel-Wit zeker niet te vreezen. Ook twee Zondagen vrij om je te schamen, tweede! Ook was er toch nog vreugde in ons kamp. Daar zorgden allereerst Vinken c.s. voor. Met 03 trokken „Bovis"-mannen „zu hause". 't Is wel eigenaardig, dat het derde evenals de vorige maal den eindstand met de rust al bereikt had. Geen ausdauer genoeg, man nen? In een strijd van kat en muis behaalden de oudste junioren een meer groote dan grootsche zege. De stand was na 5 min. reeds beslist, toen was het al 40 en deed een record-score vermoeden. Er is anders voor geen der partijen erg veel plezier aan, zoodat het spelpeil met stukken zakte. Met 180 was het welletjes! Het programma A.D.O.—H.B.C. II, uitgesteld. B.S.M. IIH.B.C. III, 2 uur Kaï'skens. Naar alle waarschijnlijkheid dus alleen ons derde binnen de lijnen. Met eenige goede wil is, dunkt mij, wel succes te behalen. Als nu Pluvius den boel maar niet in de soep helpt! Van eenigen junioren-wedstrijd of proef- wedstrijd is mij tot heden niets bekend, wat me erg vreemd voorkomt. Comp. leider P. P. zal hier zeker wel goede reden voor hebben en mogelijk is er al elders in dit blad wel iets hieromtrent te vinden. Afgewacht dus. Clubavond Deze week geen club-avond wegens gebrek aan lokaliteit. De eerstvolgenden avond is thans 3 Dec., uitsluitend voor spelers van senioren-elftal len. „MUG" De verrichtingen van ons eerste geven steeds meer reden tot bezorgdheid. Weliswaar is nog de helft der competitie niet gespeeld, maar toch, het aantal behaalde punten is ook uiterst miniem. Zullen de zeven magere jaren voor de deur staan? Ook verleden jaar kon onze po sitie geen pochen vele" Hedenavond van 7—8 uur contributie be talen in de R. K. Militairen-Vereeniging, Zcecestraat en Donderdagavond 7.30 uur clubavond. Voorgesteld als werkende leden: J. ten Boom, Tybautstraat 6r en J. Karpes, Lelie straat 18. PROGRAMMA VOOR. MORGEN D.H.L. I—T.Y.B.B. I, 2 uur. Concordia IT.Y.B.B. 2, 2 uur. Geel-Wit 2—T.Y.B.B. 3, 2 uur. Aan den Schoterweg heerscht morgen een ongekende rust want voor geen onzer elftal len is een thuiswedstrijd vastgesteld. De hoogmogende heeren in Utrecht heb ben het blykbaar op onze arme reiskas ge munt. Drie achtereenvolende uitwedstrij den, en niet dicht bij huis, is wel wat te veel van het kwade. Thans gaat de reis naar Delft waar de Hollandsche Leeuwen op hun prooi wachten. Het zal mij benieuwen of onze geel-zwarten aan de klauwen hunner roofzuchtige tegen standers zuilen kunnen ontkomen. Ik vrees met groote vreeze Vertrek per trein van 11.45 uur In Hillegom krijgen we den strijd tusschen twee ernstige gegadigden voor de laatste plaats, n.l. Concordia en T.Y.B.B. 2. Met R.K.V.Z. als „dritte im Bunde" komen zij foch op het oogenblik het meest in aan merking voor een enkele reis naar de tweede klas. Dat het geweldig spannen zal cp „Nieuw Treslong" behoeft geen betoog en on getwijfeld zullen de geel-zwarten heel wat beter moet spelen als verleden week om succes te behalen. Zij weten echter nu wat er op het spel staat en ik vertrouw dat dit een aansporing voor hen zal zijn om met het noodige enthousiasme de zaken aan te pak ken. Good luck! Op het Sportpark brengt het derde een bezoek aan Geel-Wit 2. waarvan op eigen terrein reeds met 53 werd verloren. Nor maal zouden de boys dus thans weer aan het kortste eind moeten trekken, doch indien zij volledig uitkomen acht il: ben wel in staat om beter resultaat te verkrijgen dan de vorige maal. Wij zullen zien. Voor de Juniorencompetitie- zijn tot nu toe nog geen wedstrijden vastgesteld, zoodat het vijfde en zesde elftal eens een weekje kun nen uitrusten. HENK. Secretariaat Schoollaan 131, Bennebroek PROGRAMMA VOOR MORGEN S. J. C. Ill—B. S. M. I: half één B. S. M. II—H. B. C. III: twee uur Contributiebetalen na de Hoogmis Het eerste trekt naar Noordwijk om daal den strijd aan te binden tegen de nieuwe 3de klasser S. J. C. III. Daar de krach van dit elftal nog niet bekend is, zal er direct flink moeten wor den aangepakt. Het 2de krijgt H. B. C. III op bezoek en dat is ook een ploegje, waar niet mee valt te spotten, dus daar is ook aanpakken de boodschap. Jullie zi.jt den laatsten tijd wel in vorm, dus ziet dit zoo te houden. N. B. De pas ingestelde clubavond loopt al aardig, maar er konden er nog veel meer komen. Dus jongens, die den Woensdagavond vrij hebben, komt eens kijken. Hoe meer er komen, hoe gezelliger het is. Het eerste vertrekt bij gunstig weer per fiets te 11 uur. Bij ongunstig weer gaan jullie per fiets nar Vogelenzang en dan per Noordwijker autobus, welke te kwart over elf te Noordwijk is. Dus zorgt allen op tijd te zijn. Secretariaat: Rijksstraatweg 261, Haarlem-Noord Programma Zondag 25 November. Victrix I—O. G. I, 2 uur. O. G. IITeylingen II, 2 uur. Nu reeds heeft het eerste den return-match tegen Victrix. Gezien den vorigen wedstrijd kunnen we moeilijk anders dan een overwin ning voorspellen. Toch niet te gemakkelijk opvatten. Het ge beurt werd meer dat de uitslag tegenover gesteld is aan de verwachtingen. Het tweede, dat Teylingen ontvangt zal zich naar ik hoop herstellen, van de verleden week geleden nederlaag. Een overwinning ligt wel in de lijn der verwachtingen, dat uit gelijk werd gespeeld. Het beste beentje maar voorzetten. Vergadering. A.s. Dinsdag 8 uur Bestuurs vergadering in het gebouw der St. Jozef- gezellen aan de Kerklaan. Zondag 25 November ConcordialT. Y. B. B„ 2 uur. Er zijn schijnbaar nog steeds te veel leden die meenen gratis te kunnen voetballen. Ge wordt er dunkt me nu toch dikwijls genoeg aan herinnerd: wien de schoen past kome nu Zaterdag eens, geweet toch allen beken de tijd en plaats. AIzoo een klein maar fijn programma, klein doordat ons tweede eens een vrijen Zondag heeft, en van ons derde en vierde op heden nog niets is vastgesteld, en fijn is het omdat T. Y. B. B. op bezoek komt. Het is reeds eenige seizoenen geleden dat de Concordia T. Y. B. B. I wedstryden steeds om één der bovenste plaatsen ging. Helaas hebben Con cordia en T. Y. B. B. II thans reeds twee seizoenen blykbaar meer animo voor één dei- onderste plaatsen, doch denk toch niet bui tenstaander dat de strijd er daarom minder door is. Met evenveel plezier, de wedstrijden in het vorig seizoen bewezen het, wordt er door beide ploegen z.g. gevochten om een puntje. Concordia, gesterkt door zijn laat ste overwinning, zal er alles op zetten om van de fatale plaats af te komen. Dat T.Y.B.B. dit niet cadeau zal geven is begrijpelijk en daarom, jongens van Concordia, speelt wat je kunt, maar zorgt dat het een wedstrijd wordt, de Roomsche sport waardig. Speelt voor je plezier, daar is alles mee gezegd; en dan heb je een goede kans. Secr. Secr. L. Margareihastraat 1 Programma 25 Nov. 1928 Geel-Wit 2—T, Y. B. B. 3 te 2 uur op het Sportpark. Een zeer klein programma dus. Geel Wit II ontmoet T. Y. B. B. 3, twee gelyke tegen standers. Toch geef ik de Geel-Witten de meeste kans. Zaterdagmiddag contributie- betalen van 67 uur in de St. Bavo. Secr. Het programma voor Zondag a.s. is als volgt vastgesteld: 2 uur: D.O.S.B. 1 tegen G.V.O. 1. 2 uur: V.I.O.S. I—G.V.O. 2. 12 uur: D.O.S.B. 3—G.V.O. 3. Na een vrijen Zondag komen de elftallen weer in het veld. G.V.O. I zal met hun 3 de elftal naar Amsterdam trekken om daar te spelen den feest-wedstrijd, waarvoor ze zijn uitgenoodigd. Wat betreft G.V.O. I durven wij, gezien de keurige prestaties, een over winning te voorspellen. Eveneens zal G.V.O. 3 het D.O.B.S. 3 na hun bijzonderen goeden wedstrijd tegen V.V.Z. 3, lastig maken en kunnen daax-om beiden elftallen op een war me ontvangst rekenen. Kom G.V.O.-ers, zorgt er voor de pi-ijzen die hiervoor beschikbaar zyn gesteld, mede te .nemen naar Krommenie en hopen wij, dat er een revanche genomen wordt op de hier geleden nerlaag. G.V.O. 2 trekt naar Warmenhuizen om V.I.O.S. te bekampen, daar kan en moet ge wonnen worden. Het 3de behaalde ook daar een overwinning, dus G.V.O. 2 zorgt ook gy daarvoor. De punten moeten binnen en wan neer een ieder wei-kt, is dit absoluut moge lijk. Alle elftallen veel succes. Contributie be talen van 78 uur in het R. K. Verenigings gebouw. Programma voor Zondag. le klasse, u. V. V.—V. u. c. H. F- C.Ajax. Hennes D. V. S.Stormvogels. R. C. II.Sparta. A. D. O.Hilversum. 2e klasse A. K. F. C.West Frisia. H. B. C.—A. F. C. W. I c.Alcmaria Victrix. Z. V. V.Hollandia. Zeeburgia—Helder. 2e klasse B. D. E. C.Baam. Haarlemde Spartaan. H. V. C.—Velox V. V. A.Zandvoort. B. F. C.—Bloemendaal. 3e klasse A. O. D. E.—S. D. W. D. W. V.Pui-mersteijn. Zaanlandia—A. P. G. S. D. W. S.—K. V. V. 3e klasse B. T. O. G.—Z. N. C. D. J. K.—D. S. V. HortusRapiditas D. O. N. A. R.Quick. 3e klasse C. AmstelKinheim. O. V. V. O.Oosterpark. AssendelftE. D. W. De KennemersWatergraafsmeer. 3e klasse D. Scheveningen—U. V. S. L. F. C.—Alphen. AlphiaT. H. B. HilllnenSchoten. 4e klasse B. Zeemeeuwen—A. D. W. HalfwegNeerlandia. S. C. A.de Volewijckers. Reserve le klasse. Stormvogels 2—Hilversum 2. E. D. O. 2—Blauw Wit 2. A. F. C. 2—R. C. H. 2. De Spartaan 2—Ajax 2. Z. F. C. 2—H. F. C. 2. Reserve 2e klasse A. A. F. C. 3—V. V. A. 2. Hollandia 2K. F. C. 2. Blauw-Wit 3Haarlem 2. Afdeeling II. le klasse. V. S. V.Excelsior. 't Gooi—Z. F. C. H. V. V—E. D. O. Blauw-Wit—H. B. S. FeijenoordD. F. C. 2e klasse A. Quick—Xerxes. V. I. O. S.—Unitas. V. O. C—D. H. C. O. D. S.—B. M. T. Overmaas—A. S. C. 2e klasse B. le klasse. NeptunusC. V. V. Steeds HoogerMerwede. R. F. C.Hercules. S. V. W.—S. V. V. Gouda—Fortuna. Afdeeling III. Enschedesche BoysHeracles. TubantiaGo Ahead. A. G. O. V. V.Robur et Velocitas. Afdeeling IV. le klasse. N. A. C.—M. V. V. N. O. A. D.Eindhoven. B. V. V.Wilhelmina. P. S. V.—Willem II. RoermondL. O. N. G. A Afdeeling V le klasse. G. V. A. V.—Veendam. Be Quick—W. V. V. G. V. V.—Alcides. FrieslandVelocitas. H.F.C. en R.C.H. treffen het niet bijzon der dat zy herhaaldelijk gelijk thuis spelen. Ook nu is de keuze van het Haarlemsche pu bliek weer niet gemakkelijk. H.F.C.Ajax eix R. C. H.Sparta. Weliswaar bezetten de Amsterdammei-s een ongunstige plaats op de ranglijst, doch dit neemt niet weg, dat het rood-witte hoofd stedelijke elftal nog vele bewonderaars telt, ook buiten Amsterdam. Bovendien kan voor deze ontmoeting wor den geannonceerde „hernieuwd optreden vaxx den amateur Jan de Natris". 't Is jam mer dat H. F. c. dit pakkende zinnetje niet boven zyn affiches heeft geplaatst. Maar hoe het ook zij, Ajax en Jan zullen heel wat kyklustigen naar de Spanjaardslaan lokken. Wy gelooven niet dat H. F. C. het zoo ge makkelijk zal hebben als men aan de hand van het ranglijstje mag veronderstellen. Een kleine overwinning voor de thuisclub ligt niettemin wel het meest in de lijn der ver wachtingen. Een bezoek aan den Middenweg zal even eens wel de moeite loonen. Vooral nu R.C.H. Zondag j.l. zoo goed voor den dag is ge komen zal Sparta voor groote moeilijkheden komen. De gang zit er nu bij de blauw zwarten in. De wedstrijd van Zondag zal ons leeren of wij tijdens den verderen loop van het seizoen op groote dadexx kunnen rekenen. Ook R. C. H. heeft ten slotte nog kans op de bovenste plaats. Het zal laat worden voor in deze afdeeling de beslissing valt. Verder speelt V. S. V. nog thuis tegen Excelsior. Donkere wolken pakken zich samen boven deze Rotterdamsche ploeg, welke een serie dikke nedei'lagen op haar creditkantje heeft staan. Eigenaardig is het, dat de eenige wedstryd, welken deze Rot terdammers wonnen, juist tegen V.S.V. ging. De Velsenoorder club heeft dus nog iets goed te maken. Dat zij zich met succes van deze taak zal kwijten, mag met reden worden ver ondersteld. De uitspelende ploegen hebben het niet gemakkelyk. Oogenschynlyk is H.V.V. voor E.D.O. wat men noemt een zacht eitje, maar ook hier is het gevaarlijk om vast te houden aan de competitie-ladder. Wij herinnereix ons b.v. nog hoeveel moeite de Haarlem mers hadden om aan de Kleverlaan „De leeuw van Wassenaar" er onder te houden. Thans wordt in Den Haag gespeeld en de Hagenaars zijn gesterkt door de overwin ning van verleden week. 't Zou ons niets verwonderen wanneer de rood-zwarten op Oud-Wassenaar een puntje lieten. Willen zij echter hun klein kansje behouden, dan dienen de E. D. O.-ers zich hiertegen met hand en tand te verzetten. Stormvogels kunnen wij in Schiedam wei mig succes voorspellen. Reeds in IJmuiden wist de combinatie Stormvogels er onder te houden. Wel is het IJmuider elftal er sinds dien iets op vooruitgegaan, maar wij ge looven toch niet voldoende om thans succes te hebben. De tweede-klassers komen weer alle In actie. Belangrijk vooral is de wedstryd HaarlemSpartaan. De roodgebroekte Amsterdammers gaan momenteel aan het hoofd der afdeeling. Haarlem is ook weer in the running ge komen. Een overwinning op Spartaan zou de roodbroeken een heel eind in de goede i-ich- ting brengen; een nederlaag zou echter de herboren kampioen-illusies grootendeels den bodem inslaan. In Amsterdam werd Haarlem met 51 geslagen. Wij achten de kans dat de Schoterwegclub revanche zal nemen, al is het misschien wat minder sprekend, zeer groot. Wat wij van Spartaan hebben gezien is dit een ploeg, waarvan Haarlem niet be hoeft te verliezen. Bloemendaal en Zantvoort spelen uit, resp. tegen B.F.C. en V.V.A., de twee slechtst ge plaatsten dus. Geen van beide behoeft te verliezen. Zandvoort heeft het o.i. op den vetten Amsterdamschen grond nog het moeilykst. Zondag gaat E.D.O. naar H.V.V. Reeds in Haarlem was het geen gemakkelyke overwin ning. Nu heeft H.V.V. het voordeel van eigen terrein, waar tegenover staat dat E.D.O. in Den Haag steeds een goed figuur slaat. Wij vertrouwen dat E.D.O. minstens gelijk zal spelen. Het E.D.O.-elftal Is als volgt: De Kiefte N. N. Boeré J. Perukel Dinklo C. v. d. Laan C. v. d. Hurk Tanis Steffens J. L. Perukel H. Oomen Het H.F.C.-elftal voor Zondag a.s. luidt als volgt: v. d. Meulen Wamsteker V. Haeren Jongeneel v. d. Lee Lamp de Ruiter Mlezerus „Wunder" v. Renesse v. Beem. Zondag speelt Stormvogels tegen Hermes- D.V.S., waarvan in IJmuiden bereids met 64 verloren is. Nu de IJmuider verdediging versterkt is, mag worden aangenomen, dat Hei-mes in geen geval 6 goals zal scoren. Wanneer nu de gewijzigde Stormvogels-aan val aan de verwachtingen voldoet mag tot minstens op een gelijk spel gerekend worden. En één zoo'n puntje kan Stormvogels ten slotte van de onderste plaats houden. Stormvogels verschynt als volgt: Thijssen Walst Koster Effei'n Haak V. d. Velde De Jonge Kuikens Wijnkoop Muller Boeke- laar Weinig bekerverrassingen Kennemers 2 lijdt z'n eerste nederlaag De 2de ronde van den beker is zonder veel verrassingen voorbijgegaan. Het eenigste, dat eenigszins tegen m'n verwachting was, be treft den uitslag van den wedstryd Haarlem 3—V.O.V, Toen het einde gefloten werd, was de stand 22. De verlenging bracht I.V.O. nog 2 doelpunten, zoodat Haarlem 3 dus voor verderen stryd werd uitgeschakeld. In IJmuiden ontmoetten V.S.V. 2 en Storm vogels 3 elkander. V.S.V. 2 verscheen maar met 8 spelers, tenminste binnen de krijtlij nen. Er buiten liepen nog wel V.S.V.-spelers, maar die schenen geen lust te hebben mee te doen. Na 20 minuten had Stormvogels 3 met 2—0 ae leiding en toen ontdekte de V.S.V. 2-middenvoor plotseling dat zijn voet balschoenen knelden, weshalve hij de kleed kamer opzocht. De scheidsrechter staakte nu natuurlyk, zoodat Stormvogels 3 in de derde ronde komt. Het V.S.V.-bestuur zal deze aangelegenheid serieus dienen te onderzoe ken, wil het in den komenden tijd eenige discipline onder zyn elftallen behouden. Hil legom ontving een zwak H.F.C. 3. De gasten hadden tot kort voor het einde een 10 voor sprong. De druk op hun doel was echter zoo groot, dat deze voorsprong niet behouden kon blijven en het einde met 11 kwam. De verlenging bracht geen doelpunt, zoodat de winnaar door het lot moest worden aange geven. Hillegom raadde goed. R.C.H. 3 won met groot verschil van Spaar- nevogels, 71. Toch liet zich dit in het be gin niet aanzien; Spaarnevogels was tegen den hevigen wind in aanmerkelijk sterker, nam met 1—0 de leiding en oefende een zwaren druk op het R.C.H.-doel. Na 'n halfuur waren de 2de-klassers echter uit gespeeld en nam R.C.H. 3 het spel in han den. Voor de rust werd het nog 31 en na de rust zelfs 71. Schoten 2 won op regelmatige wijze met 4—1 van V.V.H. Ook hier doelpuntten de verliezers het eerst. E.D.O. 3 en D.I.O. hadden het oogenschyn lyk het gemakkelijkst. Eerstgenoemde won met 52 van Zeemeeuwen 2 en laatstge noemde met 31 van Spaarndam. Beide 3de klassers hebben zich dus uitstekend ge weerd. De derde ronde van den Beker bevat dus nog 8 elftallen, t.w. de 7 eerste-klassers: Hillegom, Schoten 2, Stormvogels 3, I.V.O., R.C.H. 3, E.D.O. 3 en D.I.O, en 1 tweede klasser, n.l. Zandvoort 2. Voor de competitie werden in afdeeling 1 A 2 wedstryden gespeeld E.D.O. 4 won met 41 van het steeds meer afzakkende R.C.H.4, Bennebroek maar liefst met 70 van Aurora. In laatstgenoemden wedstrijd was niet eens veel verschil en kracht. Waren de doelverde- digers en beide backs van Aurora zoo goed geweest als hun collega's van de tegenpartij, dan was een 0—0 uitslag lang niet denk beeldig geweest. De beide backs en vooral de keeper van Aurora hadden zwakke momen ten, waarvan de Bennebroek-voorhoede dankbaar en ten volle profiteerde. In afdeeling B werd maar één wedstrijd gespeeld, n.l. Kennemers 2Bloemendaal 2. Tegen de verwachting in leed eerstgenoemde z'n eerste nederlaag. Met 21 bleven de Bloemendalers de baas. Het programma voor ,a.s. Zondag. Er staan 51 wedstrijden vasff^ftem: s ww* de junioren-competitie, 22 voor de derde Jj klas, 14 voor de 2de klas en last not least 14 voor de eerste Jdas. Dus in beide eerste-klas- afdeelingen een volledig programma van 5 wedstryden. De voornaamste wedstrijd in 1 A is zeer zeker Bennebroek-D.I.O.. Het gaat hier om de eerste plaats. Bennebroek is 4, D.I.O. 2 punten kwijt. Wiezal winnen? Makkelijk te vragen, maar moeilijk te beantwoorden. D.I.O. is de laatste weken blijkbaar niet zoo in vorm. 1.1. Zondag een magere overwinning op Spaarndam, Daarvoor een 21 nederlaag tegen Aurora. Bennebroek won met 70 van Aurora, dusho! Overal zou men vol gens deze gegevens een overwinning aan Bennebroek voorspellen, bij voetbal echter niet. Achter dus zou ik alleen kunnen laten volgen „ik weet het niet". Ongetwijfeld speelde Bennebroek een goeden wedstrijd en ik durf zeggen, dat dit elftal de laatste ja ren ln spelkwaliteit wel is vooruitgegaan. Op deze manier kan er in het zuiden van ons district veel propaganda voor het voet balspel gemaakt worden. Maar ook D.I.O. heb ik menigen besten wedstryd zien spelen en het mindere succes van de laatste 2 we ken kan wel een gevolg zijn van een tijdelij ke inzinking. In elk geval kan het een zeer spannende wedstryd worden; een kleine Bennebroek-overwinning durf ik te voorspel- le. Het zal om half elf wel druk zijn op het tex'rein. van Bennebroek en omgeving. Stormvogels 3 ontvangt Aurora. Niettegen staande de IJmuidenaren onder aan de ranglijst verblyven, is het spel niet slecht en zullen de punten om uit de gevaarlyke zone te komen, wel binnengehaald worden. A.s. Zondag zal het er zeker ééntje worden. Ripperda ontvangt E.D.O. 4. De gastheeren zullen hun uiterste best doen, dezen wedstrijd te winnen, want bij een nederlaag van D.I.O. komen ze by de leiders. Ik geloof dan ook niet dat E.D.O. 4 eenig succes zal hebben. Haarlem 4 gaat naar de Spanjaardslaan, bij H.F.C. 3 te gast. De blauw-witten zullen de punten wel bij zich houden. R.C.H. 4 ontvangt Hillegom, waarvan de Middenwegbewoners uit met 71 wonnen. Nu zal het wel niet zoo'n vaart loopen, maar omdat Hillegom buiten zyn dorp meestal niet veel presteert, durf ik toch een R.C.H.- zege te voorspellen. In afdeeling B is de voornaamste wed stryd aan den Vergierdeweg waar V.V.H. be zoek ontvangt van de Haarlem-Veteranen. V.V.H. heeft één punt, de Veteranen geen één. Het gaat hier dus om de laatste plaats. Als de Veteranen verliezen woi'dt hun toe stand precair. Als ze winnen verwisselen ze met hun gastheeren van Zondag van plaats. Een voorspelling zal ik hier niet doen. Voor de bovenste plaats gaat het tusschen R.C.H. 3 en Kennemers 2, welke elkaar aan den Middenweg tegemoet zullen treden. Na de nederlaag tegen Bloemendaal 2 geloof ik, dat de Beverwykers nog wel eens zullen struikelen en het behoeft niet te verwonde ren, als dit a.s. Zondag al zal zyn. Schoten 2 ontvangt V.S.V. 2. Als de Vel- seroorders evenveel zin hebben, als den vori gen Zondag, dan blijven de punten op Scho ten. Is de geest in het V.S.V.-elftal hersteld, dan kan het een open strijd worden, waar van de uitslag moeilyk valt te voorspellen en zeker weinig zal verschillen van een ge- lyk spel. Haarlem 3-I.V.O. is nu voor de competitie en het zal my niets verwonderen, als de gast heeren revanche op de geleden Bekerneder laag nemen. De laatste wedstrijd van deze afdeeling vindt aan de Kleverlaan plaats, waar E.D.O. 3 bezoek kx'ijgt van Bloemendaal 2. Een overwinning voor de gasten ligt het iheest in de verwachting.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 14