Stadsnieuws 12 cent Condorzeep KENNENSERLAND UIT OEI OMTREK GESTEENIGD groote voordeelen I W. B.-T HEATER i Heringa Wuthrich, Haarlem Exids batterijen - Ook reparaties StoSzufgerhuis MAERTENS Barteljorisslr. 16 Tel. No. 10756 EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 24 NOVEMBER 1928 BLADZIJDE 2 Agenda 25 November Agenda 26 November Bioscoopvoorstelling In de Gem. Concertzaal Jan Kubelik De uitvoering van „Creraer" Personalia Verkeersongevallen Kapelaan J. Hofstede De uitvoering van den R.K. Kring De H. O. V. Belangrijke aankoop van grond Gasontploffing Weer eens een rijwieldiefstal Verkeersongevallen Twee auto-botsingen Verbetering van de Fonteinlaan T entoonstellingszaal Frans Halsmuseum Deze man kent niet de HET AANHOUDENDE STORMWEER Voor de autobus-reizigers Herstelling van walsmuren Weldadigheid naar Vermogen Veiling schilderijen, enz. De gemeente contra Droste BEVERWIJK VELSEN HEEMSTEDE BEVERWIJK ZATERDAG, ZONDAG EN MAANDAG, 8 UUR ZONDAGMIDDAG 2.30 UUR MATINEE Om de heerschappij der zee LISSE HOOFDDORP- OUD-SCHOTEN BLOEMENDAAL SPORT EN WEDSTRIJDEN R.C.H.—Sparta Apex SÉotzui^ers 90- Haarlemsche Sportver. „De Kampioen" Haarlemsche R.K. Gymn. ver. „Ursus" PAARDENSPORT Het Oude Slot ONDERWIJS Examens Handelscorres pondentie KERKNIEUWS Naar 's Pausen gouden Priester-jubilé LAATSTE NIEUWS De toestand te Peking Schip in nood Sociëteit „St Bavo" kwart over 8 uur „Geloof en Wetenschap", St. Josephsgezellenvereeniging, Jansstraat 59 Van 122 uur en van half 610 uur ge opend van 8 uur—half 10 uur verplichte opkomst 8 uur Spaarkas. Stadsschouwburg. Wilsonpleln hal'f 2 uur Afscheidsmatinée „Jan Kubelik" 8 uur „Een Moeder" Cinema-Palace, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Luxor-Tfceater, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Groote Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. De Vijfhoek, Groote Houtstraat 9b Van 104 uur tentoonstelling. Overveen Firma J. A. Boskamp, Bloemen- daalscheweg van 126 uur tentoonstel ling. Gemeentelijke Concertzaal half 3 uur con cert H.O.V. Sociëteit „St. Bavo" 8 uur Bevolkingsbu reau 8 uur Ledenvergadering Transport arbeiders. 8t. Josephsgezellenvereenlging, Jansstraat 59, 8 uur Repetitie rederijkers „St. Gene- sius" van 810 uur clubavond damclub „T. en P.' Stadsschouwburg, Wilsonsplein om kwart over 8 uur „Der Blaue Vogel". Cinéma-Palace, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Luxor-Theater, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Groote Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellingen. Gemeentelijke Concertzaal half 9 uur concert door de Haarl. PoiitiemuziekveT- eenigihg met medewerking van het vocaal mannenkwartet „Euphonia". Overveen Firma J. A. Boskamp, Bioemen- daalscheweg van 9—8 uur tentoonstel ling. APOTHEEKDIENSTEN De Zondag- en nachtdienst der Apotheken wordt deze week waargenomen door P. Th. A. v. Rijn Kleine Houtweg 15, Tel. 10539, de firma C. G. Loomeyer en Zn. ZljlWeg 22 Tel. 12495 en de Selioterbosch-Apotheek. Rijksstraatweg 19, Têl. 12711. St. VINCENTIUS-BIBLIOTHEEK Niéuwe Groenmarkt 22: Woensdag- en Vrij dagavond van half 8 tot 8 uur. Klarenbeekstraat 60: Woensdagavond van naif 8 tot 8 uur. Hagestraat 49: Woensdag- en Vrijdagavond Van half 8 tot 9 uur en woensdagmiddag van half 3 tot 4 uur alleen voor jongens en meisjes beneden 15 jaar. Gen. de la Reystraat 17: Dinsdag- en Vrij- In de Gemeentelijke Concertzaal wordt Zondagavond om 8 uur een filmavond ge geven, Het vöor-programma bestaat uit- een comischen'£wee-acter met den bekenden ko miek „Buster Keaton" en een interessante revue. Als hoofdfilm zal worden gegeven: „De pleegkinderen der Gouddelvers", naar het beroemde boek van James Oliver Cur- wood „The girl from Porcupine", Deze film wordt voor Holland en Koloniën uitgebracht door „Anfiimin", filmbureau te Haarlem. „Door het land, waar de Yukon tusschen bergengten dondert, trokken twee zonen der Wildernis naar hun geboorteplaats. Al spoe dig maken ze in een kroeg, waar de gouddel vers hun ontspanning zoeken, een hevige vechtpartij mee. Twee kindertjes blijven on verzorgd achter en het tweetal ontfermt zich over de weesjeszoo begint de aan grijpende Wild-West film. Liefhebbers van dergelijke verhalen, kun nen hun hart ophalen, daar er nogal eens een knokpartijtje te zien is. Een postkoets wordt door twee wegroovers overvallen de roovers worden weer beroofder wordt een briefje gevonden „als ik vuur doe je of je dood valt. Een vriend"en het einde is natuurlijk gelukkig. Drie dagen later trok ken drie ruiters naar het Noorden, een nieu we en blijdere toekomst tegemoet gaande. Er is voor liefhebbers Zondagavond in het Concertgebouw te genieten. De voorstelling wordt bovendien waar schijnlijk nog opgeluisterd door muziek en zang van eenige bekende zangvereenigingen. Jan Kubelik Zal Zondagmiddag, 25 No vember, op zijn afscheidsmatinee in den Stadsschouwburg te Haarlem het volgende programma uitvoeren: Viool-concert van Mendelssohn; Andante, Préludium, Cha conne van Bach (voor viool alleen); voorts werken van Paganini (II Papiti; Campanella). Prof. Otto Hasa zal wederom begeleiden. In aansluiting op ons bericht betreffende de opvoering van „Een zomerzotheid," op 30 Nov. a.s., in onzen Stadsschouwburg, kunnen wij nog mededeelen dat een even tueel batig saldo bestemd zal worden voor een nog nader door het bestuur van „Cre- mer" te bepalen liefdadig doel. De gediplomeerde van de af deeling Weg en Waterbouwkunde der M.T.S. te Haarlem, de heer G. Visser Jzn. is benoemd tot water bouwkundige bij den Provincialen Water staat van Zuid-Holland. De heer J. Versteeg, gediplomeerde van de afdeeling Bouwkunde der M.T.S. te Haarlem is geplaatst als tijdelijk teekenaar bij den sluisbouw te IJmuiden. De heer P. Voeten, gediplomeerde van de afdeeling Werktuigbouwkunde der M.T.S. te Haarlem, is geplaatst als teekenaar- constructeur bij de Utrechtsche Machine fabriek o. d. Frans Smulders te Utrecht. Aanrijding te 13rnukicn-Oost. Gisterenmiddag toen de regen en de wind in het wilde rondzwiepte, reden zekere K. en M. per rijwiel over het Velserduinplein. Uit de tegenovergestelde richting kwam een luxe-auto, bestuurd door V., die ten gevolge van 't beslaan van de voorruit van den auto, de beide mannen per rijwiel niet zag aan komen. Ook de wielrijders zagen de auto niet, doordat z(j voorover gebogen op hun fiets zaten. Een aanrijding was het ge volg, waardoor beide voorwielen van de fietsen werden vernield, doch wonder bo ven wonder liep alles verder goed af. Door den bestuurder van den auto werd de scha de aan beide rijwielen vergoed. In den toestand van onzen kapelaan, den Weleerw. Heer J. Hofstede, die nog steeds in het Maria-Paviljoen te Amsterdam verpleegd wordt, is tot op heden nog geen verandering gekomen. Belangstelling voor den R. K. Kring? Die vindt men wel en zeker, als bij uitvoe ringen geeft. Dat moet hij nu eenmaal doen; de menschen zijn daaraan te veel gewend. Zij Zouden er niet meer buiten kunnen. Maar denken Zij er bij die uitvoeringen wel aan, dat de Kring ook gaarne Op andere manieren belangstelling ondervindt? Zoo bijv. door versterking van het ledental? Zoo'n versterking zou den Kring niet onwelkom zijn, al verbeert hij op het oogenblik ook in bloeienden toestand, zooals de heer Th. Hooij, de voorzitter van den R. K. Kring, in zijn welkomstwoord gisteravond opmerkte. Maar hoe het ook zij, op de avonden der uitvoeringen voelen allen zich één met den Kring. Dan heerscht er in den Stadsschouw burg een gemoedelijke stemming, een gezel lige sfeer, waarin men zich thuis voelt. Men voelt zich één met elkander, men voelt zich ook één met de spelers, wier familieleden natuurlijk in de zaal zijn en met een begrij pelijke spanning de verrichtingen op het toonee volgen. Vooral voor de „nieuwelin gen" heeft de familie angst voor planken koorts. En gisteravond speelden in het 4-be- drijvige blijspel „De Bibliothecaris" juist veel nieuwelingen mede. Maar dat in aan merking genomen, mag de opvoering wel volledig geslaagd genoemd worden. Zeker, op de keper beschouwd, zijn er foutjes aan te wijzen. Maar een „zware" critiek behoeft toch zeker van een Krmguitvoering niet gegeven te worden! Amuseeren de menschen zich toch niet kostelijk? Wat komen die fouten, al zijn ze zelfs m het spel eens wat storend, er op aan? Zoo „en familie" let men daar niet te streng op; daarvoor is de avond te genoeglijk. Maar toch dienen de spelers cp zich zelf te passen; vrij, vlot spel moet te zien gegeven worden. En vooral dienen zij zich te hoeden voor over drijving. Daaraan maakte zich helaas Lothair MacDonald (Wim van Liemt) te veel schul dig. Komt hij wat meer op de planken, dan zal dat scherpe kantje wel afslijten. Ook Gibson (Wil van Willige) moet oppassen voor die fout. Gisteravond school echter in zijn rol het gevaar, tot overdrijving te komen. Zijn spel is anders uitstekend en kwam vooral in de dronkemans-scène bijzonder goed uit, Jan van der Pigge was als de bibliothecaris William Robbert weer kostelijk op dreef en geen wonder was het, dat hij met applaus door de aanwezigen ontvangen werd Mr. Samuel Simsoii (Piet Dieben) als gou verneur van Eddy, Eddy zelf (André Bosse) en John (Nico Alles) als bediende, waren in hun rollen heel goed, evenals Mr. Mars- land (Carlo Andreoli) en mr. MacDonald (Theo van der Veer). Trouwens, alle spelers, ook die in de kleine rollen, deden hun best en in het algemeen waren zij vrij rolvast. Zoo kon het blijspel, dat vele aardige mo menten heeft, vlot worden opgevoerd, onder de uitstekende regie van Wil van Willige, wat door de aanwezigen wel gewaardeerd werd, hetgeen in het levendige applaus, dat na elk bedrijf opging, tot uiting kwam. Zooais altijd voldeden de décors ook nu weer uitstekend. Dat in het tweede bedrijf vooral droeg aller bewondering weg. Het strijkje, dat de pauzes aanvulde, deed wel zijn best, maar voldeed toch niet geheel; wij hebben het bij Kringuitvoeringen wel eens beter gehoord, Vooral de vioolpartijen waren dikwijls te zwak. Met dezen avond hebben de Kring en zijn reciteerafdeeling een nieuw Succes te boe ken gekregen, dat als een voortzetting mag beschouwd worden van vorige'successen en een schoone belofte inhoudt voor de toe komst. B. en W. stellen vor, het bij de begroo ting voor 1928 ingediende voorstel-Loosjes, om de H. O. V. 5.000 extra subsidie te geven, niet aan te nemen. B. en W. vragen een credlet aan van 107.665 voor aankoop van 4 pereeelen wel land aan den Zomerweg. Waarschijnlijk door het gebruiken van een ondeugdelijk gascomfort Gisterenmiddag omstreeks 2 uur ont stond een gasontploffing in de woning van den heer A, C. Spoor, Pretoriaplein 10, waarschijnlijk doordat een gascomfoor ge bruikt werd, dat niet in orde was. Door de ontploff ng schroeide Spoor zijn aangezicht en moest door den dokter behandeld wor den. Later is hij naar de Johannes de Deo gegaan voor een nader onderzoek De spiegelruit aan de voorzijde van het per ceel werd verbrijzeld. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat stond voor een café aan de Spaarnwöuderstraat. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur reed een auto op den Zijlweg, richting Overveen. Uit de Hoofddwarsstraat kwam een andere auto richting Zijlweg. De laatste auto moest, voorgaan. De bestuurders begrepen elkaar niet, zoodat een botsing volgde en de beide auto's beschadigd werden. Tegen den auto mobilist komende uit de Hoofdwarstraat is procesverbaal opgemaakt. B. en W. vragen een crediet van 80.000 aan voor verbetering van de Fonteinlaan. B. en W. vragen een crediet aan van 27.250 voor.den aanbouw van een ten toonstellingszaal aan het Frans Hals museum, dté het regelmatig gebruik van CON POR ZEEP geelt. Cötidorzëèp is spaarzaam, geelt overvloedig schuim, is gegarandeerd fcuivei', tast het weefsel en de fijne k leuren Vöh l lw goed niet aan en is goedkoopste huishoud zeep Per groot dubbel stuk N.V. ZEEPFABRIEKEN v.h. DE HAAS VAN BK KRO - Apeldoorn Eabr. v. Edelweiss-Zeeppoeder, SneeuwwitgloOr eti Tóilet/eepeO TE HAARLEM. Vannacht omstreeks half vijf werd* de politie gewaarschuwd, dat op dan Konin ginneweg nabij de Leeghwaterstraat een groote boom was omgewaaid en dwars op cïe tramdraden was terecht gekomen, Ds draad knapte en de boom kwam dwars over dèil rijweg te liggen. Hout êtl Plantsoenen benevens tramdisnst werden gewaarschuwd waB.nl or het defect aan de tramleiöing spoedig Was hersteld eh de boom aan den kant was getrokken, in de Iordensstraat hing een stuk zink in een boom, waardoor de publieke veilig heid' werd bedreigd. Er werd een post van de politie bij geplaatst, totdat de brand weer kwam cm het stuk zink öp den be- ganen grond te brengen. In de Badhuisstraat kwam een stuk lood van 4 M. lengte naar beneden. In de So- phiastraat waaide een schutting om. Een lichtmast op het Stationsplein geraakte de fect. Verschillende uithangborden wercfen weer uit het verband gerukt. Een auto, komende van de Nieuwe Gracht wildle gisterenavond kwart over zeven den Jansweg oversteken. Hij zag de tram aankomen, maar was van meening er nog juist over te kunnen. De auto werd in de flank, aangereden en kwam onderste boven op den weg te liggen, zoodat Lim- bach verschijnen moest om het eaüaver Weg te sleepen,. Persoonlijke ongelukken kwamen hiet voor.' TE' IJMUÏDEN.i Gistermiddag woei een schutting om. Juist passeerde per rijwiel een Zekere P. Hij kreeg een plank op het stuur en kwam hierdoor te vallen, waardoor dte spijkers, die in de plank zaten, zijn costuum nogal danig scheurden. Het komt B. en W. voor, dat het terrein aan het Kennemerplein, waar de interlocalé autobussen sedert eenigen tijd standplaats hebben, een goede gelegenheid biedt om er een toilet te bouwen. Ten gerieve der auto bus-reizigers kan in dit gebouwtje een buffet worden ingericht. B. en W. vragen machtiging voor den bouw van dit tollet, waarvan de kosten op 4000 worden geraamd. Vooral bij lagen waterstand hebben de wal- muren langs de grachten een vervallen aan zien, schrijven B. en W. aan den raad. Her stelling is niet mogelijk zonder hooge kosten wegens de daartoe noodige afdamming. Nu wordt echter de Nieuwe Gracht, door de werkzaamheden aan Jansbrug en Manege- brug, tusschen deze bruggen geheel afgeslo ten. Met betrekkelijk geringe kosten kan het waterpeil nu zooveel worden verlaagd, dat het mogelijk wordt de wallen onder de normale waterlijn afdoende te herstellen. Daar een dergelijke gunstige gelegenheid waarschijnlijk nooit meer voorkomt, stellen B. en W. voor een bedrag van 10.000 beschikbaar te Stel len voor 't verrichten van deze herstellingen. Door de vereeniging Weldadigheid naar Vermogen werd in October 1828 uitgegeven: Aan brood en brandstoffen 36.70 Aan geld (afdeelingen) 547.75 Aan nieuwe armen 151.50 Aan losse giften 48. Aan schoolgeld 67.25 Totaal 851.20 Woensdagmiddag 2 uur zal in het Alge meen Verkooplokaal, Nieuwe Gracht 74, ten overstaan van Notaris Boerlage een veiling worden gehouden van oude en moderne schilderijen, antiquiteiten, porselein, juwee- len, Perzische tapijten enz., afkomstig van de Hoogedelgeb. Jonkvrouwe J. M. H. Just de la Paisières. De goederen zijn te bezichtigen: Zondag, Maandag en Dinsdag van 105 uur Nieuwe Gracht 74. Een ramen-kwestie De N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefa brieken heeft In den muur van haar fabriek ramen aangebracht, welke in strijd zijn met art. 695 Burgerl. Wetboek. De gemeente was bereid aan de N.V. Droste toestemming te verleenen tot het hebben van deze ramen, doch de N.V. wei gert een verklaring te teekenen, strekkende tot erkenning van de rechten dezer ge meente. Daardoor worden de rechten van de gemeente geschaad, waarom B. en W. den raad voorstellen een rechtsvordering in te stellen tegen genoemde N.V., om herstel dei- rechten van de gemeente te Verkrijgen. Vertraging De stoomtrawler Raaf IJM. 432 zou Woensdag ter visscherij gaan. De opvarenden eischten echter nog enkele voorzieningen, waaraan door de directie werd voldaan. Toen het schip klaar was, was het grootste deel der bemanning echter dronken en kon men toen niet uit varen. Daarom is de Raaf gisteren eerst naar zee gegaan met een nieuwe bemanning. Begin van brand Gisterenmiddag brak brand uit in bet pakhuis van den heer J. v. Beelen, gelegen aan de Middenhaven straat. In dit pakhuis was voor reparatie een groot aantal haringnetten opgeslagen, waarin he' vuur gretig voedsel had gevonden, indien het personeel van den heer J. v. Beelen, en eenige burgers niet krachtdadig waren opgetreden en zoodoende het vuur wisten te dooven. De politie, die spoedig met eenig slangenmateriaal per motorfiets aanwezig was, behoefde geen hulp te verleenen. Prop. Feestavond Morgenavond 8 uur zal in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat een propaganda-feest- avond worden gehouden, waar als spreker zal optreden de heer Th. Steinmetz, hoofd bestuurder van den R. K. Metaalbewerkers- bond. Ter opluistering van dezen feestavond zal de Jeugdafdeeling van den R. K. Metaal- bewerkersbond afd. IJmuiden, onder leiding van den heer F. Maenhout opvoeren 'wee blijspelen n.l. Joh. als Rentenier en De Keizer komt. De sluisbouw. Gisteren is door den Rijks waterstaat aanbesteed het maken van twee geleidestoelen voor het binnsnsïuishoofd en van twee geleidestoeLn voor het buiten- sluishoofd, behoorende tot d'3 werken voor den bouw der nieuwe schutsluis. Ingeschre ven was als volgt: Joh. J. Jansen, Middel burg. f 72.009, Jn. Andries Verhagen, Made, f 67.200, Th. Smeulers' Aannemersbedrijf, Rotterdam, f 71.50Ö, H. Ploeger, Amsterdam f 68.900, N V. Aannemingsbedrijf Water werken, Buiksloot, f 67.300; N. V. Abtouw, v.h. Th. Blijleven, Made. f 67.550; C. de Waard, Wieringen, f 61.700. Politiekrulsêr. De mijheniegger U 134, die dienst doet als 'Dultsahe pöiitiekruiser voor het visscherijtoezicïit op de Noordzee en éenige dagen hier gelegen heeft, Is giste ren weder naar zee vertrokken. H. AGATHA ZONDAG, le dag Van het plechtig 40-uren gebed. Aigeffleene H. Communie voor de ge- keele parochie. Den geheelen dag blijft het H.H. Sacrament ter aanbidding uitgesteld, ére half 7 en 8 uur de stille H.H. Missen, te 10 uur de plechtige Hoogmis, geen Catechis mus. Te drie uur luide aanbidding voor de ietién der Aartsbroederschap van de H. Fa milie. echter voor alle anderen toegankelijk. Van half 6 tot 7 uur gelegenheid om te biech ten. Te 7 Uur plechtig Lof met predikatie. Gedurende de dagen van het 40-urengebed is de collecte voor het fonds van de Gedurige Aanbidding. MAANDAG, 2e dag van het 40-urengebed. Den geheelen dag uitstelling van het H.H. 'Sacrament. De stille H.H. Missen te 6, 7 en 8 uur. Te half 10 de plechtige Hoogmis. Te half 12 lulde aanbidding voor. de kinderen. S AvrmdR te 7 uur LOf met predikatie. Van 6 uur tot het Lof gelegenheid om te biechten. DINSDAG, 3e dag vail het 40-urengebed. Den geheelen dag uitstelling van het H. Sa crament. Te 6, 7 en 8 uur de stille H.H. Mis sen, te half 10 de Hoogmis. Onder de H. Mis van 8 uur aigemeene H. Communie der kin deren en te half 12 luide aanbidding' voor de kinderen. Des avonds te 7 uur Lof met pre dicate, processie en de lofzang „Te Deum" tot sluiting van het 40-urengebed. N.B. Tot de groote processie worden uitge- noodigd de bruidjes en ds besturen van alle vereenigingen met hun vaandels. Men wordt verzocht zich bij den ingang der kerk van een kaars te voorzien en na de preek tijdig met 'de brandende kaars naar voren te komen. WOENSDAG, des avonds te half 8 Maria- Dongregatie voor de jongens. DONDERDAG, des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG te half 12 biechthooreil voor de meisjes. ZATERDAG te 8 uur gezamenlijke H. Communie voor de meisjes, 's Middags van 4 tot 8 uur gelegenheid om te biechten, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw ter Nood met gebeden voor de inge komen intenties. Gedurende de week dagelijks reeds te half 7 uitreiking der H. Communie. A.s. ZONDAG, 1ste Zondag van de maand, Eucharistische dag. Aigemeene H. Communie voor de leden, ook van den R. K. Vrouwen bond en te half 7 voor de Jongens der Maria- Congregatie. Uitbreidings politiecorps - B. en W. stellen voor het aantal agenten van politie van 28 te brengen op 32. Personalia. Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen is geslaagd cum laude vopr het doctoraal examen in de Semitische taai en letterkunde de Weleerw. Pater P. van der Meer O. P. te Nijmegen, geboren te Heemstede. Pluimvee-tentoonstelling De nationale pluimvee en konijnententoonstelling, georga niseerd door de pluimvee-vereeniging „De Eendracht" mag zich wederom in een groote belangstelling, wat betreft de inzendingen verheugen. Zoowel de ruime zaal van het R. K. Vereenigingsgebouw aan den Heeren- weg als het tooneel is weer geheel gevuld. Toen v/ij er gisterenmiddag even een kfjkje zijn gaan nemen, waren de keurmeesters druk in de weer om uit de verschillende fraaie exemplaren de mooiste uit te zoeken. Een gemakkelijke taak is dit niet. Alle die ren moeten stuk voor stuk betast, bekeken, gemeten en gewogen worden, wat een enorm werk is. In 4 lange rijen dubbele kooien zijn de kippen en konijnen ondergebracht, in de bovenste kooien de kippen, in de onderste de konijnen. Flinke gangen tusschen de rijen geven den bezoekers 'n goede gelegenheid de dieren te bezichtigen. Achter in de zaal, goed in het licht staan de hokken voor de duiven. Kippen en konijnen vormen natuuilijk den hoofdschotel. En daarvan is zeer veel moois te bewonderen. Zoo noemen wij meer speciaal de inzendingen blauwe, zwarte en Buff Or pingtons van de firma Jos. Poolfliet uit Er- melo, die alleen al een bezoek aan deze ten toonstelling waard is. Dan een schitterende collectie Hollandsche hoenders, Paduas en Succes en dan de fraaie collectie Leghorns, PEPERSTRAAT 15 Een juweel van een film met IVAN MOSJOUKÏNE en MARY PHILBIN in de hoofdrollen Een schitterend gespeeld drama uit Joodsch milieu in Polen Monumentaal filmwerk in 9 acten, uit den t(jd van Koningin Victoria van Engeland. In de hoofdrollen William Boyd en Elinor Fair de Chamaus met hun fraaie pluimen, enz. Van de krielhoendêfS, die in verschillende variëteiten aanwezig zijn, noemen wij ais iets meer speciaal de Poreelelnkleur, die zel den op tentoonstellingen voorkomen en de zwarte Java-kriel, die bijzonder goed is ver tegenwoordigd. De konijnen trekken zeker de aandacht. Zoo o.a. een 19-tal inzendingen Viaamsehé reuzen, de Papillens en de buitengewoon mooie collectie Black and Tan. Ook zijn er, als aparte inzending tentoongesteld de ko nijnen door leden der vereeniging geschon ken aan schoolkinderen. Ook deze dieren zien er heel goed uit, waaruit blijkt dat dé kinderen de dieren goed verzorgd hebben. Ook ds sier- en vooral de postduiven zijn ruimschoots vertegenwoordigd. Iets geheel nieuw vöor Heemstede is een collectie van 21 nummers Angora-konijnen van het fokstation van dé firma Sibein en Prins, Nieuwe Kalfjeslaan 10 te Buitenvel- dert, die achter op het tooneel zijn opge steld in speciale hokken, door de firma zelf daarvoor medegebracht. Wie dit nog niet gezien heeft, moet er eens kennis mee komen maken, O, neen, zulk een groot werk is het onder houd niet, zei mêvrouw Sibein, die de dieren speciaal behandelt, en ook het onderhouden demonstreert. Natuurlijk ze niet laten verwaarloozen, daarom is het een aardige liefhebberij voor dames die over eenigen tijd beschikken. Maar ze zijn óolc productief te maken, door er een parkje op na te gaan houden, omdat e,lk dier 6 netto winst kan opleveren voor de wol, die in Engeland gebruikt wordt. Ook de hui den hebben een grootere waarde. Wie dus eens iets moois wil zien, ga van daag en morgen een kijkje nemen, 't Is de moeite waard. Uitvoering De R. K. Harmonie .Adolf Kolping" geeft Zondag 25 èn Maandag 26 November voor donateurs en kunstlievende leden haar jaarlijksche uitvoering onder lei ding van den heer O. Dik te Leiden, Het pro gramma bevat een 6-ta'l nuizièknummers, 'terwijl na de pauze professor. Antonini het pu bliek Zal bezig houden met zijn goocheltoeren, zoodat weer een paar genoeglijke avonden te wachten zijn. Door een dames-comité zijn bereids de kaarten verkocht, weshalve aan de zaal geen kaarten meer verkrijgbaar zijn. te HOOFDDORP De zuldwekterstorm, die Vrijdagavond ge woed heeft, heeft te Hoofddorp groote schade aangericht. Niet alleen hier en daar een paar pannen afgewaaid of een boom ontworteld, maar er is vermoedelijk een windhoos ge weest, die een der mooie groote gebouwen der V.m. koolfabrielt gedeeltelijk heeft opge nomen en dit op honderden meters afstand neergesmakt en wel zoo, dat de kapspanten diep in den grond geplant zijn, en de kap uit een heeft geslagen. Het andere gedeelte, zooals de steenen voeting, is als een kaarten huis uit elkaar geslagen, zoodat geen steen op elkaar is blijven staan. IJzeren balken zijn gewoon afgeknapt, een gedeelte van de muur is opgenomen en aan de andere zijde op een gebouw terecht gekomen. Nader vernemen wij nog, dat juist 's mor gens de heer de Groot dat gebouw aan den expediteur van Gulik had verhuurd voor auto-stalling en bergplaats. Groot was de verwondering van den heer van Gulik, toen hij 's avonds wilde stallen en bemerkte, dat zijn garage verdwenen was. R. K. Harmonie „St. Caeciïia" Zondag 25 Nov. is 't vor deze Harmonie 'n feestdag. Wij zijn in het octaaf van den feestdag der patrones St. Caeeilia. Daarom zullen de le den Zondagmorgen beginnen met een Aige meene H. Communie in de H. Mis van 7 uur, die voor de levende en overleden leden wordt opgedragen. Alle leden worden ver wacht. Des avond geeft de Harmonie een concert voor genoodigden en begunstigers, 't Zal een mooie avond worden; de harmonie heeft o.a. de nummers waarmede zij dezen zomer een prijs won; en er komen enkele beroemde specialiteiten. Aan de zaal is gelegenheid om zich als donateur op te geven. Aanvang precies acht uur. Tijdens de uitvoering der nummers is de zaal gesloten, ZONDAG, Euch. dag. H.H. Missen om 7, 9 uur en half 11 de Hoogmis. Schaalcollecte voor de kerk, 3 uur luide aanbiddilig, 7 uur Lof met preek. MAANDAG, half 8 stil bezoek. DINSDAG, half 8 stil bezoek. WOENSDAG, half 8 stil bezoek. DONDERDAG, half 8 Lof ter eere van het H Sacrament. VRIJDAG, half 8 Kruiswegoefening. ZATERDAG, half 3 catechismus, half 8 lof met rozenhoedje, van 5half 10 gelegen heid om te biechten. Zondagmiddag zal het sterke Sparta de gast zijn van R. C. H. R. C. H. komt uit met: Kos, Vrugt, Prevost, Geutskens, Ruil, Krom, Hanse, van de Werve, Roelfsema, Verkerk, Brugman. R. C. H. 2 speelt in Amsterd'am tegen A. F. C. 2 en zal ook wel een goede kans hebben om de beide punten te bemachti gen, waardoor het elftal zich in de boven ste helft van de ranglijst zou handhaven. Het elftal speelt met: Kruyer, Kuit, van Es, Prevost, NieuWenhuis, de Vos, Warren, van Dam, Nachtegelier, Kedlde, Spoor. Zondag 25 November begint de eerste wedstrijd der competitie voor de Sype- stein-C. S. bekers, welke verreden worden op de home-trainers over afstanden van 1 Kilometer, 3 Kilometer, 5 Kilometer en 10 Kilometer, ten huize van den heer i Kossen, Tempeliersstraat. Donateurs en spórtlievende leden zijn steeds welkom. Secr. Vooruitgangstraat 79 Het vertrek van de „Ursus"-plöeg, a.s. Zondag, is bepaald op uiterlijk kwart Vöör negen in de hal van het station Ieder gaat dus hier naar de kerk; dé turnersmis in Rotterdam is om acht uur, hetgeen ons wel wat al te vroeg is. Deelnemers (sters) aan de wedstrijden Wörden aangeraden zelf zéep én handdoek mee te nemen! We komen pï.in. half twaalf des aVóndS weer in de Spaarnestad terug, hopelijk met de beste resultaten! De inschrijvingen voor Zondag a.s. luiden als volgt: I M. Prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af stand' 1600 M. Prijzen 250 en 50. Romenie 1550 M„ Sara 1550 M., Rêfnulus 1550 M„ Roodkapje G. 1550 M„ Quail 1600 M., Quil Patrick 1600 M., Quanna See 1600 M., Sador, 1610 M„ Qualiteit 1610 M. Sister Patrick H. 1620 M. II. N. Prijs. Heat-handicap 2e en 3e kl. Afstand 1610 M. Prijzen 500 en 50. Oeke 3 1610 M„ Letha 1610 M„ Oakland Baron B. 1610 M„ Prinses Duluth 1610 M., Numas M. 1610 M„ Nedda 1625 M., Prince Moko St. L. 1625 M., Quick Boy 1625 M„ Qürville Patrick D. 1625 M„ Oblique B. 1625 M„ Maggy Henry 1625 M„ Quinto II 1640 M„ Meleese 1040 M„ Oplooper 1650 M., Peter Kerrigaz St. L. 1650 M„ Queen G. 1665 M., Rabenhaupt 1665 M. III. O. Prijs. Heat-Prijzen draverij le kl. Afstand! 1610 M. Prijzen f 600 en f 50. Quo Vadis B. 160Ö M„ Oneen Ethel St. L. 1600 M,, Rabenhaupt 1600 M„ Peter Ker rigan St. L. 1600 M„ Oscar 1610 M„ Present H. 1610 M., Janet Harvester 1610 M., Lady G. 1610 M„ Norbert G. 1630 M., Vancouver 1630 M„ Lord Aubrey, 13:0 M-, Anlezy 1640 M., Fréttchon, 1640 M„ Kap. de Bruant iö40 M„ Traviata,_1640 M., Rose! 1680 M. Körté-baandraverij, handicap. Min. afstam: 700 M. Max. afstnd 800 M. Prijzen f 200, f 75 en f 25. Lord Aubrey, Erster, Wolfersomer, Miss Zelda Peter, Pali, Oscar, Marie P., Letha, Maggy Henry, Prinses Duluih, catriena R„ Qualiteit, Oakland Baron B., Janet Har vester, Qninte II, Karabin, Meleese, Maria D„ Oplooper, Remplagante, Omega S., Queen G., Kap. de Bruane, Prinses Olga, Wahn- friêd, Idylle, Nea'da, Harts cêin, Hally Har vester. Ooskje S., Nella Schoon, Quanna See, Petite Annie C., Omega, Peter Kerrigan St. Men schrijft ons: De examens Handelscorrespondentie in de moderne talen van L. I. T. E. H„ Vereeniging Leeraren in Talen en Handelscorrespondentie, worden in verschillende plaatsen van ons land gehouden op 18 en 19 December a.s. Prospectus met inschrijvingsformulier gra tis verkrijgbaar bij den Administrateur R. van Westen, Zeilstraat 11, Amsterdam-Z. Pastoor Offermans schrijft ons: Het comité tot regeling van Nederlandsche Bedevaarten (comité Kieckens) is voorne mens van Maandag 22 April tot Zaterdag 4 Mei a.s. zijne 15e Bedevaart naar Rome te houden. Met Rome zullen bezocht worden Milaan, Florence, Tivoli, het Lago Maggiorê. Geen nachtreizen, trein 2e klasse, goede ge renommeerde hotels. Circulaires zullen wor den verzonden en verkrijgbaar zijn bij den direceur J. Brogtrop, Engelschestraat 29 te Bergen op Zoom en bij Pastoor Offermans te Lierop, geestelijk directeur, en bij de corres pondenten. LONDEN, 24 November. Naar uit Peking gemeld wordt, is de toestand aldaar, nu de regeering van Peking naar Nanking verplaatst is, zeer verslechterd. Het begint op een chaos te gelijken, bij gebrek aan levensmiddelen en brandstoffen en zelfs de gegoeden hebben hieronder te lijden. De tram weigert nadat de eischen van beta* ling voor vervoer van soldaten werden af gewezen, geld in ontvangst te nemen, zoo dat iedereen voor niets van de tram ge bruik kan maken. LEMMER, 24 ï^jvember. In den afgeloopen nacht tijdens het hevige noodweer verkeerde tusschen Blokzijl en Kuinre een schip in nood. De reddingsboot van Lemmen, de „Jhr. Rutgers van Rozenburg" vertrok gisteravond uit de haven om assistentie te verleenen. Hedenmorgen was de reddingsboot nog niet teruggekeerd. Men vermoedt, dat de boot een defect heeft gekregen. Hedenmorgen zijn visschersschepen van hier vertrokken, om verdere assistentie le verleenen Ten gevolge van den sterkeu stroom stond het zeewater in de nabijheid van Lemmer 17 d.M. boven O.A.P.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2